Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41701) Zitronensaft válasza poli27 (#41696) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Látom már válaszoltak :) még dolgozunk,de senki nem tud semmit. Véleményem szerint a mi területünkön mi maradunk(valamilyen formában).A volt upc-s emberanyag okt.1.-től már ericsson név alatt burtyizik...

(#41702) Gubek-Einste válasza wjbhbdux (#41695) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Miért olyan nagy baj ha egy eszközről megy a két telefon vonal? Csak kíváncsiságból kérdezem.

#41700 BlackDesert
Nálam rendben megy a Facebook.
Budapest XVII. kerület

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41703) Zitronensaft válasza SkyLaci (#41688) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

A telefonnak mindegy ,honnan-merre megy . Tehát visszafelé,a modem felől is megtáplálhatod a ház telefonhálózatát. De az tényleg fontos,hogy a régi szolgáltató felé meg legyen szakítva a kábel,mert fizikailag nem lehet kapcsolat a két hálózat között.
Olyankor van,hogy búg a vonal,recseg mint az állat,nem megy ki a tárcsázott hívás,foglaltat jelez meg még száz féle parajelenséget okozhat.

[ Szerkesztve ]

(#41704) Zitronensaft válasza Gubek-Einste (#41702) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Gondolom nem egy házban volt a két modem....

(#41705) #99546112


#99546112
törölt tag

Nálunk is kezdődik...nincs olyan hét, hogy órákra el ne menjen a szolgáltatás, közoonti hiba miatt..mi a fenét csinálnak ezek állandőan?!

Más. Észrevettem a viasatra lépve hogy a piros gombal előtudom hívni a videőtárat, azaz felajánlja a csatorna, namost ez ingyenes, vagy fizetős?! Vagy esetleg meg lehet nézni bármit benne? Ilyennel még nem találkoztam.

(#41706) Gubek-Einste válasza #99546112 (#41705) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vannak ingyenes és fizetős tartalmak is a Videótár-ban, a fizetőséknél kéri a PIN kódot és ki is van írva, hogy mennyi is ára.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41707) monosz válasza Zitronensaft (#41679) üzenetére


monosz
őstag

Az az érdekes,hogy lassan egy fél éve tudnak a (VOD) sávszél problémáról,és érdemben semmi nem történt.Megy a mellébeszélés,meg a hitegetés hogy folyamatban van a dolog. :(((

Ettől meg hogy a UPC vezetőt vált,nemigen változik semmi.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#41708) Zitronensaft válasza monosz (#41707) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

mit mondjak erre..jah.

(#41709) #99546112 válasza Gubek-Einste (#41706) üzenetére


#99546112
törölt tag

Köszi!

(#41710) z67


z67
őstag

Valakinek van tippje arra, hogy YouTube alkalmazásban miért indul el minden klipp pocsék minőségben, majd menet közben vált át HD-re? Nem gyors a folyamat fél perc-egy perc.

(#41711) csabi63 válasza z67 (#41710) üzenetére


csabi63
senior tag

Tippem nincs, nálam is ezt csinálja. De fél percig nem tart, olyan 3-4 mp.

(#41712) #99546112 válasza z67 (#41710) üzenetére


#99546112
törölt tag

Én már utánna nyomoztam, sőt felvilágosítást is kaptam.
Röviden tömören EZ ilyen! Van amit alapból így indít el, van amit alapból HD-ban, de kell kb 1-2 perc sajnos a rendszernek, mire kapcsol hogy HD-ban is mehet a dolog xD lassú, ezen majd fejlesztenek, de hogy mikor...tényleg gáz, de ez ilyen sajnos.

(#41713) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Másnak is dögledezik a UPC-s dns szerver? Nekem alig jött be valami, ránéztem és át volt állítva a dns szerver. Átdobtam Google-s szeróra, azóta öröm.

üdv, adika4444

(#41714) z67 válasza #99546112 (#41712) üzenetére


z67
őstag

Köszönöm szépen, mindkettőtöknek! :R

(#41715) wmati


wmati
addikt

Mi igaz abból a pletykákból hogy a Upc is optikázna ? Régebben itt is olvastam róla.

(#41716) Gubek-Einste válasza wmati (#41715) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én ilyenről nem hallottam, csak a gerinc kábel optika, az előfizetőkhöz viszont továbbra is koax megy be,

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41717) poli27 válasza wmati (#41715) üzenetére


poli27
veterán

A upc-nek annyi esze van hogy 2015 ben is koaxokat húz fel mindenhova... Nem épít optikát, és sztem nem is fog mert a koax milyen jó.... pedig sztem többe kerül belőle a hálózat... sztem olyan mindegy hogy cmts-t vesz vagy olt-t a hálózat végére...

[ Szerkesztve ]

(#41718) adika4444 válasza poli27 (#41717) üzenetére


adika4444
addikt

Biztos egységes rendszert akarnak mindenhová...

üdv, adika4444

(#41719) gduck válasza poli27 (#41678) üzenetére


gduck
addikt

Országosan egyetértünk, hogy évek kellenek még hozzá, De ettől még jövőre simán elkezdhetik. Lehet "teszt" jelleggel egy kisebb területen.

(#41720) wmati válasza gduck (#41719) üzenetére


wmati
addikt

Én is egy kisebb teszt körzetre gondoltam értelem szerűen.

(#41721) Gubek-Einste válasza wmati (#41720) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem hinném, hogy lesz előfizetőig menő optika, max üzleti előfizetőknél talán.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41722) csabi63 válasza poli27 (#41717) üzenetére


csabi63
senior tag

Nem vigasz, de technikában az osztrák UPC sem tart sokkal előbbre. Ott is a koaxot húzzák a mai napig is. Felsőőrben (Oberwart) a rokonoknál is az van, májusban szerelték be. A UPC Austria kínálatában pedig a max net 250. Nálunk ugye van 500-as is. A fórumokon ott is megy a morgás, Bécs, Graz, Innsbruck, egyre megy. Nem azt mondom, hogy állandóan, kb. úgy mint nálunk. Elment a net itt, elment amott, nálad van-e? Ismerős.

Viszont náluk 6 (1+5) eszközt adnak. Horizon box Ausztriában sincs, ugyanazok a dobozok mint itthon. Az unokabátyámnál két Sisco HD DVR van, meg 4 kártya. Amelyik tévéhez nem jut eszköz, azon is jön vagy 60 szabad digitális adó. (analóg zéró) És szerinte kérhetne még egy eszközt, mert nem zárkóznak el tőle. Nem gond a sávszél, vagy hogy odaadom a szomszédnak, semmi marhaság. Nem is hallott ilyesmiről.
A Sisco box meg az itteni ikertestvére, a menüje, minden. Éppen olyan lassan is vált csatornát. :)

(#41723) blakey válasza csabi63 (#41722) üzenetére


blakey
titán

A Cisco Sisco menüje nem ikertestvére hanem tök ua, de még Svájcban is és még pár országban, gyári visszaáűllítás után felajánl pár országot amit ki lehet választani, tehát ua. Több készüléket nyugodtan biztosíthatnának, de egyelőre a 3 sem olyan vészes, mondjuk egy 7 szobás lakásban már jól jönne legalább 5 készülék, feltéve, hogy annyit tv-znek, mi szerencsére nem és a 3 is elég, ha több kell akkor ott a Horizon Go.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41724) adika4444 válasza csabi63 (#41722) üzenetére


adika4444
addikt

Itt is látom a "nálad megy?;Ismerősnél jó;tegnap még ment ma már nem" írásokat, de a XIII. kerületben tökre stabil, jó ez a koax. Itthon is a Telekom féle naggyából az, csak néha dobja el magát.

üdv, adika4444

(#41725) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

A CISCO többnyire nem szokta engedni, hogy az eszközeiben a menürendszert, vagy akár annak csak a megjelenését teljesen megváltoztassák a szolgáltatók, éppen ezért például a CISCO modemek és HGW-k menüje is ugyanolyan a UPC-nél mint a Telekom-nál, vagy bármely más szolgáltatónál. A TC7200 és az Ubee szinte ugyanolyan designt kapott, ahogyan Telekom-nál is a TC7200 és a D-LINK szinte teljesen megegyezik kinézetre, a CISCO viszont mindenhol kivétel, annak maradt a gyári menüje.

Azon szerintem meg nincs mit csodálkozni, hogy a UPC nem áll át optikára, az egész infrastruktúrája a koax hálózatra épül, amit feltehetően nem akarnak keverni, és amiben egyébként megvannak még a szükséges tartalékok (EuroDOCSIS 3.1), csak ki kell várni annak bevezetését, elterjedését. Más szolgáltatók esetén is vannak területek, ahol szintén nem optikát húznak, hanem meglévő ezer éves ADSL rendszert fejlesztik VDSL-re, így lehetővé téve azt, hogy bárkinél elérhető legyen a 30Mbps sebesség. Igen, a 30Mbps, ami UPC esetén a leglassabb netcsomag.

[ Szerkesztve ]

(#41726) mlinus válasza csabi63 (#41722) üzenetére


mlinus
őstag

nagyon kevés helyen érhető el 500 mbit koaxon világszerte :) upc-nél is csak kb nálunk, románoknál és svájcban (itt csak 15mbit feltöltéssel)

briteknél a virginnél jövő év elején tervezik a 300 mbites csomag bevezetését 8/4-es modemekkel :D de már ott is docsis 3.1-et mondogatnak hogy amint lehet bevezetik, és ugye a virgin is a liberty globalhoz tartozik.

(#41727) poli27


poli27
veterán

A UPC itthon sem adna ekkora netet, ha nem lenne a Digi nálunk ez tuti....

(#41728) wjbhbdux válasza poli27 (#41727) üzenetére


wjbhbdux
veterán

digi 2 utcában van kb , jelentéktelen szolgáltató

[ Szerkesztve ]

/s

(#41729) kabelmania27 válasza monosz (#41674) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha lejár a hűség hívd fel 1221-et válaszd a lemondás gombot, ha kiejted a varázsszót mostaninál jobb havidíjért akár gyorsabbat is kaphatsz.
Intruder2k5: Előbb-utóbb kénytelenek lesznek bevezetni.
poli27: 85Mhz-s tartomány is jobb mint a mostani max 6us freki-s kiosztás.

[ Szerkesztve ]

(#41730) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#41729) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, előbb-utóbb nyilván, csak hát több évvel azelőtt valakit ezzel nyugtatni, hogy ha bevezetik az ED3.1-et akkor nem fog lassulni, kicsit... hogy is mondjam? Komolytalan.

(#41731) mlinus válasza poli27 (#41727) üzenetére


mlinus
őstag

És..?
Nyilván a digi sem szeretetből ad olcsón netet. Egyébként meg mindenhol verseny van, ez teljesen normális, kapitalizmus..

(#41732) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#41730) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Abból indultam ki, hogy a 4-5us frekit a net visszirány miatt alapból levan terhelve, ahogy webstar modemnél előfordulhat lassulás, úgy boxnál, de ez központi jellegű probléma.
mlinus: Jaja, sűrűn lakott település/városrészekben könnyű előfizetőket szerezni.
Mindenkinek:
UPC vs Digi témát (ed3 koax vs FTTx stb) többször megbeszéltük, így a további észrevételeket IDE írjátok.

[ Szerkesztve ]

(#41733) gduck válasza wjbhbdux (#41728) üzenetére


gduck
addikt

:W

(#41734) kabelmania27 válasza gduck (#41733) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Koaxon max 8/2-es netet ad, ettől független felesleges négybetűs témáról beszélni, van két topik ahol oda-vissza kilehet vesézni a témát. Nem is érdemes összehasonlítani. Szerintem felesleges temetni a koaxot, sokáig fogjuk még használni. (ezt részben mindenkinek írtam, nem nyitok új hsz-t)
Jelszint értékek rendben vannak?

[ Szerkesztve ]

(#41735) wmati válasza kabelmania27 (#41734) üzenetére


wmati
addikt

Én azt mondom várjuk ki a végét, kaptunk egy nagyobb megrendelést a UPC Magyarországtól, optikázásra Budapesten egy pici körzettel. De hogy ez csak gerinc bővítés vagy lakásig az még nem derült ki. Amint valami bővebb lesz megírom

(#41736) kabelmania27 válasza wmati (#41735) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Attól még hogy pár utcában bemenne az optika a lakásba, lehet teszt projekt is, ezért helyesbítek:
A szolgáltatási terület jelentős részén valószínűleg sokáig maradni fog a koax.

(#41737) poli27 válasza wmati (#41735) üzenetére


poli27
veterán

sztem átszerelik a hálózatot több nodosra,kissebb szegmensekre, oda kell optikát húzogatnotok..

(#41738) wmati válasza poli27 (#41737) üzenetére


wmati
addikt

Húzogassa az akinek hét anyja van én már csak hegeszteni fogok :P , Lassan olyan pici szegmensekkel fog operálni a Upc hogy jobb lenne a lakásba vinni az üveget. Ezért is reménykedek hogy lakásig rendelik meg.

(#41739) Zitronensaft válasza wmati (#41735) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Vissza kell olvasni..írtam erről asszem 2 hónapja..

(#41740) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sláger TV működik nálatok? (boxon 354-es csati)

Negyed órája még ment, majd elkezdett kockásodni, kihagyott, és most nincs jel. Viszont a többi csatorna meg megy.

Azóta a "nincs jel" képet néztem, és épp az imént jött vissza hirtelen.

[ Szerkesztve ]

(#41741) student


student
őstag

kaptam egy technicolor wifis modemet

eddig webstar+dlink kombó volt

akkor gyakorlatilag feleslegessé vált a dlink ez techni betölti a router szerepét is?

(#41742) Intruder2k5 válasza student (#41741) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van, ha megfelel minden elvárásodnak, akkor ezentúl egy eszközben használhatod, amihez eddig kettő kellett.

(#41743) picur69


picur69
újonc

Sziasztok!

Rendelkezek Budapest belvárosában egy UPC Fiber Power 500-as előfizetéssel. Kaptam az előfizetés mellé egy Ubee EVW3226 típusú modem/router/switch/wifi kombóval rendelkező dobozt. Sajnos az igényeimet egyáltalán nem elégíti ki, a saját pfSense routeremet szeretném használni. Valakinek van tippje, hogy hogyan lehetne szerezni a UPC-től egy olyan modemet, ami csak modem és semmi mást nem csinál, esetleg meghackelni a jelenlegit valahogyan?

Előre is köszi!

(#41744) Intruder2k5 válasza picur69 (#41743) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem kell hekkelni, két lehetőséged van.

1. Belépsz a menübe, és a rendszer - switch mód menü alatt átállítod router módból bridge módba.

2. Ha ez a menü nem lenne elérhető, akkor a 1221-en két perc alatt átállítják neked bridge módba, és használhatod a saját routert, ahogyan eddig is.

Illetve ha nem szeretnéd, hogy a HGW szórja a WiFree jelet, akkor azt is tiltasd el, vagy a 1221-en, vagy az online ügyfélszolgálat webes felületen.

(#41745) Soma01


Soma01
veterán

Sziasztok!

Mondjátok már meg nekem légyszi, hogy ha meg szeretném tudni a WAN IP-met, akkor a weboldalak miért a IPv6-os címet írják ki? Hogy tudhatom meg a v4-.es címet? Ha csak a Win10-es laptop van a modemre (UPC router) kötve, akkor IPv6-os (wan és lan) címet kapok csak. Ha közbeiktatok egy Tp-Link routert (dupla nat, tudom) csak úgy kapok v4-es címeket, kívül és belül is. Mit állítsak be és hol, hogy v4-es IP címeket kapjak mindig?

(#41746) Gubek-Einste válasza Soma01 (#41745) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Miért nem teszed a HGW-t bridged módba és használod csak a TP-Link router-t így nem lesz dupla NAT és v4-es címet is kapsz?
Milyen HGW van nálad?
Windows-ba tiltsd le a v6-ot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41747) kaszaf


kaszaf
aktív tag

Sziasztok!

Win 10 64 bit pro oprendszer alatt több böngészőt próbálva (IE,Egde, Opera, Firefox) nem megy a horizon go.
Silverlight fenn. "Hiba merült fel Kérjük nyomja meg a Lejátszás gombot a videó újraindításához"

Víruskeresőn kivételhez hozzáadva az oldal. Google és UPC-s DNS próbálva de nem jó.

Ötlet valakinek?

(#41748) Gubek-Einste válasza kaszaf (#41747) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Más OS alatt működik?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41749) donmackó válasza kaszaf (#41747) üzenetére


donmackó
őstag

Esetleg megpróbálhatod beállítani a mixed content-et -> [link]
Nekem ez anno gyógyír volt a problémára.

Release the cable hounds!

(#41750) Uthenger válasza picur69 (#41743) üzenetére


Uthenger
aktív tag

ha 500as nethez ubee-t kaptál akkor aki bekötötte se volt képbe hogy ahhoz hitron v. mercury modem kell

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.