Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#113351) t72killer válasza radi8tor (#113349) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Viszont ott csak oltott tudja elkapni.

#113350: Laca-Laca, mikor tanulsz már meg számolni :F ? Mármint a valós számok halmazán :DD.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#113352) pjen válasza t72killer (#113348) üzenetére


pjen
félisten

50% és közben azért születnek, felnőnek emberek.

(#113353) radi8tor válasza t72killer (#113351) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

True, de oltott és oltott között is van védett és nem védett :K

⭐ Stella

(#113354) lacafaca válasza t72killer (#113351) üzenetére


lacafaca
őstag

...és viheti tovább az oltatlan ismerősnek/családtagnak :C

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#113355) pjen válasza lacafaca (#113354) üzenetére


pjen
félisten

Vagy a sino val oltottnak akinek gyök 2 a védettsége.

(#113356) Gsx-rr válasza t72killer (#113338) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Es ha jol tudom madodszor?!

(#113357) t72killer válasza lacafaca (#113354) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor lockdown + maszkbanbudira? Tőlem... ;]

#113352: tavaly december óta azért olyan sokan nem nőttek fel, főleg, ha a topik lakosságából indulok ki :Y :(.

#113356: erről nem tudok, izgi fejlemény lenne!

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#113358) monosgeri21 válasza pjen (#113344) üzenetére


monosgeri21
tag

Én épp ezért nem értem a védettségi igazolványt. Ha oltatlan vagy, akkor ugye lélegeztetőgépre kerülsz, ergo ki vagy vonva a forgalomból. Oltva meg a hamis biztonságérzettel a zsebben mehetsz és fertőzhetsz ahogy jólesik. Oltottat és oltatlant :N Csak ehhez reálisan kéne az oltáshoz állni és nem varázsszerként beszélni róla. Sajnos sosincs megemlítve, hogy szükséges, de nem feltétlen elégséges ha oltva vagy.

(#113359) garga01


garga01
senior tag

Sziasztok,
talán ez a legmegfelelőbb topik annak, amiről írni akarok. 2x AstraZeneca oltott vagyok (1.adag: április 6., 2adag: június 21.), "elvileg" nem estem át a fertőzésen, vagy nem tudok róla.
Viszont a bajom az, hogy az első oltás után is hetekig (majdnem addig míg a 2.-at megkaptam) fájt a vállam. Na a 2. oltás óta is ez van, de elég érdekesen. Amikor megkaptam utána pár hétig bizonyos szögben / tartva fájt a vállam. Ez elmúlt, de azóta nem tudok azon az oldamon aludni, amelyik vállamba kaptam, mert éjjel arra ébredek fel h brutál mód fáj és át kell forduljak a másikra. A másik eset, hogy ha megterhelőbb fizikai munkát végzek, utána másnap 100% hogy fáj. Izomlazító segít rajta valamennyire. Azt tegyük hozzá, bal kezes vagyok és abba a vállamba is kaptam az oltást (hiába kértem a jobbba :( ). Más is járt esetleg így? Fogalmam sincs mi legyen a 3. oltás felvételével így, egyenlőre nem nagyon akarom, meg ha akarnám azt se tudom hova kaphatom? A balba, ami már alapból fáj? Vagy kérhetem a jobba? És ha az is ilyen fájós lesz utána? Totál tanácstalan vagyok :O

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#113360) Cs1csó válasza pjen (#113347) üzenetére


Cs1csó
félisten

Magyarország.

(#113361) pjen válasza Cs1csó (#113360) üzenetére


pjen
félisten

Ez akkor működne, ha hermetikusan lezárnánk a határokat vagy egy szigetre költöznénk.

(#113362) t72killer válasza garga01 (#113359) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Rheumatológus dokival megnézetném alaposabban azt a vállat, milyen ízületi esetleg izomszöveti nyűgöt hagyott maga után. Mivel kevesebb, mint 6 hónapja volt a második oltásod, nem rohannék a boosterrel, szvsz januárban lenne kb esedékes, addigra ki kéne találni, mi is történt a válladdal.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#113363) Qtya123 válasza pjen (#113355) üzenetére


Qtya123
őstag

Én amúgy eddig akárkivel beszéltem, aki beleesik a most kitalált kötelező oltásba (és nem lép le a munkahelyéről), azok 1 kivétellel mind azt mondták, hogy sino-t fognak kérni, mert az a "klasszik" elölt vírusos és a "legalapabb" oltás.

Nem tudom globálban mennyien gondolkodnak így, de ez is mutatja, hogy mennyire nincs értelme ennek az új kötelező vergődésnek. Nagy büszkén hirdetik majd, hogy mennyien beoltották magukat, aztán futkározik mindenki a köztudottan semmit nem érő sino oltással a karban. :)

A másik, ami kérdés benne. Itt van ugye a covidos Gulyáságyú. Fentebb is olvashattuk az elemzést, hogy hát 8 hónapja kapta a 2. oltást és biztos eléggé lecsökkent az antitest szám. Akkor kérdezem én, hogy egy 8 hónapja oltott (pláne, ha sino-val) és boostert nem kapott ember miben különbözik egy 8 hónapja fertőzésen átesett embertől? Mert elvileg simán lehet, hogy ugyanannyi antitest van épp bennük, csak az egyiknek van világjegye, a másik mocsok oltatlan meg veszélyes (ha meg állami szférás, akkor egyenesen kötelezően oltandó).

[ Szerkesztve ]

(#113364) t72killer válasza Qtya123 (#113363) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"a köztudottan semmit nem érő sino oltással"

Sose támogattam a "sino-levest", de az túlzás, hogy semmit sem ér, pláne fiataloknál. Igenis lehet vízválasztó élet és halál közt, még ha az illető 2hétig lázasan is fog feküdni a kórságtól. És ezt fiatalabb szervezetben akár egyetlen dózis is tudhatja, ami felpiszkálja az immunrendszert.

Gulyás a gyakorlatban 8hónapja oltott de boostert csak papíron kapott állapotban szerezte a vírusát. A boosternek is kell minimum 2 hét (főleg a vektorosoknak), míg hatni kezd. Okt.21-én volt hír róla, hogy megkapta a boostert, a delta lappangási ideje átlag 5nap, szóval kb 5napos volt a "boostere".

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#113365) lacafaca válasza t72killer (#113357) üzenetére


lacafaca
őstag

lónak a szerszámát...hadd szaladjon aztán csak lecseng egyszer, vagy kihalunk...amúgy is meg vanna számlálva a napjaink, amit csak elodázunk egyre vacakabb lét mellett, hát jöjjön aminek jönnie kell ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#113366) t72killer válasza lacafaca (#113365) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem cseng le, van annyi sütnivalója, mint az influenzának - csak kicsit többet nyes a népességből.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#113367) lacafaca válasza t72killer (#113366) üzenetére


lacafaca
őstag

akkor így is, úgy is a 2. lesz ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#113368) IRO21 válasza t72killer (#113364) üzenetére


IRO21
aktív tag

Írták bárhol, hogy mikor kapta a Jansen-t? Én csak annyit találtam, hogy 21-én közölte egy utazásról szóló újságírói kérdésre. Ez alapján kaphatta bármikor.
Egyik ismerősöm is azt akar kérni Szuptnyikra pont az utazás miatt. Ha tényleg szar azt jó lenne tudni.

(#113369) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

aki mar kapott 2 (pl pfizer) oltast es van eu-s koronaigazolvanya az megtudja mondani, hogy lejar-e az ervenyessege valamikor az vedettsegnek/papirnak?vagy most hogy van ez?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#113370) IRO21 válasza dellfanboy (#113369) üzenetére


IRO21
aktív tag

Szerintem attól függ, hogy mire akarod használni. Nálunk tudtommal egyelőre korlátlan ideig érvényes. Ha mondjuk Ausztriába vagy Horvátországba akarsz vele menni, akkor egy évig fogadják el, Izraelben fél évig. Ausztriában az egy dózisút 9 hónapig. Ez a jelenlegi állapot, változhat.

(#113371) dellfanboy válasza IRO21 (#113370) üzenetére


dellfanboy
senior tag

akkor majd nezelodogok a celorszagnal mi az elvaras...

ha telora szeretnem letoltni az appot- akkor annak mi is a pontos neve?hogy legyen digitalis oltasi igazolasom is.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#113372) IRO21 válasza dellfanboy (#113371) üzenetére


IRO21
aktív tag

Ezt sajnos nem tudom, nekem nincs fent semmi ilyesmi.
Amit az EESZT ír az nem jó?
[link]

(#113373) IRO21


IRO21
aktív tag

Viszont ha már szóba került a védettségi, én is kérdezek. A kocsmában nem tudták.

Ha valaki most esik át a betegségen még mindig automatikusan küldik neki a védettségi igazolványt?
Illetve oltott esetén is. Ha pluszban átesik kap még egy igazolványt?

(#113374) Cs1csó válasza pjen (#113361) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az sem megy még Új-Zélandra is bement a vírus.

(#113375) dellfanboy válasza IRO21 (#113372) üzenetére


dellfanboy
senior tag

sajnos az az app eseten data not refreshed hibauzenetet kapok annak ellenere hogy:
1van magyar plasztik kartyam
2desktopon belepve le tudtam toleni az eu-s pdf igazolvanyt. de akkor majd ezt a pdf-t rakom telora.. qr kod van rajta csak elfogadjak

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#113376) garga01 válasza t72killer (#113362) üzenetére


garga01
senior tag

Köszi, akkor lehet elmegyek orvoshoz megnézetni. Ez a 3. felvétele is csak tipp volt, annyi mindent olvansi, nem tudom mikor lenne jó. Szertnék idén eljutni síelni vmikor, előtte lehet jobb lenne, ha egyáltalán össze lehet hozni... Plusz a csavar a dologban, hogy az első 2 oltást a munkahelyem szervezte, az ország másik felében kaptam meg, mint ahol lakok :D Persze a 3.at majd valszeg a háziorvosnál fogom kérni, csak majd nézni fog h nem ő adta be :D

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#113377) t72killer válasza garga01 (#113376) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A védettségi érvényessége miatt ne aggódj, de az antitest szinted is igen jó esélyekkel még januárban is elég lesz a súlyosabb fejlemények elkerülésére/esetleg antitestet méretnék az új évben a synlabnál, az senkinek sem árt.

#113368: jogos, de a janssen ultralassú, boosterként is, és szputnyikra igen valószínű "maxon" is harmatgyenge.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#113378) ooloo válasza IRO21 (#113373) üzenetére


ooloo
őstag

Én tavaly Februárban és az idén Márciusban estem át igen gyenge tünetekkel a covidon . Az idei PCR teszttel igazolva . Nekem a lejárati idő előtt pár nappal küldték ki .... csupán fél évet csúsztak . :U

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#113379) radi8tor válasza ooloo (#113378) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Asszép'
Nekem 1. kör Janssen oltás beadása után 5. nap már úton volt a kártya pedig anno azt mondták 2 hétre küldik hogy ne vigécckedjen az ember immunitás nélkül.

⭐ Stella

(#113380) ooloo válasza radi8tor (#113379) üzenetére


ooloo
őstag

Szerencsére lényegtelen volt a védettségi plasztik .... és ahogy nézem - az én esetemben - ezek után is az lesz . Vagy nem . :DDD

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#113381) radi8tor válasza ooloo (#113380) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Végül is mivel EESZT-ből rögtön letölthető az igazolás a plasztiknak csak azoknál van értelme, akik nem szeretnek netezni vagy nem akarnak papírra nyomtatni.

⭐ Stella

(#113382) BalanceR válasza radi8tor (#113381) üzenetére


BalanceR
addikt

Nyilván az lett volna logikus, hogy oltáskor beikszel az ember, egy papírt, hogy kér-e plasztik kártyát (idősek, digitális eunuch-ok...) Vagy megoldja EESZT-appal.
De akkor jóval kevesebb x száz milliót lehetett volna behúzni a haverok cégein keresztül...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#113383) ooloo válasza BalanceR (#113382) üzenetére


ooloo
őstag

Ott a pont ! ;]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#113384) radi8tor válasza BalanceR (#113382) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez nem csak ennél az esetnél van így. Máshol is kellene ilyen.
Pl Stuttgart mellett voltunk gokartozni. Adtak plasztik kártyát. Mondom minek? Hát hogy legközelebb ne kelljen regisztrálni. Nincs olyan opció hogy nem kérsz. Kapsz. :D

⭐ Stella

(#113385) Gubu0101 válasza radi8tor (#113384) üzenetére


Gubu0101
veterán

Kollegam itt nemetben jar szoliba,oda meg csak kartyaval lehet bemenni,de mivel nekik nincs,igy a masik kollega oltasi kartyajaval jar :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#113386) BalanceR válasza ooloo (#113383) üzenetére


BalanceR
addikt

Az ilyen mutyik (kártya, lélegeztető gép, túlárazott Sino...)
miatt sem bíznak sokan a vakcinában, mert "Ha a kormány mondja, hogy jó, akkor biztos nem az" pedig a vakcináció, magas átoltottság erőltetése, maszk és korlátozások ... elsősorban nem a kormány ötlete, hanem a szakembereké, MOK-é. Ők verték a harangot már mióta.
A kormány kb leszarná, hogy hányan pusztulnak bele, ők oltva vannak, magánkórházba járnak... minden korlátozás , járványügyi intézkedés csak szavazatvesztést okoz, és sokba kerül ( vakcinák, kiesett adók, pénzt kell ölni az EÜbe...) ez az összeg így nem mehet zsebbe...
Tegnap éjjel jött szóba egy fórumon az ilyen jellegű bizalom, ahol egy romániai srác ugyan ezt hozta fel, hogy náluk az emberek megszokták a korrupciót, és zsigerből utasítanak el mindent ami "fentről jön" akkor is ha az az ő érdekük lenne, és kivételesen nem bullshit. Tájékoztatás ott is nulla, sőt, szarabb, mint nálunk, a AW kamu hírek meg arrafelé is burjánzanak. Náluk is van jópár csillagfénygyógyász táltos, meg nyerészkedő közösséget gyűjtő aki megmondja a "tutit", és mivel a hivatalos kommunikáció minimális, és sokszor elvből "csakazértis" elutasításra kerül, inkább rájuk hallgatnak. A facebook infók viszont villámgyorsan eljutnak az emberekhez, ezek ráadásul 90%-ban kormányellenesek is , szóval inkább amőgé állnak be jónéhányan.

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#113387) t72killer válasza radi8tor (#113384) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nejemet képtelen vagyok a repjegy és covid locator formok nyomtatgatásáról leszoktatni :W minden út 10+oldal.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#113388) radi8tor válasza t72killer (#113387) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Utazásról szoktatnád le járvány idején. ;]

⭐ Stella

(#113389) t72killer válasza radi8tor (#113388) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mér' nem kértek jó kis brit deltát :DDD :DD ?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#113390) Citroware


Citroware
addikt

Gyönyörűek a mai adatok Magyarországon, de Ausztria is említésre méltó.

Már a második-harmadik hullám tetőpontjaihoz közeli szinten vagyunk. Nem csak a fertőzöttség, a halálozás sem jobb. Kérdem én így, mi értelme volt oltakozni?

Úgy látom mindenki vagy az egyik vagy a másik tábor mellett foglalt állást és ott marad. Tán egyedül vagyok azzal, hogy beadattam kettőt, és erősen kételkedem abban, hogy érdemes volt? :F Már akkor is eléggé ellene voltam, de hát fene tudja, mi a helyes.

Egyedül a korlátozások elkerülése miatt örülök, hogy beadattam, csak hát nem ezzel kéne rátukmálni az emberekre.

[ Szerkesztve ]

(#113391) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

Foglaltam időpontott a 3-ik oltásra. Sokan írtám,hogy amikor az oldalon foglalom az időpontott ,"választható" mit szeretnél. Én 2x is megnéztem, semmi ilyesmi lehetőséget nem láttam. :F Én vagyok a béna?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#113392) radi8tor válasza Citroware (#113390) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hogy mi értelme volt? El kellett szórni azt a sok pénzt, meg hát a gyógyszergyáraknak is kell a bevétel. ;]

Amúgy sajnos már év elején sejteni lehetett hogy ez lesz a szitu amikor mondták hogy évente oltakozni kell. Na hát úgy néz ki nem évente kell hanem fél évente.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#113393) t72killer válasza Citroware (#113390) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hogymi :F? Az ugye megvan, hogy a mai az 3 nap összesen?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#113394) radi8tor válasza t72killer (#113393) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem erre utalt:

⭐ Stella

(#113395) Citroware válasza radi8tor (#113392) üzenetére


Citroware
addikt

Ha az első kettő semmit nem ért, akkor kétlem, hogy a harmadiknak van értelme. :U

Felmerül a kérdés, hogy ha több idő telt el a vakcina kifejlesztése óta, mint amennyi idő alatt kifejlesztették, akkor miért nem dobtak ki azóta egy 2.0-s verziót ami esetleg jobb hatásfokú, kevesebb mellékhatással rendelkezik, újabb variánsokra is jobban reagál... Volt idő tesztelni.
Ehelyett szúrjuk be harmadszor (és negyedszer?) ugyanazt a fejlesztést.

[ Szerkesztve ]

(#113396) Citroware válasza t72killer (#113393) üzenetére


Citroware
addikt

Azt nem tudtam, de még így is csúfos, és felfele ívben van.

[ Szerkesztve ]

(#113397) Gubu0101 válasza Citroware (#113390) üzenetére


Gubu0101
veterán

Gondolj bele,mi lett volna,ha nincs oltasi igazolvany.Sokan csak azert oltattak be magukat,hogy tudjakank olyan helyekre menni,ahova kell.Anelkul,jo ha most lenne 3M oltott.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#113398) Citroware válasza Gubu0101 (#113397) üzenetére


Citroware
addikt

Igen, és mi különbség lenne attól, hogy mennyi oltott van? 6 millió oltottal is ugyanolyan számokat produkálunk, mint nulla oltottal. Még a fertőzöttek/halálozások aránya sem lett jobb.

[ Szerkesztve ]

(#113399) Gubu0101 válasza Citroware (#113398) üzenetére


Gubu0101
veterán

Erre azt mondjak,hogy azert,mert csak az oltatlanok hullanak,vannak korhazban.Egy ev mulva mar csak az marad meg aki oltott a tobbi kuka :D Amugy az oltott is epp ugy fertoz,annyi,hogy az o szervezete ellenallob es nem vagja egybol korhazba a virus (elmeletileg).

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#113400) t72killer válasza Citroware (#113398) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Honnan tudod, hogy hol járunk a járványgörbén, ha még nincs vége a mostani huplinak :F? Esetszámból lesz annyi bőven, intenzív+halott viszont esélyesen sokkal kevesebb.

Tavaly egyébként voltak korlátozások, sulibezárások, stb. Idén békemenet, eukarisztia, vadászat, buli.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.