Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59501) ArthurShelby válasza petymeg (#59500) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Modemként sokkal jobb. De ahogy emlékszem te nem kábelen, hanem wifin nézeted a sebességet, ami nem túl mérvadó.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#59502) ArthurShelby válasza ngyjns (#59484) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nálam anno kiírta a horizon go, hogy a képernyőtükrözés nem lehetséges, le van tiltva (de a hangot átküldte).
Én samsung sidesync alkalmazását használtam egyébként (és gépre tükröztem).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#59503) TeeJay válasza petymeg (#59500) üzenetére


TeeJay
félisten

Ennyire tré a connect box?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#59504) woodworm válasza TeeJay (#59503) üzenetére


woodworm
veterán

Wifin játszik, 12 méterre a boxtól és van egy válaszfal közte.

(#59505) petymeg válasza woodworm (#59504) üzenetére


petymeg
addikt

A ConnectBox előtt is ugyanígy volt minden és az is egy UPC-s eszköz volt. A típusát nem jegyeztem meg sajna. A PC-re kötött usb-s vevő is ugyanaz a 150-es kis TP-Link volt. Azzal érdekes módon minden frankón működött, nagyon ritkán dobált csak le. Ez a CB meg gyári hibás, a ph!-n is van róla cikk, gyenge a chipset meg a szoft is el van cseszve. Tegnap 5 mbit/sec alatt volt a letöltés meg a ping ugrált 50 meg 999 között. Dróttal adja a 120 mbit/sec-et, de nem túl elengáns se egy csupasz drót, se egy kábelsín végig a galérián-folyosón-szobán.

Egyébként érdekes a viselkedése, mert az első pár percben normálisan működik, van 20-as ping meg 20-30 mbit/sec is, aztán a végére meghülyül meg lelassul.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#59506) mlinus válasza petymeg (#59505) üzenetére


mlinus
őstag

érdekes, mert nálam a "gyári hibás" connect box simán kidob 450 mbitet wifin, stabil 10es pinggel, 0 hibával, úgy hogy közben 3-4 eszköz lóg rajta folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

(#59507) vargalex válasza Zolee11 (#59475) üzenetére


vargalex
félisten

Esetleg privát módban próbáltad?

Alex

(#59508) petymeg válasza mlinus (#59506) üzenetére


petymeg
addikt

Én erre a cikkre alapoztam az állításomat, illetve saját tapasztalatra. De lehet hogy tök jó a többi, csak nekem jutott egy hibás.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#59509) golfvariant válasza Intruder2k5 (#59457) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Itt találtam rá az ajánlatra:
[link]

És itt dobta ki az ajánlatokat a címemre:
[link]

Igaz, itt még hibás áron számoltam én is és az értékesítő is. Mert felszámoltak 1000Ft-ot a HD csatornákért, amit elvileg már tartalmaz a csomag. Ezt később reklamációval sikerült javítani :)

(#59510) Intruder2k5 válasza golfvariant (#57932) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hmmm... Érdekes, nekem itt is csak a sztenderd csomagokat ajánlja. Sőt, írtam egy közeli, de másik települési címet, ahol tavaly nyár óta elérhető a DIGI, ott is csak a sima csomagokat adja. Nem értem én ezt továbbra se, hogy mi alapján adják, vagy nem adják.

Azért köszi! :R

(#59511) pimmi


pimmi
senior tag

Egy olyan kérdésem lenne, ha elektronikusan fizetem a számlát a my upc-n keresztül , van mód értesités kérésre mondjuk mailben hogy ott a számla fizessek? ezt most kezdtem ezért kérdezem, ti hogy figyeltek rá? mert ugye a csekk jött de itt figyelgetni kell, köszi

(#59512) golfvariant válasza pimmi (#59511) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Díjneten fizetem a upc-s számlát, mindig küldenek emailt, ha új csekkem érkezik!

(#59513) TeeJay válasza Intruder2k5 (#59510) üzenetére


TeeJay
félisten

ki mennyire rafkós a telefonos ügyfélszolgálattal ;)
én is bekamuztam hogy a Telekom jobb ajánlatot tudna aztán mindjárt kaptam én is jobbat mint a Trio L csomag. jobb szolgáltatás olcsóbban csak kicsit elő kellett adni hogy a Telekomon gondolkozok
ennyi

aki nem ért hozzá azzal meg kifizettetik a sima csomag árat úgyhogy kompenzálva van nekik bőven hogy pár előfizetőnek kedvezményt adnak

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#59514) woodworm válasza petymeg (#59505) üzenetére


woodworm
veterán

A probléma leíró hsz-ben nem ezt írod. Olvastam a cikket egyébként, de ha hasonló probléma korábban is fennállt és kábelen nem jelentkezik, akkor én inkább a wifi jelen helyzetben való alkalmatlanságára gondolnék és nem a cb gyári hibájára.
Két, belső antennás készülék közötti kommunikáció ilyen távolságból, köztük akadállyal pedig hasonló problémákat vet fel.

(#59515) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Mi lehet annak az oka hogy olyan lassú az internet mintha nem is lenne?
Nagy a válaszidő és a sávszélesség is konkrétan a nullához közelít.

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#59516) Klown válasza Intruder2k5 (#59492) üzenetére


Klown
aktív tag

Az a Direct-nél és a T-nél lévő box-okra (Kaon, Humax) igaz.

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#59517) kabelmania27 válasza Moonwolf (#59515) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Modemértékek rendben vannak?

(#59518) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#59150) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most hívtak telefonon. A jelenlegi ~9600Ft körüli áron kapott 120/10 net, Digital Gold TV 2 box-al amiből egy rögzítős, és alap telefon csomagomat ~6000Ft-ért kínálták, ha aláírok újabb két évet. Mivel én már eldöntöttem magamban, hogy nem maradok, így természetesen nemet mondtam rá, de egyébként is bevillant mackosajt csomagja, ez alapján pedig nem is erőltették meg magukat.

(#59519) pjen válasza Intruder2k5 (#59518) üzenetére


pjen
félisten

Pedig az Jó ár lett volna.Főleg ha rögzíteni is akarsz.

(#59520) Intruder2k5 válasza pjen (#59519) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak néha napján használom a rögzítést (de van a DIGI-nél is), ha pont nem vagyok itthon egy-egy TV műsornál amit meg akarok nézni, de ez kb. havi szinten egy-két alkalmat tesz ki.

Az ár meg ugye relatív, az eddigi 10k-hoz képest mindenképpen jó, a DIGI-s csomagot itt írtam, jelenleg ehhez viszonyítok, de ebbe itt ne menjünk bele bővebben.

[ Szerkesztve ]

(#59521) petymeg válasza woodworm (#59514) üzenetére


petymeg
addikt

Csak a router lett kicserélve, minden más eszköz, azok helye ugyanaz. Előtte használható volt. Te ebből mire következtetnél?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#59522) Moonwolf válasza kabelmania27 (#59517) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Hol lehet megnézni a rendes modem értékeket vagy mihez kell nézni?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#59523) kabelmania27 válasza Moonwolf (#59522) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem tipustól függ, általában 192.168.100.1 Összefoglalóban levan írva pár dolog.
Milyen modem van nálad?

[ Szerkesztve ]

(#59524) Moonwolf válasza kabelmania27 (#59523) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Ez Ubee van.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#59525) pimmi válasza golfvariant (#59512) üzenetére


pimmi
senior tag

nem díjneten fizetném, kártya

(#59526) golfvariant válasza pimmi (#59525) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Díjneten is kártyával fizetsz :DDD Ha ott fizeted akkor is jár az epack kedvezmény :U

(#59527) kabelmania27 válasza Moonwolf (#59524) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor 192.168.100.1 címen admin párossal belépsz, majd kapcsolat menüpont alatt felfelé és lefelé értékek.

(#59528) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Trio csomag esetén van-e arra lehetőség, hogy a vezetékes telefonra bejövő hívásokat átirányítsuk egy mobiltelefonra?

Ha van, akkor vajon az indító félnél ezt vezetékes hívásnak számolják vagy mobilnak?

(#59529) ArthurShelby válasza TeeJay (#59513) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Telefonon kamuztál jobb telekomos ajánlatot, vagy élőben?
Illetve te saját nevedre kötöd, vagy szüleid nevére az ő nevükben?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#59530) kabelmania27 válasza albiosz (#59528) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Indító félnél vezetékes hívásnak számít, átirányítást neked kell kifizetni.

(#59531) albiosz válasza kabelmania27 (#59530) üzenetére


albiosz
őstag

Szia!

Köszi! Ha jól értem, akkor nekem is ketyegne a percdíj mobil irányba?

Akkor nem opció.

(#59532) kabelmania27 válasza albiosz (#59531) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, jól érted.

(#59533) pimmi válasza golfvariant (#59526) üzenetére


pimmi
senior tag

a kérdés az volt küldenek e mailt ha ott a számla, nem a kedvezmény

(#59534) expander válasza expander (#59468) üzenetére


expander
senior tag

ma ujra elojott a hiba, hazaertem, es ugyanaz fogadott mint tegnap. TV megy, net nem... osszevissza cserelgettem mindenfele kabelt, osztot, toldot, es rajottem, hogy nem fer meg egymas mellett a tv es a net :D ha bentvan a splitter, akkor a TV mukodik, de a net nem, viszont ha kiveszem a splittert, es csak a sima toldot rakom be a helyere, amit egybol viszek a modemhez, akkor tokeletes a net (de ugye igy nincs TV). raadasul az uj "gagyi" kabellel is mukodik igy, splitterrel viszont a regi "gyari" kabellel sem. szoval gyanus nekem ez nagyon :D

menjek el egy szakboltba es vegyem meg a legjobb minosegu splittert, meg hozza kabeleket? vagy mi a teendo ilyenkor?

(#59535) kabelmania27 válasza expander (#59534) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet a hiba lakáson kívül van ezért inkább jelentsd be 1221-en a problémát.

(#59536) expander válasza kabelmania27 (#59535) üzenetére


expander
senior tag

tegnap irtam nekik facebookon, azt mondtak, hogy nincs semmi problema a halozattal, csak annyit latnak, hogy a modemem nem bir felkapcsolodni :\

ertekek

[ Szerkesztve ]

(#59537) kabelmania27 válasza expander (#59536) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ne a facebookon írj nekik, hanem 1221-es telefonszámon kettes menüpont hibabejelentés csak internethiba.
Egy frekin 57-el megy az adási csoda hogy van net, ha erre nem küldenek technikust mond hogy az NMHH-hoz fogsz fordulni. Az biztos, hogy erre azt nem lehet mondani, hogy tökéletes. Ne az obi-s koaxot kösd be hanem a UPC-st.
Ha bekötsz egy osztót már nem fogja a cmts hallani a modemet.
Látszik az értékekből, hogy gyenge a jel és gond van a feltöltéssel.

[ Szerkesztve ]

(#59538) expander válasza kabelmania27 (#59537) üzenetére


expander
senior tag

a masik kabellel is ugyanezeket az adatokat produkalja :\
ha kijon ide valami szaki mit tud csinalni? mert ha ujra kell kabelezgetni meg ilyesmi akkor nem fogom engedni, amint tudom lemondom es jon a konkurencia :D

(#59539) kabelmania27 válasza expander (#59538) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Max a falon kívüli részt kell javítani, lehet csak a dobozban lévő osztót kell cserélni ami a két szobára osztja a koaxot, lehet állítani kell az erősítőn, az a lényeg hogy jelentsd be.

(#59540) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!

Most kaptam meg a Connect boxot és a tévém nem csatlakozik rá wifin. Az előző wifis modemmel semmi gond nem volt, de ezzel nem akar együttműködni.
Technika smart led tv és a routerben néhány beállítást kipróbáltam, de egy sem nyert. Látja a tévé a hlózatot, csak nem csatlakozik rá.
Valami tippetek nincs?

(#59541) India


India
aktív tag

Sziasztok! 30 netem van de nem vagyok mar elofizeto mar reg lejart tudtommal , ez ram vonatkozik? 2017. június 21-től visszavonásig a Fiber Power 240 Super és Fiber Power 500 Super internetcsomagok internet szempontjából új előfizetők számára elérhetőek UPC szolgáltatási területen. Eleg jo aron lenne ahogy latom a honlapon.

(#59542) Gubek-Einste válasza India (#59541) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem az előfizetésed járt le, hanem a kötött hűséged.
Hívd fel őket és kérdezd meg, hogy mit és mennyiért tudnak ajánlani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59543) kabelmania27 válasza India (#59541) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
1221 lemondás gomb után fogsz kapni ügyfélmegtartó csomagot.
v.attis: Nézd meg másik csatornán működik-e.

[ Szerkesztve ]

(#59544) Plebi válasza Plebi (#57978) üzenetére


Plebi
senior tag

Hosszú idő után megoldódott a netes problémám (hol vol, hol nem volt netem, de főleg nem és főleg a feltöltéssel voltak bajok). Egy kisebb torrentezés is teljesen leterhelte az eszközöket és volt kinti gond is a kábelezéssel. Letöltés ment, de a feltöltés és a gyakran másodperces pingek miatt netezni gyakorlatilag nem lehetett, főleg torrent mellett, hiába korlátoztam agyon a kapcsolatok számát.

Kaptam 3-4 havi (24000 Ft) kötbért, vettem egy jobb asus ac66u routert, most minden szép és jó. A UPC-s eszköz csak modemként megy most. A szerelő jósága miatt adtak egy cisco modemet, ez legalább nem omlik össze mint az eddigi connect boxok, de kellett a külön router, mert több szálas letöltés/feltöltés leterhelte ezt is, főleg több kapcsolat esetén.

120-as netnél nem volt ilyen gond, de a 240-es úgy néz ki nagyon kényes erre, főleg a szolgáltatói eszközök.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#59545) zsiga68


zsiga68
senior tag

Sziasztok.
Az imént a Horizon kiírta az Rtlklub csatornára hogy korhatáros csatorna és adjam meg a PIN kódot. Mi a nyavaját lehet tenni ilyen esetben? Próbáltam a gyári beállításra visszatenni a készüléket de ahhoz is PIN kódot kér. Itt is elakadtam.

[ Szerkesztve ]

(#59546) kezo0 válasza zsiga68 (#59545) üzenetére


kezo0
addikt

Alapesetben a PIN-kód 4 db 0 szokott lenni mindenkinél.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#59547) adika4444 válasza Plebi (#59544) üzenetére


adika4444
addikt

EPC3925-ös Cisco? Grat hozzá! Szerintem a 3208--3212 páros után a legjobb modemként. Routerként én is tapasztaltam vele amit említettél, a nagy terhelést nem szereti...

üdv, adika4444

(#59548) kabelmania27 válasza Plebi (#59544) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper, cisco modemmel nem lesz probléma.

(#59549) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Sziasztok!
Segítségeteket kérném.
Behozták ugyebár a horizon rendszert, ahol a set-top boxban nincs modem. Ezért kell neki a net kapcsolat. Ami nem lenne elvileg gond, de:
- nem tudom, bridge módban működik-e. Nálam tűzfal van, a modem csak bridge módban üzemel.
- nincs rajta wifi antenna, ezért viszik mindenhol a falon kívül a kábelt
Ennél nagyobb balf@$*ságot viszont nehéz elkövetni. Nekem nem kellene a horizon-os szolgáltatásokból egy sem, de a régi boxokat már nem adják. Nevetséges.
Igen, az új tévéken van CI+, de nekem két, régebbi LCD-m van, amik hibátlanul működnek, és ezért nem cserélnék.
Tehát amit keresnék, az valami olyan box, amiben van CI+ foglalat. Létezik ilyen?

Bónusz kérdés:
Nálatok is van olyan, hogy szakadozik a net? Kihagy fél percekre, aztán újra működik. Ez is csak azóta van, mióta kicserélték a horizon-os, inteles retekre. 500-as netem van, ami természetesen csak papíron létezik.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#59550) kabelmania27 válasza Jim Tonic (#59549) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Bridge módban is kap netet a horizon box.
Csomagváltást követő 14napon belül elállási joggal visszakérheted a régi csomagot.
Kb 26 kódolatlan dvb-c csatornát tudsz nézni a régi lcd tévéken.
Ha nem használod a wi-freet kapcsoltasd ki, lehet úgy stabilabb lesz.
Modem értékek rendben vannak?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.