Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) Meggyi001

Végre megtudtam, hogy mi a különbség a virus és a baktérium között. [link]

https://gamergep.hu/

(#1602) Intruder2k5 válasza Viktor0610 (#1597) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vajon február 12.-én mi történt náluk?

(#1603) Meggyi001 válasza Intruder2k5 (#1602) üzenetére

Igazat mondtak. :) Elhibázták, és már nem tudták cenzúrázni.

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#1604) t72killer válasza Motion_Blur (#1594) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem holnap reggeltől indul a buli?

#1602: változtattak a mérési módszeren (legalábbis ezt mondják). Akkor tértek át vírustesztről tüneti tesztelésre, ha jól rémlik tüdőCT alapján.

#1601: Javaslom a "volt egyszer az élet" sorozatot;). Kissrác-koromban nem pikaccsúk lövöldözték egymást lézerpisztollyal a kartún-netwörkön (vagyis azon se anno, plusz azt amúgy is csak a Jutkanéniéknél lehetett fogni az utcában, nekik volt műholdtányér), hanem volt néhány tényleg értelmes gyereksorozat...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1605) Motion_Blur válasza t72killer (#1604) üzenetére


Motion_Blur
félisten

[link]

Észak-O 24 órája van vesztegzár alatt. Papíron.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1606) Rendo84 válasza Vesa (#1599) üzenetére


Rendo84
senior tag

Egyetértek, illetve én még a teljesen bizonytalanok közé sorolnám Thaiföldet és Indiát is. Nem szabadna vakon bizalmat fektetni az általuk közölt statisztikáknak.

(#1607) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Furcsa az a görbe törés, amikor egyik napról a másikra leesett az új fertőzöttek száma.

Olvasgatom az utazomajmot és az aloldalait, rengeteg magyar ragad kint a járatok törlése miatt. Még mindig rengetegen 'túristáskodtak' kint. Nem értem az embereket...

(#1608) #48613632 válasza Intruder2k5 (#1602) üzenetére


#48613632
törölt tag

Sok valentin-puszi ;]

(#1609) Floyd80


Floyd80
addikt

Ausztria: 4734 teszt, nálunk mennyi, 300? A 8 mrd-ból remélem erre is jut majd. De van egy olyan érzésem, hogy a magyar kormánynak qrvára nem érdeke növelni a tesztek számát, mi úgyis mindenhez unortodox módon állunk. Szerintem leszarják hányan halnak meg, majd lecseng, annyira durva úgyse lesz mint az olasz, berakjuk egyéb krónikus betegstatisztikába, ezért is ez a zsebpénznyi költségvetés.

https://www.sozialministerium.at/Informationen-zum-Coronavirus/Neuartiges-Coronavirus-(2019-nCov).html

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1610) sittes79 válasza Floyd80 (#1609) üzenetére


sittes79
addikt

Te honnét veszed ezt, van forrásod, aki személyesen ott van és látja a tényeket vagy tipikus komcsi libsi duma ami dől belőled???

(#1611) t72killer válasza Motion_Blur (#1605) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez most egy újabb intézkedés az egész országra, nem tudom mit jelent a gyakorlatban, reggel lezárják a határokat?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1613) #95561216


#95561216
törölt tag

(#1614) Rendo84 válasza t72killer (#1611) üzenetére


Rendo84
senior tag

Egyébként érdekesség képpen nemrég indult volna Magyarországon a Giro Di Italia, amiért a kormány sok milliárdot fizetett, hogy pár szakasz erejéig nálunk tekerhessenek. Az országnak ez nem lett volna rossz reklám. Jelen állás szerint nem sok esély lesz a megrendezésre.
De itt már nem csak olasz és magyar rendezvények lesznek veszélyben.

(#1615) KAMELOT


KAMELOT
titán

Egész olaszt lezárták!!!!
Szlovákiában iskolák zárva és minden rendezvény elmarad, sport események is stb!!!!!!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1616) t72killer válasza #95561216 (#1613) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Nyugat-Afrikában évente 300-500 ezren fertőződnek meg, és körülbelül ötezer ember halálát okozza." vs "810 megbetegedést regisztráltak és 167-en haltak meg a vírus miatt"

Az első szerinti 1%-os halálozási ráta egy olyan régióban, ahol nulla az EÜ ellátás, nem tűnik extrém veszélyesnek. A második verzió viszont zúzósnak hangzik - kérdés a fertőzések hány %-át regisztrálják, gondolom azt a 20%-ot, akiknek feltűnő tünetei vannak.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1618) #22743424 válasza Dyingsoul (#1612) üzenetére


#22743424
törölt tag

Szerdán? :F

(#1619) KAMELOT


KAMELOT
titán

Izrael összes járatot törölte. Nem lehet ki és be se lépni az országba!!!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1620) Snoop-y válasza Motion_Blur (#1605) üzenetére


Snoop-y
veterán

Karanten a faszom nalunk (svajc) is idiotan kezelik mert atjarnak meg mindig dolgozni kb napi hetezer ember! :W

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1621) sasa134 válasza Floyd80 (#1609) üzenetére


sasa134
addikt

Hagyd abba. Vagy menj fröcsögni a baromságaidat a megfelelő dühöngő topicba. Ott megtalálod szellemi elvtársaid, lehet tolni ilyen butaságokat vég nélkül.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#1622) Graphics válasza KAMELOT (#1615) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mi sem megyünk a hétvégén Szlovákiaba ..

Ha egy lázas beteg is van a buszon, akkor 2 hétre karanténba raknak... Ennyit nem ér az egész

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1623) Castell válasza Snoop-y (#1620) üzenetére


Castell
aktív tag

Szerintem nálunk is lesz országos karantén, én hiszek a németeknek, akik azt mondják, hogy az emberek 60-70%-a el fogja kapni. Különősebb pánik nélkül meg felvásárlási láz nélkül, én kb. elkönyveltem már, hogy a munkahelyem is felfüggeszti tevékenységét, így pár hónapig fizetést sem kapok. De azt gondolom, hogy nyár végére helyreáll mindenhol a rend.

[ Szerkesztve ]

(#1624) sb95


sb95
csendes tag

Ezek tényleg ennyire hülyék? [link]

(#1625) fant0mi válasza sb95 (#1624) üzenetére


fant0mi
addikt

Nem gondolkodnak globalisan. Vagyis magasrol tesznek ra. A lenyeg, hogy az olasz allampolgarok elol ne vedd el a korhazi helyeket. Az olaszokat sincs lehetoseg mindenkit kezelni, hat meg a kulfoldieket...

(#1626) sasa134 válasza sb95 (#1624) üzenetére


sasa134
addikt

Minden ország visszahívja az állampolgárait. Pl Ausztria ugyanezt a felhívást tette.

Avanti Roma

(#1627) papaya válasza KAMELOT (#1619) üzenetére


papaya
senior tag

Nekem rokonom volt kint Izraelben két napot, amikor mondták, hogy vagy azonnal elhagyják az országot, vagy karantén. 6:45-kor szállt fel a gép, 7:00-től már törölték az összes járatot. Ez volt múlt hét csütörtökön.

(#1628) envagyok


envagyok
veterán

Itthon ne várjatok nagy küzdelmet a koronavírus ellen.
Leírtam éjjel az okokat, de valamiért kitörölték a posztot. :C

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1629) Szevam válasza envagyok (#1628) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Én kíváncsi vagyok rá, jöhet pü-ben is :K

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#1630) kw3v865 válasza envagyok (#1628) üzenetére


kw3v865
senior tag

Engem is érdekelne.

(#1631) Polllen válasza sb95 (#1624) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez kb a standard ilyenkor. Ha még nem vagy beteg és nem ott élsz életvitelszerűen, akkor irány haza, amíg lehet.

Ha nem beteg, 14 napos megfigyelés elég. Ha beteg, akkor meg majd döntenek a sorsáról, de valószínűleg karantén.

fant0mi
Tökéletesen globálisan gondolkodnak.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1632) q13579 válasza envagyok (#1628) üzenetére


q13579
senior tag

Próbáld meg még egyszer, ha nem megy, PÜ-ben megdobhatnál vele :)

(#1633) Ereshkigal válasza Polllen (#1631) üzenetére


Ereshkigal
őstag

A gond ezzel csak az, hogy ki tudja, mennyi fertőzött jön haza. Tünet nincs, így orvoshoz / karanténba se fognak menni.

[ Szerkesztve ]

(#1634) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kollegám bejön: Hétvégén voltak festeni , egyik srác mondja folyamatosan kijárkált olaszba... Nagy öröm...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1635) Viktor0610 válasza envagyok (#1628) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mert hangulatkeltő hülyeségeket hordtál össze? :U

Samsung Galaxy A54

(#1636) Floyd80


Floyd80
addikt

Around 200 North Korean soldiers from several branches of the military have died from symptoms that may have been caused by the novel coronavirus (COVID-19), Daily NK has learned.

[link]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1637) #73959936 válasza envagyok (#1628) üzenetére


#73959936
törölt tag

+1

privátban légyszi...

[ Szerkesztve ]

(#1638) Polllen válasza Ereshkigal (#1633) üzenetére


Polllen
nagyúr

Kevesebb, mint amennyi eddig szabadon mozgott. Ráadásul jelenleg mindenkinek egyértelmű, hogy mit kell tennie, mert mindenhol harsogják az arcába.

Sajnos biztosan lesz olyan, aki ezt nem tartja be, ilyen az ember, de a nagykövetségek nincsenek felkészítve arra, hogy a sok kint ragadt embernek segítsenek. Ez is csak erőforrást emészt fel, többet, mint itthon kezelni őket. Ezért egyszerűbb mindenkinek, ha haza megy szépen mindenki.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1639) t72killer válasza Snoop-y (#1620) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az iskola-óvodabezárások lennének a kulcs, azt pedig csak pár országban lépték meg - svájc durva: 43 regisztrált eset/1M lakos (németek-franciák felénél sem tartanak nem beszélve a szintén É-Olaszországgal határos Ausztriával, ahol 14fő ez az érték) és gondolom ott sincs automatikus, széleskörű tesztelés.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1640) AMD Power válasza Castell (#1623) üzenetére


AMD Power
titán

Ennek valoszinuleg csak igy tudnal gatat szabni. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1641) envagyok válasza Viktor0610 (#1635) üzenetére


envagyok
veterán

Egyáltalán nem hülyeség.
Próbálom úgy fogalmazni, hogy ne kelljen kitörölni megint.
Alapszabály: Sose azt nézd mit mondanak mások, hanem hogy mit tesznek. Úgy derül ki az igazság.
-Szajkózzák hogy mindent megtesznek, közben a valóság: már 2 szomszédos országban bezárták a fertőzést legjobban közvetítő közösségeket (iskolák, óvodák stb), itthon semmi. Akinek van gyereke, tudja jól, hogy 1-2 nap alatt az egész sulin átszalad egy influenza. Szóval elég egy koronás kisgyerek, 3 napon belül minden családba eljut.
-Hetekig semmilyen védekezés nem volt. Olvasd a cikkeket, olaszból jött újságírók jelentkeztek tesztre, elhajtották őket a búsba. Itt a faluban jött lázasan köhögve múlt héten Észak Olaszországból egy volt osztálytársam, le se szarták, önként vállalt otthoni karantént.
-A magyar kórházakról annyit hogy a kisfiam volt lázgörcs-el körházban szilveszterkor, 1 hét múlva kiengedték, pedig még voltak tünetek, és másnap mehettünk vissza 1 hétre, mert a kórházban elkapott valami szarságot. Apám pár éve rosszul lett, eldőlt és nem bírt felállni, 8 órába telt mire végre elvitte végre a mentő többszöri hívásra (rokkantnyugdíjas). Első alkalommal kijöttek felültették a padlón nekidöntve a fotelnek, és elmentek úgy, hogy nem tudott lábra állni. Mikor nagy nehezen bekerült, lefektették, és az égvilágon semmit se csináltak vele, ott voltam, láttam. Másnap meghalt.
- Ehhez hozzá kell tenni, hogy nyugdíjválságban van az ország, kb 10-20 év múlva, mikor a ratkó korszak gyerekdömpingje nyugdíjba megy, katasztrófális következményei lesznek annak, hogy nem lesz ki fizesse a sok nyugdíjast.

Ezek mind tények, szerintem nem moderálandó dolgok.
Szépen össze kell adni ezeket a tényeket, és kicsit elgondolkodni rajta.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1642) Floyd80 válasza sittes79 (#1610) üzenetére


Floyd80
addikt

Szerinted normális, hogy egy nálunk kisebb, szomszédos, kormányunk által lesajnált országban a mai napon már 5000 tesztet elvégeztek, míg három hónappal a vírus megjelenése után 300 faszom teszttel itt szórakozunk? Nincs teszt, nincs beteg, ennyi. Mi a fszt kell komcsi, libsizni ezért, a kormány egy intézkedési szerv, én úgy látom, hogy szarul intézkedik. Ahogy a szlovák is valószínű, meg jó páran.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1643) Graphics válasza envagyok (#1641) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezzel most egyet kell értenem...

Sajnos mindketten közoktatási intézményben dolgozunk, azonos helyen. Emellett én B kategóriás jogsit..

Ha itt karantén van, akkor egy ideig vége a munkának :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1644) Floyd80 válasza sasa134 (#1621) üzenetére


Floyd80
addikt

Én is írhatnám, hogy ne szívjunk kommentelés előtt. Fentebb írtam 5000 vs 400, ez nem normális arány, de lehet az osztrákok hülyék.

Coronavirus
Stand, 10.03.2020, 08:00 Uhr
Bisher durchgeführte Testungen: 5026
Bestätigte Fälle: 157
Genesene Personen: 2
Coronavirus Hotline: 0800 555 621

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1645) lm83 válasza envagyok (#1641) üzenetére


lm83
őstag

Már tegnap is le írtam mi a gond az óvoda iskola be zárással
Csak akkor lenne értelme ha mindenki otthon is maradna akkor
De egy, kis gyerekkel megy majd mindenki a játszótérre ott ugyanúgy lehet fertőzni,
Kettő, nagy gyerekek meg mennek majd a plázaba, meg hasonlók...

(#1646) Lauda válasza envagyok (#1641) üzenetére


Lauda
félisten

A ratkó korszak gyermekei már nyugdíjasok.

(#1647) t72killer válasza envagyok (#1641) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, nálunk van gyerkőc és mindenféle koronavírus nélkül kész biohazard-katasztrófa a téli szezon. A kicsik között sokszor nulla a higiénia, ráadásul a felügyelőszemélyzet se a Pasteur-intézetben doktorált. Influenzaszezonban mintha még rá is játszanának: na most játsszunk körbe-kézmegfogós játékot, vagy sorry, a másik osztály óvó/tanárnénijének valami sürgős dolga van, ma délelőtt mindenki kap egy extra kis társat.

A magyar EÜ sűrűjével szerencsére mi nem találkozunk, de asszony rokonai mesélnek húzós dolgokat, így aggódom miattuk - főleg, hogy van ott is 70+-os nagymama.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1648) #73959936 válasza envagyok (#1641) üzenetére


#73959936
törölt tag

Úgy gondolod nem moderálandó dolgok, amiket leírtál ?

Olvasd el a nyugdíj részt. Minden szavad igaz. Sőt: aki végigdolgozza és dolgozta az elmúlt 40 évet (férfi) nem fog kapni nyugdíjat, mert meghal, mielőtt nyugdíjba vonulna...úh. tök mindegy h. 9 év múlva lesz-e, aki megtermelje a nyugdíjasok ellátását. És mivel dolgozik és dolgozott nem maradt ideje pénzt keresni.... :(

na ezt fogják moderálni :K

(#1649) Azie válasza Floyd80 (#1642) üzenetére


Azie
őstag

tizenpár év múlva majd jön a wuhan/milánó/budapest hbo sorozat

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#1650) envagyok válasza lm83 (#1645) üzenetére


envagyok
veterán

Következetesnek kell lenni szülőként.
A nagy fiam (14) is leszólt, hogy mit aggódok, nem lehet belehalni.
Mondtam neki, hogy nem téged féltelek, hanem magamat, anyádat (40+), és a nagyszüleidet (70+, 80+), akik még élnek.
A pláza nem gáz, én is elmegyek ha kell valami, de: ott készített ételt nem eszek, kilincshez nem nyúlok, embereketől távolságot tartok. És a zsebemben a kézfertőtlenítő.
Ha bezárják a bölcsit, ovit, azért szülőkből kinézek annyit, hogy nem viszik játszótérre a gyereket. Mi falun élünk, ott az utcában szoktunk futóbiciklivel járni egyet.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.