Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#111651) BalanceR válasza Gsx-rr (#111648) üzenetére


BalanceR
addikt

Forrás: koronainfo.gov.hu
Ez milyen domain? :D
Mindegy....
Egy évvel ezelőtt ilyenkor:
-Nem volt többszörösen virulens delta sehol, az alap wuhani /brit verzió volt jelen
-Kötelező maszk a tömegközlekedési eszközökön
-Kötelező maszk a boltokban, zárt helyeken
-Rengeteg cég átállt Home office-ra
-23-óra után kijárási korlátozások
És ahogy T72killer írja a vírusdinamika nem egy óramű ami percre pontosan fluktuál...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#111652) Angelina87 válasza Gsx-rr (#111650) üzenetére


Angelina87
tag

És a mostani számokhoz számold hozzá, hogy alig tesztelnek, csak akit nagyobb muszáj...(mielőtt bárki megkérdezné, saját tapasztalat: teljes koronás történettel, itthon fekvéssel azt mondta az orvos, be vagyok oltva, tehát nem érdekes ha az is ) tehát még nagyobb lenne most a fertőző szám, ha lenne nagyobb tesztelés..
Minden normális, ha bemondja a TV :)

" A világon vendég vagyok."

(#111653) tom_tol válasza Gsx-rr (#111648) üzenetére


tom_tol
addikt

Én sem értem ezek a számok honnan vannak. Tavaly ilyentájt 3x annyi volt az aktív fertőzött mint most. Lehet az oltást elkerülni (én is azt teszem) de hatástalannak beállítani igazi troll művelet. :DDD

(#111654) t72killer válasza Gsx-rr (#111650) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Aug20, terasznyitás, ilyenekre gondoltam :R .

Mindenesetre a meccs pontos eredményét próbálod azalapján megjósolni, hogy az 5.percben melyik térfélen van épp a labda. Mondok én neked egy jósgömböset, aztán vagy igaz lesz, vagy nem:

Lassú felfutással december-januárban lesz magyar csúcs, napi 80-100 halottal, akiknek 80%-a oltatlan lesz, a román példa alapján nem ritkán iskolás gyerekekkel köztük. Az oltott halottak (fenti 5öde) 90%-a pedig 7-8hónapnál régebbi, max 2 dózissal jut oda, ahova.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#111655) t72killer válasza Angelina87 (#111652) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mert tavaly puszira teszteltek mindenkit? Most napi 10e+tesztet csinálnak, mennyi volt ez 1éve?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#111656) csapee válasza Gsx-rr (#111650) üzenetére


csapee
senior tag

Szerintem engedd el a témát keres vmi más hobbyt sajnos nem akarod megérteni. Ezekből az adatokból mit lehet látni? Ezek csak trend alapján értékelhető adatok, egy kiragadott pont semmit nem jelent. Itthon amúgy is vérszegény a mintavételezés, így méginkább vakon matatnak a hozzáértők. Ebből csak a kórházi adatok a biztosak. Ott meg nincs megadva hogy ebből ki mivel mikor volt oltva.
Persze ha csak trollodni szeretnél nyugodtan, bár túltermelés van így kicsit a piac alacsonyan árazza a mutatványt.

Csapee

(#111657) Gsx-rr válasza csapee (#111656) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Majd ha az engedelyedre lesz szuksegem szolok, addig mehetsz a komolyba!
Szamomra ugyanolyan vicces mar mar szanalmas a kapalozasotok,hogy mindent is megprobaltok megmagyarazni!

(#111658) t72killer válasza t72killer (#111654) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

USA: nagyon korán kezdték az oltást, a legérzékenyebb 20% már április első hetében túl volt a feles hatásfokkal lezavart 2.Pfizerén.
Ezenkívül van bőven antivaxxer, mára 64% jutott el bármilyen oltásig. Boostert még csak épp kezdenek adni, ma még gyakorlatilag 0nak vehető a boosterezett populáció.

Eredmény: 24 óra alatt 1800 halott.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#111659) lacafaca válasza t72killer (#111658) üzenetére


lacafaca
őstag

abba lehet fejezni a rinyálást, meg vagytok mentve :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#111660) csapee válasza Gsx-rr (#111657) üzenetére


csapee
senior tag

Isten ments hogy mindent megmagyarázzak, ha neked jó a sámánhit és hogy lapos a Fóld felőlem. Igazából ahogy a patkányoknál működik kell az a rész is aki kimarad a buliból. Bár jelzem a tudomány állása szerint a rossz végén vagytok a pélónak. De a hit az első, az szent. Áldassék a hét.

Csapee

(#111661) pjen válasza csapee (#111656) üzenetére


pjen
félisten

Az a baj, hogy most sincs semmi megadva.Közlik x fertőzött, y kórházban, z lélegeztetőn. Viszont, hogy ezekből hányan vannak oltva, hányszor és mivel arról mélyen hallgatnak

(#111662) t72killer válasza pjen (#111661) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A magyar kormányzat nem az adatközlési kedvéről híres, főleg, hogy a dédelgetett sino-juknak még csak véletlen, minimális mértékben sem merik rossz hírét kelteni. Márpedig a booster nélkül hagyott, régi sino igencsak soványka védelem sokaknál, szóval ha kiadnák, hogy xy% oltott, következő kérdés lenne, hogy mivel - arra is válaszolni kéne, akkor Petiminiszter vihetné a wc-re a rögtönzött gyógyszerészdiplomáját.

Nem muszáj Mo. adatainál leragadni, szerbiából, romániából, UK-ből vannak ilyen adatok, USA-nak majd utánanézek még, ha lesz időm, sztem USA elég jó modell arra, mi lesz Mo.-on 1-2hónap múlva.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#111663) pjen válasza t72killer (#111662) üzenetére


pjen
félisten

Nem lehet, hogy ezért van létszám arányosan ilyen rengeteg halottunk.

(#111664) t72killer válasza pjen (#111663) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, a 30ezerre gondolsz? Abból max mutatóba fogsz oltottat látni, túlnyomó többségük akkor halt meg, amikor még 10% se volt az átoltottság.

Az alfa hullám elvonulása óta meg nem sok haláleset történt, mostanára kezd lassan erőt gyűjteni a delta.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#111665) lacafaca válasza t72killer (#111664) üzenetére


lacafaca
őstag

naaaa....04.07.>>311 halott/3686031 beadott szuri (ne menj át politikusba ;] )

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#111666) t72killer válasza lacafaca (#111665) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A hiedelmekkel ellentétben az épp belőtt első sinopharm nem a rendelőből való kilépés percében tesz 30centis supermanné ;).

Az a 3.6M dózis azt jelentette, hogy volt kemény 5.1%-nyi olyan duplán oltott, akik több, mint 2 hete (márc23) kapták a második dózisukat, azaz tényleg átoltottnak minősültek.
Akkoriban 1000rel nyomták a kínait, mert a jobb oltásokból kevés volt: ennél az 1.dózis után csak kb 1 hónappal lehet arról beszélni, hogy véd valamit.

Az oltások akkoriban, a magyar tálalásban tényleg veszélyesek voltak: a zsúfolt, zárt téri oltópontokon, csúcsra pörgő alfa hullám közepén vastagon el lehetet kapni, és máris megvolt az "oltott fertőzött".

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#111667) lacafaca válasza t72killer (#111666) üzenetére


lacafaca
őstag

túlnyomó többségük akkor halt meg, amikor még 10% se volt az átoltottság
ne pörögd túl, csak ezt a mondatodat tettem a helyére ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#111668) t72killer válasza lacafaca (#111667) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezaz, h nem tetted. Átoltott csak 5.1% volt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#111669) attiati


attiati
veterán

(#111670) radi8tor válasza attiati (#111669) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez se mai videó. :)
De attól még valid. Egészségére a Japánoknak.

⭐ Stella

(#111671) Qtya123 válasza radi8tor (#111670) üzenetére


Qtya123
őstag

Én fél évig csináltam olyan H-P irodai munkát, hogy tömegközlekedéssel jártam be és át kellett szállnom a Deák téren a piros metróról a kékre. Munkaidő végén mindig tömegnyomor volt.
Sosem felejtem el, hogy nyár közepén milyen volt az, mikor a heringre tömött metró ajtajai kinyíltak és pofán csapott az embertömeg bűzét hozó oxigénhiányos meleg, elhasznált levegő. Majd felnyomorgattad magad a tömegbe és leizzadva hazaértél.

Lehet én vagyok túl "kényes", vagy rosszul bedrótozott ember, de én ekkor láttam meg azt, hogy nekem az ilyen jellegű munka nem fog menni, hogy H-P végignyomjam minden nap ugyanazt, ugyanúgy, ugyanabban a tömegben. Komolyan mondom nem sok dolog nyomott le úgy lelkileg, mint az a fél év, amíg megszabadultam ettől a rémálomtól. Tudom, hogy emberek milliói csinálják ezt, de én erre egyszerűen alkalmatlan vagyok, mert belebetegednék.

[ Szerkesztve ]

(#111672) radi8tor válasza Qtya123 (#111671) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincs baj ezzel a munkával csak ne tömegközlekedéssel járj be. ;]
#antikarigeri

⭐ Stella

(#111673) Qtya123 válasza radi8tor (#111672) üzenetére


Qtya123
őstag

Ez karigeri független volt, mert 2017-ben történt. Autóval sem volt jobb, próbáltam. Oké, hogy nem kellett tömegben ácsorognom, de úgy meg délután 5-kor akkora dugó volt, hogy mire a városon belül megtettem a ~15 km-es távot, az 1 óra volt. Végig a dugóban ültem. Nem való nekem az ilyen, nem bírok idegileg mit kezdeni vele. :DDD

Sokszor a mai napig csodálkozva nézem azt is, hogy nap végén Vecsés felé mindhárom sávban araszolgatnak az autók (a gyorsforgalmin és a mellette lévő 2 kifelé menő sávon is). Akkor mindig úgy vagyok vele, hogy hogy a tökömbe bírják ezt ki idegileg a népek heti 5 napon át, napi 2x és mellé hálát adok az Istennek, hogy nem kell ezt tennem.

[ Szerkesztve ]

(#111674) radi8tor válasza Qtya123 (#111673) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szemmel láthatóan jól bírják.

⭐ Stella

(#111675) Qtya123 válasza radi8tor (#111674) üzenetére


Qtya123
őstag

Igazad lehet, hiszen mikor befejezik a H-P dugóban állást, akkor a melegebb hónapokban a hétvége meg arról szól, hogy fél Budapest áll a dugóban az M7 autópályán a Balaton felé, majd vasárnap délután meg visszafelé ugyanez, hogy másnap hétfőn reggel meg újra a munka miatt álljon a dugóban. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#111676) emvy válasza Qtya123 (#111673) üzenetére


emvy
nagyúr

Rengeteg tanulmány bizonyítja, hogy a kommutálás az élet megrontója.

while (!sleep) sheep++;

(#111677) Ricardo válasza Qtya123 (#111671) üzenetére


Ricardo
félisten

Tedd össze a kezed, hogy jó helyen laksz :DDD

Indiában még nagyobb kihívás a tömegközlekedés :U

[link]

(#111678) Qtya123 válasza Ricardo (#111677) üzenetére


Qtya123
őstag

Jó, hát India az már tényleg egy más világ. Japánban csak szimplán sokan vannak, Indiában meg nem elég, hogy sokan vannak, szegénység és fertő mindenütt.

(#111679) Ricardo válasza Ricardo (#111677) üzenetére


Ricardo
félisten

Van ahol még tömegközlekedni sem kell az "élménhez"

[link]

(#111680) Ricardo válasza Qtya123 (#111678) üzenetére


Ricardo
félisten

Csak arra akartam célozni, hogy Budapesten a világ más nagyvárosaihoz képest nincs is tömeg.

(#111681) BalanceR válasza Qtya123 (#111678) üzenetére


BalanceR
addikt

Bár nem India, és nem is Japán, de Duranda Japánul és Angol felirattal....
:D :))

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#111682) Qtya123 válasza Ricardo (#111680) üzenetére


Qtya123
őstag

Ez egyértelmű, de szerintem, hangsúlyozom szerintem már ez is nagyon távol áll az élhető realitástól, amit Budapesttel kapcsolatban mondtam, hogy 1+ órát ülsz reggel - este a dugóban, ha mész haza az agglóba, vagy megnyomorodsz a metrón.

Csak ugye ördögi kör, mert Magyarország annyira Budapest és környéke központú vízfej, hogy a legtöbb értelmes lehetőség és választék itt van, nem pedig megosztva X darab nagyobb város között az országban.

[ Szerkesztve ]

(#111683) attiati válasza radi8tor (#111670) üzenetére


attiati
veterán

Kerestem a maszkos embereket. A második felében meg is jelentek. Adtam neki egy esélyt, hogy aki akár friss is lehet a videó.
Bár Ázsiában maszk =/ covid.

(#111684) radi8tor válasza attiati (#111683) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A minősége miatt gondolom, hogy nem friss.

⭐ Stella

(#111685) pjen válasza Qtya123 (#111682) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem a metró simán túlélhető. A metró előtt a Nagyvárad térről a körútig minden reggel a 63 as villamossal mentem.Nyitott peron,esetleg alsó lépcsőn álltam, télen is.

(#111686) t72killer válasza attiati (#111683) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Japánban régen is divat volt a maszk. SARS után biztosan, de mintha még előtte is rémlett volna, hogy volt bennük annyi kultúra, hogy nem terjesztettek minden sz.rt.

Érdekes, ahogy a mszkot sokan természetellenesnek nevezik: valóban az, mert ugye nem maszkkal jöttünk le a fáról. Viszont a neandervölgyi nem is tolakodott annyira egymás hegyén-hátán, mint a modern városi ember.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#111687) pjen válasza t72killer (#111686) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem a maszk hordás béke időben egyáltalán nem természetes.Ha ázsiában se hordanák örökké talán jobban érvényesülne a természetes kiválasztódás.Nem lennének ilyen sokan, nem kéne denevért és egyebeket enniük.Talán nem is lenne covid.

(#111688) Gsx-rr válasza pjen (#111687) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Latnak valamit a tv-ben es kirgadjak
Azert mert paran esetleg akik nathasak maszkot hordanak a tomott nagyvarosokban
attol meg az orszag 99,9 szazaleka nem ezt csinalja

(#111689) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Na meg van fel evetek!
[link]

[ Szerkesztve ]

(#111690) t72killer válasza pjen (#111687) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igazából a természetes az lenne, ha visszatérnénk az 5+e évvel ezelőtt jellemző szociális távolságtartáshoz, abban a környezetben élt az emberiség és felmenői többtízezer éven át, ahhoz idomult a szervezetünk.

#111689:

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#111691) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"2-3 ezer egészségügyi dolgozó veszítheti el az állását októberben, amiért nem oltatta be magát koronavírus ellen. Erről a Független Egészségügyi Szakszervezet vezetője beszélt az RTL Híradónak.
Ez a szám jóval nagyobb, mint amennyivel korábban az érdekképviseletek számoltak. A legtöbben a szakdolgozók közül eshetnek ki, például ápolók, asszisztensek vagy épp beteghordók. A szakdolgozói kamara elnöke szerint az elbocsátások miatt néhány helyen fennakadások lehetnek az ellátásban" [link]

Összehasonlításképp: tavaly mindenféle oltási sztori nélkül 6500 dolgozó hagyta el a magyar egészségügyet.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#111692) Gsx-rr válasza t72killer (#111691) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Hat ezt a sok birkat! Meg az orvoskollegat se tudjak rabeszelni oket?
Kellene egy 14 havi fizu egybol ugrananak

(#111693) t72killer válasza Gsx-rr (#111692) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem se világos. Tudtommal, ha eü-ben akarsz dolgozni, kell egy rakás oltás, Hepatitis meg mindenféle egyéb nyavaják, nem feltétlen az 1000éve tesztelt cuccokból. Most ezeknek miért fáj az, ha pont covid ellen kapnak valamit, amit már 1mrd+ embernek beadtak :F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#111694) BalanceR válasza t72killer (#111693) üzenetére


BalanceR
addikt

Bár a kritikán aluli Magyar EÜ- böl már 10-20 ember is hiányozna, az ezres nagyságrend meg végképp , de pl. ilyen húzzon is el az EÜ-ből jó messzire:

Egyébként a végleges szám szerintem 1000 alatt marad, és azok túlnyomó többsége szerencsére a legkönnyebben pótolható rétegből megy el ( Beteghordók, okj-s nővérek, portás, takarító, mentősofőr...) nem pedig a több éves képzést igénylő szakápolói, orvosi, körökből.
Persze lesz pár megbuggyant "felébredt" idoki is köztük (fogadni mernék, hogy jellemzően nem fiatal) de ilyen Pócs, meg Tamasi kaliberű közveszélyes idióta ne is maradjon ott, akármennyire is hiányzik majd...

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#111695) lacafaca válasza Gsx-rr (#111689) üzenetére


lacafaca
őstag

van még ebben mani...nem fogják ilyen könnyen elengedni, mikor úgy csapnak le a boosterekre, mint tik a takonyra ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#111696) t72killer válasza BalanceR (#111694) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az ember elképed, hogy kinek a kése alá fekszik alkalmasint... Ex gimis osztálytársak közül több orvos is van, mindegyik elég korán felvette ők ugyebár az 50 alatti korosztályból valók.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#111697) lacafaca válasza BalanceR (#111694) üzenetére


lacafaca
őstag

aha...hallottad mi, még ezer se lesz...akkor szólok, nálunk csak a radiológiáról pattintottak le 10 embert elsején (igen, itt meglépték, nem szarozott a kormánycsicska) és nem kell a tudálékoskodás, közeli rokon volt,ráadásul vezetői poziban...pár hét és megtapasztaljátok a hazai eü-ben, mi a valódi triázs. eddig mesélték, hogy van, most majd nem csak mese lesz ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#111698) t72killer válasza lacafaca (#111697) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hja, csak nem mind1, hogy oltás miatt, vagy mert szét van verve az EÜ? Utóbbi miatt sokkal többen lépnek le (lásd fentebbi link), főleg, hogy a nyugati egészségügyeket valószínű bővíteni fogják.

Itt a triázs, parancsolj.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#111699) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nevadai mérés: 1 oltott fertőzöttre 18 oltatlan jut náluk.

Ki mire tesz Vegasban ugyebár...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#111700) lacos001 válasza t72killer (#111698) üzenetére


lacos001
senior tag

"Utóbbi miatt sokkal többen lépnek le (lásd fentebbi link), főleg, hogy a nyugati egészségügyeket valószínű bővíteni fogják."

Esetleg az aláhúzott résszel arra célzol, hogy KisPiroska kirúgódik/felmondott és 2 nap múlva lesz melóhelye a nagy nyugaton....Akkor nem biztos, hogy ez ilyen könnyen megy.
Amíg nincsen minimum B2 nyelvtudás papírral igazolva(és még az is édes kevés) és diploma (ha van) vagy bármi egyéb "szakmai" végzettséget igazoló papirja elismertetve (ez nem ritkán sok-sok hónap, de inkább év/évek), addig max lébecolónak veszik fel a ruhatárba.
Talán még belefér a segéd.........<----ide beirhatunk bármit, de akkor közben jár suleszba.
Na ez azért nem lesz egyszerű KisPiroskának 30+ év magyarországi meló után.
Tehát marad jó szerencsével a húsüzemben a takarítói állás, igaz az is kb 10€/óraéhbérért.

Ha nem is voltam húúúúúúúdepontos, vmi ilyesmi a lefolyása a dolgoknak.

Nálunk is asszonyságnak diploma miatt fullos nyelvsuli 6 hónap volt, igaz nála csak kis frissítés és nem az alapról indult. Eközben semmi lové, sebaj. Apának volt :D
Valaki a 0ról kezdi az másfél év biztos, lehet több is.
Amíg ez nincsen meg, nehezen fog bármit is érteni a "gyakorlat" alatt.
Ugye összehasonlitják az ott elvégzett dolgokat az itteni elvárással és aztán uccu neki, hogy legyen papirja az illetőnek, hogy hivatalosan melózhat.
Kis példa. Egyik legjobb ismerősünk Magyarországon végzett német nyelvtanár. Ide megérkezett, ugye diplomáját el kell ismertetnie, hogy dolgozhasson, kerül amibe kerül.
Simán bevágták 2 év nyelvképzőbe kis gyakorlattal megfűszerezve, hogy akkor a magyaros tanitást kicsit kiegészítsék. Jó sokat érhet :D
Eközben ha nincsen melletted vki, akinek lovéja van (nem dúl a lámúr...) akkor igen nehézkes.
Német példa, de nem hinném, hogy máshol másképpen zajlana ez a fejezet....vagy annyira eltérően.

Kétlem amúgy, hogy a csodaeüt elhagyó emberkék mind külföld felé vennék az irányt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.