Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41551) BogyóBP válasza mlinus (#41526) üzenetére


BogyóBP
addikt

Az hát..Ubee..Sztem egy kalap szar ez a modem.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#41552) khalid98


khalid98
tag

Sziasztok!
Megkaptam ezt az új Ubee evw3226-os kábel modemet a upc-től, viszont van egy kis problémám:
Van egy web szerverem itthon amit a saját ip-mmel szoktam elérni, tegyük fel 88.88.88.8-assal
Kintről, mondjuk a suli netéről könnyedén tudok csatlakozni az otthoni kis szerveremre, viszont otthoni hálózatból(, ahol van a szerver), nem tudok csatlakozni.
Kellene egy megoldás, hogy hogyan tudom átirányítani az otthoni összes 88-as ip címet kérőket a 192.168.x.y-os (lan) ip címre?
Vagy esetleg a routerben valami beállítás? gugliztam, ott találtam valami olyasmit, hogy NAT tűzfal nem engedi, ezt valahol ki/be lehet kapcsolgatni?

Köszi előre is! :)

Elérhetők vagyunk: Google, Facebook, Email: info@elises.hu, mobiltelefon alkatrészek, tartozékok

(#41553) Gubek-Einste válasza khalid98 (#41552) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A HGW-ben nincsen NAT Loopback funkció ami ehhez kellene.
A másik megoldás ha az adott gépen a host fájlban beállítod az átirányítást.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41554) khalid98


khalid98
tag

A hosts file csak ideiglenes lenne, meg az összes gépen be kellene állítani a hosts file-t, valami olyan megoldás, aminek az egész LAN-ra hatása van? Van olyan tábla a routerben mint a win7-nél a hosts file? Köszi! :R

Elérhetők vagyunk: Google, Facebook, Email: info@elises.hu, mobiltelefon alkatrészek, tartozékok

(#41555) Intruder2k5 válasza khalid98 (#41554) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha az Ubee-t bridge módba kapcsolod, és mögé teszel egy saját routert, amiben van NAT Loopback funkció, akkor fog működni, de másképp sajnos nem.

(#41556) Gubek-Einste válasza khalid98 (#41554) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos ez is az egyik olyan funkció amelyik hiányzik a szolgáltatói eszközökből, sok minden más mellett.
Saját router-ek közül sem mindegyik tudja alapból, van amelyiknél gyári firmware alatt bekapcsolható de van olyan is amelyik csak CFW-vel vehető rá erre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41557) pjen válasza Gubek-Einste (#41544) üzenetére


pjen
félisten

"nem kell a WC-be és hasonló helyekre is tévét tenni."miért is?Adhatna 3nál több beltérit mondjuk+2 őt.Ha nem akkor levehetné a kódolást még vagy 20csatornáról.

(#41558) Gubek-Einste válasza pjen (#41557) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A hálózat 3 tévé és egy net csatlakozásra van beállítva, ha több eszköz lenne engedélyezve akkor ahhoz kellene beállítani de így is elég nagy a szórás a hálózaton, sok hiba van most is.
Minek kell egy három tagú családnak 5-6 tévé?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41559) pjen válasza Gubek-Einste (#41558) üzenetére


pjen
félisten

Vissza felé is le lehet írni:mért kevés egy 5-6 tagú családnak 3 Tv :F .Az nem indok,hogy úgy van beállítva a hálózat.Állítsák be máshogy.

(#41560) balage25 válasza pjen (#41559) üzenetére


balage25
senior tag

Ha jól tudom egy lakásra több előfizetés is köthető, igy több TV-t is használhatsz egy lakásban, mint 3. Miért adná a UPC ugyanannyiért a 3 TV-re való jelet, mint a 6 TV-re valót?

(#41561) kabelmania27 válasza pjen (#41559) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem olyan egyszerű beállítani (az sem jó ha fullra van feltekerve) +nem egyforma típusú hálózat van kiépítva van 850 750 650 550MHz-s, így az erősítők nem ugyanolyan távolságra vannak elhelyezve, átlag háztartásba elég a 2-3tévé a jelerősség.

[ Szerkesztve ]

(#41562) gduck válasza kabelmania27 (#41561) üzenetére


gduck
addikt

Szerintem meg akit több TV-t akar, az elintézi a lakáson belüli erősítést! Inkább arról van szó, hogy nem akarja a UPC hogy szomszéddal felesben fizessél elő TV-re :D :D

(#41563) geza12345


geza12345
tag

Sziasztok segítséget szeretnék kérni ,kértem egy média kártyát a UPCtől ,de nem tudom telepíteni. A tv Orion PIF40-DLED-S LED Smart Televízió,emag szerint van rajta CI+ Slot ,de nem települ fel a kártya ,a végén ezt írja ki és 3 órát vártam , nem csinált semmit .Mi lehet a baj ?

[ Szerkesztve ]

"Amíg engem látsz nem vagy vak"

(#41564) kabelmania27 válasza gduck (#41562) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mivel az erősítőtől különböző távolsága vannak az előfizetők, így az optimális beállítással is előfordulhat hogy közelebb lévő háztartásba 80dB körül jön be a jel, tehát akár négy tévére is elég a jel, a messzebb lévőnél pedig 60-70dB.

(#41565) kabelmania27 válasza geza12345 (#41563) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hívd fel a 1221-et és kérj kártyafrissítést.

[ Szerkesztve ]

(#41566) adika4444


adika4444
addikt

sziasztok!

Wi-free titeket is ledob csatlakozás után?
Fellépek, elindul a netrádió majd levág a wi-fi alig enged vissza. Ja ez iPhone.
De a netbookomat se kell félteni, az is tud akadozni rendesen.
Másik kérdés:
Roaming megoldás elérhető?
Tehát hogy miközben megyek a városban, a teló auto átcsatlakozzon?
Vagy ez olyan h ahol állok ott megy ha kilépek a hatókörből akkor újrakapcsolódás?
Mert én sajnos ezt tapasztaltam.
Köszi a választ!

üdv, adika4444

(#41567) user12 válasza adika4444 (#41566) üzenetére


user12
őstag

Szia,

Alapértelmezésben úgy van, hogy amely modemen a privát wifit használod, ott nem tudsz a wi-free-re fölmenni. Itthon nem enged csatlakozni, viszont máshol járva, ez pikk-pakk megtörténik.
A roaming szerintem nem működik, ha lecsatlakozol egy modemről, és egy másikra jelentkezel be, újra hitelesíteni kell, azaz újrakapcsolódás.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#41568) adika4444 válasza user12 (#41567) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Ahol dobál az messze van attól ahol az eredeti Cisco EPC3212 modem van, tehát ez a saját wi-fi-s dolog engem nem fenyeget.
Roamingnál akkor ezek szerint ez van...:(
azért köszi:)

üdv, adika4444

(#41569) pjen válasza balage25 (#41560) üzenetére


pjen
félisten

Nem adná ingyen, hiszen a beltériért fizetni kell. :((

(#41570) balage25 válasza pjen (#41569) üzenetére


balage25
senior tag

Azért az nem ugyanaz, mintha előfizetnék még egy szolgáltatásra. Gondolom ahhoz, hogy magasabb jelszint legyen minden lakásban, hogy akár 6 tv-t is rá lehessen kötni, aránytalanul magasabb lenne a beruházási költség. Nem hiszem, hogy elvárható, hogy 1-2% előfizető miatt esetleg megduplázza a költségeit. Főleg, ha a lehetőség adott, hogy akár 6 TV-t is üzemeltessen mindenki, csak elő kell fizetni rá.

(#41571) 4Grider válasza balage25 (#41570) üzenetére


4Grider
nagyúr

A gondolatmenet csak ott sántít, hogy nálunk megvan a jelszint 5 tv-n is, de nem kapunk a 3-tól több előfizetői kártyát. Ha ez lenne az indok, akkor könnyen megoldható lenne az ÁSZF-be fektetve, hogy csak 3 előfizetői ponton garantálják a problémamentes vételt. Egy családi házon belül azonban általában gond nélkül elosztható akár 8 tv-re is a jel (persze megfelelő eszközökkel és kábelekkel). Itt csak arról van szó, hogy lehet a műsorszolgáltatóval minél olcsóbb szerződést aláírni, az előfizetőket pedig minél többel lehúzni. A UPC befektetői társaság kezében van...

(#41572) pjen válasza 4Grider (#41571) üzenetére


pjen
félisten

+1

(#41573) blakey válasza geza12345 (#41563) üzenetére


blakey
titán

Előszőr elindítod a hangolást, ha megtalált minden csatornát akkor beteszed a modult és a kártyát a nyílásba, ha ez megvan akkor felhívod a 1221-et, hogy aktíválják.Elvileg ennyi.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41574) balage25 válasza 4Grider (#41571) üzenetére


balage25
senior tag

Gondolod, hogy az én érvelésem sántít. és nem az, hogy mindenkinek adjon a UPC korlátlanul boxokat egy ezresért, amiből akár a szomszédhoz is vihet.
Ha nálad adnának 5 kártyát, akkor ott is kéne adni, ahol nincs meg a jelszint. Ki fogja azt eldönteni, hogy hol elég és hol nincs meg a jelszint? Ha kiépítesz öt vételi helyet, melyik három legyen jó? Hogyan magyarázod meg azoknak, akiknél nincs meg a feltétel, hogy nem építed ki úgy, ahogy a szomszédnál? Annyi buktató van az ötletben, hogy több hátránya lenne, mint amennyit hozna. Ennél miért nem egyszerűbb, ha behüz a UPC még egy kábelt, egy új előfizetési díjért a lakásba és arra köthetsz még 3 TV-t? Azt nagy valószínűséggel több helyen meg tudja oldani, mint ahány előfizetőnél magasabb jelszint van.

[ Szerkesztve ]

(#41575) poli27 válasza balage25 (#41574) üzenetére


poli27
veterán

Ne gondoljátok már ezt a faxságot, hogy a jelszint miatt van csak 3db tévére kártya box.... erősítővel meg lehet oldani bármennyit szinte,max beleírná az ászf be hogy 3 tv ig garantálja a vételt, utána erősítő kell amit fel tud szerelni xy összegért.... Itt a lóvé a kérdéses ha több tévéd van fizess többet ennyi,mint a hd csatornákkal hogy valami 1550ft ha még tévén akarod nézni egy vicc.......

[ Szerkesztve ]

(#41576) balage25 válasza poli27 (#41575) üzenetére


balage25
senior tag

Ki fogja karbantartani azt az erősítőt? Ha mégis bevállalná a UPC a karbantartását és felszerelését, akkor miért lenne ez olcsóbb megoldás az előfizetőnek, mint a plusz kábel?

(#41577) pjen válasza balage25 (#41576) üzenetére


pjen
félisten

O.K.megfizetem a + kábelt,egyszeri beruházás mondjuk 10K+ 2x a box elő fizu.A szolgáltató sak jól járna,nulla beruházás + bevétel.Csak nem lenne akkora a nyereség.

(#41578) balage25 válasza pjen (#41577) üzenetére


balage25
senior tag

Mostanában lehet alkudozni. Esetleg megpróbálhatsz lefaragni az árból. Ha van konkurencia, akkor lehet oda is adják annyiért, amennyiért szeretnéd.

(#41579) pjen válasza balage25 (#41578) üzenetére


pjen
félisten

Tudod nem erről van szó.Ha van konkurrencia akkor megnő a sávszélesség?Akkor mégiscsak a pénzről szól az egész.

(#41580) poli27 válasza balage25 (#41576) üzenetére


poli27
veterán

Miért is kéne karbantartani meg mit is rajta? 1 év garit vállal rá ennyi... ha ezután probléma van vele számlázza a javítási költséget...

(#41581) balage25 válasza pjen (#41579) üzenetére


balage25
senior tag

Én is azt gondolom, hogy az árról beszélgettünk végig, illetve arról, hogy miért nem adnak korlátlanul boxot mindenkinek.

(#41580) poli27

Lehet nem is kell karbantartani a rendszert, mert megy az magától.

[ Szerkesztve ]

(#41582) kabelmania27 válasza balage25 (#41581) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem csak az árról van szó, korlátlan boxnál nem biztos hogy működne a videótár.
Egy szolgáltató sem fog olyan dolgot reklámozni és engedni, amit nem tud biztosan mindenhol kiadni.

(#41583) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, a UPC befektetői társaság kezében van, de melyik másik szolgáltató ad korlátlan számú, vagy akár 5-6 box-ot?

Egyébként én is azt mondom, hogy egy családban nem hiszem, hogy ne lenne elég 3 darab kártyás eszköz (box vagy mediacard), és esetleg ha nagyon kell, akkor mellé még 1-2 olyan, amin jönnek a szabadon fogható csatornák. Nekünk a két szobában van box, és bár van TV a konyhában is, de oda megteszi az analóg adás is, ott jellemzően úgy se annyira nézzük, inkább csak hallgatjuk evés, vagy főzés közben, esetleg néha rápillantunk.

[ Szerkesztve ]

(#41584) gduck válasza Intruder2k5 (#41583) üzenetére


gduck
addikt

Csak annyit fűznék hozzá, hogy pl. egy családi házban lakhat több generáció. És a UPC egy előfizetési címre NEM enged több előfizetést kötni! Ergo hiába fizetne valaki 30 ezret havonta, akkor se lenne 6 box/mediacard...

De szerintem ez a probléma picit már okafogyott, hiszen szabadon fogható digitális csatornák vannak. És reméljük - ha végre meglépik már - az analóg lekapcsolása után ez megegyezik majd a legkisebb digitális csomaggal ;)

[ Szerkesztve ]

(#41585) poli27 válasza gduck (#41584) üzenetére


poli27
veterán

Ezt a marhaságot honnan veszed? Simán lehet több előfizetés egy címen, a lényeg a UPC nek az hogy fizetve legyen... nem a saját pénze ellensége...

(#41586) MK VII válasza poli27 (#41585) üzenetére


MK VII
veterán

Én pont 1 éve próbáltam egy Budapesti előfizetésemet az itthoni címemre átíratni, mert hazaköltöztem Pestről és a minden UPC irodában azt a választ kaptam, hogy egy lakcímen nem lehet két UPC előfizetés.. Szóval sakkozhattam, hogy melyik havernak nincs UPC előfizetése a lakásán, hogy oda tudjam íratni az enyémet, mert a Pesti albérletbe az új lakók addig nem tudtak saját előfizetést kötni amíg az enyém ott volt.. Az előfizetés átírás meg nehézkes lett volna..
Én is úgy tudom, hogy nem lehet két előfizetés egy lakcímen..

(#41587) ztsoft válasza poli27 (#41585) üzenetére


ztsoft
őstag

Én sem tudtam Öcsém előfizetését átvenni, mert az ügyfélszolgálatos azt mondta, hogy egy címen csak egy TV előfizetés lehet (internet, telefon lehet több is).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#41588) Uthenger válasza gduck (#41584) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Szerintem magánszemély részére is megoldható ha nagyon akar valaki fizetni...
[Hotel TV]

[ Szerkesztve ]

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#41589) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

Múlthéten (vagy két hete inkább) érdekes mód felhívtak, ostoba ajánlatokkal. Most megérkezett a számla és másfélszeres árát kérik el a legkisebb netért. Már pár éve szerződés nélküli vagyok náluk. De már annyiszor próbáltam jól kijönni a dologból, de mindig csak rosszul jártam. Talán mielőtt most változtattak az árakon, jártam nagyjából jól, mert a szerződésesek árát fizettem majdnem meg, 100 forint volt a különbség.
De most feljebb ment megint a díj és már majdnem a mostani 4k-t fizetem a legkisebbért.
Tudnátok mondani valamit, hogy mit csináljak ebben a helyzetben?
Ezt jó lenne elintézni és nem szeretnék többet fizetni, így elég lesz nekem a legkisebb is (tehát maradnék a mostani sebességen, de ezzel is jártam már pórul, simán kénytelen voltam a nagyobbat válallni).
Mit csináljak, mit hívjak, vagy hova menjek, mit mondjak hogy ne húzzanak le ennyire? Egyébként is, teljesen váratlanul jött az emelés, semmi jelét nem láttam ennek. Nagyon megköszönném ha segítenétek.
Rémlik valami, hogy írtátok, hogy valami ügyfélmegtartást kell választani, az nekem jó opció lenne arra, hogy ne rázzanak le? Már nagyon unom, hogy sok éve vagyok előfizető, de nem sikerül az ilyesmit jól megoldani.

(#41590) 4Grider válasza Uthenger (#41588) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha elolvasod az üzleti ÁSZF-et, akkor láthatod, hogy nem.

(#41591) jeni


jeni
félisten

Üdv

Van másfajta UPC telefonos modem ami a mostanit letudnám cserélni?
Ez van most de többször belassul csak az újra indítás segít.

Ubee EVW 3226 wifi

(#41592) kabelmania27 válasza jeni (#41591) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Wifi beállításoknál kapcsold ki az energiatakarékos wmm-et, ha nem javul válts csatornát.

(#41593) gduck válasza poli27 (#41585) üzenetére


gduck
addikt

Ha valamiről nincs semmi információd, ne nevezzed a más által leírt információt marhaságnak! KÖSZÖNÖM!

(#41594) jeni válasza kabelmania27 (#41592) üzenetére


jeni
félisten

autora volt téve (CH.6 csatorna)

energiatakarékos wmm-t lekapcsoltam.
tesztelem,hogy javult-e?

köszi

(#41595) poli27 válasza gduck (#41593) üzenetére


poli27
veterán

Akkor csak egyet kérdezek, hol is van ez az ászf ben leírva hogy nem lehet,mivel abban nincs ilyen kitétel, és ha abban nem szerepel akkor nem is csinálhatnak ilyet ennyi... Társasháznál max bele tudnak kötni,hogy csak 1 kábel van lakásonként kiépítve, de családi háznál semmi nem indokolja...

[ Szerkesztve ]

(#41596) poli27 válasza ztsoft (#41587) üzenetére


poli27
veterán

Te meg MK VII átírásról beszéltek és az benne van az ászfben :
Az átírás feltételei nem alkalmazhatóak arra az esetre, ha az átírással egyidejűleg az Előfizetői
Hozzáférési Pont helye is megváltozik. A Szolgáltató új szerződéskötési igényként kezeli azt az
esetet, amikor egyidejűleg átírás és áthelyezés iránti kérelem kerül hozzá benyújtásra.
Ezáltal nem lehet átíratni meg áthelyezni,de ha előbb átiratod és utána helyezed át megoldható sztem :D

(#41597) MK VII válasza poli27 (#41596) üzenetére


MK VII
veterán

Kicsit túlbonyolítottad..
Semmiféle egyidejű átírás és áthelyezésről nem volt szó..
Egyszerűen csak egy olyan címre akartam áthelyezni az előfizetésemet ahol már volt TV előfizetés és azt nem lehet.. Egyébként, ha valahol már van TV előfizetés és oda akarsz kötni egy tök új TV előfizetői szerződést, azt sem lehet! Egyszerűen egy cím alatt két TV előfizetést nem engednek! Tök mindegy, hogy vadi új vagy áthelyezett szerződés lenne az..

De, ha ennyire nem akarod elhinni akkor menj be egy irodába és próbálj meg még egy TV előfizetést kötni a címedre ahol már van.. Nem fogják engedni.. Én több kört futottam már ez miatt és mindig oda jutottam, hogy baszhatom...

[ Szerkesztve ]

(#41598) poli27 válasza MK VII (#41597) üzenetére


poli27
veterán

Én akkor is megkérdezném, hogy ez az ászfben merre szerepel mert nincs ilyen kitétel benne,lehet így van ahogy mondod, de ez nem szabályos az ászf szerint....

(#41599) MK VII válasza poli27 (#41598) üzenetére


MK VII
veterán

Jó.. Hát azt már megszokhattuk, hogy a multik ott basznak át minket fogyasztókat ahol akarnak, de mit tudsz csinálni? Semmit... Előrántanak egy nyuszit az "akkor is igazunk van" kalapból és igazuk lesz.. :D

Vagy, ha van pénzed pereskedni akkor nekivághatsz a huzavonának, de egy átlag egyszeri ember inkább beletörődik, mert nincs se pénze sem ideje csatározni a milliárdos költségvetéssel rendelkező multikkal egy "kis" dolog miatt..

[ Szerkesztve ]

(#41600) Peppo válasza Peppo (#41362) üzenetére


Peppo
őstag

Pontosan egy hétre rá ismét ugyanez a hiba jött elő. Vasárnap este megszűnt a probléma (kb. 6-7 óra akadozás után), azóta nem is jelentkezett, bár néha kissé felment a pingem játék közben, és a skypeon is akadozott pár másodpercre a hangom a többiek szerint, de semmi komoly probléma nem volt egész héten. Most viszont megint ugyanaz történik, mint egy hete ilyenkor. Mi a fene lehet ez? A szolgáltató szarakodik valamit?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.