Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#112751) Z.É.T. válasza #20749568 (#112749) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Konzervatív vagyok, még a romantika előtti kor tisztelője, kumisz nincs, de bármikor tejbe, sőt vajba, ha van idő köpülni! :D

Zárul Miki mókatára, megyek néhány konteós közé lazulni ;]

Akinek nem inge

[ Szerkesztve ]

(#112752) t72killer válasza gergo5991 (#112750) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem se áll össze a kép, a covid nem HIV, sehol se olvastam olyat, hogy hazavágná az immunrendszert :F ...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#112753) maczika válasza Memmaao (#112745) üzenetére


maczika
csendes tag

"Tömegesen hogy jöhetne szóba bármi más, mint az oltás??"

Egy oltás amiről azt állították megvéd, biztonságos, nem kapod el és nem adod tovább.
Ehelyett kiderült, hogy oltottként is elkaphatod, fertőzhetsz is és a biztonságáról (azon túl, hogy a gyártók semmilyen felelősséget nem vállalnak) az n+x oltással súlyos állapotban kórházba kerültek és az oltási sérültek tudnának beszélni, továbbá az elhunytak hozzátartozói.

Vannak évtizedek óta használt biztonságos oltások, de ez nem az.

Ezek után engedtessék meg minimum a kétkedés joga.

[ Szerkesztve ]

(#112754) maczika válasza BalanceR (#112747) üzenetére


maczika
csendes tag

Neked is ajánlom a figyelmedbe a linken található interjút mielőtt még további értetlenkedésre ragadtatnád magad.

Továbbá ajánlom a safespace-bubi elhagyását követő aktív informálódást is, mert az állami agitpropból csak annyit tudsz meg amennyi rád tartozik: semmit.

(#112755) pjen válasza gergo5991 (#112750) üzenetére


pjen
félisten

Honnan tudná a dokid 1-2 év múlva milyen lesz az immunrendszered. Amióta van a járvány annyi minden hangzott el és annyit megcáfoltak, senki nem tudja mi lesz.

(#112756) t72killer válasza maczika (#112754) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jelenleg nem létezik a piacon élő/gyengített vírusos vakcina. ELÖLT vírusos van.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#112757) lacafaca válasza t72killer (#112752) üzenetére


lacafaca
őstag

szeretnél róla hallani? linkelhetek ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#112758) Chesterfield válasza maczika (#112753) üzenetére


Chesterfield
senior tag

"Egy oltás amiről azt állították megvéd, biztonságos, nem kapod el és nem adod tovább"
Az nem zavar, hogy most már a delta terjed, nem az alfa sem pedig a vad verzió?

[ Szerkesztve ]

(#112759) t72killer válasza lacafaca (#112757) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DD :Y :N

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#112760) lacafaca válasza t72killer (#112759) üzenetére


lacafaca
őstag

gondótam.... :P
de már elmagyaráztam, olvassad el még párszor és tiszta lesz ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#112761) BalanceR válasza maczika (#112754) üzenetére


BalanceR
addikt

Majd csak holnap lesz másfél órám ilyesmire, kérlek addig is szummázd a lényeget amit Te levettél belőle, ha nem nagy kérés. :R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#112762) t72killer válasza lacafaca (#112760) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hóttziher. mint a pokolafoldon.hu és társai.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#112763) lacafaca válasza t72killer (#112762) üzenetére


lacafaca
őstag

tetudod...akkor marad a majrévas :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#112764) t72killer válasza lacafaca (#112763) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hátigen, ezek a rettegők tele vannak totál irracionális félelmekkel. Bezzeg az full racionális, véletlen sem rettegő-rémhírkeltő tényközlés, hogy egy rejtett elit, sőt, egyenesen földönkívüli megszállók ki akarják irtani a lakosságot időre rohadó grafénoxidokkal, direkt emberbe fecskendezett halálos vírussal és hasonlókkal :DD.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#112765) BalanceR


BalanceR
addikt

Jajj nee... Még egy AW cérnaszál elpattant...
Sebaj, fonnak majd hülyeségből másikat, mint mindig.
Visszavonták azt a preprintet, amiben kanadai kutatók azt peer review előtti állították, hogy az mRNS-oltások ezerből egy esetben okoznak szívizomgyulladást. A valós érték 25.0000 / 1.

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#112766) Chesterfield válasza BalanceR (#112765) üzenetére


Chesterfield
senior tag

megvásárolták őket

(#112767) t72killer válasza BalanceR (#112765) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elrabolták, sőt mily szörnyű, kényszeroltották őket a gyíkemberek, egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#112768) lacafaca válasza t72killer (#112764) üzenetére


lacafaca
őstag

megint zavart érzek az erőben...mivaan? :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#112769) t72killer válasza lacafaca (#112768) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Félreértettem és a majrévas egy színesfém-féleség, amit sietősen kell a lelőhelyéről eltávolítani, hogy aztán némi bevételre tegyünk szert a méh-ben :DDD?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#112770) lacafaca válasza t72killer (#112769) üzenetére


lacafaca
őstag

nem, az a jobb 1-en (tudod az anyóson utasként a száguldó vasban) a kapaszkodó :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#112771) t72killer válasza lacafaca (#112770) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Minden világos :R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#112772) , válasza gergo5991 (#112750) üzenetére


,
addikt

Amit 1 hete írtál hányás/hasmenés, arról gondolod, hogy a covid volt?

(#112773) syberia


syberia
veterán

"A BioNTech/Pfizer vakcina 95,6 százalékban hatékony a Covid-19 ellen két oltással és placebóval összehasonlítva.. "

Ha a Financial Times írja, hogy a dupla az már nulla...

I’d like a shot, 1/4 Moderna, 1/2 Pfiz, 1/4 JJ, stirred, no ice. My name is Vax, James Vax. #Booster bonanza

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#112774) kwzatz


kwzatz
őstag

A két oltást kapottak felkészülnek arra, hogy újra "oltatlanok" legyenek. :DDD
CDC director: U.S. may change definition of "fully vaccinated" as boosters roll out
A két oltást kapottak, akik nem szeretnének többet, azok meg arra, hogy a legkreténebbek őket is anti-vaxxernek bélyegezzék. Eddig sem zavarta őket, hogy retardált a kifejezés és az adott kontextusbeli használata, ezután sem fogja, ha egy kicsivel még retardáltabbá válik. :D

[ Szerkesztve ]

(#112775) gergo5991 válasza , (#112772) üzenetére


gergo5991
őstag

Nem arra, meg marciusban voltam covidos vagy aprilisban nem emlekszem pontosan mikor volt

(#112776) Memmaao válasza syberia (#112773) üzenetére


Memmaao
addikt

Annyira bírom hogy (àl) tudományba burkolva nyomod folyton a bullshitet! Éppen csak a lényeget hagyod le! 95.6 százalék vonatkozott az eredeti vírusra! Jelenleg.eg a delta variànsnàl tartunk. Ami ellen még mindig többet véd, mintha nem lennél oltva, de egyértelmű, hogy a tüskefehérje is változhat és két év alatt a 4. variànsnàl tartunk. Mintha a 2018a influenza oltástól várnád el, hogy a 2021es járványban is teljes védettséget adjon. :W :U

My name is Bond, James... Dean.

(#112777) kwzatz válasza Memmaao (#112776) üzenetére


kwzatz
őstag

De a booster is ugyanaz az oltás, semmi változtatás nem történt, nem készült speciálisan a delta ellen... :U

(#112778) BalanceR válasza kwzatz (#112774) üzenetére


BalanceR
addikt

Hát ez borzalmas... :((
Csak kár hogy ilyesmiről szó sincs, Te magyaráztad bele, hogy antiwaxx bélyeget kap, aki nem boosterel.
Annyi van a cikkben, hogy a jelenleg a teljesen vakcinázott azokra vonatkozik, akik két héttel a második oltás után vannak, és így azokra akik booster kaptak, nincs fogalom.
Ezért TALÁN (vagy májusban 🙃) bevezetik a "boostert kapott" kategóriát is. ( Ezzel például jobb, pontosabb statisztikai adatokat lehet majd kapni, mert jelenleg aki 8-10 hónapja kapta a második oltást, és esetleg már minimálisra csökkent az antitest száma , egy kategóriában van azzal, aki felvett egy boostert is, és az egekben az antitest szintje.)
Szükséges is a fogalmak frissítése, mert pl influenza esetén sem mondhatjuk oltottnak azt, aki két éve volt oltva ellene. Mivel a covid a fluhoz hasonlóan fluktuál, valószínűleg a megoldás is ugyan az lesz, mint az influenza esetén: célszerű lesz évente oltani ellene legalább a legveszélyeztetettebbeknek, és azoknak, akik gyakran találkozhatnak vele (pl eü ).
Jelenleg azért szükséges mindenkit , akit csak lehet beoltani, mert globális átlagban magasan van az R0 ezt le kell nyomni, hogy ne legyen Romániai káosz az EÜ-ben. Kb. 18 hónap múlva valószínűleg már csak az időseket, immungyenge betegeket, és a kedvenc túlsúlyos cukorbeteg rettegőidet kell oltani, a többieknek addigra már lesz valamennyi védelme, ami elég lehet ahhoz, hogy ne legyen gigahullám, és tarthatatlan EÜ terhelés. (a jelenlegi oltások minimális megmaradt antitestes védelme, illetve átesésből fakadó sejtes védelem elég lesz a túlnyomó többségnek a kórház elkerülése). Lesz covid, lesznek nagyon betegek, meg halottak is, de lényegesen kevesebb, mint most, és az sem egyszerre, mint mostanában...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#112779) Memmaao válasza kwzatz (#112777) üzenetére


Memmaao
addikt

És én arra reagáltam? Nem! Hanem arra, hogy nem lehet az akkori adatokat összehasonlítani a maiakkal. :U egyébként meg a pfizer most hozzá majd ki a gyerekeknek adható vakcinát, nem gondolom, hogy az eredeti vakcinàn ne tudna módosítani.

My name is Bond, James... Dean.

(#112780) kwzatz válasza BalanceR (#112778) üzenetére


kwzatz
őstag

Ez nem "belemagyarázás", hanem következtetés a jövőt illetően. Egyfelől a "TALÁN" részét szerintem már törölheted is, így másfél év után ennek azért már fel kellett volna tűnnie, hogy az ilyen "TALÁN", az kb. borítékolható, csak fokozatosan szoktatnak a gondolathoz, apró, patikamérlegen kiszámított lépéseken keresztül, ahogy eddig is történt.

De majd erre visszatérünk pár hónap múlva, amikor már vadul anti-vaxxerezel ezekre az emberekre és már azt fogod magyarázni, hogy teljesen logikus, hogy oltatlannak bélyegzik azokat, akik már régen kapták a két oltást és nem akarnak boostert. Örülök, hogy ez így elhangzott tőled, meg is jegyzem ezt a kommentet, talán majd akkor, amikor visszatekintesz erre, jobban megértheted a folyamatot a saját változásodon keresztül.
Annak külön örülök, hogy kiemelted, hogy külön lesz "boostert kapott" és "két oltást kapott" kategória, ebből azt szűröm le, hogy ezt gondolod most logikusnak (szerintem is így lenne logikus), mert én úgy látom, hogy eljön az idő, amikor egyszerűen oltatlanként fognak szerepelni a booster nélküliek. Erre is visszatérünk majd akkor.

(#112781) kwzatz válasza Memmaao (#112779) üzenetére


kwzatz
őstag

Dehogynem, azt írtad, hogy a korábbi változat ellen készített vakcinától nem lehet elvárni, hogy az újabb, delta variáns ellen ugyanolyan védelmet adjon, hasonlítva ezt az influenza elleni oltáshoz. Akkor hogy lehet megoldás és jobb immunitás az eredménye annak, ha ugyanebből a változatból beadunk még egyet? Akkor valóban a variáns léte okozza a problémát, vagy egyszerűen csak halványodik az immunitás idővel, tekintve, hogy a booster a statisztikák szerint ilyen mértékben javít az adatokon?

Én sem gondolom, hogy ne tudnának módosítani, sőt, elmondásuk szerint tudnak, mindösszesen az a helyzet, hogy a booster esetén ez még a mai napig nem történt meg. Az hogy tudna vagy nem tudna irreleváns, a lényeg, hogy még nem módosított.

(#112782) BalanceR válasza kwzatz (#112780) üzenetére


BalanceR
addikt

Be akartam szúrni, csak kifutottam a szerkesztési időből, hogy plz pineld a kommentem, és ~18 hónap múlva vegyük elő. :R
Hamarosan időszerű lesz az augusztusi tippem, ami továbbra is áll:
November elején lesznek helyek, ahol maszk lesz szükséges, több ezres napi új fertőzött várható, de a halálozás arányaiban alacsonyabb lesz , mint a harmadik hullámban, és jórészt oltatlanokat, sinoval, vagy régen oltott időseket érint majd a súlyos lefolyás / halál.

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#112783) Cs1csó válasza kwzatz (#112781) üzenetére


Cs1csó
félisten

Van már a mutánsokra módosított Pfizer is de mivel az is egy "új" oltás egy csomó fázison kell annak is végigmennie tehát mire engedélyeznék addigra lehet az a variáns sem lesz már.

(#112784) lacafaca


lacafaca
őstag

#mindmeghalunk😬😂

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#112785) syberia válasza Memmaao (#112776) üzenetére


syberia
veterán

Szájkarate helyett keresd a nagybetűs evidenciát tovább, annál nincs jobb bizonyíték ugye? :U
Ne gyere nekem az éves flu shottal, egy jóval gyengébbnek tartott vírus ellen a (beismert) hatékonysága az éves update ellenére bőven 50% alatt marad! :W

(#112781): Egyik ellen sincs fertőzést semlegesítő védőoltás, a tömegesen dobált vakcina miatt viszont a variánsok fertőzőképessége növekszik folyamatosan. Ha pedig bekopogtatna az ellenanyagokra teljesen rezisztens koronavírus, ki lesz a hibás?

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#112786) t72killer válasza kwzatz (#112780) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Legyél már kedves 5db egyszerű számot kikövetkeztetni csupán a jövő hetet illetőleg, 1 és 90 között. Nagyon szépen köszi :R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#112787) BalanceR válasza lacafaca (#112784) üzenetére


BalanceR
addikt

Milyen okos " A PÁRT" , hogy berángatja a saját szavazótáborának jelentős részét képező nyugger-hadtestet a békemenetesdibe román importvirnyákkal... Egy hullám felszálló ágában, szeles, hideg vírusnak kedvező időben, zárt buszokkal... Ki fog így ikszelni, ha a negyedét elviszi a korona? :DDD

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#112788) lacafaca válasza BalanceR (#112787) üzenetére


lacafaca
őstag

többiek nem tartottak ünnepségeket? naugye...ezek ki akarják irtani a nemzetet. mocsok bérencek :((( :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#112789) pjen válasza BalanceR (#112787) üzenetére


pjen
félisten

Úgy is sokan vagyunk, az egész földön kéne ilyeneket szervezni.

(#112790) BalanceR válasza lacafaca (#112788) üzenetére


BalanceR
addikt

A MOK a legnagyobb mocsok gyilkos, mert ők pártállástól helyszíntől, korcsoporttól függetlenül kértek mindenkit, hogy ha már nagyon gyülekezni akarnak, legalább maszk, meg távolságtartás, kártya legyen.

Micsoda hülye banda ezek az orvosok, epidemiológiai szakértők, professzorok, gyülekezete.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#112791) syberia válasza Cs1csó (#112783) üzenetére


syberia
veterán

Pontosan. Sokkal gyorsabban változik, mintsem hogy le lehessen követni epitóp-specifikus oltóanyagokkal a vírusmutációk tengerét. Ha lenne nyálkahártya immunitást (IgA) generáló immunizációs megoldás, ami nem variáns-specifikus védelmet generálna, más lenne a leányzó fekvése.

(#112787): Kivételesen egyetértek, ezeknek teljesen elmentek otthonról.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#112792) kwzatz válasza t72killer (#112786) üzenetére


kwzatz
őstag

Én a vagyongyarapodás mellett tettem le a voksom, így inkább másfajta számokra következtetek. A vakszerencse és a hosszú távú garantált -EV nem kenyerem, úgyhogy sorry, nem tudok segíteni. :(

[ Szerkesztve ]

(#112793) lacafaca válasza BalanceR (#112790) üzenetére


lacafaca
őstag

járulékos veszteség...politikai alapfogalom ;]
...de...ha a mai törénések sem tesznek ki kérdőjeleket, akkor tényleg nagy a baj :D

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#112794) t72killer válasza kwzatz (#112792) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kár, :R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#112795) lacafaca válasza syberia (#112396) üzenetére


lacafaca
őstag

odass mit találtam... tudom-tudom, jöhet: fel kell készülni ;] lassan változtatni kell, #mindmeghalunk 2x :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#112796) Energie X válasza lacafaca (#112795) üzenetére


Energie X
őstag

Gyönyörű...

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#112797) BalanceR válasza lacafaca (#112795) üzenetére


BalanceR
addikt

Ó, minő borzalom, hogy Magyarországon a XXI. században foglalkoznak vakcinakutatással, fejlesztéssel...
Mennyivel jobb lenne, ha nem lennének kutatók, biológiai laborok, helyette pókhálóval, imával, réti pipacs levelével , c-vitaminnal és ölbe tett kézzel várnánk a magas kockázati kategóriába eső vírusokat...
Laca, rájöttem, te nem buta troll vagy, csak egy ~300 évvel később születtél, mint kellett volna...

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#112798) lacafaca válasza BalanceR (#112797) üzenetére


lacafaca
őstag

jaja..tudom-tudom, írtam is...de pont most, amikor elkezdik csepegtetni...még egy marburg engedélyt kell felkutatni és megelégedetten térdepelhetsz a tudomány oltárára gyújtott gyertya elé :DDD
~300 évvel később születtél :( elöbb ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#112799) Ricardo válasza BalanceR (#112797) üzenetére


Ricardo
félisten

"Mennyivel jobb lenne, ha nem lennének kutatók, biológiai laborok, helyette pókhálóval, imával, réti pipacs levelével , c-vitaminnal és ölbe tett kézzel várnánk a magas kockázati kategóriába eső vírusokat..."

:DDD

(#112800) BalanceR válasza Ricardo (#112799) üzenetére


BalanceR
addikt

:DDD
Na igen, és ez a "doktor úr" sem hord maszkot, mert tudja, hogy hülyeség ... :))
A steril gumikesztyű is badarság, a véső az halal, a kő meg fel van szentelve. Mi baj lehetne?

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.