Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17501) skyli


skyli
senior tag

USPS 6-10munkanapot ír :) Viszont most megnéztem, beírtam kb a méreteket és a súlyt és 50$ a postaköltsége, és 20$-t számolnak. + még adtak kedvezményt a deszkából :o tök rendesek ^^

(#17502) Winetu válasza Tutu7030 (#17498) üzenetére


Winetu
csendes tag

mivel a magyart töröm mivel lipcséböl irok

(#17503) Winner_hun válasza radi8tor (#17493) üzenetére


Winner_hun
félisten

200k+-os kamera is átjött a vámon Japánból minden gond nélkül. Igaz a csomagolása.. khm útközben kicsit megsérült-megázott, de szerencsére nem lett baja a készüléknek.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17505) kerekfej válasza Winetu (#17495) üzenetére


kerekfej
addikt

lcség :DDD

(#17506) faresz5 válasza Winetu (#17502) üzenetére


faresz5
senior tag

Nem személyeskedésből kérdezem, de ha se magyarul se angolul nem tudsz akkor milyen nyelven vagy "perfekt"?
(egyébként lehet letölteni firefox-hoz plugint ami kijavítja az ilyen helyesírási hibákat., szóval nem mentség amit írtál)

(#17507) Winner_hun válasza faresz5 (#17506) üzenetére


Winner_hun
félisten

egyébként lehet letölteni firefox-hoz plugint ami kijavítja az ilyen helyesírási hibákat., szóval nem mentség amit írtá

IE-hez is van? Miből gondolod hogy Firefoxot használ?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17509) Tutu7030 válasza Winetu (#17502) üzenetére


Tutu7030
veterán

Akkor bocs:D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#17510) kerekfej válasza Winner_hun (#17507) üzenetére


kerekfej
addikt

Firefox-hoz plugin se kell, mert alapból aláhúzza a hibás szavakat.

(#17511) faresz5 válasza Winner_hun (#17507) üzenetére


faresz5
senior tag

Erre inkább nem válaszolok Winner kolléga:) (modiknak nem akarok munkát adni)
Így is eléggé eltértünk a tárgytól, de gondoltam hátha segítség lehet ez neki, és így már tud majd helyesebben írni.

[ Szerkesztve ]

(#17512) Winner_hun válasza faresz5 (#17511) üzenetére


Winner_hun
félisten

El nem tudom képzelni hogy egy normális kérdésre te milyen választ adnál amiért a moderátoroknak feladatuk lenne.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17513) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Hehh. Törölték egy HSZ-emet. Modik nem szeretik a híreket?

⭐ Stella

(#17514) jooker82


jooker82
nagyúr

Segitsetek légyszives...
Volt egy átveréses vásárom az ebayen és a reklamáció után 169 dollár helyett csak 16,9-et kaptam vissza...
És az ügyet már elvileg lezárta az ebay az én javamra... ezt a szöveget kaptam a resolution centerbe...:
Refund information:
We issued you a $16.99 refund to the PayPal account that you used to purchase this item. Please log in to PayPal and view the History page if you don't see it in your PayPal balance.
Final decision:
The case has been closed in your favor.
eBay Customer Support comments:
"You have been issued a courtesy refund by eBay."

Hova tudok ezután ez ügyben irni,hogy a fennmaradó összeget is visszakapjam??
köszönöm

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#17515) faresz5 válasza jooker82 (#17514) üzenetére


faresz5
senior tag

Lehetséges,hogy ennyit tudtak visszaszerezni az eladótól?(akkor viszont nem tudsz mit tenni)

(#17516) jooker82 válasza faresz5 (#17515) üzenetére


jooker82
nagyúr

De a forditó alapján úgy jön le,h a teljes vételárat és szállitási költséget.... 10x 16,9 volt és szerintem ezt nézték be...Azért egy próbát megérne,ha irnék nekik...de hova??

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#17517) Taru válasza jooker82 (#17516) üzenetére


Taru
tag

Nem lehet nekik írni, végig zongoráztam az egész listát de nincs email cím, illetve levelező folma sincs mostmár. Ergo, ha gond van, kénytelen leszel telefonálni nekik. Esetleg válaszolj arra a levélre amiben részleteket kértek, értesítettek a case folyamán. Ha szerencséd van nem automata levél és lesz aki válaszol.

[ Szerkesztve ]

(#17518) jooker82 válasza Taru (#17517) üzenetére


jooker82
nagyúr

esetleg,ha a magyar ebaynek irnék,hátha segitenének.....múltkor is visszairtak,személyesen...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#17519) Taru válasza jooker82 (#17518) üzenetére


Taru
tag

Ha az angolon vásároltál akkor valszeg azok tudnak csak segíteni. Ettől még lehet, hogy ha mást nem is, egy email címet tudnak adni a magyar oldalon.

(#17520) Hoky


Hoky
csendes tag

Sziasztok!
Kínából fog érkezni csomagom, már megkerestek a DHL vámcsoportól küldjek számlát, rendelési igazolást pontos arúmegnevezést...feladó pontos adatait merthogy ez nem látható.
Az árú ajándékként érkezik 30$ szállítási költséggel, ezt látják ők.
Ez még csak formaság vagy kikerülhető a valós számla elküldése és elég csak a nyilatkozatot kitölteni???

(#17521) zseko


zseko
veterán

Sziasztok, lenne egy gondom. Rendelni akartam egy adatkábelt telefonhoz, találtam egyet 2.5 dollárért. Viszont sajnos nem néztem meg jól, hogy hová szállít ingyenesen (és itt szerintem hibádzott az ebay és/vagy a böngészőm is) és így mikor fizetésre került volna a sor láttam meg, hogy +5 dollár a szállítás. Ennyiért viszont nem kell, mert a teljes összeg feléért már itthon is megkaphatnám, így nem nyomtam rá a kifizetés gombra. Hogy lehetne ezt visszamondani, vagy levelet írni az eladónak erről, csak az angolom kicsit kevés még hozzá? Tudna valaki ebben segíteni?

Azt, hogy hibádzott az ebay/böngésző úgy értettem, hogy rendszeresen 'elfelejti' hogy magyarországról vagyok, így mikor keresek időről-időre feldob egy ablakot, hogy állítsam be. Itt is írta, hogy free shipping, én meg most nem néztem utána rendesen, hogy ez ide vonatkozik-e :(

HR24.hu

(#17522) faresz5 válasza zseko (#17521) üzenetére


faresz5
senior tag

Nem a böngésző,ebay hibázott, hanem Te amikor nem választottad ki Magyarországot a listáról.(szállítási információk, legördülő lista Magyarország)
Írj az eladónak,hogy kérsz cancet trans-t és akkor törli nem kell kifizetned megvenned, általában nem csinálnak belőle nagy ügyet.
Illetve amikor listázod(keresed) a termékeket akkor ne csak ár szerint hanem szállítási ár szerint is listázd és akkor megint 80%-ban kivan védve ez a hiba.
Csak egy kis odafigyelést igényel és máris pontos árat látsz minden terméknél.

(#17523) dcness


dcness
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis értelmezési segítséget kérnék. Van 2 nyitott ügyem az ebay-en reklamációs szinten mert nem kaptam meg a terméket és az eladó sem válaszolt és ezért full refund-ot kértem. A mai nap az alábbira változott mind2 ügyem:

Your case details

Case Open: Escalated

eBay Customer Support will get back to you within 72 hours.

The seller has escalated the case to eBay Customer Support. Dec 16, 2011 at 6:56 PM

You have responded to the seller. Dec 10, 2011 at 3:45 PM

eBay Customer Support has opened a case for you.The seller has until Dec 18, 2011 to respond. Dec 10, 2011 at 5:57 AM

Jól értelmezem hogy van esélyem arra hogy visszakapjam a pénzem?

Xbox Series X, PS5 Digital Edition, PS4 Pro + VR, IPhone 13 Pro 256 Gb Graphite + Apple Watch 42 mm Series 3 Silver Alumínium Case, MacBook Air 13” (2017)

(#17524) radi8tor válasza dcness (#17523) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Esély mindig megvan rá.
Az üzenetek azt jelentik, hogy eszkalálták az ügyedet és 72 órán belül visszajeleznek neked a döntéssel kapcsolatban.

⭐ Stella

(#17525) zseko válasza faresz5 (#17522) üzenetére


zseko
veterán

A hibázást csupán ott értettem, hogy nem jegyezte meg a beállítást, mivel egyszer már kiválasztottam magyarországot. Természetesen úgy szoktam listáztatni mint ahogy mondtad, vásároltam már párszor, most először voltam figyelmetlen :( Te tudnál segíteni nekem ebben, az angolom nincs olyan szinten, hogy fogalmazni tudjak, olvasni nagyrészt tudom a legtöbb alap dolgot, amit meg nem értek arra nem nyomok általában :) de írni nem megy. Köszi.

HR24.hu

(#17526) kerekfej válasza zseko (#17525) üzenetére


kerekfej
addikt

De amikor rákattintasz is még egyszer akkor is kiírja még a vásárlás előtt az árat. Ezt te rontottad el!

(#17527) faresz5 válasza zseko (#17525) üzenetére


faresz5
senior tag

Ha nem tudsz angolul akkor segíthet a [link].

(#17528) radi8tor válasza faresz5 (#17527) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez sem rossz: http://translate.google.com/

⭐ Stella

(#17529) engine88


engine88
aktív tag

Ha meg szeretnék hirdetni egy terméket, mennyit kell fizetni érte? És mikor?

(#17530) zseko válasza kerekfej (#17526) üzenetére


zseko
veterán

Na, akkor láttam meg, nem nyomtam rá a vásárlásra, tehát ki sincs fizetve, de úgy veszi mintha. Tehát a paypalra rá sem mentem már. Szóval ne haragudj meg érte, de nem az érdekel hogy mit kellett volna csinálnom, legközelebb majd jobban figyelek, hanem hogy hogyan tudom ezt megbeszélni az eladóval. Mert kifizetni nem fogom az biztos.

HR24.hu

(#17531) HUNpusi válasza Hoky (#17520) üzenetére


HUNpusi
csendes tag

Hát, nálam csak a meghatalmazást kértek vámolással kapcsolatban.
Kitöltöttem, elsőre kamu adatokkal, visszadobták. Utána írták, hogy a csomagon 58 dolcsi van, meg ebbok. kitöltöttem úgy, azt elfogadták, 58 dollárért vámolták. Persze nem 58 dollárnyi cucc volt benne.

,,számlát, rendelési igazolást pontos arúmegnevezést...feladó pontos adatait merthogy ez nem látható.''

hát. számomra ez fura. számla? tőlem nem kértek. rendelési igazolás? hát. fura, hogy ez is kell nekik. árumegnevezés: ezt kérték tőlem is, elsőre saccra írtam valamit, 2. ra mondták mi van a csomagon, azt írtam. feladó pontos adatai: a meghatalmazásra kérték ezt tőlem, dunsztom se volt, beírtam amit találtam neten, de címet nem tudtam. + durva lenne, ha feladó adatai nem lennének láthatóak a csomagon :D

Hát, én a meghatalmazást (nyilatkozat, ahogy nevezted) küldeném el először, ha nem jó, küldenek mailt, hogy javítsd. nálam így volt..

Good Luck!

(#17532) radi8tor válasza engine88 (#17529) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

.com oldalon, .co.uk oldalon a díjak.

Az oldal alján azt írják meghirdetéskor kell fizetni. Gondolom licitálósnál akkor, ha elkelt a termék.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#17533) dcness válasza dcness (#17523) üzenetére


dcness
csendes tag

Gyorsan 1 nap alatt lezárták mind2 ügyemet vissza is kaptam a teljes összeget 67 dollárt.

Xbox Series X, PS5 Digital Edition, PS4 Pro + VR, IPhone 13 Pro 256 Gb Graphite + Apple Watch 42 mm Series 3 Silver Alumínium Case, MacBook Air 13” (2017)

(#17534) sutszi válasza radi8tor (#17532) üzenetére


sutszi
veterán

Kezdő vagyok.
A fix áras részt nem teljesen értem. Két táblázat is van, az elsőben 0,5$ a másikban meg százalékok.
Két szoftverlincesz-t szeretnék meghirdetni, kb 12-20$ között(még nem találtam ki) Ebben az esetben melyik változat érvényes?

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#17535) Hintalow válasza jooker82 (#17516) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ha jól értem akkor 10 db terméket vettél? Egy sem érkezett meg?
Külön tételekként jelentek meg vagy egyben? Külön jelezted a reklamáció során, ha több termék volt?

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#17536) Taru válasza sutszi (#17534) üzenetére


Taru
tag

A $0.50 az a listázási díj, a százalékok pedig az eladási árból jönnek le, kategóriától függően más százalékban. A te eseteben valszeg 11% (minden egyéb kategória), mivel a te álltalad most említett eladási ár (12-20$) ebbe a listába esik.

(#17537) engine88


engine88
aktív tag

Meghirdettem egy terméket 250fontos Buyitnow áron, utána olvastam ezt:
"Final value fee: 10% of the final selling price (up to a maximum of £40)"

Szóval ha elkel 250-ért, akkor 10%-ot perkálok eBay-nek? 25 fontot?

Normálisak ezek?

(#17538) radi8tor válasza engine88 (#17537) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Valamiből meg kell élniük :D
Kalkuláld bele a 10%-t legközelebb.

⭐ Stella

(#17539) Peetry


Peetry
senior tag

hi

szeretnék venni az Ebayen egy terméket, amire 2$ a postal insurance. Gondoltam majd valahol be lehet ikszelni hogy kérek biztosítást, és annyival többet fizetek, de már a comfirnnál vagyok, és sehol nem tudom megadni. A terméknél szépen le van írva hogy hogy ha fizetek 2 extra $, akkor így küldi a srác, de ezt hogy kell fizetni? Van erre valami általános módszer? vagy a paypalen services címen elküldöm neki? új vagyok még :S
Amugy vissza lehet lépni a vásárlástól vagy ha már eddig eljutottam akkor nem? nem licitálós termék, hanem buy it now tömegtermék.

köszi előre is

(#17540) radi8tor válasza Peetry (#17539) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Buy it now után van egy confirm, ha arra rányomsz az a végleges.
Ezután már csak negatívval tudsz elállni a vásárlástól.

A plusz 2 USD-t meg levelezd le az eladóval. Valószínű külön kell neki küldeni PayPalon.

⭐ Stella

(#17541) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok
rendelnék egy német weblapról,de egy bizonyos kódot kér a regnél...,ilyen néven:
Gutscheinnummer eingeben: forditásba vmilyen kupon kód...
mi lehet ez??

(#17542) Tutu7030 válasza Remekelek28 (#17541) üzenetére


Tutu7030
veterán

Az csak opcionális, nem?
Néha vásárlás után ad az eladó egy kódot, ami xy ideig érvényes, és újabb vásárláskor megadva a kódot, ad valami kedvezményt.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#17543) Remekelek28 válasza Tutu7030 (#17542) üzenetére


Remekelek28
őstag

Lehetséges... A bayern münchen weblapjáról rendelnék..[link]
Na akk üresen hagyom.. :K köszi

(#17544) Tomate


Tomate
veterán

Már értem miért ilyen lassú a posta Kínából. :DDD

(#17545) Daniel Alves válasza Tomate (#17544) üzenetére


Daniel Alves
őstag

:C :DDD

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#17546) kerekfej válasza Remekelek28 (#17543) üzenetére


kerekfej
addikt

ebay :F

(#17547) Remekelek28 válasza kerekfej (#17546) üzenetére


Remekelek28
őstag

Segitséget kértem és segitettek.... :K

(#17548) faresz5


faresz5
senior tag

Taiwan gyorsposta+extra gyors vámolás:
13-án(este 10után) rendeltem,

Date Place * Item information More information
2011.12.17 06:35 IPS rendszer Küldemény felvéve / Item accepted

2011.12.17 07:35 Budapest 1005 Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2011.12.17 07:50 Budapest 1005 Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

2011.12.17 10:25 Budapest 1005 Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure

(#17549) kmisi99


kmisi99
addikt

nemide...

[ Szerkesztve ]

(#17550) Tomate válasza faresz5 (#17548) üzenetére


Tomate
veterán

EMS? EMS-el Koreábol nekem szinte minden itt van 4 nap alatt. Hétvégével együtt. Max 5

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.