Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) cashback válasza kabelmania27 (#4100) üzenetére


cashback
őstag

Délután screenshotolom... most suliban vagyok.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#4102) kabelmania27 válasza cashback (#4101) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Oké, várom:)

(#4103) modi


modi
tag

Zone Reality volt, CBS Reality lesz

"A Chellomedia és a CBS Studios International megállapodása alapján a Chello Zone csatornacsalád tagjai CBS márkanév alatt futnak majd tovább Európában, a Közel-Keleten és Afrikában. Ez hazánkban a Zone Reality csatornát érinti."

forrás:dtvnews

[ Szerkesztve ]

(#4104) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
UPC 25/1,5 netem van, modem-router-pc formában. Holnap hoznak hozzám egy gépet, amire 7est kell telepítenem. Szerintetek ha itthon rádugom a gépet a UPC modemes kábeles netjére, a cimboránál otthoni modem nélküli (LAN?) Digi netet fel fogja ismerni, vagy majd mindenféle konfigurálásokat kell csinálni?
Köszi a választ!

(#4105) Gubek-Einste válasza dodopek (#4104) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A UPC dinamikus IP kiosztást használ, nem kell semmit sem beállítani, minden auto-n kell hagyni.
Digi LAN-nál pedig PPPoE így ennél be kell állítani egy "betárcsázást".

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4107) F_Zolee válasza #24681216 (#4106) üzenetére


F_Zolee
veterán

...

[ Szerkesztve ]

(#4108) modi válasza dodopek (#4104) üzenetére


modi
tag

A digis-nethez majd be kell állítani a pppoe kapcsolatot(Felhasználói név,jelszó)
A UPC-s net nem zavar be.

(#4109) dodopek válasza modi (#4108) üzenetére


dodopek
addikt

Köszi, már tárgytalan. Meg aztán délelőtt megbeszéltük melóban... :D

(#4110) villamos


villamos
őstag

Újabb vihar, újabb leállás. Ez már a második az utóbbi hetekben.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#4111) v_angelus


v_angelus
tag

Megint egy kis eső, és se kép, se hang, se net itt az I kerületben.

Mihelyt tudjátok, hogy mi a kérdés, érteni fogjátok a választ is.

(#4112) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Nálunk még működik.

(#4113) v_angelus válasza v_angelus (#4111) üzenetére


v_angelus
tag

Megcsinálták :R , újra van szolgáltatás, nem tom mi történt, de most nagyon gyorsan reagáltak, eddig a javítás 1 napig tartott. Fura, hogy minden vasárnap (már 3. alakalom) hiba van a szolgáltatásban.

Mihelyt tudjátok, hogy mi a kérdés, érteni fogjátok a választ is.

(#4114) v.attis


v.attis
őstag

Mi a helyzet a jupiszinél a netes szerződéssel? Ha lejárt a hűségem, vagy fölfelé akarok módosítani akkor a neten található promóció rám is vonatkozik? Vagy csak új előfizetőkre?
Jelzem, csak netem van és az is marad!

(#4115) kabelmania27 válasza v.attis (#4114) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha lejárt a hűséged ugyanaz vonatkozik rád is:)

(#4116) v.attis válasza kabelmania27 (#4115) üzenetére


v.attis
őstag

Köszönöm!

(#4117) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Nekem szerencsére teljesen stabil a net már hónapok óta, jöhet vihar vagy meleg a upc bírja :DD

Üdv: Csabee.

(#4118) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ez azért egy kicsit szomorú.

Véleményem szubjektív...

(#4119) Iginotus


Iginotus
őstag

Na újabb gondok. Feljebb (jóval feljebb) részletesen leírtam, most csak annyit, hogy online játszok minden este 8 órakor vagy kicsit később és 7 végén el kezd lagolni mint iszonyat. Tehát percenként kimarad 1-3 ping. Ez elég arra, hogy a játék ledobjon meghaljak szóval idegesít.

Első szerelő jött kicserélte a modemet. És meghízott minden kábelt. Semmi javulás.
Második szerelő kint volt ö állított valamit a kinti nodon egy hétig jól is ment. Vele csevegve kiderült, hogy este is csak 70% os a leterhelés, de a feltöltést ez a modem csak egy szálon végzi, és nálam azzal vannak problémák. A legkisebb upc-s csomagom van jelenleg.
De mivel csak egy hétig volt jó egy vihart követően megint szar lett.
Na 3. szerelő kijön megint modemet akar cserélni. Mondom neki nem nem, a kinti nodal kell állítani. Erre kimegy mondja ja a feltöltés feljebb volt állítva a kelleténél lejjebb vette. Mondom kösz most bizti rosszabb lesz mint volt.
Igazam is lett ha rosszabb nem is de ugyanolyan szar maradt.

Tehát ott állunk hogy este és 7 végén nem tudok játszani. Megint feladtam egy jegyet.
Most beszéltem a telefonos kisasszonnyal. Aki talán értett is hozzá de ki tudja.
Azt ajánlotta, hogy vegyek egy erősebb netet amihez egy erősebb modem jár ami több frekvencián dolgozik le és feltöltésnél is így elkerülhető ez a helyzet ami nálam fennáll.

Na most ez ki kéne probálni vagy erősítsetek meg benne, hogy ez lehetséges??? Nem akarok újabb egy évre lekötni magam drágább internetcsomagra úgy hogy még mindig szar legyen! :)

Valaki esetleg tud egy ilyen jobb modemet szerezni? És ki tudom probálni nálam? Nagyon hálás lennék érte. (Sör bor pálinka csoki akármi...) Ha egyáltalán nálam fel tudok csatlakozni egy másik modemmel és ez működne.. Mert akkor már kötném is megfele a szerződést nagyobb netre.
Szóval???

Kicsit hosszú lett bocsi. :R

Plug and Pray... :)

(#4120) forrest85 válasza Iginotus (#4119) üzenetére


forrest85
senior tag

Másolj be nekünk képet a jelszintről légyszives.
Amúgy csak és kizárólag azzal a modemmel fog menni a NET, amit a SZOLGÁLTATÓ ad Neked. Sajnos ezt el kell fogadni.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#4121) Iginotus válasza forrest85 (#4120) üzenetére


Iginotus
őstag

Itt van egy kép:

Közben kábelmania27 írta, hogy változtassam frekik próbálgatom.

És itt van a ping gond speedtesz nem hozza ki.

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#4122) kabelmania27 válasza Iginotus (#4121) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Vételi és adási jelszintek rendben vannak.

[ Szerkesztve ]

(#4123) Iginotus válasza kabelmania27 (#4122) üzenetére


Iginotus
őstag

Signal fülön nincs info hol és mivel is kell azt megnézni valamit át kell állitani ha jol rémlik.

Plug and Pray... :)

(#4124) kabelmania27 válasza Iginotus (#4123) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

http://192.168.100.1/_aslvl.asp admin jelszó W2402 ok, utána ugyanezeket beírod, acces level maxérték ok, 192.168.100.1 signal fül, nézd meg a log fület is.
Csinálj egy pingtest.net mérést is

(#4125) Iginotus válasza kabelmania27 (#4124) üzenetére


Iginotus
őstag


Itt is van.

Plug and Pray... :)

(#4126) kabelmania27 válasza Iginotus (#4125) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben van a vételi jelszint, SNR, adási jelszint.

(#4127) Iginotus válasza kabelmania27 (#4124) üzenetére


Iginotus
őstag

Pingteszt pedig minden ok de folyamatos pingelénél látom hogy vacak.

Szerk: ezaz, minden rendben van de mégsem jó :( most próbálgatom a frekiket.
Most még itt nem szakadt meg a ping, de volt, hogy 800-1000 ms es a ping 3-8 másodpercig.

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#4128) kabelmania27 válasza Iginotus (#4127) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

pingeld meg a bix.hu -t

(#4129) Iginotus válasza kabelmania27 (#4128) üzenetére


Iginotus
őstag

Oda is indítottam egyet :D
most 450 án egész stabil... még nem vesztettem egy jelet sem csak a miliszekundumom kicsit nagy :D

Plug and Pray... :)

(#4130) Iginotus


Iginotus
őstag

Úgy néz ki ez megoldja a gondot, a baj, csak az, hogy a modem magától is váltja és ha áteszi a 450 alattira, álltalában 402 vagy 442 esre, akkor vacak és megint elkezd lagolni.
450 és 458 on viszont stabil. De ha én cserélem a frekit újra kell indítani a modememet.
Megoldás lenne e erre a gondra, így most hogy tudjuk mi az, ha veszek egy nagyobb netet és egy újabb, jobb több frekvencián dolgozó modemet kapok? Illetve azon is így lehet állítani ezeket a frekiket?

Plug and Pray... :)

(#4131) Gubek-Einste válasza Iginotus (#4130) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ED3.0-as nethez Cisco 32x2 modemet adnak amely nem jelzi ki, hogy éppen milyen frekiken van a modem, csak a Power Level-t és az SNR-t jelzi ki.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4132) Iginotus válasza Gubek-Einste (#4131) üzenetére


Iginotus
őstag

De több frekvenciát használ a feltöltéshez és letöltéshez nem?
Tehát négyet vagy hatot. Ha abból csak egy rossz esetleg 2 épp laggol, akkor a többivel még jól elleszek? Vagy nem?

Plug and Pray... :)

(#4133) mlinus válasza Iginotus (#4132) üzenetére


mlinus
őstag

8 csatornát fog össze. Egyébként igen, valószinü hogy úgy jó lenne. Bár nem normális az se, hogy ennyire nem mennek bizonyos csatornák, szóval nem kizárt hogy úgyis lennének problémák.

(#4134) Intruder2k5 válasza mlinus (#4133) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elvileg 8+4 (le+fel) csatorna használható, gyakorlatilag nem minden esetben használnak ennyit... Eleinte nekem lefelé volt négy, felfelé pedig kettő, mostanra lefelé engedélyezték a nyolcat, de fel még most is csak kettő megy!

(#4135) Iginotus válasza Intruder2k5 (#4134) üzenetére


Iginotus
őstag

Hát akkor nálam pont szopás lenne, ha két rossz csatornát választana ki, ugyan úgy vacak lenne, és még nem is lenne lehetőségem a frekik változtatására. Hát ez elgondolkodtató.

mlinus: Gond van de a kedves ügyfélszolgálatos a 4. megkeresésemre felhívott és közölte, hogy a ping nem minősül szerződésben foglalt garantált dolognak, így több ilyen jelegű dologgal ne is keressem őket. Szóval lerázott. És igaza is van mert a szerződésben a sebesség a garantált, az meg van :)
Ja és felajánlotta, hogy vegyek nagyobb csomagot, kérdeztem, hogy az megoldja-e? Erre a válasz kedvesen, hogy nem tudja garantálni. Mondom ok viszont hallásra. :)

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#4136) Intruder2k5 válasza Iginotus (#4135) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez így van, a használt frekikbe neked nincs lehetőséged belenyúlni, sőt, eleve úgy az egész modembe csak betekintésed van, állítani semmit sem tudsz!

A kábelneteknek a ping valóban nem az erősségük, akiknek ez a fontos, és nincs lehetőségük optikára, azok még mindig jobban járnak egy DSL nettel szerintem! Az lassabb, de jellemzően a ping értékei sokkal jobbak!

Egyébként két csatornán is bőven teljesíthető a maximális feltöltési sebesség, a DOCSIS 3 szabvány szerint! Sőt, még akár egy csatornán is...

[ Szerkesztve ]

(#4137) mlinus válasza Intruder2k5 (#4136) üzenetére


mlinus
őstag

Abszolút igazad van azzal kapcsolatban hogy kábelen a ping bizony eléggé változó tud lenni, de docsis3/ed3-al már sokat javult ez is, az összefogott csatornák miatt, mert jobban oszlik el a terhelés. Viszont a fentebb linkelt több ezres ms illetve packetloss már sokkal komolyabb problémára világit rá mint egy egyszerü 40-50ms-es ingadozás, ami általában egy túlterhelt csatornát jelent.

Én biztos zargatnám a UPC-t, mert ez nem normális.

[ Szerkesztve ]

(#4138) Intruder2k5 válasza mlinus (#4137) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Több ezres? Az valóban rengeteg... Bevallom nem olvastam vissza, csak onnan kapcsolódtam a témába, ahol először válaszoltam! :)

Nekem most egész stabil, és jó is...

root@INT-ROUTER:/tmp/home/root# ping www.bix.hu
PING www.bix.hu (193.239.149.1): 56 data bytes
64 bytes from 193.239.149.1: seq=0 ttl=59 time=10.594 ms
64 bytes from 193.239.149.1: seq=1 ttl=59 time=10.584 ms
64 bytes from 193.239.149.1: seq=2 ttl=59 time=12.143 ms
64 bytes from 193.239.149.1: seq=3 ttl=59 time=10.150 ms
64 bytes from 193.239.149.1: seq=4 ttl=59 time=11.987 ms
64 bytes from 193.239.149.1: seq=5 ttl=59 time=12.186 ms
64 bytes from 193.239.149.1: seq=6 ttl=59 time=9.520 ms
64 bytes from 193.239.149.1: seq=7 ttl=59 time=11.713 ms
64 bytes from 193.239.149.1: seq=8 ttl=59 time=9.727 ms
64 bytes from 193.239.149.1: seq=9 ttl=59 time=9.998 ms

--- www.bix.hu ping statistics ---
10 packets transmitted, 10 packets received, 0% packet loss
round-trip min/avg/max = 9.520/10.860/12.186 ms

Bár hozzá tartozik, hogy én nem szoktam nézegetni, mert nem játszom! :)

[ Szerkesztve ]

(#4139) emsy83 válasza Intruder2k5 (#4138) üzenetére


emsy83
csendes tag

Itt tökéletes, bár érdekelni ez nem igazán érdekel, sem én sem más nem játszik a családban, de stabilan menne az is!
Más téma, nagybátyám pár napja kicserélte a modemet egy újra (Cisco 3208) mert bár a régi Thomson hibátlan volt még azt mondta ez jobb lesz az új 25-ös nethez, ezt láttuk:
El volt hülve, hogy az SNR mennyire jó!

(#4140) mlinus válasza Intruder2k5 (#4138) üzenetére


mlinus
őstag

Csúcsidőben nézd, olyan 8 körül. Ha akkor is ilyen akkor nagyon jó helyen laksz terhelés szempontjából! :)

(#4141) Intruder2k5 válasza emsy83 (#4139) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha átálltok FiberPower-re, akkor a UPC amúgy is küld új modemet szerintem, ez nálunk is így történt! Bár már nem emlékszem pontosan, de a kérdéses Thomson szerintem nem is képes, csak 55Mbps-re, felfelé meg talán 10Mbps-re! De lehet tévedek, és még a régi TvNet-es Motorola Surfboard-al keverem, akkor sorry! Vagy az 30/3 volt? Na mindegy... Arról már nem is beszélve, hogy nem DOCSIS 3-as modem! Az SNR valóban jó, a DS Power Level is, és bár tűréshatáron belül van, de az US Power Level elég magas szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#4142) Intruder2k5 válasza mlinus (#4140) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, majd megnézem, ha nem felejtem el! :)

(#4143) Iginotus válasza Intruder2k5 (#4138) üzenetére


Iginotus
őstag

Hát igen feljebb van egy kép a ping kiesésről, de többször szokta azt csinálni, hogy 400 fölé megy a ping vagy 800-1200 ig is felkúszik, aztán elhasal és ki is marad. Van arról is egy két képem.

Sajnos nem győztetek meg arról, hogy nagyobb nettel ez megváltozna, szóval marad ez.

Más. Októberben lejár a szerződésem, gondolom megint ki kéne fizessek egy évet, hogy ennyiért kapjam mint most, vagy október után is ennyit dogok fizetni, csak bármikor felmondhatom? Vagy listaárat kell ezek után fizetni?

Plug and Pray... :)

(#4144) Intruder2k5 válasza Iginotus (#4143) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt szerintem sem oldja meg egy nagyobb csomag!

(#4145) mlinus válasza Iginotus (#4143) üzenetére


mlinus
őstag

Hivogasd őket. Elsősorban a packetlossot panaszold, azt nem tudják egész egyszerüen kimagyarázni, ott már az 1% is rossz. Nekem amikor T-home adsl-el volt hasonló problémám (2-3%os loss folyatamosan, online játék élvezhetetlen volt) akkor rögtön felvették hibajegyre és egy splittercsere meg is oldotta. Egyébként szerintem ezt nem túlterhelés okozza, az nem okozna ilyen hirtelen kiugrásokat. Amikor packetloss van nem változik esetleg a letöltési frekvenciád?

(#4146) Iginotus válasza mlinus (#4145) üzenetére


Iginotus
őstag

Csak este és 7 végén jön elő a hiba.
Az egyik szerelő felhívott valami belő kollégát, és megkérdezte a terhelést.
Az esti órákban és a 7 végén terhelés nem megy 70% fölé. És nem úgy nézett ki mint aki a képembe hazudna.
Pakettloss pedig akkor is van amikor frekit vált a modem. Ha ők váltanak akkor ugye az hamar megvan, ha én akkor ugye restartolnom kell a modemet. De percenkét azért nem változtat a szolgáltató a frekin :)
És rosszabb időszakban percenkét elmegy 1-3 ping a levesbe.
Ez a kedves szerelő egyébként megoldotta a gondot, de csak egy hétig volt minden rendben.
Ebben az az öröm, hogy tudom, hogy meg lehet oldani az a gáz, hogy nem tudom mit csinált. És mivel a munkalapon csak egy aláírás van még az sem tudják (vagy nem mondják el) hogy melyik szerelő volt kint, és hogy mit csinált azt végképp nem.

Igazából egy telefonos kisasszonnyal hiába vitázok, ő csak böfögi vissza a betanult szöveget. Lehet, hogy amint felveszik mondani kéne, hogy adja a főnöket :)
De nincs túl sok puskapor amit eldurrogtathatnák, mert szerződés van azt teljesítik... Az, hogy szar meg csak engem zavar mert az egész házban csak én játszok...

Plug and Pray... :)

(#4147) mlinus válasza Iginotus (#4146) üzenetére


mlinus
őstag

a frekvenciát nem csak manuálisan lehet váltani, azért kérdezem, ha túlterhelt az egyik akkor átdobhat másikra akár "menet közben" is. Ha már egyszer megcsinálták akkor hajrá, zaklasd őket :)

(#4148) Iginotus válasza mlinus (#4147) üzenetére


Iginotus
őstag

Csak mivel? Milyen hibával? Ha az előzőekkel, akkor leráznak, ha meg azzal, hogy én ha manuálisan átállítom a frekit akkor biza javul de nem jó, tehát nálatok a hiba. Kicsit furán fog rám nézni, hogy mit piszkálom én az Ő modemüket..

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#4149) mlinus válasza Iginotus (#4148) üzenetére


mlinus
őstag

Elég ha a packetlossra és a hirtelen több ezer ms pingre hivatkozol. Ha egyszer kifogsz egy segitőkész munktársat akkor biztosan felveszik hibajegynek és ránéznek. Az egy dolog hogy nem válalnak garanciát a pingre, de ilyen kiugrásknál már a realtime programok használhatatlanok, pl akármilyen voip szoftver (skype, mumble stb) vagy online játékok.

(#4150) Intruder2k5 válasza mlinus (#4140) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most is jó a ping...

root@INT-ROUTER:/tmp/home/root# ping www.bix.hu
PING www.bix.hu (193.239.149.1): 56 data bytes
64 bytes from 193.239.149.1: seq=0 ttl=59 time=11.410 ms
64 bytes from 193.239.149.1: seq=1 ttl=59 time=11.514 ms
64 bytes from 193.239.149.1: seq=2 ttl=59 time=11.878 ms
64 bytes from 193.239.149.1: seq=3 ttl=59 time=10.320 ms
64 bytes from 193.239.149.1: seq=4 ttl=59 time=13.165 ms
64 bytes from 193.239.149.1: seq=5 ttl=59 time=11.663 ms
64 bytes from 193.239.149.1: seq=6 ttl=59 time=11.972 ms
64 bytes from 193.239.149.1: seq=7 ttl=59 time=10.202 ms
64 bytes from 193.239.149.1: seq=8 ttl=59 time=10.335 ms
64 bytes from 193.239.149.1: seq=9 ttl=59 time=12.016 ms

--- www.bix.hu ping statistics ---
10 packets transmitted, 10 packets received, 0% packet loss
round-trip min/avg/max = 10.202/11.447/13.165 ms

root@INT-ROUTER:/tmp/home/root#

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.