Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17851) zoli03


zoli03
őstag

Megtörtént az első vámolásom. A levelet még nem kaptam meg róla. Mikor árfolyamon számolják a dollárt? Tavaly érkezett meg az országban, de nekem gondolom már 27% ÁFA-t kell fizetnem.

(#17852) radi8tor válasza zoli03 (#17851) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Napi árfolyamon számolnak.

⭐ Stella

(#17853) Tomate


Tomate
veterán

Német ebayre szeretnék feldobni egy laptopot 790€-ért és egy ilyet ír a hirdetésem fölött, mielőtt még elindítanám az aukciót, hogy:

500$-ért adhatok el max ?

Mellesleg 800€ után mennyi a jutalék? Köszi!

(#17854) radi8tor válasza Tomate (#17853) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen ezt írja, hogy 500 USD a havi limit. A lila linkeken meg is magyarázza.

⭐ Stella

(#17855) Tomate válasza radi8tor (#17854) üzenetére


Tomate
veterán

És akkor nem tudom eladni? Vagy mi van? Nem értem.

(#17856) faresz5 válasza Tomate (#17855) üzenetére


faresz5
senior tag

rakd be a szállítási díjba a maradékot.

Gondolom alap felhasználód van nem vállalati.

[ Szerkesztve ]

(#17857) Tomate válasza faresz5 (#17856) üzenetére


Tomate
veterán

400€-t rakjak szállításra? Szerintem az első percben törlik így a hirdetésem. Nem? Mit lehet tenni, hogy eladhassak normális áron? :U
Alap felhasználó 261 pozitívval, de csak vételből. Van még fent 2 cucc 50-50$-ért, de nem gondoltam, hogy ezt nem fogja engedni -.-

[ Szerkesztve ]

(#17858) Abysmal


Abysmal
aktív tag

Ha nem érkezik meg egy termék, akkor ti mennyi idő után szoktatok reklamálni/visszakérni a pénzt? Dec.6-án rendeltem egy tokot és még semmi. Írta az eladó, hogy az ünnepi szezon miatt nem tudja tartani a 7-14 napos szállítási időt, de már lassan egy hónap is eltelik. 4 nappal ezután a vétel után rendeltem mást is (mindkettő Hong Kongból jön), és az már egy hete megérkezett. Írtam neki néhány napja, de csak annyit mondott, hogy postázva van, és biztos meg fog jönni, meg megismételte, hogy az ünnepek miatt csúszhat a dolog. Mindkét esetben azonnal fizettem és másnapra már postázták.

(#17859) mcs10 válasza Tomate (#17857) üzenetére


mcs10
tag

tényleg tedd a többit a szállításba! Nekem sem törölték

mcs10

(#17860) radi8tor válasza Abysmal (#17858) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Fizetés után 45 napig lehet panasszal élni PayPal oldalán.
Ha 44 nappal a fizetés után sem érkezett meg a cucc, akkor indíts dispute-ot PayPal-nál és kérd a vételár visszafizetését.
Tracking ID-t nem kaptál? Mennyi volt az értéke a cuccnak?

⭐ Stella

(#17861) faresz5 válasza Tomate (#17857) üzenetére


faresz5
senior tag

rakd át minimum induvidualra az accot

(#17862) Tomate válasza faresz5 (#17861) üzenetére


Tomate
veterán

Mi ez és hol találom?
Felraktam 500€-s postával...

(#17863) Abysmal válasza radi8tor (#17860) üzenetére


Abysmal
aktív tag

Nem kaptam, és 3.99$ volt. A poén az, hogy a másik, amit gyorsabban kiszállítottak, az szállítással együtt volt kicsit több mint 2$ és ott még tracking ID-t is kaptam.

(#17864) radi8tor válasza Abysmal (#17863) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Próbálj beszélni az eladóval, hogy küld-e neked egy másikat vagy indíts dispute-ot PayPal-on.

⭐ Stella

(#17865) Abysmal válasza radi8tor (#17864) üzenetére


Abysmal
aktív tag

És ez hogy oldjam meg? Ha azt mondom neki, hogy küldjön másikat, akkor szinte biztos, hogy letelik a 45 nap amíg dispute-ot kezdhetek. Annak van értelme, hogy visszakérem a pénzt, és veszek tőle másikat, hogy újrakezdődjön a 45 nap? Lehet ilyet? Megbízható eladónak tűnik és olyan tok ami nekem kell nem nagyon szállít más M.o.-ra.
A dispute-ot szeretném elkerülni, ha nem muszáj, mert nem volt még benne részem, és így nem tudom hogy zajlana. Egyszer volt csak eddig problémás esetem, amikor szintén egy tokot vettem (1$), és nem pont olyat küldött amit rendeltem, de mikor elmagyaráztam, hogy miért nem jó/tökéletes hozzá, akkor visszaadta a pénzt, és a tokot is megtarthattam dispute nélkül.

(#17866) radi8tor válasza Abysmal (#17865) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kérj tőle egy másikat tracking ID-vel.
Esetleg fizess rá a szállítási díjkülönbözetre. Neked kell eldönteni mit szeretnél.

⭐ Stella

(#17867) Levelente válasza Mr.Grincs (#17832) üzenetére


Levelente
csendes tag

A bankkártya az enyém, és igen eltér a név.

A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.

(#17868) Levelente válasza kerekfej (#17838) üzenetére


Levelente
csendes tag

Jó de az én adataimmal nem lehet regisztrálni mert még nem vagyok 18. Tehát az én adataimmal:
1. vagy hamis adatot adok meg (amit nem szeretnék)
2. vagy nem regisztrálok

Amit én csináltam: Egy rokonom - XY adatait adtam meg amelyek teljesen valósak az ő nevével, az ő születési dátumával stb. stb...
Amikor meg be akarok lépni és a bankkártya adatokat kéri akkor a sajátomat adom meg.

A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.

(#17869) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Megjött a szilikon tok és a kijelzővédő fólia a telefonomhoz. Hol kell a pozitív értékelést adni az eladóknak?

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#17870) radi8tor válasza Mr.Grincs (#17869) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ahol a vásárlási előzmények vannak. Jobbszélen more options és leave feedback.

⭐ Stella

(#17871) ^Clown válasza Mr.Grincs (#17869) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Purchase history - termék mellett jobbra: Leave feedback

(#17872) bul07 válasza RockHaRD (#17848) üzenetére


bul07
nagyúr

Szerintem a saját bankod árfolyamát figyeld , ahogy előttem is írták

Viszont azt azért ne felejtsd el, hogy igen sokat is lehet ezen bukni.
És hogy?
Most nagyon elgyengült a forint , én azt ersténél vagyok így azzal számolok, az angol font most Eladás: 389.83Ft Vétel: 365.65Ft
Tételezzük fel hogy rendelsz 100£-ért az ugye 38.983Ft ha a bankod vált , jó telik múlik az idő de a rendelt termék nem jött meg 35napon kérsz refundot ami meg is történik a PAYPAL vissza is küldi a kártyádra a pénzt , mondjuk tételezzük fel, hogy eltelt egy hónap alatt erősödött kicsit a forint nem sokat csak 15Ft-ot. Ez ugye mindkét oldalon meglátszik, az eladáson meg a vételen is, tehát egy hónap múlva a bankod 350.65Ft árfolyamon váltja vissza ami 35.065Ft , és ugye látszik a két számból hogy a különbség negatívba 3.900Ft de ha nem is változik az árfolyam akkor is 100£ esetén a 2.400Ft bukó
Ezt azért érdemes megfontolni

Ha valami hibát vétetem az eszmefuttatásba ne tartsátok magatokba

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#17873) Mr.Grincs válasza ^Clown (#17871) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Köszi
radi8tor1 :R

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#17874) faresz5 válasza bul07 (#17872) üzenetére


faresz5
senior tag

Ha a bankod vált ,és refundolsz, akkor mostanában csak nyerhetsz a dolgon mivel folyamatosan emelkedik a deviza árfolyam, és nem kis mértékben, hanem akár napi 2%-ban is.

(#17875) bul07 válasza faresz5 (#17874) üzenetére


bul07
nagyúr

Azért elég nagy különbség van a Vétel meg az Eladási árfolyam között

Rendeltem dec.18-án Angliából telefontokot de még nem ért ide, kezdek kételkedni hogy egyáltalán meg fog e érkezni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#17876) Tomate válasza bul07 (#17875) üzenetére


Tomate
veterán

ebay.co.uk nem feltétlenül Angliából szállít. Be kell pipálni az only UK-t és akkor listáz csak a szigetországból. (lehet ezt nézted be) Angliából általában 1 hét alatt itt van minden. Ha angliai az eladó akkor necces. Kérdezz rá nála.

(#17877) bul07 válasza Tomate (#17876) üzenetére


bul07
nagyúr

Direkt kerestem olyan eladót aki Angliából szállít, mert nem magamnak rendeltem és azt akartam hogy gyorsan itt legyen
Amúgy Item location: Manchester, United Kingdom és ezt rendeltem meg (tudom hogy kicsit túlárazott de nem én fizetem és a gyorsaság lett volna a szempont)
Sőt rendeltem még tőle dec.23-án két dolgot [link] , [link] ezek se érkeztek még meg

Úgy tervezem én is ha szerdáig nem hozza a postás írok neki

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#17878) stella.rossa válasza stella.rossa (#17790) üzenetére


stella.rossa
csendes tag

Sziasztok..idéztem a korábbi bejelgyzésemet, és azóta csak annyi történt hogy..tegnap az eladó adot 1 trucking nubmbert majdnem 45 nap után.. És olyat írt hogy nem érti mi lehet és hogy miért jött vissza hozzá..idézem: "i really am not sure what is going on with your item. i just looked at the tracking and it's back in my city."
Mit tegyek ilyenkor? Gyorsan dispute-ot nyissak paypalen annak ellenére is ha megvan a trucking number vagy és hamaraosan lejár a 45 nap?

Köszi gyors segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#17879) #59816064 válasza stella.rossa (#17878) üzenetére


#59816064
törölt tag

Igen, mert mást ugysem tudsz tenni.
Mondd meg neki hogy mennyen el a postára, és kezdje el kerestetni a csomagot, ha már az ő városában van a tracking szerint.

(#17880) faresz5 válasza bul07 (#17875) üzenetére


faresz5
senior tag

vételi árfolyamon kapod vissza a pénzt a számládra.(ha a bankod vált)

Mivel a bankod veszi meg tőled a dollárt,és írja jóvá a számládon forintba (leegyszerűsítve) és nem elad neked dollárt.

[ Szerkesztve ]

(#17881) bul07 válasza faresz5 (#17880) üzenetére


bul07
nagyúr

Igen , fizetésnél Eladási áron számol , visszatérítésnél meg Vételi árfolyamon, kettő között meg van egy kis eltérés

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#17882) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Elk*rtam egy eladást. Beleírtam ugyan a leírásba, hogy brazíliába nem postázok, ne is erőlködjön, de a shippingnél elfelejtettem berakni az kivételekhez. Erre most megvette egy brazil 0 értékeléses ember.
Ahogy nézem a paypalon megjelent már az összeg, szóval ki lett fizetve. Ilyenkor nyugodtan feladhatom neki? Pontosabban ezt írja: Completed - Funds not yet available
Mi lehet a buktató, hogy brazilba küldöm? :F

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#17883) radi8tor válasza PowerBuldog (#17882) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha tracking nélkül küldöd és azt mondja nem érkezett meg a cucc, akkor visszaveszik tőled a cucc árát.
Tracking-el feladva elméletileg igazoltad a feladást.

Én buktam egyszer 120 USD-s cuccot, mert volt tracking a feladásról (igazolta hogy elküldte), de sosem jött meg. Nem adták vissza a pénzem.

⭐ Stella

(#17884) PowerBuldog válasza radi8tor (#17883) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Fizetés után már nem tudom az eladást törölni?
A sima ajánlott levélnek a tracking száma szart sem ér gondolom. :F

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#17885) radi8tor válasza PowerBuldog (#17884) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De, lehet törölni a tranzakciót. Volt nekem is ilyenem egyszer. Azt írta az eladó, hogy nincs már meg neki a termék. 3 napon belül visszakaptam az árát.
Ajánlott levél száma semmire nem jó külföldön. EMS már jobb.

⭐ Stella

(#17886) PowerBuldog válasza radi8tor (#17885) üzenetére


PowerBuldog
veterán

És hogy lehet törölni, mert semmi kedvem bebukni 300dodót meg egy szemüveget.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#17887) koxx válasza radi8tor (#17883) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Brazil emberke nekem is ütötte már le egy szemüvegem, elqrtam a postázási helyeket. Töröltem a tranzakciót, pénzt refundoltam. Viszont, Brazíliába ha feladod egy ragszámos ajánlott küldeménnyel, igazolni tudod a feladást. A paypal 21 napig tartja vissza a kifizetett pénzt, ennyi idő alatt viszont nem érkezik meg a vevőhöz. Szal ő sokkal többet bukik rajta. Mert addigra te simán átnyomod a saját bankszámládra onnan meg a paypal már nem tudja levonni.

PowerBuldog: eladott termék, jobb oldalt legördülő menüben kell kiválasztani, nekem így nézett ki miután lezárattam [link] A lényeg, hogy a vevőnek is bele kell egyeznie, addig nem is törli az ebay az eladás utáni jutalékot.

[ Szerkesztve ]

(#17888) PowerBuldog válasza koxx (#17887) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Unmark paymant as recieved-et kell választani?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#17889) koxx válasza PowerBuldog (#17888) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Küldd el nekem a legördülő lista screenshotját, fejből nem tudom sajna. Kell egy refund az biztos, majd lényegében egy felkérést küldesz neki, hogy a tranzakciót töröltetni szeretnéd.

[ Szerkesztve ]

(#17890) PowerBuldog válasza koxx (#17889) üzenetére


PowerBuldog
veterán

A refundot megcsináltam. Most EZT látom. Hogy lehet a tranzakciót is semmissé tenni, hogy újra feltudjam tenni ezen az áron?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#17891) PowerBuldog válasza PowerBuldog (#17890) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Végigkattintgattam és meglett.

Case type: Cancel transaction :C

koxx majd ha visszaigazolta akkor tudom relistelni. nem fér bele az ára az 500usd-be kétszer is. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#17892) koxx válasza PowerBuldog (#17891) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

azazzz :) utána nyomhatod a relistet
Brazilok amúgy nagyon figyelik az oakleykat. Korrekt gyorsan fizetnek meg minden, de sok eladó nem hiába nem postáz oda. Vám simán ráül 2-3 hónapra is akár, vagy a postás trombitának nézi...

[ Szerkesztve ]

(#17893) kerekfej válasza radi8tor (#17885) üzenetére


kerekfej
addikt

Ha nincs meg a termék akkor minek hirdet egyáltalán? Ez negatív.

(#17894) #59816064 válasza kerekfej (#17893) üzenetére


#59816064
törölt tag

Lehet hogy 10 perccel az előtt adta el mondjuk egy apróhírdetési oldalon, és még nem volt ideje levenni az Ebayről.

(#17895) radi8tor válasza #59816064 (#17894) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én is valami hasonlóra gondoltam, vagy elnézte a termék színét (mert több volt meghirdetve neki).

⭐ Stella

(#17896) kerekfej válasza #59816064 (#17894) üzenetére


kerekfej
addikt

Lehet, de akkor is negatív ez. Minek hirdeti akkor az ebay.de, ha jól tudom akkor tilos máshol is árulna ha ott feladta, mert ez nem apróhirdetés hanem licitálás!

(#17897) RockHaRD


RockHaRD
addikt

az mekkora, hogy pénteken adtak fel nekem egy csomagot németországból sima postával, és ma kihozza a futár? Közben meg év váltás volt, meg hétvége, meg minden... az más tészta, hogy külön telefonálgatni kellett a magyar postának, de hozza a futár ma 5-ig...

(xbox 360 slimről van szó)

(#17898) radi8tor válasza RockHaRD (#17897) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Külföldön még van színvonala a postának.. :C

⭐ Stella

(#17899) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Van egy ilyen kártyaolvasóm. Egy bajom van vele, hogy nem tudom használni. Nem jövök rá, hogy kell használni. Remélem más is rendelt ilyet és rájött. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#17900) Winner_hun válasza Speeedfire (#17899) üzenetére


Winner_hun
félisten

Találkoztam már ilyennel. Bedugtam a kártyát a bedugós részbe, a másik végét az USB-be és olvastam / írtam a kártyáról /ra az adatokat.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.