Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) AMD Power válasza Vladi (#1948) üzenetére


AMD Power
titán

Sok szullonek pl nekunk is gazos lenne, de ezeket minnel elobb bevezetik annal nagyobb az esely arra,hogy nem jarunk ugy mint az Olaszok.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1952) #93187072


#93187072
törölt tag

(#1953) Soulfly842


Soulfly842
addikt

:DDD

(#1954) forceberg válasza AMD Power (#1950) üzenetére


forceberg
veterán

Télen: 2kC + 4kD + multi. Nyáron: 1kC + multi.
A C-t napi 6 részletben veszem be, azt csinálom, hogy az 1000-est 3 felé töröm.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1955) Floyd80 válasza Floyd80 (#1940) üzenetére


Floyd80
addikt

Ezt is hozzá kell tenni és ez szép "gesztus": Kína állítólag hatalmas, azonnali eü csomagot küld az olaszoknak, 1000 db lélegeztető, 100 ezer maszk, később 2 millió, védöltözetek 20 ezer stb.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1956) viharhozo válasza pilóta (#1901) üzenetére


viharhozo
addikt

A C-vitamin szedesenek pozitiv hatasat soha senki nem tudta korrekten igazolni, viszont a veset egesz biztosan karositja.

Az osszes allatot telenyomjak vitaminnal, h ne dogoljon meg tul koran, ezert ha barmilyen hustermeket eszel, leszivarog hozzad is. Ha egy kicsit is valtozatosan eszel, boven lesz eleg C-vitaminod.

The failure of vitamin C supplementation to reduce the incidence of colds in the general population indicates that routine vitamin C supplementation is not justified, yet vitamin C may be useful for people exposed to brief periods of severe physical exercise.

A D mar mas kerdes, azt valoban erdemes szedni.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1957) AMD Power válasza forceberg (#1954) üzenetére


AMD Power
titán

Ha olcsón akarsz jó minőségű C vitamint akkor ezt igyad. 2090Ft cserébe kapsz 112.500‬mg-t. :K

De a hangsúly a D vitaminon van. Ez kétségtelen!

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1958) forceberg válasza AMD Power (#1957) üzenetére


forceberg
veterán

Ja, van kilós kiszerelésű por is, valami 3-4e volt, szóval az még olcsóbb.
Néha limonádénak jó az is, bár talán a fogaknak nem túl jó, ha folyamatosan a szájban van?!

(#1956) viharhozo : a C kb. 60-65°C-on lebomlik, akár a méz alkotóelemei is. Erre vigyázni kell, hogy pl. teába is csak akkor szabad beletenni, amikor már nem forró.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1959) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Vótmá?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1960) Vesa válasza pilóta (#1908) üzenetére


Vesa
veterán

Akkor kérlek nézz utána, mi a különbség a vízoldékony, és a zsíroldékony vitamin között! A C-vitamint pont azért nem lehet egykönnyen túladagolni, mivel vízoldékony, tehát _nem halmozódik fel_ a szövetekben, hanem a vizelettel távozik a felesleg! Persze ettől még a túl nagy dózis erőteljes oxalátképződést indít be, ami toxikus pl. a vesére.

Illetve parancsolj, itt a Semmelweis egyetemről elérhető, Zacher Gábor által jegyzett "Általános toxikológiai" tanulmány. Ebben ajánlom figyelmedbe különös tekintettel a "Vitaminok toxikológiája" című részt, azon belül is a C-vitamint (a többit sem árt megnézni).

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1961) lacos001 válasza Motion_Blur (#1959) üzenetére


lacos001
senior tag

Beletalált a csaj vmibe látom.... ;]

(#1962) Snowy_owl válasza AMD Power (#1957) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Patikában kapható tiszta gyógyszertári c vitamin por, viszont vényköteles, inkább azt veszem.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1963) Vesa válasza Motion_Blur (#1959) üzenetére


Vesa
veterán

Ennyit erről...Hazudnak össze-vissza!

A tudomány a valóság költészete!

(#1964) Lauda válasza Vesa (#1963) üzenetére


Lauda
félisten

Kérdés, ki hazudik.

(#1965) #95561216 válasza Floyd80 (#1946) üzenetére


#95561216
törölt tag

"De ezek azért komoly katonák nem, nemcsak hétvégi sörözős, shotgunos bácsikák?"

Amíg a hadsereg közvetlenül szövetségi szintre tartozik, addig a nemzeti gárda egységeivel adott elsősorban adott államok kormányzói rendelkeznek. Szolgálnak háborús övezetekben és F-22-es gépekkel repkednek.

(#1966) villamos válasza Vesa (#1960) üzenetére


villamos
őstag

Vitamin C
•Tartós nagy dózisú szedése, ill. egyszeri bólus megadózis esetén az oxálsav szint a szervezetben megemelkedik
•Toxikus dózis több mint 1,5 g, míg tartósan 4g/napi adagok esetén kialakulhatnak vesekárosodások
•A kálcium oxalát kristályok akut veseelégtelenséget okozhatnak
•Terápia: tüneti

Ennyi van benne a C vitaminról...
Az Index -en a mai napon feltett képbehozó videóban is 1500 miligrammot mondanak, hogy max ennyit tud a szervezet felolgozni ill. tárolni /nap, az ennél nagyobb mennyiség károsíthatja a vesét. [link]
A lényeg, hogy nem szabad nyakló nélkül szedni a vitaminokat sem.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1967) Vesa válasza Lauda (#1964) üzenetére


Vesa
veterán

Kettőt lehet találgatni...egyértelmű szerintem.

A tudomány a valóság költészete!

(#1969) lacos001


lacos001
senior tag

Én nem tudom mi megy ott, miről produkcióznak ott a szinpadon állandóan felsorakoztatva, sosem láttam-hallottam.
Ez meg van vágva vagy igaz?
[link] :D (videó) indexről hoztam...

(#1970) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Utazómajom - Senki nem ellenőrizte az Olaszországból repülővel mai napon hazatért olvasónkat:
[link]

(#1971) t72killer válasza Ringman (#1968) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Még az exponenciálisan emelkedő ágban vannak úgy, hogy több a napi halottszám, mint a Vuhan-i csúcson. Kegyetlenül megszívják, hogy nem full karanténüzemben indítottak 2héttel ezelőtt, az a baj, hogy mi is.

#1970: a stratégiát úgy hívják: országfiatalítás, költségcsökkentés.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1972) Lauda válasza Vesa (#1967) üzenetére


Lauda
félisten

Nem voltam ott. Mitől lenne egyértelmű?

(#1973) omfgk válasza Motion_Blur (#1959) üzenetére


omfgk
addikt

Azigen...

Amúgy elég lassúcska volt az aki végül kicsavarta a kezéből a mikrofont.
Már 8 másodpercnél lehetett tudni ,hogy ez nem a megfelelő kérdés, de csak 12 másodpercnél mozdult rá.
Tuti kirúgnám. Mi van akkor ha valaki nemzetünk vezérének tesz fel egy nem megfelelő kérdést?

(#1974) azbest válasza Motion_Blur (#1959) üzenetére


azbest
félisten

23:55-től van az indexes videóban, de ott nem váltanak kamerát.
Tényleg kicsit hosszan teszi fel a kérdéseket, mivel sok-sok kényelmetlen dologra rákérdez.

Az idős ember kapcsán már meg is jelent cáfolat, semmi sem úgy volt, ahogy mondják:
"Összevissza beszélnek az idős koronavírusos férfi fiáról" [link]

Az operatívnál tényleg több napig tart egy teszt? Mert az öreg kapcsán a mellette lévő másik betegnek ma vagy holnap lesz kész a vizsgálat. De hát már hány nap telt el azóta.... ezt nem értem.

Érdemes figyelni arra, hogyan tagadja az iráni fiataloknál azt, hogy együtt tartották volna még a pozitív esettel a többieket. Elmondja a szakmai szabályt általánosságban és az alapján kizárt.... mert ugye betartják a szabályokat és nem idióta senki.

Egyébként az indexes videóban az atv-s kérdés közben is hallani, hogy el akarják venni a mikrofont. Mert ugye minden tökéketes, az orvosok és nővérek azt mondták, hogy viseltek védőfelszerelést... a betegek meg azt, hogy nem.

[ Szerkesztve ]

(#1975) foxymaci válasza Lauda (#1964) üzenetére


foxymaci
senior tag

Akkor miért tepték ki a kézéből a mikrofont?

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#1976) Motion_Blur válasza Lauda (#1972) üzenetére


Motion_Blur
félisten

10 éve ebben az országban nem kérdezhet senki, ha igen, csak előre jóváhagyatva.

A csaj most bekérdezett és kitépték a kezéből a mikrofont.
Mer' van más dolgom is...

Tudom hogy ez már így elfogadott dolog, nekem soha nem lesz az..

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1977) snecy20 válasza foxymaci (#1975) üzenetére


snecy20
veterán

Mert gondolom nem akkor és ott volt a megfelelő ideje a kellemetlen kérdéseknek. :P

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1978) Lauda válasza foxymaci (#1975) üzenetére


Lauda
félisten

Az is ok lehet, hogy ne terjesszenek hülyeséget.

(#1979) Vladi válasza omfgk (#1973) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Mi van akkor ha valaki nemzetünk vezérének tesz fel egy nem megfelelő kérdést?"
Semmi. Nem válaszol érdemben. Élőben hallottam már, feltették, közölte, nem jártak sikerrel. osztdbe.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1980) foxymaci válasza Lauda (#1978) üzenetére


foxymaci
senior tag

Az elhallgattatás hát értem....

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#1981) lm83 válasza Motion_Blur (#1959) üzenetére


lm83
őstag

Most tényleg ezen aggódunk, hogy az amúgy is biztosan megfertőzött irániak, hányan vannak egy szobában?
Mikor úgyis beteg már az össze, csak az a kérdés melyiken mikor jön ki?

Azon nem aggódik az újságíró, hogy amíg ez a fertőzött járt kelt itt pesten, hány embert fertőzött meg, még a haverjain kívül, meg azok még közben hány embert?

(#1982) t72killer válasza Motion_Blur (#1976) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Legyek az ördög ügyvédje, nincs rajta a videón a teljes műsor. Ha ez volt a 18. "necces kérdés" és tényleg elment az idő, akkor nem feltétlen kiabálnék diktatúrát.

Sajnos kb 2héten belül sokkal csúnyább dolgokra számíthatunk, ha Mo.-gon is ugyanazt a növekedési görbét futja be a kór.

#1981: ott a pont, illetve jobban rá kéne menni az É-Olasz vonalra, legalább 2-300 random teszttel.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1983) Lauda válasza foxymaci (#1980) üzenetére


Lauda
félisten

Olvasd el pl amit írtam ma kórház témában. Ha kedvem tartja, elferdítem bármelyik irányba és neked fogalmad nem lesz róla. Ugyanígy nem tudod mi történt a lászló kórházban. :)

(#1984) Motion_Blur válasza lm83 (#1981) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Azon aggódunk hogy akik eddig is hazudtak nekünk, azok ebben a fontos témában is fognak.

A kérdésedre a választ nagyon sokan várjuk, de valszeg erre se kapunk választ soha.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1985) t72killer válasza Motion_Blur (#1984) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Még ha az irániaknál nem is, de magyar betegeknél ki fog derülni a turpisság. Illetve egy idő után nehéz lesz edugni az emberméretű zsákokat azok elől, akik meg szeretnék számolni...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1986) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

koreában a komoly tesztelés mellett mindenki heti 2 maszkot kap a kormánytól, tettek kézfertőtlenítő adagolót minden vendéglátó hely és sok nagyobb lakóépület bejáratához. így jól kordában tudják tartani a dolgot.

/s

(#1987) Vesa válasza Lauda (#1972) üzenetére


Vesa
veterán

Mondjuk mert feltesznek egy kényes kérdést, amire nem értelmes, intelligens választ adnak, hanem kitépik erőszakkal a kérdező kezéből a mikrofont, majd elkezdenek valamit maszataolni arról, hogy nekik más dolguk is van mint kérdésekre válaszolni? Tényleg ilyen nehéz értelmezni?

A tudomány a valóság költészete!

(#1988) t72killer válasza wjbhbdux (#1986) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+ugye a lakosság nem a leszaroménnemhalokmegúgyse logikát követi. Ez fontosabb mindenféle extra kitett fertőtlenítőnél és maszknál

#1987: legalább kéne az egész műsort látni, nem egy kiragadott mozdulatsort. Pl az időkeretet kéne tudni, és hogy a kérdező hanyadik kérdését tette fel.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1989) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Az országos tisztifőorvos a mai sajtótájékoztatón többek között azt is elmondta, hogy a kórházi látogatási tilalomtól függetlenül szülésnél jelen lehet apuka (vagy más hozzátartozó). Párom 37 hetes terhes, és nagyon számít a támogatásomra, viszont történt ma olyan eset, hogy nem engedték be az apukákat a szülészetre, rendőrrel fenyegetőztek, pedig hagyniuk kellene. Mit lehet ilyenkor tenni?

(#1990) Lauda válasza Vesa (#1987) üzenetére


Lauda
félisten

Nézd meg az indexes videón, újra megkérdezheti és válaszolnak is rá.

(#1991) azbest válasza Vesa (#1987) üzenetére


azbest
félisten

Ugye nem sikerült elolvasni a kommentemet, amiben linkeltem a teljes videót (más kameranézetből), amiben a válasz is szerepel?

Nem kell plusz összeesküvést gyártani, amikor elérhetőek a tények. Elég gáz a valóság is.

(#1989) Ereshkigal
ott helyben semmit, szóval nem épp olyanjuk van és nem engednek be, akkor így jártál. Utólag kaphatnak ennye-bennyét, ha hivatalos panaszt teszel és végigviszed az eljárást. Volt valami ügy abból, hogy valamelyik kórházban csak relatíve magas áron ott árult védőöltözetben engedtek be párt a szülésre. És ezért elmarasztalták a kórházat. [link]

Tanulság, vegyél előre védőruház és reménykedj hogy elfogadják.

[ Szerkesztve ]

(#1992) Intruder2k5 válasza Ereshkigal (#1989) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem a területileg illetékes betegjogi képviselőt kell keresni, tehát jó ha előre felírod a számát, hogy ne akkor kelljen keresned amikor a párod már az asztalon lesz, ha netán kekeckednek. Esetleg rá is kérdezhetsz nála, hogy ha ilyen van, akkor keresheted-e őt, vagy ha nem őt akkor kit.

[ Szerkesztve ]

(#1993) t72killer válasza Ereshkigal (#1989) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Megpróbálhatod felhívni az információs vonalat(06 80 277 455 v. 06 80 277 456), hogy ugyan legyenek már kedvesek szóljanak le az illető kórháznak.

#1992: +1:R

Az izgalmat persze értem a kórházak részéről, viszont azt nyugodtan számításba vehetik, hogyha apuka "távoltartandó fertőzött", akkor anyuka és picigyerkőc is hóttziher fertőzöttek.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1994) wjbhbdux válasza Ereshkigal (#1989) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Ez a mai helyzet volt, 1-2 hét múlva már lehet, hogy be se fognak engedni a kórházba. készüljön rá hogy az egyedül is fog menni.

[ Szerkesztve ]

/s

(#1995) #22743424


#22743424
törölt tag

A teljes híradó [link] az ominózus eset 24 perc 7 másodpercnél kezdődik.

(#1996) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Intruder2k5, t72killer: köszi!

wjbhbdux: igen, ezzel tisztában vagyok, ha eldurvulnak a dolgok, akkor gondolom központilag tiltják ezt is (meg sok mást is). Meglátjuk, mi lesz 1-2 hét múlva.
Viszont ha maradna a jelenlegi állapot, akkor azért szeretnék bemenni.

[ Szerkesztve ]

(#1997) #22743424 válasza Ereshkigal (#1996) üzenetére


#22743424
törölt tag

Gratulálok :)

(#1998) Ereshkigal válasza #22743424 (#1997) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Köszi! A neheze azért még hátra van. :D

(#2000) waT


waT
csendes tag

[@sorayagbg]

O az egyik kisholgy aki karantenban van, erdemes megnezi a “Quarantined” storykat, ezutan nyilvan mindenki sajat belatasa szerint tudja merlegelni az operativ torzs allaspontjat is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.