Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#111301) BalanceR válasza lacafaca (#111298) üzenetére


BalanceR
addikt

:C
Jajj Laca, mindig azok a fránya részletek...
Kb, mintha be itt sivalkodnék a kalapács veszélyessége miatt, meg hogy "Tííícsáák be!!!4négy!"
Mert például egy zalai jómunkásember körme is milyenlettmár miatta... :D

"A pandémia során több százmillió nasopharyngeális gyorstesztet végeztek el (Csehországban például tavaly március és idén május között 25 milliót), de ez idő alatt mindössze néhány agyvíz-szivárgásos esetet jelentettek a szakhatóságok. Két esetben olyanok embereknél alakult ki a jelenség, akiknek a koponyája eleve sérült volt. A cseh betegnek azonban nem volt ilyen problémája....
Ezek a tesztek a járvány első hónapjaiban voltak igazán elterjedtek, de manapság nem ilyeneket használnak.

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#111302) lacafaca válasza BalanceR (#111301) üzenetére


lacafaca
őstag

volt eset bőven, max te nem hallottál róla...de mindegy is, jó pécéerezést, aki akarja piszkáltassa csak a nóziját, én ezt is leszarom..kezét törném el aki közelítene egy piszkafával felém :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#111303) Cs1csó válasza radi8tor (#111299) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Gyöngyös patak? :U

(#111304) t72killer válasza lacafaca (#111302) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó, de honnan tájékozódjon az ember, amikor az egyik oldal eltitkolja a meglévő eseteket, a másik oldal meg kitalál nem megtörtént eseteket? Feldugom a macskának és megnézem mi jön ki belőle ;] .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#111305) BalanceR válasza lacafaca (#111302) üzenetére


BalanceR
addikt

Kemény vagy Csoki. :DDD

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#111306) Eagl3


Eagl3
veterán

Amúgy miért kell feldugdosni a páciens orrába a mintavevő pálcát?
Nekem tavaly novemberben mikor tesztet kértem magán úton, garatból vettek mintát. Szerintem lényegesen egyszerűbb.

(#111307) Cs1csó válasza Eagl3 (#111306) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mióta hallottam, hogy valakinek annyira feldugták az "agyába" hogy látásproblémái is lettek azóta tuti nem engednék meg ilyen tesztet, vagy garat vagy sima köhögés vagy vér de nekem nem fognak feldugni semmit az agyamba.

(#111308) Eagl3 válasza Cs1csó (#111307) üzenetére


Eagl3
veterán

Biztos van rá magyarázat, hogy miért erőltetik az orrba dugós módszert, de még nem jöttem rá, utána meg nem olvastam :D

(#111309) Cs1csó válasza Eagl3 (#111308) üzenetére


Cs1csó
félisten

Csak tipp de a szájban sok egyéb probléma lehet pl. nem lehet tudni mennyit, mit és mikor ettél, mivel és mikor mostál fogat, mit mennyit és mikor ittál stb.

Gondolom a legjobb az lenne, ha felkelés után semmi kaja semmi fogmosás max vizet innál és akkor mennél garatos mintavételre és így lenne a legbiztosabb eredmény.

Az orrban kevesebb ilyen tényező van pl. ne használj előtte orrspray-t vagy ne takarítsd ki a vegyes tüzelésű kazánt amiben szénnel vagy lignittel tüzelsz, mert az sem segít de itt sokkal kevesebb a zavaró dolog amit el tud követni az ember, hogy csökkenjen az orron keresztül vett minta "tisztasága"

(#111310) Eagl3 válasza Cs1csó (#111309) üzenetére


Eagl3
veterán

Valószínűleg ez lehet az oka… nekem anno mondták, hogy teszt előtt X órával ne egyel/igyak. Pozitív is lett :D

(#111311) t72killer válasza Cs1csó (#111309) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha belegondolsz pláne a delta egy állítólag ultrafertőző variáns. Ha tényleg az, akkor nehogymár úgy kelljen csillaghámmágnessel és kántálással becsalogatni 3db víruspéldányt egy fertőző emberből... Arról van szó, hogy már beszéd alatt komoly vírusmennyiség lép le a szervezetből pont a szájon át.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#111312) envagyok válasza Cs1csó (#111309) üzenetére


envagyok
veterán

Osztrákoknál van vmi gargalizálós teszt.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#111313) Reggie0


Reggie0
félisten

Na, nemeteknel mar csak sajat penztarcara lehet valaki hulye: [link]

(#111314) FrezeR


FrezeR
senior tag

Egy érdekes rész a cikkből.

"Dr. Pierre Kory, a Wisconsini Egyetem intenzív osztályának vezetője a koronavírusos járó betegek ellátásával kapcsolatban osztotta meg tapasztalatait. A mestertanár szerint nincs olyan gyógyszer vagy kezelés, ami önmagában jól működne a koronavírus fertőzés ellen. Az orvos azt mondta előadásában, hogy az Ivermectint minél előbb be kell adni a fertőzötteknek. Kory számos példával illusztrálta előadása során, hogy a vizsgálatok során hogyan és miként vált be a gyógyszer tömeges használata. Említve egy mexikóvárosi és indiai államban történt tömeges kezelést is az Ivermectinnel. A mestertanár elmondása szerint mind a két esetben radikálisan csökkent a halálozás és a kórházi ápolásra szorulók száma is gyógyszer használatának eredményeképpen. A doktor úgy látja, hogy a gyógyszer engedélyezését a WHO szándékosan nem tette lehetővé, mert a gyógyszer- és vakcinagyárak érdekeit tartja szem előtt, az emberek helyett."
Negyedik hullám: ha minden így marad, semmi jóra nem számíthatunk

(#111315) lacafaca válasza Reggie0 (#111313) üzenetére


lacafaca
őstag

és szerinted ezt föltett karokkal és csorgó nyállal fogják tűrni? (mondjuk a német van annyira debil, de hogy a mediterrán simán fölhúzza az első kandeláberre a döntéshozókat...végül is az elejétől erre megy ki a játék, tapsikoljunk a lassan de biztosan kibontakozó társadalmi feszültségek végsőkig való kiélezéséhez... hurrá :C )

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#111318) Reggie0 válasza lacafaca (#111315) üzenetére


Reggie0
félisten

Dehogy huzzak. A legtobb antivaxer csak fotelforradalmar, amelyik meg kimegy az utcara az annyira hulye, hogy azt se tudja megszamolni hany segge van.

(#111319) lacafaca válasza #20749568 (#111317) üzenetére


lacafaca
őstag

okt. 15...majd lesz. de tényleg ennyire burokban éltek? semmit nem érzékeltek a való világból? kell pár link, hogy körbenézhess a világban, vagy jó ez a rezignált közönyösség és amiről nem tudunk az nincs is...jesszusom :N

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#111321) t72killer válasza FrezeR (#111316) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyáltalán nem meglepő. A részletek persze homályosak, de nem szabad elfelejteni, hogy ez egy másfélmilliárdos ország, ahol nem olyan rég bedurrant az eredeti SARS - érthető, hogy mindent tudni akarnak a koronavírusokról. Továbbra is egyfajta igen korai fázisban lévő vakcinaprojektet, vagy egy végső megoldásként pl MERS alapú bioterrorizmussal szemben gyorsan bevethető chemtrail-projektet sejtek mögötte. Utóbbi esetben természetes, hogy 9lakat alatt tartják az infókat, kb ugyanúgy, mintha ők fejlesztenének biofegyvert.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#111322) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Elindult az ME/CFS tájékoztató site, amely foglalkozik a poszt-covid/long-covid témával is.
https://mecfs.hu/tag/covid-poszt-covid/

(#111323) t72killer válasza Z.É.T. (#111322) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy teljes éve tudjuk már, hogy van longcovid, egészen elképesztő, hogy még mindíg söprik a témát a szőnyeg alá veszettül és hajtják a gyerekeket a lövészárokba.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#111324) lacafaca válasza #20749568 (#111320) üzenetére


lacafaca
őstag

én kérek elnézést helyetted, hogy történelem tanárként nem(akarod) látod át a múltból a párhuzamokat...de tényleg remélem, hogy csak zsigeri tagadásban vagy ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#111325) perempe válasza FrezeR (#111314) üzenetére


perempe
addikt

sajnos a dr John Campbell Kory interjú Ivermectin részét törölték a Youtube-ról.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#111327) t72killer válasza lacafaca (#111324) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Najó, de ez nem párhuzam, akkora derékszög mint ide Lacháza :DDD .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#111328) lacafaca válasza #20749568 (#111326) üzenetére


lacafaca
őstag

akkor elnézésed kell kérjem, szentül meg voltam győződve róla, mivel régebben annyit példálóztál te is vele...sry

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#111329) csapee válasza t72killer (#111327) üzenetére


csapee
senior tag

Lacaháza?
Ezekből több is van? Atomot nekik. :D ;]

Csapee

(#111330) Z.É.T. válasza #20749568 (#111326) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Pedig kivételesen egyet kell értenem lacával, számtalan párhuzamot lehet vonni korábbi eseményekkel. :K

(#111331) Cs1csó válasza t72killer (#111323) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az egészségügyünk már két éve is "gáz" volt. Magyarán az akkori terheléssel sem bírt. (hogy miért: technikai, szervezési, személyi, eszköz, az állampolgárok (nem sportolunk, nem táplálkozunk egészségesen, sok az alkoholista) stb. probléma miatt most mindegy)
Ez az alap. A "long covid" ugye teljesen új dolog, nincs rá fix bevált terápia, a "kezelés" időt, embert és erőforrást igényel ami ahogy fentebb írtam nincs.
Senki sem meri bevállalni:
1. kötelező legyen az oltás
2. akárhány éves embert be lehessen oltani

Jelenleg szerintem a "long covid" a legfontosabb és a legkevésbé fontos dolog is egyben. A jövő problémáit nézve fontos, de a jelent nézve (amikor emberek halnak meg a kórházakban kórházi fertőzésben inkább mint bármi másban ) nem fontos.

A "long covid" szerintem tökéletes terepe a magánegészségügynek, ha van pénzed foglalkoznak veled (és a gyerekeddel) persze mivel valós kezelések nem nagyon vannak de már az is jó érzés lehet, hogy a PÉNZEDÉRT foglalkoznak veled vagy a gyerekeddel, megvizsgálnak stb.

(#111333) zolivissza


zolivissza
aktív tag

átlátszó mind

amor fati

(#111334) Alpi. válasza #20749568 (#111332) üzenetére


Alpi.
addikt

A cikkben a "sok, egymással sokszor elllenkező rendszabályok" vannak megjelőlve okozóként. :)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#111336) lacafaca válasza #20749568 (#111335) üzenetére


lacafaca
őstag

Tudod a (varj, osszeszedem a csodas jelzoidet) idiotatirpakfalusiparaszt gyorsan levagja, hogyha at akarjak baszni...tudod ez egyfajta genetikai tulajdonsag tulelesi osztonnel kombinalva...erre sajnos a tuliskolazott varosi keptelen ;)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#111337) viharhozo válasza #20749568 (#111332) üzenetére


viharhozo
addikt

És minő meglepetés, ott is a falusi volt kikerekedve magától, hogy ő márpedig mekkora észlény.

Ez mifsznk kellett ide? Nincs eleg feszko? Egyelemu mintabol extrapolalni, az mi?

Egyebkent, h a mai nepmuvelesem is meglegyen, 1932-ben a falvak adtak a lakossag ketharmadat, tehat pusztan matematikailag is nagyobb volt az eselye, h ott lesz a tobb hulye.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#111339) lacafaca válasza #20749568 (#111338) üzenetére


lacafaca
őstag

na..hogyan? (kezd egyre érdekesebb/mélyebb jellemrajz kirajzolódni, most már vidd végig lécci :DDD )

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#111340) pjen válasza #20749568 (#111338) üzenetére


pjen
félisten

Én nem vagyok falusi, de szerintem ezt neked be kéne fejezni.Csak nézz körül a városban.

(#111342) Ricardo válasza lacafaca (#111339) üzenetére


Ricardo
félisten

"kezd egyre érdekesebb/mélyebb jellemrajz kirajzolódni"

Ugye? Jó a rálátás kívülről. Most érzed, milyen olvasni a felsőbbrendűséget hirdető baromságokat. Üdv a másik oldalon.
Te ugyanezt a szemléletet tolod , csak ellenkező előjellel. Te a városiakat nézed le.
[link]
[link]
[link]

(#111343) lacafaca válasza Ricardo (#111342) üzenetére


lacafaca
őstag

úgy, hogy én is városi vagyok...fail :DDD
semmit nem tanultatok az elmúlt egy évből, semmilyen téren, pedig eskü megfeszültem emiatt...de már ezt is leszarom :))

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#111344) Ricardo válasza lacafaca (#111343) üzenetére


Ricardo
félisten

Azért hivatkozol a városiakra úgy ahogy. Ne magyarázkodj. Most pont egyetértek. Érdekes jellemrajz.

".de már ezt is leszarom "

Ez is hihető. Azért vagy (ígéreted ellenére) folyamatosan ebben a topikban.

Engedd el, ennek már izzadság szaga van.

(#111345) lacafaca válasza Ricardo (#111344) üzenetére


lacafaca
őstag

fölöslegesen görcsölsz...bár tedd, pont leszarom ;)

@tankos:
:U

én szóltam időben...

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#111346) t72killer válasza lacafaca (#111345) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hálistennek élőben nem futottam bele, de hallottam róla. Sokan foglalják most imáikba az agyrotty wrexit-szavazókat.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#111347) Ricardo válasza lacafaca (#111345) üzenetére


Ricardo
félisten

"pont leszarom"

Hát persze. Azért mantrázod folyamatosan :DD
Már írtam. Engedd el. ;)

(#111348) lacafaca válasza t72killer (#111346) üzenetére


lacafaca
őstag

hamarosan a slozipapír lesz a legkisebb gond :)

ric 🤦‍♂️ :N

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#111349) lafaty80 válasza #20749568 (#111338) üzenetére


lafaty80
őstag

Én is falusi vagyok, sosem tagadom sehol. Nem vágom, hogy ezzel kapcsolatban miért is kell általánosítani? :F

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#111350) lacafaca


lacafaca
őstag

‘Back to normal everyday life’: Norwegian PM announces end of Covid restrictions

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.