Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42451) #99546112


#99546112
törölt tag

Horizon Go appban másnak se engedi M4 HD-ra felvételt beállítani?! Nekem ezen felül jópár csatornára nem enged, tv2-re pl igen, de Elég sok csatornánál hibát ír, hogy sikertelen, meg valami 1202 rendszerhiba...

(#42452) blakey válasza #99546112 (#42451) üzenetére


blakey
titán

Most nem lehet, szintén 1202 hiba.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42453) Adler válasza Handball94 (#42439) üzenetére


Adler
aktív tag

Most mértem, de engemet még nem raktak át. :(

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#42454) Gubek-Einste válasza adika4444 (#42444) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel ED3.0-s a modem így támogatja az IPv6-ot.
MIvel a 1043ND v2 és v3 között csak firmware-ben van eltérés így nagy valószínűség szerint könnyen rá menne a v2-re a v3 firmware-re így támogatott lenne az IPv6 és a vendég wifi hálózat de CFW alatt v2-n is megoldható az IPv6 támogatás.

#42447 T.Peterka
Eszköz újra indítás volt már? Nekem hasonló gondon ez segít.
Ha van saját router-ed akkor azon egy reset?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42455) cigam


cigam
félisten

A UPC mobil csomagoknál azt írják, hogy "Hálózaton belül korlátlan" Ez csak a (UPC) mobil hálózatára vonatkozik, vagy a (UPC)vezetékes előfizetésekre is?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#42456) adika4444 válasza Gubek-Einste (#42454) üzenetére


adika4444
addikt

Értem, köszi.
Lehet v3-ra frissíteni a v2 fw-t, de nekem az IPv6 nem mondanám hogy fontos...
Majd ha nagyon adogatják akkor rájukreccsenek hogy kérem vissza a v4-es címemet.

üdv, adika4444

(#42457) Tido válasza Handball94 (#42439) üzenetére


Tido
aktív tag

A szülőknél (Eger) írták ezt, te hova valósi vagy? Én direkt rákérdeztem a weboldalukra, és a fórumokra hivatkozva.. ha általános, akkor írhatták volna, hogy várjak türelemmel, ha nem, akkor meg mi alapján vannak a régiók?...

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#42458) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Sziasztok!

Volt egy Freedom S elúfizum amit szeptember 30.-án lemondtam. 8 nap a felmondási határidő, október 8.-án megszüntették az előfizetést. Az előző havi számlában szerepelt a szolgáltatás, 11.05.-ig, gondolom nincs törthavi számlázás, emiatt nem is háborogtam, hogy jóval többet kell kifizetni mint amennyit használtam...

De.

Az ehavi számlában is kiszámlázták, 11.06-12.05. közti időszakra, a már rég nem élő szolgáltatást... Holnap felhívom a 1221-et, de gondolom fizessem ki aztán majd valamikor jóváírják...

(#42459) Uthenger válasza cigam (#42455) üzenetére


Uthenger
aktív tag

csak mobil
de oda a hivás és az sms is

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#42460) Handball94 válasza Tido (#42457) üzenetére


Handball94
aktív tag

Nógrád megye, régi Rubicom terület. Én sem tudom mi alapján.

(#42461) L4mie


L4mie
veterán

UPC business csomagunk van itt a cégnél 60/6 os, gondoltuk növeljük a sávszélt, fix ip megtartása fontos.
Hívom tegnap a 1420-at beszélek az ügyintézővel, kedves segítőkész, árakat megbeszéltük, próbáltam alkudni mivel a weblapon az 500 as csomaguk nettó 11900 nekünk 10 éve UPC-seknek meg 19900...de sajnos nem tud jobbat adni, marad a 250 es net, fix IP , 4 telefonvonal összvissz nettó 18600 ért.
Lebeszélem döntéshozóval, oké mehet.
Hívom a 1420 at, másik ügyintéző, de annyira más, hogy nála már 6 telefonvonalunk van csomagot nem tud adni, csak egyesével a tételeket nettóban nem tud árat mondani csak bruttóban (CÉGES díjak, nyilván nettó az érdekes), és bruttó 27 ezer xxx / nettó 22 ezer/ valamennyit mond O.o éérdekes. most mit csináljon az ember? amelyik ügyintézőhöz kerül annyit fog fizetni vagy mi? O.o picit se következetesek.?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#42462) adika4444 válasza L4mie (#42461) üzenetére


adika4444
addikt

hívd fel őket, lemondás, és közöld hogy kaptál egy sokkal jobb ajánlatot olcsóbban...

üdv, adika4444

(#42463) L4mie válasza adika4444 (#42462) üzenetére


L4mie
veterán

na már sikerült, hasonló megoldás :) végül megkaptuk bruttó 1200 forinttal drágábban mint a mostani csomagunk...de ez a következetlenség kiakasztott, szóval eléggé határozott és morci voltam.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#42464) Teaway válasza Intruder2k5 (#42436) üzenetére


Teaway
veterán

Köszönöm, sikerült :R

Nincs itthon csokid??

(#42465) cigam válasza Uthenger (#42459) üzenetére


cigam
félisten

Köszi!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#42466) bunddog


bunddog
tag

Sziasztok!

Ha Trio M-ben vagyok FP120-al akkor újabb 2 év hűségért lehetne módosítani kedvezményes FP240-re, vagy csak listaáron? My UPC-ben legalább is 8990-ért ajánlja fel mint személyre szabott kedvezmény :D

(#42467) Gubek-Einste válasza bunddog (#42466) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hívd a 1221-t és próbáld meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42468) T.Peterka válasza Skyhigh (#42448) üzenetére


T.Peterka
csendes tag

Bocsi, kicsit késve válaszolok, de most teszteltem jobban. Úgy látom letöltés/feltöltéstől függetlenül történik. Utorrentben mindent teljesen leállítottam, csak 1 dolgot töltök lefelé, azt is lekorlátoztam max 5 megabyte/s-re és így is meghal a böngésző rögtön. A hálózathasználat a 30%-ot sem éri el, speedtestet is bírja, de amint az utorrent tölt egy kicsit, nem lehet böngészni, mert a google.com ot is 5-10 percig tölti, vagy a csaltakozásnál áll. Nem használok saját routert se, UPC-s modem , router kombó. Az átállás előtt nem is volt hasonló gond... nem igazán értem.

(#42469) gduck válasza T.Peterka (#42468) üzenetére


gduck
addikt

Jól írtad? 5 megabyte/sec? Mert az 40 megabit/sec, tehát akkor még mindig 100-ra kihasználod a felfelé menő sávszélt! A felfelé korlátozást 1 megabyte/sec-re állítsad!

UI: Opssz. Bocsi látom lefelé írtad! Akkor storno!

[ Szerkesztve ]

(#42470) T.Peterka válasza gduck (#42469) üzenetére


T.Peterka
csendes tag

Igen, 5 megabyte/sec re raktam, de a letöltést! Az 120 megabit/sec lehet max, vagyis 15 megabyte/sec. Szóval a letöltés is a harmadára van korlátozva, feltöltés egyáltalán nem megy (ha menne is a limit van azon is 600 kbyte/s), és ennek ellenére nem lehetetett böngészni.

(#42471) T.Peterka válasza T.Peterka (#42470) üzenetére


T.Peterka
csendes tag

Egyébként én is IPv6-ot kaptam, és úgy látom a portforward sem működik most már. TC 7200-as modem. Tartományt már eleve nem lehet megadni, egyesével kell minden portnak új sor, de még így sem müködik, nem érhető el a port. UPNP fuknció is eltünt... Szóval semmi nem akar normálisan müködni, fergeteges...
(elnézést a dupla hszért, már nem tudtam szerkeszteni)

[ Szerkesztve ]

(#42472) bunddog válasza Gubek-Einste (#42467) üzenetére


bunddog
tag

próbáltam de elég körülményes a menü, a felfele módosítással hamarabb összekapcsol egy élő személlyel? :D

(#42473) Intruder2k5 válasza bunddog (#42472) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem nem 240-re kellene módosítanod, mert azt nem fogják engedni, hanem +120Mbps-t kellene még kérned. Ha jól rémlik ez valami kiegészítő szolgáltatásoknál van.

(#42474) bunddog válasza Intruder2k5 (#42473) üzenetére


bunddog
tag

my upc-n belül vajon fellelhető ez?

(#42475) Intruder2k5 válasza bunddog (#42474) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát most keresem, de nem találom én sem, pedig korábban volt. Lehet már nem adják ezt sem a hűséges előfizetőknek. Pedig ITT még jelzi a lehetőséget a 120-as net alatt.

(#42476) Uthenger válasza T.Peterka (#42471) üzenetére


Uthenger
aktív tag

ipv6-ot 1221-en tudod kikapcsoltatni, vagy gyanítom a fb-n is tudnak segíteni.
torrentnél hány szálra van limitálva?

torrentenként / maximum szálak számánál mi van?

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#42477) T.Peterka válasza Uthenger (#42476) üzenetére


T.Peterka
csendes tag

A MY UPC-n találtam egy "protokoll beállítások" lehetőséget, és ott azt írja, hogy "Az Ön kábelmodemének protokoll beállítása: Új típusú". Gondolom ez az IPv6-ot jelöli, viszont nincs leírva konktrétan. Gondolom itt is lehet módosítani IPv4-re vissza? Azért kérdezem, mert: "Tájékoztatjuk továbbá, hogy ez az átállítás My UPC szolgáltatásunkban csak egyszeri alkalommal lehetséges. Sikeres beállítás esetén ez a menüpont inaktívvá válik." .

(#42478) Intruder2k5 válasza T.Peterka (#42477) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nálam ez van ott:

Tájékoztatjuk, hogy a Protokoll beállítások módosítása nem lehetséges.

(#42479) T.Peterka válasza Intruder2k5 (#42478) üzenetére


T.Peterka
csendes tag

Nálam lehetne, csak nagyon figyelmeztet, hogy a módosítás egyszeri., és úgy marad. Gondolom csak IPv6ról lehet visszafelé. Csak nincs leírva konkrétan, de hát mi mást jelentene, nem? :U

(#42480) Intruder2k5 válasza T.Peterka (#42479) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Feltehetően igen. Gondolom nálam azért nem állítható, mert modemem van, és saját routerre nem akarnak IPv6-ot engedni, mert nem tudják, hogy egyáltalán támogatja-e, így ez csak HGW-seknél érhető el.

[ Szerkesztve ]

(#42481) azigazimoris válasza T.Peterka (#42479) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Kipróbáltam. Visszarakott ipv4-re és ismét van switch mód az ubin :)
Úgyis hívni akartam őket ezügyben, de így egyszerűbb volt.

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#42482) #14595328 válasza Intruder2k5 (#42480) üzenetére


#14595328
törölt tag

Az ügyfélszolgálat sem tudja megoldani, hogy az ubi menjen bridge módban IPv6-tal? Gondolom ennek nem technikai akadálya van, csak a hozzászólásodban említett okok.

(#42483) ztsoft válasza ztsoft (#42421) üzenetére


ztsoft
őstag

Ismét beszéltem velük a net sebesség emelésről, most több mindent meg tudtam. Jelenleg Trió M csomagban vagyok (ezt sem tudtam, én úgy tudtam, hogy egyedi ajánlatot kaptam), de a régi szerint, azaz kisebb nettel. Arra viszont nincs lehetőségem, hogy módosítsam a jelenlegire. Amit most módosíthatok, az minimum a Trió L csomag 10400 Ft-ért (persze, újra indulna a 2 év hűség). Rá kérdeztem a +Mbit-re, hogy lehetne-e, de nincs ilyen lehetőség. Jelenlegi állás szerint lesz lehetőségem újra Trió M csomagra új 2 éves hűséggel szerződés kötni ha lejár a jelenlegi (de, hogy jövő augusztusra mi változik, az kérdés).

Az "egyedi ajánlat"-tal meg vigyázni kell, mivel felbomlik a csomag és úgy megy tovább, mint ha külön-külön lett volna megrendelve.

Már nézegetem az alternatívákat. Elméletileg van az Invitelnek itt optika (elméletileg a UPC is tőlük bérel, ezt a technikus mondta), vezetékes telefon biztos van. Mivel egyedül a nettel vagyok bajban, addigra csak változik valami (bő fél év).

A hiba bejelentés is érdekesen alakult, a technikus szerint nincs hiba (mutatta is a műszeren), saját routeren keresztül (HGW bridge módban) sikerült 8-9 ezres pinget produkálni a bix felé (csomag vesztés is volt), mondta, hogy kössem simán a HGW-re, így már akkor nem ismétlődött meg, míg itt volt.
Ma délelőtt néztem ugyan így, és először 100-400, majd fel ugrott 2-3 ezerre, majd vissza 10 és 20 közé. Érdekes módon a HGW logjában erről nincs semmi. Már félek hiba bejelentés tenni, mert még a végén rám verik a kiszállási költséget. Az a baj, hogy a hiba csak időszakosan jelentkezik, és nincs náluk nyoma. Ha van valakinek ötlete, hogy hogyan tudnám bizonyítani a hiba jelenlétét, azt megköszönném.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#42484) Treck válasza Intruder2k5 (#42480) üzenetére


Treck
aktív tag

Nalam is ez van:

"Tájékoztatjuk, hogy a Protokoll beállítások módosítása nem lehetséges."

Pedig nekem HGW-m van, egy TC7200-es. Igaz, kezdetektol bridge modban hasznalom, de nem hiszem, h emiatt lenne.

http://google.treck.hu

(#42485) azigazimoris válasza Treck (#42484) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Ha bridge módban vagy akkor gyaníthatóan nem is raktak ipv6-ba, tehát felesleges is lenne visszamenned ipv4-be.
Ipv6 beállítással visszaállt volna a hwg router módba.
Vagy rosszul gondolom ?

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#42486) cigam válasza azigazimoris (#42485) üzenetére


cigam
félisten

Miért venné figyelembe a központi DHCP szerver, hogy bridge, vagy router módban van? Neki az csak egy modem aminek ad egy címet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#42487) azigazimoris válasza cigam (#42486) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Jogos a kérdés :B
De nem értem miért osztogatnak ipv6 címeket random, megszivatva pár usert, akiknek ettől router módba áll a hgw?
Mert ez itt a gond, hogy utána nem tudod bridge módba visszarakni.
Legalább egy mail lehetne : hogy jó ez neked ?

[ Szerkesztve ]

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#42488) Intruder2k5 válasza azigazimoris (#42487) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Aki tudja mi ez, és zavarja, annak egy telefon, és visszaállítják. A többség viszont vélhetően észre sem veszi, sőt ha emailt is kapna róla, úgyse nagyon értené, hogy mit akarnak.

(#42489) azigazimoris válasza Intruder2k5 (#42488) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Igazad van. Tudom, hogy a userek 97 %-a észre sem veszi, de akkor is :)

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#42490) Mate válasza #14595328 (#42482) üzenetére


Mate
nagyúr

Csak router módban megy valamiért. Ők se tudták az okát. Technikussal 3 napig kisérletezgettünk a bridge mód+ipv6-al, utánna feladtuk. Amúgy ők bármit betudnak állítani és rárakni a modemre a config fájlt. Csak ubee nem támogatott minket a dologban.

(#42491) #14595328 válasza Mate (#42490) üzenetére


#14595328
törölt tag

Köszönöm! Akkor ez még egyelőre felejtős lesz, max egy gyors tesztre, ha meglesz az IPv6. Valahogy inkább a Time Capsule-ra bíznám a belső hálót.

(#42492) kabelmania27 válasza ztsoft (#42483) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet valahol vonalhiba van Inviteles topikba is hasonló probléma volt...

(#42493) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne: jelenleg UPC FiberPower 30 előfizetésem van.
Előző hónapban 3599 Ft -t fizettem, most pedig 3799 Ft -t.
Tudja vki, hogy mi okozta ezt a változást és hogy erről miért nem tájékoztatják az előfizetőt e-mailben vagy levélben?
(Am. ha jól emlékszem tavaly is volt egy ilyen emelés, csak akkor 3490 Ft -ról 3599 Ft -ra.)

Üdv,
Peti

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#42494) vlaho válasza pvt.peter (#42493) üzenetére


vlaho
aktív tag

Ha lejárt a hűséged, akkor időközönként szoktak árat emelgetni.

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#42495) 4Grider válasza pvt.peter (#42493) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem szoktad figyelmesen megnézni a számláidat. Áremelés előtt ui. egy-két hónappal a számlán mindig tájékoztatnak arról, hogy mekkora megbecsült ügyfél vagy, így csak 1-200 Ft-al emelik a havidíjakat, és nem a vicces listaáraikat alkalmazzák onnantól...

(#42496) szetcsuszott válasza szetcsuszott (#42205) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Nos, a probook 455 g2 wifi-lassúsági probléma (mostmár biztos) nem hardveres és nem is UPC, egyszrűen fos a driver win7-re. win 8.1 telepítése végérvényesen megoldotta, a 60 megás netből 45-55 Mbps között jön wifin. csak,ha valaki egyszer hozzám hasonló szopóálarcot húzna a készülékkel valahol a nagyvilágban, és ráguglizna,azért írtam.

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#42497) |AP|


|AP|
veterán

Lejárt a hűségem a mostani csomagomra (Digital Gold+HD+felvevő, Fiber Power 120, +1TV mediacard, HBO Pak). Ez volt eddig 10.300, most 12.300 Ft lett.
Egy-két hónapja felhívtak, hogy ha 240-re váltom a netet akkor 12ezervalamennyiért maradhat ez a csomag. Erre azonban nem volt szükségem, elég a 120 is, a havi 10.300-nál viszont nem akartam többet áldozni rá. Az ügyintéző azt mondta a telefonba, hogy ha bemegyek személyesen az ügyfélszolgálatra, akkor a jelenlegi áron meg tudom hosszabbítani a jelenlegi csomagomat.
Ez viszont teljesen kiment a fejemből, tegnap jött az emelt számla.
A kérdés az, hogy ilyenkor még be tudok menni személyesen és megalkudni valamiben, vagy ezt már buktam és vagy fizetem a nagyobb havidíjat, vagy váltok?

(#42498) 4Grider válasza |AP| (#42497) üzenetére


4Grider
nagyúr

Jelentősen romlottak az esélyeid. Ez a cég ui. azt nagyon nem szereti, ha valakinek csökken a havidíja az aktuálishoz képest. Max. akkor nem rugdossák érte az ügynökeiket, ha felmondást sikerül vele megakadályozni.

(#42499) Intruder2k5 válasza |AP| (#42497) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Hívd fel a 1221-et, válaszd a lemondás menüt, és érdeklődd meg, hogy mennyi idővel korábban, és milyen formában kell beadni a felmondást, illetőleg a nálad lévő eszközöket hol kell leadnod, stb... 1000%, hogy meg fogják kérdezni, miért mondod fel! Akkor mondd meg, hogy kaptál kedvezőbb, olcsóbb ajánlatot. TV-t megoldod MindigTV-vel, vezetékes telefonra nincsen szükséged, netet pedig a T ad olcsóbban. Mivel itt nem tudtak jobb árat mondani, így 1-2 héten belül váltani szeretnél.

Hidd el, lesz jobb ajánlat! És még itt sem kell az elsőt elfogadni.

[ Szerkesztve ]

(#42500) |AP|


|AP|
veterán

Megpróbálom. Előtte bemegyek személyesen, ha nem lesznek együttműködők, akkor bedobom a felmondást.
Egyébként nem is csak üres fenyegetés lenne, a Telekomnál össze tudnék rakni egy olcsóbb csomagot (persze pár dologról lemondva), egyedül az tart vissza, hogy náluk nincs mediacard, pedig a második tv-hez azt használok, hely hiányában nem is szeretnék második boxot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.