Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59251) -=RelakS=- válasza -=RelakS=- (#59116) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Lehet, hogy az volt a gond, hogy alapból a 2,4GHz és az 5GHz ugyanazt az SSID-t kapja.
Mióta az 5GHz-st átneveztem, nem jelentkezett a probléma.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#59252) vargalex válasza ztsoft (#59249) üzenetére


vargalex
félisten

Nem igazán szoktam használni, de most kipróbáltam. Semmi gond nincs vele Arch Linux alatt Chromium/Chrome/Firefox böngészők egyikével sem.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#59253) ztibor


ztibor
senior tag

Következő a szitu már másodszor.
A connetbox kábelel a PC-hez kötve, de PC-n net nincs, illetve úgy látszik mintha nem is kapcsolódna sehova utp-n. Connectboxot nem tudom elérni, net pedig van wifi-n, tehát a bejövő kábellel nincs gond.
Azaz ha telefonrol usb-n megosztom a wifi-s netet, akkor tökéletes a pc-n.
Mindent újraindítok, és a PC sokadik újraindítására működik újra a kábelen keresztül.

Hosszú évekig a net tv-vel nem volt hasonló probléma. Mit kéne ellenőrizzek?
(lan driver PC-n fent van, nincs hiba az eszközkezelőben.)

(#59254) paloczi


paloczi
csendes tag

Sziasztok! Már hónapok óta akadozik és-vagy leáll a HorizonGo 120 Mbit-es UPC net mellett Android és Win10 alatt is. Fő műsoridőben szinte lehetetlen vele leállás vagy akadozás nélkül filmet nézni. Érdekes, kb. márciusig hibátlanul működött mindkét gépen. Az ügyfélszolgálatos azt mondta, hogy tudnak a hibáról és javítják, de hónapok óta?! Valaki tud ezügyben segíteni?

Ha valaki nem bízna meg bennem, a fórumon több mint 16 éve fent vagyok

(#59255) ztsoft válasza vargalex (#59252) üzenetére


ztsoft
őstag

(#59250) pjen Éppen ezért teszteltem más Linux-al is.

Én is teszteltem Arch Linux alatt, de nem azt az eredményt kaptam, mint Te. Sajnos nem sikerült mind a két Linux alatt ugyan azokkal a böngészőkkel tesztelni (Opera, Chrome nincs 32 bites verzió). Mint látható a Firefox mind a két verziója ugyan azt a DRM kiegészítőt használja.

Arch Linux 64bit
Chromium 59.0.3071.86 Hiba
Opera 45.0.2552.898 Hiba
Firefox 53.0.3 DRM 1.4.8.903 OK
Chrome 59.0.3071.86 (AUR) OK

Kubuntu 14.04 32bit
Chromium 58.0.3029.110 Hiba
Firefox 54.0 DRM 1.4.8.903 Hiba

Még egy dolog kiderül, hogy lejátszásnál nem biztonságos tartalmat akar betölteni, de a böngésző blokkolja, mint a képeken is látni.


Sajnos ez van, így számomra nem derült ki, hogy hol a hiba.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#59256) vargalex válasza ztsoft (#59255) üzenetére


vargalex
félisten

A verziók egyeznek:

gavarga@gavarga-e5540 ~ % pacaur -Qs chromium\|firefox\|chrome
local/chrome-gnome-shell-git 9.r0.g35851c7-1
Native connector for integration with extensions.gnome.org
local/chromium 59.0.3071.86-1
A web browser built for speed, simplicity, and security
local/chromium-widevine 1:1.4.8.977-1
A browser plugin designed for the viewing of premium video content
local/firefox 53.0.3-1
Standalone web browser from mozilla.org
local/google-chrome 59.0.3071.86-1
An attempt at creating a safer, faster, and more stable browser (Stable
Channel)

és tökéletesen működnek. Chromium-widevine nálad fel van téve?
Mondjuk olyat már láttunk, hogy volt, akinek nem ment a szolgáltatás... Meg kellene próbálni egy olyan bejelentkezéssel, ami másnak működik.

Nálam nincs blokkolás. Pontosan mit blokkol?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#59257) ArthurShelby válasza paloczi (#59254) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Sajnos ez ilyen, akad. Itt is már mindenkinek problémája van vele.
De mivel te is 0Ft-ot fizetsz érte ez várható (még most fejlesztik).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#59258) ztsoft válasza vargalex (#59256) üzenetére


ztsoft
őstag

Annyira nem érdekel a dolog, ha használom is, csak a műsorújságot szoktam megnézni.

Más, ma voltak itt a technikusok a múltkori hiba (külső hiba) javítása végett. Teszt jelleggel behoztak egy Horizon HD box-ot. Simán lefrissült benne a szoftver a koax-on keresztül, nem kellett UTP kábel, még rá is kérdeztem, de azt a választ kaptam, hogy nem kell hozzá UTP.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#59259) jety91 válasza ztsoft (#59258) üzenetére


jety91
őstag

miért kéne hozzá? Minden box a bekapcsolás előtt frissit, ahhoz még bőven elég egy modem is amivel a horizon box rendelkezik

[ Szerkesztve ]

(#59260) Findzs válasza ztibor (#59253) üzenetére


Findzs
addikt

Meg kellene próbálni másik gépen ugyanazt a kábelt ami a pc -be megy pl. notiba wifi kikapcsol és lan be.
Illetve másik lan kártya a pc be, és másik lan kábel.

Így ki lehetne zárni pár dolgot.

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#59261) donmackó


donmackó
őstag

(#59262) ztsoft válasza jety91 (#59259) üzenetére


ztsoft
őstag

A Horizon box-ba nincs modem, csak egy C tuner. Ezért kell UTP kábel az interaktív szolgáltatásokhoz.

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#59263) 4Grider válasza donmackó (#59261) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ahogy elnézem, csak azért nem szüntetik meg a horizon go-t, mert egyre több konkurensnél van online tv...

[ Szerkesztve ]

(#59264) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Múlt szerdán beadtam a derekam, 30-ról 120 megás netre bővítettünk. Azt mondta a kis kezit csókolom a telefonban, hogy egy héttel később, tegnap áramtalanítsam az ubi routert 10 percre és már az új sebesség fog jönni. Megtettem tegnap is, ma is egy bő órára, de semmi változás.
Toljak egy resetet? És ha tolok, akkor a tegnap elmentett konfig fájlból vissza tudom tölteni a dolgokat?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#59265) ztibor válasza Findzs (#59260) üzenetére


ztibor
senior tag

Köszi, ha lesz ilyen legközelebb kipróbálom, kivéve a lankártyát, mert az csak az alaplapi van.

(#59266) fokukac válasza kabelmania27 (#59245) üzenetére


fokukac
nagyúr

Hello, az én jelszintjeim így néznek ki. ezek milyenek?
ez a -9 nem túl rossz?
illetve fölfele én is 50 fölött vagyok...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#59267) kabelmania27 válasza fokukac (#59266) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem jók az értékek, gyenge a vételi és magas az adási.
Kettes osztóval van elosztva a koax?

[ Szerkesztve ]

(#59268) fokukac válasza kabelmania27 (#59267) üzenetére


fokukac
nagyúr

kösz a gyors választ :) a szöveget még be se írtam, még szerkesztettem, máris válaszoltál...
egy toldó van és egy kettes osztó a modem és a tévé között.
De már amikor behúzták a kábelt, akkor mondta a szerelő, hogy szerinte gyenge a jel.
Szóljak be nekik?

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#59269) kabelmania27 válasza fokukac (#59268) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Előbb kimaradt, hogy a javíthatatlan hibás csomagok száma alacsony ami jó.
Ha rendben van a sebesség és a ping akkor nem sürgős, ilyenkor előfordul hogy túlterhelt a helpdesk, nyáron előfordul hogy rosszabbak az értékek. Várd meg amíg 30fok felett lesz akkor -10alá megy a vételi és 55felett lesz a feltöltés akkor már lehet fog akadni.
Amennyiben valami akad akkor jelentsd be
Szerencsére ez a modem tud 50felett több frekin adni.

[ Szerkesztve ]

(#59270) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Mit a teendő a régi eszközzel?

A lecserélt kábelmodemre a cserét követően már nem lesz szüksége, juttassa vissza ügyfélszolgálati irodáink valamelyikébe, viszonteladói partnerünkhöz, vagy adja le valamely elektronikai hulladékokat gyűjtő ponton, pl. a nagyobb bevásárlóközpontokban.

Mihehö?! :F

A régi cuccot ki a kukába, azt jóéccakát?

Nem úgy van, hogy még a tartalmát is ellenőrzik a doboznak? :D

Mondjuk az is igaz, hogy mikor pár éve a jóember boxot cserélt nálam, a régi távirányítóját meg dobozát itt hagyta, hogy úgyis csak a szemét mennyiségét növelné nála :C

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#59271) kabelmania27 válasza -=RelakS=- (#59270) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Régi cisco kábelmodemet nem szabad kidobni itt a topikba volt már rá példa, hogy az illető visszaregisztrálta.
fokukac: Végül is betelefonálhatsz, hogy csináljanak valamit a hálózattal, mert nem szeretnél nyáron net nélkül maradni.

[ Szerkesztve ]

(#59272) -=RelakS=- válasza kabelmania27 (#59271) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ez a csodálatos Technicolor 7200 :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#59273) kabelmania27 válasza -=RelakS=- (#59272) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jól fog jönni ha visszamész kisebb csomagba vagy elromlik a compal.

(#59274) ztibor válasza ztibor (#59265) üzenetére


ztibor
senior tag

Kértétek nézzem meg az elosztókat hátha lehet javítani a bejövőn.

Ez az elosztó van a bejövő vezetéken, innen a tv megy egy hirschmann SZNE152v erősítőbe, majd az egyik kimenő egy Sony TV-be, a másik kimenőre pedig egy 3-as elosztó van kötve, aminek az egyik kimenőjére még egy dupla elosztó van kötve (mindegyik olyan gyártmány mint ami a képen van)

a lényeg hogy van két digitális (1 tv és egy box) és 2 analógtv, amire kell az analóg adás.

Várom a tanácsokat hogy lenne ideális bekötni ezeket.
Ja a Net az közvetlenül megy a connectboxba és ilyen értékeket produkál:


(#59275) kabelmania27 válasza ztibor (#59274) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg az erősítő áramtalanítása után javul-e a helyzet.
A modem előtti osztót cseréld ki egy kettes splitterre mert alacsony a vételi érték, a modemnek sok lesz a 11dB csillapítás, a tévés kimenetre tegyél hpf szűrőt (erősítő miatt), osztócsere után pozitív lesz a feltöltési teljesítmény.
Az erősítő másik kimenetére tehetnél egy hármas splittert ha az osztók egymás mellett vannak felesleges két osztó.
De az is lehet, hogy az erősítőt kihagyhatod, azaz bejövőre kettes egyik kimenet modem, másik kimenet négyes splitter majd a tvkbe és boxba. Kb hány méterre vannak a tévék/box az elosztástól?
Ha van kedved kísérletezni az erősítőbe közvetlenül kötött tévén hány % az erősség utána ideiglenesen kösd át az első osztóba és megint nézd meg hogy milyenek az adások.

[ Szerkesztve ]

(#59276) ztibor válasza kabelmania27 (#59275) üzenetére


ztibor
senior tag

Köszi a tanácsokat.
A sony tv az másik szoba, kb 5 méter kábel, a médiabox az fél méterre az elosztótól, a két analog tv viszont elég messze, konyha, és barkácshelység szóval azokhoz biztos hogy kell erősítő.
Próbálgatom majd, de azt hiszem a hármas splittert kötöm a tv kimenetre, kettő megy a digitálishoz, 1 az erősítőbe, és az erősítő 2 kimenetelére pedig mehet a 2 analóg tv.

De szerintem legozok majd, és ahogy a legjobb lesz a jel, úgy marad. Mondjuk ilyen hpf szűrőt bekell még szereznem, a többi végül is adott.

Köszi még egyszer.

(#59277) Gzu73


Gzu73
tag

Jelenleg 120 megás netem van, gondolkodom , hogy nagyobbra váltsak.
Ugye van a 240 meg az 500 mega, ezek erősebb procit igényelnek?
Előfordulhat, hogy el sem fogom érni az elméleti sebességet?

(#59278) kabelmania27 válasza ztibor (#59276) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit, úgy jó lesz ahogy írtad.
Jelenleg négy helyről innen innen vagy innen és innen tudsz rendelni/vásárolni.
Gzu73: Igen a gyorsabb csomaghoz jobb gép kell. Akkor érdemes váltani ha kitudod használni a gyorsabb csomagot, illetve a magasabb csomagnál nagyobb eséllyel fordulhat elő csúcsidőben lassulás szerencsére ez nem jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#59279) Gzu73 válasza kabelmania27 (#59278) üzenetére


Gzu73
tag

Bocsi, ezt így nem értem.

(#59280) kabelmania27 válasza Gzu73 (#59279) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az a lényeg hogy amennyiben régi a géped/laptopot nézz winchester tesztet.
240-est még elbír a hagyományos merevlemez felette ssd kell.

[ Szerkesztve ]

(#59281) Gzu73 válasza kabelmania27 (#59280) üzenetére


Gzu73
tag

Két gép használja vezetéken keresztül a netet, ezen kívül van 3 laptop.
A jobbik gépben dual core e5200 van, 4 gb ddr2-vel, a wincsi sata-ii samsung 7200 rpm-mel.
A másik gép meg valami sima pentium, kevesebb ram, a wincsi kb hasonló.
ezekkel a gépekkel akkor a 240 kb jó lesz ha jól értem, az 500 meg nem fog menni?

A laptopok 1-2 évesek i3 procival 4 gb ram - de ezek úgyis a wifit használják.

(#59282) kabelmania27 válasza Gzu73 (#59281) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kétmagos processzor lehet határeset 240-re de lehet működik, pentium kevesebb rammal szerintem nem fogja bírni, ha nem jól írom többiek kijavítanak.
Ismerősnél alaplapi lan nem bírta a 60-ast, tettünk bele gigabites lant utána nem sokkal elromlott az alaplap persze lehet nem volt összefüggés.
Ha több gépen interneteztek párhuzamosan (és nem csak böngészés megy hanem letöltés is) akkor kilehet használni a gyorsabb csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#59283) ztsoft válasza vargalex (#59256) üzenetére


ztsoft
őstag

Átmentem az Arch Linux-ra és feltettem az általad ajánlott csomagot, ezzel már a Chromium alatt is megy. Ezek szerint a DRM modullal van gond.

A blokkolással kapcsolatban, az Opera-nál volt egy link, sejtettem, hogy ezt sem sikerült nekik hiba nélkül megoldani. Ha már titkosított kapcsolatot használnak, akkor legyen minden olyan!

Egy kép a blokkolt fájlról (Ajax technológiát használnak a script-ben, de nem sikerült https hívást indítani):

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#59284) Gzu73 válasza kabelmania27 (#59282) üzenetére


Gzu73
tag

Ebben a gépben gigabites lan van, gondolom nem lehet vele gond.
Akkor lehet nem lesz meg a 240, de remélem azért lesz különbség.
Illetve ha lecserélik connect boxra az ubee-mat, akkor lesz lényeges különbség wifi-ben?

(#59285) kabelmania27 válasza Gzu73 (#59284) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Gigabit lan nélkül a 120Mbit sem lenne meg, az okozhatja a gondot hogy a régi processzor és ram és az alaplapi chipset nem tudja lekezelni a nagyobb sebességet. De ez akkor derül ki ha gyorsabb lett a net vagy átviszed olyan ismerőshöz akinél nagyobb csomag van.
Hgw-k wifije nem tud annyit mint a saját router, van akinek cserélték a modemet és rendben van, van akinek kevésbé stabil az új ezért vagy visszarakta a régi modemet vagy vett saját routert és modem üzemmódban használjla a compalt.

[ Szerkesztve ]

(#59286) ztibor válasza kabelmania27 (#59278) üzenetére


ztibor
senior tag

Ezzel kapcsolatban kérdezném, mióta átvette az upc a szolgáltatást, úgy érzem mintha akadozna a gépem, érzem ezt görgetéseknél, gépelésnél kicsit késlekedve jelenik meg, nem vészes, de halványan észrevehető,
Eddig 30-as netem volt, most 120-as lett.
I5 3470 8gb ram van a gépemben, létezik hogy ez a gyorsabb net miatt van? CPU-t ahogy látom nincs leterhelve.

(#59287) Gzu73 válasza kabelmania27 (#59285) üzenetére


Gzu73
tag

Köszi a válaszokat.
Sztem váltok nagyobbra, mert 3 gépen ( a 2 pc, meg az egyik laptop) is megy letöltés, még ha nem is egyszerre.

Ugye van elállási idő vagy jog ha meggondolnám magamat?

(#59288) kabelmania27 válasza ztibor (#59286) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Így már értem, miért vannak mmwo tipusú osztók nálad bekötve, ilyen osztókat nem használ a UPC
Indítsd el karbantartó programot pl wise registry spybot 1.6.2 ccleaner
Gzu73: 14nap van, ha 240-re váltasz nem kell cserélni a modemet ezért az ügyintézés is egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#59289) Gzu73 válasza kabelmania27 (#59288) üzenetére


Gzu73
tag

A kábelezéssel is lehet gond? nem tudom cat5 vagy cat5e van, be van húzva a falba majd megnézem.

(#59291) donmackó válasza macilaci78 (#59290) üzenetére


donmackó
őstag

Nézd meg reboot után hogy milyen sebességű konig fájlt tölt le. Valami hasonló sort keress: [Info] SW Download INIT - Via Config file fiberpower120_nocommwifi_v...

Esetleg egy modem/router mód váltás is segíthet (egyikről a másikra, majd vissza ahogy volt). Ha meg a konfig fájl nem jó, akkor az üfsz.-nál kell rá kérni az újat.

Release the cable hounds!

(#59292) Gubek-Einste válasza macilaci78 (#59264) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

72 órám belül szokták beállítani a változást ha nem szükséges eszköz csere.
Nem kell reset, hívd fel őket inkább.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59293) macilaci78 válasza Gubek-Einste (#59292) üzenetére


macilaci78
nagyúr

7.-én lett kérve a csomag, azt mondták, 14.-én áramtalanítsam 10 percre, 21.-én jönnek ki házhoz az analóg TV-t digitálisra cserélni, hoznak CI+ kártyát. (LG 42LF632V a TV)

donmackó: otthonról tudom megnézni leghamarabb este. Gondolom, Total Commanderben a nézőke megmutatja nekem.
Ha a konfig fájl nem jó és az ügyfélszolgálattól kapott újat használom, akkor gondolom, ugranak a beállítások? Jelszavak, fix IP, nas, mac addres szűrés, stb...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#59294) vargalex válasza ztsoft (#59283) üzenetére


vargalex
félisten

A stream-ot jellemzően nem fogják feleslegesen ssl titkosítással tolni, mert túl nagy erőforrásigénye lenne szerver oldalon.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#59295) Gubek-Einste válasza macilaci78 (#59293) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A konfig fájt nem tudod megnézni, a HGW admin felületén látszik a neve, az alapján lehet meg tudni mi lett beállítva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59296) ztsoft


ztsoft
őstag

Nagy nehezen sikerült megtalálni a Mediacard frekvenciatáblázatot, elméletileg friss (Módosítva 06/13/2017 02:59 du.).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#59297) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hali!
Szeretnénk szolgáltatót váltani (nem otthon), viszont sajnos csak üzleti csomagok jöhetnek szóba (ami elég hervasztó, mert értelmetlenül drágább)
Üzleti csomagokkal nem tudom ki van tisztában.
A net-ből egy 30-as, max 120-as kéne, telefonból egy nonstop M a lakosságinál.
Viszont az üzletinél a legnagyobb telefonos csomag is 1000percet tud (Business
Telefon 1000) (a T-nél a lakosságinál a hoppá díjcsomag 5000perc volt, ehhez képest az 1000perc szerintem kevés). Pont az üzletiben nincs korlátlan?

Ezek után nem csodálkozom, ha valaki próbál ügyeskedni (hogy lakossági csomagba kerüljön), mikor gyakorlatilag nem kapsz szolgáltatás többletet, csak srac-ot. (mert cég-ként nem tudsz csak üzletit választani), és a semmiért kell többet fizetned.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#59298) o.gaby válasza ArthurShelby (#59297) üzenetére


o.gaby
tag

Az állam is ezt csinálja. Egy lakossági telefon után max 700 ft lehet a távközlési adó, ugyenez egy üzleti után 5000 ft. Így rögtön érthető is, mit miért csinál.

(#59299) zsiga68 válasza ztsoft (#59296) üzenetére


zsiga68
senior tag

Nem tudom hogy a szolgáltatók miért dugják ide-oda ezeket az információkat. Ezeknek a főoldalon van a helyük egy dokumentumok vagy letöltések fül alatt.
Más:
Szolgéltatö váltás volt NET-TV-ről UPC-re. Bementük az ügyfélszolgálatra egy szerződésért erre közölték hogy azt rövid időn belül autamatikusan elkészítik és postázzák. Kérdeztem ezt miért nem irták abban a tájékoztatóban amiben a szolgáltatás váltást és az eszközök kiküldését bejelentették. Válasz nem volt rá. Ráadául az ügyfélszolgálaton is kiírhattak volna a bejáratra hogy ne menjen az a rengeteg ember feleslegesen. Remélem ezen változtatnü fognak mert ebben a formában ez katasztrófa..

[ Szerkesztve ]

(#59300) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,
8. ker Stadionok kornyeken nalam egyik szolgaltatas sem mukodik. Masnal van ilyen most?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.