Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#113551) Sped válasza , (#113544) üzenetére


Sped
aktív tag

De hát az oltásnak pont ez a lényege, hogy azzal visszanyered a szabadságod.
Én is azért oltattam be magam elsősorban, hogy ne legyek korlátozva lehetőleg semmiben. Persze tök jó, hogy egyébként védettebb is vagyok, de ez 40 alattiként tök egészségesen nem volt éppen nagy meggyőző erő. Az egyéni kockázatviselési hajlandóság eltér az egyes embereknél.

#113550 Pontosan!

[ Szerkesztve ]

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#113552) maczika válasza lacafaca (#113547) üzenetére


maczika
csendes tag

Érthető az oltakozottak álláspontja, hisz a mundér becsületet védik, azt amit elhitettek velük.
Viszont sorra dőlnek meg az elit által puffogtatott mára teljesen kiüresedett ígéretek.
Ilyen volt a: védett leszel, nem betegszel meg, nem kapod el, nem adod tovább, 1oltás elég, nem kell booster.
1év alatt sorra dőltek le ezek a mítoszok, de ahogy a celeborvos mondta:
"ez senkit nem zavar".

[ Szerkesztve ]

(#113554) Reggie0 válasza maczika (#113552) üzenetére


Reggie0
félisten

Pedig igaz, a wuhanit nem fogod elkapni es ekkor allitottak azt amit.

Amugy nincs nagy meglepetes, az influenza oltas utan sincs 100% vedettseg, pedig az mar evtizedes multra nyulik vissza. Meg kb. semelyik oltas utan se, hepa, meningococus, pneumococus, typho id, stb. oltasokat is rendszeresen ismetelni kell. Nagy csodak nincsenek. A gyerekkori oltasokbol is 3-5 ismetles van, es mostanaban felvetodott, hogy lehet mar azok sem olyan jok 40 ev elteltevel.

[ Szerkesztve ]

(#113555) perempe


perempe
addikt

L-arginin

* Brahms: 4. szimfónia *

(#113557) syberia válasza FrezeR (#113553) üzenetére


syberia
veterán

Az American Trucking Associations (legnagyobb szállítmányozási szövetség) szerint néhány tagjuk azt fontolgatja, hogy inkább teljesen lemond a kormányzati szerződésekről, mintsem hogy a vakcinára vonatkozó kötelezettséget a munkavállalóikra kényszerítsék. -- Politico

(#113552): Teljes káosz van a fejekben, a média pedig tovább tolja fullba..

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#113558) nicu71


nicu71
addikt

sziasztok 3. oltásra szeretnék regisztrálni,be is jön a felület az oltópontokkal,időpontot is választhatok,de én a 2 Astra után Modernát szeretnék/Szeged-Hódmezővásárhely / viszont ez nem látszik ,csak az hogy "lefoglalom az időpontot" van lehetőség választani?

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#113559) FrezeR válasza syberia (#113557) üzenetére


FrezeR
senior tag

Várható volt, hogy ez a kötelezésről való döntés nem lesz népszerű. :U

(#113560) Qtya123 válasza Reggie0 (#113554) üzenetére


Qtya123
őstag

Ez így vagy, ahogy mondod.

Csak ugye a kommunikáció merőben más volt. Nem azt mondták, hogy emberek itt az oltás, de kb úgy számoljatok vele, mint az influenza oltással.

Nem, ment a duma, hogy az oltottak számára a járvány véget ért, maszk nem kell, nem kell a 3. oltás, stb...
Most meg ugyanazon emberek ezeknek a pár hónappal ezelőtti kijelentésekbek a szöges ellentettjét mondják.

Mellé ugye ott a teljes fejetlenség, hogy be vagy oltva valamivel, aztán egyik ország elfogadja, a másik nem. Nem egy sikertörténet és nem az egyenes és megbízható kommunikáció mintapéldája.

HellGreg: de magánügy. Akkor nem lenne magánügy, ha világszerte a virológusok/orvosok által ki lenne járva az, hogy kötelező. Úgy mint mondjuk egy gyermekkori oltás. De jelenleg az van, hogy egy teljes katyvasz az egész. Egyik ország elfogad ezt, a másik azt. Harmadik oltás mivelgetése, döntse el a cégvezető, hogy kötelező-e stb. Mindaddig amíg így maszatolgatnak ez pontosan, hogy magánügy, pont emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#113561) lacafaca válasza perempe (#113555) üzenetére


lacafaca
őstag

#112398
ejejjjj :N

ja és akkor kifeledtem, megvan az elméletem a teljesen egészséges(nek tűnő), vagy akár sportolóknál bekövetkezett kemény betegsék-long/halál ügyében is, az is összefügg ezzel (vagyis főképpen a lizinnel)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#113562) maczika válasza Reggie0 (#113554) üzenetére


maczika
csendes tag

Ahogy a Robert Malone md, virológus, immunológus mondta:

"A többszöri oltásról a következőket tudom: az immunrendszer nagyon-nagyon összetett.
Ugyanolyan összetett mint az idegrendszer, ami egyébként ugyanabból a sejttípusból származik. Hihetetlenül összetett. Ha valaki ebben a szakmában van 30 éve akkor tudja, hogy a több nem jobb. Azt feltételezni, hogy egy újabb adag felerősíti az immunitásodat olyan szintre mint korábban volt, egyértelműen bizonyítani kell. A biztonságosságot bizonyítani kell.
Immunológusként jól tudjuk, hogy van egy olyan dolog, hogy: magas zónatolerancia.
A több nem jobb, a több valójában elnyomhatja az immunválaszt."

magas zónatolerancia: szerzett képtelenség immunreakcióval reagálni egy olyan antigénre, amelyre a szervezet normálisan reagál; -- más néven {immuntolerancia}, {immunológiai tolerancia} vagy {immuntolerancia}. Ezt a toleranciát úgy lehet előidézni, hogy egy állatot életük nagyon korai szakaszában, az immunrendszer érése előtt tesszük ki az antigén hatásának, vagy felnőtteknél úgy, hogy az állatot ismételten kis dózisú gyenge fehérje antigén hatásának teszik ki ({alacsony- zóna tolerancia}), vagy nagy mennyiségű antigénre ({magas zóna tolerancia}). high-zone tolerance , high-zone tolerance2

Azt ugye felesleges hozzátenni, hogy még mindig egy kísérleti oltásról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#113563) FіkuszKukіsz válasza maczika (#113562) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ez az a faszi akinek az a rögeszméje, hogy ő találta fel az Mrns technológiát? Egyre viccesebb ez a topik. :)

Romanes eunt domus

(#113564) UberMutant válasza nicu71 (#113558) üzenetére


UberMutant
őstag

ez a konteós alusipkás topik, itt ilyet hiába kérdezel.
amúgy a helyszínen kell jelezni , mit kérsz. vagy van ahol az oltópont neve mellé odaírják mivel oltanak.
esetleg odatelefonálsz és megkérdezed mi van náuk.

(#113565) emvy válasza maczika (#113562) üzenetére


emvy
nagyúr

"Ugyanolyan összetett mint az idegrendszer, ami egyébként ugyanabból a sejttípusból származik."

jesszus

while (!sleep) sheep++;

(#113566) Memmaao válasza emvy (#113565) üzenetére


Memmaao
addikt

Gondolom arra a két sejtre gondolt, amiből lett az összes többi. ;]

My name is Bond, James... Dean.

(#113567) maczika válasza FіkuszKukіsz (#113563) üzenetére


maczika
csendes tag

Dr. Melon az ebola vakcina, merck vakcina fejlesztésében, engedélyeztetésében vett részt.

A topiknál az árnyékra vetődő hszed még viccesebb.

(#113568) maczika válasza UberMutant (#113564) üzenetére


maczika
csendes tag

"ez a konteós alusipkás topik"

(#113569) FіkuszKukіsz válasza maczika (#113567) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Nem tudom ki vetődik árnyékra?

Robert Malone says he is the real inventor of mRNA vaccines and this is why you must trust him when he warns those vaccines are deadly. Instead, to protect yourself against COVID-19 you should take ivermectin, hydroxychloroquine, fluvoxamine, Vitamin D and of course the hurt-burn drug famotidine. In a bucket, probably.

[link]

:C

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#113570) maczika válasza FіkuszKukіsz (#113569) üzenetére


maczika
csendes tag

Egy random oltástálib által megírt gúnycikkel akarsz igazolni valamit ami soha el nem hangzott. Le van írva és az megtörtént.
Ne haragudj de ilyen amatőr szinten nehéz lesz igazolni bármit is.

Na EZ a 10pontos vetődésed.

(#113571) FіkuszKukіsz válasza maczika (#113570) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Mi nem igaz? Hogy azt állítja ő a felfedezője a vakcinának?

Akkor miért szerepel ez a saját weblapján?

Dr. Malone is the discoverer of in-vitro and in-vivo RNA transfection and the inventor of mRNA vaccines, while he was at the Salk Institute in 1988.

[link]

Érdekes mert 2019-ben még nem volt ott. [link]

De én vagyok a bolond, hogy alusipkás galambokkal állok le sakkozni....

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#113572) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Üdv. Meg szeretnék magamnak spórolni egy kormányablakos kört, így a kérdésem a következő:

Tesóm (magyar állampolgár) az első oltását itthon kapta meg, a másodikat Romániában. A probléma, hogy Romániában már csak két oltásos EU igazolással lehet bemenni pár helyre. Mivel neki a második oltása nem itthon történt, ezért az EESZT-ben nincs bevésve a Romániában kapott oltása, így az EU igazolásán is csak egy szerepel, ami nem jó.

Komolyan nem lehet ezt ügyfélkapun elintézni? Találtam egy júliusi Telex cikket, miszerint valóban nem, de azóta hátha volt egy rendszerfrissítés a magyar bürokrácián. :B

(#113573) maczika válasza FіkuszKukіsz (#113571) üzenetére


maczika
csendes tag

Az izzadtságszagú lejáratási kísérleted nagyban hasonlít dr. Vernon Colemanéra.

Bölcsen teszed ha visszabújsz az "alusapkahajtogatós trolldobozodba".

"De én vagyok a bolond" Legalább van önkritikád.

[ Szerkesztve ]

(#113574) t72killer válasza maczika (#113573) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Piac van rá, látom.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#113575) maczika válasza t72killer (#113574) üzenetére


maczika
csendes tag

Akin a prototípus azzal én nem vitázok ebben.

(#113576) Reggie0 válasza maczika (#113562) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez egy olyan kutato, aki PHD-t sem tudott osszehozni es keserusegeben az mrna technologiat tamadja es veszelyesnek allitja be. Szegeny beleorult, hogy o nem tudta megcsinalni, de mas igen.

Tessek egy nature cikk: [link]

[ Szerkesztve ]

(#113577) FіkuszKukіsz válasza maczika (#113573) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Alusipka, talán a fogalmakkal lennél tisztában. Én nem járatok le senkit. Nem is tehetném, csak a tényeket linkeltem, amire az oltástálib jelzőn kívül mást, valami kézzelfogható cáfolatot, nem kaptam. Az izzadságszag meg inkább felőled jön, ha már személyeskedünk.

Oltástálib: sztem ennek is nézz utána, hogy mire illik és mire nem. Az oldal amire rábiggyesztetted ezt a jelzőt, minden csak nem az.

Romanes eunt domus

(#113578) BalanceR


BalanceR
addikt

Ejj de szép a topic a mai napon is.
Lehet, hogy ide is kellene egy kutya...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#113579) Ezekiell válasza BalanceR (#113578) üzenetére


Ezekiell
veterán

berekedne...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#113581) Qtya123 válasza BalanceR (#113578) üzenetére


Qtya123
őstag

Én folyamatosan jelen vagyok itt. ;]

(#113582) maczika válasza FіkuszKukіsz (#113577) üzenetére


maczika
csendes tag

Alusipka, az, hogy 25 évvel később maga Pardi Norbert beszélt azokről amiket sikerült "megoldaniuk" matematikusokkal, fizikusokkal egyetemben azokat (zsírcsomagolás, dns>rns szekvenciainjektálás) már Melon és munkatársai kitalálták amiket '89-től folytatólagosan levédettek mint szabadalmakat. A jelenlegi oltóanyagokra más jellegű szabadalmak vonatkoznak. (vakciknákhoz kötött eljárásokkal, szabadalmakkal kapcsolatos információkat is megoszt Pardi)

Lipid-közvetített polinukleotid beadása az alany fertőzésének valószínűségének csökkentése érdekében

Lipid által közvetített polinukleotid beadása biológiailag aktív peptid bejuttatására és celluláris immunválasz kiváltására

Exogén polinukleotid szekvenciák expressziója gerincesben, emlősben, halban, madárban vagy emberben

Védő immunválasz kiváltása emlősben DNS-szekvencia injektálásával

Antitestek előállítása lipid által közvetített DNS-szállítással

Védő immunválasz kiváltása emlősben DNS-szekvencia injektálásával

Exogén DNS-szekvenciák bejuttatása emlősbe

DNS-vakcinák nyálkahártya immunválasz kiváltására

A vakciknákhoz kötött szabadalmakkal kapcsolatos információkat is megoszt Pardi.

"ha már személyeskedünk"
Nem ördögtől való ha magad gyűröd bele a bohócdobozba, csak az alusipkád itt ne hagyd.

(#113583) FrezeR


FrezeR
senior tag

Az ATV Fórum c. műsorába betelefonált egy nyugdíjazott virológus, szerintem fontos dolgokat mondott és elemezte a jelenlegi helyzetet, hallgassátok meg nem hosszú.

Videórészlet

[ Szerkesztve ]

(#113584) maczika válasza Reggie0 (#113576) üzenetére


maczika
csendes tag

"az mrna technologiat tamadja es veszelyesnek allitja be"

Ezt kutatta, talált megoldásokat, szabadalmaztatott eljárásokat a témakörben, tehát ez így nem igaz. Maga állítja, hogy: "hiszek abban az ígéretben amit maga a platform nyújtani képes."

Mindemellett amire te gondolhatsz, hogy fenntartásai vannak:

"Jelenleg még gyerekcipőben jár az alapul szolgáló technológia biztonsága nem teljesen bizonyított, még nincs teljes mértékben jellemezve, de a jó hír hogy ez is meg fog történni.
A döntések hiányos információkon alapultak (semmi baj ha nem árt) ezek az emberek jóhiszeműen tették amit tettek, és egy olyan fehérjére koncentráltak amiről azt gondolták, hogy teljesen biztonságos. A vírus tüske fehérjéjére. Most egy évvel később már tudjuk, hogy ez a fehérje felelős a vírus által okozott betegségek nagy részéért, az érrendszeri endotélsejtek patológiájáért, a véralvadásért. Sajnálatos, hogy ezt a bizonyos fehérjét -ami egy biológiailag aktív formának tűnik- használták ezekben a vakcinákban." [link]

Ahogy Pardi is elbeszélte, amit készítettek az ezt csinálja. Nukleozid módosított RNS gyulladás nélkül bejut a sejtekbe, ahol sok fehérje képződik róla mert semmi nem gátolja a fehérjeképződést, sőt így a transzláció jobban is működik. Sokkal több a fehérjeképződés a módosított RNSről. Hogy hogyan idomul a molekuláris biológia centrális dogmája a génmódosításhoz arról jelenleg nincs sok ismeret, de egy folyamatosan termelődő tüskefehérje amin nincs kikapcs gomb az nem foglalkozik ezzel: DNSről-RNSre, RNSről-fehérjére , ez után nincs visszaút.

Talán jogos az aggodalom.

[ Szerkesztve ]

(#113585) Chesterfield válasza FrezeR (#113583) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Háááát.

Ha egy oltott kevesebb ideig fertőzőképes, mert a szervezete hamarabb legyűri a vírust, akkor is mondhatjuk rá, hogy "ugyanúgy" fertőz, mint egy oltatlan?

(#113586) lsebestyen válasza FrezeR (#113583) üzenetére


lsebestyen
addikt

Csak azt a tényezőt felejti el a betelefonáló (ha egyáltalán igaza van), hogy aki nincs beoltva, annál sokkal súlyosabb lehet a lefolyása a betegségnek. Tehát, ha nincs megfelelő átoltottság és nincsenek korlátozások, akkor megint le lesz terhelve az amúgy is gyenge egészségügy.
Munkaadónak meg az a célja, hogy a lehető legkevesebb időre essenek ki a munkavállalók.

(#113587) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem voltam ott, nem vitatom a Spájzer alvállalkozós ügyét, egy frissebb: ivermectin oldalon se a munka hősei dolgoznak :W.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#113588) BalanceR


BalanceR
addikt

Booster? Kinek? Mikor? Milyet? -elmélkedő
Ázsiába szakadtam

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#113589) FіkuszKukіsz válasza maczika (#113582) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Azért az nem semmi, hogy leírod, hogy a mostani vakcinákra más szabadalmak vonatkoznak és belinkelsz egy csomó DNS alapú vakcinakutatási anyagot. A Pardi videó se semmi. A sok fogalmatlan antivaxxer felszopó helye. Szegény kutató ha tudta volna, h ennyi agyhalott fog oda írogatni, biztos nem ment volna bele az interjúba.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#113590) tom_tol


tom_tol
addikt

Három gyakorló "kuruzslóval" találkoztam a napokban éves orvosi kontrollvizsgálatok kapcsán. Háromból egy kérdezte meg hogy kaptam é oltást vagy voltam e covid beteg. Ami furcsa volt (valójában nem), egyikük sem győzködött arról hogy oltás nélkül nekem annyi lesz arról meg pláne nem hogy ebben az állapotban a társadalom fő ellensége vagyok és ne csodálkozzak ha elkülönítenének valami sötét helyen hosszú időre.

Ha itt olvasgatok
ha oltott fertőz oltottat, minden rendben nincs semmi látnivaló
ha oltott fertőz oltatlant, hülye aw úgy kell neki miért nem olttatta be magát
ha oltatlan fertőz oltottat vagy oltatlant, tömeggyilkos

(#113591) spileraaa


spileraaa
senior tag

Ti milyen válaszokat írnátok?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#113592) lacafaca válasza spileraaa (#113591) üzenetére


lacafaca
őstag

ez a te csevegésed, vagy valahonnan ollóztad?
mert ha
1. ha a te ismid és nem tetszenek a kérdései, kettő kattintással bannolhatod
2. provokálni jöttél?
:)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#113593) BalanceR válasza spileraaa (#113591) üzenetére


BalanceR
addikt

Vagy azt, hogy az intravénásan lőtt Niveára nem jó csavarlazítót szívni, vagy azt, hogy Vau vau vau!
Egyébként megadhatnád a kontaktot, van eladó Orgonit kristály-piramisom, ami eltereli a vakcinák negatív hullámait, van róla YouTube videó is a neten több száz is, szóval igaz.
39.999, de neki adok 10% kedvezményt az áfából.

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#113594) vito555 válasza tom_tol (#113590) üzenetére


vito555
tag

Én pont egy éve estem át a családdal enyhe tünetekkel a betegségen.Itt is feltettem a kérdést...ad e ezek után valami pluszt az oltás.A házi orvosom azt válaszolta "ingyen" van. :)

𝄢

(#113595) BalanceR válasza vito555 (#113594) üzenetére


BalanceR
addikt

Delta volt-e amin átestél?

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#113596) vito555 válasza BalanceR (#113595) üzenetére


vito555
tag

Nem tudom,volt az már tavaly novemberben? :B

𝄢

(#113597) lacafaca válasza vito555 (#113594) üzenetére


lacafaca
őstag

akkor mindent elmondott :D

BalanceR deltással oltanak-é?😂

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#113598) t72killer válasza BalanceR (#113593) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Niveát?? Arról mindenki tudja, hogy tele van nanorészecskékkel! Normális ember csak hidrogén-peroxidot oltat intravénásan!

#113590: nem tudom mi ez a rettegés pár oltott részéről, én a maszk nélküli népeknek köszönöm a verziófrissítést oszt kész :))

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#113599) , válasza Sped (#113551) üzenetére


,
addikt

Attól, hogy hordja valaki a maszkot, még ugyanúgy szabad, és nincs korlátozva sem semmiben. Szerintem.
Aki nem érezte magát szabadnak oltás nélkül, ő miért érezné magát szabadnak oltással?

(#113600) , válasza HellGreg (#113546) üzenetére


,
addikt

Én itt a ph-n hallottam arról először, hogy a fogorvosnak is kesztyűt/maszkot kéne hordania. Eddig akárhol voltam fogorvosnál, sehol nem volt még egyikükön sem kesztyű, és maszkot is csak egy fogorvoson láttam eddig egész életemben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.