Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) Intruder2k5 válasza leviiibog (#4250) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az már komoly javulás, remélhetőleg ettől stabilizálódik is a helyzet!

(#4252) kabelmania27 válasza leviiibog (#4250) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

PCT típusú kettes osztót hoztak?

(#4253) leviiibog válasza kabelmania27 (#4252) üzenetére


leviiibog
csendes tag

Nem, BZT a márkája.

"Önmagadat nem megtalálni kell, hanem megteremteni!"

(#4254) kabelmania27 válasza leviiibog (#4253) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ilyen ?
Milyen most a modem jelszint oldala?

[ Szerkesztve ]

(#4255) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam vasárnap délelőtt 10 óra körül a HGW (Cisco EPC3925) teljesen elsötétült, nem kapott áramot. Gondoltam, hogy a tápja ment tönkre, volt már egy ilyen esetem anno egy Cisco EPX2203 is, itt sajnos nem volt megfelelő táp, még a régi Linksys WRT320N-é sem volt megfelelő, így várnom kellett ma délig, hogy kijöjjön a technikus egy új HGW-vel. Természetesen elsőnek egy táp cserével próbálkoztam ami meg is oldott a gondot így gyorsan be is fejeződött a hiba elhárítás és én 2 nap után végre újra tudtam netezni, már nagyon hiányzott.
Másnál volt már hasonló eset az utóbbi időben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4256) leviiibog válasza kabelmania27 (#4254) üzenetére


leviiibog
csendes tag

Igen, így néz ki.

Kép

[ Szerkesztve ]

"Önmagadat nem megtalálni kell, hanem megteremteni!"

(#4257) kabelmania27 válasza leviiibog (#4256) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Így már jobban néz ki, rendben vannak az értékek:)

(#4258) S-Attila


S-Attila
aktív tag

Hogyan lehet megtudni, hogy egy a lakóhelyemen milyen szolgáltatások elérhetőek?

(#4259) leviiibog válasza S-Attila (#4258) üzenetére


leviiibog
csendes tag

Erre gondolsz? link

[ Szerkesztve ]

"Önmagadat nem megtalálni kell, hanem megteremteni!"

(#4260) S-Attila válasza leviiibog (#4259) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Erre gondoltam, de mit csináljak, ha a lakóhelyemet nem ajánlja fel? :F

(#4261) csasaKKP válasza Gubek-Einste (#4255) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Szia!

A tápra, ami tönkrement, mi van írva? Elsősorban típus érdekelne. Ugyanilyet hoztak, mint ami tönkre ment?

Igen, nekem is volt hasonló, de az egy viharban ment tönkre, egy router volt az: megdöglött. Gondoltam akkor, hogy a tápot elteszem, de mikor használni akartam, akkor nem működött. Rámértem multiméterrel, 0.0V hát az is megdöglött, mint utólag kiderült.

Egyébként a mostani modememnek egy állati nagy és nehéz (tehát trafós) adaptere van, ez nem döglik meg. :DD

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#4262) kabelmania27 válasza S-Attila (#4260) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg ezzel.

(#4263) csasaKKP válasza S-Attila (#4260) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Hol laksz?

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#4264) leviiibog válasza S-Attila (#4260) üzenetére


leviiibog
csendes tag

Próbáld meg a 1221-et felhívni. Más ötletem nincs.

"Önmagadat nem megtalálni kell, hanem megteremteni!"

(#4265) emsy83 válasza S-Attila (#4260) üzenetére


emsy83
csendes tag

Sajnos az előbb említett lapon valóban nem szerepel jónéhány volt Rubicomos terület, nem értem miért!
Itt viszont tudsz rendelni, a szomszédainknak is így sikerült csomagot kapni!:

https://online.upc.hu/prod-ws3/login/prepareLogin.action

(#4266) S-Attila válasza kabelmania27 (#4262) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Ezer hála. :R

(#4267) kabelmania27 válasza S-Attila (#4266) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szeretnél módosítani?

(#4268) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#4255) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen jó is lett volna most az a mobil stick, amiről a múltkor szó volt... :)

(#4269) S-Attila válasza kabelmania27 (#4267) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Igen, szeretném a most meglévő kábel TV + Internet előfizetést valamelyik csomaggal kiváltani.

Mik a tapasztalatok a MediaCard terén?

(#4270) Gubek-Einste válasza csasaKKP (#4261) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valami erősen noname volt írva, a technikus magával vitte, vagy csak én nem foglalkozok a táp gyártókkal így nem ismerem. Most egy másik fajtát kaptam, a technikus szerint ez sokkal jobb, típusát nem tudom mivel: 1; asztal alatt van az elosztóban sötétben, 2; az alján van a felirat és az eszköz folyamatosan használatban van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4271) csasaKKP válasza Gubek-Einste (#4270) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Értem, köszönöm. :)

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#4272) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#4268) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igazság szerint annyira nem hiányzott a net ebben a 2 napban, csak jó lett volna ha megy a torrent de ha nagyon kellett volna akkor pedig ott lett volna az Android-os telefon. Azon csinálok egy AP-t, felcsatlakozom a gépről és megcsinálom amit kell.
Vasárnap nagyjából kész voltam már azzal amit csinálni akartam, hétfő szinte egész nap dolgom volt így itthon sem voltam, ma pedig meg lett javítva így csak a torrent lett egy kicsit kevesebb mint általában.

Másnál rendesen működik az új adatforgalom számláló?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4273) Iginotus


Iginotus
őstag

Lehet valami zavarszűrőt felszerelni a modemem elé? :D
Ha tényleg valakinek másnak vacak az eszköze létezik olyan, ami megvéd engem ettől a "zajtól"M

Plug and Pray... :)

(#4274) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#4272) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Látszólag jól működik, bár kontrollálni most nem tudom, mert a routerben hó közepén nulláztam a számlálót egy teljes újrakonfigurálás miatt! A UPC mérése szerint 537GB-ot mutat, ami közelítőleg jó lehet...

(#4275) kabelmania27 válasza Iginotus (#4273) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Koax kábelre szerintem nem érdemes szűrőt tenni, mert a modem visszirányát zavarni fogja.

(#4276) kabelmania27 válasza S-Attila (#4269) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

CI+ képes tv szükséges a médiacardhoz, a digitális topicba is tedd fel a kérdést.

(#4277) Iginotus válasza kabelmania27 (#4275) üzenetére


Iginotus
őstag

Jelenleg is a feltöltéssel van a bajom ennél rosszabb lesz akkor mindegy is.
holnap jön az új modem nagyobb nettel majd beírom hogy megjavult e a dolog vagy csak rosszabb lett. bár ennél nem sokkal lehet vacakabb.

Plug and Pray... :)

(#4278) Intruder2k5 válasza Iginotus (#4277) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mi a baj a feltöltéssel? Jelenleg milyen modemed van, és milyen a jelszint?

(#4279) kabelmania27 válasza Iginotus (#4277) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha nem jobb akkor egy év múlva visszamehetsz 25Megásra.

(#4280) Iginotus válasza kabelmania27 (#4279) üzenetére


Iginotus
őstag

Ha nem jobb fogyasztóvédelem ;) stbstb amíg meg nem csinálják.

Intruder feljebb már panaszkodtam, de 25/1,5 es net EPC2203 modem és a feltöltéssel vannak gondok. Szerelők is csak bambulnak, kb tudja mi a gond de senki sem tud biztosat mondani. Feljebb vannak hozzászólásaim abból részletesen megnézheted a gondokat.

Plug and Pray... :)

(#4281) Tikakukac


Tikakukac
titán

Nos, megtaláltam ezt a topikot is.

Albérletet cseréltem, bekerültem a belvárosba Pestre. Kéne nekünk net, szolgáltatók közül UPC tud egyedül rendes sávszélt adni mifelénk. A kérdés:

Mi kell a bekötéshez? Szerződésünk van, hogy ott lakunk 1 évet minimum, itt a tulaj a kérdés, hogy tőle mi kell, illetve milyen papírokat szerezzünk be, mert olyan 2 napom van netet csinálni, utána mind3-an felmegyünk és meghalunk net nélkül. Telefonon próbáltam jó menüpontot kicsiholni, hát katasztrófa a rendszer, ügyfélszolgálat meg ugye arrébb van pár száz km-el még.

Ja igen. Lenne egy TP-Link routerem, azon lenne wifire osztva a dolog. UPC-nél mennyire húzós és mit kérnek vagy lehetséges-e a sima összekötés és osztás? Előre is köszöntem.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#4282) Gubek-Einste válasza Tikakukac (#4281) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Fiber Power 50 és 120 mellé 3 publikus IP adnak így egyszerre ennyi eszközön tudsz külön IP-t használni. FP10 és 25 mellé csak egy publikus IP jár.
Simán lehet router-t használni, teljesen megengedett, sőt a telefonos hibabejelentés előtt fel is hívják a figyelmet az esetleges router hibájára is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4283) Tikakukac válasza Gubek-Einste (#4282) üzenetére


Tikakukac
titán

50-es netünk lesz, ha jól számolom akkor nekik lesz 1-1 gép és 1-1 mobil, nekem 2-3 laptop éppen ahogy kijön, plusz teló. Router fog szenvedni, érzem. Lehet fel kéne vinni a nagyobbat :B

Papíros, adatos dologra valami tipp? Tulaj elég sokat nyaral, van egy raklap háza és ha lehet akkor nem rángatnám, adatokat megadta így is.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#4284) Tikakukac válasza Tikakukac (#4283) üzenetére


Tikakukac
titán

Bár szerintem kérek egy routert tőlük ahogy elnézem az 50-es net a fenti routeremnek sok lesz ennyi gépre főleg, használjuk az övéket :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#4285) Gubek-Einste válasza Tikakukac (#4283) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A UPC honlapján fent van EZ, olvasd át.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4286) Tikakukac válasza Gubek-Einste (#4285) üzenetére


Tikakukac
titán

Köszi! Ezt kerestem, akkor ezt valahogy megíratom vele :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#4287) Iginotus


Iginotus
őstag

Modem kicserélve az új wifis szutyokra. Tada semmi sem változott eljött a bűvös 8 óra. Fogyasztóvédelem ez van.

Plug and Pray... :)

(#4288) Iginotus válasza Tikakukac (#4286) üzenetére


Iginotus
őstag

Nem kell semmi a tulajtól, én simán be-"x"-eltem, hogy én vagyok a tulaj és meg van oldva. Tudom hazugság, de a tulajjal megbeszéltem, neki sem volt ideje eljönni papírozni.

Plug and Pray... :)

(#4289) Gubek-Einste válasza Iginotus (#4288) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pár napja pont egy albérlős eset volt itt a téma ami miatt másnak voltak gondjai, olvasd vissza.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4290) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Aki már régóta előfizető a UPC-nél az meg tudná nekem mondani, hogy pl a 25 megás net csomagot (és esetleg az alap telefont) mennyiért vesztegetik a meglévő ügyfeleknek?
Mert azok az árak, amik a honlapon vannak, csak új előfizetők számára érvényesek.
Köszönöm!

(#4291) Gubek-Einste válasza #41635072 (#4290) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha felfelé módosítasz vagy már lejárt a hűséged és lefelé váltasz akkor a meglévő előfizetők is azon az áron vehetik igénybe. Nekem ezekben az esetekben van tapasztalatom.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4292) Intruder2k5 válasza #41635072 (#4290) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én is most váltottam 50-es csomagra, és azon az áron kaptam...

(#4293) Iginotus válasza Gubek-Einste (#4289) üzenetére


Iginotus
őstag

Hum ennyire nem olvastam vissza, de köszi az infót.

Saját bajomra még kiegészítés. Csak ha felfelé töltök van ping hiba, torrent skype csak és kizárólag felfelé Azt még nem teszteltem, hogy mekora csomagméretre ugrik rá.
Kb torrentem folyton akadozik felfelé skypis videocset is stb minden ami felfelé komunikál. Ha minden felfelét lekapcsolok csak ritkán esik ki egy-egy csomag.
Erre esetleg 5let? A jelszint továbbra is jó, mind a 4 feltöltési frekin, uj modem :)

Plug and Pray... :)

(#4294) kabelmania27 válasza Iginotus (#4293) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hétfőtől tanítás van az általános és középiskolákban helyre fog jönni a neted.

(#4295) Iginotus válasza kabelmania27 (#4294) üzenetére


Iginotus
őstag

Ezt miből gondolod? :D
Egyébként június 16. ától a nyári szünettől kezdte az egészet.

Plug and Pray... :)

(#4296) kabelmania27 válasza Iginotus (#4295) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kapnak jó sok házi feladatot meg tanulni valót, így nem lesz idejük annyit lógni a neten.

[ Szerkesztve ]

(#4297) Intruder2k5 válasza Iginotus (#4293) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet a visszirányú SNR-el van probléma, ezt viszont sajnos Te nem látod, csak a központból látható... Nekem is volt ilyen visszirány hibám a nyáron pár napig, de nekem olyan szinten, hogy totál nem is volt netem, se vezetékes telefon, se semmi... A telefon kicsengett, de beszélni már nem lehetett rajta, mert nem ment ki az adat. Ha én vettem fel a kagylót, vonal volt, de hiába tárcsáztam, nem ment ki a hívás... A net meg olyan volt, hogy 20-30 frissítéssel talán bejött egy-két oldal.

(#4298) Iginotus válasza Intruder2k5 (#4297) üzenetére


Iginotus
őstag

Hát nekem lassan 3 hónapja van ez :(
De talán most ha tényleg nem fognak a neten lógni a kis lurkók :)

Plug and Pray... :)

(#4299) Intruder2k5 válasza Iginotus (#4298) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért ha legközelebb beszélsz a műszakisokkal, kérdezz rá, hogy mit látnak visszirányú SNR (USSNR) ügyében... Ha 20 alá esik, akkor vége, onnantól nincs net! Akkor kellene felhívni őket, amikor éppen nincs neted, vagy nagyon lassú!

Amúgy közvetlenül netezel modemen, vagy van routered is?

[ Szerkesztve ]

(#4300) Iginotus válasza Intruder2k5 (#4299) üzenetére


Iginotus
őstag

Is-is de mindenhogy csinálja, routerrel is meg ezzel a vacak modem-router hibriddel is. Persze kilöttem a router funkcioját.

Már megtettem felhívtam stb, ennyit mondott, "Látom a packett lost kiküldöm a technikust."
Technikus kijön. "Hát én itten semmi problémát nem látok.."
Mondom jöjjön 8 után vagy 7végén, "Hát kérem akkor mi már nem dolgozunk."
Jó akkor a benti technikus látja a logot ön meg kérdezze meg tőle mit kell csinálni.
"Hát az úgy nem jó..." blablabla....
Ennyi bent látják a hibát a logokban aki kijön jómunkásember meg nem tudja megszerelni.

Ezt az SNR (USSNR) értéket megkérdezem.

Plug and Pray... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.