Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128878) Atos23


Atos23
senior tag

Sziasztok,

Van egy Dell Optiplex asztali gépem. Elég fura dolgot csinál, de szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy nem hardver hibás.

Korábban Windows 7 volt rajta, hibátlanul üzemelt évekig. Mivel szerettem volna Windows 10-et, a napokban leszedtem rá a COA matrica alapján teljesen megfelelő eredeti Windows 10 verziót, és egy tiszta telepítéssel újratelepítettem.
Elkövettem azt a hibát, hogy a Dell weboldaláról a service taghez tartozó összes Windows 10 Dell drivert és utilityt leszedtem és feltelepítettem őket.

Azóta ezt csinálja a gép:
- A gép minden bekapcsolás után kikapcsol, abban a pillanatban, amikor megjelenik a Windows logó a Boot képernyő után. De utána második indításra már hibátlanul indul.
- Ez a hiba nem jelentkezik újraindításkor, hibernálásból ébresztéskor
- Nem függ a gép hőmérsékletétől, pl. ha megakasztom a boot eszközöknél akár percekre a bootolást, és járatom a gépet, utána Windows logót követően kikapcsol

Amit megnéztem:
- Minden driver verzió az adott service taghez tartozik, és legújabb
- Dell diagnosztika full módban is hibátlan
- Memteszt86 órákig megy hibátlanul
- Windows helyreállító mód nem segít
- Windows naplóban semmi bejegyzés nincs, valószínűleg olyan hamar kikapcsolja magát, hogy nem írja be a hibát

A gép teljesen hibátlanul működik, semmi egyéb gyanús jelenséget nem csinál. Újrahúzhatnám a Windowst, de meg akarom menteni. :)

Van ötletetek? Én informatikus vagyok, de ilyet még nem láttam. :D

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.