Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58192) morefire


morefire
tag

Hali!
Nemrég cseréltek nálam modemet erre a rettenet Ubee-ra. Ez alapból router módba volt beállítva. Emellett van még egy TP-Link routerem. Egy ideig ment mindkét router és osztották is rendesen a netet, aztán tegnap már egyik eszközön sem ment a net. Ekkor betelefonáltam a UPC-hez, onnan újraindították az Ubee-t, majd két lehetőséget ajánlott fel a csóka: vagy használom routerként az Ubee-t és a TP-Linket elfelejtem, vagy bridge módba teszem az Ubee-t, és akkor a TP-Linket tudom használni routerként.
Az Ubee routerként ment is rendesen, viszont nagyon gyenge volt a jele, ezért átállítottam bridge módra. Ezután a TP-Link routert visszaállítottam gyári beállításokra, és csak annyit állítottam be rajta, hogy a LAN IP 192.168.100.10 legyen. Újraindítottam az Ubee-t és a TP-Linket is.
Ekkor a laptopon wifi-n keresztül, és PC-n kábelen keresztül csatlakoztam a TP-Linkre, és ment is a net. 3 android eszközön viszont nem.
Kíváncsi voltam, hogy milyen IP-címet kap a laptop, illetve a PC, és ezeket adta ki az ipconfig:
89.134.**.***
89.133.***.*** (tehát a nyílvános IP-címeket)
Viszont a TP-Link DHCP beállításoknál ezek vannak beállítva:
192.168.100.100 - 192.168.100.199

Hogy van ez? Hol került porszem a gépezetbe?

Donate: bit.ly/morefiredonate

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.