Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41451) kabelmania27 válasza csabi63 (#41450) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

upconline@upc.hu címen kérdezd meg.

(#41452) z67


z67
őstag

Sziasztok!

Kérek szépen Tőletek egy véleményt az alábbi ajánlat kapcsán:

91 digitális csatorna + 25 HD csatorna
HBO Pak
1 HD Médiabox felvétel opcióval
1 SD box
Horizon Go
UPC TV Apps

Nonstop S telefon

240-es nettel: 10900
120-as nettel: 10040

A kiindulási alap egy Trio TV Max volt, mínusz Filmbox, MyPrime, 2000 Ft-os utalvány.

Köszönöm szépen!

zoltán

(#41453) Zitronensaft válasza bozsozso (#41448) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Mire kellett várni??beaktivált kártyát ha átteszed másik tv-be,azonnal mennie kell az adásnak.
Azt meg se merem kérdezni,hogy ha az új tv-n ilyen kis műanyag keretet kell bepattintani a ci modul fogadásához,akkor az rendesen a helyén van-e..volt már olyan hogy nem volt.

(#41454) kabelmania27 válasza z67 (#41452) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem mindkettő elfogadható havidíj.

(#41455) csabi63 válasza kabelmania27 (#41451) üzenetére


csabi63
senior tag

Megtettem. :) Remélem válaszra méltatnak.

(#41456) kabelmania27 válasza csabi63 (#41455) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem válaszolnak, majd írd le a fejleményeket.

[ Szerkesztve ]

(#41457) z67 válasza kabelmania27 (#41454) üzenetére


z67
őstag

Köszönöm szépen!

(#41458) kabelmania27 válasza z67 (#41457) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincs mit, akkor kérj 240-es netet ha kitudod használni a sebességet és szükséged van a nagyobb feltöltésre.

(#41459) hitman,


hitman,
őstag

Sziasztok

Elnézést előre is de nagyon láma vagyok a tv-k és a tv hálózatok témában.
Azt szeretném kérdezni hogy upc előfizetésem van és most vennék egy új led tv-t, fog a tv simán digitális adásokat találni? Vagy valamit kell variálni a szolgáltatónál? Kábelen jön a tv adás a házba.

Barátnőmnél nemrég cseréltünk tv-t és ott betettem az új tv-t és egyből megtalálta az összes adót digitálisan, de ő digi tv-s.
Ez a upc-nél is így fog működni?

[ Szerkesztve ]

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#41460) Zitronensaft válasza hitman, (#41459) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

A upc-nél kb 26 adót tudsz fogni kódolatlanul. A többihez boxot vagy ci+ médiakártyát kell kérni,persze digitális előfizetéssel. A DIGI csak 10 prémiumcsatornát kódol,a többi fogható bármilyen arra alkalmas eszközzel. A kódolatlan dvb-c adások listáját megtalálod a upc.hu-n is.

(#41461) hitman, válasza Zitronensaft (#41460) üzenetére


hitman,
őstag

Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél! :R :R :R

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#41462) Nakivagyok


Nakivagyok
tag

Lehet, hogy butaságokat fogok kérdezni, de (még) elég nagy a képzavar, nézzétek el :)

A kiterjesztett digitális vételezési lehetőség tartalma

Ezek szerint ha előfizetek az analóg csomagra havi 2390-ért, akkor a linken szereplő csatornákat - azaz majdnem a teljes analóg kínálatot - digitálisan kódolatlanul fogom tudni nézni dvb-c tunerrel számítógépen? Vagy elő sem kell fizetni? Korábbi hozzászólásokban olvastam, hogy valakinek csak internet előfizetéssel is bejött néhány csatorna. Vagy csak szerencséje volt? :)

A kábelezés hogyan történik? Jelenleg csak netem van, a falból jövő kábel egyenesen megy a routerbe elosztó nélkül. Ha ezt megrendelem, akkor beraknak egy elosztót, és megy egy kábel a routerbe egy meg a tunerbe és kész? Vagy máshogy?

[ Szerkesztve ]

(#41463) csabi63 válasza kabelmania27 (#41456) üzenetére


csabi63
senior tag

Megérkezett a lényegre törő válasz:

"Jelenleg nincs információnk, hogy mikor válik elérhetővé Horizon Go szolgáltatásunkban a MyPrime kiegészítő szolgáltatásunk. Amennyiben ez változik, jelezni fogjuk!

UPC Online csapat"

Szóval annyit tudnak, mint én. Nekem sincs információm, nekik sincs. Lényeg az, hogy a cseheknél, lengyeleknél már lassan fél éve működik. Kimaradtunk a Szaknévsorból. :)

(#41464) bozsozso válasza kabelmania27 (#41449) üzenetére


bozsozso
őstag

Samsung a tv. Akkor majd délután meglátom mi lesz.

(#41465) Zitronensaft válasza Nakivagyok (#41462) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Analógra szerintem már nem tudsz előfizetni..Akinek csak net előfizuval jött pár csatorna,annak szerencséje volt,ráadásul szerintem analóg adásnál lehetett ilyen. Ha minden igaz az eurosport jött,meg mellette szemcsésen talán még kettő,de errevnem alapoznék a helyedben.

(#41466) bozsozso válasza bozsozso (#41464) üzenetére


bozsozso
őstag

Na megtörtént minden variáció ellenőrzése. A "jó" és a "rossz" tv-n is mind a 2 modulal ugyanazt a jelenséget produkálja. Tehát a "rossz" tv-ben kockásodik minden esetben a kép illetve gyenge jel vagy kódolt csatorna üzenet a "jó" tv-n pedig mind a 2 modullal megy rendben az összes csatorna. Ja és azt lehet nem mondtam, de küldtek frissítést is a médiardra.

(#41467) Intruder2k5 válasza Zitronensaft (#41465) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A honlapon még kint van az analóg kábeltv bronze ajánlat.

(#41470) Nakivagyok válasza Intruder2k5 (#41467) üzenetére


Nakivagyok
tag

Így van, és nem csak kint van, elő is lehet rá fizetni :)

(#41471) kabelmania27 válasza Nakivagyok (#41470) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

+ mellette jön kb 26kódólatlan digitális csatorna, közszolgálati HD adásokkal együtt.

(#41472) Zitronensaft válasza bozsozso (#41466) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

A frissítésnek akkor már semmi jelentősége. Valószínű a tv kártyaolvasója rossz. Ha a tv-t is át tudod vinni,akkor megtudod.

(#41473) MK VII


MK VII
veterán

Második nekifutás!
Üdv mindenkinek..
Lenne egy olyan problémánk otthon, hogy mióta 120-as FiberPower netre és magasabb TV előfizetésre váltottunk azóta csak remélhetem, hogy van net és TV adás nap mint nap...
Internet úgy alakul azóta, hogy gyakorlatilag van, hogy minden nap bizonyos időszakokban annyira lassú, hogy a UPC saját netes sebességmérője is azt a választ adja, hogy időtúllépés miatt nem tudja mérni..
Speedtest.net méri 20-as ping 0,64Mbps le és 0,00 feltöltési sebesség..
Gyakorlatilag minden napra most már valamilyen időközönként ez van.. Sokszor a TV adás is elmegy akár fél napokra is...
Ma voltam bent a UPC-nél, mert telefonon mindig csak azt a választ kapom, hogy karbantartanak vagy kiküldenek egy "szakembert" gondolom jó pénzért... Mire a szakember jönne természetesen megint minden rendben van a nettel és a tv adással is.
Nos.. Ma, hogy bent voltam mondtam ismét a "kedves" hölgynél, hogy valami legyen má'.. Elkezdte mondani, hogy nálunk lesz a hiba.. Biztos az új modemhez nem lettek újrakonfigurálva a gépek és a számítógépeinkkel van a hiba... Elkezdtem volna neki mondani, hogy ez nettó hülyeség, mert eleve azóta kb az összes gépen új windows van teljesen friss telepítéssel és az összes telefon vagy laptop amivel wifin keresztül neteznénk azokon is ugyan olyan lassú szóval nem egy gépen van a hiba. Meg ami 2-3 napig normálisan működik az utána 1 hétig miért nem? Eleve, ha a gép lenne szar akkor folyamatosan előjönne a jelenség.. Erre az ügyintéző majdnem, hogy kiabált velem, hogy nehogy már én mondjam meg neki, hogy mi a hiba...
A gyanúm az, hogy ki akar mindenképp küldeni egy "szakembert" aki ott majd hókuszpókuszol valamit a neten amit természetesen központilag is megtehetnének és elkérnek érte x ezer forintot a kiszállás miatt..
Igazából a kérdésem annyi, ha egyáltalán itt valaki tud nekem válaszolni, hogy ténylegesen mi lehet a hiba?
Én meg vagyok győződve róla, hogy központilag szarul kapjuk a netet és az TV adást is, de a nyakunkba akarnak sózni egy szép csekket...

[ Szerkesztve ]

(#41474) kabelmania27 válasza bozsozso (#41466) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Tévével lesz a gond, Zitronensaft tanácsát fogadd meg, ha nem jó akkor fordulj szakszervízhez, Samsung topikba is rákérdezhetsz.
MK VII: Ha leírod hogy milyenek a modem jelszint értékek+milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító akkor meglehet mondani hogy a hibát jelszint probléma okozza-e vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#41475) Zitronensaft válasza MK VII (#41473) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Én engedném a szerelőt.."központilag" nem tudod rosszul kapni a netet meg a tévét.
Oszlopon,szekrényben valahol lesz a hiba. Ha nem megy ki szerelő,nem fog megoldódni. Ha nem vágtad el baltával a bejövő kábelt,semmiféle számlát nem fogsz kapni a kiszállásról..Ez nem a digi,ahol minden 2500ft-ról indul..

(#41476) Intruder2k5 válasza MK VII (#41473) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Bár kétségtelen, hogy ha a hiba az előfizető érdekkörében van (pl. számítógépe), akkor a UPC-nek van lehetősége kiszámlázni a kiszállást, de én eddig ilyenről nem hallottam itt. Lehet volt, de én nem tudok róla, pedig évek óta olvasom a UPC-s topikot. Másrészről, ha PC hiba lenne, akkor nem menne el a TV adás is.

Szerintem egész nyugodtan kérd a hibaelhárítást, a technikusnak aki majd kimegy, van lehetősége visszamenőleg is megnézni a jelszint értékeket, elvileg látnia kell, ha valami hiba van, volt

Szomszéd nincs esetleg akitől meg tudnád kérdezni, hogy náluk nincs-e hasonló jelenség?

A TV hiba analóg és digitális adásnál is előjön? És ezek időben egybeesnek a net problémával is?

[ Szerkesztve ]

(#41477) MK VII válasza Zitronensaft (#41475) üzenetére


MK VII
veterán

Természetesen jön a szerelő. Már lebeszéltük vele péntekre. Azt mondta, hogy, ha a gépnél van a hiba akkor gépenként 1500ft a beállítás amúgy ingyenes..
Akkor majd kiderül.. Köszi.

(#41476) Intruder2k5

"A TV hiba analóg és digitális adásnál is előjön?"
Olyankor gyakorlatilag se net se tv semmilyen formában nincs..

[ Szerkesztve ]

(#41478) Nakivagyok válasza kabelmania27 (#41471) üzenetére


Nakivagyok
tag

Igen, erre vonatkozott az egyik kérdésem a #41462-es hszben.

A többi kérdésemre is tudnál válaszolni, úgy látom te vagy itt a penge :)

(#41479) Intruder2k5 válasza MK VII (#41477) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, hát akkor nincs más hátra, mint várni a pénteket.

Esetleg ha megnézed amit kabelmania27 írt, akkor lehet megtudod, hogy jelszint okozza-e vagy se. Persze jó lenne ezt olyankor megnézni, amikor már haldoklik, vagy nincs szolgáltatás.

(#41480) kabelmania27 válasza Nakivagyok (#41478) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A koaxot a technikus egy kettes splitterrel elfogja osztani egyik kimenet modem másik kimenet tévé.
Ha látsz Fam/Attenuator feliratú csillapítót akkor vedd le és nézd meg a modem értékeket.

(#41481) bozsozso válasza Zitronensaft (#41472) üzenetére


bozsozso
őstag

Na átvittem a tévét és ellenőriztem. A helyzet annyi, hogy jóval több csatornát talál illetve fog be rendesen mint az előző helyén, de a kockásodás az mindig fennáll, de nem minden csatornánál.

szerk.: bár Ti nagyobb szakértők vagytok mint én ez teljesen biztos, viszont nem győzött meg teljesen, hogy tv hiba lenne bár nem vetem el ennek lehetőségét sem. Már csak azért sem, mert az első bejelentéskor sem talált minden rendben és én úgy gondolom ha kis gyanú is felvetődik, hogy nem náluk van a hiba azt minden esetben jeleznék. A mostani bejelentésemkor pedig tapasztalták, hogy nem történt meg az előző hiba javítása. Ami történhetett az én elméletem szerint az az, hogy a társasházunkban történt utánam bejelentés és akkor az a lakás kapta vissza az "első" helyet. Ennek ellenére nem zárom ki a tv hibát sem és ezt is megnézetem szervízzel. Azért megvárom a upc javítását, mert feleslegesen nem akarok költeni tv javításra bevizsgálásra.

Köszönöm mindenki segítségét.

[ Szerkesztve ]

(#41482) kabelmania27 válasza bozsozso (#41481) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A modem ds értékeknél néggyel kevesebbet kapnak a tévék tegnap kiszámoltam kb 65dB, azon a pár méter plusz távolságon nem csökkenhet le annyit a jel hogy kevés legyen, 60-65dB-vel nem akadhatna.
Meg kellene nézni, hogy mely frekvenciákon van probléma, 100-as tartományban vagy felette.
Hány %-os a jelerősség és a minőség?

[ Szerkesztve ]

(#41483) bozsozso válasza kabelmania27 (#41482) üzenetére


bozsozso
őstag

Jelerősség 15-17 között mozog bithibaarány 1900-2000 a normál adásoknál.

HD műsoroknál képet sem mutat és 7-es jelerősség 2000 a bithibaarány.

[ Szerkesztve ]

(#41484) kabelmania27 válasza bozsozso (#41483) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Fizikailag ekkorát nem csökkenhet a jel ugyanaz a szint jön ki az osztó két egyforma csillapítású kimenetéből.
Nincs a tévében jelerősségcsökkentő beállítás?
Másik tévén hány %-os a jelerősség?

[ Szerkesztve ]

(#41485) bozsozso válasza kabelmania27 (#41484) üzenetére


bozsozso
őstag

Másikon nem találtam szám adatot csak szintjelző csíkot, de az olyan 80% körül van a teljeshez képest. A jelerősség csökkentőt megnézem, de nem is tudom hol kellene keresnem.

[ Szerkesztve ]

(#41486) kabelmania27 válasza bozsozso (#41485) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha 80% akkor másikon legrosszabb esetben 50-60%erősségnek kellene lenni.
Nem biztos hogy van a tévében ilyen, azért kérdeztem mert látható hogy a tévé tunerja valahogy nem kap megfelelő jelerősséget, pedig fizikailag rendben van a jelszint.
Osztónál F csatlakozók megvannak húzva, modemnél 40feletti az SNR, értékek rendben vannak, előbb-utóbb rájövünk.

[ Szerkesztve ]

(#41487) bozsozso válasza kabelmania27 (#41486) üzenetére


bozsozso
őstag

Csatlakozót mindjárt megnézem viszont azt vettem észre, hogy a 112,514 illetve 530-as sávban nem talál csatornát. Automatán megjelent az 514 illetve 530 is de ahogy kézin próbáltam 0 csatorna és el is tünt a felsorolásból.

szerk.: csatik rendben vannak bár gondoltam, mert nincs szem előtt és oda nem nyúl senki és nem is mozog. mindegyik upc által préselt van a kábelek végén

[ Szerkesztve ]

(#41488) bozsozso válasza kabelmania27 (#41486) üzenetére


bozsozso
őstag

Úgy néz ki ott is beállt stabil 50-es jelszintre és nem tudom mi történt hacsak nem matattak a kapcsolószekrénybe.

(#41489) Gubek-Einste válasza MK VII (#41477) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a hiba csak időszakosan/többnyire délután/este jelentkezik akkor nincsen kizárva, hogy valamelyik szomszédtól jön a zavar.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41490) MK VII válasza Gubek-Einste (#41489) üzenetére


MK VII
veterán

A hiba többnyire délelőtt van vagy kora délután, de estére mindig jó.
Pénteken minden kiderül... Vagy, ha nem akkor még vendég leszek itt... :) Mindenesetre jelzem, hogy mi volt a gond, hátha valaki okul belőle.
Köszönöm mindenkinek a segítséget..

(#41491) kabelmania27 válasza MK VII (#41490) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg a modem értékeket+osztó/csillapítót.

(#41492) MK VII válasza kabelmania27 (#41491) üzenetére


MK VII
veterán

Ma már nem tudok ilyesmit megnézni, mert Bátyám családjával, két pici gyerekkel vannak a felső szinten és nem akarom a gyerekeket zavarni.. Ott a modem meg minden elosztókütyü. :)

(#41493) Gubek-Einste válasza MK VII (#41492) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Modem jelszintet attól még tudsz betenni mert azt bármilyen eszközzel meg lehet tenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41494) kabelmania27 válasza MK VII (#41492) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, a modem jelszintet viszont megtudod nézni 192.168.100.1 címen belépés admin páros.

(#41495) golyós


golyós
őstag

Sziasztok!

Jól értem, hogy a chello-s email címemet nem tudom Windows 8.1 ( mindjárt frissűl 10-re) alatt használni?

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#41496) kabelmania27 válasza golyós (#41495) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Oprendszertől független bármilyen pop3 kilensprogrammal le tudod kérdezni a leveleket.

[ Szerkesztve ]

(#41497) golyós válasza kabelmania27 (#41496) üzenetére


golyós
őstag

Nem Imap kell?

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#41498) kabelmania27 válasza golyós (#41497) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

UPC-nél nincs imap, pop3-al tudod letölteni a leveleket.
pop3.upcmail.hu
smtp.upcmail.hu
ezek kellenek, kimenőre nem kell bejelentkezés.
Itt levan írva.

(#41499) golyós válasza kabelmania27 (#41498) üzenetére


golyós
őstag

Ez oké, tudom.De win 8 alá hogy veszem fel a fiókot?
Email fiók felvételénél: Exchange ActiveSync és Imap közűl lehet választani.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#41500) kabelmania27 válasza golyós (#41499) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem exchange-el használod hanem felteszel egy másik levelezőprogramot pl Thunderbird vagy TheBat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.