Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59551) Jim Tonic válasza kabelmania27 (#59550) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Egy régi boxom megmaradt, de a második tévé mellé kellene egy. Már hónapokkal ezelőtt volt a váltás.
A 26 csatorna nem is rossz hír.
Box akkor nincs?
wi-free-t kikapcsoltam. A jel annyira erős, hogy csillapítót raktak a modem elé. Amúgy nem néztem értékeket. Nekem csak az fura, hogy szalad 300mbit/s körül, aztán zéró fél percre, utána megint rendben. Egy időben ez tragikussá vált, fél percig ment, fél percig nem. Akkor kihúztam a modemet 2 percre, újraindítottam, azóta 5-10 percenkét van a szünet.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#59552) kabelmania27 válasza Jim Tonic (#59551) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Harmadik boxot tudsz kérni, de már csak horizon van, vagy veszel dvb-c vevőt ami nem olcsó.

(#59553) Jim Tonic válasza kabelmania27 (#59552) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Tehát egy boxom van, az egyik tévé mellett. Azt is cserélni akarták, de nem engedtem szétfúrni a kétemeletes házat. A második tévé mellé szerettem volna még egy boxot, de oda már csak újat tudtak volna adni. Drága a dvb-c vevő? Tudsz adni egy linket? Azzal minden csatorna jönne? Ahhoz akkor a conax kártya kell, és kész?

Köszi a segítséget.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#59554) mlinus válasza petymeg (#59508) üzenetére


mlinus
őstag

A cikkben leírt problémát én még 2014 decemberében felvettetem, pont ebben a topikban, amikor kaptam egy Hitron modemet, ami Puma 6 chipsetet használ.

Azonban ennek a problémának nincs köze ahhoz amit te tapasztalsz. A letöltési/feltöltési sebességet nem befolyásolja, csak a ping stabilitását, és ezalatt se azt kell érteni hogy 5 és 999 között ugrál, hanem hogy mondjuk 1-2 adatcsomag 80-90 ms helyett megy át a modemen a szokásos 0-2 ms helyett.

(#59555) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

Sziasztok!

A kollégámnak van egy problémája a távirányítóval kapcsolatosan. Vett egy ilyen kütyüt, amellyel szinte minden eszközét tudja vezérelni. Kivétel a UPC Cisco boxot. A felismertetés úgy működik, hogy távirányítót a kütyü felé kell fordítani és egy gombot megnyomva a távirányítón a kütyü felismeri a jelet. Ez sajnos a boxhoz adott controlellel nem megy. Már teljesen tanácstalan. Tud valaki megoldást, hogyan tudná összepárosítani a boxot a kütyüvel?

Köszi előre is.

Romanes eunt domus

(#59556) petymeg válasza mlinus (#59554) üzenetére


petymeg
addikt

OK, elhiszem.
A letöltési sebesség ingadozását mi okozza akkor? Minden körülmény azonos, reggel 90 mbit/sec (ez ma reggel történt, rekord) napközben 20-30 éjszakára 2-3. Mondom, minden körülmény ugyanaz. Nem zavarja be semmi -nézem wifi analyzerrel-, ugyanazokkal az eszközökkel mérem, ugyanott.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#59557) kabelmania27 válasza Jim Tonic (#59553) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha csak a kódolatlan dvb-c adásokat szeretnéd nézni akkor nem annyira drága, viszont ha CI+ képes boxot szeretnél venni az eléggé drága és nem garantált, hogy működik.
Híradástechnikai webshopokban találsz ilyet teljesség igénye nélküll sat.hu www.elektro-sat.hu uniotelecom.hu m3digital.hu betacom.hu

(#59558) R3laX


R3laX
addikt

Szerintetek mi lehet? 1-2 hete nem tudok Quake Champons-szal játszani, mert irtó magas a ping, illetve kidobál folyamatosan. UPC ügyfélszolgálat se tudott segíteni...



(#59559) canniball válasza Jim Tonic (#59549) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekem az itt olvasottak alapján úgy rémlik (aztán ha rosszul akkor majd a többiek kijavítanak), hogy az UTP kábel csak az interaktív szolgáltatásokhoz kell. Ha neked ezekre nincs szükséged akkor problem solved.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#59560) Intruder2k5 válasza canniball (#59559) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Viszont valahol volt szó arról is, hogy nem hajlandók bekötni, ha nem megoldható, vagy a tulajdonos nem engedi az UTP kábelezést. Többek közt ezért sem adják ki szereld magadban a Horizon boxot. Aztán később erre is írta már valaki, hogy neki sikerült megbeszélni, hogy UTP kábel nélkül kössék be. Szóval feltehetően a hivatalos álláspont az, hogy kötelező hozzá az UTP, de néha sikerül elintézni azt is, hogy mégse legyen kötelező.

(#59561) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Hol tudom átállítani a modemben azt a Mac címet amivel PC-t azonosítja?
Köszönöm.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#59562) Intruder2k5 válasza zoltanz (#59561) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hogy micsodát? A UPC a modemet azonosítja, annak a MAC címe van regisztrálva, az alapján kapsz netet. A PC vagy a router MAC címe lényegtelen.

(#59563) sirarcheer válasza Intruder2k5 (#59560) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Nálam csomagváltás miatt lett Horizon és simán küldték futárral szerencsére.

@Más:
Tegnap megjött a Connect Box, beüzemelés simán ment, érthetően végigvezetett a beüzemelésen.
Magától beregisztálta magát, mindenről írt a webes felülteten, szóval kellemes csalódás volt.

PSN: sirarcheer

(#59564) zoltanz válasza Intruder2k5 (#59562) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Kábellel szerettem volna kimérni a 120-as netet, mert ugye a n-es Wifi betompít sajnos.
Átraktam a modemet Switch üzemmódnál: Router üzemmódba, de pach kábellel nincs csak helyi hálózat, (PC-n a DHCP on) :F

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#59565) cigam válasza zsiga68 (#59545) üzenetére


cigam
félisten

Menü-»Eszköztár-»Pin kód és szülői zár-»Korosztályi besorolás ki. :N

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#59566) Intruder2k5 válasza zoltanz (#59564) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Áramtalanítsd a modemet 1-2 percre.

(#59567) cigam válasza zoltanz (#59564) üzenetére


cigam
félisten

Link LED-ek villognak amikor bedugod a kábelt?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#59568) zoltanz válasza Intruder2k5 (#59566) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Amikor átraktam Bridge üzemmódból Router-be a (Switch beállításoknál) magától újraindult.
Megpróbálom még több másodpercig kikapcsolva hagyom, tehát mennie kéne.
Köszi! (régebben használtam már így, de a szerelő nem tudom azóta mit állított)

cigam

A PC-n villogott a led. Vagy hol gondolod?
A modem beállításokat elértem PC-ről így, de az internet negatív.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#59569) mlinus válasza petymeg (#59556) üzenetére


mlinus
őstag

Nekem nem tiszta a helyzet - kábelen is így viselkedik, vagy csak wifin?
ha kábelen is rossz, akkor nem feltétlen eszközhiba. Ha csak wifin rossz, akár a wifi résszel is lehet valami gond. Illetve ekkor mindenképp érdemes megnézni hogy több különféle eszköz is hasonlóan viselkedik-e wifin, mert a régebbi Thomson kábelmodemnél pl amit adtak, volt egy csúnya "inkompatilbilitás" egy bizonyos chipsetű wifi kártyával, amit firmware-ben javítottak.

(#59570) mlinus válasza R3laX (#59558) üzenetére


mlinus
őstag

szia,

a tracertek alapján semmi baj nincs a neteddel, a pingek teljesen jók, nálam is ugyanilyen értékek vannak. Egyik szervernél se ér célba a trace, de ezzel baj nincs, csaak annyit jelent hogy nem fogad icmp-t.

egy pingstabilitiás tesztet érdemes nyomni pl ping www.bix.hu -n 500, és akkor megnézni a végeredményt (ez 500 pinget fog lekérni)

ha az is jó, akkor biztos hogy jó régió van kiválasztva a játékon belül?

(#59571) kabelmania27 válasza R3laX (#59558) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modemértékek rendben vannak?

(#59572) R3laX válasza mlinus (#59570) üzenetére


R3laX
addikt

Stabil, nincs vele gond.

Reply from 193.239.149.210: bytes=32 time=19ms TTL=58
Reply from 193.239.149.210: bytes=32 time=22ms TTL=58
Reply from 193.239.149.210: bytes=32 time=20ms TTL=58
Reply from 193.239.149.210: bytes=32 time=20ms TTL=58
Reply from 193.239.149.210: bytes=32 time=20ms TTL=58
Reply from 193.239.149.210: bytes=32 time=23ms TTL=58

kabelmania27:



[ Szerkesztve ]

(#59573) kabelmania27 válasza R3laX (#59572) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Adási közel van az 50-hez ezért nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

(#59574) zoltanz válasza cigam (#59567) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Amúgy a Technicolor TC7200.U-n full gigabites lan lehet? (úgy értem, hogy be/kimenet) Ha jól látom csak n-s Wifi-t tud.
"Szabványos RJ-45 10/100/1000BaseT Ethernet csatlakozó auto-negotiation és MDIX funkcióval. "

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#59575) R3laX válasza kabelmania27 (#59573) üzenetére


R3laX
addikt

Ilyen, nincs kilazulva, néztem:

[ Szerkesztve ]

(#59576) kabelmania27 válasza R3laX (#59575) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez jófajta, kettes osztó után ezek az értékek elfogadhatók.
Max annyit érdemes megnézni, hogy a bejövő legyen az in-ben, modem/box out.

[ Szerkesztve ]

(#59577) R3laX válasza kabelmania27 (#59576) üzenetére


R3laX
addikt

Most próbáltam a Battlefield 1-et is, már ez is kidob. Connection Disconnected... Quake Champions is visszadob menübe, hogy jelentkezzek be 1 perc után. Ilyenkor mit lehet ezekkel(UPC) kezdeni? :) . És akkor most legyek hűséges előfizető? 9000-ért? :). Diginél nagyobb feltöltéssel megkapom ugyanezt(még többet + adásokkal) 5-ért, csak ebben az épületben pont nem volt :(

[ Szerkesztve ]

(#59578) kabelmania27 válasza R3laX (#59577) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szolgáltatók nem garantálják a pinget, lehet nem a UPC hálózatában van a probléma, régebben is volt ilyen.
Más társaságnál is előfordulhat ilyen probléma, próbálj másik szervert.
Wi-freet kapcsoltasd ki ha nem használod.
Nézd meg bridge módban javul-e a helyzet. 192.168.100.1 címen tudsz bejelentkezni ha nincs router módban.

[ Szerkesztve ]

(#59579) donmackó válasza zoltanz (#59568) üzenetére


donmackó
őstag

Nem árt ha a pc-t is rebootolod, vagy kiadod cmd-ben az ipconfig /release -> ipconfig /renew parancsokat ebben a sorrendben. Vagy tiltsd le a hálókártyát és engedélyezd újra.

Release the cable hounds!

(#59580) R3laX válasza kabelmania27 (#59578) üzenetére


R3laX
addikt

Nincs bekapcsolva, már 2-3 hónapja kikapcsoltattam a wifreet, mikor a BF1 ugyanezt művelte(mondjuk most is). Kipróbáltam Quake Campions-t modem módban, javult Data Centernél a ping 100-110 helyett 64(ez ilyen régió szerű kiválasztás, játékban 28-30-34pinget ír szinte mindig), de most is kidobott :( . Nem is lenne gondom egyébként a magasabb ping-gel, már megszoktam, hogy sokszor rosszabb mint szülővárosomban Invitel 10mbs/512kbs-es ADSL-lel :N, de ne dobáljon már ki...

(#59581) zoltanz válasza donmackó (#59579) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Oks, lesz időm kipróbálom újra. :R

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#59582) Jim Tonic válasza canniball (#59559) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az a baj, hogy a UPC folyamatosan frissíti a boxokon a szoftvert, ahhoz meg szerintem hálózat kell. Szerelő azt mondta, hogy össze lehet rakni kábel nélkül, darabig megy is, de aztán leáll. Hogy aztán ő mennyire volt jól informált, azt nem tudom.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#59583) Plebi válasza adika4444 (#59547) üzenetére


Plebi
senior tag

Igen 3925-ös, router módban nagy terhelésnél már nem volt jó a net, főleg a pingek mentek el nagyon, viszont akkor is elérhető maradt a felülete, connect box nagy terhelésnél szintén "megáll" de a felület sem érhető el. A cisco modemként tökéletes.

kabelmania27: lassan két hónapja (kopp-kopp) teszi a dolgát, asus routert sem kellett piszkálni azóta. Hardveres NAT rengeteget segít. Előtte TPlink 1043nd v1-em volt, abban nincs hardveres nat, hiába gigabites netet csak 100 megabitig képes érdemben kezelni. Asusban kikapacsolva a hardveres natot egy sima speedtest is 100%-on járatja a procit, bekapcsolva 10-15%.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#59584) o.gaby válasza Jim Tonic (#59582) üzenetére


o.gaby
tag

Nálam 3 hónapja net nélkül üzemel a horizon box. 1 éve van meg, és még egyszer sem volt rajta fw frissítés, tehát nem kapkodják el a dolgot.

(#59585) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Az HBO-n folyamatosan előjön hogy pin kódot kér a tartalom megtekintéséhez, ezt hogy lehet kikapcsolni?

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#59586) cigam válasza norberto_th (#59585) üzenetére


cigam
félisten

Ezt remélem komolyan kérdezed, mert viccnek kicsit durva. Ha horizon box-od van, csak 20-at kellett volna visszaolvasni (#59565), vagy felcsapni a manuel megfelelő oldalát.

Menü-»Eszköztár-»Pin kód és szülői zár-»Korosztályi besorolás ki.

zoltanz

Igen, arra gondoltam. A PC most milyen IP címet kap? Nem állítgattad el a küönféle korlátozásokat? Pl. IP/mac szűrés, hogy az adott gépet kiengeded-e az internetre.

Pl. a ping 8.8.8.8 parancsot kiadva kapsz választ? Ha igen, akkor a névfeloldással van gond. Az mire van állítva?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#59587) cstibi73


cstibi73
tag

Bp. XIII. ker.-ben központi hiba lehet?
Semmilyen vezetékes szolgáltatás nem működik, ügyfélszolgálat leterheltsége természetesen rendkívül magas...

Most már bemondja az automata, központi hiba.
XIII. kerületiek türelem!

[ Szerkesztve ]

(#59588) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Kipróbáltam egy T-s cisco epc3925-ös routert. Egy idő után a router újraindult, és nem tudtam elérni (csak factory resettel). Ez nem volt, mikor nem volt rádugva a koax.
Egyébként meg nem jön be a pcreg.upc.hu, meg nem upc-s firmware van az eszközön. Illetve csak a 192.168.0.1-en volt elérhető (192.168.100.1-en nem).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#59589) cigam


cigam
félisten

Ma látványosan frissítette magát a Horizon Box:

MINFS: HS_14.0.29.f-PRD-LIVE -» HS_22.0.38A.f-PROD-LIVE
SWIFT: HS_14.3.2A.p-PRD-LIVE -» HS_22.3.38A.f-PROD-LIVE
USRLIB: HS_14.3.2A.p-PRD-LIVE -» HS_22.3.38A.f-PROD-LIVE
SETUP: DEV-HU_20170419132706 -» HS_22.0.38.k-HU_20170608120029

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#59590) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#59588) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak olyan eszköz használható amelyik regisztrálva van a UPC rendszerében.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59591) canniball válasza Intruder2k5 (#59560) üzenetére


canniball
nagyúr

Erre is van megoldás, ahogy már itt "elhangzott" (azt hiszem kabelmania tollából) : úgy kell kérni a bekötést a szerelőtől hogy a kábelt ne rögzítse csak vezesse el a földön, aztán ha távozott fel lehet szedni; így mindenki vágya teljesül. :)

(#59582) Jim Tonic!
Kérd így. Néha rádugod, aztán összetekered a kábelt és nem lesz útban.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#59592) zsiga68 válasza cigam (#59565) üzenetére


zsiga68
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget.Kikapcsoltam a besorolást. :)

(#59593) Intruder2k5 válasza canniball (#59591) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igazad van, ez így jó.

(#59594) Gubek-Einste válasza canniball (#59591) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vagy oda kérni az eszköz bekötését ahol közel van a router, amikor elmegy mehet az eszköz a végleges helyére.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59595) SybenX


SybenX
őstag

Múltkor írtam ide, hogy gond van a nettel: belassul a böngészés, wifit eldobálja, modem újraindul. Írtam hibabejelentést, nem reagáltak. A modem most már nem indul újra, kábelen keresztül jó a net, wifin viszont van ,hogy borzasztóan lelassul a böngészés és meg is szakad a kapcsolat. Ez a probléma főleg egy pc-n van ami egy TP-LINK TL-WN722N usb wifi adapterrel van rácsatlakoztatva a modem wifijére és szinte használhatatlan rajta a net időnként.
Modem: 3 éves Ubee EVW3226EU
Csatorna volt állítva azzal nem lehet gond, elosztó is jó, nincs semmi kilazulva, jelek is jók. A modemmel van a gond vagy a wifi adapterrel? Baromira idegesítő, ugyanis nem lehet dolgozni így a másik pc-n ami wifin keresztül csatlakozik.

Szerk.: Közben mértem a wifis pc-n egy pinget: min 16 és max 1900 között ugrál. Lehet emiatt van?

[ Szerkesztve ]

(#59596) Jim Tonic válasza canniball (#59591) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Jó tipp. Meglépem. Köszi.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#59597) kabelmania27 válasza SybenX (#59595) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A wifi beállításoknál modemen az energiatakarékos wmm-et kapcsold ki, lehet segít valamit, összefoglalóban linkelt programmal keress szabad csatornát, ha sehogy sem sikerül akkor használj vezetékes kapcsolatot.

(#59598) SybenX válasza kabelmania27 (#59597) üzenetére


SybenX
őstag

Az ki van kapcsolva.Sok csatornát próbáltam már. Csak nem értem , eddig jó volt most lett rossz valamiért. Viszont kábelen is előfordul a belssulas, de ritkábban.

Szerk.:Most kábelen sem megy normálisan a net...Nem jó ez sehogy.

[ Szerkesztve ]

(#59599) kabelmania27 válasza SybenX (#59598) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor állítsd át bridge módba és kikapcsolt wi-freevel teszteld.
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

[ Szerkesztve ]

(#59600) SybenX válasza kabelmania27 (#59599) üzenetére


SybenX
őstag

Köszi , megpróbálom úgy is.
Holnap megnézem milyen az elosztó.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.