Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17651) faresz5 válasza Kerio (#17650) üzenetére


faresz5
senior tag

Mér, idáig nem volt érdemes rendfelni?(Nekem ez újdonság), ha elveszik akkor ott a refund, nem értem minek ezen görcsölni?(vagy kéred tracking numberrel, azt nehezebben lopják el)
OFF ON: Ne csak a januártól félj,(idáig nem volt drága minden?) hanem úgy általában február-március tájékától, ha beköszönt az államcsőd akkor itt nem lesz se oktatás, se egészségügyi ellátás, se közlekedés se semmi.(Sajnos erre egyre nagyobb az esély, ha vikike így folytatja.) Viszont cserébe büszkék lehetünk magunkra,hogy mi megmutattuk a világnak,hogy nem packázhatnak velünk, még ha kenyéren és vízen is kell élnünk ezen túl.
Most beszélgettem egy volt évfolyamtársammal, kiment Svájcba 4500 frankot keres mint recepciós.Na ez a nem mindegy. Itt meg adnak ugyanazért a munkáért 80k, egy kezdő mérnöknek meg adnak 200bruttot, nevetséges.

(#17652) Blom válasza faresz5 (#17651) üzenetére


Blom
aktív tag

teljesen igazad van :R :C

(#17653) Kerio válasza faresz5 (#17651) üzenetére


Kerio
őstag

Egyetértek :R
Igazad van. Már rendelek is. :K

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#17654) kmisi99


kmisi99
addikt

Megnyertem egy aukciót hol a fenébe kell fizetnem?
Ja közben megtaláltam.

[ Szerkesztve ]

(#17655) Blom válasza kmisi99 (#17654) üzenetére


Blom
aktív tag

:C

(#17656) kmisi99 válasza Blom (#17655) üzenetére


kmisi99
addikt

csak elsőnek nem írta ki hogy hol kell fizetni miután frissítettem már ott volt a fizetés gomb. Kíváncsi vagyok hogy megkapom e a 100ft os memókártya olvasót :DDD

(#17657) Blom válasza kmisi99 (#17656) üzenetére


Blom
aktív tag

miért ne kapnád biztosan megkapod szerintem.
azért szorítok neked mert 100k az nem semmi.

(#17658) RockHaRD válasza faresz5 (#17651) üzenetére


RockHaRD
addikt

azért azt félve megkérdezem, hogy ti mit tennétek "vikike" helyében? Nem védem, mert lószart se tudok az egészről, h mi miért van, de a másikat szidni nagyon könnyű, és itt mindenki 1 emberre önti rá a fost, miközben 10 millió ember szavazta meg az előtte lévő 8 évet. Ha 8 éven át süllyedt egyre lejjebb ez az ország, akkor miért várjuk el, hogy egy másik kormány 2 év alatt mindent pikk-pakk rendbe rakjon? Ha 8 év múlva is itt tartanánk, akkor azt mondom, h ok, de így... :F

(#17659) kerekfej válasza Winner_hun (#17649) üzenetére


kerekfej
addikt

Ne foglalkozz vele, a 8 általánost se járta ki azok az emberek közé tartozik a helyesírásából következtetve!

(#17660) promo


promo
csendes tag

kérdés: küldtem pénzt top up-al, valószínüleg el lett írva az azonosító és még nem érkezett meg a pénz. ezt egy idő után visszaküldik vagy írni kell nekik?

(#17661) Kerio


Kerio
őstag

Most néztem, akiktől szoktam rendelni, mind letiltották Magyarországot. Kínából lehet rendelni, de a hongkongi eladók nem küldenek nekünk.... :O

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#17662) Blom válasza Kerio (#17661) üzenetére


Blom
aktív tag

a mi országunk úgy le van már értékelve, hogy már sehol sem vásárolhatunk lassan.

(#17663) salesboy válasza juliabrilke (#17641) üzenetére


salesboy
tag

Hát akkor a 39 000 Ft-ot szorozd be 1,25-el mert a szállítás is beleszámít az ÁFÁ-ba :(((
Ha tetszik, ha nem.
A terméket majd az Orczy téren tudod átvenni, ha sima postával kérted. Érdemes előbb érdeklődni náluk, mert 1 hét is eltelik mire kiküldik az értesítést és addig ott csücsül a raktárukban. Ha pedig elkeveredik az értesítés és később mész érte, akkor még tárolási díjat is felszámolnak.

Ott kell bepengetned az összeget. Ja és lesz még valami kezelési költség is.

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#17664) faresz5 válasza RockHaRD (#17658) üzenetére


faresz5
senior tag

OFF:
Nekem csak azzal van problémám,hogy nem látja be,hogy széllel szemben nem lehet pisilni hosszú ideig,különben nagyon elázol.Ja és nem 8éve süllyed az ország.Illetve mindent a nemzeti Öntudatért , szép és jó,de abból nem lehet megélni a mai világban amikor a pénzügyi piacokon múlik,hogy mi lesz egy-egy ország sorsa hosszú távon.Az ország érdekeit kellene nézni és nem ezt a fejjel rohanok a falnak addig amíg be nem törik a fejem- játékot játszani.
(Hozzáteszem s***ból nem lehet várat építeni,de azért ne csináljunk már hígtrágyát lehetőleg.)
Részemről politika. OFF

(#17665) vasi89 válasza Winetu (#17618) üzenetére


vasi89
addikt

az a baj h sok esetben nem ér ide 21 nap alatt és ez nem az eladó hanem a posta hibája. Egyébként a mai nap folyamán visszautalta a pénzt úgy h mégis csak happy end lett ebből.

(#17666) Winner_hun válasza Blom (#17657) üzenetére


Winner_hun
félisten

k nélkül az a száz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17667) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Rendeltem egy digitizer (telefon érintő panelje), ami 2-3 hét után megadta magát. Használható végülis, mert csak a bal oldalát nem érzékeli, 1cm távolságban. Írtam az eladónak, ezt a választ kaptam:

Dear friend,so sorry to saw that,now please tell us what you want us to do,resend you a new one is that ok?And could you please help us to send the bad one back then we can take it to change a new one,is that ok?Hope you can understand us.
Thank you for your purchase and sorry for the inconvenience.
Regards!

Kínából jött, érdemes lenne visszaküldeni..? Nem vagyok angolos, de azt vettem ki a válaszból, hogy küld újat, ha visszaküldöm nekik.

Ja és az ára, postával együtt volt 16$.

[ Szerkesztve ]

(#17668) salesboy válasza RAiN91 (#17667) üzenetére


salesboy
tag

Hát a biztos az, ha adsz neki egy negatív feedback-et, amire ő könyörögni fog, hogy vond vissza. Erre te azt mondod, hogy visszavonod, amint itt az új működőképes hátlap.

Azután már belátásod szerint tehetsz.

Az is lehet hogy már, lejárt a visszajelzés adás lehetősége, ez esetben csak az maradt amit ő is mondod. Aztán várhatsz jó sokáig, ha normális eladó, akkor majd egyszer csak visszakapod a csomagod.
Az oda posta Téged terhel, ha csak nem azt is lelevelezed vele hogy fizesse vissza.

Mindenesetre a negatív feedback a kulcsszó.

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#17669) RAiN91 válasza salesboy (#17668) üzenetére


RAiN91
őstag

Most néztem, még tudok adni értékelést. Ez meddig él? Október 30-án rendeltem.

Ő lesz az, 1439 értékeléssel, aminek a 99,7%-a pozitív.

Kicsit szemétségnek tartom, de ez van :). Akkor mondjam azt, hogy küldjön egy újat, aztán ha megérkezett, megy a pozitív értékelés, de én sajnos nem tudom visszaküldeni (kitalálok valami szöveget, hogy miért nem)?

[ Szerkesztve ]

(#17670) salesboy válasza RAiN91 (#17669) üzenetére


salesboy
tag

Tudom hogy ez nem a legrendesebb dolog, de ha nem adsz mínuszt nekik, akkor lehet hogy elfelejtkeznek rólad. Persze lehet hogy tök korrektek, de sajnos előfordul, hogy nem.

Pontosan nem tudom, meddig értékelhetsz, én 1 hónapra tippeltem, ezek szerint tovább is lehet. Ez szerencse, mert ez az egy "kártya" van a kezedben, vagy még van egy bonyolultabb eljárás, amit az eBay felé indíthatsz, de ahhoz már kell egy kis angol tudás is.

Negatív feedback és utána várd ki a fejleményeket. Írd be a szöveges részbe , hogy miért adtad.

Ha írnak Neked akkor válaszold azt, hogy nagyon költséges Mo-ról a visszaküldés.

Ennyi............. :K

[ Szerkesztve ]

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#17671) bul07 válasza RAiN91 (#17669) üzenetére


bul07
nagyúr

Én negatív adás előtt azért még leveleznék az eladóval
A posta oldaláról nézd le hogy menyi lenne a szállítás és írd meg neki , meg hogy a termék árához viszonyítva túl sok , és ennek fényébe kérd meg hogy küldjön cseredarabot
Ha meg ragaszkodik a visszaküldéshez kérdez meg tőle hogy állja e a visszaküldés költségeit
És ha ennek ellenére se hajlandó a megegyezésre akkor említeném meg neki a negatív értékelést
Egyből negatívval kezdeni nem biztos hogy jó, mert azt utána te magadtól nem tudod módosítani(csak az eladó kérheti a hogy módosítsd) és lehet hogy ő ezzel le is zárja a témát

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#17672) RAiN91 válasza bul07 (#17671) üzenetére


RAiN91
őstag

Rendben, ez így korrekt, köszi.

(#17673) salesboy válasza RAiN91 (#17672) üzenetére


salesboy
tag

Persze, hogy ez a korrekt megoldás én ezt nem vitatom, csak a tapasztalatom szerint
(200 vásárlás) nem célra vezető és a végén addig húzod az időt hogy megszűnik a feedback.

A posta min. 2000-3000 Ft-nál kezdődik.

Kíváncsi vagyok mi lesz a vége.

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#17674) RAiN91 válasza salesboy (#17673) üzenetére


RAiN91
őstag

Jött egy válasz, nem ezt akartam, de ez is jobb mint a semmi.

Dear friend,so sorry to heard that,how about this,you keep it and we will refund a part of payment to you,is that ok?Or you can buy a new one and we will give you a discount,is that ok?Please choose.Hope this can help you.
Thank you for your kindness and sorry for the inconvenience.
Best regards!

Most gondolkozom, mit csináljak, visszakérjem a pénz egy részét, vagy rendeljek egy újat kedvezménnyel.

(#17675) salesboy válasza RAiN91 (#17674) üzenetére


salesboy
tag

Mind két verzió jól hangzik, csak valósuljon meg. Remélhetőleg így lesz :R
A pénzt azt természetesen előbb megkapod.

Rajtad múlik mit szeretnél.

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#17676) bul07 válasza RAiN91 (#17674) üzenetére


bul07
nagyúr

Kérdez rá hogy mégis menyit fizetne vissza
Mert az hogy még 1x feladja nehéz bizonyítani vagy elhinni, és ha nem jön meg akkor még 1x nemigen lehet vele erről tárgyalni
Kérdezd meg hogy menyit fizettetne vissza , ha megfelel neked fogad el ha nem írd meg neki hogy menyit fogadnál el
Írtad hogy 16$ volt döntsd el magadba hogy menyit vagy hajlandó elfogadni 11$ felet szerintem már "jól" járnál

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#17677) salesboy válasza bul07 (#17676) üzenetére


salesboy
tag

Absolutely correct :C

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#17678) Meli009


Meli009
csendes tag

tegnap még tudtam fizetni paypal-al,akkor még tudtam vele fizetni,ma peig már nem.(van a kártyán pénz és ma már fizettem vele egy üzletben)

tegnap amikor küldtem vele pénz már akkor újra kérte a kártya adatait és akkor elküldte a pénzt(eddig sosem kérte)azóta pedig nem tuok vele pénzt küldeni. mi lehet a baj?

(#17679) maathe válasza Meli009 (#17678) üzenetére


maathe
senior tag

K&H?

(#17680) RockHaRD válasza maathe (#17679) üzenetére


RockHaRD
addikt

vagy esetleg KDB?

(#17681) Meli009 válasza maathe (#17679) üzenetére


Meli009
csendes tag

igen K&H
miért mi a baj?

(#17682) faresz5 válasza Meli009 (#17681) üzenetére


faresz5
senior tag

loptak kártyaadatokat és jópár banknál letiltoták az internetes vásárlást(ha érintett az adott kártya)), ha a te adataidat is ellopták, akkor le vagy tiltva, majd kapsz új kártyát, érdeklődj a bankodnál.(sőt minden probléma esetén érdeklődj a bankodnál)

(#17683) Meli009 válasza faresz5 (#17682) üzenetére


Meli009
csendes tag

és ilyenkor mit lehet csinálni? délután vásároltam a kártyával..... ez akkor miért volt lehetséges? vegyem le a kártyáról a pénzt ami még rajta van?

(#17684) bul07 válasza Meli009 (#17683) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha jól tudom pin kódos vásárlást enged, tehát ahol a pin kódod kell beütni ott használható de csak a kártya adataival nem lehet vásárolni
Elméletileg kelet kapjál sms is hogy mi van , mit kell csinálnod
Amúgy a bankodnak van 24órás telefonos ügyfélszolgálata kérdez rá hogy a te kártyáddal mi a helyzet

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#17685) RockHaRD válasza faresz5 (#17682) üzenetére


RockHaRD
addikt

KDB-nál ugyanez volt....

(#17686) dvdbackuper válasza bul07 (#17684) üzenetére


dvdbackuper
őstag

legalább szólhattak volna, még én kínlódjak a balfa*zságuk miatt...
én sem tudok fizetni... Paypal számlára lehet utalni netbankon keresztül?

(#17687) Lesliegold válasza dvdbackuper (#17686) üzenetére


Lesliegold
tag

Igen lehet, én is ezt csinálom, ennél nincs biztonságosabb...Átfutási idő, mire rajta lesz a PayPal számládon 2-3 munkanap.

Xiaomi Redmi 3

(#17688) RAiN91 válasza bul07 (#17676) üzenetére


RAiN91
őstag

6,5$-ért ad egy másikat, vagy 6,5$-t ad vissza. Szerintem rendelek tőle egy másikat :)

(#17689) salesboy válasza RAiN91 (#17688) üzenetére


salesboy
tag

Szállítással együtt érti?

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#17690) engine88


engine88
aktív tag

Na eladtam az első cuccom eBay-en, fizetett is PayPal-on a srác 180fontot, utána jött üzi ebaytől, hogy 21 napig nem nyúlhatok a pénzemhez, Szóval nem kérhetem le PayPal-ról a bankszámlámra.
Ha 21 napon belül megkapom a pozitív feedback-et a vevőtől, és nem claim-el, akkor utána enyém a pénz.

Mekkora trágya..

(#17691) #59816064 válasza engine88 (#17690) üzenetére


#59816064
törölt tag

Nem trágya, mert ezzel biztosítják be a vásárlókat. :)

(#17692) RockHaRD válasza engine88 (#17690) üzenetére


RockHaRD
addikt

ha úgy postázod el, hogy lesz trackingnumber, és beirod ebay-en, akkor elvileg hamarabb megkaphatod. Én is ugyanígy jártam amúgy, el is postáztam 2-3 napja a terméket, de mire floridába ér... legutóbb is kb 25 nap után írt rám a vevő, hogy hol van a csomag, én meg csak néztem, h wtf...

(#17693) bul07 válasza RAiN91 (#17688) üzenetére


bul07
nagyúr

Külön új vásárlás legyen mert akkor kezdődik újra a 45 nap
Gondolom felajánlja megvásárlásra annyiért

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#17694) RAiN91 válasza bul07 (#17693) üzenetére


RAiN91
őstag

salesboy: igen, ingyenes a szállítás

Okok.

Köszi a segítséget mindenkinek.

(#17695) runner 125


runner 125
nagyúr

Egy kis tapasztalat; barátom kint lakik Németo.-ban, rendelt Kínából egy Nokia E71 házat valami vicc összegért, erre jött neki a postától a levél, h nem tudják kézbesíteni, mert fennakadt a vámon. LOL

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17696) salesboy válasza RAiN91 (#17694) üzenetére


salesboy
tag

Akkor tedd azt!

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!!!!!! :R :R :R :R :R

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#17697) faresz5 válasza dvdbackuper (#17686) üzenetére


faresz5
senior tag

Tele voltak vele a hírek, illetve a bankod honlapján is van róla hír, biztos vagyok benne.

(#17698) dvdbackuper válasza faresz5 (#17697) üzenetére


dvdbackuper
őstag

az okés, olvastam 16.-án, de akkor miért csak 22.-én tiltották le? addig simán bármit csinálhattak volna vele, nem?

(#17699) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Németországból xbox 360 slimet vettem ebayen 150€-ért. 15€ lesz a posta, szerintetek be megy a vámra majd? Vagy mit írjak az eladónak hogyan küldje hogy ne menjen be?

[ Szerkesztve ]

(#17700) faresz5 válasza RockHaRD (#17699) üzenetére


faresz5
senior tag

Németország eu tag nincsen vám.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.