Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) kw3v865 válasza kekedi (#1682) üzenetére


kw3v865
senior tag

Ráadásul egészségtudományi karon tanuló emberekről van szó.

(#1702) sasa134 válasza freeknight (#1700) üzenetére


sasa134
addikt

Nagyon kíváncsi lennék a hatékonyságára :K

Avanti Roma

(#1703) kw3v865 válasza Ringman (#1687) üzenetére


kw3v865
senior tag

De igen, tágabb értelemben definíció szerint egyértelműen migránsnak számít, ahogy minden vendégmunkás is. Persze az utóbbi időben években a hazai közbeszédben a migráns = illegális bevándorló.

(#1704) DopeBob válasza snecy20 (#1693) üzenetére


DopeBob
addikt

Hát igen... azóta a kórház már gondoskodott róla, hogy legyen még iráni ferzőzött, legalább megint lehet valakit közösen utálni, az elég népszerű itthon.

MZ/X

(#1705) freeknight válasza envagyok (#1692) üzenetére


freeknight
őstag

A románoknál felismerték, hogy a nulla egészségügyük nem igazán fog megbírkozni a vírussal, úgyhogy 17 betegnél bezártak minden iskolát, nagyon helyesen.
Mi nem gyakorolunk ennyi önkritikát :D
Még az első magyar beteg előtt olvastam, hogy talán 55 szabad intenzív ágy van az egész országban, gondolom akkor kb ekkora nagyságrendben lehet lélegeztetőnk. Kabaré.

sasa134: A hatékonyságát láthatod: 2 hét alatt megfogták a betegséget, 0,6% halálozással. Szerintem a számaik magukért beszélnek.

[ Szerkesztve ]

(#1706) Nimrod válasza Lauda (#1685) üzenetére


Nimrod
addikt

Görögök már bejelentették, hogy a fáklyagyújtás nem lesz publikus idén.

(#1707) Meggyi001 válasza freeknight (#1700) üzenetére

Pontosan :K

https://gamergep.hu/

(#1708) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez nekem KELL :DDD :

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1709) kekedi válasza t72killer (#1708) üzenetére


kekedi
senior tag

Nekem is, vagány. 🙂

Más:
Nálunk már hőkameráznak. (multi cég)
Amivel nincs is baj, csak az ember gyomra a torkában van, amikor a kamera elé áll. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1710) t72killer válasza kekedi (#1709) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Megnézném a kameraképet kiértékelő kolléga arcát, amikor meglátja a monitoron a csőröset, stílusosan mondjuk kaszával, 42 fokra melegítve ;] .

Viccet félretéve, sztem egy jól záró pestisdoki-maszk tényleg működhet, ha rendesen meg van pakolva a csőr levegőszűrésre alkalmas cuccal. :)) A fekete, ruházat felett hordott köpennyel megspórolhatjuk a komplett ruhamosást minden túra után, egy kisebb kasza szerű alkalmatossággal pedig lehet a kilincseket érintés nélkül nyitogatni - plusz ugye 99%, hogy senki sem mer melléd ülni a metrón:))

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1711) Onlány


Onlány
tag

Valaki migriknek nevezte az Iráni diákokat, ami eléggé félrevezető. Lehet, hogy közülük páran már a Semjén féle megállapodás miatt vannak itt?
Iránnal építene Magyarország atomreaktorokat, és 100 iráni diák kaphat tanulmányi ösztöndíjat Magyarország valamelyik felsőoktatási intézményébe. Ezekről tárgyalt kétoldalú egyeztetések keretében Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes a perzsa államban a helyi média szerint. 2017 áprilisában volt ez a sztori. Az, hogy mi lett belőle nem tudom, de volt ilyen tárgyalás és megállapodás. Nem kell itt migránsozni szerintem.

Te vagy a világon a legszebb a faluból :)

(#1712) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Más kérdés:

Be van fizetve a hétvégi utazás, el szeretnénk tőle állni a koronavírus miatt, szerződésben elvileg az van, hogy bukó az egész, viszont mi van ebben az esetben, hogy előre nem látható körülményről beszélünk?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1714) sasa134 válasza Onlány (#1711) üzenetére


sasa134
addikt

A rendszerváltás óta szinte folyamatosan nő az iráni egyetemisták száma - jelenleg 4000-en tanulnak nálunk. Nem az a baj, hogy iráni, hanem hogy felelőtlen és fegyelmezetlen az illető. Egy 2017es tárgyalást (amiből ugye semmi sem lett --> oroszok építik Paksot), idekeverni meg egész komoly bravúr. :U

Avanti Roma

(#1715) ktr_lala válasza Graphics (#1712) üzenetére


ktr_lala
csendes tag

Ha jól tudom ugyanúgy bukó az egész...

(#1716) Graphics válasza ktr_lala (#1715) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen itt én voltam a hülye, mert kifizettem a második részletet is, akkor pedig már elkezdtünk hezitálni, de akkor még mindig nem volt Szlovákiában semmi extra...

Nem nagy összeg, tudtuk volna másra is költeni.

Még átnézem az ÁSZF-et, mert van benne egy ilyen kitétel.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1717) Lauda válasza Dyingsoul (#1713) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem hülyeség ahogy van a bevásárlás előre. Nem tudsz hetekre-hónapokra előre bevásárolni mindent. Ha meg már valamiért menni kell üzletbe, tök mindegy mit veszel, mert ott vagy.

Szerk: pontatlanul fogalmaztam. Nem hülyeségnek tartom, csupán nem látom értelmét.

[ Szerkesztve ]

(#1718) kekedi válasza Dyingsoul (#1713) üzenetére


kekedi
senior tag

Igazad van. Nekünk kellene tenni. Csak kérdés hogy mennyien tartjuk be. Legalább valami minimialis odafigyelest.

A bevásárlás dolog...
Ebben mondjuk igazad van. Kevesebbet kell erintkezni sok emberrel.

Nekem a hozzaszolasod: :R

(#1719) Polllen válasza Lauda (#1717) üzenetére


Polllen
nagyúr

1-2 hétre be lehet vásárolni olyan élelmiszerből, ami évekig eláll.

Jelen helyzetben bármelyikünk kerülhet olyan szituációba, hogy megkérik 2 hétig maradjon otthon. Nyilván ilyenkor a családra is ez vonatkozik. Ha van családtag, aki bedobja a kaját, az jó, de ha nincs, akkor nem egyszerűbb ha már ott a készlet?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1720) Rive válasza Dyingsoul (#1713) üzenetére


Rive
veterán

Ugye most már lassan nem is tűnnek hülyéknek azok az emberek akik hetekre esetleg hónapokra előre bevásároltak?

De, továbbra is :DDD
A liszt & cukor mánia totálisan értelmetlen volt, és az is maradt. Vuhanban ahol a legdurvább volt eddig, sok dologból volt hiány, leginkább dokiból, gyógyszerből, kórházi ágyból - kajából egy pillanatra se.
Itthon is ~ ez várható. Azaz, pont kajahiány nem.

Van egyfajta bevásárlás/felkészülés, ami idokolt lehet, de az pont nem liszt & cukor: a betegég átlag lefolyása mentén szerencsétlen esetben egy, de inkább az átlagos két hetet otthon fogsz tölteni, esetleg brutális influenza-jellegű tünetekkel. Ebben az időszakra érdemes lehet előkészülni, de kizártnak tartom, hogy bárki rántott levest kívánna ilyenkor, cukros galuskával ;]
Ahogy bevásárolni se lesz kedve/ereje.

Sz'al két hét könnyű, betegeknek való kaja, amivel nem kell sokat főzőcskézni. Tea, méz, vitamin, lázcsillapító. Háziállatok kajája.

Ha kórházi/karanténbeli állapotokra is fel akar valaki készülni, az megint más. Az szállítható.

De liszt & cukor... nem :N

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1722) Azie válasza Dyingsoul (#1713) üzenetére


Azie
őstag

"Ha teszemazt kevesebbet jártok el otthonról"... nem tudom feltűnt-e, hogy hol írtad a kommentet. Ennél kevesebbet? :F :Y :D

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#1723) #95561216 válasza envagyok (#1692) üzenetére


#95561216
törölt tag

Sote rektora mondta egy interjúban, hogy náluk 240 van. Országosan lehet pár ezer.

(#1724) Azie válasza Dyingsoul (#1721) üzenetére


Azie
őstag

az ugye megvan, hogy nem mindenki tart otthon 500 literes fagyasztót és van atombunkere 2 mázsa lisztnek meg amiket felsoroltál, hanem esetleg egy belvárosi garzonban lakik upto 50nm-en... a közalkalmazotti bértáblát most hagyjuk, hogy mennyi időre tudsz belőle előre vásárolni.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#1725) forceberg válasza Dyingsoul (#1721) üzenetére


forceberg
veterán

Aki ahhoz van szokva, hogy minden nap rendeli a kaját, annak nem biztos, hogy sok tárolója van.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1726) #95561216 válasza Lauda (#1717) üzenetére


#95561216
törölt tag

Akkor sem hülyeség előre bevásárolni, ha nem lesz semmilyen járvány vagy áruhiány. Én nagyobb tételeket szoktam venni rizsből, halkonzervből, zabkásából, mert a folyamatos boltba futkosással csak az időmet baszom el, ráadásul eleve értékelhető infláció van, amire egy esetleges áruhiány csak rápakol.

Az hülyeség, ha olyan kajákat készletezel, amiket amúgy nem eszel, vagy nem is igen tudsz vele mit kezdeni. Pl cukros liszt :)

(#1728) sasa134 válasza #95561216 (#1726) üzenetére


sasa134
addikt

+1

mi is így csináljuk - liszt, olaj, rizs, krumpli, tészták, pár konzerv (zöldségek, paradicsom, tonhal, bab, stb) van alapból otthon, amivel bármikor ki lehet húzni sztem egy hetet, vagy többet. Nem a világvégére készülünk, csak utálom ezeket szétaprózva megvenni, meg hazacipelni, így mindig nagyobb tételt veszünk belőlük egyszerre.

@Dyingsoul
+1 :R

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#1729) Onlány válasza sasa134 (#1714) üzenetére


Onlány
tag

Felelőtlen a kormány volt , mert kötelező karantén nélkül beengedte az Iránból érkezőket, akkor amikor már tudni lehetett, hogy mennyire elszabadult náluk a fertőzés. Érdekes az olaszból hazajött diákokat karanténba tudták tenni a hazatérésük után.
Ez nem Paksról szól és aláírták a megállapodást az Irániakkal.

[ Szerkesztve ]

Te vagy a világon a legszebb a faluból :)

(#1730) t72killer válasza Graphics (#1716) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

szlovákiai úttól ezen a hétvégén én még azért nem ijednék meg. Az Alpokat viszont kerülném, hacsak nem full különálló házikó a szállás.

#1727: bevásárlás: mi sem atomháborúra készülünk, szimplán az a lényeg, hogy csak 2-3hetente 1x kelljen komolyabb időt a boltban tölteni, azon kívül csak max 3perces kenyér-tejvétel szigorúan kisboltból.

#1726: +1, ha 2 nagybevásárt összevontam, az plusz egy délután nekem és még a kocsi is 50km-rel kevesebbet ment.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1731) Ringman válasza Onlány (#1729) üzenetére


Ringman
nagyúr

az élsportolók sem kerültek karanténba [link]

(#1732) Azie válasza Dyingsoul (#1727) üzenetére


Azie
őstag

nem kell átjönnie, nem vagyok full hülye alapból így vásárolok, csak szerintem a lakosság 85+%-a cső hülye, mocsári zombi szintjén áll és mindegy mit mondasz nekik, doszt nem azt teszik, főleg nem ésszel. én mirelitzöldségből és húsgolyóból tárazok mindig 1 hónapra, ha elfogy elfogy, ha nem akkor nem. viszont a zöldséggyümölcs nem kifejezetten bírja a tárolást, tejtermék dettó. meg amíg a mammerek inkább banyatankoznak az ingyen házhozszállítás helyett, addig kb mindegy, hogy te hogy akarod megvédeni.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#1733) Graphics válasza t72killer (#1730) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem az úttól ijedtünk meg, hanem az, hogy eléggé kellemetlen lenne bármely családtagot a mi utazásunk miatt megfertőzni.

A másik, hogy ha a buszon, esetleg ellenőrzés lesz, és valaki lázas pl.. akkor karantén?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1734) azbest


azbest
félisten

Bevásárlás: Nem is erről van szó.. hanem arról, hogy a hisztériás só-liszt gyúrma készítők a normális mennyiséget vásárlóknak tesznek keresztbe. Plusz gerjesztik a hisztériát, mert ha miattuk tényleg nincs valamiből épp ellátmány, akkor a többiekre is átragad a pánik, hogy jaj mi lesz.

Persze ehhez az ilyen világvége bevásárlós cikkek is rátesznek, mint például a full üres polcos fotóval bevezetett 444 írás, amiben valójában a videón tömött polcokkal rendelkező másik városban található bolt szerepel, ahol épp egy kretén család lerabolta az összes tekercs wc papírt, ami ki volt téve és a másik vásárlónak egyet sem hagytak.

[ Szerkesztve ]

(#1735) sasa134 válasza Onlány (#1729) üzenetére


sasa134
addikt

- azért mentek karanténba az Olaszo-bol hazatérő diákok, mert arról a területről érkeztek amit az olasz kormány (épp akkor) kritikusnak nyilvánított

- Iránból Mo-ra a Schengeni övezet bármely országából beutazhattak --> mondjuk elrepülnek Bécsbe, aztán onnan vonat, vagy Flixbus, nem tudod kontrollálni. Az egyetem kiadott egy közleményt már (nézd meg a rektor interjúját a youtube-on), amiben felhívta minden hallgatója figyelmét, hogy mit kell tenni, azt kellett volna betartani. Egyik betartotta, a SOTE-s meg nem. Nyilván a kormány hibája, hogy Musztafa baszik másokra és egy önző, felelőtlen köcsög.

Avanti Roma

(#1736) Onlány válasza Ringman (#1731) üzenetére


Onlány
tag

Ez is felelőtlenség sajnos.

Te vagy a világon a legszebb a faluból :)

(#1737) Rive válasza Dyingsoul (#1727) üzenetére


Rive
veterán

Most kezdjek el ríni én is, hogy az egyetlen indokolt fajta előrevásárlós/spájzolós felkészülés nem esett le, ehelyett a saját elb@szott példádat próbálod védeni? ;]

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1738) Azie válasza Rive (#1737) üzenetére


Azie
őstag

:C

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#1739) t72killer válasza Graphics (#1733) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, a buszt már a kevésbbé paranoid énem szerint is cakpakk el kell felejteni :R . Kocsival a szállásig...

#1735: Romániában úgy bevágták volna érkezéskor az őrzött karanténba, hogy csak fütyül. Igen, a díszes "operatív törzs" hibája volt önkéntességre bízni a karantént, uis az emberek hülyék és effektíve direkt terjesztik a kórokozókat. Tény, nem a magyarok bénázták ezt el egyedül, hanem az olaszok-svájciak-németek is, de egy hülye létezése nem menti fel a másikat.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1740) kw3v865


kw3v865
senior tag

https://444.hu/2020/03/10/a-haziorvos-homeopatias-vedekezest-ajanl-a-koronavirus-ellen-acsa-kozseg-hivatalos-honlapjan

Nagy baj, hogy ilyen elmebetegek praktizálhatnak. Rég ki kellett volna b*szni az orvosi kamarából ezeket a homeopátiás idiótákat. Sajnos kevés a háziorvos (is), a minőség pedig alacsony...

(#1741) Graphics válasza t72killer (#1739) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát jaa, így azért parafaktoros a dolog ... Pedig úgy indultunk neki, hogy de jó móka a buszos kirándulás... Most már inkább nem :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1742) kekedi válasza Graphics (#1733) üzenetére


kekedi
senior tag

Nem véletlenül mondják, hogy meg kell fontolni az utazásokat. Ha valaki beteg a buszon akkor sajna karantén mindenkinek. (nem most találtam ki)
Sajnos nem tudom szépíteni a dolgot.

(#1743) Onlány válasza sasa134 (#1735) üzenetére


Onlány
tag

Ez a baj, hogy a kormány nem tartotta kritikus területnek, amikor már több ország lezárta az Iránnal közös határait. Egy ilyen dolgot nem szabad az egyénre bízni, főleg ha nincs is tünete naná, hogy járkál boltba, rendezvényre ide-oda. Megnézném, hogy hány egyéni karanténos tartja be 100%-ban az előírásokat. Felelőtlen emberek mindig is voltak és lesznek ez nem attól függ, hogy arab, hindu, ateista stb.

Te vagy a világon a legszebb a faluból :)

(#1744) t72killer válasza kw3v865 (#1740) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Dehogy, be kell küldeni a fertőzöttek közé egy kis "önkéntes" munkára:))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1746) Graphics válasza kekedi (#1742) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen tudom, ezért megoldást keresünk, nekem nem ér annyit a dolog, ha 2 hét karanténba tesznek nekem több százezer forintos kiesést fog okozni, sőt nagyobb para, hogy az autósiskolánknak milliós tételt...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1747) t72killer válasza Graphics (#1746) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sőt, ha az autósuliról kitudódik, h eset volt...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1748) Graphics válasza t72killer (#1747) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát igen, ezt gondoltam már én is át, ez felelősség, minden téren :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1749) the_mad válasza Dyingsoul (#1727) üzenetére


the_mad
aktív tag

Venni kell a mekdönciben 300db sajtburgert + 10 kiló sült krumplit. Minőségét korlátlan ideig megtartja. ;] ;]

[ Szerkesztve ]

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#1750) Snoop-y válasza Polllen (#1719) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ami evekig elall abbol evekre is :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.