Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) freeknight válasza Floyd80 (#1497) üzenetére


freeknight
őstag

Igen. A halottak száma kicsit mérséklődött tegnap ótq, de még mindig borzongatóan sok. Egy fejlett nyugati országról beszélünk, borzasztó, hogy ennyire tehetetlenek.
Öröm, hogy az intenzíven lévők száma alig emelkedett - vagy csak nem jelentik le már...

(#1502) Rendo84 válasza Floyd80 (#1497) üzenetére


Rendo84
senior tag

Továbbra is 5% a halálozás és e mellett 650 kritikus! Itt idővel mennyi elhalálozott lesz majd, aki nem a korona vírus miatt hal majd meg, hanem a lerobbant egészségügy miatt??? :(((
Lassan ellehet gondolkodni akinek van spórolt pénze, egy otthoni kórház kiépítésén.

[ Szerkesztve ]

(#1503) t72killer válasza Motion_Blur (#1499) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Végülis nem olyan rossz, mint a tegnapi 133.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1504) Floyd80 válasza t72killer (#1503) üzenetére


Floyd80
addikt

Csak ez a napi +25% új eset ez viccnek is rossz.

Németeknél két újabb haláleset Nordrhein-Westfalen-ben, az egyikük egy 98 éves esseni hölgy.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1505) Rendo84


Rendo84
senior tag

Friss interjú prof. Merkely Béla, a SOTE rektora. [link]

(#1506) t72killer válasza Floyd80 (#1504) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A lassuló növekedés is pozitív hír, legalább vége az exponenciálisan elszálló ágnak. De kell még pár nem növekvő nap.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1507) PitLee


PitLee
őstag

Csokit valaki ? :DDD
YT link

(#1508) AMD Power válasza Floyd80 (#1497) üzenetére


AMD Power
titán

Irgalmatlanul sok. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1510) emvy válasza Dyingsoul (#1509) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem meg a humornak szinte mindenhol helye van. Nézd meg John Cleese beszédét Graham Chapman temetésén. :)

while (!sleep) sheep++;

(#1511) Rive válasza the_mad (#1494) üzenetére


Rive
veterán

Független véleményem, hogy megy a SARS után.

Legyen igazad. De szerintem endemikussá válásának sokkal nagyobb az esélye :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1512) Rive válasza freeknight (#1501) üzenetére


Rive
veterán

Öröm, hogy az intenzíven lévők száma alig emelkedett - vagy csak nem jelentik le már...

A maximális ágyszám felső korlát :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1513) kekedi


kekedi
senior tag

(#1514) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Az olasz doki teljes interjúja kint van Reddit-en:
[link]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#1515) Ringman válasza Rive (#1512) üzenetére


Ringman
nagyúr

vsz már priorizálnak is - az kap ágyat, aki menthető.

szerk:
rövid animgif, hogy miért kiemelten fontos a gyors reagálás:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1516) Micsurin válasza Ringman (#1515) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Olvasd el a reddit linkem, már bent is válogatnak kiről kell lemondani és ki az akinek van még opciója. Ergo ha van akkut keringési problémád / diabéteszed / 60 fölött vagy búcsút mondanak neked. Még ha nem is merik ennyire nyíltan kijelenteni...

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#1517) Ringman válasza Micsurin (#1514) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#1518) Ringman válasza Micsurin (#1516) üzenetére


Ringman
nagyúr

közben olvastam, várható volt, hogy ez lesz. :(

btw hol vannak azok a nagylelkű millárdosok, akik adakoztak a notre dame újjáépítésénél?

(#1519) Soulfly842 válasza Rendo84 (#1505) üzenetére


Soulfly842
addikt

Esküszöm, ez olyan mint egy laikus.

1, A németeket random és tömegesen tesztelik. az olaszoknál meg mindenkit elhajtanak, csak aki komoly orvosi ellátásra lélegeztető gépre, stb szorul azokat látják el, azt is priorizálva... hogy ki az a beteg, akivel megéri egyáltalán foglalkozni. Egyszerűen brutálisan másak a szűrési metódusaik, azért van a nagy esetszám.

2, a németeknél később jelentek meg ilyen nagy számban az esetek (s ott is a Mindenkit nézve, nem a kritikusak számát...)... Az olaszoknál sem a gyors indulást követően azoinnal robbant az elhunytak száma.

(#1520) #48613632


#48613632
törölt tag

Angolul már olvastam, de most szembejött magyarul is. UK kicsit belehúz, és emberkísérletekbe vág. Én még addig sem jutottam el, hogy egyáltalán legális e az ilyesmi, de minden esetre, elsőre tetszik, hogy ilyen aggresszíven kezelik a kérdést.

1,3 millió forintnyi összeget fizet egy cég azoknak, akik hagyják magukat megfertőzni a koronavírussal

mondjuk az összeget kicsit keveslem.

[ Szerkesztve ]

(#1521) Viktoár válasza Dyingsoul (#1509) üzenetére


Viktoár
addikt

"Egyébként csípem a fekete humort, de ennek esetleg akkor lenne helye amikor már rég kilábaltunk belőle..."

Igazad van, akkor már viccesebb lesz a gyermekét gyászoló anyának is. :C :U

Üdv:Viktor

(#1522) Kuter


Kuter
senior tag

Utána vesz mintát is ,és igazolja , hogy elpusztult a vírus?

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#1523) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Angolul tudóknak, az Amazon egyik alelnöke beszélget Dr. Vincent Racanielloval, aki a Columbia Egyetem virológusa, nagy szerepet játszott a gyermekbénulást okozó vírus kutatásában is. Sok koronavírusos tévhiten átmennek, tanácsok az elkerülésre, mi várható, stb, érdekes. kb 2 óra.

[link]

/s

(#1524) emvy válasza #48613632 (#1520) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez teljesen oké. Kontrollált körülmények, tuti jó orvosi ellátás, gyengített vírustörzs.

while (!sleep) sheep++;

(#1525) Rendo84 válasza Soulfly842 (#1519) üzenetére


Rendo84
senior tag

"Esküszöm, ez olyan mint egy laikus."
Ohh, te nem vagy laikus? Bocsásson meg professzor úr!
Persze hozzászokhattam már volna, hogy itt a fórumon mindenki tud mindent. :)
Te tipikusan olyan vagy mint a magyar foci, az országban mindenki ért hozzá, de még sincs sehol a labdarúgás.

"1, A németeket random és tömegesen tesztelik. az olaszoknál meg mindenkit elhajtanak"
A számok nem ezt tükrözik. Olaszoknál +1797 új eset, németeknél +136. Mind a két helyen már gőz erővel tesztelnek. Mivel az olaszoknál előbb kezdődött, ebből kifolyólag több fertőzöttet is találnak.

"Egyszerűen brutálisan másak a szűrési metódusaik, azért van a nagy esetszám."
Miért a német elhunytakat nem vizsgálják, mi volt a halál oka szerinted?
A videóban a professzor megemlíti, hogy ő szerinte vélhetően fertőzött betegeket keverhettek, intenzíven lévő legyengült immunrendszerű idősekkel, ami miatt részben magas az eset szám. Ha valóban így tettek/tesznek, az nem semmi, mert első kézbből kapják meg az idősek a kórt, amitől védeni kellene őket.

Máskor légyszi ne nekem címezd a haszontalan hozzászólásodat, mert az interjúhoz semmi közöm, csak belinkeltem, aki szeretne talán néhány új infót megtudhat belőle. De legközelebb hozzád fordulunk.

[ Szerkesztve ]

(#1526) Parci válasza wjbhbdux (#1523) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

összefoglalod magamfajta kisgyerekesek számára, akik tényleg négy darab perc videót sem tudnak megnézni nyugiban évek óta? :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1527) t72killer válasza emvy (#1524) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A pénz sovány UK-ben 4-6hétnyi karanténért.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1528) Micsurin válasza wjbhbdux (#1523) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Valaki kérje már fel a hazai nyanya helyére.... :DDD :DDD

@Parci ha lesz életerőm a mai Analízis dózis után lehet lefordítom reggel az öreg elég korrektül válaszol. De legalábbis zanzásítok majd.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#1529) azbest


azbest
félisten

Csak kíváncsiságból... az iráni cserediákoknak felszolgált ebédben vajon milyen máj lehetett? Marha? Sertés?
Kinn van valahol esetleg a Szent Lászlós kaja lista, amit a betegeknek adnak?

Csak mert jó lenne tudni, hogy direkt provokálják-e őket...

(#1530) Soulfly842 válasza Rendo84 (#1525) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nem hozzád címeztem, hanem a videót kommentáltam, amit igen, te linkeltél, s amihez kapcsolódva írtam :P

A németeknél azt láttad a hírekben, hogy random megállítják az autósokat is s ha a teshőmérséklet olyan, akkor már automatikusan tesztelik tömegesen? Szerinted van ilyen az olaszoknál? 1-2 hét és utána már ott is máshogy fognak kinézni a számok.

Az olaszoknál meg mindenhol nyilatkozzák, hogy azokkal az esetekkel tudnak foglalkozni csak, ami már olyan súlyosságú...

Én laikus vagyok, de az olasz egészségügyi helyzetet nézve (ott tömeges teszteléssel foglakozni, amikor már az alapesteket sem tudják ellátni?), illetve a tesztelési folyamatokat nézve a németeknél - kicsit máshol tart most a két ország még/már.

[ Szerkesztve ]

(#1531) Parci válasza Micsurin (#1528) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bármilyen pár mondatos szumma tökéletes :R

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1532) PitLee válasza Ringman (#1517) üzenetére


PitLee
őstag

Az a doki aki ilyen fertőző osztályos helyen dolgozik, hogyan ment vagy engedték haza ?
Nagyon kellemetlen feladat karantén, de ott elvileg a dokik, ápolok is addig bezárva vannak amíg a fertőzés tart.
Elvileg szerintem úgy kellene működnie, hogy aki azon az ajtón belép az már bent is marad a végéig, ha jól működik a rendszer.

(#1534) Snoop-y válasza #48613632 (#1520) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat felhavi fizuert en biztos nem csinalnam :D
De ez meg uk-ban is csak 1 jonak mondhato manageri fizetes.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1535) azbest


azbest
félisten

"Órákig nem tudták a karanténba zárt iráni diákok, hogy egyikük tesztje pozitív lett" [hvg]

"Jelenleg 42-en vannak közülük karanténban, 3-6 fős szobákban, ahol elmondásuk szerint se szappan, se fertőtlenítő, de még vécépapír sincs. Maguknak takarítanak, és ha nem segítenének a barátaik, akkor nem tudják, hogyan oldanánk meg a mindennapi szükségleteiket."

"A konfliktus akkor alakult ki, amikor kiderült: a szobájukban az egyik fiú fertőzöttségéről már órák óta tudtak az orvosok, de ezt nem árulták el senkinek, és az érintettet is arra kérték, tartsa titokban. Maga a fertőzött sem értette, miért nem vitték azonnal másik kórterembe. Ez idő alatt ráadásul egyáltalán nem hagyhatták el a szobát, a diákok szerint még az erkélyre kivezető ajtót is bezárták, és elvitték a kulcsot."

"A magyar hatóságok eközben azt állítják, hogy az irániak több esetben nem megengedhető magatartást tanúsítottak, megpróbálták kijátszani a szabályokat, székeket dobáltak. „Én ilyet egyáltalán nem hallottam, székeket pedig nem is tudtunk volna dobálni a folyosóra, hiszen az nincs is a szobában” – mondta lapunknak az egyik diák. Azt viszont többen is megerősítették közülük, hogy az idegenrendészet kiutasítással fenyegette őket."

...

(#1536) kw3v865 válasza azbest (#1529) üzenetére


kw3v865
senior tag

Én biztos kihasználtam volna a lehetőséget egy kis trollkodásra. :D Ha éhes, úgyis megeszi! Egyébként meg ha Magyarorszégra jössz, tiszteletben kell tartanod a magyarok kultúráját. Néhány allah-hívő miatt nem változtatják meg a napi menüt. Nehogy már mi alkalmazkodjunk hozzájuk. Ennyi! :)

[ Szerkesztve ]

(#1537) azbest válasza kw3v865 (#1536) üzenetére


azbest
félisten

Hát persze. Egyél már kutyát vagy macskát. Olyan az is mint a csirke, állítólag. :(((

(#1538) Ringman
Naja, 2 hétre, 42 főre.
Plusz gondolom, ha most lett pozitív a tesztje egyiknek, akkor a vele összezártakra is újra indul a 14 nap. Na ilyen esetben már megérteném a pánikszerű wc papír felvásárlást.

[ Szerkesztve ]

(#1538) Ringman válasza azbest (#1535) üzenetére


Ringman
nagyúr

ahol elmondásuk szerint se szappan, se fertőtlenítő, de még vécépapír sincs.

(!!!) baszki.
hát nem mondták nekik lassan, szótagolva, de magyarul, hogy az a szokás errefelé, hogy ezeket mindenki hozza magával?

(#1539) t72killer válasza Ringman (#1538) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindenki hozzon magával még egy... lélegeztetőgépet.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1540) kw3v865 válasza azbest (#1537) üzenetére


kw3v865
senior tag

Ezt most nem értem, hogy jön ide a kutya. Egyszerű a képlet: nagyüzemi konyha van, mindenki ugyanazt kapja. Csak azért, mert ők irániak, nem kapnak különleges kaját, ez nem kívánságműsor. A magyar is megeszi, ők is meg fogják, ha éhesek. Jó, azt elismerem, ránézésre nem tűnik túl bizalomgerjesztőnek az étel, de bajuk biztos nem lesz tőle. Szerencsére még nem volt alkalmam kórházi kosztot kóstolni...

(#1541) azbest válasza kw3v865 (#1540) üzenetére


azbest
félisten

Nézd, ha ezt nem vagy képes felfogni, akkor nincs miről beszélnünk. Egyébként is van többféle menü - elvileg - a kórházakban, mert különböző betegségekre különböző diétát írhatnak elő, a különböző ételallergiákról nem is beszélve. Ha erre az alapvető dologra nem képes a hely, akkor az nem kórház, hanem kivégzőhely.

(#1542) Ringman
egyébként ehhez nem is kell nagyon vallásosnak lenni Egész egyszerűen arrafelé nem esznek meg ilyen állatot. Ahogy mifelénk sem esznek meg olyasmit, amit ázsiában vagy akár amerika némelyik részén. Lehetne sáska vagy tengerimalac is a példa. Konkrétan van keleti ismerősöm, aki nem vallásos, de nem eszik disznót, hiszen senki sem eszik azt arrafelé. Ha véletlenül valami kapcsán nyomokban bekerül disznó származék a kajájába, azért nem csinál fesztivált. De önszántából, direkt nem enne ilyesmit és nem ül be akárhová enni sem emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#1542) Ringman válasza kw3v865 (#1540) üzenetére


Ringman
nagyúr

ugye az megvan, hogy vallási okból nem fogyasztanak pl. disznóhúst?

(#1543) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Stadion 300 milliárd
Vírus elleni harc 8 milliárd

Ezek azé tudnak valamit... :DDD :DDD :W

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#1544) KAMELOT válasza Micsurin (#1543) üzenetére


KAMELOT
titán

Stadionok vannak, de kórház sehol.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1545) Floyd80 válasza Micsurin (#1543) üzenetére


Floyd80
addikt

A https://koronavirus.gov.hu-t valahogy el kell költségelni.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1546) #22743424 válasza azbest (#1535) üzenetére


#22743424
törölt tag

Még hamutál sincs :Y Felháborító :W
Na folytatódik a szájkarate. Na majd holnap úgy is megkérdezi a hvg munkatársa az operatív csoportot erről.Érdekes ám, hogy csak ők panaszkodnak!?

(#1547) Micsurin válasza KAMELOT (#1544) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Én várom ezt a megyénkénti egy nagy kórházat is amit anno belebegtettek, hogy a váci elfekvő, a MÁV a Szent László (elfekvő 2.0) vagy a Honvéd* lesz a pesti...

*23-as éhgyomri cukor mellett 3x vérvétel alatt 2 év leforgása alatt is "elsíklottak", hogy az orvost idézzem. Faterom se nekik köszönheti az életét... meg fehér zsemle a diabetikus étrenben az.... :DDD
Meg fizessünk a nővérnek, hogy áttegyék a 79 éves haldokló mellől másik (volt üres...) terembe mikor így két hét hörgés hallgatás után láttuk apámon anyummal, hogy lelkileg lassan nagyon lent van a cukor + az említett miatt. Exhelyszínelőként nem a halál ténye nyomasztotta hanem a folyamatos 0-24 látvány...

Ami itthon van az nem EÜ, az egy vicc egy szertár ahol lassan szögeljük az ajtókat, hogy a csontvázak bent maradjanak....

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#1548) t72killer válasza Ringman (#1542) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én nem vagyok hallásos, de ha tűzdelt macskát tesznek elém majomszem-mártással, ami mondjuk Gujarat államban a szultánoknak járt csak, akkor hóttziher, hogy a pincér kidekorálva távozik a kórteremből én meg fogyok fél kilót.

A sztorinak két oldala van, nem feltétlen venném igaznak egyik oldal állításait sem kapásból. Az mondjuk simán lehet, h nem volt WC-papír...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1549) lacos001 válasza Floyd80 (#1545) üzenetére


lacos001
senior tag

A meglőzésre kattintva meg a nagy üresség jön be, itt meg a gyógyszertárakba is 3 oldalas elég kimeritő irományt lehet elvenni "ingyen" bárkinek. :DDD
Elérhetőségekkel, teendőkkel (amit az előbb linkelt rektor is elmond Németországról) és nagy maroknyi Ricola cukorkával. amiből egy zacsi 2,90€...

(#1550) omfgk válasza Micsurin (#1543) üzenetére


omfgk
addikt

A stadion gyepére lehet fűtött sátrakat tenni.
Közel 6000 m2-nyi hasznosítható terület.
Jó lesz karanténnak.

Amúgy én se értem ,hogy miért nem lehet ugyanezt a pénzt az egészségügybe önteni...
Ott is lehetne lopni bőven. Kórházépítés duplaannyiért. De legalább lenne haszna.
De nem folytatom a gondolatmenetet mert engem is k*rvára felhúz a téma. Na meg erre van a Politika topik...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.