Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59451) dobolan válasza Zolee11 (#59441) üzenetére


dobolan
senior tag

Az egyik routert állítsd AP módba, ha egy hálózatot szeretnél. Wifi lefedettség növelésére ez a jó megoldás, ha kábeles összeköttetés adott.

(#59452) BOSCH75 válasza petymeg (#59344) üzenetére


BOSCH75
csendes tag

nálam is ilyen volt miután a 30as csomag 120as lett,aztán ujra raktam a win 10et ill inkább frissitettem nem tudom miért de azota simán jön a 120mbit wifin...na jo néha 115........

(#59453) headhunter


headhunter
addikt

UPC oladalán volt régebben chat elérhetőség is, de most nem találom, létezik még vagy megszűnt?

Ezt a csomagot csak új ügyfelek rendelhetik vagy hűségidőn belül is módosítható ilyen csomagra a meglévő szerződés? [link]

(#59454) golfvariant válasza headhunter (#59453) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Nekem sikerült átváltanom erre :)
Habár lehet csak azért, mert felhozta az elérhető ajánlatok között!

(#59455) Intruder2k5 válasza headhunter (#59453) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az árából ítélve szerintem ez csak olyan területen érhető el, ahol van DIGI is, és valószínűnek tartom, hogy csak a hűséged vége felé engednek ebbe, amikor már fenn áll a veszélye, hogy átszerződsz máshova.

Nyilván nem véletlen, hogy a honlapon nem is szerepel a csomagajánlatok között.

De ez csak tipp, lehet megcáfolnak.

[ Szerkesztve ]

(#59456) golfvariant válasza Intruder2k5 (#59455) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Nem volt Digi nálam sem és a hűségemből még 1 év 2 hónap volt hátra :U

[ Szerkesztve ]

(#59457) Intruder2k5 válasza golfvariant (#59456) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És ezt neked hol ajánlotta fel a weboldal? Nekem pl. semmi ilyet nem kínál MyUPC-be belépve, csak a sztenderd Trio csomagokat, pedig nincs hűségem és elérhető a DIGI is, igaz ez még nagyon friss, csupán 2-3 hete. Mondjuk már lényegtelen, mert időközben megrendeltem a DIGI-t, csak kíváncsiságból kerestem. Őszintén megmondom, ilyen csomagról eddig nem is hallottam, most látom először. Bár most ez alapján Google-el keresve lehet találni még hasonlót.

Ha valakit érdekel, rá kell nyomni a megrendelésre, aztán majd lesz valami, bár nekem továbbra is furcsa, hogy így el van rejtve.

[ Szerkesztve ]

(#59458) fokukac válasza golfvariant (#59454) üzenetére


fokukac
nagyúr

Én most fizettem elő, és én is ezt a csomagot kaptam.
Igaz, előtte vártam 6-7 hetet, hogy bekössék, illetve korábban 7 évig az előfizetőjük voltam, és van Digi és Telekom is az utcában (bár a Digi nem igazán akar bekötni).

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#59459) expander


expander
senior tag

az lehetseges, hogy nalam Miskolcon nincs net egesz delutan, de TV van, illetve hogy 3 lepcsohazzal arrebb minden tokeletes? :/

(#59460) kabelmania27 válasza expander (#59459) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehetséges, nézd meg mely ledek világítanak vagy villognak a modemen.

(#59461) NoOne1976


NoOne1976
őstag

UPC-re fogok váltani, de számomra ismeretlen, hogy most mit tudnak nyújtani, mert nagyon régen voltam ügyfelük. Amit kérdezni szeretnék:

1. Horizon HD Mediabox esetében (HD csomagom lesz), tudok felvételt készíteni egy külső usb-s vinyóra? Vagy ehhez külön kell előfizetni ilyen szolgáltatásra?
2. A Mediaboxtól kell visszafelé utp kábel a modemhez?
3. Ha 2. és 3. tv-t is szeretnék, milyen akciós ár érhető el? (A 890Ft/hó/tv elég húzós)
4. 120-as net esetében, ha ideálisak a feltételek, akkor mennyi a max. feltöltés? +500Ft-ot megér(het) a 240-es net?

(#59462) expander válasza kabelmania27 (#59460) üzenetére


expander
senior tag

power, ds vilagit, az us villog. 1221en nem tudom elerni oket, facebook chaten annyit irtak vissza, hogy nincs teruleti hiba, se karbantartas a teruleten.

(#59463) kabelmania27 válasza expander (#59462) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor nincs visszirány, ha elérhető helyen van az az osztó ami a két szobára osztja a jelet nézd meg ha nem akkor jelentsd be 1221-en a problémát technikus kimegy és megcsinálja a kábelezést ahogy kéred.
Lépj be a modem oldalára és nézd meg a feltöltés értékeket.
NoOne1976: 3. A modem és a box közé kell utp kábel. 4 Akkor éri meg ha szükséged van a sebességre+vezetékesen használod vagy 5Ghz-es eszközeid vannak.
Többi kérdésre Intruder2k5 leírta a választ, összefoglalóban pár dolog levan írva.

[ Szerkesztve ]

(#59464) Intruder2k5 válasza NoOne1976 (#59461) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1. Elő kell fizetni a szolgáltatásra (felvétel opció), és akkor tudsz rögzíteni USB-s winyóra, de a rögzített adatok PC-n vagy más lejátszón nem játszhatók le, csak a Horizon box-on.
2. Igen, a Horizon box-nak kell UTP kábelezés is, és koax is.
3. Elvileg annyi az ára, talán minimálisat lehet alkudni.
4. 120-as nethez 10Mbps a feltöltés.

[ Szerkesztve ]

(#59465) expander válasza kabelmania27 (#59463) üzenetére


expander
senior tag

felfele: 1 2 Unlocked 40000000 64QAM 5120000 ATDMA 56.00 dBmV
a tobbi 0 es none

(#59466) fokukac válasza Intruder2k5 (#59464) üzenetére


fokukac
nagyúr

Biztos, hogy még mindig elő kell a felvételre fizetni?
Pár éve kellett, de még mindig?

Nekem nem mondták. Annyit mondtak, hogy nem lehet a vinyó 500 MB-nál nagyobb (mondjuk 2017-ben már ez is ciki), és a kódolt csatornát csak a boxon lehet visszanézni, illetve, hogy mivel csak egy tuner van benne, felvétel közben nem tudsz mást nézni...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#59467) kabelmania27 válasza expander (#59465) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor az a gond hogy a modemet nem "hallja" a cmts.
Ha van a modem előtt elosztó vedd ki akkor sem lesz tökéletes de legalább lesz net. Ha nincs osztó előtte akkor 1221-en jelentsd be a csak internethiba menüpontban a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#59468) expander válasza kabelmania27 (#59467) üzenetére


expander
senior tag

ugye pont tegnap tettem be az osztot ele, de tokeletesen mukodott tegnap egesz delutan es este, sot meg ma reggel sem volt problema...

na kozben ugynezki megvan a hiba oka... vettem tegnap egy koax kabelt is az obiban, es kicsereltem a regit erre, most visszacsereltem az eredeti kabelre (benthagytam az osztot), es igy mukodik. viszont akkor sem ertem, tegnap miert volt jo kabelcsere utan, ma pedig miert nem...

[ Szerkesztve ]

(#59469) kabelmania27 válasza expander (#59468) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Osztó nélkül 53lenne az érték ami szintén rossz de legalább két frekin menne a feltöltés, lehet a két szoba között nem splitter hanem tap osztó osztja el a jelet és az a szoba van a tapkimeneten.
Először indítsd újra a modemet hátha másik frekin feltud jelentkezni ha nem (vagy már megtörtént) akkor vedd ki az osztót és nézd meg feljelentkezik-e és milyen letöltési és feltöltési értékekkel.

[ Szerkesztve ]

(#59470) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nemrég váltottunk új csomagra a UPC-nél, net is jobb lett 30 --> 120 -as (az új TV csatornák aktívak már,de net még mindig a régi) Mértem: 22 le 1,5 mbps felfelé. Sajnos a router többet nem tud lefelé Wifi-n.
Azért a feltöltési sebességnek emelkednie kellett volna nem?
Aztán egyszer majd beszerzek egy új routert, esetleg ajánlást megköszönöm.
(Újraindítottam minden eszközt)

Technicolor TC7200.U modem
TP-Link TL-WR740N Wifi router

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#59471) kabelmania27 válasza zoltanz (#59470) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg a modem értékeket, ha nincs meg a feltöltési sebesség lehet kevesebb feltöltési csatornával megy a modem.

(#59472) zoltanz válasza kabelmania27 (#59471) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Beléptem a UPC-s modem menüjébe, itt hol kell keresnem és mi a helyes érték?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#59473) kabelmania27 válasza zoltanz (#59472) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kapcsolat menüpont felfelé és lefelé értékek.
Ezek pedig jó értékeke.
Milyenek a lefelé értékek?

[ Szerkesztve ]

(#59474) zoltanz válasza kabelmania27 (#59473) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Pedig most is 1,5 mbps a feltöltés a 10 helyett.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#59475) Zolee11 válasza vargalex (#59448) üzenetére


Zolee11
senior tag

Az IP cím beírása után, látható, hogy valami történik, mert kiegészíti a címet:
http://192.168.100.1/cgi-bin/setup.cgi?gonext=index2
Viszont azt a hibaüzenetet dobja, hogy a kapcsolat alaphelyzetbe állt.
A Router a 192.168.1.0-ás hálózatban van, így elvileg nincs ütközés.

no brain, no problem

(#59476) expander válasza expander (#59468) üzenetére


expander
senior tag

most mar biztos, hogy a kabel a hibas, visszacsereltem megint, nem mukodik vele (5m koax kabel az OBIbol kb 1000ft volt), majd ismet betettem a regit, ezzel felcsatlakozik egybol a modem...

viszont a feltoltesi ertekeknel, meg igy is csak 1 aktiv a 4bol, a letoltesnel jo mindegyik :F

[ Szerkesztve ]

(#59477) kabelmania27 válasza zoltanz (#59474) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.
expander: Lehet nem 3x árnyékolású hanem rossz minőségű az a kábel. Hiradástechnikai boltban vegyél 3x árnyékolású koaxot.

(#59478) cris78 válasza Intruder2k5 (#59457) üzenetére


cris78
őstag

Ilyet kérhetek 1221-en a lemondás gombnál? :))
Ha kérek HBO-t az egy boxra vonatkozik vagy a többinél is elérhető lesz?

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#59479) Intruder2k5 válasza fokukac (#59466) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem ugyan nem Horizon van hanem CISCO, de a felvétel opciónak külön díja van. A másik szobába nem fizetek felvétel opciót, oda Pace boxot adtak. HD egyiken sincs. Ezeken felül ha megnézed a weboldalt, ott is külön szerepelnek a HD és külön felvétel opciós árak. Úgy tudom a Horizon boxban letiltják ezt a funkciót, ha nem fizetsz érte.

A winyó esetén feltételezem 500GB-ra gondoltál 2017-ben, és nem 500MB-ra.

(#59480) kabelmania27 válasza cris78 (#59478) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha lejárt a hűség próbáld meg, ha nemis ezt de valamilyen más ügyfélmegtartó csomagot kaphatsz, előfordult már a topikban HBO-ra ügyfélmegtartó.

[ Szerkesztve ]

(#59481) expander válasza kabelmania27 (#59477) üzenetére


expander
senior tag

viszont akkor hogyan lehetseges, hogy tegnap delutan az uj kabel bekotese utan tokeletesen mukodott egeszen ma delelottig?

(#59482) kabelmania27 válasza expander (#59481) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet alacsonyabb volt a hőmérséklet vagy nem ment a közelben olyan eszköz ami a visszirányt zavarná.

(#59483) Intruder2k5 válasza cris78 (#59478) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos passz, eddig nem tudtuk kitalálni, hogy kinek jár és kinek nem, volt aki kapott DIGI konkurencia nélkül is, tehát nem csak ezen múlik.

HBO kérdést is passzolom, de kabelmania27 talán tudja a választ.

(#59484) ngyjns


ngyjns
tag

Segítség, vettem egy hdmi-usb átalakítót LG G3/G4-hez, hogy UPC horizon go-t nézzek tv-n, de miután minden megjelenik a tv-n a tv műsoron kívül, a streamet nem viszi át, pedig hang van sőt amikor visszalépek egy pillanatra kép is van. Ötletetek, akinek össze van kötve a telója a tv-vel?!

[ Szerkesztve ]

(#59485) woodworm válasza Intruder2k5 (#59483) üzenetére


woodworm
veterán

Nálunk most épül ki a upc hálózata. Mellette egy kábeles hálózat a telekom leányvállalatával max. 50Mbittel, rajta a telekom saját csomagjaival 120 Mbitig és egy kistérségi optikai hálózat 100 Mbitig furcsa konstrukciókkal. Körítésként a szokásos adsl csomagok invitel felségterületen.
Így köti a upc a mix príma csomagjait.

(#59486) Gubek-Einste válasza cris78 (#59478) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha kérek HBO-t az egy boxra vonatkozik vagy a többinél is elérhető lesz?
Minden box-ra/kártyára vonatkozik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59487) ngyjns válasza ngyjns (#59484) üzenetére


ngyjns
tag

Ha valaki kérdezné mit bénázok, hát 2 hónapja szakadozik a hang és a kép a horizon boxra kötött tv-n. Folyamatosan jelentgetem, kicserélték a villanyoszlopról a házig vastagabb kábellel, bent vizsgálták a jelerősséget, az talán jó volt, azon a kábelen van a netes modem is. Box teljes 13 ponton keresztüli újraindítása megvolt, akadozik tovább. Van másik szobában osztó után tv és régi upc box, az nem akadozik. Tapasztaltatok már ilyen hibát? Anyósom már kinyuvaszt, hogy nem tudom elintézni ezért próbáltam Horizon Go-t.

(#59488) cris78 válasza Gubek-Einste (#59486) üzenetére


cris78
őstag

Tehát nem úgy van mint a hd-nál, hogy minden boxra meg kell venni?
És köszönöm mindenkinek a választ!

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#59489) Gubek-Einste válasza cris78 (#59488) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem, csak egyszer fizetsz érte. Plusz még van az OD a box-ok és Go egyéb eszközökön.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59490) ztsoft válasza Intruder2k5 (#59479) üzenetére


ztsoft
őstag

Régebben a Horizon HD box-nál nem a felvétel opcióért kellett fizetni, hanem a HDD bérlésért.

Most megnézve az oldalukon, még mindig így szerepel.

Nekem sincs felvétel opcióm, de egy 16 GB-os pendrive bedugása esetén felismerte, le is formázta, el is indult a felvétel. Természetesen, vissza is néztem, működik.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#59491) Gubek-Einste válasza ztsoft (#59490) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg 160-500 GB tárhely kellene a használatához.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59492) Intruder2k5 válasza ztsoft (#59490) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez akkor legalább valamelyest jó hír, akinek van otthon "felesleges" HDD vagy pendrive, az tudja használni ingyen a felvétel opciót. Én úgy emlékeztem, hogy ha nincs előfizetés, akkor letiltják a menüből is.

[ Szerkesztve ]

(#59493) ztsoft válasza Gubek-Einste (#59491) üzenetére


ztsoft
őstag

Elvileg, még a 4 GB-ost is felismeri.

~ 1 perc HD adás felvétel 83 MB, ki lehet számolni, hogy mennyire elég.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#59494) norberto_th


norberto_th
aktív tag

A connect box-on belül hogyan letiltani bizonyos eszközöket?!

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#59495) cris78


cris78
őstag

Azt mondta a hölgy, hogy ezek a mix hiper csomagok újaknak van.
Ügyfél megtartó ajánlat:
Gold tv +HD+120-as net+1box+s telefon=6490(epackel 5980)

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#59496) kabelmania27 válasza cris78 (#59495) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem ez jó kis csomag.
Nekünk lejárat előtt volt a trio M 8067Ft most határozatlanban 8867Ft lesz.

[ Szerkesztve ]

(#59498) cris78 válasza kabelmania27 (#59496) üzenetére


cris78
őstag

Ez szerintem is jó.
Most két ezerrel többet fizetünk HD nélkül, 30-as nettel. Igaz van egy 3GB-os mobil net is, de lemondom, nem igazán volt kihasználva. Ja és akar új boxot küldeni, mert azt látja ami van az nem hd képes. Mondom, akkor a közszolgálati hd adások, hogy jönnek? Nem adom a pace boxot :D

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#59500) petymeg


petymeg
addikt

Ha a upc connect boxra kötök egy normális routert, akkor van remény a stabil és gyors netre -online játékra kellene-, vagy modemként is használhatatlan?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.