Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41851) HUTCHDB válasza Intruder2k5 (#41849) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

saját routerrel mértem az upc oldalán található sebességmérőn.
az még egy kicsit furcsa, hogy a feltöltési sebesség viszont 10-ről 20-ra emelkedett.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#41852) kabelmania27 válasza HUTCHDB (#41851) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kösd ki a saját routert és közvetlen a modemre csatlakozz kábellel.
Nézd meg a modem értékeket is.

[ Szerkesztve ]

(#41853) HUTCHDB válasza kabelmania27 (#41852) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

gigabites routerem van, ez nem lehet gond.

a modemnél mit nézzek?

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#41854) kabelmania27 válasza HUTCHDB (#41853) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lefelé és felfelé értékeket nézd meg a modemnél.
Attól hogy egy router gigabites wan porttal rendelkezik, még nem jelenti azt hogy 240Mbitet átvisz, szolgáltatónál csak úgy tudsz reklamálni ha közvetlen a modemre kábelesen csatlakozva mérsz.

(#41855) Gubek-Einste válasza HUTCHDB (#41853) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan milyen típusú az a gigabites router?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41856) donmackó válasza kabelmania27 (#41854) üzenetére


donmackó
őstag

Akkor sem mert a minimum meg van nála ha a 120 Mbit le és 20 Mbit felfelé megvan. Ha jó kedvük van, foglalkoznak vele, de nem kötelező (ügyfélszolgálatoson múlik). De ez csak az én véleményem

Release the cable hounds!

(#41857) Intruder2k5 válasza HUTCHDB (#41853) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen Gbit-es routered van? Tudja is a Gbit-et, vagy csak a portjai Gbit-esek?

Ááá, 1043ND v1 lesz az, ami pedig messze nem képes 240Mbps sebesség NAT-olására.

[ Szerkesztve ]

(#41858) HUTCHDB válasza Intruder2k5 (#41857) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

(#41855) Gubek-Einste!
TP-Link TL-WR1043ND v1

Ez akkor csak azt jelentené, hogy a portok azok, de amúgy meg mégsem?
Ethernet:Gigabit switch Realtek RTL8366

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#41859) adika4444 válasza HUTCHDB (#41858) üzenetére


adika4444
addikt

Ez itt annyit jelent hogy gigabites a switch benne és a portok közötti kapcsolat, de a cpu nem tud 100-110 MBps-nél többet natolni. Megoldás új router, esetleg egyeseknek pár 10 Mbps pluszt adott custom fw, de biztosabb ha új routerbe fektetsz, például ennek a routernek az utódjába az 1043ND v2.1 vagy v3-ba.
De mérj majd egyet kábelen a modemre/hgw-re kötve is.

üdv, adika4444

(#41860) kabelmania27 válasza HUTCHDB (#41858) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az a gond, hogy ez a tipus nem tud wan-lan irányban átengedni a 240Mbitet.

(#41861) HUTCHDB válasza adika4444 (#41859) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Megértettem, akkor router csere lesz!

adika4444!
kabelmania27!
Intruder2k5!
Gubek-Einste!
:R

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#41862) kabelmania27 válasza HUTCHDB (#41861) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincs mit, írd majd le a fejleményeket.

[ Szerkesztve ]

(#41863) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!
Tudom szorosan nem kapcsolódik a topikhoz de ez pörög a legjobban.

Ez használható itthon?
Kábel tv elofizetesunk van analóg csatornákkal.
Köszi

(#41864) Gubek-Einste válasza Atomgeszi (#41863) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem mivel DVB-T-s, ez a MindigTV-hez jó. Kábeles előfizetéshez DVB-C-s kellene.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41865) kabelmania27 válasza Atomgeszi (#41863) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ez egy dvb-t vevő kábelen dvb-c vevő találja meg a csatornákat.
Ha veszel új tévét (amiben van dvb-c tuner) vagy dvb-c boxot, akkor kb 26 digitális csatornát tudsz fogni amiben benne van a négy közszolgálati HD.

[ Szerkesztve ]

(#41866) pjen válasza Atomgeszi (#41863) üzenetére


pjen
félisten

Az analóg csatrnákhoz nem kell semmi,bedugod a koaxot a Tv be és nézed.

(#41867) HUTCHDB válasza kabelmania27 (#41862) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Időközben meg is mértem a saját router kiiktatása után, és "230-al jön"... de ki az isten gondolta, hogy a gigabit-es router nem tud gigabitet. :F

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#41868) kabelmania27 válasza HUTCHDB (#41867) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amikor ez a típus megjelent nem nagyon volt 100Mbit feletti csomag, UPC-nél 120-as csomagot vitte, abban az időben ez volt a csúcs. 90-es években az 56k modem és az ISDN fejlett volt, aztán jött az ADSL, majd a kábelnet docsis2 majd a hármas verzió, mostmár létezik a d3.1.

[ Szerkesztve ]

(#41869) RONEX


RONEX
csendes tag

Hali, nem tudja valaki, hogy milyen hiba van a biatorbágyi körzetben? Az ügyfélszolgálat "túlterhelt".

[ Szerkesztve ]

(#41870) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Csak olvastam, hogy lassan mindenhol digitális jelet fognak adni, gondoltam jó lesz, de akkor feleslegesen nem tartogatom. :)

(#41871) HUTCHDB válasza kabelmania27 (#41868) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ez ok., de ez nem megtévesztő, hogy a gigabites switch része a modemnek nem is 1000 Mbit-es?
Én ezt a routert úgy vettem, hogy amíg el nem romlik, addig jó lesz, mert gigabites, és az elvileg már mindenhez elég...
De hogy mi köze a routerben lévő processzornak a switch elosztási sebességéhez...hát zet nem nagyon értem.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#41872) kabelmania27 válasza HUTCHDB (#41871) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ennek a routernek a cpu-ja nem alkalmas a 240-es sebességhez.
Kérdést ITT vagy ITT tedd fel.

Ugyan ez a logika a kábelmodemeknél, webstar modem 100-as lan porttal max 30/3 csomagra volt alkalmas, hiába volt a gép és a modem között 100Mbit nem lehetett ezen a modemen kiadni ezt a sebességet mert a docsis2 rendszer erre nem képes.

[ Szerkesztve ]

(#41873) Intruder2k5 válasza HUTCHDB (#41871) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A switch része Gbit-es, LAN<->LAN irányban képes is valósan ilyen sebességre. Persze nem teljes 1000Mbps-re, hanem valahol 940Mbps körül van a vége. Viszont WAN<->LAN irányban a forgalom nem csak a switch-en megy át, hanem a SoC-nak is fel kell dolgoznia a csomagokat (címfordítás, tűzfal, stb...), és itt már a SoC ereje limitálja a képességeit.

De ez már nem ennek a topiknak a témája.

[ Szerkesztve ]

(#41874) poli27 válasza Intruder2k5 (#41857) üzenetére


poli27
veterán

openwrt vel elviszi nagyjából !

[ Szerkesztve ]

(#41875) Syd69 válasza HUTCHDB (#41847) üzenetére


Syd69
aktív tag

1221 nekem is ott kapcsolták be, másodszorra sikerült is...

Alma

(#41876) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Gyors körkérdés,
Cisco 8685dvb rögzítős box tulajokhoz:

Az elmúlt 3-4 napban nem viselkedik furán a box?
Lassú csatornaváltások, valamelyik felvételt elfelejti rögzíteni (nem volt ütközés és összesen 3 sorozat van beállítva felvételre),
éjfél és hajnali 1 között újra indítja magát a box minden este, (természetesen ha ilyenkor van műsorrögzítés akkor a felvételnek lőttek,) és hasonlók voltak nálam.

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#41877) Gubek-Einste válasza Skyhigh (#41876) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én ilyet szerencsére nem tapasztaltam.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41878) oriic válasza oriic (#41840) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Magától megjavult. :D Köszi mindenkinek.

Live-Die-Respawn

(#41879) vg válasza Skyhigh (#41876) üzenetére


vg
addikt

Én tapasztaltam ezeket pont ennél a típusnál (már párszor leírtam régebben), ki is cseréltettem egy sima box-ra. Valószínűleg neked is egy sok sok évet már máshol ment dobozod van...

(#41880) Skyhigh válasza vg (#41879) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Elvileg én zsír újat kaptam, a fóliákat még én húztam le, bár tény hogy korábban is volt vele gond.

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#41881) vg válasza Skyhigh (#41880) üzenetére


vg
addikt

Jah, persze... -új-. :) Nagy mókamester az UPC ebben...

(#41882) kezo0 válasza Skyhigh (#41876) üzenetére


kezo0
addikt

Két ilyen box is van nálam, de itt semmi ilyesmi nem volt.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#41883) mlinus válasza Skyhigh (#41783) üzenetére


mlinus
őstag

nem fogsz soha a büdös életbe 420 mbitet mérni ubee-n, ahhoz az kéne hogy a 8 összefogott csatornán semmi adatforgalom ne legyen. Ráadásul a modemek is inkább olyan 340-350 mbitig bírják teljesen üres 8 csatornával, de napközben már jellemzően csak 270-280 mbit a terhelés miatt.. csúcsidőben meg a 8 csatornás modemek már sok helyen a 200-at se.

[ Szerkesztve ]

(#41884) Skyhigh válasza mlinus (#41883) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Az is lehet, hogy nem kellene vakon bíznom a UPC Speedtestben, mert más oldalakon más és más budapesti fejállomás felé 10-15%-al lassabb a net.

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#41885) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

Sziasztok!

Eddig mind a 4-en mutatott értéket 49-50 körül. Most viszont így néz ki a dolog. Ez mitől lehet?

(#41886) kabelmania27 válasza Nxn908xxx (#41885) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Több dolog is okozhatja, 1221-en jelentsd be, technikust kérd meg cserélje ki a négyes splittert kettes+hármasra.

(#41887) Nxn908xxx válasza kabelmania27 (#41886) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Köszi!
Ez amúgy sebességvesztést okoz? Most épp nem tudok hozzákötni egy gépet se, wifin használom egy ideig, az meg ugye nem viszi át a 120-at, nem tudom hogy csökkent-e a sebesség.

(#41888) kabelmania27 válasza Nxn908xxx (#41887) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit.
Mivel a négy adási freki helyett most csak egy frekit használ a modem, ezért előfordulhat lassulás csúcsidőben, illetve a tűréshatár miatt bármikor megszakadhat a net.

[ Szerkesztve ]

(#41889) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

ha upc 29-ből szeretnék átmozogni "rendes" szolgáltatási helyre, tudom vinni a kedvezményemet is?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#41890) Gubek-Einste válasza Mr.Csizmás (#41889) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel eltérő a használt rendszer így valószínűleg nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41891) Nxn908xxx válasza kabelmania27 (#41888) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Egy hülye kérdés. Akkor gyakorlatilag át kell csavarozni egy 2-es és egy 3-as elosztóba? A 2-esből megy ki egy, + egy a 3-asba? Vagy nem ilyen egyszerű a dolog?

(#41892) Gubek-Einste válasza Nxn908xxx (#41891) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan így van, a kettesből megy ki a modemhez, a másik ág pedig bele a hármasba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41893) ΞΔGLΞ válasza csabi63 (#41787) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Annyit azért megosztott velem, hogy nálunk a HD adásokra nincs igény.

Persze, pedig van rá igény, csak éppen kevesen jelzik ezt. Sőt én direkt azért fizettem elő a GOLD-ra és 3 készülékre pluszban a HD adásokra, mert csak erre van igényem. De sajnos a többségnek, elég a trágya SD adások tömkelege, és inkább azt nézik, hogy mennyi csatorna van egy adott csomagban. Tehát a mennyiség nagy fölényben van a minőséggel szemben.

Engem az SD szinte már nem is érdekel, az egyik kedvencekbe beállítottam az összes elérhető huszonvalahány HD csatornát, a többit alig, vagy egyáltalán nem nézem. (Ami így már, azért elég drága havonta.) Kivéve a Discovery(ke)-t, ami eléggé szánalom, hogy egy ilyen nívós csatorna gagyi sd-ben megy, ezt egyszerűen rossz nézni egy FHD tv-én, főleg egy UHD képes tv-én néznek ezek ki úgy, hogy legszívesebben lehánynám. Hiába a felkonvertáló elektronika, egy SD-nél már semmit nem ér. Sőt inkább rosszabb.

Egyébként nincs semmi hír, hogy a HD adások kínálata esetleg tovább bővülne?
A fentiekhez még annyit, hogy az Mindig Tv és erre épít, - olyan kártyám is van -, ami ott HD adás, az csak az alap ingyenes királyi gané adások... :U

(#41894) kabelmania27 válasza Nxn908xxx (#41891) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jaja, ahogy Gubek-Einste is leírta bejövőre kettes splitter egyik kimenet modem másik kimenet hármas splitter.

(#41895) kabelmania27 válasza ΞΔGLΞ (#41893) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Sokaknál még régi crt tv van (vagy nincs pénzük újra, vagy más fontosabb), így nem számít hogy elérhető-e az adott csatorna HD-ban.
csabi63: Ügyfélszolgálat csak akkor tud nyilatkozni, ha már lezárult a megállapodás.

(#41896) ΞΔGLΞ válasza kabelmania27 (#41895) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez ok, de pl lehetne egy olyan csomag is, ahol csak HD adók lennének, ebből le is szűrhetnék, hogy mennyire van rá igény, és nem menne a jelen esetben a gold csomag adói nálam 80%-ka a "kukába" :) Azért remélem, hogy ez bővülni fog.

(#41897) kabelmania27 válasza ΞΔGLΞ (#41896) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Más társaságoknál sincs olyan csomag, hogy csak hd adás, a legjobb az lenne, ha egyénileg kérhetőek lennének a csatornák, szolgáltatóknak jó lenne de a tv társaságoknak nem.

(#41898) csabi63 válasza ΞΔGLΞ (#41896) üzenetére


csabi63
senior tag

Valami mozgolódás van, mert Program 1-7 néven 7 db, egyelőre semmit nem sugárzó csatorna (helye) látszik. Ezek közül a Progam 2 kódolt, a többi szabad. Hogy aztán ezekből mi lesz, vagy lesz-e valami, ki tudja.

(#41899) ΞΔGLΞ válasza kabelmania27 (#41897) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Sajnos ez így van, és ez nem is fog változni.:/

(#41898) csabi63

Ez mostanában került be? Nyár óta nem csináltam új hangolást, mert nincs kedvem még Pc alatt sem rendezgetni a csatornákat. Sajnos a "nagyon okos" Samsung tv-k képtelenek csak az új adókat megtalálni.
Nyár óta, egyébként került be valami újdonság?

(#41900) Gubek-Einste válasza ΞΔGLΞ (#41899) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sláger TV ha érdekel ez a műfaj.
Van néhány helyi tévé de azok csak regionálisan.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.