Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60051) bandus


bandus
veterán

sziasztok!

új albérletbe költöztem, ahol korábban upc volt. az előző lakó elvitte az előfizetését, de a modem ott maradt. az upc-s internetes címkeresőbe beírva a címet az elérhető szolgáltatásoknál mindenhol zöld pipa van, kivéve az internetnél :F ez azt jelenti, hogy én csak netre nem is tudok előfizetni, kell mindenképp a tv, stb előfizetés is?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#60052) fokukac válasza bandus (#60051) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nem hinném. :)
Hívd fel a 1221-et, és megmondják. Nálam úgy kötötték be, hogy benne se volt a címlistában, de végülis behúzták a kábelt. Ha már bent van, ez nem jelenthet problémát.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#60053) kabelmania27 válasza Scale (#60050) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, rendben vannak.
bandus: Üdv! 1221-et hívd fel megrendelés gomb után megfogja mondani az ügyintéző, hogy mikor tudják bekötni, lehet már másnap vagy pár nap múlva lesz időpont.

(#60054) bandus válasza kabelmania27 (#60053) üzenetére


bandus
veterán

ezt a bekötés dolgot nem értem. fizikailag minden ott van (modem, kábel) és eddig is volt előfizetés a lakásban :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#60055) ztsoft


ztsoft
őstag

Ma sikerült egy új dolgot lemérnem, azaz, egy áramszünet (~30 mp) után, 25 perc kell a TC HGW-nek, hogy legyen internet.
Ezt sokallom! Már a múltkor is mondtam a technikusnak, csak annyit mondott, hogy a rendszereik gyorsan felállnak.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#60056) kabelmania27 válasza bandus (#60054) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azzal nem kell foglakozni, hogy az oldal mit ír ki 1221-en rendeld meg vagy irodában.
Ha kivan építve kérhetsz saját beüzemelést.
ztsoft: Az sok, nálunk az Ubee legkésőbb egy perc alatt szinkronizál.

[ Szerkesztve ]

(#60057) ztsoft válasza kabelmania27 (#60056) üzenetére


ztsoft
őstag

Az áramszünet pár erősítőt biztos érintett az oszlopon, de, hogy a központot érintette-e, azt nem tudom, más trafón van.

Amit még megfigyeltem, ilyenkor csak egy-egy fel le csatorna van, de azok is ingadoznak, néha tűréshatáron túl is vannak.

Ha csak a TC-t áramtalanítom, akkor az is gyorsan feláll.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#60058) Scale válasza kabelmania27 (#60053) üzenetére


Scale
őstag

A kábeles kérdéshez is kérhetek segítséget? :R

(#60059) kabelmania27 válasza Scale (#60058) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Persze, ha követed a koax kábel útját megtalálod az osztót. Nézd meg a beépített szekrényt.

[ Szerkesztve ]

(#60060) Scale válasza kabelmania27 (#60059) üzenetére


Scale
őstag

Hát a beépített szekrény mögé nem tudok benézni sajnos, mivel a fal egyből mögötte van és egy kis lyuk van amin keresztül a szekrénybe jut a kábel. Akkor így ez a nyomozás elakadt? Sose tudom meg már mi a baj :(

(#60061) kabelmania27 válasza Scale (#60060) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet nincs elosztva a koax, vagy valahol falban van, új építésűnél a bejárati ajtónál egy dobozban szokták elosztani, régi építésűnél a bejárati ajtónál hozzák be. Ezekkel a modem értékekkel stabilan kellene működnie.

[ Szerkesztve ]

(#60062) wwwblade


wwwblade
újonc

Sziasztok!

1 Hete lecseréltem a mediaboxot - mediacard-ra .
Azt tapasztalom hogy a card-al sokkal lassabb a bekapcsolás és az élő adás megjelenítése, a műsorijság betöltése , a csatornaváltás és minden olyan szolgáltatás amihez a kártyának köze lehet.

A media box-nál a műsorujság léptetése , aktuális műsorok címe sokkal gördülékenyebb volt .
tapasztalt még valaki ilyet , van egyéb beállítás a beüzemelésen kívül ?

Köszi
TV: LG 60UH6257

Tomi

(#60063) blakey válasza wwwblade (#60062) üzenetére


blakey
félisten

Nem (csak) a kártya lehet a hibás, a tv is erősen benne van, a tv fórumán érdeklődj, hogy lehet-e gond a tv tunerjével vagy sem. Nálam megfelelően működnek a kártyák mindegyik tv-ben.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60064) kabelmania27 válasza wwwblade (#60062) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nálunk is LG van, hasonlóan működik, más beállítás nincs.
Próbáld meg nem a UPC Digital menüpontban megkeresni a csatornákat így bizonyos funkciók használhatók pl törlés.

[ Szerkesztve ]

(#60065) pkaresz


pkaresz
senior tag

Sziasztok!

Ebben a jó melegben, így alakultak a modem értékek!

Ránéznétek?

Köszönettel!

Üdv: Karesz
Model: Cisco EPC3212
Vendor: Cisco
Hardware Revision: 1.0
MAC Address:
Bootloader Revision: 2.3.0_R1
Current Software Revision: e3200-ESIP-16-v302r125562-130611c_upc
Firmware Name: e3200-ESIP-16-v302r125562-130611c_upc.bin
Firmware Build Time: Jun 11 11:11:07 2013
Cable Modem Status: Operational

Cable Modem State
DOCSIS Downstream Scanning: Completed
DOCSIS Ranging: Completed
DOCSIS DHCP: Completed
DOCSIS TFTP: Completed
DOCSIS Data Reg Complete: Completed
DOCSIS Privacy: Enabled

Downstream Channels
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 2.6 dBmV 38.4 dB
Channel 2: 5.0 dBmV 40.4 dB
Channel 3: 4.8 dBmV 40.6 dB
Channel 4: 4.7 dBmV 40.8 dB
Channel 5: 5.3 dBmV 40.8 dB
Channel 6: 4.8 dBmV 40.9 dB
Channel 7: 4.6 dBmV 40.9 dB
Channel 8: 4.8 dBmV 40.9 dB

Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 40.0 dBmV
Channel 2: 37.4 dBmV
Channel 3: 39.2 dBmV
Channel 4: 39.2 dBmV

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#60066) ArthurShelby válasza pkaresz (#60065) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Jók.
A letöltés magas (Signal to Noise Ratio, SNR), a feltöltés meg 50 alatt van jóval.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#60067) adika4444 válasza pkaresz (#60065) üzenetére


adika4444
addikt

Jó értékek, ezzel nem lesz gondod:)
Amúgy van egy DIGI-s netem, és egy UPC-s rokonnál. Néha a két net közt a ping 8--10 ms, ha a DIGI részen ip-váltás van akkor meg 23--25 ms... Ez mitől lehet? Traceroute alapján nem látok eltérést... Van erre valakinek ötlete?

üdv, adika4444

(#60068) kabelmania27 válasza adika4444 (#60067) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet átmeneti túlterheltség. Digivel kapcsolatban a Digis topikba érdeklődj.

[ Szerkesztve ]

(#60069) pkaresz


pkaresz
senior tag

Köszönöm, mindenkinek! :R

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#60070) kabelmania27 válasza pkaresz (#60065) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Rendben vannak az értékek nem kell szakadástól tartanod.

[ Szerkesztve ]

(#60071) HaGii


HaGii
tag

Sziasztok!
Egy ConnectBox-os problémám lenne:
240-es netünk van, de speedtest és valós letöltés alapján is max 70 megabit körül van. Hét vagy nap akármelyik szakában, és a környék se leterhelt. CB újraindítás nem segít.

Ami számomra érdekesebbé teszi a problémát: nincs külön routerem, a connect boxon (LAN) lóg egy TV egy asztali PC és egy NAS. A NAS és a PC között max 10mbyte-tal tudok másolni (oda-vissza egyaránt). SSD, HDD nem számít. Ha éppen másolok, NAS és PC között, és indítok egy speedtestet, akkor a sebességek bezuhannak. Mintha összesen erre a 70mbitre lenne képes a cucc.

Kérdésem az lenne, hogy ez CB hiba? Mikor megvettük minden szuper volt. Jelezzem a szolgáltató felé?

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv!

"-Milyen telefon? Androidos? - Nem,sima okos."

(#60072) 4Grider válasza HaGii (#60071) üzenetére


4Grider
nagyúr

Kábelen lóg az összes eszköz, vagy WLAN-t is van. Mert a WLAN-ra jellemző az, amit leírtál...
Ha kábel, az asztali pc hálókártyája véletlenül nem 10/100-as?

[ Szerkesztve ]

(#60073) pkaresz válasza kabelmania27 (#60070) üzenetére


pkaresz
senior tag

Köszi!
:)

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#60074) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Itt lehet pörgősebb. Valaki ebben tudna segíteni?

(#60075) 4Grider válasza bozsozso (#60074) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezekkel nem érdemes foglalkozni, egyik sem kritikus probléma, a netedet nem lassítja.

(#60076) bozsozso válasza 4Grider (#60075) üzenetére


bozsozso
őstag

Net szakadás sem lehet ettől? Akár csak pillanatnyi is?

(#60077) HaGii válasza 4Grider (#60072) üzenetére


HaGii
tag

Szia!
WLAN-on csak a telefonok vannak.
De megoldottad a problémát:
100megabiten csatlakozott a PC. Diagnosztikában azt írta, hogy csak ennyire képes. Átraktam a CB egy másik LAN portjába, és rögtön gigabit-es lett.
Így a net is ~240-nel hasít, és a hálózat is pörög.

Nagy pacsi!

:R

"-Milyen telefon? Androidos? - Nem,sima okos."

(#60078) 4Grider válasza bozsozso (#60076) üzenetére


4Grider
nagyúr

Attól, hogy vacak/nem működő időszerver van beállítva, vagy hogy nem akar neked a dhcp új címet adni, vagy hogy nem kapsz új firmware-t, még nem kell szakadnia a netnek még egy pillanatra sem.

(#60079) bozsozso válasza 4Grider (#60078) üzenetére


bozsozso
őstag

Ok köszönöm.

(#60080) GabN73


GabN73
addikt

9. Kerületben mindenkinek működik az internet?

(#60081) macilaci78 válasza wwwblade (#60062) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálam analóg bronzról váltottunk digital bronzra egyből media card kivitelben az adatlapomon lévő TV-vel. Valóban lassabb a bekapcsolás és a menü is, de én csak legyintek rá. Betudom annak, hogy a STB egy célhardver, azért gyorsabb.
STB-szal nem próbáltam még UPC-t. Évekkel ezelőtt volt Telekom IPTV-m STB-szal egy katódsugárcsöves TV-vel, az gyors volt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#60082) donmackó


donmackó
őstag

Kapott ma a horizon box egy frissítést. Már kiírja hogy mi nincs az előfizetésben, és változott a hangerő váltás grafikája is. Néhány helyen a betűtípus is változott.

Legalább is én ennyit vettem észre. :)

sw verzó kép

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#60083) donmackó válasza donmackó (#60082) üzenetére


donmackó
őstag

Még pár észrevétel. Van egy piros led a kijelző bal felső sarkán, ami működés közben folyamatosan világít most már. És a csatona szám előtt is van egy P betű (pl.: P201), a kijelzőn. Úgy látszik ráfeküdtek egy kicsit a horizon box fejlesztésére is. Vagy csak olyan programozó került a gárdába aki érti is a dolgát. :)

Release the cable hounds!

(#60084) cstibi73 válasza donmackó (#60083) üzenetére


cstibi73
tag

Én is frissítettem. Végre Horizon box-on is vissza lehet tekerni az élőadást!(ha van külső vinyód) Csak fél évet vártam rá...

(#60085) gduck válasza donmackó (#60083) üzenetére


gduck
addikt

"Úgy látszik ráfeküdtek egy kicsit a horizon box fejlesztésére"

Végre egy jó hír :D

(#60086) ztsoft válasza donmackó (#60082) üzenetére


ztsoft
őstag

Pont a lényeget nem vetted észre. :D Eltűnt a "Horizon" felirat induláskor, helyette a UPC logója van.

Amúgy vannak érdekes dolgok most is, Csongrád TV, Kurca Televízio nincs jel, nem mintha nézném, csak kíváncsi voltam (eddig fel sem tűnt, hogy van), a másik a VividTV, itt nem írja, hogy nincs előfizetés.

A másik, mintha lassabban indulna el a box, de lehet, nem jól éreztem.
Az EPG is másképp jön be, adás -> fekete kép -> EPG.

Egyelőre ennyi.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#60087) AtaWrc


AtaWrc
tag

A beállítások menüben megjelent a dolby digital felirat is.

(#60088) #54715584 válasza AtaWrc (#60087) üzenetére


#54715584
törölt tag

Wow, valaki ki tudja próbálni, hogy működik-e HDMI-n házimozi erősítővel?

(#60089) sz.v.endre válasza #54715584 (#60088) üzenetére


sz.v.endre
csendes tag

Igen, működik!

(#60090) TeeJay


TeeJay
félisten

Még a végén tökéletesen használható lesz a Kaon STB is :D
Amúgy gondolom nem hardverileg sz*r hanem béna rajta a szoftver és talán lesz értelmes fejlesztő hozzá

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#60091) Gubek-Einste válasza TeeJay (#60090) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A szoftver alapvetően nem lenne rossz, csak nem ehhez a hardverhez lett fejlesztve.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60092) ztsoft válasza TeeJay (#60090) üzenetére


ztsoft
őstag

Egy példa a mostani fejlesztésre.

Régi szoftver működése:
távirányító gomb nyomás(pl. EPG) -> semmi -> EPG

Új szoftver működése:
távirányító gomb nyomás(pl. EPG) -> fekete képernyő -> EPG

Mint látható, időben semmi nem változott, ami feltűnő, az a reakció idő (vagy is, annak látszata), gomb nyomás után egyből jön a fekete képernyő. Aki nem figyeli kritikus szemmel, annak akár még gyorsulást is jelenthet.

Mint ahogy, Gubek-Einste is írta, ehhez a szoftverhez kevés ez a hardver, lehet rajta reszelgetni, de soha nem fog tökéletesen működni.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#60093) Watercolour válasza Watercolour (#59937) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Szóval úgy tűnik, mégsem sikerült a 20 napos javítási idő alatt kijavítaniuk a véletlenszerű packetloss problémámat, ezért bejelentettem újra.
Bár igen nehéz volt elmagyarázni a telefonos ügyintézőnek, hogy véletlenszerű hibajelenséről van szó, mert erősködött, hogy "ezzel nem tud mit csinálni, mert most nézi, és most jó", bár látja, hogy központilag visszaesett a jelerősség az adott időszakokban, de azóta "megjavították vagy automatikusan megjavult".
Nagynehezen eljutottunk addig, hogy felvett egy újabb hibajegyet, és "majd tájékoztatnak", bár én már nem reménykedem semmiben.
A panaszomra adott válaszukra még mindig várok.

Időközben kidobtam a munint, mert 2017-ben már kicsit kevés 5 percenként monitoring adatokat gyűjteni, ezért váltottam grafana+influxdb+collectd kombóra, itt látszik is jól a packetloss valamint az upstream power viszonya:

(A droprate grafikonon az 1 érték 100%-os packetlosst jelent. A pingelés 500ms-enként történik, 1000ms timeout-tal a google publikus DNS szerverére, a bix.hu-ra és a speedtest.upc.hu-ra.)

[ Szerkesztve ]

(#60094) tomp válasza TeeJay (#60090) üzenetére


tomp
félisten

Na akkor már csak a következők hiányoznak: rendes valós minőségű visszanéző, kártya olvasztó forróság megszüntetése.
1,5év múlva talán eléri a mai tv-k szintjét a "jövőbox".

(#60095) kezo0 válasza tomp (#60094) üzenetére


kezo0
addikt

Nagyon remélem, hogy másfél év múlva már lesz valami másik box is a kínálatban, jobb paraméterekkel, mert a Cisco-im nem fognak örökké működni, és rühelleném, ha bármelyik helyett is egy mostani Horizont kéne kapnom...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#60096) cigam válasza donmackó (#60082) üzenetére


cigam
félisten

- A készülék aktív/passzív (stand by) állapotát jelző „piros” LED
bekapcsolt állapotban folyamatosan világít
- Az eszköz LED-es visszajelző-paneljén a csatorna helyek száma előtt „P”
és „R” jelzés jelenik meg. A „P” jelzés az aktuálisan megjelenített
lineáris csatornákat, az „R” a rádiócsatornákat jelöli
- Új hangerőszabályzó panel a felhasználói felületen
- Kisegítő szöveg a főmenüben
- A tárterület foglaltságának kijelzése (százalékosan) - külső
tárolóeszköz csatlakoztatása esetén
- Előre beállítható felvétel rögzítési idő (5-120 perc között) - külső
tárolóeszköz csatlakoztatása esetén
- Optimalizált SCART csatlakozás
- Figyelmeztető üzenet küldése jelvesztés esetén
- Stabilitás és teljesítmény optimalizálás

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#60097) TeeJay válasza ztsoft (#60092) üzenetére


TeeJay
félisten

de miért kevés a hardver hozzá?
szerintem csak sokat akarta a UPC belerakni a cuccba és rájöttek hogy ahhoz erősebb hardver kellett volna
viszont ha csak TV nézés van meg alap funkciók arra miért lenne kevés az a hardver?
ja hogy UPC akart okos dolgokat meg extra funkciókat az már az ő bajuk
programozzák le rendesen a szoftvert és jó lesz, persze ezt nem a sok százezer előfizetővel kellene teszteltetni hanem már így kellett volna kiadni és nem 1-2év múlva belerakni azt ami kb. alap kellene hogy legyen

faterék TV-t néznek rajta meg a rádiókat hallgatták és nem jött eddig panasz hogy gond lenne
a T-home ADB STB sem volt jobb 3x akkora mérettel és az még jobban zabálta az áramot mert fűtötte a fejet a tányéron, meg vagy 8-9éves hardver volt benne (2009 januárban köttettük be akkor már megvolt az ADB cucc)

ahhoz képest a Kaon pici méretű és 8watt fogyasztás kutyafüle szerintem
én csak 1-2 napot próbálgattam hó elején de amennyire féltem tőle ahhoz képest TV nézéshez teljesen jól ment

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#60098) Gubek-Einste válasza TeeJay (#60097) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Eredetileg egy sokkal erősebb hardverű box-ra lett fejlesztve amin rendben is működik, csak az a baj, hogy rohad drága.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60099) ztsoft válasza TeeJay (#60097) üzenetére


ztsoft
őstag

Amit én vázoltam, az nem egy extra funkció volt, hanem egy alap dolog (EPG). De ha ennyire érdekel, akkor nézd meg. Mindenhol tapasztalható az akadás, lassú reakció, és nem kell hozzá extra dolog.

Csak egy dolog a sok közül, tavaly április óta jelen van az időnként előforduló hang hiba (csak a Horizon box-on jelentkezik, már teszteltem), és nem tudják a hiba okát. Az biztos, hogy a stream-ben nincs benne, de a box-on jelentkezik analóg, digitális kimeneten is. Nagy valószínűséggel a szoftver a ludas, azaz jobban mondva a szoftver és a hardver együttesen (egyszerűbben, kevés a hardver).

Mint ahogy az időnként kockásodó kép, vagy a csontra fagyó box (az utóbbi akkor szokott előjönni, mikor sokat megy egyfolytában, azaz F1-es hétvége), erre még a sűrű EPG használat rádob egy lapáttal.

ja hogy UPC akart okos dolgokat meg extra funkciókat az már az ő bajuk
programozzák le rendesen a szoftvert és jó lesz, persze ezt nem a sok százezer előfizetővel kellene teszteltetni hanem már így kellett volna kiadni és nem 1-2év múlva belerakni azt ami kb. alap kellene hogy legyen

Ezzel tökéletesen egyet értek, pont ezért jelentkeztem tesztelőnek a box-hoz, de sajnos ez nem a box-ról szólt, inkább saját maguk fényezéséről, no meg persze a "Jövő megérkezett", ahogy nézem, szép lassan el is tűnt a süllyesztőben.

én csak 1-2 napot próbálgattam hó elején
Ehhez azért több kell, egy hónapos folyamatos használat után már nem kérdeznél ilyet.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#60100) TeeJay válasza ztsoft (#60099) üzenetére


TeeJay
félisten

lehet lesz amúgy valami változás mert ma kaptam mail-ban egy több oldalas UPC kérdőívet és főleg a mediakártya volt a téma. szerintem arra kíváncsiak hogy aki mediakártyát kért annak hiányzik-e a STB extra funkciója vagy ha végén kiderül hogy kártyát azok akarnak akik nem akarnak még egy eszközt meg távirányítót...

kíváncsi vagyok mit hoznak ki belőle

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.