Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18751) tevfik válasza detroitrw (#18750) üzenetére


tevfik
tag

Az egyik a másikból jön.

Request mint kérni- azaz egy díjbekérő csúnyán fogalmazva... Invoice az adott ügyletről kiállított " száma " inkább nyugta paypal esetén.

(#18752) detroitrw válasza tevfik (#18751) üzenetére


detroitrw
addikt

hát akkor passz
de nyilván nem Te állítod ki azt :))

amit pivibe is írtam hogy lehet azt el se fogadnák itt, meg ugye a kedves eladó képes e adni olyat ... :B

(#18753) Grande Ale válasza Discoboy28 (#18722) üzenetére


Grande Ale
őstag

Mi az a nyomkövetős rendszer? Csak mert én is rendeltem, 12-én elvileg feladta,de eddig semmi...

(#18754) radi8tor válasza Discoboy28 (#18722) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor írj az eladónak, hogy nem találod a csomagot.
Lehet elírta a számát.

Grande Ale: Ha úgy kéred, akkor adnak egy azonosítót a csomaghoz, amivel nyomon tudod követni az útját. (van, ahol ez plusz pénzbe kerül)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#18755) break333


break333
csendes tag

Sziasztok, kis segítségre lenne szükségem, új vagyok az e-bay világában. Jan12.-én rendeltem Hong-Kong-ból egy, tárgyat, amit elvileg az eladó jan15.-én postázott is, azonban még nem érkezett meg. Hamarosan lejár a 45 napom és azt szeretném megtudni, mi a folyamat arra, hogy visszakérjem a pénzem? Köszönöm

(#18756) Slownz


Slownz
senior tag

(#18755) break333

Ha hamarosan lejár a 45 nap, akkor sürgősen írj az eladónak, hogy nem érkezett még meg, mondja meg mi a helyzet, vagy utalja vissza a pénzed (függ attól is, hogy ők mennyit mondtak, hogy mennyi idő alatt érkezik hozzád).
Ha nem reagál, akkor panaszt kell kezdeményezni.

[ Szerkesztve ]

(#18757) bul07 válasza break333 (#18755) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha jól számoltam egy két napod van hogy elindítsd a refundot ( de amúgy a My eBay/ Purchase history -ba a termék alatt kiírja hogy meddig lehet) , tehát eső dolgod legyen megindítani , mert ennyi idő alatt ezt nem igen lehet vele le levelezni(főleg hogy hétvége van)
PayPal-on indítsd
Resolution center->Open cases majd a Item dispute , ekkor be kell írni az ittem számot, ott van egy Find Transaction ID gomb ez előhozza a listát és ki lehet keresni majd rákattintasz a megfelelő ID-re és magától beteszi , ekkor tovább lépsz itt előjön hogy ki menyi összeg, meg alul egy választható rész
I haven't received my item. / Nem jött meg a téttel
I received my item, but it is significantly not as described. For example:/ Megjött de nem egyezik a meghirdetett árúval
Kiválasztod a megfelelőt majd tovább

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18758) Slownz válasza bul07 (#18757) üzenetére


Slownz
senior tag

jogos :R

(#18759) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

szevasztok!

galaxy mini lcd-vel volt tapasztalata valakinek?

-3-500 forintos szalagkábelekkel?

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#18760) bul07 válasza break333 (#18755) üzenetére


bul07
nagyúr

Lemaradt még egy jó tanács
Legközelebb ne várj ilyen sokáig , 30nap után már simán lehet írni az eladónak, persze ez Ázsiai eladókra igaz, mert Angliai eladónál két hét után már érdemes érdeklődni
42-3napig ha nem rendeződik (nem indítja meg az eladó) akkor érdemes elindítani

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18761) ^Clown válasza Earl_Muttley (#18759) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Én Nokiához rendeltem már akkut, szalagkábelt és lcd-t, rendben volt a minőségük.

(#18762) Earl_Muttley válasza ^Clown (#18761) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

nekem egy 5200ba kellene.

nem ezek csinálják hogy 2-3 hónap, és annyi?

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#18763) fradi81 válasza bul07 (#18757) üzenetére


fradi81
veterán

Nálam ilyen itt nem jelzi ki hány napom van. ebay.com-on vagy regisztrálva?

moto g72, Ninebot d28e

(#18764) break333


break333
csendes tag

Köszönöm a gyors választ, elindítottam a kérelmet, remélem visszajön a pénzem. Kössz Slownz, bul07.

(#18765) ^Clown válasza Earl_Muttley (#18762) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nem tudok ilyenről, biztos van gyengébb minőségű darab, de ez abszolút nem általános.

(#18766) bul07 válasza fradi81 (#18763) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem egyből van, azt hiszem valahol a 25-ik napon jelenik meg , nálam most így van, egynél van jelen ez a kis jelzés

Amúgy azt hol tudom megnézni hogy melyikre regisztráltam, mert 2010 nyarán regisztráltam de 2011 augusztusáig nem használtam az ebayt és a fene se emlékszik már

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18767) Tomate


Tomate
veterán

Leütöttem 2 iphonet igen jó áron. A cucc Usankából van. Milyen postával kérjem ami a legbiztosabb és hamar ideér? Mondtam a sellernek, hogy írjunk rá kicsi árat értékhez. 20-30$-t. Azt válaszolta, hogy ő csak biztosítva küldi. (akkor meg ugye rajta van az ár) Amit megértek, viszont így nem buli mert egy 600$-os csomagot 999 % hogy kiszednek. Mit mondjak neki, hogy a kecske is jóllakjon, de a káposzta is meglegyen? Csomagolja be jól és valami fasza regisztrált elsőbbségi szolgáltatással küldje biztosítás nélkül? :U
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#18768) Tomate


Tomate
veterán

Arról tudtok esetleg, hogyha Angliába rendel valaki USA-ból nagyobb értéket nekik milyen adót kell fizetni? Egyáltalán kell?

(#18769) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sziasztok!

Kínából és Németországból már rendeltem több alkalommal is, viszont a termék, amit most keresek csak Dél-Koreában vagy Izraelben van. Szerintetek melyik helyről ajánlottabb rendelni?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18770) radi8tor válasza Real_Necro (#18769) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem mindkettő jó, de Izraeliekről nem olvastam rosszat még itt. Közelebb is van.

⭐ Stella

(#18771) Real_Necro válasza radi8tor (#18770) üzenetére


Real_Necro
veterán

A közelség miatt én is erre gondoltam, valamint a termék ára összességében mindkét helyen ugyanannyi, annyi különbséggel, hogy Izraelből rendelve az összköltségből 20$ a szállítás, Dél-Koreából rendelve ingyenes a szállítás, de a termék ára 20$-al nagyobb.

szerk.: Érthetően magyarázva Izrael 65$ + 20$ szállítás, Dél-Korea 85$ és ingyenes szállítás.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18772) radi8tor válasza Real_Necro (#18771) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor már csak az a kérdés a két eladónak milyen értékelései vannak.

⭐ Stella

(#18773) #85636864


#85636864
törölt tag

Sziasztok!
A napokban szeretnék rendelni egy Amerikai webáruházból 49,5 dollár összértékben (szállítási költséggel együtt) Azt tudom hogy a vám értékhatárt nem haladja meg. De vajon az áfát ráterhelik-e a behozatalnál?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#18774) radi8tor válasza #85636864 (#18773) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nagy valószínűséggel nem kell fizetned semmit érte, de ezt nem tudjuk mi sem biztosan. A vámszabályok szerint áfaköteles, ha üzletből rendelsz.

⭐ Stella

(#18775) #85636864


#85636864
törölt tag

Köszönöm a segítséget, még annyit kérdeznék hogy az Áfa 25 % lenne az összértéknek?

(#18776) Real_Necro válasza radi8tor (#18772) üzenetére


Real_Necro
veterán

Az izraeli "Top rated seller" 100%-al, a koreai sima és 98,8%. A terméket származási helye amúgy izrael.

zsömpi: 3 áfa kulcsunk van, 5, 18 és 27. A tiéd a legutolsó lesz, ha valami műszaki. Ha könyv/folyóirat, akkor 5%, 18% az őstermelői dolgokra. Részletes lista az Áfa törvénykönyvben vámtarifa számmal együtt. (Bocs Bul07) :DDD

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18777) bul07 válasza #85636864 (#18775) üzenetére


bul07
nagyúr

27% az Áfa

(#18776) Real_Necro
Nem ér szerkeszteni :DDD

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18778) ShadeX


ShadeX
tag

Sziasztok!
Egy tabletet szeretnék rendelni ~160$ értékben, pl. ezt: 10.2" Tablet PC Flytouch
Fizetésnél viszont mindig visszadob az alábbi üzenettel:

Elméletileg minden létező helyen megadtam a telefonszámom az adataimnál, még sem enged itt tovább. Nem tudjátok hol kellene feltüntetnem a hiányolt telefonszámot, hogy elfogadja?

[ Szerkesztve ]

(#18779) Slownz válasza Tomate (#18767) üzenetére


Slownz
senior tag

Attól fosik, hogyha valami baja van a csomagnak, akkor az Ebay alapból téged véd, szóval neki kell lenyelni a veszteséget, ami amúgy érthető is. Továbbá, ha ő ráírja az árat és téged megvámolnak, azzal ő semmit sem veszít, ellenben be van biztosítva.
Köcsögség, de valamilyen szinte érthető.

(#18780) Abysmal


Abysmal
aktív tag

Én arra lennék kíváncsi, hogy addig oké, hogy EU-n belül nem kell VÁMot fizetni, de az ÁFA-val mi a helyzet? Azt se kell?

(#18781) lacima


lacima
tag

Sziasztok!

Licitáltam egy cuccra az ebay-en, Én voltam az egyedüli, és még volt hátra 4-5 nap. Erre ma cancelled lett. Indoklásban az volt, hogy már nem áll rendelkezésre. Ez hogy lehet? Az ebay nem pont arról híres, hogy nem lehet ebay-en kívül eladni cuccot ha már licitáltak rá?

(#18782) Slownz válasza Abysmal (#18780) üzenetére


Slownz
senior tag

Azt sem kell.

(#18783) fradi81 válasza ShadeX (#18778) üzenetére


fradi81
veterán

Hello
Paypal-my account-nál katt a profilra. Ott van telszám.

moto g72, Ninebot d28e

(#18784) ShadeX válasza ShadeX (#18778) üzenetére


ShadeX
tag

Közben megoldódott, én voltam figyelmetlen: Közvetlenül a cím alatt volt egy Change, ott lehetett megadni...

(#18785) Abysmal válasza Slownz (#18782) üzenetére


Abysmal
aktív tag

Na ez jó hír! Kösz a választ! :)

(#18786) Winner_hun válasza ShadeX (#18778) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mikor rányomsz a Pay now-ra akkor ott vannak az adataid, ott a Change linkre katt, utána hozzá tudod adni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#18787) Kerio


Kerio
őstag

Sziasztok!

Mi a tapasztalat mostanában a Hongkongból érkező csomagokról? Mennyi idő alatt érkeznek meg?

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#18788) Winner_hun válasza Kerio (#18787) üzenetére


Winner_hun
félisten

3-5 hét.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#18789) Kerio válasza Winner_hun (#18788) üzenetére


Kerio
őstag

Tenkjú :R
Tavaly augusztusban volt, hogy 7 munkanap alatt megkaptam :U

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#18790) Winner_hun válasza Kerio (#18789) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tavaly volt olyan hogy szombaton megrendeltem és kedden itt volt. Mindig vannak kiugró kivételek, nem szabad rájuk alapozni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#18791) Kerio válasza Winner_hun (#18790) üzenetére


Kerio
őstag

Igen igen. Én is tapasztaltam, hogy "hullámzó" a szállítás.
Mindenesetre ma megtörtént a rendelés. :K

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#18792) Earl_Muttley válasza ^Clown (#18765) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

köszi!

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#18793) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

amúgy ezzel valakinek van tapasztalata?

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#18794) whited


whited
addikt

hy
ha ezt szeretném megvenni, mennyi lenne az ára?[link] :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#18795) Slownz válasza whited (#18794) üzenetére


Slownz
senior tag

Sajnos nem tudod megvenni, mivel nem szállít csak az USA-ba.

Rákatt = "Shipping and payments" és ott mutatja, hogy mely országokba szállítják az adott árut.

(#18796) slippy válasza Earl_Muttley (#18793) üzenetére


slippy
tag

Ha jól tudom, ezek infrás távirányításúak, tehát kell neki a rálátás, így elég kicsi a 'hatótávolság'. Szobába szórakozni jó lehet, de másra szerintem nem. Persze ez csak a véleményem, nem biztos, hogy így is van.

(#18794) whited - a legolcsóbb, ami ide is hozná, 50dolcsiért van (12-13ezer Ft). Ha itthoni konzolboltban veszed, olcsóbban jössz ki (8-10ezer Ft).

[ Szerkesztve ]

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#18797) spanyoll


spanyoll
addikt

Sziasztok!

Rendeltem pár cuccost, mindegyiket hongkongból (sajnos több eladótól), aztán mindegyik megjött már, csak a leglényegesebb nem.
Annyi lenne csak a kérdésem, hogy van-e valami tapasztalat rá általánosan, hogy a postázás után (xy product left the home country ) mennyi idő míg kézhez kapom a kis drágát?
Tudom, hogy eltérő, de kb milyen intervallum? 1.5-6hét?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#18798) DeFranco válasza DeFranco (#18538) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nos, ma megjött az egér, 5-én csaptam le, 6-án adták fel, most ért ide, pontosan 3 hét alatt.

A csomagolása egész jó volt, szürke műanyag csomagolópapírral volt vízhatlanul becsomagolva, és a doboz elejére, ahol az egér és a lágy részek vannak, tettek egy vastag karton lapot, hogy ne nyomódjon sérüljön. Az egér is úgy tűnik rendben van, most tesztelem. :)

(#18799) ^Clown válasza DeFranco (#18798) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Engem mindenképpen érdekel a teszt eredménye, ha tényleg rendben van, rendelek én is egyet belőle.

(#18800) DeFranco válasza ^Clown (#18799) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mondd, hogy mit nézzek meg rajta, mit ellenőrizzek, mert szakértelem hiányában egzakt tesztet nem tudok csinálni, egyszerűen csak használom :). Fotók este lesznek, majd megírom, hova tettem őket...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.