Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60651) Sanya


Sanya
nagyúr

upload növelése nincs tervben az UPC-nél?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#60652) kabelmania27 válasza Sanya (#60651) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Docsis3.1 bevezetés után lehet a feltöltési sebességet emelni.

(#60653) MeroM


MeroM
senior tag

Tisztelt upc!
Horizon media box frissítés óta (upc logóval kapcsol be) RTL CLuB SD akadozik. A többi csatornánál nem tapasztaltam de mivel az rtl t nézem 75%ban zavaró.
Hogy tudnám javítani a hibát?

(#60654) mylenovo


mylenovo
csendes tag

Egy lassulási hiba miatt próbaképpen külső wifit kötöttem a Technicolor modememre. Olvastam erről az úgynevezett bridge módról. Ez a bridge mennyiben jelent többet annál, mintha a Technicolor adminfelületén kikapcsolom a wifit, illetve a MyUPC-n letiltom a WiFee-t?

(Ami egyébként fura, hogy attól függetlenül, hogy a lekapcsoltam a modemen minden wifit, a wifis led világít rajta és a Technicolor modem oldalán lévő kapcsolóval sem lehet lekapcsolni a wifit. Elképzelhető, hogy az IPv6 módban tiltva van ez a funkció?).

(#60655) Gubek-Einste válasza mylenovo (#60654) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bridged módban a HGW csak modem funkciót lát el így jelentősen kisebb terhelés jut csak rá, a saját router pedig olyan lehet amilyet csak akarsz és a UPC sem lát be a belső hálózatodba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60656) donmackó válasza mylenovo (#60654) üzenetére


donmackó
őstag

Elképzelhető hogy fut még a Wi-Free hiába van letiltva a myupc-n. Ezt könnyen ellenőrizheted, mert kiírja a csatlakozott klienseket a HGW kezdő/status lapján alul. Ráadásul szintén UPC feature hogy minden egyes reboot után újra ki kell kapcsolni a wifi-t, mert automatikusan bekapcsol.

Release the cable hounds!

(#60657) ztsoft válasza MeroM (#60653) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Tisztelt upc!? Ez nem a UPC hivatalos oldala! Csak egy fórum, ami a UPC-vel foglalkozik.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak, próbálj meg egy "Gyári visszaállítás"-t.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#60658) mylenovo


mylenovo
csendes tag

Köszönöm mindkettőtöknek a választ!

Akkor ugye csak annyi a teendőm, hogy felhívom az ügyfélszolgálatot, hogy szeretnék egy IPv4-re váltást kérni, mert csak így tudom bridge módra kapcsolni a modemet? Ennyi, ugye? Nem fognak kötözködni, meg keresztkérdéseket feltenni? :) (Annyira azért nem értek hozzá).

Illetve, ha végül kiderül, hogy ennek az IPv4-6 dolognak semmi köze az egész problémához, akkor ugye semmi hátrányom nem lesz abból, hogy IPv4-be kerültem?

[ Szerkesztve ]

(#60659) ztsoft válasza mylenovo (#60658) üzenetére


ztsoft
őstag

Csak, hogy egy kicsit tisztább legyen a kép az IP címekkel kapcsolatban.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#60660) MeroM válasza ztsoft (#60657) üzenetére


MeroM
senior tag

na ja csak láttam hogy a upc is válaszol néha nekik is elküldtem privátba :)

(#60661) Sn00k


Sn00k
veterán

Sziasztok.
Tudna valaki segíteni, mi a megoldás, ha nem tudok belépni a router beállításába ? Beírom böngészőbe a 192.168.0.1 és azt írja a webhely nem érhető el. NEm vagyok túl jártas a hálózati dolgokban és nem tudom esetleg az lehet a baj hogy annó mikor itt betudtam lépni a webes felületen a beállításába vissza állítottam modem funkcióba , mert egy asus routerral van most összekötve és onnan van szét osztva a net wifin. Az asusbe betudok lépni. Lehet ez a probléma? De akkor hogy tudom majd a későbbiekben visszaállítani, ha újra a upc-is routerként szeretném például használni ?

3njoy the Lif3

(#60662) Intruder2k5 válasza Sn00k (#60661) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

http://192.168.100.1 vagy nyomj neki reset-et.

(#60663) gduck válasza Sanya (#60651) üzenetére


gduck
addikt

NINCS!

(#60664) Intruder2k5 válasza MeroM (#60660) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az már igen régen volt, jelenleg is 2017-03-22 az utolsó aktivitásuk, mellesleg a fórumra publikusan 2013-ban írtak utoljára, szóval ne várj (gyors) választ.

(#60665) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Az komoly, hogy a 240mbites net a legolcsóbb az összes közül (30, 120, 500)? :F

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#60666) xb12x válasza [CS]Blade2 (#60640) üzenetére


xb12x
tag

Ma reggel modem áramtalanítás után sikeresen felment a CH7465LG-NCIP-4.50.18.23-4-GA-NOSH sf verzió magától. Viszont érdekes módon utána pár percel nálam is ott van a 'SW upgrade Failed before download' hibaüzenet, szerintem ezzel nem kell foglalkozni.

A speedtest megméri a majdnem 500/20-at, de torrentben csak töredékével találkoztam én is. Mondjuk annyira ebben nem vagyok otthon, ritkán használtam eddig.

(#60667) fokukac válasza xb12x (#60666) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nálam torrentben 42 MByte/sec volt eddig a csúcs, amikor tesztelgettem. Azért az nem rossz.

az SW upgrade failed üzenet nálam is majdnem mindig ott van...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#60668) Watercolour válasza xb12x (#60666) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Nálam is frissült a modem FW, bár pontosan nem tudom, mikor. Sajnos látszólag semmi nincs javítva, a latency spikeok ugyanúgy mérhetőek, UDP DoS sebezhetőség szintén megvan.

(#60669) xb12x


xb12x
tag

A http://www.dslreports.com/tools/puma6 oldalon tesztelsz? Én ezt látom 5.01-es HW verzióval, nincs változás.

(#60671) Watercolour válasza xb12x (#60669) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Sajnos számunkra ez a teszt nem túl jól, mert a legkisebb latency is 30-40 körül van, mert messze vannak a szerverek, amivel tesztel.

Friss grafikon egy Technicolor modemmel

Friss grafikon egy Connect Box modemmel (a packet losst hagyd figyelmen kívül, az egy másik probléma)

A két modem egy utcában van, bár a sejtésem szerint külön területbe (más fejállomáshoz?) tartoznak.
A ping time és a standard deviation (szórás) grafikonokat összehasonlítva jól látszik, hogy a Connect Box esetében az átlagos ping némivel magasabb, valamint szórásban is jóval nagyobbak a kilengések és teljesen kaotikus az egész.
Nyilván ez nem túl tudományos megközelítés, pontosabb mérések szükségesek a jelenség vizsgálatához, de véleményem szerint ezen is jól látszik a probléma jelenléte.

Megjegyzés: a screenshotok az elmúlt 1 órában készültek, egyik internetkapcsolaton sincs semmilyen terhelés a pingeken kívül, teljesen üresjáratban vannak.

Más téma: egyébként több, mint két hónappal a random packetloss problémám első bejelentése után sem sikerült elhárítaniuk a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#60672) xb12x válasza Watercolour (#60671) üzenetére


xb12x
tag

Igen, elég látványos a különbség.

És azt jól gondolom, hogy mivel ez alapvetően a modem funkcióból adódik, ezért ha saját router-t tennék be az UPS-s doboz mögé, akkor is ott vagyok ahol a part szakad, max sebezhetőségen javít?

(#60673) Watercolour válasza xb12x (#60672) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Én mindenkinek azt szoktam tanácsolni, hogy lehetőség szerint mindig saját routert használjon OpenWRT vagy LEDE szoftverrel, és a szolgáltatói eszköz modem módban legyen. (Korábban beszélgettünk már erről ebben a topicban is, csak nem tudom, hogyan kell keresni. :D)

A "sebezhetőségeken" nem javít (legalábbis az itt kifejtett DoS-on nem), modem módban is megfekszik minimális terheléstől.

[ Szerkesztve ]

(#60674) ates2


ates2
senior tag

Sracok az mi a szar hogy ismeros most meseli hogy gold tv plusz 240 es net 2 ev huseggel oda adjak neki 7ezerert/ho. Amikor en valtottam nagyobb savra 30rol most o is azt teszi akkor 1 evre adtak nekem a 10560 helyett 13400 WTF? Neki meg oda adjak 7kert... Amugy olyat lehet hogy most szolok upcnek hogy alairok 2 evet mert jenleg ugy 10k/ho... Vagy az felejtos? En tavasszal valtottam amugy.

(#60675) Gubek-Einste válasza ates2 (#60674) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Területenként eltérő lehet az árazás, alkudni tudni kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60676) ates2 válasza Gubek-Einste (#60675) üzenetére


ates2
senior tag

Jenleg upc.hun az en cimemre is irja a 10k/ho t 2 evre :/

(#60677) headhunter válasza ates2 (#60674) üzenetére


headhunter
addikt

500/22Mbit+Gold TV is kijön 7.000Ft-ból csak új ügyfélnek kell lenni. [link]

Nézz meg egy közeli címet ahol laksz, akinek nincs bekötve a UPC, nála mennyiért adnák a csomagokat!

----------------------------------------

Szomszédom köthetné ennyiért, nekem meg lenne >12.000Ft... :Y

[ Szerkesztve ]

(#60678) ates2 válasza headhunter (#60677) üzenetére


ates2
senior tag

Es azzal mit erek? :) Engem az kur fel hogy x eve ugyfel vagyok es dragabb mint az uj usernek :/ ellenben ismeros is 2 eve ugyfel meg is adnak neki kedvezmenyt.

[ Szerkesztve ]

(#60679) cigam válasza headhunter (#60677) üzenetére


cigam
félisten

Ez azárt fura mert a júliusban életbe lépett(?) törvény betüje szerint "az új, határozatlan idejű szerződésben meghatározott, az előfizetői szolgáltatásra vonatkozó szerződési feltételek nem lehetnek az előfizetőre nézve hátrányosabbak az új előfizetők részére határozott időtartamra kínált szerződési feltételeknél"

Persze ehhez az kell, hogy lejárjon a jelenlegi hűséged, és már másnap megkaphatod az aktuális akciós feltételekkel.

ates2
Ez azért fura mert szintén ez a módosítás 12 hónapban maximalizálja a hűségidőt.
"A határozott időtartamú előfizetői szerződés - a (4c) bekezdés kivételével - legfeljebb 12 hónapra köthető meg azzal, hogy a szerződés megkötését megelőzően fel kell ajánlani a határozatlan időtartamú előfizetői szerződés megkötésének lehetőségét, és be kell mutatni annak részletes feltételeit."

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#60680) sziszi-fuszi válasza cigam (#60679) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ez a törvény még nincs hatályban. A kihirdetésétől számított 120. napon lép érvénybe.

Mi alá kell írás?

(#60681) MeroM


MeroM
senior tag

Piros ledet nem lehet valahogy kikapcsolni ?

(#60682) ztsoft válasza MeroM (#60681) üzenetére


ztsoft
őstag

Nem.

Írj a UPC-nek a hivatalos oldalukon, talán lesz belőle valami.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#60683) MeroM válasza ztsoft (#60682) üzenetére


MeroM
senior tag

Nem étem ha valami működik miért kell frissíteni automatán. Ez a UPC LOGO baromi fontos volt....

(#60684) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Mitől lehet az, hogy egyszer csak éjfél körül fogj magát a net, és elkezd 50% +-30% pocketloss-ozni?
2-3 hete csinálja heti egyszer... Router resi, Gépresi, router reset sem oldja meg... Aztán mikor mérgemben hagyom, másnap jó...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#60685) ztsoft válasza MeroM (#60683) üzenetére


ztsoft
őstag

Túl sok volt rá a panasz, így készítettek egy frissítést, pár értelmetlen dolgot is sikerült beletenni. Igaz, az eredeti problémát nem sikerült megoldani.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#60686) Tombi


Tombi
senior tag

zugloban nincs net, tc7200 reset elott csak 169.x.x.x cimet kapott. masnal sincs a 14ben? nagy lajos - erzsebet kirne sarok

(#60687) bobace


bobace
őstag

Sziasztok!
Nemrég egy vihar után új routert (TC7200) kaptam. Azóta vannak érdekességek a wifi-vel. Valaki tud segíteni, hol lehet a gond, mit állítsak?
A hibajelenség: pl Outlook nem szinkronizálja az emaileket, push notik megjönnek, de nem lhet megnézni az emailt. Unicredit mobilapp nem lép be. index.hu nem jön be Samu browserben. Szóval ilyen randomnak tűnő dolgok.
Lehet az a probléma, hogy ugyanazt az SSID-t adtam meg a routernek? Bár azóta elfelejtettem a telóval és újra hozzáadtam a hálót.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#60688) woodworm válasza Watercolour (#60673) üzenetére


woodworm
veterán

Az 500-as nethez szinte csak egyetlen típus kapható megfizethető áron, az is kifutó termék. Nem olcsó egyébként az 500 Mbitet natolni tudó openwrt/lede képes router.

(#60689) o.gaby válasza bobace (#60687) üzenetére


o.gaby
tag

Nézd meg nem IPv6-ot kaptál-e.

(#60690) Watercolour válasza woodworm (#60688) üzenetére


Watercolour
aktív tag

A Qualcomm FastPath-tel patchelt LEDE egy 1043ND v1-gyel is átviszi az 500 megabitet, amit használtan 5000 forintért megkapsz. Nyilván csak N-es, 2.4Ghzes wifivel, de kábelen megvan a sávszélesség és olcsó.
AC-s wifiért sajnos mélyebben zsebbe kell nyúlni, ez tény.

[ Szerkesztve ]

(#60691) woodworm válasza Watercolour (#60690) üzenetére


woodworm
veterán

Nem kell vennem, van egy itthon.
Amíg nem kerül be a stabil ágba, addig vagy neked kell egy buildet készíteni, vagy vadászol a neten. Utóbbi esetben hamar futhatsz hiányzó,kernelfüggő csomagba és mindkét esetben előfordulhatnak instabilitási problémák, béta még ez a dolog.
A v1-est amúgy már maga a kernel is megterheli, túl sok feladatot nem fogsz tudni megoldani vele.

(#60692) fuvi


fuvi
senior tag

Sziasztok!

bosszantóan lassú a UPC mobilnetje, ezért gondolkozom bővítésen, szolgáltatóváltáson esetleg telefoncserén
elsők közt rendeltem meg a Freedom M korlátlan netes csodát, de igazából sose működött tökéletesen, vagy nincs térerőm, vagy mikor ha van is soxor ledobálgat. mixcloudról hallgatok zenét hazafele, metróba leérve (meg néha csak úgy bárhol) megszakad, majd 20-60sec gondolkodás után rebufferel. játszani is próbálgatmék menetközben (Angry Bird Evolution pl) de 90%ban nem látja a játékszervert, el se tudom rendesen indítani a gamét.
Budapesten ált 3Gt mutat, Szentendrén meg sokszor csak E-betűt....
mobilom 1 éves Elephone P9000 Lite kínai csoda, mobilnetparán lívül nekem tökéletes, de gondolkozom h ez lenne-e a ludas
esetleg felejtsem el UPC-t mobilnetfronton és nézzek körül máshol?

válaszotokat előre is köszi

(#60693) xb12x válasza Watercolour (#60690) üzenetére


xb12x
tag

Sajnos a 1043ND v1 hatótávban, gyári fw, a Connect Box nyomába sem ér.

(#60694) Watercolour válasza xb12x (#60693) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Tisztában vagyok vele, ezért hangsúlyoztam, hogy kábelen megy át rajta az 500 megabit.

(#60695) adika4444 válasza Watercolour (#60694) üzenetére


adika4444
addikt

1043v1-en sehogy nem megy át az 500 Mbps. Ja de, switch módban:)
Az említett eszköz nem tud hw natot...

üdv, adika4444

(#60696) woodworm válasza adika4444 (#60695) üzenetére


woodworm
veterán

Leírt minden információt!
Van egy kísérleti eljárás, ami meggyorsítja lede alatt a natolást és tehermentesíti a procit. Több ismert tp-link készülékkel meghökkentő eredményt értek el. Ilyen a v1-essel elért 500 Mbit is.
A fastpath még nem része a stabil ágnak, de a patch elérhető és a fórumon link is van több routerhez.

(#60698) adika4444 válasza woodworm (#60696) üzenetére


adika4444
addikt

és (#60697) Watercolour:
Ezt nem tudtam, köszi a helyesbítést:), ezek szerint van rá remény hogy TP routereken is cfw alatt legyen idővel akár gigabit...

üdv, adika4444

(#60699) gduck válasza Watercolour (#60697) üzenetére


gduck
addikt

LOL! És valóban működik! Köszi az infót :R

(#60700) ledgeri válasza ledgeri (#60684) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Megint semmi extra aztán 15%-os random pocketloss-pakkok... egy facebook oldal 3 perc mire betölt és akkor is hiányos.. Youtube video 114p-re megy össze és ekkor is akadozik... Élvezet!

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.