Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17151) gabesszg válasza Winner_hun (#17146) üzenetére


gabesszg
aktív tag

11/14/2011 kor mentem rá az item dispute-ra mit jelent "eszkaláltad claim-má az ügyet." ? azóta nem csináltam semmit .Köszönöm előre is a segítségeteket.

(#17152) Winner_hun válasza gabesszg (#17151) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nézd meg az ügyet, ahol tudsz írni az eladónak ott van egy olyan opció hogy escalate to claim - legalábbis ha jól emlékszek akkor ez a neve. Ha ezt kiválasztod akkor a vita lezárul, nem tudtok már egymásnak írni, a PayPal emberei vizsgálják az ügyet, ha valami kell akkor szólnak.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17153) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Minőségi probléma miatt reklamáltatok már? Rendeltem 3db kábeltesztert, ebből egyet magamnak, kettőt pedig ajándéknak szántam (volna). De valami annyira kritikán aluli gagyi szar, hogy valami félelmetes. Oké, nyilván nem volt egy túl nagy tétel, számítottam is rá, hogy nem lesz a legminőségibb darab, de azért ez már túlmegy egy határon (pl. a 9V-os elemet nem lehet betenni az elemtartóba, mert egész egyszerűen túl kicsi a tartó, és még sorolhatnám). Köszi a tippeket előre is!

(#17154) Winner_hun válasza ^Clown (#17153) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hajrá.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17155) ^Clown válasza Winner_hun (#17154) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszi, nem bíztatást, hanem tapasztalatokat várnék :R

(#17156) Winner_hun válasza ^Clown (#17155) üzenetére


Winner_hun
félisten

Amíg vársz addig le tudod levelezni az eladóval:P
Majd ha ugyanaz az eladó, vagy inkább ugyanaz a termék akkor van értelme várni. Többi esetben meg mindegy hogy kinek mi a tapasztalata, ha más az eladó hozzáállása / másmilyen az eset lehet nem mész vele semmire.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17157) Daniel Alves válasza 1Room (#17104) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Ezt kaptam válaszként a korábbi kesztyűs dologra! Úgy érzem ez az 5 $ nagyon kevés :( Rákérdeztem hogy mennyi lenne engedménnyel...

Hi, friend. This is my bad, I should check them carefully before dispatching the item.
What about a 5$ refund?
Or another pair with discount?
Regards

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#17158) faresz5 válasza ^Clown (#17153) üzenetére


faresz5
senior tag

Nekem volt már ilyen, notebook táskáról az első használat alkalmával leszakadt a cipzár, lefényképeztem, elküldtem az eladónak, és 2 hét múlva megérkezett az új.(régi is megmaradt, megcsináltattam, jól működik mind a kettő azóta is)

(#17159) ^Clown válasza faresz5 (#17158) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszi, írtam neki, majd meglátjuk :)

(#17160) not_to_do


not_to_do
csendes tag

sziasztok!

ha a .co.uk-ről rendeltek, akkor a végösszeget a fizetésnél fontban, vagy euróban mutatja a rendszer? vagy mindegy?

köszi

(#17161) Winner_hun válasza not_to_do (#17160) üzenetére


Winner_hun
félisten

Amerikai dollárban is mutathatja. Attól függ hogy az eladó hogy adta fel a terméket.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17162) not_to_do válasza Winner_hun (#17161) üzenetére


not_to_do
csendes tag

a magyar törvények szerint mindegy hogy mit mutat az oldal?

mert a steamen pl állítólag nem (ez egy game-oldal)

(#17163) faresz5 válasza not_to_do (#17162) üzenetére


faresz5
senior tag

szerintem mindegy,hogy dollárból vagy, euróból, vagy au-ból, stb váltunk át forintba -> mindegyikből lehetséges,csak más az árfolyam. Hatóság úgyis forintban kapja meg a pénzét, ergo neki is teljesen mindegy.

(#17164) kerekfej válasza Winner_hun (#17144) üzenetére


kerekfej
addikt

Én pozitívot adok, mert elküldte a terméket, de a postázás közbe ellopták amiről ő nemigazán tehet.

(#17165) kerekfej válasza faresz5 (#17163) üzenetére


kerekfej
addikt

Ha Mastercard-od van akkor € ha Visa kártyád van akkor $-ba a legkedvezőbb fizetni ugyanazt az összeget (így olcsóbb).

(#17166) Zirowe válasza Zirowe (#16978) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nagy nehezen, kb 4. időpont módosítás után végre lezárta az ügyemet az ebay: az eladó nem tudott kb 3hét alatt se tracking infoval szolgáltatni, így úgy döntöttek, hogy visszafizetik a pénzemet.

Viszont egy olyat írtak, amit eddig még nem írtak nekem refoundnál (eddig volt kb 3db): courtesy refund, ezt kb szívességi visszatérítésnek tudnám fordítani.
Ezt hogy kell érteni, hogy még én érezzem magam megtisztelve, hogy visszaadták a pénzem?:S

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#17167) kovy79 válasza Zirowe (#17166) üzenetére


kovy79
őstag

Szép egy sztori...
Legalább visszakaptad a pénzed. Arra azért kíváncsi vagyok, hogy a "kedves eladó" mit/milyen szankciót kaphatott.
Jó hogy leírtad a fejleményeket. Sokan egy probléma/kérdés után eltűnnek, pedig jó lenne tudni a végkifejletet.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#17168) Mappa


Mappa
addikt

Egy picit kezdek én is aggódni... 10/27 fizetett és 10/29 feladott csomag eddig nagyon nem akar megjönni értéke 10.000 Ft Tracking number nincs, free shipping-es Valahogy kitudok csikarni az eladóból egy nyomkövetést vagy ez reménytelen ?

nem kötelező megadni

(#17169) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

November 4-én és 9-én termékek minden gond nélkül megérkeztek HK-ból a tegnapi nap folyamán.

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#17170) Winner_hun válasza Mappa (#17168) üzenetére


Winner_hun
félisten

Valahogy kitudok csikarni az eladóból egy nyomkövetést vagy ez reménytelen ?

Írj az eladónak és kiderül.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17171) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Ezek a termékek mennyi idő alatt érhetnek hazánkba? Nem ír egyik sem shippinget. A kínaiakat nem is néztem, mert kb 1 hónap mire ide érne...viszont UK-ból talán hamarabb itt van...

[link]
[link]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#17172) Bodz válasza Speeedfire (#17171) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nekem eddig minden megjott 2-4 nap alatt.

(#17173) Winner_hun válasza Speeedfire (#17171) üzenetére


Winner_hun
félisten

Angliából 2-5 munkanap alatt megérkezik az esetek túlnyomó többségében.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17174) Speeedfire válasza Bodz (#17172) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

UK-ből?


Winner_hun: Köszi, ez jó hír.

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#17175) ^Clown válasza Speeedfire (#17174) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nekem kerek 1 hét alatt jött meg egy levél UK-ből.

(#17176) Bodz válasza Speeedfire (#17174) üzenetére


Bodz
nagyúr

Igen.

(#17177) Kerio válasza Speeedfire (#17171) üzenetére


Kerio
őstag

Én kétszer rendeltem Londonból. Szombaton megrendeltem, pénteken hozta a postát :K

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#17178) Speeedfire válasza ^Clown (#17175) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Meg is rendeltem. :R

Köszi mindenkinek. :R

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#17179) Zirowe válasza kovy79 (#17167) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Azért nem volt olyan könnyű.

Főleg az ebay terelgetése idegesített baromira, meg az, hogy escalate után egyáltalán nem lehet az üggyel kapcsolatban kommunikálni velük direktben, csak köztes utakon.
Illetve, ha mond nekem egy dátumot az ebay, akkor tartsa azt be.

Na mindegy, kb így is több, mint amennyi védelmet a vatera ad.

Remélem hamar visszajön a számlámra a pénz.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#17180) netseft válasza Zirowe (#17179) üzenetére


netseft
aktív tag

Kb. 2 munkanap.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#17181) Mappa válasza Winner_hun (#17170) üzenetére


Mappa
addikt

Na megkérdeztem, Hála az égnek van /adott TC (bár nem értem akkor miért nem lehet alapból hozzádobni miért nekem kell utána menni mind1) lényeg hogy 25. megérkezett kis hazánkba... csak tudnám miért kell rajta annyit ülniük

nem kötelező megadni

(#17182) kmisi99


kmisi99
addikt

Aki vett már sima AA elemet ebayről tudna tapasztalatot mondani? Tudom hogy nagy része hamis vacak csak mire kellene figyelni?

(#17183) kovy79 válasza kmisi99 (#17182) üzenetére


kovy79
őstag

Bár nem elem, hanem akksi: én ilyen akkut vettem pár csomaggal. Lakásba illatosítóba, távirányítóba, só/borsörlőbe tökéletesek. :)

Mod: ja, te AA-t kérdeztél. Mindegy, a kommentem marad, hátha hasznos másnak is. :)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#17184) faresz5 válasza kmisi99 (#17182) üzenetére


faresz5
senior tag

Nyugodtan vedd meg bármelyiket, így is jóval olcsóbbak mint az itthoni hagyományos elemek., még ha esetleg hamarabb is tönkremennek.(bár én már elég régen használok pár garnitúrát és semmi bajuk. Csak arra kell vigyázni,hogy csak teljesen lemerült állapotba töltsed fel őket, illetve nem szabad megszakítani a töltést, ellenkező esetben legközelebb elveszted az elem kapacitásának fenn maradó részét(Nicad))

(#17185) kerekfej válasza Mappa (#17168) üzenetére


kerekfej
addikt

Én 2000Ft felett csak Tracking Number-rel rendelek. Írni kell az eladónak előtte kb +$2-3 ha a távol keletről jön a csomag.

(#17186) kerekfej válasza Mappa (#17168) üzenetére


kerekfej
addikt

Upsz

[ Szerkesztve ]

(#17187) kerekfej válasza kovy79 (#17183) üzenetére


kerekfej
addikt

Én is ilyesmit vettem, de még nem próbáltam. Ennél olcsóbban is kapni többet.

Egyébként eredeti márkásakat is lehet venni, van ami megéri van ami nem. Aldi meg Lidl-be is lehet kapni minőségibbeket (akkumulátor) kicsit drágábban, de azokra 1 hónap garancia is van és biztosan jók.

[ Szerkesztve ]

(#17188) #59816064 válasza kerekfej (#17187) üzenetére


#59816064
törölt tag

Ha jó akkukat akartok vegyetek ilyet Turnigy AA LSD 2200mah Low Self Discharge Alacsony önkisülésű, gyárilag feltöltött, 1C-vel simán töltheted :)
Van AAA-sba is. Fillérekért van.
Ugyan az mint a Sanyo Eneloop, azokat meg nem kell bemutatni, a legjobb akkuk a piacon :)

[ Szerkesztve ]

(#17189) kovy79 válasza kerekfej (#17187) üzenetére


kovy79
őstag

Van Lidl féle AAA-s is, azok is megfelelnek távirányítóba pl. Ám itt (Németország) 3-4€ a legolcsóbb a Lidl-ben, Norma-ban, az általam linkelt meg ugyebár ennek a fele...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#17190) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok,

Vettem egy terméket ami nem érkezett meg 5 hét után, az eladó visszaküldte az összeget, ezután zártam egy pozitívval az értékelést. Most jött az E-bay-től egy "cancelling purchase" az eladó felétől. Sejtem mit takar, eddig egyszer volt ilyen refound-os ügyem, ott nem kértek ilyet. Szóval a lényeg, ez nem jár semmi kavarodással, egyszerűen sikertelen vásárlást takar és a pénzt nem fogja ismét visszautalni neki a Paypal? :)

(#17191) Mappa válasza kerekfej (#17185) üzenetére


Mappa
addikt

:K minden nap tanul valami újat az ember

nem kötelező megadni

(#17192) Kerio


Kerio
őstag

Hogy tudok értékelést adni egy több mint 60 napos vásárlásra?
Nem jött meg a rendelésem, de visszautalta a pénzt. Szeretnék pozitívat írni.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#17193) (Bundás) válasza Kerio (#17192) üzenetére


(Bundás)
addikt

az értékeléseknél a "more actions" fülre (ahol Leave Feedback is fel volt sorolva) kattintva nem jelenik meg?

(#17194) kovy79 válasza Kerio (#17192) üzenetére


kovy79
őstag

Nekem is volt ilyen. Sajnos elfelejtettem, bár olyan tételnél, ahol gondolkoztam a semleges, vagy negatív értékelésen...

(Bundás): nem, ott nincs.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#17195) Hintalow válasza (Bundás) (#17190) üzenetére


Hintalow
senior tag

Igen töröltetni akarja a tranzakciót, ehhez a vásárló engedélye is kell.
Neked ebből semmi hátrányod nem lesz, az eladónak kell, mert így kapja vissza a listázási díjat a termék után.
Korábban azért nem kértek ilyet, mert sokszor az eladónak fogalma sincsen erről a lehetőségről :)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#17196) Hintalow válasza Zirowe (#17166) üzenetére


Hintalow
senior tag

Jól fordítottad a courtesy refundot.
Annyi a lényeg, hogy alaphelyzetben ha ügyet nyitnak, akkor a paypal zárolja az eladó egyenlegét, ergó ha a vásárló visszakapja a pénzt, azt tőle vonják le.
Ez a courtesy refund azt jelenti, hogy saját kontóra fizette vissza a paypal, nem az eladótól vették el.
Ilyenkor több ok is lehet: az eladónak nem volt pénz a paypalján, de egyértelműen neked volt igazad, esetleg mindkettőtöknek igaza volt, annyira, hogy ne lehessen dönteni, stb.
Az a lényeg, hogy visszakaptad a pénzt
(szerencséd volt, egyszer ha találkoztam ilyennel, hogy saját zsebből kártalanítottak)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#17197) kovy79


kovy79
őstag

Na, megint módosítottak az ebay (ebay.de) oldalán.
Egyszer eldugnak valami menüpontot, egyszer előszednek, máskor meg a design változik.
Már kezdem megszokni az újat, erre pár hét után átszabják... :) Mondjuk ez a mai határozottan tetszik, hasonlít a mobil ebay kinézetére.
régi ebay.com (az ebay.de is így nézett ki tegnap)
új ebay.de 1
új ebay.de 2 (termékre való klikk után)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#17198) Zirowe válasza Hintalow (#17196) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Saját zsebből fizettek volna?
Na ez durva, ilyenről még nem is hallottam.
118€

Azért remélem bannolják a srácot.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#17199) kovy79 válasza Zirowe (#17198) üzenetére


kovy79
őstag

A srác nevét megadnád? Ha más nem, priviben.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#17200) Zirowe válasza kovy79 (#17199) üzenetére


Zirowe
nagyúr

crasy-banana
De most nézem, hogy nullázva lettek az értékelései (18 volt, egy negatív maradt csak, bár több volt) és nem árul most semmit.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.