Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) H1F0N1CS válasza cskamacska (#1250) üzenetére


H1F0N1CS
tag

+1

Nagy Imréné Marika Xbox gt: StealthXBeat

(#1252) Floyd80 válasza lm83 (#1209) üzenetére


Floyd80
addikt

https://en.wikipedia.org/wiki/2020_coronavirus_outbreak_in_Italy

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1253) Corvin0716


Corvin0716
tag

Akkor magyarázzátok már el nekem, hogy milyen haszna van bármilyen téren annak, hogy a csapból is a koronavírus folyik hetek óta. Mitől lesz jobb a hétköznapok emberének, hogy 15-ből 13 hír a koronavírusról szól, hogy ha a a világ bármely pontján megbetegszik valaki, akkor arról azonnal, első kézből értesül a kisember, hogy másról sem szól a híradás, csak hogy hányan, hogyan, mikor, miért, miközben a közönség egy része azt sem tudja az adott ország melyik kontinensen van. Kevésbé lesz veszélyes a vírus, ha napi 24 órában üvöltik a fülébe a parasztanak, hogy "jajj, koronavírus, úristen, halottak, koronavírus, jajj, meghalunk, jajj"? Ettől jobb lesz bárkinek a helyzete? Vagy ez éppen hogy csak arra jó, hogy behisztizzék magukat az emberek és kifosszák a boltokat, avagy összeverjenek valakit egy buszon, mert megfázott és köhintett egyet (mint a H1N1 idején)? Mi értelme van annak például, hogy bejelentik, elmarad / zárt kapus lesz egy focimeccs a koronavírus miatt, miközben a bkv két busza több embert szállít összezárva, mint amennyi néző a meccsen összesen lett volna? Hogy megállás nélkül nyomják az ember képébe a halálozási adatokat, miközben halvány fogalmuk sincs azok tényleges mértékéről? Ez mi, ha nem hisztéria keltés? Mi célt szolgál?

Meggyőzhető vagyok, csak logikus érveket kérek.

(#1254) lm83 válasza Floyd80 (#1252) üzenetére


lm83
őstag

Köszi,
Igen, pont ilyen érdekelt.

Azért olaszoknál gyorsabban terjedt.
Francia német kb egyformán növekszik itt majd a kövi 2-3 nap lesz necces. Ha három nap múlva 2000 körül lesznek, akkor csinálhatnak ott is akármit.
Angliában azért lassabban megy úgy látszik.

(#1255) AMD Power


AMD Power
titán

Ajánlom mindenki figyelmébe aki még nem kapott infarktust a pániktól.

Túléljük a KORONAVÍRUST?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1256) t72killer válasza cskamacska (#1235) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyszerűsítsük a sztorit: a doki bedolgozik fertőző osztályon vendégként és nem hord védőfelszerelést. Utána szted büntetlenül mehet szüléseket levezetni? Már Semmelweis előrébb járt...

#1255: azért azt sikerült felfogni, hogy itt 99% nem maga, hanem a 70+éves nagyi miatt aggódik? És ne jöjjön nekem egy olaszoló paraszt v iráni vagánycsávó, h úgyis élt már eleget.

#1253: pl néhán buszba/liftbe köhögő-tüsszögő tajparaszt visszafogja magát, és néhány tényleg veszélyeztetett ember visszavonul.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1257) attiati válasza freeknight (#1242) üzenetére


attiati
veterán

Erősebb az emberek immunrendszere nyáron.
Én is arra tippelek, hogy mutálódik egy gyengébb változatra.

Arról van valami infó, hogy ugyanaz az ember miért kapja el kétszer?
Továbbra is él az orvosok elmélete, hogy két fázisos? Vagy nem alakul ki védettség a betegség után sem?

(#1258) freeknight válasza attiati (#1257) üzenetére


freeknight
őstag

Erre csak elméletek vannak. Ugye a vírus viszonylag korán már 2 törzsre vált szét. Az egyik elmélet szerint, aki pl elkapja S törzset, kiheveri, az attól még nem lesz védett az L törzs ellen. Ez logikusnak is tűnik (ld influenza), de ez eléggé éket verhet a vakcina fejlesztésben.
Aztán vannak azok az elméletek is, hogy a szervezet nem győzi le teljesen a betegséget, az szunnyadva megmarad a tüdőszövetekbe tokosodva, és később bármikor támadhat. Ez eléggé rémisztő lehetőség, remélem nem igaz.
Aztán ott van az agresszív mutáció képességének elmélete. Ugye a legtöbbször nem folyamatosan zajlik le a betegség, hanem néha jobban érzi magát a beteg, aztán visszaesik. Ez ugye jelentheti azt is, hogy bár a szervezet sikeresen felveszi a harcot a betegséggel, de már egy szervezeten belül is változik, mutálódik annyit a vírus, hogy pl az antitestek nem ismerik fel. Ez sem túl szimpatikus lehetőség.
Az biztos, hogy az újra lebetegedő emberek nem egy jó fejlemény, bár Kínán kívül még csak egyetlen esetben találkoztak ezzel.

(#1259) H1F0N1CS válasza Corvin0716 (#1253) üzenetére


H1F0N1CS
tag

Bocs én most engedtelek el... Engem pl. érdekel az info. Kb mutatja hogy ál a világ népessége ezzel a helyzettel. :U

Nagy Imréné Marika Xbox gt: StealthXBeat

(#1260) Rendo84


Rendo84
senior tag

Érdekesség képpen a COVID-19 összehasonlítása nagyobb vírusokkal szemben. [link]

(#1261) attiati válasza Rendo84 (#1260) üzenetére


attiati
veterán

Az a baj, hogy itt csak a halottak száma helyes (nagyságrendileg).
Viszont nem ismert a betegek száma és a tünetmentes fertőzöttek száma.

(#1262) Rendo84 válasza attiati (#1261) üzenetére


Rendo84
senior tag

"Viszont nem ismert a betegek száma és a tünetmentes fertőzöttek száma."
Pontos adatokat az életben nem fogunk megtudni a Covidról, még csak megközelítőleg sem.

(#1263) DarkByte válasza H1F0N1CS (#1259) üzenetére


DarkByte
addikt

Minket is érdekel, ennek ellenére nem ülök a gép előtt nyomkodom 5 percenként az F5-öt valami hír oldalon. Naponta egyszer elolvasom pár percben mi a helyzet, vagy megnézem az BBC News napi összefoglalóját YouTube-on és lépek tovább.

Túl sokat nem tudok kezdeni a dologgal. Szomorú hogy meghalnak emberek, nekem is a szüleim 60 év felett, még három nagyszülőm is él, szóval én is tudok kikért aggódni. Ennek ellenére szerintem hiú ábránd azt hinni, hogy érdemében tudod befolyásolni, hogy elkapják-e vagy sem. Kb. mint folyómedret KRESZ táblákkal szabályozni. Ha már tényleg itt lesz és ezresével lesznek minden városban a fertőzöttek (finoman szólva sem tartunk még itt, még az erősen fertőzött területeken környezetében sem jön ez össze), akkor ha nem tőled kapják el mert atom vigyázol, akkor majd mástól biztosan. Ez egy ilyen taliga. De itt még nem tartunk és remélhetőleg nem is jutunk el ide.

Ezt a nagy kézfertőtlenítés mizériát se értem. Az ilyen emberek utána kvázi "the floor is lava" játékot játszanak és nem nyúlnak semmihez? Egyszerűen nem reális.
Pl. ki hányszor matatja egy nap a telefonját? Azt is takarítod 15 percenként fertőtlenítővel? Tippre az egyik legjobb vírushordóz modern korunkban, mert minden helyzetben előfordul hogy használod.
De most mondhattam volna a lakáskulcsot, céges beléptető kártyát, BKV bérletet, amelyeket nap mint nap használsz és ha nincs világjárvány sem kezdesz el Domestos-ozni hetente :D

[ Szerkesztve ]

(#1264) omfgk válasza DarkByte (#1263) üzenetére


omfgk
addikt

Lakáskulcs? BKV bérlet?

Odaadod ezeket másnak is? Letüsszentik, vagy nem tiszta kézzel megfogják mások?

(#1265) #22743424 válasza DarkByte (#1263) üzenetére


#22743424
törölt tag

Pont azt hagytad ki amit szinte mindenki használ nap mint nap és kézről kézre jár.

(#1266) #76500480


#76500480
törölt tag

Súlyos testi sértés vagy halált okozó súlyos testi sértés ha koronavírussal fertőzünk meg egy másikat! Influenzába is el lehet patkolni, ott nem büntetnek???Érthetetlen :( Friss indexes cikk szerint a ruhán, térben maradó dohányfüstrészecskék belélegzése is passzív dohányzásnak minősül(mintha 1-10 szálat elszívna az ember). Törvény ezt nem szabályozza...(ruhacsere, fürdés stb). Lehet ezen sokat vitatkozni, mert elég sok ember úgymond a másik életére tör, akarom mondani megbetegíti rövid/hosszabb távon.

[ Szerkesztve ]

(#1267) syberia válasza AMD Power (#1255) üzenetére


syberia
veterán

:R

https://howbad.info/

(#1268) Spirit


Spirit
őstag

Nem elég, hogy össze-vissza hordták az olaszok Európában a vezetőség hülyesége miatt, most a "kisember" is hozzáteszi a magáét. Ezt nézzétek

(#1269) attiati válasza #22743424 (#1265) üzenetére


attiati
veterán

Csak a pénzt (bankkártyát) ritkábban tapogatod és ideális esetben mondjuk nem eszel utána.
A telefon kevésbé egyértelmű. Akár otthon lakáson belül evés közben is megnézheted. De igazából bármikor.

Átlag user 100+szor fogja meg a telefonját naponta. Legyen mondjuk átlag 10 percenként. A legkülönbözőbb élethelyzetekben. És fel sem merül benne, mint a pénz esetén.
Semmi mást nem használsz annyiszor, mint a telefonodat.
Azt meg ugye megfogod minden más után, bkv fogantyú, kilincs, de pénzes kézzel is.

[ Szerkesztve ]

(#1270) DarkByte válasza omfgk (#1264) üzenetére


DarkByte
addikt

Nem, viszont összefogdosod más után, és könnyen ráviszed a baciket, hogy utána magaddal vigyed és újra összefogdoshasd egy csomószor.

cybermanus: na ja, a készpénz. Itt kicsit magamból indultam ki, mert én nagyon keveset használom. De abszolút jogos. És így még egy ok (bár azért valljuk be, ez eléggé erőltetett), hogy inkább PayPass-al/online fizessek mindent, de ebben a topikban szerintem ezzel csak még egy rakás konteó forrást nyitok ki. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1271) Pist@bácsi válasza #76500480 (#1266) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Ez olyan esetekre vonatkozik, mint például amikor az irániak ellenszegültek a karanténnak.
Amúgy azóta is gond van velük. Rájuk kellett hívni az idegenrendészetet.

(#1272) t72killer válasza #76500480 (#1266) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A szabályzás ott ugrik be, hogy mekkora veszélybe sodrod az illetőt. A normál influenza 0.05%-ával még nincs gond, de ha zárt térben füstölöd dohánnyal, hogy aztán 2% eséllyel tüdőrákot kapjon, az gond és intézkedik is a törvény, hogy nem csinálhatod.

#1269: a telót szoktam kézfertőtlenítővel fürdetni néha, tök jól leszedi az ujjlenyomatokat a képernyőről :))

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1273) #22743424


#22743424
törölt tag

Van itt szegedi esetleg?Evvel a projekttel mi lett tudja valaki? [link]

(#1275) AMD Power válasza syberia (#1267) üzenetére


AMD Power
titán

Kivancsi vagyok rajtad kivul hanyan neztek meg a videot ket panikroham kozott. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1276) lacos001 válasza AMD Power (#1275) üzenetére


lacos001
senior tag

Amint megjelent, már láttam. Nekem nem volt újdonság.

(#1277) Lauda válasza Soulfly842 (#1218) üzenetére


Lauda
félisten

https://www.origo.hu/nagyvilag/20200308-tomegek-menekulnek-delre-eszak-olaszorszagbol.html

A dél-olaszországi Puglia tartomány elnöke azonnali megállásra szólította fel azokat, akik az északi tartományokban elrendelt szigorú óvintézkedések bejelentését követően elindultak Olaszország déli térségeibe vasárnap. Az északon elrendelt mozgáskorlátozás ellenőrizhetetlen helyzetet teremtett az egész országban.

Durvul a helyzet.

(#1278) snecy20 válasza Lauda (#1277) üzenetére


snecy20
veterán

Ezzel csak azt érik el, hogy egész Olaszország vesztegzár alá kerül. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1279) llax válasza Rendo84 (#1262) üzenetére


llax
senior tag

Néhány dologra lesznek elfogadhatóan pontos adatok: már 3 hajó is érintett...

(#1280) #48613632


#48613632
törölt tag

UK-ban már 273 diagnosztizált beteg van. Ketten már meg is haltak. Egy hete még csak hárman voltak.

Live: Coronavirus latest news: UK case count rises by 64 as 273 test positive for the disease
The Telegraph

(#1281) syberia válasza #48613632 (#1280) üzenetére


syberia
veterán

A németek valamit tudnak, mert ott már majdnem 1000 igazolt eset van. És nincs egy haláleset sem. :F

https://howbad.info/

(#1283) snecy20 válasza Lauda (#1282) üzenetére


snecy20
veterán

Agyatlan népnek tűnik ez az olasz...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1284) Aryon87 válasza Lauda (#1282) üzenetére


Aryon87
félisten

Ezek de hülyék. Nem is kérdés, hogy ilyen esetben nem rendezünk hasonló kaliberű eseményeket.. De úgy tűnik a pénz ugat..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#1285) lacos001 válasza syberia (#1281) üzenetére


lacos001
senior tag

Ma délután 15:00 órai adat. [link]
Mi ezt nézzük, naponta 2szer, reggel 8kor és du. 15:00kor frissül.

(#1286) omfgk


omfgk
addikt

Olaszoknál 7,375 eset ami +1,492
366 halott ami +133

Ez elég brutál.

[ Szerkesztve ]

(#1287) kisza25 válasza freeknight (#1247) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Úgy tudom száraz meleg kell, de mondjuk a sivatagban az van, szóval akkor passz

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1288) omfgk válasza kisza25 (#1287) üzenetére


omfgk
addikt

Pontosan.

Itt a páratartalom ami a fontos. Nem a hőmérséklet. Csak ugye nem független a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#1289) t72killer válasza Lauda (#1277) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vajon egyéb irányokba (Ausztria, Franciao, Svájc) hány vírusos spurizott el??

#1282: nem arról volt szó, h az összes meccs zárt ajtók mögött zajlik??

#1281: A németek titkos fegyvert vetettek be:

#1286: Vuhan 2.0, NYITVA. Mégis miaf.szra számítottak? Több halott lesz egy huszadakkora országban, mint a kínaiaknál.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1290) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Ugyesek ezek az olaszok. Ha eddig nem terjedt viharsebesseggel a virus most majd fog. Karantent akkor szokas bejelenteni amikor mar nem tudod elhagyni. Igy az istenbarmai szetviszik majd megjobban ha lehet :C

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1291) t72killer válasza Snoop-y (#1290) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Környező országok meg lapítanak mint sz.r a fűben.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1292) attiati válasza t72killer (#1291) üzenetére


attiati
veterán

ugyenez történt az első olasz eset bejelentése után:
minden irányba hazamenekültek az olaszban tanuló és dolgozó külföldiek.

Persze előbb utóbb megjelent volna mindenhol, de így sikerült szetteríteni egyidőben.

(#1293) kisza25 válasza attiati (#1292) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nem sokára jönnek a munka nélkül maradt szezon munkások

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1294) AMD Power válasza Aryon87 (#1284) üzenetére


AMD Power
titán

Buták mint a tök. Én nem is vártam tölük többet. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1295) freeknight


freeknight
őstag

Az olaszoknál valami nagyon nincs rendben. Lehet mégis magasabb a halálozási arány, mint a kínai boldogságos 2%?
Ha 5% felett lesz a halálozás, akkor kicsit kipurgálja majd a bolygót, és nem csak az aggastyánokat.

(#1296) AMD Power


AMD Power
titán

Mennyi pénze van az Orbán-kormánynak a koronavírus elleni harcra?

Hála Istennek van most mit a tejbe aprítani ha nagy gáz lenne. De remélem nem lesz. rá szükség. Sohasem! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1297) Ringman válasza freeknight (#1295) üzenetére


Ringman
nagyúr

vsz. több az idős + kevésbé tudják átcsoportosítani az országon belüli erőforrásokat.

de az is lehet, hogy kevesebb esetet derítettek fel.

(#1298) kisza25 válasza freeknight (#1295) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

30% az idős 65 feletti az olaszoknál

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1299) llax válasza freeknight (#1295) üzenetére


llax
senior tag

Az az igazolt esetekre vonatkozik. A "karanténhajókat" kell figyelni (és korosztályokra korrigálni), ott jó eséllyel 100%-ot közelítik az igazolt esetek.

(#1300) Ringman válasza AMD Power (#1296) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát ez ok, de attól nem lesz több a szakértelem, illetve az eü-dolgozók és több intenzív ágyak száma sem fog számottevően nőni.

az sem mellékes, hogy a háziorvosok és a gyerekorvosok átlagéletkora magas (azaz veszélyeztetettek)
[link] háziorvosok:

---
A házi gyermekorvosoknak már így is 60 fölött van az átlag életkora.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.