Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#113151) Gubu0101 válasza kwzatz (#113150) üzenetére


Gubu0101
veterán

"ilyen-olyan módszerekkel végső soron kötelezővé tette az oltást"

Ühüm nem írom meg melyik cég,mert mindenki ismeri de ott pl azt mondták,hogy ha nem oltatod be magad,ok semmi gond,viszont leépítésnél te leszel az első aki repül.Van olyan cég aki úgy próbálkozik,hogy ad 2 nap szabit ha beoltatod magad,ha nem,akkor visszált,talán még ez a kellemesebbik rossz :U

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#113152) Asbee válasza Qtya123 (#113129) üzenetére


Asbee
veterán

Lekell vezetni valahol látod. De szinte biztos vagyok benne ez a nagy független, magamnak dolgozok duma is csak egy fantázia, mint a többi. Azok szoktak így vergődni általában, akiknél pont az ellenkezője van. Na ja, arról a paraszt lenéző stílusról meg ne is beszéljünk inkább, amivel rengeget munkavállalót illetett. ( Az meg csak mellékes, duplán nem érint ez az egész,
mert osztrák anya cégnél leszek, de nem akartam elvenni a játékát. ;] )
Ez a rendelet úgy fog kinézni, hogy az alap oltást megkövetelhetik, aztán ennyi. Nem örülök neki nyílván, mert ez sokaknak fog gondot okozni. Amúgy meg már nem 1 cégnél mentek a burkolt fenyítések, zsarolások, de hát ezek a nagy szabadságharcosok ennyire vannak képben. Semennyire. Csak a mese amit mindenre ráhúznak.

[ Szerkesztve ]

(#113154) pjen válasza kwzatz (#113150) üzenetére


pjen
félisten

Részleteket meg kell tanulni a.10 parancsolatból, és meg kell keresztelkedni.

(#113157) BalanceR


BalanceR
addikt

Lesújtó képet fest a magyarok tudományos ismereteiről egy friss kutatás
Az életiskolája' :D

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#113158) syberia válasza Memmaao (#113149) üzenetére


syberia
veterán

Az ivermektin hatásmechanizmusa a SARS-CoV-2 ellen: Egy bizonyítékokon alapuló klinikai áttekintő cikk

A. Közvetlen hatás a SARS-CoV-2-re
1. A SARS-CoV-2 sejtbe jutására gyakorolt hatás.
2. Az importin (IMP) szupercsaládra gyakorolt hatás.
3. Ionofórként való hatás.

B. Hatás a vírus replikáció szempontjából fontos gazdaszervezeti célpontokra
4. Vírusellenes hatás.
5. Hatás a vírusreplikációra és -összeszerelődésre.
6. Hatás a vírus polifehérjék poszttranszlációs feldolgozására.
7. A karyopherin (KPNA/KPNB) receptorokra gyakorolt hatás.

C. Hatás a gyulladás szempontjából fontos gazdaszervezeti célpontokra
8. Interferon (INF) szintekre gyakorolt hatás.
9. Hatás a Toll-szerű receptorokra (TLR-ek).
10. A nukleáris faktor-κB (NF-κB) útvonalra gyakorolt hatás.
11. Hatás a JAK-STAT jelátviteli útvonalra, a plazminogén-aktivátor-inhibitor-1 glikoproteinre és a COVID-19 szekvenciákra.
12. Hatás a P21 aktivált kináz 1-re (PAK-1).
13. Hatás az Interleukin-6 (IL-6) szintjére.
14. A P2X4 receptor alloszterikus modulációjára gyakorolt hatás.
15. Hatás a DNS-hez kötődő nukleáris HMGB1 fehérjére.
16. Immunmodulátor hatás a tüdőszövetre és a szaglásra.
17. Gyulladáscsökkentőként való hatás.

D. Hatás más gazdaszervezeti célpontokra
18. Hatás a plazmin enzimre és az Annexin A2 fehérjére.
19. Hatás a CD147 receptorra a vörösvértesteken.
20. Hatás a mitokondriális ATP-re hipoxia esetén a szívműködésre.

https://howbad.info/

(#113160) syberia válasza pjen (#113118) üzenetére


syberia
veterán

Kásler és az ivermektin:

Tavaly december: Kásler: Elindul az ivermectin hazai klinikai vizsgálata

Február: Megkezdik az ivermectin klinikai vizsgálatát a koronavírusos betegeken

Május: Áttörés jön az ivermectin Covid-ellenes használatában

(#113154): Kásler és a Tízparancsolat :DDD

(#113140): Mindig is kedveltem a bushcraftot, majd lesz lehetőség gyakorolni.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#113161) Memmaao válasza syberia (#113158) üzenetére


Memmaao
addikt

Általános antivirális és immunmodulàns hatása van,.mint sok más, antivírus szernek, lsd remdesivirt, favipiravirt, stb

"However, a controlled outpatient trial by López-Medina et al. demonstrated that, in mild COVID-19, Ivermectin showed no improvement [9]." Vagyis tök mindegy, mit szedsz, szedhetsz C vitamint is, az legalább nem zsírban oldódik, nem lehet túladagolni és nem vágja haza a citokrom P450 máj metabolikus rendszeredet!
Még pár aggasztó rész:
"Despite its widespread use, there are relatively few studies on the pharmacokinetics of Ivermectin in humans [11]"
"However, the use of ivermectin orally in an outpatient setting also requires strict and well defined guidelines to avoid any form of overdosing that could lead to toxicity."

Szóval ez sem csodagyógyszer, és szó nem esik róla, hogy 100%ban meg lehetne vele előzni a COVID fertőzést, ha profilaktikusan szednénk, ahogy a súlyos covid esetén sem közöl egyértelmű eredményeket, hogy mennyivel csökkenti a mortalitàst. Az enyhe COVID meg a legtöbbetek szerint, "csak egy nátha", szóval ott meg minek? 🤷

A májusi 60 beteges tesztnek hol az eredménye? Eltelt 3 hónap, elvileg ki lehetett értékelni? Hatásosnak bizonyult?

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#113162) t72killer válasza Memmaao (#113161) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Magát a fertőzést tuti nem, az ivermectin-pápa Kory is elkapta úgy tűnik - bár az eredeti videó olyan gyorsan tűnt el az éterből, mint rézkábel a telepen...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#113163) syberia válasza Memmaao (#113161) üzenetére


syberia
veterán

Általános antivirális és immunmodulàns hatása van,.mint sok más, antivírus szernek, lsd remdesivirt, favipiravirt, stb

Remdesivir

Favipiravir

Ivermectin

(#113162): Szóval a sick=infected értem már. Megfertőződött mert súlyos covidos betegek között van rendszeresen (ICU) de nem lett beteg, ez ugye fel se tűnt?
Inkább a kocsmában oltás után gyengélkedők beszámolóit hoznád, na ott kezdődik a rosszullét, nem Kory másnaposságot idéző állapotánál. :P

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#113164) t72killer válasza syberia (#113163) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Szóval a sick=infected értem már." - ezt én egy szóval nem állítottam.

Ha már másnaposság :DDD

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#113165) Gsx-rr válasza buherton (#113095) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nezd meg hova nem engednek be igy se!
Orosz Kinai sok helyen nem jatszik es az 1 komponensu se!

(#113166) Sped


Sped
aktív tag

Asszem Zacher mondata idekívánkozik, az elmúlt napok ámokfutását elnézve:

Az oltáselleneseken mind felhúzták magukat. Zacher úgy fogalmazott, hogy olyan velük vitatkozni, mint galambokkal sakkozni, „felborogatják a bábukat, és a végén még oda is szarnak, észérvek nem hatnak rájuk”. :K

https://444.hu/2021/10/28/jakab-ferenc-ket-hettel-ezelott-nagyon-optimista-voltam-hogy-relativ-konnyen-megusszuk-a-4-hullamot-de-ma-mar-nem-vagyok-annyira

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#113167) pjen


pjen
félisten

Most nem találom, de tegnap volt pár soros hír a hírstarton. A nemzet gázszerelője cégeinél nem lesz kötelező az oltás.

(#113168) maczika


maczika
csendes tag

" Egy évig fizetés nélküli szabadságra kell küldeni a vakcinát nem felvevő munkavállalókat
Ha egy év múlva még aktuális a kérdés, akkor pedig el is lehet őket bocsátani.
Gulyás szerint ezzel tudják a legjobban az oltásra ösztönözni az embereket."

Az ügyvéd úr nem szükségszerűen de ismerhetné az ide vonatkozó btk 195§.
Nem kényszerítés, ösztönzés.

(#113169) maczika


maczika
csendes tag

Egy nő kárhoztatta az oltatlanokat, miután az oltást követően kórházi ellátásra szorult.
Nem sokkal ezt követően elhunyt. [link]

(#113170) maczika


maczika
csendes tag

(#113171) Qtya123


Qtya123
őstag

Na akkor meg is van a rendelet, itt is van a kormány oldalán a tájékoztató: [link]

Ahogy beszéltük, menetrend szerinti. Vége a vadászatinak, vége a békamenetnek, jöhet a buli.
Állami szférában full kötelező.

Kíváncsi vagyok mennyi alul fizetett oltatlan rendőr és pedagógus fog ezért lelépni. (mondjuk lehet nem sok, mert amelyik eddig is ott dekkolt bruttó 240-es fizetésért, főleg a fővárosban, az nem fog mozdulni semmire sem, csak tovább sipákol)

[ Szerkesztve ]

(#113172) pjen válasza Qtya123 (#113171) üzenetére


pjen
félisten

Átlagosan nem olyan rossz az a Br 240. Megkap mindent, bejelentik a nyugdijnál még jól jöhet.

(#113173) Elemental


Elemental
addikt

Én elő fogom írni nálunk az oltást. Úgy is mindenki be van oltva :)

(#113174) maczika


maczika
csendes tag

Ugyan az első nem a legfrissebbek közé tartozik de mindkettő folytatólagosan aktuális.

Írországban a kórházba kerültek 54%-a "teljesen oltott". [link]

Egyesült királyságban az oltott 60+ évesek körében többszörös a halálozás az oltatlanokhoz képest; ez derül ki az egészségügyi biztonsági szolgálat friss jelentéséből. [link]

(#113175) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

annak aki nem akarja beoltatni magát milyen lehetőségei vannak?
Van hosszú távú megoldás az oltási kényszer ellen?

Milyen betegség, egészségügyi állapot esetén kerülhető el az oltás?

üdv
J.

(#113176) maczika


maczika
csendes tag

A VAERS folyamatosan frissülő adatbázisából informálódhatnak az érdeklődők.

Nagyon részletesebb formában, esetekre lebontva. [link]
A fő felületről egyszerű navigálási lehetőségek kínálkoznak. [link]

(#113177) t72killer válasza maczika (#113174) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Találós kérdés: UK-ben a 60+ populáció milyen arányban van beoltva?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#113178) Ezekiell válasza joysefke (#113175) üzenetére


Ezekiell
veterán

Kirúgathatod magad, elmehetsz máshova dolgozni, alapíthatsz saját céget, sőt az országból is el lehet költözni. ;)

Ha lenne ilyen egészségügyi problémád, már tudnál róla (anafialxiás reakció oltás komponenseire pl).

Vaaaagy csak beoltatod magad.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#113179) lacafaca válasza Ezekiell (#113178) üzenetére


lacafaca
őstag

a falra mászok ettől a szövegtől, hogy el lehet innen menni...ezt igazán kihagyhattad volna, nem egy elegáns szóösszetétel...innen már csak egy apró lépés a dunába lövetés ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#113180) Qtya123 válasza pjen (#113172) üzenetére


Qtya123
őstag

Jaja, az nettó 160e Ft. Valóban nagyszerű pénz, főleg Budapesten.... :N Hiába bejelentett.
Nem véletlen, hogy nincs tolongás ezért a pénzért, aki meg jelentkezik az pár hónap után dobbant általában.

(#113181) Ezekiell válasza lacafaca (#113179) üzenetére


Ezekiell
veterán

Opciókat kért, ezek az opciók, ha tetszik, ha nem, az elköltözés is opció.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#113182) Gubu0101 válasza joysefke (#113175) üzenetére


Gubu0101
veterán

Gyere ki nemetbe,itt nem cseszegetnek az oltas miatt :D Jovore terveztem hazmenni,de igy inkabb meg rahuzok par evet,kivarom amig elul a por :(((

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#113183) t72killer válasza Ezekiell (#113178) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Dehát az óttástul 3 év múlva széteszi a grafénoxid a véredet és +halsz!4!négynégy!! Csakegyidiótaoltat! nézz utána!

;]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#113184) lacafaca válasza Ezekiell (#113181) üzenetére


lacafaca
őstag

az öngyilkosságot kifelejtetted ;) az is egy opció... :N

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#113185) ooloo válasza Ezekiell (#113178) üzenetére


ooloo
őstag

Vaaaagy .... ha valóban komolyan gondolja , akkor elmegy pár hónap pihire . A munkaviszonya nem szűnik meg . Kíváncsi lennék egy olyan forgatókönyvre , ahol az oltásellenesek valóban leteszik a "lantot" pár hónapra . Egy olyan adat is érdekes lehet , hogy az oltottak között hogyan oszlik meg a zsarolással , kényszerrel felvett oltások és a mély meggyőződésből vakcinázók aránya .

Jegyezd vele az égre
Örök tanúságul:
Habár fölül a gálya,
S alul a víznek árja,
Azért a víz az úr!
P.S

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#113186) ooloo válasza lacafaca (#113179) üzenetére


ooloo
őstag

Ja, a kis bajszos is ezt a nyomvonalat követte.... :U

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#113187) t72killer válasza ooloo (#113185) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tegyék le. megnézném hány antivaxxernek vannak hónapokra elég tartalékai.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#113188) Qtya123 válasza ooloo (#113185) üzenetére


Qtya123
őstag

"Habár fölül a gálya,
S alul a víznek árja,
Azért a víz az úr!"

Ezt akárhányszor olvasom annál jobban röhögök. Amilyen a néplélek én ezt egy önnyugtató barom idézetnek tartom. Főleg a mai full sötét vagyok, csak én számítok, amúgy is dögöljön meg a szomszéd tehene világban.

Ez a hátha leteszik a lantot pár hónapra sokan dolog is. Hagyjuk már. Az ország 90%-a már rég letolt gatyával áll, szénné hitelezve ingatlantól kezdve, autón, telefonon, tv-n, számítógépen át minden szarra. 1 hónap alatt felkopna legtöbbnek az álla.

[ Szerkesztve ]

(#113189) lacafaca válasza Qtya123 (#113188) üzenetére


lacafaca
őstag

főleg, hogy mára az a víz egy hömbölgő fekáliaár már :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#113190) ooloo válasza Qtya123 (#113188) üzenetére


ooloo
őstag

"Ez a hátha leteszik a lantot pár hónapra sokan dolog is. Hagyjuk már. Az ország 90%-a már rég letolt gatyával áll, szénné hitelezve ingatlantól kezdve, autón, telefonon, tv-n, számítógépen át minden szarra. 1 hónap alatt felkopna legtöbbnek az álla. "

Igen ... ez a rendszer precíz és tűpontos . :U

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#113191) BalanceR


BalanceR
addikt

Ahhoz képest, hogy csak hétfőtől kötelező a maszk a tömegközlekedési eszközökön, már most közel 50% ban használják:
Ezt a képet ma lőttem a buszon.
:))

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#113192) Ezekiell válasza ooloo (#113185) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hajrá. Csak utána ne hisztizzen senki, hogy nincs pénze.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#113193) BalanceR válasza Ezekiell (#113192) üzenetére


BalanceR
addikt

Ha lenne bármilyen jellegű szervezőképessége a megrögzött oltás-elutasító kisebbségnek, és valami csoda folytán valóban mind elmenne egy év fizu nélküli szabira, miből élnek addig? Tartalékból? Ugyan már...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#113194) Gubu0101 válasza BalanceR (#113193) üzenetére


Gubu0101
veterán

Megmondta a kormany,mindenkinek van megtakaritott penze :D En atadom az oltasom a raszoruloknak :D
Regisztraltam kb 3 honapja,hivott a dokim,hogy most tudna jonni es belolt,mondtam,ha kijon nemetbe,felolem :D Azota is halogatom,majd egyszer-talan.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#113195) BalanceR válasza Gubu0101 (#113194) üzenetére


BalanceR
addikt

Nem rossz ötlet, nemzetközi mobil oltóorvos...
BTW... egyébként neked mi a "bajod" a vakcinákkal, miért lenne "ördögtől való" hogy ott kint oltasd magad? Van valami EÜ- problémád, ami miatt a nem javasolt kategóriába esel?
Vagy nem hiszel a működésében, hatásmechanizmusában?
Esetleg van személyes negatív tapasztalatod velük kapcsolatban? (nem az ismerős ismerősének az ismerőse történetekre gondolok, hanem közeli, közvetlen napi kontakt személy)
No offense, csak érdekel.

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#113196) ooloo válasza BalanceR (#113193) üzenetére


ooloo
őstag

A kisebbség jelzővel csak óvatosan .... nem tudhatjuk . Nagyjából az itthoni lakosság fele , vagy annál picit több a beoltott . Feltéve , ha igaz a "bábszínház" információja . És az sem biztos , hogy aki beoltatta magát kényszer , vagy zsarolás hatására , az oltáspárti . Mindegy is ..... itt csak "kocsmai" beszélgetés folyik .... ;]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#113197) viharhozo válasza t72killer (#113177) üzenetére


viharhozo
addikt

Bizony, ez egy erdekes vetulete a problemanak. Valaszolok en: kb. 90%-ban.

Egyebkent ez is benne van a jelentesben, az angolok nagyon korrektul informalnak.

Az utolso ket oszlop a lenyeg, nem a nominalis ertekek.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#113198) t72killer válasza ooloo (#113190) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"ez a rendszer precíz és tűpontos . :U"
így van, gondolkozni kb ovis-ált.iskolás korban kell elkezdeni, ha nem akarsz 150%-ban függésben lenni. És ez mindenféle függő viszonyra igaz.

#113197: hűdemeglepődtem, hogy nem az utolsó 2 oszlopot emelte ki a kolléga, hanem leragadtunk a "jéé, átoltott populációban alig van oltatlan a kórházban" rácsodálkozásnál... Amit ténylegesen lehetne kritizálni, az idősekben mért hatékonyság, nekik nagyon időszerű a booster.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#113199) Gubu0101 válasza BalanceR (#113195) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nem tudok olyan betegsegrol,ami miatt veszelyes lenne,ha meg van,akkor ugy is kiderul. :D Olvasgatom napi szinten,kik hogy jarnak a vakcinakkal,igy kicsit elbizonytalanit.Tapsztalat,meg csak ismerosok koreben van,jo is rossz is.
Egyenlore nem erzem szukseget,hogy oltassam magam,annyi ember kozt mozgok,hogy mar reg elkaptam volna,vagy mar at is estem rajta,ki tudja.Mikor otthon bejott a korona,utanna kicsivel en is beteg voltam,meg az akkori parom is,teszt nem volt,tunetek viszont hasonloak voltak.O aki sose volt lazas,most egy hetig szenvedett,ket het mire nagyabol helyre jott,kb nallam is ez volt a szitu.
Ugy,hogy en egyenlore elengedtem ezt a virust,kb majd lesz valahogy a helyzet.Idekint nem eroszakoljak ram,nemet kollegak az oltas hallatan jot mosolyogtak,egyik sincs beoltva,hiaba van 50 feletti is.

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#113200) t72killer válasza Gubu0101 (#113199) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

általános tapasztalat: saját(!) ismerőseim-rokonaim között az antivaxxerek azonnal kezdik sorolni, hogy ők hány súlyos mellékhatástól szenvedőt ismernek és hogy természetesen covidot is elkapta oltott ismerősük, amibe "majd' belehalt", míg az oltatlan "el se kapta". Érdekes, ezeket az embereket én valahogy sose ismerem. Magyarul a saját unokaöccsének, barátjának és legvalószínűbb saját magának úgy hazudik, mint a vízfolyás.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.