Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60801) blakey válasza kido.resuri (#60799) üzenetére


blakey
titán

Az lenne az egézséges ha mindenhol minimum 60% lenne a jelerősség és a jel minősége legalább 90%, persze néhány százalékkal kisebb is lehet, de ezekkel már tuti nem lenne gond. Valószínűleg valahol megtört a kábel, stb. Ha a próbálkozás során nem lesz javulás akkor mindenképp hívj szerelőt, még régen olyanom is volt, hogy néha elment a net meg a telefon, szerelő kiderítette, hogy egy 10 cm-es szakaszon a pincében valami megrágta a kábelt és a hő ingadozására változott a kapcsolat.
A bejövő kábelnél próbáld meg a boxot, ott milyen a jel? Bár most sem azon múlik, de a bejövő csatlakozót F csatira cserélném.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60802) kido.resuri válasza blakey (#60801) üzenetére


kido.resuri
csendes tag

Megnézem majd a jelet a bejövő kábelnél is.
Szerelhető amúgy így, nem gond, ha zárlatba megy közben? Ha nincs rajta lezárás (tv, box), még a radiátor is "ráz" a bejövő kábel mellett...

(#60803) blakey válasza kido.resuri (#60802) üzenetére


blakey
titán

Szerelhető amúgy így, nem gond, ha zárlatba megy közben? Ha nincs rajta lezárás (tv, box), még a radiátor is "ráz" a bejövő kábel mellett...
Nem kéne, hogy rázzon semmi, főleg nem a radiátor, ha ez így van akkor bizony nem jók a kábelek, érintkezések. A másik tv-ből húzd ki a kábelt és nem fog rázni, gondolom CRT tv-kről van szó, azok küldtek visszafelé áramot. a Pace box burkolata is rázhat, annak sem túl jó a szigetelése.
Próbáld ki a másik helyen is a boxot, hátha megtalálod a hibás részt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60804) kido.resuri válasza blakey (#60803) üzenetére


kido.resuri
csendes tag

Bocs, félreérthető voltam. Ha nincs bedugva sehova a bejövő kábel, akkor az miatt "ráz" a nagyfreki, nem a TV, vagy a box miatt. Szóval nem a TV-től, boxtól jövő, hanem a bejövő ráz.
Amúgy az egyik CRT, a másik LCD.

(#60805) blakey válasza kido.resuri (#60804) üzenetére


blakey
titán

Akkor valahonnan összszed valamit, nálam nem ráz, 2 hete szereltem egyik csatlakozást.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60806) vargalex válasza [CS]Blade2 (#60774) üzenetére


vargalex
félisten

A C2D-vel nézd meg esetleg a html5-ös speedtest-el, vagy egy rendes operációs rendszerrel... DHCP-vel kihajtja az a gigabitet is.

Alex

(#60807) raven12


raven12
senior tag

Sziasztok!

Lehet, hogy triviális a kérdés, de most hirtelen nem találtam meg a választ:

Amennyiben lekapcsolom a wi-free-t a routeremen, attól én még a kapott felh+jelszómmal fel tudok csatlakozni más UPC WiFree-re, vagy olyankor bukta a szolgáltatás (ha nem vagy hajlandó netet szórni ne is használhasd alapon)?

(#60808) 4Grider válasza raven12 (#60807) üzenetére


4Grider
nagyúr

Bukta a szolgáltatás.

(#60809) raven12 válasza 4Grider (#60808) üzenetére


raven12
senior tag

köszi a választ! :R

[ Szerkesztve ]

(#60810) TeeJay


TeeJay
félisten

technicolor HGW-en a wifi résznél a "low rate limit" az mire jó és miért van engedélyezve?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#60811) Gyurka6 válasza kido.resuri (#60804) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Keress rá, létezik leválasztó/brum/hurok szűrő valami hasonló néven...

Gyurka

(#60812) blakey válasza Gyurka6 (#60811) üzenetére


blakey
titán

Azzal az a gond, hogy a digitális tv-be bezavarhat és legfőképp a magasabb frekiken, tapasztalat, ezért nem ajánlottam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60813) Gyurka6 válasza blakey (#60812) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Igazából engem nem zavar, hogy őt "rázza"...

Gyurka

(#60814) kido.resuri válasza Gyurka6 (#60813) üzenetére


kido.resuri
csendes tag

Igazából csak akkor ráz(na), ha nem lenne összedugva a rendszer. Érdekes módon csak széthúzott állapotban csinálja, de akkor a radiátor is, úgy, hogy fémesen nem ér hozzá, csak a radiátor mellett/fölött megy el a bejövő kábel...

(#60815) kido.resuri


kido.resuri
csendes tag

Visszatérve a kérdésre. Ha mégis box hibás, akkor az itt-ott hirdetett, használt UPC médiaboxok használhatók saját előfizetéshez? (jogilag/műszakilag)

(#60816) 4Grider válasza kido.resuri (#60815) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem. Csak a modemek egy része. Amiben előfizetői kártya van, az az eszközével össze van kötve.

(#60817) kido.resuri válasza 4Grider (#60816) üzenetére


kido.resuri
csendes tag

Értem. A UPC-nél esetleg tudnak segíteni ilyen ügyben? Másik boxhoz hozzáredelni a kártyát, stb.? Nyilván nem kifejezetten érdekük...

(#60818) blakey válasza kido.resuri (#60815) üzenetére


blakey
titán

Nem használható más boxszal a meglévő kártya, amúgy meg mi értelme lenne? Szerelőt hívsz és kicseréli díjmentesen. De nem a box a hibás. Zajbetörés van valahol, egyik jele a bizonyos frekiken való rossz kép valamint az sem normális, hogy úgy önmagában ráz, szóval ha nem tudod mit kéne csinálni akkor hívd a szerelőt és megoldják.

(#60817) kido.resuri
Egy szolgáltatás amiért fizetsz, ha nem jó akkor cserélik, nem is értem a kérdésedet, milyen bolygón vagy korban élsz? Ez nem az ókor, hogy oldd meg magad.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60819) kido.resuri válasza blakey (#60818) üzenetére


kido.resuri
csendes tag

Rendben, köszi. Bejelentem hibára.

(#60820) blakey válasza kido.resuri (#60819) üzenetére


blakey
titán

Mindenképp. Lehet, hogy a szerelés után valahol nem sikerült a csatlakozás és emiatt lett rossz, nálam a bejövő kábel egy 3-as leágazóba csatlakozik, 1 megy a modemhez, 1 megy egyik tv-hez míg a másik egy 2-es osztóba ahonnan további 2 tv az irány, a legtávolabbi helyen is 92% a jelerősség, tehát a 45% több mint kevés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60821) Watercolour válasza blakey (#60820) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Némi helyzetjelentés a hibajavítási ügyemben, akit esetleg érdekel.

A június eleje óta tartó szakadozás teljesen ugyanazzal a tünettel továbbra is megvan, állításuk szerint még mindig dolgoznak a probléma javításán.

Jó hír viszont, hogy azután, hogy kétszer utasították vissza a kötbérigényem, majd telefonon 4 különböző ügyintéző is elmondta, hogy "72 órán túli kötbér csak akkor jár, ha a hiba a lakásban van" (???) az utolsó panaszomra, amiben pontos, ÁSZF-fel és vonatkozó törvényekkel alátámasztott indoklást kértem arra, hogy miért nem jár számomra 72 órán túli hibajavítás miatti kötbér, megkaptam ma a választ, melyen tájékoztatnak, hogy a hibát még nem sikerült kijavítaniuk, az folyamatban van még mindig, ezért a június eleje óta tartó időszakra, valamint a jövőre, amíg nem sikerül kijavítaniuk a problémát, kötbért írnak jóvá.

Úgyhogy kisebb erkölcsi győzelmet arattam a UPC-vel folytatott csatámban. Kíváncsi leszek az NMHH mit mond erre.

Tanulságok:
- a UPC hibajavítási kompetenciája szánalmas
- ha UPC-d van és fontos számodra a stabil internetkapcsolat, tarts otthon egy backup mobilnetet
- ha problémád van, elképesztően kitartóan próbálnak meg hülyének nézni és lerázni
- cserébe ha te is kitartó vagy, egy idő után feladják

(#60822) TeeJay válasza TeeJay (#60810) üzenetére


TeeJay
félisten

ezek szerint senki sem tudja mi ez a Low Rate Limit és miért jó ha engedélyezve van?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#60823) blakey válasza TeeJay (#60822) üzenetére


blakey
titán

Több eszköz egyidejű csatlakozása esetén korlátozza a sebességet. (Google segít :) )

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60824) bigdigit


bigdigit
addikt

A modem statban ezek mik mutatnak?
Pre RS Errors Post RS Errors

(#60825) ManUnited


ManUnited
aktív tag

Sziasztok!

Most jött meg a Horizon box és csomagoltak mellé egy új splittert.
Jelenleg ez van bekötve:

És ezt küldték a boxhox:

Érdemes kicserélnem a régit az újra, melyik a jobb?

Segítséget előre is köszönöm.

(#60826) blakey válasza ManUnited (#60825) üzenetére


blakey
titán

Jó a régi, a másik jó lesz tartaléknak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60827) ManUnited válasza blakey (#60826) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Köszönöm.

(#60828) dbocskai


dbocskai
tag

Sziasztok!

Pár napja rászűrtem a címemre, mert gyorsabb csomagot akartam az upc.com-on. Ma megpróbáltam újra, hogy meg is rendeljem és már nem látom a MIX csomagokat csak a Trio-kat (gyakorlatilag féláron vannak a sima trio-hoz képest).
Mi lehet a gond?

(#60829) kabelmania27 válasza dbocskai (#60828) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Próbáld meg a 1221-es számon megrendelni.

(#60830) khorvat válasza Watercolour (#60821) üzenetére


khorvat
senior tag

Kb. 6 hónapig nem kell számlát fizetned akkor ez közel 60ezres kötbér is lehet amit lassan jóváírnak.

(#60831) vinpilu válasza ManUnited (#60825) üzenetére


vinpilu
senior tag

Egyébként ilyen splittert hol lehet kapni, csak nem kell szerelőt hívni, ha ilyet akarok betenni?

(#60832) Gubek-Einste válasza vinpilu (#60831) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Antenna boltban kell az ilyen típusú alkatrészeket beszerezni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60833) ManUnited válasza vinpilu (#60831) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Saját szerelést kértem, és így benne volt a connect box dobozában a kábelek mellett.

(#60834) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Most jár le a UPC-nél a hűségem, nem akarok újabb hűséget kötni. Viszont új modemet szeretnék, Connection Boxot. Van elehetőség arra, hogy ingyen kicseréltessem egy ilyenre a régi Ubee-t? 240-es netem van.

A UPC szerelő szerint csak új UPC előfizetőknek adnak Connection Boxot vagy ha a régi előfizető újabb hűséget vállal.

Én nem találok ilyet a UPC honlapján, hogy régi ügyfeleknek ne járna.

[ Szerkesztve ]

(#60835) Watercolour válasza rayoliviero (#60834) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Megkérdezhetem, miért akarsz Connect Boxot?

(#60836) rayoliviero válasza Watercolour (#60835) üzenetére


rayoliviero
veterán

Mert feltételezem jobb az Ubeet? De ezek szerint tévedek?

Erősebb wifi jel és gyorsabb, egyszerre működik 24 és 5 GHz-en.

(#60837) Watercolour válasza rayoliviero (#60836) üzenetére


Watercolour
aktív tag

A wifijéről nem tudok nyilatkozni, modem módban használom, és általános tanács, hogy ha lehetőséged van rá, saját router használata mellett modem módban használd a szolgáltatói eszköz.

A Connect Boxban Intel Puma 6 chipset van, ami miatt problémák vannak vele (véletlenszerű latency megugrások, DoS sebezhetőség), amelyeket átlagos felhasználás mellett nem feltétlenül veszel észre.

(#60838) TeeJay válasza rayoliviero (#60836) üzenetére


TeeJay
félisten

inkább tartsd meg az Ubee-t és elégedj meg 240-es nettel azt bírja és átnyomod modem módba aztán veszel egy fasza AC-s routert és mindenki happy
én is örülök hogy meghagytam szülőknél a TC7200-at és még úgy is hogy router módban megy egész napos torrentezést vígan bírja és stabil a wifije meg nem indul újra vagy akadozik
egész nap simán kihajtja a 240-es csomagot pedig lóg rajta vagy 6 okostelefon N-es 2,4GHz-es wifin
meg 2 laptop LAN-on

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#60839) bobace válasza o.gaby (#60689) üzenetére


bobace
őstag

Köszi, ez volt a bűnös!

Egy jó pont az UPC-nek: 2 perc alatt elintézték. Telefon csörög, automata bemondja, hogy hívjam máskor, mert óriási tömött sorok próbálnak bekapcsolódni, de én továbbnyomom, és már kapcsolódik is 2 mp-en belül az ügyintéző. A beszélgetés pedig max 1 perc volt. Ez most jól esett.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#60840) Gubek-Einste válasza rayoliviero (#60836) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

2,5k-ért kérheted a cserét.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60841) rayoliviero válasza Gubek-Einste (#60840) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nekem ötöt mondtak, de személyesen nem lehetett átvenni, csak futárral tudják küldeni.

(#60842) Sanya válasza Watercolour (#60837) üzenetére


Sanya
nagyúr

meg néha elengedi az upnp-t, szóval nem a legjobb. Nálam lassan csak modem módban fog futni... Intel... Max processzort, de semmi egyebet...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#60843) yetmanus


yetmanus
tag

Sziasztok!
Fehívott egyik ismerősöm, h segítsek neki kibogozni a upc szerződését.
Az alap felállás, hogy kb 10k-t fizetnek nemrég lejárt hűség után a 3 szolgáltatásra, ebből a telefon korlátlan minden irányba Mo-on belül. Namármost szolgáltatót akarnak váltani, de a telefont meg akarják hagyni upc-snek, ebben a korlátlan csomagban.
Kérdés: tényleg van olyan a upc-nél, hogy hűség nélkül van 3 szolgáltatás (tv,tel,net), és ha lemondják a netet és a tv-t, akkor a korlátlan telefon nem maradhat csak magában önálló havidíjú szolgáltatásként (vagy ugye ha maradhat, nem ebben a korlátlan csomagban)? Mert itt ezt mondták nekik, én meg csodálkoztam, mert egyik szolgáltatónál sem hallottam még ilyet o.O

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#60844) Gubek-Einste válasza yetmanus (#60843) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg maradhatna önmagában a telefon a jelenlegi csomagban.
Pontosan milyen előfizetése is van az ismerősnek?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60845) yetmanus válasza Gubek-Einste (#60844) üzenetére


yetmanus
tag

egyelőre ennyit mondtak amit leírtam, csak mielőtt beleásom magam a dologba, gondoltam az alapokat megkérdezem :D

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#60846) cigam válasza yetmanus (#60843) üzenetére


cigam
félisten

Lehet csak vezetékes telefon, de nem éri meg:
upc telefon Nonstop L díjcsomag bruttó havi díja 18000.-/hó

Viszont ha aláír 2 évet, akkor a Trio S Digital Nonstop L telefon szolgáltatással 10699.-/hó ePack kedvezménnyel.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#60847) gduck válasza cigam (#60846) üzenetére


gduck
addikt

5500 Ft/hó... és nem kell mellé semmi ;)

[ Szerkesztve ]

(#60848) cigam válasza gduck (#60847) üzenetére


cigam
félisten

pláne :B

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#60849) zoli62


zoli62
addikt

Horizon Go-n az Eurosport 2-n most Bundesliga mérkőzés helyett snooker megy. Szerintetek miért?

[ Szerkesztve ]

(#60850) Vesa


Vesa
veterán

Sziasztok,

Mi a fene van Szentendre környéken a nettel? Tegnap du. óta döglött.

A tudomány a valóság költészete!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.