Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59101) kabelmania27 válasza Sanyaaa26 (#59100) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Elvileg egy modem és három tévére elég jelerősséget szoktak küldeni, viszont előfordul olyan bekötés ahol ha messze van az erősítő és a ház is beljebb van akkor alapból gyengébb a bejövő.
Igen, nekem is ezt mondták amikor akadt a box, pedig csak egy osztót kellett cserélni de megoldottam ezért javasoltam az osztócserét, ha akadni fog a tévé akkor nem az összes frekin hanem a gyengébbeken+szvsz kevesebb probléma ha valamelyik adás akad mintha az internet szakadozik.
Két osztó közé hpf szűrő után belehet kötni erősítőt, de én ezzel nem foglalkoznék egyrészt szvsz a szolgáltató adjon megfelelő jelerősséget ha már három tévére elvállalták a bekötést+ nem olcsó egy jófajta erősítő+jól kell beállítani mert ha túl erős akkor ugyanúgy szétesik ráadásul csak nyáron gyengébb a jel, elég havidíjat fizetsz ahhoz hogy jó legyen, cseréljék ki rg11-re a bejövőt azzal elvileg jobb lesz a helyzet.
ASZF-ben az analóg jelnél célértéknél nagyobb egyenlő ≥71 dBμV van analóg a modem és a digitális jelnél az analóg öttel erősebben jön.
Tied lett az 59100-as hsz.

[ Szerkesztve ]

(#59102) kferencz


kferencz
csendes tag

Sziasztok!

Saját tapasztalatom upc 500-as nettel, új bekötés.

CB + 3 TV van rákötve + 2 gép , minden jelszint jó volt, de 300-350Mbit fölé nem ment a letöltés.
Processzort cseréltem a gépben és tessék:

[URL=http://www.speedtest.net/my-result/6367831643][IMG]http://www.speedtest.net/result/6367831643.png[/URL]

http://www.speedtest.net/my-result/6367831643

Régi proci: Intel Dual-core E5200 2,5 Ghz
Új proci: QuadCore Intel Xeon E5410, 2333 MHz

[ Szerkesztve ]

(#59103) kabelmania27 válasza kferencz (#59102) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Köszi az infókat.

[ Szerkesztve ]

(#59104) 4Grider válasza kferencz (#59102) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mondjuk ez két külön tokozású processzor, bár adapterrel megoldható az adott Xeon proci működtetése LGA775-ös tokozású alaplapban.
Általában egyébként 500-1000 Mbps kezeléséhez erős gép kell, aminek a processzor csak egyik tényezője.

(#59105) kferencz válasza 4Grider (#59104) üzenetére


kferencz
csendes tag

Valóban LGA775-re átalakított proci, de a lényeg, hogy a processzor volt nálam a szűk keresztmetszet,
amire amúgy nem gondoltam.

(#59106) Clever0


Clever0
senior tag

Székesfehérváron letöltési freki csere volt. Az én UBEE modemem eddig 354-410 MHz-en kapcsolódott, éjjel váltott 410-466 MHz-re.

(#59107) kabelmania27 válasza Clever0 (#59106) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Általában 15ds csatorna van 354-466 között. Ubee modem ebből egyszerre max nyolcat használ, így előfordul hogy a cmts kevésbé terhelt frekikre átállítja a modemet.

[ Szerkesztve ]

(#59108) Armahun válasza Armahun (#58836) üzenetére


Armahun
addikt

Kössz srácok.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#59109) woodworm


woodworm
veterán

Mezőberényben vagy Köröstarcsán kötött már valaki szerződést, mit tudnak ígérni?

(#59110) Clever0


Clever0
senior tag

Mióta van az UBEE box ÁLTALÁNOS / HELYI HÁLÓZAT menüjében DHCP Reservation gomb? Eddig nem vettem észre. Végre egy hasznos funkció! EVW3226_2.07 szoft van rajta.

(#59111) Sanyaaa26 válasza kabelmania27 (#59101) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Alakul a helyzet :D

(#59112) kabelmania27 válasza Sanyaaa26 (#59111) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Csoda, hogy még van netkapcsolat.
Milyenek a feltöltési értékek?

(#59113) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Időnként (most is) a connect box nem engedi a wifis eszközöket az internetre.
Ezt mitől lehet? Mit kell megnézni, hogy ki lehessen deríteni?

A wifi kapcsolat elvileg működik.

Ilyenkor a vezetékes hálózatról nem lehet megpingelni a wifin ülő eszközöket

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#59114) kabelmania27 válasza -=RelakS=- (#59113) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet az adott csatornán nem stabil a kapcsolat, válts csatornát, összefoglalóban linkelt programmal tudsz szabad csatornát keresni.
Modemújraindítás után sem működik?

(#59115) Sanyaaa26 válasza kabelmania27 (#59112) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

(#59116) -=RelakS=- válasza kabelmania27 (#59114) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Megnézem, de ha ez lenne, akkor nem kellene a wifi kapcsolatnak is bontódnia?
Maga a kapcsolat a gép/telefon szerint él, csak nincs internet. :F

Ja, és a legjobb:
Az 5GHz-s sávon pl 4 eszköz van, ebből 2 válaszol a pingre. Az 5GHz-s sávon a saját hálózatom, és a Wi-Free van összesen.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#59117) kabelmania27 válasza -=RelakS=- (#59116) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg elérhető-e a modem üzemmód, ha nem akkor lehet ipv6 módban van a modem.
Sanyaaa26: Határeseten van az adási. Kettes splitterrel kicsit jobbak lennének a letöltés értékek. Igaz a -18 -14körül lenne de a többi közül jópár -10felett lenne.
Tévé adásokkal nincs gond?

[ Szerkesztve ]

(#59118) -=RelakS=- válasza kabelmania27 (#59117) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Router üzemmódban van, más állítási lehetőség ott nincs.
DHCP esetleg bekavarhat? 1 óra a bérleti idő

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#59119) kabelmania27 válasza -=RelakS=- (#59118) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehetséges, próbáld meg átállítani magasabb időtartamra.
Ha nem tudod modem üzemmódba átállítani akkor ügyfélszolgálatnál kapcsold ki az ipv6-ot.
Közösségi wi-freet kapcsold ki ha nem használod.

[ Szerkesztve ]

(#59120) -=RelakS=- válasza kabelmania27 (#59119) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ha modem üzemmódba állítom, akkor nem szűnik meg Wifi hotspotként és vezetékes switch-ként működni?

A Wi-Free-t meg még egyszer megnézem, mert én úgy emlékszem, ki volt kapcsolva a MyUPC-nél.

Első körben mindenesetre azt csináltam, hogy a 2,4GHz-s és 5GHz-s csatornának más SSID-t adtam, hátha azt nem szerették az eszközök. Ha nem válik be, jöhet a bérleti idő...

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#59121) kabelmania27 válasza -=RelakS=- (#59120) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem üzemmódban három vezetékes eszköz megy, azért írtam hogy próbáld meg mert ha ipv6-ban van a modem nincs modem üzemmód, előfordul hogy az ipv6 kikapcsolása után stabilabb a modem router része.
192.168.100.1 címen mindkét üzemmód esetén betudsz lépni a modembe

[ Szerkesztve ]

(#59122) -=RelakS=- válasza kabelmania27 (#59121) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Köszi, akkor azt még megnézem.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#59123) kabelmania27 válasza -=RelakS=- (#59122) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit.
Nézd meg, hogy a modem értékek is rendben vannak-e és az F csatlakozók nem lazultak-e ki az osztóknál és a modemnél+ ha van toldás akkor ott is.

[ Szerkesztve ]

(#59124) -=RelakS=- válasza kabelmania27 (#59123) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

De ha azok meghülyülnek, akkor lenne internet, nem? Illetve tudnám pingelni az eszközöket.

Erre az IPv6-ra meg nagyon rá kell néznem, mert a nyomtató akkora címet kapott, hogy lelógott a képernyőjéről :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#59125) kabelmania27 válasza -=RelakS=- (#59124) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha nincs rendben az internetkapcsolat előfordul, hogy a lan sem stabil.
Okés, nézd meg.

[ Szerkesztve ]

(#59126) -=RelakS=- válasza kabelmania27 (#59125) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Továbbra is hülyének érzem magam :(((

Hol kéne az IPv6-ot lelőni? A Connect Box beállításainál nem találom (most éppen modem üzemmódban van), a MyUPC-nél meg Tájékoztatjuk, hogy a Protokoll beállítások módosítása nem lehetséges.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#59127) kabelmania27 válasza -=RelakS=- (#59126) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Felhívod a 1221-et megnyomod a hiba gombot, utána csak internethiba gombot, ügyintézőnek elmondod hogy kapcsolja vissza ipv4be a modemet.

(#59128) -=RelakS=- válasza kabelmania27 (#59127) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Köszi, akkor viszont visszanyomom router-be, mert itthon lázadás lesz, ha nincs fészbúk :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#59129) kabelmania27 válasza -=RelakS=- (#59128) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Érdekes, mert eddig modem üzemmód nem ment ipv6al, aztán lehet csak a lan része megy hatossal.

(#59130) -=RelakS=- válasza kabelmania27 (#59129) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Még érdekes, hogy végre megtaláltam a MyUPC-n a Wi-Free-t, amiről le is vagyok kiratkozva. Viszont akkor miért van bekapcsolva mindkét frekvencián? :F
Még érdekesebb, hogy mikor megnéztem, mit tudok itt módosítani, akkor a EMTA 3.0 1GB NO FixIP WIFI modemre közölte, hogy Az Ön használatában lévő kábelmodem típusa (amennyiben rendelkezik ilyennel): nem WiFi képes :F

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#59131) kabelmania27 válasza -=RelakS=- (#59130) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Előfordul, hogy 1221-en tudja az ember kikapcsoltatni.
Lehet jobban járnál ha modem üzemmóddal és saját routerrel használnád vagy ha nincs szükséged az 500-as csomagra akkor kérj másik modemet hátha cserélik.

[ Szerkesztve ]

(#59132) Findzs


Findzs
addikt

Ubee upc kabelmodemem van 120 as nettel.

Tp link archer t4u usb wifim van.
Az a gondom hogy csak ritkan megy 300 mbps el a kapcsolat pedig a jel maximalis.
Inkabb csak 144 el megy.
Van egy pci expresses wifi kartyam is 150 mbps es az is csak fele sebessegel megy 65 el.

Az ubee ban mar allitgattam a wifi beallitasokat. Atalitottam n esre, probalgattam a csatornakat, de semmi valtozas.

Arra gondoltam, hogy lehet hogy amikor ritkan 300 ill. 150 mbps el megy akkor 40mhz el kapcsolodik.
Az ubee ban csak olyan bealitas van hogy 20 vagy 20\40 nincs olyan hogy csak 40.

Szerintetek mi lehet a baj?

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#59133) Gubek-Einste válasza Findzs (#59132) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi idegen hálózat van vétel körzetben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59134) Findzs válasza Gubek-Einste (#59133) üzenetére


Findzs
addikt

kb. 6-10
Gondolod hogy az zavarna be?
Én is arra gondoltam azért kezdtem el a csatornákkal próbálkozni de hiába állítgattam.

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#59135) Gubek-Einste válasza Findzs (#59134) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Erősen lehetséges, ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59136) Findzs válasza Gubek-Einste (#59135) üzenetére


Findzs
addikt

Rendben este ha hazaérek rakok fel.
Köszi

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#59137) Dusee


Dusee
őstag

Hello!

Az lenne a kérdésem, hogy mely csatornák kódolatlanok a UPC Digital Gold csomagjából?
Az összefoglalóban lévő "A kiterjesztett digitális vételezési lehetőség tartalma" link nem működik.
Van egy DVB-C tuneres TV, amihez nem szeretnénk se boxot, se kártyát, eddig Telekom-os előfizetés volt, ott egész jó mennyiséget lehetett box nélkül nézni, viszont tegnap rákötöttem a TV-t a UPC-s vonalra, újrakerestem az állomásokat, talált is ~220 csatornát, de kb. 10db nézhető, a többit kódoltnak írja, és hiányoznak is csatornák (pl. ATV, HírTV), amik kódoltan se jelennek meg, pedig benne vannak a csomagban.
Lehet ez amiatt, hogy mondjuk a TV nem minden mHz-et keresett meg (régebbi B szériás Samsung TV, és teljes tartományban kerestettem vele)?
Az összefoglalóban lévő "Miért nincsen meg az összes csatorna automatikus keresés során Mediacard használata esetén?
Manuálisan rá kell keresni a 112/120/128 MHz-s frekvenciákra ilyenkor." megoldhatja ezt?
A másik kérdés pedig, hogy ha nincs Észtország a beállítható vételi helyek között a TV-n, akkor melyik országra kell állítani, hogy az ékezetes szövegek helyesen jelenjenek meg?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#59138) Clever0 válasza Dusee (#59137) üzenetére


Clever0
senior tag

A Hírtv és az ATV is kódolatlan. Innen nézd ki, hogy nálad melyik frekik használatosak: Mediacard hálózatazonosító
A 346 MHz-es csati QAM 64-et használ, de a többi QAM256-ot.

(#59139) woodworm


woodworm
veterán

Ha a helyi promócióban elérhető a 120 Mbites Mix Príma L 6399-ért, akkor sanszos, hogy elérhető a Mix Príma 500 is 6999-ért?
A honlapon még a hamarosan érkezünk üzenet van, de a promóciós anyagot már szórják és a jelenlegi helyi kínálatban a 120 Mbites a közvetlenül összehasonlítható más szolgáltatóéval, gondolom azért ezt tüntetik fel.

(#59140) Dusee válasza Clever0 (#59138) üzenetére


Dusee
őstag

A frekvenciatáblázat link nem működik :(

(#59141) Gubek-Einste válasza Dusee (#59137) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Keress rá a három frekvenciára.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59142) Clever0 válasza Dusee (#59140) üzenetére


Clever0
senior tag

3 freki kevés lesz. Keresd le automatában QAM 256-al, utána külön a 346-ot 64-el!

(#59143) Dusee válasza Clever0 (#59142) üzenetére


Dusee
őstag

Rendben, este ránézek, köszi!

(#59144) TeeJay


TeeJay
félisten

továbbra sem kaptam még pontos infót
a Horizon STB akkor is tudja a FW/SW-t frissíteni ha csak koax kábel van bekötve vagy csak UTP-ről tud frissíteni?
valaki meg tudja mondani?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#59145) Dusee


Dusee
őstag

Hello

Lenne még egy kérdésem, Digital gold, Horizon Mediabox + HD csomag előfizetésem van, amihez ha jól tudom járnia kéne 32db HD csatornának, ehelyett van kb. 5db alap HD csatorna (M1, M2, stb.), és a többinél (pl. RTL Klub HD) az az üzenet fogad, hogy látogassak el a weboldalukra az előfizetéshez.
Jól gondolom, hogy itt valami nem kerek?
Vagy a +HD csomagnak nem ezt kéne takarnia?

(#59146) Intruder2k5 válasza TeeJay (#59144) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem egész biztosan nem tudja, hiszen az fw frissítéshez (kétirányú) adatkapcsolat szükséges, ami UTP összeköttetés hiányában Horizon box-al lehetetlen. Koax kábelen csak RF vételre képes, lévén nincs saját modeme.

[ Szerkesztve ]

(#59147) TeeJay válasza Intruder2k5 (#59146) üzenetére


TeeJay
félisten

az fasza :D
márpedig nálunk nem lesz UTP kiépítve a HGW-től a STB-ig
akkor lehet úgy is frissíteni hogy néha napján felviszem a HGW-hez rádugom LAN-ra bekapcsolom és lefrissíti magát? tehát nem kell koax csak legyen UTP kábel meg bekapcsolás és gondolom induláskor keresi meg hogy van-e új FW/SW és magától frissít nem kell hozzá TV

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#59148) Intruder2k5 válasza TeeJay (#59147) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt nem tudom, hogy kér-e megerősítést, stb., sosem használtam Horizon boxot. De úgy tudom ma már be sem kötik a szolgáltatást, ha nem lehet kiépíteni az UTP kapcsolatot.

[ Szerkesztve ]

(#59149) TeeJay válasza Intruder2k5 (#59148) üzenetére


TeeJay
félisten

én jeleztem hogy eléggé gázos lenne kiépíteni de majd a szerelővel lebeszélem...
nem kell semmi interaktív funkció csak TV menjen rajta és pá
majd félévente hazanézek szülökhőz rádugom UTP-re és frissíti magát ha van új softwer
azért nem húzunk 30méter UTP-t át a házon, nem is menne be a 3x árnyékolású koax mellé még egy UTP

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#59150) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lemondással kapcsolatban feltettem weben keresztül három teljesen általános kérdést. Kitöltöttem minden kért adatot, név, cím, telefonszám, email cím, előfizető azonosító, de a kérdések jellegéből adódóan a megválaszolásukhoz nem is szükséges az előfizető személyének ismerete, erre válaszként néhány másodperc múlva jött egy automatikus üzenet, miszerint "további adategyeztetés szükséges", így hamarosan keresni fognak telefonon.

Ez érdekes, szerintem minden lemondást választó automatikusan ezt kapja.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.