Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59301) Intruder2k5 válasza #54715584 (#59300) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Gondolom villámcsapás miatt lehet, úgy nézem most vonult át a vihar.

(#59302) #54715584 válasza Intruder2k5 (#59301) üzenetére


#54715584
törölt tag

Gondoltam én is az időjárásra, és valóban volt egy fél órás szélvihar meg egy pár perces zápor. Viszont ennyitől nem szokott így kiesni szolgáltatás. De ha csak ennyi volt, akkor jó, mert már helyre is állt az egész a napsütéssel. :)

(#59303) cigam válasza ztsoft (#59296) üzenetére


cigam
félisten

Szerintem ez eddig is megvolt. (Nem mellesleg annyira jól sikerült frissíteni, hogy eltűnt róla Veszprém) A kódolatlan digitális csatornák listája tönt el.

Fb-on azt írták róla, hogy A segédlet egy rendszerhiba miatt nem érhető el jelenleg, amennyiben ez a probléma javításra kerül, akkor ismét megnyitható lesz majd ez a felület. Sajnos nincsen a helyreállítás időpontjáról információnk, ezen kívül szeretnénk jelezni, hogy a 773-as számú segédlet 2015. óta nem volt frissítve, így nem minden adat helyes benne.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#59304) kabelmania27 válasza Gzu73 (#59289) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Régóta létezik cat5 kábel elvileg az jó lesz.

(#59305) ztibor


ztibor
senior tag

Na ma megvolt a legozás, ezt tudtam kihozni belőle:



Jobb lett így?

Másik, mostanra kábelen totál nem tudom összekötni a pc-vel a connectboxot.
Ugyanazon a kábelen a laptop tökéletesen működik.
Másik hosszú kábelt nem találtam (bár szerintem a kábelt kizártuk), másik lankártyám sincs most hirtelen.
Jelenleg egy n-es wifisticken keresztül kap netet a pc, de jó lenne valahogy működésre bírni a kábelt.

(#59306) Gubek-Einste válasza ztibor (#59305) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez már rendben van.
LAN driver frissítés/újra rakás volt már?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59307) ztibor válasza Gubek-Einste (#59306) üzenetére


ztibor
senior tag

az még hátravan, bár ha jól láttam frissítés nincs hozzá, szóval újrateszem majd. Köszi.

(#59308) kabelmania27 válasza ztibor (#59305) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Javultak az értékek.

(#59309) Nova96


Nova96
őstag

Mit csináljak, ha a upc modem óránként wifi-vel egy idő után azt csinálja, hogy az írja ki az android, hogy "upc konfigurációs hiba" .
Újraindítás segít csak. :F

(#59310) ztibor válasza ztibor (#59307) üzenetére


ztibor
senior tag

újratettem a landrivert, semmi változás.

(#59311) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#59150) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azóta sem hívtak, és nem is válaszoltak. Pedig többször használtam már kontaktra ezt az űrlapot más ügyben, másnap szoktak rá reagálni. Úgy néz ki, hogy a lemondással kapcsolatos kérdések esetén kivárják a 30 napot. Na mindegy, nem volt olyan fontos, sőt, igazából egyáltalán nem volt fontos, leginkább csak kíváncsi voltam, hogy előállnak-e valami ajánlattal, és, hogy meddig mennek le a havidíjat illetően.

(#59312) merlinke


merlinke
csendes tag

Sziasztok!

A mai napon üzemeltem be magamnál egy Horizon HD Médiaboxot. Az lenne a kérdésem, hogy az adatforgalmat mennyire dobja meg a készülék (ha egyáltalán megdobja)?

(#59313) Gubek-Einste válasza merlinke (#59312) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Attól függ milyen tartalmakat nézzel de nem lesz olyan jelentős.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59314) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#59311) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

1221 lemondás gomb után hétköznap biztos fognak valamit ajánlani.

(#59315) Zitronensaft válasza merlinke (#59312) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Ha csak élő tv-t nézel,semennyire.Az nem a neten keresztül megy. Ha használod a visszanézőt,vagy a videotárat akkor valamennyire,de nem vészes.

(#59316) Neoka válasza Zitronensaft (#59315) üzenetére


Neoka
aktív tag

Sziasztok,

Van arra mód, hogy nem a UPC-nél előfizetett HBO GO elfizetésemet, a UPC cisco boxon is tudjam nézni?

Köszönöm

(#59317) pimmi


pimmi
senior tag

Sziasztok, olyan gondom lenne, hogy internettel volt problémám, kb 2 hete kezdődött rendszeres modem újraindulás, vagy úraindulás nélküli net kimaradás 5-20 perc között naponta 1-2 alkalommal, utóbbi időben rendszeresen, ez egy technicolor modem volt, amit 2003 körül kaptunk az előfizuhoz. Kint volt a szerelő, és kicserélte egy ubee modemre, ez csütrtökön volt, azóta az oldalak wifin furán töltődnek be, mikor rákatt valamire egy kis gondolkozás aztán bejön , de pl az oldalakon a képek videók csak a teljes betöltés után, ez a tc vel nem volt, + a wifi jel is gyengébb ugyanott mint a tc vel volt, próbáltam már mindent, a wmm és társai, az értékek is rendben vannak, mit tehetnék, ez ügyben? mert lényegében rosszabb a szakadásokon kívül mint volt, köszönöm

(#59318) Watercolour válasza kabelmania27 (#59088) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Lassan 2 hét telt el. Semmiről nem tájékoztattak, ezért 2 napja felhívtam őket, most sikerült emberi időn belül ügyintézőhöz kerülni.
Elmondta, hogy "valami hibajavítás történt", de szerinte ezzel még majd dolgozni fognak, ami nagyszerű, mert bár mintha ritkább lenne a hiba, de továbbra is véletlenszerűen szakad, továbbá megnyugtatott, hogy amint a hiba elhárításra került, meg fogják állapítani a kötbért.
Roppant gáláns.

Addig is írtam egy munin plugint, ami rajzolgat nekem szép grafikonokat a modemből jövő adatokból.

Feltételezem, az 50 fölé felugráló upstream power továbbra sem túl egészséges, úgy vettem észre, hogy akkor történnek a szakadások.

[ Szerkesztve ]

(#59319) cigam válasza Watercolour (#59318) üzenetére


cigam
félisten

Publikálod a plugin-t? Esetleg pár mondattal hogyan kell beállítani. A Windows-os verzióval is megy?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#59320) Watercolour válasza cigam (#59319) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Kicsit igénytelenül van összedobálva, ezért nem nagyon publikálnám egyelőre. Elképzelhető, hogy kicsit csiszolok rajta és megosztom.

Nem tartom kizártnak, hogy a windows alatt is menni fog, én linuxon futtatom.
Mivel az SNMP le van tiltva a routeren, alapvetően a webes felület által használt APIt bökdösi, ami XML-ben adja vissza azokat az adatokat, amiből a táblázatokat rajzolja a webes felület.
Mivel elképesztően nyakatekert igénytelen módon azonosítja a bejelentkezett felhasználót, ezért saját megoldás írása helyett gugliztam kicsit, és találtam egy projektet, amit fel tudtam alapul használni:
https://github.com/ties/compal_CH7465LG_py

[ Szerkesztve ]

(#59321) cigam válasza Watercolour (#59320) üzenetére


cigam
félisten

Értem én hogy "igénytelen", de nem szépségverseny kell indulnia. Ha működik az már jó, és mivel a legtöbbünknek lövése nincs a munin plugin íráshoz, észre sem vesszük.
Egy logout cikket szerintem megérne a dolog.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#59322) Watercolour válasza cigam (#59321) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Ha működik az már jó

Ne haragudj, de én nem így állok a munkáimhoz.
Ki fogom pofozni, amint lesz időm, és publikálni fogom, de cikket valószínűleg nem fogok hozzá írni, maximum egy pár soros leírást, amivel be lehet üzemelni.

(#59323) pjen válasza Watercolour (#59322) üzenetére


pjen
félisten

Az bőven jó lenne.

(#59324) Gubek-Einste válasza Neoka (#59316) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Go az mobilon/tablet-en/gépen megy, a mi a Cisco-n fut az az OD de ha nincsen UPC-s előfizetésed akkor nem fog menni, a Go természetesen fog működni UPC-s nettel is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59325) Gubek-Einste válasza pimmi (#59317) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IPv4 vagy v6 módban vagy?
2003-ban még nem volt Technicolor, csak 2010-től ez a nevük.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59326) Gubek-Einste válasza Watercolour (#59322) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szólj ha kész és akkor az összefoglalóba is beteszem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59327) pimmi válasza Gubek-Einste (#59325) üzenetére


pimmi
senior tag

bocs 2013 akart lenni
ezek a módok mik és hol találom?, megvan IPv4

[ Szerkesztve ]

(#59328) Gubek-Einste válasza pimmi (#59327) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vagyis akkor át tudod rakni az eszközt bridged mód?
Wifi-n és kábelen is ez a helyzet?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59329) merlinke


merlinke
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

Egy kérdésem / észrevételem lenne még. Visszanéztem egy-két adást, de a műsor negyedénél inkább hagytam is a manóba, mert akadt, csúszott a hang (120-as net van itthon). A sávszélességgel nincs gond. Mintha többen is tapasztaltaltatok volna ilyet, igaz?

Bevallom, fáj a szívem a merevlemezes felvelvős, két tuneles boxért :-( TV csere volt, az nem adott annyira szép felbontású adást.

Valamint egy mellékes megjegyzésem, észrevételem lenne. Pár csatorna bő egy éve nem jön be. Szokásos sztenderd válasz jön (a közeli víztorony takarja le, vagy a víztoronyra egy másik szolgáltató kitette az antennáját, azonos sávon működik az UPC-vel, stb). Létezhet ilyen? Nincs valamilyen szabályzat rá, hogy más szolgáltatónak X méterre kell lennie a másiktól és/vagy nem használhatnak azonos frekvencia tartományt?

Ad2. Mostanság kifogtam pár UPC-s kollégát, akik eléggé... Nem akanak dolgozni. Más is tapasztalt ilyet? A másik végletbe is belefutottam, de inkább olyanná, mint aki szerint a TV-t kell kicserélni, mert a box által kiküldött kép elcsúszik...

[ Szerkesztve ]

(#59330) pjen válasza merlinke (#59329) üzenetére


pjen
félisten

Neked biztos,hogy UPC-d van,kábeles?Azt nem takarhatja viztorony.

(#59331) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Nekem mostanában az a gond a nettel, hogy gyakran lemegy 1-2 megára.... a 30 helyett.

Akkor használhatatlan az egész .. főlek akkor jelentkezik amikor reggel felkelek és kómásan próbálok neztezni... de nem jön be semmi... vagy nagyon nagyon lassan.

Aztán pár perc után vagy néha 15-20 perc és megjavul.

A géppel nincs gond, mert melóban egész nap stabil minden... ott nincs ilyen. Kezdem unni.

Jah és azóta van, hogy visszamondtam a hűségidőt. Vagyis elálltam 14 napon belül, (de ezt már írtam is)

Kezdem unni ..... régebben miért volt tökéletes? Vagy csak véletlen egybeesés?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#59332) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Mit lehet tenni, ha nem jön be a 192.168.0.1? Connect box, router módban. Próbáltam 2 asztali gépen és telefonon is. Restart megvolt.

Szerk: most bejött, de 3 percet kellett várnom, hogy betöltsön. Mitől lehet ilyen lassú? :F

[ Szerkesztve ]

(#59333) pimmi válasza Gubek-Einste (#59328) üzenetére


pimmi
senior tag

wifin van az összes eszköz azokon igen

(#59334) merlinke válasza pjen (#59330) üzenetére


merlinke
csendes tag

Megnéztem, hogy tutira menjek:
Digital gold, 2. Horizon Mediabox, Világ csomag, Felvétel opció + mediabox, Európa csomag + Fiber Power 120 + vezetékes telefon

(#59335) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Restart után ezeket találtam a naplóban:

01-01-1970 00:01:43 critical No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=##:##:##:##:##:##;CMTS-MAC=##:##:##:##:##:##;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.0;

17-06-2017 16:17:33 warning MIMO Event MIMO: Stored MIMO=-1 post cfg file MIMO=-1;CM-MAC=##:##:##:##:##:##;CMTS-MAC=##:##:##:##:##:##;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.0;

17-06-2017 16:17:36 notice TLV-11 - unrecognized OID;CM-MAC=##:##:##:##:##:##;CMTS-MAC=##:##:##:##:##:##;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.0;

17-06-2017 16:17:50 information Authorized;CM-MAC=##:##:##:##:##:##;CMTS-MAC=##:##:##:##:##:##;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.0;

17-06-2017 16:17:53 notice SW Download INIT - Via Config file fiberpower120.cfg

17-06-2017 16:17:56 error SW Upgrade Failed Before Download - Server not Present

17-06-2017 16:17:56 error SW upgrade Failed before download - TFTP Max Retry Exceeded

17-06-2017 16:20:04 critical No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=##:##:##:##:##:##;CMTS-MAC=##:##:##:##:##:##;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.0;

Esetleg ezek között van valami szokatlan?

(#59336) pjen válasza merlinke (#59334) üzenetére


pjen
félisten

És kábelen jön?Akkor hogy lehet útban egy víztorony?

(#59337) merlinke válasza pjen (#59336) üzenetére


merlinke
csendes tag

Persze, hogy kábelen, ezért sem értem. Fehér, tv kábel + a net is kábelesen, mind a kettő falból :-D

(#59338) Watercolour válasza Gubek-Einste (#59326) üzenetére


Watercolour
aktív tag

https://bitbucket.org/watercolour/upc-connectbox-munin

Itt a repó. Még mindig nem a legszebb, de legalább valamennyire átlátható.
A readmeben van egy kis leírás.

(#59339) pkaresz


pkaresz
senior tag

Sziasztok!

Régen volt, hogy modem értékekről érdeklődtem.
Az utolsó hálózat javítás óta, hasonlóak az értékek a mostanihoz.
Köszönettel!

Üdv: Karesz

Model: Cisco EPC3212
Vendor: Cisco
Hardware Revision: 1.0
MAC Address:
Bootloader Revision: 2.3.0_R1
Current Software Revision: e3200-ESIP-16-v302r125562-130611c_upc
Firmware Name: e3200-ESIP-16-v302r125562-130611c_upc.bin
Firmware Build Time: Jun 11 11:11:07 2013
Cable Modem Status: Operational

Cable Modem State
DOCSIS Downstream Scanning: Completed
DOCSIS Ranging: Completed
DOCSIS DHCP: Completed
DOCSIS TFTP: Completed
DOCSIS Data Reg Complete: Completed
DOCSIS Privacy: Enabled

Downstream Channels
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 5.3 dBmV 38.8 dB
Channel 2: 6.2 dBmV 38.2 dB
Channel 3: 6.6 dBmV 38.3 dB
Channel 4: 6.5 dBmV 38.2 dB
Channel 5: 6.2 dBmV 38.5 dB
Channel 6: 6.4 dBmV 38.7 dB
Channel 7: 6.2 dBmV 38.8 dB
Channel 8: 5.9 dBmV 39.0 dB

Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 36.5 dBmV
Channel 2: 34.9 dBmV
Channel 3: 36.4 dBmV
Channel 4: 36.9 dBmV

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#59340) adika4444 válasza pkaresz (#59339) üzenetére


adika4444
addikt

Ezek jó értékek:)

üdv, adika4444

(#59341) cigam válasza Watercolour (#59338) üzenetére


cigam
félisten

Már majdnem jó, csak mégsem :D

RaspberryPi-n futó raspbian-on csak 3-as pip van.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#59342) Neoka válasza Gubek-Einste (#59324) üzenetére


Neoka
aktív tag

köszönöm szépen

(#59343) pkaresz válasza adika4444 (#59340) üzenetére


pkaresz
senior tag

Köszönöm! :)

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#59344) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

Most cserélték le a routert erre az új fehér boxra, de igazából semmi nem javult. A letöltési sebesség nagyon ingadozó, a régi fekete routerrel is ez volt. 120 MBit/sec-es csomag van, de 50-től gyorsabb letöltést még sose mértem. Van hogy 2 MBit/sec és utána pár perc múlva megint 50 körüli. Feltöltés általában 10 körül van a ping meg 20 körül. Néha ledob a hálóról, online multizás közben ez felettébb dühítő. Több eszközzel, 2 mobillal és a PC-vel is mértem. Az UPC "szakemberei" meg csak vakarják a fejüket, sokat eddig még nem segítettek. Szerintetek mi lehet a gond?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#59345) sziszi-fuszi válasza petymeg (#59344) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Kábelen vagy WiFi-n vannak az eszközök? WiFi-re semmiféle garancia nincs.

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

(#59346) petymeg válasza sziszi-fuszi (#59345) üzenetére


petymeg
addikt

WiFi.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#59347) 4Grider válasza petymeg (#59346) üzenetére


4Grider
nagyúr

Wifi-n annyi minden befolyásolja a stabilitást és a sebességet, hogy nincs ember/szolgáltató, aki ott bármire is garanciát vállal.

(#59348) fokukac válasza petymeg (#59346) üzenetére


fokukac
nagyúr

hát akkor mondjuk kezdhetnéd azzal, hogy megnézed, hogy milyen csatornán vagy Te, és milyenen a szomszédaid, nem akadnak-e össze a szomszédos hálózatok. Az InSSiDer nevű progi nagyszerűen alkalmas erre, hogy megnézd / beállítsd / optimalizáld.

Nekem a régi panel-lakásomban 40-45 MBit/s fölé sose sikerült menni, és volt idő, amikor egyik napról a másikra teljesen használhatatlan lett a dolog, mert a szomszéd ráállt az én csatornámra. Igaz, ott mindig láttam vagy 30 wifi jelét a lakásban.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#59349) kabelmania27 válasza merlinke (#59329) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.
Modem értékek rendben vannak?
pkaresz: Rendben vannak az értékek.
petymeg: Vezetékes kapcsolattal megvan a sebesség?

[ Szerkesztve ]

(#59350) pkaresz válasza kabelmania27 (#59349) üzenetére


pkaresz
senior tag

Köszönöm! :)

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.