Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41201) str8 válasza cigam (#41197) üzenetére


str8
tag

Egészen pontosan a box is dolgozik a DVB-C szabványban érkező EIT táblából, mert ezzel tölti fel a csatornaváltáskor megnyíló kis információs ablakot (az ott megjelenő következő 24 óra műsorait).
Az EPG gombra megnyíló műsorújságot pedig emlékeim szerint szintén DVB-C úton, de "adat" típusú folyamból olvassa ki. Ezt a tévék még mediacard segítségével sem képesek értelmezni, és ezért csak a normál EIT táblában látszó 24 órányi műsort jelenítik meg.

A kérdés felmerülhet, hogy miért nem a teljes 7 napos műsorújságot teszi a UPC az EIT táblába, ahogy pl. az Antenna Hungária teszi a MinDigTV esetén?
A válasz nagy valószínűséggel az, hogy sávszélességet spórolnak meg ezzel a megoldással, mert nem folyamatosan küldik a teljes műsortáblát, csak egy részét, és a box okosan tölti le és teszi be egy bufferbe, míg az EIT-s megoldás nagyobb sávszélt igényelne, így elvenné maguktól a csatornáktól a sávszélt.
Az elsődlegesek pedig mindig is a boxok lesznek, hiszen azon érhető el az összes szolgáltatás (TV Apps, videótár stb.), így változás nem is nagyon várható a témában.

(#41202) cigam válasza str8 (#41201) üzenetére


cigam
félisten

Na most pont hogy a dvb-c esetén "korlátlan" a sávszélesség a dvb-t-hez képest. Ezért nem tartom valószínűnek, hogy spórulásból nem teszik bele. Inkább marketing (ha 7 napot szeretnél előre, bérelj boksz-ot), ill. hagyomány miatt (anno ilyenre lett kitalálva, és így is marad).

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#41203) Skyhigh válasza cigam (#41202) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Ez már csak azért sem érthető, mert egy felvevős box havi 1000Ft,
Mondjuk ösztönöznék arra az embereket, hogy mediacard-al rendeljenek, és tegyük fel valaki TV-vásárlást tervez akkor nagy valószínűséggel dupla tuneres tv-t fog venni és az már 2 mediacard ahol a második 1550Ft (HD-s).
Én tuti kettőt kérnék.
Azért fejlődik annyira ez a terület, hogy előbb vagy utóbb 3-5 évente új tévét fogunk venni, legalább a nappaliba.

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#41204) Skyhigh válasza Skyhigh (#41203) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Mondjuk mint a T-nagyhatalom ahol ha már 2 év hűséget fogadsz akkor rendelhetsz TV-t is 2 éves részletfizetésre.
Ha ezen a részletfizetés dolgon nem is lenne olyan magas a nyereség, de olyan TV-ket ajánlva amik dupla tuneres, külön akcióval, hogy első X hónapban nem kell a második mediacard-ért fizetni, akkor ez 55%-os nyereség lenne azokkal szemben akik "csak" box-ot rendelnek.

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#41205) Clever0 válasza Skyhigh (#41204) üzenetére


Clever0
senior tag

Azért nem minden ikertuneres tv kezel 2 mediacard-ot, mert a legtöbben csak 1 CI+ foglalat van. Tudom, hogy létezik olyan modul, amibe két kártyát is lehet tenni, de azt meg lehet, hogy a tv nem fogja felismerni.
Az meg ettől független kitolás, hogy, ha nem tetszik a szolgáltató felvevős box-a, akkor még egy kártyát kellene venned.

[ Szerkesztve ]

(#41206) rocket


rocket
nagyúr

Van lehetoseg egy elofizetessel 2. modemet kerni az UPC-nel?

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#41207) Intruder2k5 válasza rocket (#41206) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs ilyen lehetőség.

(#41208) kezo0


kezo0
addikt

Sziasztok,
a upc-s postafiókomat csak én nem érem el, vagy központi hiba van?
A levelek letöltésekor kéri a jelszót, és hiába adom meg, nem fogadja el.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#41209) Intruder2k5 válasza kezo0 (#41208) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nekem megy POP3-mal.

(#41210) kezo0 válasza Intruder2k5 (#41209) üzenetére


kezo0
addikt

Köszi, akkor majd rákérdezek a 1221-en. Nemrég csomagot váltottam + tegnap óta elkezdtem használni a telefont is, este történt meg a számhordozás a korábbi vezetékes T-vonalamról. Lehet, hogy valami mást is megpiszkáltak, mint kellett volna...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#41211) Intruder2k5 válasza kezo0 (#41210) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Webmail-en sem tudsz belépni, és levelet küldeni illetve fogadni?

[ Szerkesztve ]

(#41212) kezo0 válasza Intruder2k5 (#41211) üzenetére


kezo0
addikt

Nem, ott sem fogadja el a régi jelszót. Most beléptem a MyUPC-re (oda beengedett), ott lehet új jelszót megadni. Meg is adtam, de most meg kb. két perce azt menti, vagyis nem történik semmi, csak forognak körbe' a szép színes körívek...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#41213) Intruder2k5 válasza kezo0 (#41212) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem szerver gond lehet, ami feltehetően csak az email fiókok egy részét érinti.

[ Szerkesztve ]

(#41214) kezo0 válasza Intruder2k5 (#41213) üzenetére


kezo0
addikt

Esélyes, mert azóta is "menti" az új jelszót... És továbbra sem enged belépni, sem a weben, sem az Outlook-ban, sem a régi, sem az újonnan megadott jelszóval. Na, mindegy, nincs ott semmi sürgős, holnap újra megpróbálok belépni, addig talán megjavul.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#41215) Intruder2k5 válasza kezo0 (#41214) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Feltehetően igen. Nekem is volt már máskor, hogy pár percre, fél órára, esetleg 1-2 órára, nem volt elérhető a fiók, de eddig meg is javult, bejelentés nélkül.

(#41216) mlinus


mlinus
őstag

éjjel óta már 6 csatornán megy a feltöltés. Remélem a feltöltési sebességet is emeli a UPC hamarosan.

(#41217) Gubek-Einste válasza mlinus (#41216) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem tarom valószínűnek, hogy lenne emelés, technikailag nem lehetséges.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41218) mlinus válasza Gubek-Einste (#41217) üzenetére


mlinus
őstag

Technikailag nagyon könnyen lehetséges akár triplát adni. Persze a feltöltésnél óvatosabban emelgetnek, de a 22 mbit 6 csatornán nagyon visszafogott, főleg ha azt nézzük hogy helyenként 2-3 elérhető csatorna mellé is simán bekötik a 240/20-at.

(#41219) HofiZoli válasza mlinus (#41216) üzenetére


HofiZoli
senior tag

nálam már a hitron beállítása óta 6 feltöltési csati megy.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#41220) mlinus válasza HofiZoli (#41219) üzenetére


mlinus
őstag

Ja, tudom. Nálam csak 4 volt, de látszik hogy folyamatosan bővít a UPC.

(#41221) Gubek-Einste válasza mlinus (#41218) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a kábelnet osztott közeg így az adott szegmensben mindenki az elehető kapacitáson osztozik vagyis hiába lehetne nagyon sebességet kiosztani ha azt nem lehetne kihasználni a terheltség miatt.
Nálam jelenleg egy csatornával :( is stabilan megy a 20-as feltöltés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41222) donmackó


donmackó
őstag

Úgy látszik hogy megint fel kell hívni a 1221-et. Fúj egy kicsit is a szél és egyből tiszta kockás lesz a digitális tv. Pár hónapja cserélték az oszlopon a csatlakozót, és ilyen gyorsan tönkre ment volna? Vagy csak szimplán fogjuk megint központi hibára? Nem ártana már karbantartani a hálózatot. ;]

Release the cable hounds!

(#41223) Livius


Livius
őstag

Hello!
Van két régi SD boxunk, amit vissza szeretnénk majd mondani. Ennek az ügyintézési menete hogyan kell hogy történjen, hol kinél kell leadni, vagy kijönnek majd érte?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#41224) cris78


cris78
őstag

Sziasztok!
Ha telefonon lemondtam (gépi menü) az ajándék hd csomagot akkor az úgy jó? Vagy biztonság kedvéért várjak meg egy ügyintézőt?

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#41225) Gubek-Einste válasza Livius (#41223) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bemész az egyik ügyfélszolgálati irodába, lemondod a két box-ot és egyből le is adhatod őket.

#41224 cris78
Inkább várd ki az ügyintézőt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41226) cris78 válasza Gubek-Einste (#41225) üzenetére


cris78
őstag

köszi

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#41227) mlinus válasza Gubek-Einste (#41221) üzenetére


mlinus
őstag

Nem igazán értem mire akarsz kilyukadni. Több elérhető csatorna = több kiosztható sávszél. Ahogy egyre többet gyomlál a upc analógban, úgy lesz egyre több csatorna amit a feltöltésre tudnak kiadni, és így, logikusan, növekedni fog a sebesség is.

(#41228) Clever0 válasza mlinus (#41227) üzenetére


Clever0
senior tag

Már írták korábban, hogy felfelé irányban csak 65 MHz-ig műkszik a box, ezért nem lesz 6-nál több felfelé csatorna az analógok megszűnésével sem. Talán még egyet be lehetne szorítani, de lehet, hogy a Hitron sem kezel 7-et.

[ Szerkesztve ]

(#41229) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Ma egy nagyon érdekes dolgot találtam a myUPC oldalon a "Készülékeim" menüpont alatt.
Múlt héten rendeltem egy 2. mediacard-ot (még nem érkezett meg), ezért akartam ott szétnézni, hogy esetleg látható-e már.

Erre mit látok?

Az oldal szerint van nálam egy PACE HD és egy UBEE EVW3226.

Pace HD valóban van, de soha nem volt UBEE-m. Mindig Cisco-m volt, most is egy EPC3925 teljesít szolgálatot.

Ennyire szét van esve a nyilvántartás az UPC-nél?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#41230) blakey válasza vargalex (#41229) üzenetére


blakey
titán

Teljesen, pl. emiatt nem szerepelnek a HD csatik a Horizon GO-ba, mert nincs normálisan feltűntetve a csomagom, de ők kiadták egy háttérosztálynak, hogy vizsgálódjon, ez már 5 hete. Ebből a szempontból nagyon "gagyik".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41231) vargalex válasza blakey (#41230) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Az a vicc, hogy korábban helyesen szerepelt az eszköz típusa.

Alex

(#41232) kezo0


kezo0
addikt

Bp. XIII. kerületben másnál is meghalt a net?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#41233) HofiZoli válasza kezo0 (#41232) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Honvéd kórház környéke hibátlan.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#41234) kezo0 válasza HofiZoli (#41233) üzenetére


kezo0
addikt

Ez itt a Pannónia utca.
Baromi lassú volt a net, mondom, de jó, hogy kaptam egy Ubee-t, máris szarakodik... Újraindítottam, fel sem akart állni. Egy idő után magától újraindult. Semmi. Még egyszer újraindítottam, megint semmi, még IP-címet sem kapott. Háromnegyed órányi szenvedés után (mert marhára ráérek) hívtam a 1221-et (naná, hogy mobilról, hiszen a UPC-s telefon, amire pont tegnapelőtt váltottam, természetesen ilyenkor süket): automata hang mondja be, hogy az én területemen probléma van a szolgáltatással, a javítás előreláthatóan holnap (!) fejeződik be, addig türelmet kérnek - majd szét is kapcsol, nehogy véletlenül eljussak egy ügyintézőig. Mindenesetre regisztráltam arra a szolgáltatásra, hogy sms-ben küldjenek értesítést, amikor elhárítják a hibát.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#41235) ruti


ruti
Közösségépítő

sziasztok,

LG TV topicban nem tudtak válaszolni, ezért itt is megpróbálom:

adott egy idei LG okosTV, UPC kábel, mediacard:
bizonyos HD csatornákra váltásnál éles, zavaróan hangos pattanó-csattanó hang hallatszik, nem minden HD-nál, és nem is mindig ugyanannál. Tök esetleges, de gyakori,. kb. minden 3-4. HD-re váltásnál előjön.
UPC HDBox-al nem pattogott a HD-re váltás.
Tapasztalt ilyet vki?

[ Szerkesztve ]

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#41236) Intruder2k5 válasza ruti (#41235) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem a DD hangú csatornáknál jelentkezik ez?

(#41237) Skyhigh válasza vargalex (#41229) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Valami hiba lehet náluk, mert én lemondtam a MYUPC-n a +gold csatornáimat, és erre kaptam egy emailt, hogy lemondtam a következőket: HD, +gold, +120Mbps

Felhívtam a 1221, hogy most ez mi?

Erre közölték, hogy ők "csak" a HD-t kapcsolták, mert azt látták a rendszerükben...
:O

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#41238) Gubek-Einste válasza mlinus (#41227) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos a jelenleg használt eszközök csak az 5-85 MHz-s tartományban tudnak feltöltési csatornákat kezelni így fizikai akadálya van a több csatorna használatának. Erre csak majd az ED3.1-es eszközök használata lesz megoldás ami még pár évig biztosan nem lesz.

#41231 vargalex
Nálam rendben szerepel a Cisco + feket Thomson box és a Cisco EPC3925 HGW mint kiadott eszközök.

Ami viszont érdekes az az, hogy a Folyamatban lévő ügyeim résznél Lezárt-ként szerepel a hiba bejelentésem amire csak holnap délelőtt fog kijönni a technikus.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41239) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

(#41240) Livius válasza Gubek-Einste (#41225) üzenetére


Livius
őstag

UPC Ügyfélkapcsolati pontban is lehet leadni és lemondani az SD boxot, és akár mellette még egyéb más kiegészítő csomagot?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#41241) kabelmania27 válasza Livius (#41240) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet.
lemondas.upc.hu címen is letudod mondani a kiegészítő csomagokat.

[ Szerkesztve ]

(#41242) user12 válasza kabelmania27 (#41239) üzenetére


user12
őstag

Nem rossz :)
Egyszer volt alkalmam együtt dolgozni Ericsson-os szakival, az felért egy fősulis félévvel :)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#41243) blakey válasza ruti (#41235) üzenetére


blakey
titán

Kártya nélkül is pattog a hangsáv-váltás?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41244) vargalex válasza Gubek-Einste (#41238) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Nálam is lezártként mutatja a mediacard-ot, pedig még az MPL-től sem kaptam SMS-t, hogy mikor hozzák.

Alex

(#41245) user12 válasza ruti (#41235) üzenetére


user12
őstag

Szia,

Nekünk is ugyanilyen összeállítás van, annyi a különbség, hogy tavalyi a TV.
Nincs ilyen hibajelenség (eddig - kopp-kopp-kopp :) ).

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#41246) Intruder2k5 válasza vargalex (#41229) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Gyorsan beléptem én is megnézni, hogy mik vannak, nálam rendben van minden. Ha nem áll helyre záros határidőn belül, akkor azért érdemes lehet jelezni nekik, nehogy aztán rajta akarják elverni az Ubee árát.

[ Szerkesztve ]

(#41247) user12 válasza vargalex (#41229) üzenetére


user12
őstag

Nekem rendben mutatja.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#41248) ruti válasza Intruder2k5 (#41236) üzenetére


ruti
Közösségépítő

Intruder2k5, blakey, user12:
köszi az észrevételeket,

az a helyzet, hogy bizony a 4 alap HD csatornán szinte mindig csinálja (M1-M2-Duna-M4), ezek ugye DD-k,
a többi fizetős DD sávos (pl. NickJr, AXN, DiscSCase) közül esetlegesen jelentkezik,
tehát Intruder tud valamit, a DD-hez van köze :)

érdekes még, hogy ha távkapcs fel-le nyíllal váltok rá a csatornára, akkor szinte mindig csinálja, ha szám beírással ugrok rá, szinte alig.

HDBox-al nem csinálja, ebből gondolom, hogy kártya nélkül sem csinálja az alap HD-kon.

na és akkor mi okozza, ill. mi a megoldás?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#41249) Intruder2k5 válasza ruti (#41248) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt nem tudom mi okozza, és ettől többet sem tudok, csak tipp volt, hogy a DD-hez lehet köze. Viszont az biztos, hogy ez nem UPC hiba, hanem a TV problémája, csak kérdés, hogy ez ellen mit lehet tenni...

Szoftver frissítés nincs rá? Egyébként nincs több ötletem.

(#41250) user12 válasza ruti (#41248) üzenetére


user12
őstag

Gyári beállítások visszaállítása hátha segít :U
Egy próbát megér
Esetleg néz meg, nem-e lett telepítve valami alkalmazás, ami bekavarhat.

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.