Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) t72killer válasza omfgk (#1550) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A gyep eleve fűtve van, a klubmenedzsmentek pedig nincs kizárva akad pár lélegezetőgép eldugva, végülis fel kell készülni a sokkra amikor a játékosaikat meglátják a pályán...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1552) Micsurin válasza omfgk (#1550) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Oda nem járok, megtartanám még egy darabig Deadshot-ot profképnek már pedig ha én ott elkezdenék értekezni csúnya vége lenne... :DDD :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#1553) t72killer válasza t72killer (#1506) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Visszavonom, az olaszoknál még exponenciális görbén jár a terjedés.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1554) #22743424


#22743424
törölt tag

Amúgy sztem soha nem is volt még ezelőtt sem wc papír, szappan a magyar kórházakban. Higiéniai okokból. Kézfertitlenítőnek lenni kell viszont. :)

(#1555) Ringman válasza omfgk (#1550) üzenetére


Ringman
nagyúr

tavalyi cikk: Huszonkét éve nem volt ilyen mélypont a magyar egészségügyben

Nemrég végigszántotta a hír a médiát, hogy 2017-ben rég nem látott mélypontra esett az egészségügyi kiadások GDP-arányos értéke. Rossz hírem van: senki nem vette észre, hogy az OECD oldalán megjelentek a 2018-as adatok is, és tavaly már csak 6,6%-os volt az egészségügy részesése a bruttó nemzeti össztermékből. Ez 1997 óta a legalacsonyabb érték.

(#1556) azbest válasza #22743424 (#1554) üzenetére


azbest
félisten

Ez nem igaz. Azért nincs, mert nincs alapvető dolgokra sem pénz. Még a dolgozók felszerelésére sem. Az eszközök fertőtlenítésére sem.

Bár lehet, hogy igazad van és magyarország kultúrájába beletartozik az, hogy a kakit ujjal kikanalazzuk, majd kézfertőtlenítővel szétdörzsöljük. Nem lepne meg már ez sem, amilyen véleményeket olvasni néhány embertől.

Ja és természetesen az igazoltan fertőzött embert tartsuk összezárva a megfigyelés alatt lévőkkel. Biztos-ami-biztos.

[ Szerkesztve ]

(#1557) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gondok a francia nemzetgyűlés háza táján. Mindenesetre a címszereplő miniszter sokkal kevésbbé tartozik a veszélyezetett életkorba, mint a mostanában menő USA elnökjelöltek...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1558) Parci válasza #22743424 (#1554) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lenni kell = kellene

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1559) #22743424 válasza azbest (#1556) üzenetére


#22743424
törölt tag

Én írtam ilyet, hogy beletartozik magyarország kultúrájába az újjal való kikanalazás? Légyszi ne írj valótlan állításokat. :R Soha nem adtak a kórházban se wc papírt se szappant . Még az átkos rendszerben sem.

(#1560) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szerdától bezárnak az iskolák és óvodák Romániában a koronavírus miatt

Ezt elég sok európai országban nem lépték még meg, pedig az iskolák-óvodák a járványterjesztés fő színtere. Ma is azzal jött haza a gyerek, hogy összerakták őket egy másik osztállyal :W. K.rvajó, amikor én próbálom minimumra csökkenteni a nyüzsit és nem akarok egy héten belül a pápától a dalai lámán át a szváziföldi postással ölelkezni, ezek rázúdítanak 20 új kontaktot minden gyerekre, összezárva mondjuk 150m3-nyi légtérben.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1561) fant0mi


fant0mi
addikt

Egesz Olaszorszagot lezarjak. [link]

Giuseppe Conte miniszterelnök hétfőn bejelentette: egész Olaszországot úgy fogják lezárni, mint a járvány egyik gócpontjának tartott észak-olasz Lombardia tartományt.
Az országban betiltanak minden nyilvános rendezvényt, csak és kizárólag munkába lehet menni, illetve vészhelyzet miatt lehet kimozdulni. Conte szerint a döntésre azért volt szükség, hogy megvédjék Olaszország polgárait, és szerinte most a legjobb döntés otthon maradni.

A határozat hatvan millió ember életét befolyásolja. Tilos lesz minden nyilvános esemény, bezárnak a mozik, konditermek, diszkók, temetések, esküvők, mindenféle sportrendezvények.

[ Szerkesztve ]

(#1562) Floyd80 válasza lacos001 (#1549) üzenetére


Floyd80
addikt

Szerintem a Numero Unónk erre a 8 mrd-ra is nézett nagyot. :) Főnök, most már kellene valamit benyögni, 8 mrd? Meg vagytok ti hülyülve, van ágy, folyosón is lesz hely, zsemle, tömlős sajt, vizet majd visz a Lölö cége, ugye nem akartok lehúzni?

Amúgy biztosra veszem, hogy Nr. 2 Lölö már rég valami egzotikus szigeten vészeli át a tavaszt. Bár lehet. hogy meglepi az országot egy hasonló felajánlással, mint a beteg kisgyereknél vagy azzal, hogy az egyik alapítványa most fejleszti ki a vakcinát.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1563) Floyd80 válasza Micsurin (#1543) üzenetére


Floyd80
addikt

De bmeg, ebből 2 mrd átcsoportosítás. :DDD

"Hétfőn este jelent meg egy kormányhatározat a Magyar Közlönyben, amiben a kormány 2 milliárd forintot csoportosít át az Egészségügyi intézmények fejlesztése és rendkívüli támogatása jogcímcsoportról az Állami Egészségügyi Ellátó Központnak (ÁEEK), ezen kívül elrendeli, hogy további 6,763 milliárd forintot teremtsen elő a pénzügyminiszter az ÁEEK számára."

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1564) #22743424 válasza fant0mi (#1561) üzenetére


#22743424
törölt tag

Az igen :Y Mondjuk meg is értem mert azt a karanténnak nevezett akármit mindennek lehetett nevezni csak karanténnak nem. :(( Szomorú

(#1565) blu79 válasza t72killer (#1560) üzenetére


blu79
addikt

Olvasom a román híreket , hát ott nagyon komolyan veszik ezt az egészet ... nem szokványos mentőautóval szállítjak a koronavírusos betegeket hanem speciális erre a célra átalakított és a hordágyak is burokba vannak zárva ... stb . Ők nagyon komolyan veszik ezt az egészet ... nem is gondoltam volna....

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#1566) Micsurin válasza Floyd80 (#1563) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Mondom tudnak ezek valamit... :DDD

@blu79: Ha az ő eü rendszerük mellett ez berobbanna az egy ország méretű gócot jelenthetne akár...

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#1567) bajnokpityu válasza fant0mi (#1561) üzenetére


bajnokpityu
félisten

tökre ki vagyunk akadva, a ryanair még midnig nem hajlandó átrakatni a szerdai jegyünket...
egy olyan szöveggel jönnek, hogy márc 17től a magyar kormány miatt néhány járatot eltörölnek.
mivan, bazeg?! rohadjanak meg...

hol lehet panaszt tenni? sose utazunk velük, irtó rossz a hirük, csak véletlen foglalt náluk párom meglepiből karira.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#1568) Polllen válasza fant0mi (#1561) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azért enni meg bevásárolni mehetnek olyan helyre, ahol megoldható az egy méteres emberek közötti távolság.

Viszont az iskolák bezárása miatt az emberek jelentős része úgysem fog tudni dolgozni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1569) Micsurin válasza Polllen (#1568) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Engem még mindig érdekelne mi van ilyenkor az egyetemi félévekkel... :DDD
Elvégre aki fizet azért, én meg speciel szeretném tudni hasonló esetben aktív félévnek minősül e, és beleszámít e a 4 aktív félév alatt gyűjtendő kredit feltételébe... first world problems...

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#1570) Viktoár válasza #48613632 (#1520) üzenetére


Viktoár
addikt

Nem önkénteseket kellene "vásárolni" hanem ilyenkor elő kell venni az adóból eltartott sorozat- , gyerek-, tömeggyilkosokat, életfogytosokat, és egyéb haszontalan embereket hogy tessék, lehet törleszteni az emberiségnek. Kérdés és válogatás nélkül ahogy ők is tették anno az áldozatokkal.

Üdv:Viktor

(#1571) Floyd80 válasza fant0mi (#1561) üzenetére


Floyd80
addikt

Ez a screenplay lehet a szög Olaszország koporsójába, de szerintem nagy dolog, hogy Conte meglépte.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1572) t72killer válasza blu79 (#1565) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Van pár hozzáértő magasabb helyeken, aki pl elolvasta a híreket a lebetegedett dolgozókról, és kikalkulálta, hogy koronavírusos személyzettel necces lesz az ellátás.:R

#1571: ugyan, elmennek 1 hónap szünetre, mindenki kigyógyul aztán mehet tovább minden a régiben. Nem értem egyébként mit kellett ezen világszinten ennyit nyűglődni. Amint látszódott, hogy Kínán kívül is nagyban rajzik a vírus, minden nyüzsi népet leültetni a s.ggére, 1 hónap fizetett szabi mindenkinek + ingyen netflix és kaja-házhozszállítás, aztán irány a meló.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1573) PitLee


PitLee
őstag

Na igen Romániában nem olyan rég még kanyaró járvány volt, a nem megfelelő véd oltás lefedettség miatt.
Így náluk ez egy jó lépés, mert ha beindul, nem hinném hogy az egészségügyük megbirkózna vele.

(#1574) #95561216


#95561216
törölt tag

Közben indexen már két(?) napja szerepel címlap tetején narancssárga kiemeléssel az újabb két fertőzött... hogy ez még a 8-9, azt csak megnyitva látod. Minőségi újságírás, my ass.

(#1575) wjbhbdux válasza #22743424 (#1554) üzenetére


wjbhbdux
veterán

a nagymamámnak a fogmosó poharába kellett vizelet mintát adnia budapesti kórházban, mert nem volt kis műanyag edényük se. Előtte a kávé automatából szedték ki a poharakat a nővérek hozzá de aztán elfogyott.

/s

(#1576) emvy válasza Floyd80 (#1571) üzenetére


emvy
nagyúr

scenario, nem screenplay

while (!sleep) sheep++;

(#1577) Dingle válasza Micsurin (#1569) üzenetére


Dingle
tag

Egyetemista sorstársam, üdvözöllek az Apokalipszisban!
Szerintem amúgy bukjuk a félévet ha a mi hibánk, ha nem :(

(#1578) Micsurin válasza Dingle (#1577) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nem igazán örülnék... :W Egy -1 állami félév, kettő érdekes lenne a támogatás meghatározása csak az első félév alapján (állami / ön) + ösztöndíjra gyúrtam nem véletlenül toltam be egy valag Kmooc-ot is...

Bízom a TO-sainkban btw, elég rugalmasan kezelik a dolgokat az OE-n. :K

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#1579) Floyd80 válasza emvy (#1576) üzenetére


Floyd80
addikt

kösz, ez nem volt a nyelvemen, lehet magyarul kellett volna. :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1580) Vesa válasza azbest (#1535) üzenetére


Vesa
veterán

Ha ez igaz -márpedig miért vonnám kétségbe-, és ha vallásos lennék ami szerencsére nem vagyok, akkor azt mondanám, Isten óvjon minket ettől az egész operatív lóf*sztól így ebben a formában!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1581) DarkByte


DarkByte
addikt

Ez egy elég korrekt videó, ha valaki tud angolul.
Coronavirus expert: 'War is an appropriate analogy'
Különösen "tetszik", hogy a Spanyol náthához hasonlítja, ami azért eltartott két évig. Szerinte ez is gyanúsan több évig velünk lesz.

(#1582) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Többen is írják hogy gond nélkül hazajöttek ma Lombardiából. Ennyit ér az olasz vesztegzár. Csupán ajánlás, a kormány politikailag levédte magát, ez volt nekik a lényeg.

Tehát Olaszországot NEM zárták le.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1583) Meggyi001 válasza Motion_Blur (#1582) üzenetére

Nem csak fogják? :F ....holnaptól... vagy mittudomén?

https://gamergep.hu/

(#1584) Lauda válasza Motion_Blur (#1582) üzenetére


Lauda
félisten

Azt írták, hogy keddtől lép érvénybe a zárlat.

(#1585) Floyd80 válasza Meggyi001 (#1583) üzenetére


Floyd80
addikt

Holnap reggeltől: https://translate.google.com/translate?hl=hu&sl=it&tl=en&u=https%3A%2F%2Fwww.lastampa.it%2F

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1586) t72killer válasza DarkByte (#1581) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagy különbség a spanyolnáthához képest, hogy akkor hajóval utazott az ember Amerikába és heti 1x, szekéren ment fel a városba. Így nem meglepő, hogy eltartott egy ideig, míg végigsöpört a világon. Azt nem tudom, akkoriban milyen karanténszabályokat alkalmaztak - illetve mennyire lehetett időben felismerni, hogy fertőz egy illető.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1587) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Úgy néz ki, hogy Kína sikeresen legyőzni látszik a járványt. Tegnap még 44 új beteg volt, ma már csak 4, és 1 halott. Ha marad ez a trend, akkor már csak a jelenlegi betegek felgyógyulását kell kivárniuk, és győztek.

(#1588) Soulfly842 válasza bajnokpityu (#1567) üzenetére


Soulfly842
addikt

Elméletileg már a Ryanair és a wizz air is törölt minden járatot.

[link]

(#1587) Intruder2k5

Náluk nem reggel környékére szokott lenni a frissítés?

[ Szerkesztve ]

(#1589) Motion_Blur válasza Meggyi001 (#1583) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nem, Észak-O már vesztegzár alatt van, ezt bővítik ki az egész országra.

Kínában sikerült megfogni a járványt.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1590) Intruder2k5 válasza Soulfly842 (#1588) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom, így sosem figyeltem, de napközben néztem valamikor, akkor még 44 volt a napi új beteg.

(#1591) Vesa válasza Motion_Blur (#1582) üzenetére


Vesa
veterán

Persze, hogy nem. Holnaptól lép életbe!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1592) #22743424 válasza wjbhbdux (#1575) üzenetére


#22743424
törölt tag

Tudom milyen a helyzet sajnos édesanyámat minden évben be kell vinnem 1- 1,5 hónapra utó kezelésre a stroke-ja miatt a kórházba. Most is megy a huzavona a beszállítók kontra kormány között.Aminek a beteg issza meg a levét elsősorban :((

(#1593) Soulfly842 válasza Intruder2k5 (#1590) üzenetére


Soulfly842
addikt

Náluk apró darabszámot mennek egész nap reggel megy rá egy nagyobb plusz, s az oldalnak van egy ilyen hülye ciklusa, hogy a napi darabszámokat már külön kezeli. Legalábbis régebben így volt. Talán mintha reggel is lett volna egy nagyobb plusz még.

(#1594) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

"Az olasz karanténról annyit, hogy ma úgy utaztunk haza autóval Milánóból, hogy semmilyen akadállyal vagy akár ellenőrzéssel nem találkoztunk... mielőtt valaki felzaklatja magát, önkéntes karanténban várjuk ki a két hetet."

"En ket heten belul ketszer fordultam meg Milano mellett (most is ittvagyok egyebkent). Amit en lattam: az autopalyakon ugyanugy omlik a forgalom mint maskor, a Garda to partjan nem volt szabad ulohely hetvegen. Azthiszem egy emberen lattam maszkot, de o is levette"

Utazómajom FB

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1595) Intruder2k5 válasza Soulfly842 (#1593) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Meglátjuk... Nem esküszöm meg rá, de nekem Kínával kapcsolatban már napok óta kicsi, és egyre csökkenő számok rémlenek.

(#1596) Vesa válasza Intruder2k5 (#1595) üzenetére


Vesa
veterán

Kínának azt sem hiszem el, amit kérdeznek. Szakmai körökben sem tekintik a számaikat mérvadónak mert van rá esély, hogy hazudnak mint a vízfolyás.

A tudomány a valóság költészete!

(#1597) Viktor0610 válasza Intruder2k5 (#1595) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen.

Samsung Galaxy A54

(#1598) Viktor0610 válasza Vesa (#1596) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Miért pont most kezdték volna ennyire kozmetikázni a számokat? :U

Samsung Galaxy A54

(#1599) Vesa válasza Viktor0610 (#1598) üzenetére


Vesa
veterán

Nem feltétlen most kezdték...Irán és Kína adataival kapcsolatban legtöbben szkeptikusak, nem ok nélkül.

A tudomány a valóság költészete!

(#1600) Floyd80 válasza Soulfly842 (#1593) üzenetére


Floyd80
addikt

Úgy tűnik, hogy tényleg túl vannak a nehezén, reméljük a kínai államnak is érdeke a valós adatközlés.

https://www.statista.com/chart/21076/china-quarantine-drops-coronavirus-cases/

https://news.cgtn.com/news/2020-03-09/40-new-COVID-19-cases-22-more-deaths-reported-on-Chinese-mainland--OI7kFYTzgI/index.html

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.