Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41651) poli27


poli27
veterán

Csak nekem szarakodik a UPC külföld felé? pl ezt a videót meg sem tudom nézni a facebookon [link], de máshonnan is előfordul hogy nem mennek a videók, a sávszél megvan mindig, dugulása van a UPC nek? kezd marhára idegesítő lenni... A facebook az folyamatosan szarakodik mostanában estefelé... de mint mondtam több külföldi oldal is a csiga lassúságával vetekszik....

Link eltávolítva.

[ Módosította: radi8tor ]

(#41652) Intruder2k5 válasza poli27 (#41651) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Invitel-nél is ugyanez a téma, külföld lassú napok óta.

(#41653) Tido válasza poli27 (#41651) üzenetére


Tido
aktív tag

Nekem megy, de nem értem, hogy miért ILYEN videót kell belinkelni próbára? :(((

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#41654) poli27 válasza Tido (#41653) üzenetére


poli27
veterán

mondjuk mert pont ezt nem tudtam megnézni? Némelyik megy némelyik nem random és pont ez volt aminél berágtam... :U

(#41655) gduck


gduck
addikt

Ezt olvastátok már? Horizon Lite

Ami még érdekes a cikkben: "In August, Liberty Global said it was testing D3.1 in the lab, and was preparing for live trials in a subset of its markets in early 2016."

(#41656) kabelmania27 válasza gduck (#41655) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper, akkor majd lehet sokcsatornás jelszint értékeket értékelni.

[ Szerkesztve ]

(#41657) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok. Kaptunk új routert mert 120Mbitről feltették 240Mb-re.
Technicolor TC7200-as amit adtak.

Nekem van egy Tplink 1043ND routerem amit most kénytelen vagyok másodiknak használni emiatt.
Létezik, hogy a két router lassítja egymást mivel nem igazán meg 200Mbit felé

(#41658) Intruder2k5 válasza Csabi1984 (#41657) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A régebbi, v1-es verziójú 1043ND nem is képes ekkora sebesség átvitelére. Ha az van Neked is, akkor felejtsd el, ehhez a nethez már nem jó.

szer.:
Igen, a fehérre gondolok, az a v1-es verzió.

[ Szerkesztve ]

(#41659) Csabi1984 válasza Intruder2k5 (#41658) üzenetére


Csabi1984
addikt

Ha a régebbi fehérre gondolsz akkor igen az van!
A kérdésem még, hogy ugye van Port továbbítás a TC7200-ban is de milyen portot adjak meg?

[ Szerkesztve ]

(#41660) Deviance válasza mlinus (#41640) üzenetére


Deviance
tag

erdekes...

(#41661) Intruder2k5 válasza Csabi1984 (#41659) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez mindig attól függ, hogy milyen alkalmazást milyen porton szeretnél használni, tehát én ezt nem fogom tudni megmondani neked.

(#41662) Csabi1984 válasza Intruder2k5 (#41661) üzenetére


Csabi1984
addikt

szia, Utorrent :)

(#41663) HofiZoli válasza Csabi1984 (#41662) üzenetére


HofiZoli
senior tag

kliensben a beállításoknál kiválasztasz egy neked tetsző portot, majd azt engeded át a hgw-n.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#41664) gabesszg válasza gabesszg (#41644) üzenetére


gabesszg
aktív tag

Ebben tudna valaki segíteni? :B

(#41665) Skullwipe válasza F_Zolee (#41649) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Igen, érzékelhető ilyesmi nálam is. Én mindig azt gondolom, megint csak nálam van a baj, de úgy látszik még se.

(#41666) qnadam


qnadam
veterán

sziasztok,

a wi-free párpercenként szakad, majd kapcsolódik is rögtön vissza, térerő szép magasan. mit csinálok rosszul?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#41667) adika4444 válasza qnadam (#41666) üzenetére


adika4444
addikt

Nekem is ezt csinálja. Sztem azért mert változik a legközelebbi ap jelerőssége...

üdv, adika4444

(#41668) poli27


poli27
veterán

az ftp.fsn.hu ról a testfiles nél ha elindítotok egy filet mennyivel szedi mert nekem 6-10mbit nél gyorsabban nem, mert megint a videó nézés a problémám hogy nem működik akadozik...

(#41669) monosz


monosz
őstag

Üdv Urak!
Sajnos,sem a My prime,sem a Horizon go nem úgy müködik ahogy kellene.
A Vod csatornák rendben vannak a fejállomásig,viszont pixeles a Youtube,és az interactve alkalmazás.
Jelszintek rendben,Pre/post ber értékek,dqi értékek rendben.Igérték a sávszél bővítést,de még mindig akadozik a szolgáltatás.Az "élő" adás makulátlan,Net sávszél ,ping rendben.

A horizozn go,meg pufferel,és indítsam ujra a lejátszót. De hányszor? :W
Modem,box jelszint rendben,csomagvesztés nincs.
Javaslat,ötlet?

Megvan: Lemondom,váltok. :U

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#41670) monosz


monosz
őstag

Lejárt a szerk időm,
A moden jelszintek,splitterrel osztva: Box-modem.

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#41671) kabelmania27 válasza monosz (#41670) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak a jelszint értékek, szerintem átmeneti probléma van.

(#41672) monosz válasza kabelmania27 (#41671) üzenetére


monosz
őstag

Sajnos nem,mert már kb. már egy fél éve ez a gond.
Megy az igérgetés,de eddig semmi.változás.A szerencsétlen technikust basztatjuk,de ő nem tehet semmiről.
Csak egy vélemény,amióta az Ericsson üzemeltet,talán a technikusok hozzáállása is más,pozitív irányban.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#41673) kabelmania27 válasza monosz (#41672) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha bevezetik a d3.1-et nem fog akadni.

(#41674) monosz válasza kabelmania27 (#41673) üzenetére


monosz
őstag

Valszeg, a háttér kiszolgálás a gond,remélem megoldja a Upc.
Már gondolkodom a szolgáltató váltáson.Majdnem fél áron kínálják a hasonló csomagokat.

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#41675) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#41673) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tudsz valamit az ED 3.1-ről? Szerintem pár évig még biztosan nem lesz ilyen magyar UPC-nél.

(#41676) Gubek-Einste válasza poli27 (#41668) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Korábban mintha volt már róla szó, hogy a UPC esetében van valamilyen szintű sebesség korlátozás ftp.fsn.hu esetében. Én most két párhuzamos letöltéssel elég ingadozó módon 10-18 MB/s-t értem el, eggyel 8-9 MB/s-t.
Videó nálam nem akadozik (többnyire csak Youtube-ot nézek).

#41675 Intruder2k5
Én tippre 2019-2020 környéki bevezetés mondanék, már mint az előfizetők által használható eszköz/szolgáltatás bevezetésére értem. Addig biztosan lesz "központi" eszköz telepítés/fejlesztés és a hálózat egyéb részeinek felkészítése az ED3.1-hez.
A legviccesebb az lenne ha 2019 júliusában indulna el az ED3.1, pont 10 évvel az ED3.0 indulása után :)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41677) poli27 válasza kabelmania27 (#41673) üzenetére


poli27
veterán

Szted ha Ed3.0 ra építik az új hálózatot pl amit a 16-ban csináltak idén mikor is lesz bevezetve?...

(#41678) poli27 válasza poli27 (#41677) üzenetére


poli27
veterán

(IMG:http://prohardver.hu/dl/upc/2015-01/14/101782_tivhojru3vjdu1jj_20150113_090720.jpg)(/IMG)

[link] ilyen erősítőket raknak fel és ezzel max 105mhz ig lehet visszirány(érdekes az erősítőre csak 85mhz(65mhz) van írva a leírásához képest), igaz ez is sokkal több mint a 65mhz... igaz 85mhz es kiépítésben teszik fel, de nem ed 3.1 ami 200mhz ig menne..

[ Szerkesztve ]

(#41679) Zitronensaft válasza monosz (#41669) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

A myprime bevezetése óta van probléma a vod/interactive szolgáltatással...
Amit nem is csodálok..adtak egy átalánydíjas(gold előfizuval ingyenes)filmnéző lehetőséget. Így az is használja,akinek eddig esze ágában sem volt többszáz forint/db áron filmet kölcsönözni. A pontos számok ismerete nélkül szerintem megkétszereződött a vod/interactive terheltség. A sávszél meg maradt ugyanannyi...
Én meg magyarázkodjak hogy miért szar..

Az ed3.1-re meg csak annyit,hogy nem véletlen az új üzemeltető ..
A hab a tortán az új rendszer kiépítése,cserébe a zaccot(üzemeltetés) is el kellett vinni..

(#41680) Patrick


Patrick
addikt

Hali!

[link]

Nálam is ez van... a régi modemmel nem volt semmi gondom, semmilyen téren... 30 mbit-es net. Valamit még állítani kell a modemen?

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#41681) SkyLaci


SkyLaci
őstag

Sziasztok!
Vezetékes telefonnal kapcsolatban lenne kérdésem.
Eddig Inviteles telefont használtuk otthon elsősorban (UPC is volt a tévével és nettel együtt, de nem azt használtuk), de most teljesen a UPC-re váltanánk.
Az volna kérdésem, hogy a UPC-s telefonnal rá lehet valahogyan csatlakozni a lakáson belül már kiépített eddig invitel által használt vezeték hálózatra (a használni kívánt telefon készülékek nem a modem közelében vannak)?

(#41682) blakey válasza SkyLaci (#41681) üzenetére


blakey
titán

Abban az esetben igen, ha a bejövő csatlakozás helyére a modemből jövő kábelt csatlakoztatod.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41683) Gubek-Einste válasza Patrick (#41680) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tedd bridged módba és használd csak modemként.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41684) Patrick válasza Gubek-Einste (#41683) üzenetére


Patrick
addikt

Ez így jó lenne, lehet, de így a wifi nem megy a másik gépen + már be sem tudok lépni a upc modembe.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#41685) SkyLaci válasza blakey (#41682) üzenetére


SkyLaci
őstag

Tehát lehetséges, hogy a modemból 1 kábelt csatlakoztatok a régi hálózat bejövő kábeléhez, és utána a hálózaton levő 2 (vagy akár 3) készülék működni fog?
Ezt a upc szerelői megcsinálják nekem ha ígénylem, vagy magamnak kell megoldanom?

(miközben a upc ügyfélszolgálattal telefonálgattam a UPC Phpne androidos alkalmazást használva, két alkalommal is megszakadt a vonal, más is tapasztalt ilyet UPC Phone-nal, vagy ez egyedi hiba?)

(#41686) Patrick válasza Gubek-Einste (#41683) üzenetére


Patrick
addikt

Közben meg van, bridge módban más az IP-cím.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#41687) blakey válasza SkyLaci (#41685) üzenetére


blakey
titán

A másik jel ne legyen bekötve éa akkor igen.

Mikor költöztem akkor magammal vittem a előfizetéseket, T-s volt a net +telefon és upc a tv. Jött a T-s szerelő és nem volt semmi jel, kiderült, hogy a bejövő kábel el volt vágva, ezt a szerelő megcsinálta és a lakásban egy másik kábel csatlakozott a telefon hálozatához. Előző lakónál upc volt minden és ott úgy volt minden szobában telefon. Én kikötöttem, mert nekem vezetéknélküli telefonjaim vannak, így elég 2 bázis.

A lényeg, hogy a másik kapcsolatot meg kell szüntetni és akkor mehet a modemből a kábel a belső hálózatba.
Azt nem tudom, hogy megcsinálják-e a szerelők vagy sem.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41688) SkyLaci válasza blakey (#41687) üzenetére


SkyLaci
őstag

köszi, tehát csinálhatom azt hogy egy helyen elvágom a bejövő inviteles kábelt, a végekre teszek ilyen csatlakozókat, és egy ilyen toldóval akár tetszőlegesen rákapcsolhatom a belső hálózatra a UPC-t vagy az Invitelt?

(#41689) blakey válasza SkyLaci (#41688) üzenetére


blakey
titán

Levághatod, de ha fali csatlakozó van akkor ki is szerelheted. Egyszerre csak egy szolgáltató legyen csatlakoztatva.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41690) Clever0 válasza SkyLaci (#41688) üzenetére


Clever0
senior tag

"elvágom a bejövő inviteles kábelt" Ha tényleg a bejövő kábelről van szó, akkor miért foglalkozol vele? AZ UPC koaxon szolgáltat, a box csinál belőle ethernet kompatibilis jelet, abba lehet dugni a saját eszközeidet, vagy routert, ha eddig úgy volt.
"ilyen toldóval" Az a toldó 4 érintkezős, vagyis telefonhoz való, de mit is akarsz toldani? Ha az elvágott kábel másik fele a te egyik eszközödhöz vezet, akkor rá kell nyomni egy ethernet csatlakozót és azt dugod a UPC boxba.

(#41691) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Ma nagyon felb*szott a UPC nyomorékoskodása.
2 UPC telefon vonalunk van, egy előfizetésen. Ez 2 modemmel volt, teljesen külön helyeken, régen 2 előfizetésen, de évekkel ezelőtt egyre lett átiratva, hogy ne kelljen két csekkel szórakozni. A múlt héten akartam használni az androidos UPC Phone appot, de az pont a másik számba jelentkezett be automatikusan, mint amelyiket szerettem volna. 1221, pár perc alatt meg is oldották. Azán most derült ki, hogy sikerült a 2 számot egy modemre tenniük, és az mostantól szétválaszthatatlan, a kettőt együtt át tudták tenni a másikra, de külön-külön nem. Az egyetlen megoldás, másik előfizető nevére átiratni az egyik számot. Év szolgáltatója az év technikai hátterével.

[ Szerkesztve ]

/s

(#41692) blakey válasza Clever0 (#41690) üzenetére


blakey
titán

Telefont szeretné megosztani. :D

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41693) Breeze válasza wjbhbdux (#41691) üzenetére


Breeze
aktív tag

mivel ők b*szták el oldják meg, tuti elküldeném őket, ahogy ez szokott menni

(#41694) wjbhbdux válasza Breeze (#41693) üzenetére


wjbhbdux
veterán

már több műszaknyi ügyintézőn áthámoztuk magunkat, most ott tartunk hogy egyszerre 2 modemen van ugyanaz az 1 db szám.. :( már a mátrixot is megjárja a hívás mire kicsöng mindenhol :P

még olyat is mondtak hogy mivel az egyik szám matávos hordozott volt, így azt nem is lehetne másik ügyfélszám alá vonni mert elveszne (pedig pár éve még sikerült ez a művelet..) :C

még ügyködnek rajta de hihetetlen hogy ez az ő oldalukon mekkora technikai korlátba ütközés. eddig 4-ből 3 ügyintézési folyamat végén jelentették ki hogy lehetetlen amit kérek, hogy az elmúlt években működő 1 héttel ezelötti állapotban legyenek a telefonszámok..

[ Szerkesztve ]

/s

(#41695) wjbhbdux válasza wjbhbdux (#41694) üzenetére


wjbhbdux
veterán

győzelem 5 és fél óra telefonálgatás után sikerült visszaállítaniuk, és még az app is a kívánt telefonszámra csatlakozik :C

/s

(#41696) poli27 válasza Zitronensaft (#41679) üzenetére


poli27
veterán

Már nem a One telecom és a catv az üzemeltető vagy mire érted? :)

(#41697) Intruder2k5 válasza poli27 (#41696) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#41698) poli27 válasza Intruder2k5 (#41697) üzenetére


poli27
veterán

Kira még egy lehúzó brigád a gépezetben ami miatt még kevesebb pénzt kapnak az emberek .. mert ugye az Ericsson is lehúzza a sápot...

(#41699) Gabor970


Gabor970
addikt

Sziasztok!

Ma lett UPC mobilnetem. Asus fonepadbe tettem a simet. az APN beállítást megtaláltam, beírtam. viszont a hitelesítéshez szükséges hozzáférési számot fogalmam sincs hova kell írni. tudnátok segíteni?
köszönettel!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#41700) BlackDesert


BlackDesert
tag

Nálatok minden rendben van a nettel? Főként a fészbúk képek, videók nem töltődnek le, de már más oldalakon is észre vettem apró érdekességeket. a Speedtest szerint ugyanakkor minden rendben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.