Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30451) syberia válasza pjen (#30436) üzenetére


syberia
veterán

"Akkor mitől is rettegünk annyira."

Talán mert a szomszédos országban gond van újra. :U

Ukraine reports highest daily spike with 758 new COVID-19 cases

The number of coronavirus infections in Serbia increased by 96 in the past 24 hours to reach 12,522

(#30435) konci79: Az értetleneknek kár elmagyarázni a szitut, ők hisznek. ;]

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#30452) Lauda válasza radi8tor (#30446) üzenetére


Lauda
félisten

Amúgy ha szólnak sem tudnak mit csinálni. A boltosnak nincs jogköre semmire. Emiatt nem tagadhatja meg sem a belépést, sem a kiszolgálást. Max az embernek lehet gondja belőle, ha épp ellenőriznek és nincs rajta maszk. Akkor bünti. De ennyi.

(#30453) radi8tor válasza syberia (#30451) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ukrajna sosem volt egy veszélymentes ország. Hepatitis oltás is ajánlott, ha oda mész.

Lauda: nekem azt mondták a DM-ben, hogy mindkét felet megbüntetik ilyenkor (vásárló és üzlet). Mondjuk nem néztem meg a jogszabály mit mond erről, mert ennyire nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#30454) pjen válasza ncc1701 (#30450) üzenetére


pjen
félisten

Meghalt Benedek Tibor.Az élsport nem egészséges.Nem véd semmitól. :((

(#30455) Kékes525 válasza pjen (#30436) üzenetére


Kékes525
félisten

"Akkor mitől is rettegünk annyira."

Talán, mert nem vagyunk agyatlanok? Talán azért mert jobb félni, mint megijedni? Talán azért mert másutt rendkívüli mértékben tarol a vírus? Talán azért mert semmi különleges megkülönböztető jegye sincs a magyaroknak, ami a vírussal szembeni ellenálló képességünket igazolná?

Eddig az önhittség minden országban megbosszulta magát (USA, Anglia, Svédország, Brazília). De látom vannak olyanok, akik semmiből sem tanulnak.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#30456) Parci válasza pjen (#30454) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

uhh, nyugodjon békében!

viszont a megfejtés azért nem ilyen egyszerű. az életben nincs garancia, nincs tuti, nincs olyan, hogy ha ezt vagy azt csinálod, akkor jokered van és rajtad nem fog semmi. az élsport is lehet egészséges, ami növeli az esélyeid. de attól azok még örökké azok maradnak: esélyek, valószínűségek.

dédanyám 91 évet élt, úgy, hogy napi 1 doboz sofi tuti lement. az utolsó előtti héten is még piacra járt, cuccolt és főzött.

nem következik ezekből túl sok minden, maximum önmagadhoz képest tudsz módosítani az életmódoddal, abszolút értékben és főleg biztosra menve nem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30457) p76 válasza syberia (#30377) üzenetére


p76
senior tag

Köszönöm a linket.
Megtaláltam Bobot az utcamacskát.

(#30458) syberia válasza pjen (#30454) üzenetére


syberia
veterán

Most olvasom én is, hatalmas veszteség hogy elment. :(

Nyugodjék békében!

https://howbad.info/

(#30459) t72killer válasza syberia (#30451) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Eléggé szenzációhajhász +0 infótartalmú már az összes covid-dal vmikor is találkozott létszámot írni, az aktívak száma lényeges, ami Szerbiában 754.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#30460) ncc1701 válasza pjen (#30454) üzenetére


ncc1701
veterán

Az élsport, és a versenysport, de még az amatőr sport is tele van súlyos dopping cuccokkal. Nem véletlen, h huszonéves srácok halnak meg a focipályán.

(#30461) syberia válasza t72killer (#30459) üzenetére


syberia
veterán

Valóban nem az a lényeg, de nálunk hivatalosan feleannyi sem volt összesen! Ha valamiért, akkor ezért tényleg minket irigyel a Nyugat! Vagy Európa....néha összezavarodom, hogy kire kell lesajnálkozóan nézni. :))

https://howbad.info/

(#30462) Alex91 válasza pjen (#30441) üzenetére


Alex91
félisten

Nem erre gondoltam... De mondjuk oket is lehetne korlatozni a mozgasban.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30463) windlord válasza ncc1701 (#30450) üzenetére


windlord
őstag

Én tudományos célra gondoltam.

Fèlsz az asszonytól? Tán Ő is bodybuilder+boxoló?

(#30464) ncc1701 válasza windlord (#30463) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem. Csak nem érdemes vele leállni vitázni. :)

(#30465) windlord válasza ncc1701 (#30464) üzenetére


windlord
őstag

Vigyázz, el ne tíltson a konditeremtől!

(#30466) ncc1701 válasza windlord (#30465) üzenetére


ncc1701
veterán

Attól nem tud. Venném a kalapom. Plusz ő is tudja, h amilyen agresszív tudok lenni, nem lenne jó vége, ha nem tudnám hol levezetni magam.

(#30467) Csatravi válasza pjen (#30454) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nyugodjék békében!
A betegség nem válogat :(

(#30468) windlord válasza ncc1701 (#30466) üzenetére


windlord
őstag

Marad a boxkesztyűs hangyaszedegetés. :)

(#30469) Csatravi válasza ncc1701 (#30466) üzenetére


Csatravi
senior tag

Azért gyúrsz mert agresszív vagy vagy azért vagy agresszív mert gyúrsz? :)

(#30470) Ezekiell válasza Csatravi (#30469) üzenetére


Ezekiell
veterán

Igen :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#30471) Alex91


Alex91
félisten

[link] , ezek szerint csak az idoseket kellett volna otthonaikba zarni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30472) Ezekiell válasza Alex91 (#30471) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ezt pl pont nem mondja ki a cikk sehol se, ne költsd hozzá.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#30473) pjen válasza Alex91 (#30471) üzenetére


pjen
félisten

NYOLCVANMILLIÓ GYEREK MARADT OLTÁS NÉLKÜL A KORONAVÍRUS MIATT.Ezt is elolvastad alatta.És ez csak egy mellékhatása a túlreagálásnak.

(#30474) Alex91 válasza Ezekiell (#30472) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, ezt en mondom.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30475) Csatravi válasza Alex91 (#30471) üzenetére


Csatravi
senior tag

Annál szebb nincs mint utólag okosnak vagy okoskodónak lenni. :)

(#30476) Alex91 válasza Csatravi (#30475) üzenetére


Alex91
félisten

En alapvetoen elotte se ertettem egyet az iskolak bezarasaval.
Es ahogy nalunk latszott a korhazak es az idosotthonok voltak gondban...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30477) Csatravi válasza Alex91 (#30476) üzenetére


Csatravi
senior tag

Más dolog egyet nem érteni meg más dolog észérvekkel alátámasztani ennek az okát. Eleinte mindenki csak találgatott meg próbálkozott mert ez a vírus mindenki számára ismeretlen volt. Az, hogy utólag kiderül valamiről, hogy akár úgy is lehetett volna annak nincs jelentősége.

(#30478) Ezekiell válasza Csatravi (#30477) üzenetére


Ezekiell
veterán

A potenciális 2. hullám kezelésében van jelentősége kizárólag.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#30479) Csatravi válasza Ezekiell (#30478) üzenetére


Csatravi
senior tag

Úgy igen. Csak a múltból lehet tanulni.

(#30480) syberia


syberia
veterán

Kína ingyen biztosítaná Afrikának a koronavírus vakcinát.

Nagyon rendes tőlük, remélhetőleg a célországokban is örömmel fogadják a felajánlást. És még véletlenül sem fognak arra gyanakodni, hogy kísérleti egérnek nézik őket. ;]

https://howbad.info/

(#30481) Stanlee válasza syberia (#30480) üzenetére


Stanlee
őstag

Az afrikaiaknak vagy a del-amerikaik tobbsegenek 3 valasztasi lehetosege van:

1. Otthon maradsz es ehen halsz, mert nincs penzed, munkad amibol kajat vehetnel.
2. Elmesz dolgozni, hogy ne halj ehen, de megfertozodol es abba halsz bele.
3. Kis kinai vagy orosz ingyen ad oltoanyagot, amivel legrosszabb esetben meghalsz (1. es 2. pont), de jobb esetben vedettseget szerzel es akkor se az 1. vagy 2. pont miatt nem halsz meg. En biztos a 3. pontot valasztanam.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#30482) VinoRosso válasza syberia (#30480) üzenetére


VinoRosso
veterán

Ha fekete lennék én biztos gyanakodnék ha az az ország ajánl fel nekem ingyen vakcinát egy olyan vírus ellen ami a feketékre különösen veszélyes, amelyikből ez a vírus elszabadult és amelyik az elmúlt 10 évben neokoloniális terjeszkedést folytatott Afrikában :U

(#30483) syberia válasza VinoRosso (#30482) üzenetére


syberia
veterán

Hogy a feketékre különösen veszélyes lenne, ebben nem vagyok olyan biztos. USA-ban volt erre mutató statisztika, de ebből nem lehet egyenes következtetést levonni egy másik kontinensre.

Across the continent, a large number of those that have been infected by COVID-19 have recovered. The death rate is around 2.7%, and with over 118,000 former patients having recovered, the recovery rate 45%.

Ha már halálozási ráta. :U

(#30481) Stanlee: Elképzelhetőnek tartom, hogy Afrikában egy másik tényező is szerepet játszik a járvány mérsékelt mivoltában. Ráérnek majd akkor az oltáshoz fordulni, ha minden tesztelési fázis lezajlott, és biztonságos plecsnit kap a nyertesnek bizonyuló vakcina.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#30484) pjen válasza Stanlee (#30481) üzenetére


pjen
félisten

Az első pont ránk is érvényes.

(#30485) t72killer válasza syberia (#30480) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

komplett csomag, a vírust is ingyen kapták a mázlisták:DD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#30486) VinoRosso válasza syberia (#30483) üzenetére


VinoRosso
veterán

Volt nem rég linkelve egy videó, abban volt, hogy a feketékre azért veszélyes, mert mérsékelt éghajlaton kevesebb a D vitamin a vérükben a magasabb melaninjuk miatt. Persze Afrikában süt eleget a nap. Ettől függetlenül én nem lepődnék meg, ha az oltásban lenne valami 'okosság', ami nem csak a covid hanem a népesedési problémát is megszüntetné arra fele.
Mielőtt valaki leösszeesküvés-elméletesezne: volt már ilyenre példa nem rég, méghozzá Izraelben, ahol az etiópiából származó fekete zsidókat sterilizálták védőoltásnak álcázott szurikkal. Aki nem hiszi járjon utána!

(#30487) Stanlee válasza syberia (#30483) üzenetére


Stanlee
őstag

A statisztika alapjan akkor jobb Algeria egeszsegugyi rendszere mint UK, USA?

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#30488) Stanlee


Stanlee
őstag

Viccet es ironiat felreteve. Tegnap olvastam, hogy a curevac Munchenben is keres az elso koros klinikai tesztjehez onkenteseket. Elgondolkoztam rajta, hogy milyen lenne jelentkezni es nagyon furcsa erzes volt, kisse felelem is eltoltott, hogy elso koros tesztelokent probalnak ki rajtam, hogy jo-e a cucc, ill. a virussal valo aktiv megfertozes is problemas...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#30489) ollie válasza Stanlee (#30487) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az USA-é nagyjából a legrosszabb a világon, ha figyelembe vesszük az egész lakosságot. Gyakorlatilag csak a gazdagok kapnak jó ellátást, másoknak nincs rá pénze.

***

(#30490) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

link

Most ez csak én nem értem?

(#30491) Ezekiell válasza VinoRosso (#30486) üzenetére


Ezekiell
veterán

Az az egyik fele, amit te mondasz - a másik fele meg hogy a feketék jellemzően rosszabb körülmények (gazdasági/egészségügyi) között élnek pl az USAban, és emiatt jobban tud tarolni a vírus a köreikben.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#30492) DS39 válasza aprokaroka87 (#30490) üzenetére


DS39
nagyúr

A cikk szövege közé ékelt reklámtól és korábbi hír ajánlót leszámítva, mi a gond vele?

(#30493) aprokaroka87 válasza DS39 (#30492) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Itt most elhullott állatokról van szó... és a felületükön terjedt a virus?

(#30494) DS39 válasza aprokaroka87 (#30493) üzenetére


DS39
nagyúr

Cseppfertőzés útján terjed a vírus, ha egy kifilézett, véres hal taperolása után hozzáért valaki a szájához már elkaphatta.

[ Szerkesztve ]

(#30495) Lauda válasza aprokaroka87 (#30493) üzenetére


Lauda
félisten

Elhullott állatok egy piacon?

(#30496) aprokaroka87 válasza Lauda (#30495) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hát ha a húspiac azt jelenti hogy úgy árulják a húst, akkor gondolom igen.

(#30497) Lauda válasza aprokaroka87 (#30496) üzenetére


Lauda
félisten

:F

(#30498) pjen válasza Lauda (#30495) üzenetére


pjen
félisten

Persze,kicsavarják a nyakát és hasonlók,elhullik.

(#30499) Lauda válasza pjen (#30498) üzenetére


Lauda
félisten

A haszonállat leölése az nem elhullás. Elhullott amit elütöttek, betegségben elpusztult, megmérgezték stb stb.

[ Szerkesztve ]

(#30500) attiati


attiati
veterán

nem tudjátok, hogy a vészhelyzet alatt lejárt jogsi érvényessége továbbra is 15 nappal hosszabbik meg (a vészhelyzet végétől)?

nem találtam erről hírt, csak annyit, hogy a jogosítvány megszerzés alatt állóknál hosszabbították a határidőt 180 nappal

Viszont !

A jogszabály szövegében szerepel, hogy a jogsi is 180 nappal hosszabbodik:

41. Okmányokkal kapcsolatos átmeneti szabályok
89. § (1) A magyar hatóság által kiállított, a veszélyhelyzet ideje alatt lejárt, valamint a veszélyhelyzet megszüntetését követő 15 napon belül lejáró hivatalos okmányok - ideértve a forgalmi engedélybe bejegyzett műszaki érvényességi idejét is - a 90. és 91. §-ban meghatározott kivétellel, a veszélyhelyzet megszűnését követő 180 napig érvényesek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.