Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29951) mlinus válasza csasaKKP (#29945) üzenetére


mlinus
őstag

én anno amikor egy régebbi szolgáltatónál voltam, az akkori 20 mbites csomag mellé docsis 2 modemeket (thomson tc420) adtak, és úgy volt beállítva a hálózat hogy ~500 mb letöltése után váltson frekvenciát a modem.
Ez kb egy 5 mp-s netszakadást jelentett. Online játék közben, voip közben iszonyat zavaró volt, sokszor ledobott szerverekről is emiatt, bejelentettem, de lesz@rták. :D Aztán hoztak egy másik docsis 2 modemet, egy Arris-t, ami még rosszabban kezelte az egészet, mert annak nem pár másodperc kellett, hanem 1-2 perc, és néha teljesen lehalt az egész és újra kellett indítani.

Szóval ja, érdekes dolog ez. Ha csak pár másodperces kimaradásról van szó, az normális. Ha ennél több, akkor nyilván nem, és legalább egy jobb d2 modemet kell, hogy adjanak, bár azért 2015-ben elávrható lenne docsis 3 hálóra docsis 3 modemet adni..

(#29952) moonguru válasza mlinus (#29951) üzenetére


moonguru
őstag

Szia! ne is mond...

Nekem is olyat adtak,régebben egy pici és ráadásul NAT-toló szolgáltatónál, mikor én motorolát kértem (nem ok nélkül)

Végül az lett a megoldásom (az ISP nem foglalkozott vele) hogy fizetem a dobozában hagyott thomson modem havidíját és saját motorola modemet használok! :)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#29953) mackosajt válasza mackosajt (#29902) üzenetére


mackosajt
addikt

hát ezek totál hülyének gondolnak...

Szerintük csakis +13000 Ft-ért cserébe kaphatok 500-as netet a jelenlegi 240-es netet tartalmazó csomagomra, aminek most is már 10k HUF a havidíja.
Vagyis 23k HUF? Normálisak ezek b+?

Közöltem velük, hogy lehet elgondolkozom a lemondáson, ha ennyire rugalmatlanok. Inkább kifizetem az 1 hónap alatt igénybe vett "kedvezményt"..

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#29954) mlinus válasza mackosajt (#29953) üzenetére


mlinus
őstag

Érdekes. Milyen csomagban vagy? XL vagy L?

(#29955) moonguru válasza mackosajt (#29953) üzenetére


moonguru
őstag

Nekem is annyi lenne, (pontosabban FIBER POWER 500 12 990 Ft) De hát akkor a régit már nem kell fizetnem! ( és neked se) :)

Ui:

Ja bocsi hogy csomagban vagy!

Az 500-at csomagban nem adják, CSAK külön lehet megrendelni! (ez bizony szívás) :)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#29956) mackosajt válasza moonguru (#29955) üzenetére


mackosajt
addikt

Amikor rendeltem, még nem volt 500-as net, mondom egye fene, legyen TV-is...

Asszem akkor XL volt a csomag neve, de most akárhova lépek be, mindenütt csak külön mutatja a szolgáltatásaimat, egyben nem.
Szolgáltatásaim

Digital gold

Fiber Power 240

Nonstop M díjcsomag

Szóval érdekes...
mert ha előfizetek az 500-ra, akkor majd 2 netet fizetek szerintük?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#29957) facan válasza mackosajt (#29953) üzenetére


facan
tag

Ezt velem is eljátszották mikor bejött a 240-es csomag :)
Ne hagyd őket, ha többször hívod a 1221-et csak kapsz egy megértőbb ügyintézőt.

(#29958) PrometheusX válasza mackosajt (#29956) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Nem, nem két netet fizetsz. De az ára biztosan 2x-ese lesz. Én 30-ról 60-ra akartam váltani, mikor az Ubee-s csodát visszacseréltem, és az ügyfélszolgálatos megmondta, hogy széthullik a csomagod bónusza, és mindent külön-külön kell fizetned, hűségszerződésnek megfelelő áron. Vagyis rohadtul fájni fog az ára..

[ Szerkesztve ]

(#29959) Alteran-IT válasza mackosajt (#29953) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Ráadásul a vicces az, hogy 12 hónap hűséggel annyi és ahhoz képest, hogy 500 Mega, a garantált gyakorlatilag az 1/5-e és a feltöltés a letöltéshez gyakorlatilag sehol sincs, mert az eddigi csomagoknál legalább az 1/10-e megvolt a letöltésnek a feltöltés, bár a 120 és a 240-es csomagnál érdekes mód nem, legalább is Mo-n nem, holott ha máshol nézzük (pl szlovákia), akkor ott megvan az 1/10-e, bár az 2-4 mega nem olyan sok, persze egyeseknek az is sokat számít, főleg akik a feltöltés miatt vesznek nagyobb csomagot.

Amúgy ja, hülyének nézik az embert, holott ők az idióták, bár elég sokan bedőlnek nekik, de hát a hülyék megértik egymást.

(#29960) mlinus


mlinus
őstag

nem 500as csomagot kell kérni, hanem +260mbitet
kizárt hogy ne tudják csak azt adni..

(#29961) moonguru válasza mackosajt (#29956) üzenetére


moonguru
őstag

Én anno ugyanígy jártam a Telenorral Nem volt még otthoni nett szolgáltatásuk (most sem publikus már) mikor szerződtem velük, váltani rá meg nem engedtek ( pedig a mobil szolgáltatásukat jobb híján otthoni nettként használtam addig is.) :W

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#29962) facan válasza mlinus (#29960) üzenetére


facan
tag

Pontosan. Hasonlóan volt a régi XL csomagban 240-es netem. (az alap 120mbit + 120mbit felár havi 2 rugóért)

(#29963) mlinus válasza Alteran-IT (#29959) üzenetére


mlinus
őstag

ezt nem igazán értem. Szlovákoknál 100/8 és 300/20 van. Ez nem tudom mitől jobb. Románoknál 200/6 és 500/25.

Ennyit tud ez a technológia, ennyi..

(#29964) mackosajt


mackosajt
addikt

Felhívtam a 1221-et, és egy nagyon kedves hölgy vette fel, aki egyből látta, hogy itt valami b@mmeg van...

Kiszámolta, hogy 21e Ft lenne a havidíj, holott a reklámanyag is +4e HUF-ról szól, és nem érti, miért ezt dobja a rendszer.
Megbeszéltük, hogy eljátszhatnék azzal is, hogy lemondom a telefont és a TV-t, mert nem csomagnak mutatja, és maradna a 240 net, ami persze árban mindjárt ugrana, mert nem csomagos.
Erre meg felfelé mehetne az 500...

Rögzített egy panaszt, amit ki kell vizsgáljanak. Ő ajánlotta fel, mert látta egyből, hogy baromságot ír a rendszer, és neki sem engedi átírni. Megkaptam az azonszámát a panasznak, meg rögzítettük, hogy ha hívni akarnak, mikor érnek el. Remélhetőleg felismerik a kivizsgálás során is, hogy baromság van a rendszerben, mert a 240-es netes csomagokhoz mennie kellene a +260-nak 4e HUF-ért.

Szóval most várok. Ügyintéző szerint már hétfőn keresni fognak, de lehet holnap, mert ez nem kis gubanc.
Jeleztem neki, hogy fórumon más is erről panaszkodik.
Kitartást!

Milnius, +260-at nem enged a rendszer, hiába kérném, nem tudta rárakni a telefon másik végén az üszis.

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#29965) lacik25 válasza bypet (#29885) üzenetére


lacik25
tag

próbálj router módban a weben portchecket kérni [link]

(#29966) szab.tam


szab.tam
nagyúr

érdekesség:

digital bronze + hd csomag.
múltkor panaszkodtam, hogy délben a hírtv kozkáz.
este az rtlklub hd annyira, hog ytotál nincs kép, csak pár színes csík, kocka, csipogás.
volt egy + elosztás a box előtt, talán 2 hete áthidaltam, de semmi.
erre visszadugtam.

pár napja az eurosport1 hd is elkezdte a mókát.

****

a mai napon totál tökéletes minden.
pedig semmit nem variáltam...

az ember azt gondolnál, hogy biztos hagyagul kezeljük az analóg miatti elosztást, valahol megtört a kábel, stb.
közben lófütty.
változgat a jelszint? :F

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#29967) kabelmania27 válasza szab.tam (#29966) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet nem jelszint probléma volt, lehet hogy változott a jelszint, több dolog is okozhat kockásodást.
Ha leírod a modem értékeket és hogy milyen osztóval van elosztva a koax kilehet számolni kb hány dB-t kap a box.

[ Szerkesztve ]

(#29968) RexpecT


RexpecT
addikt

Sziasztok!

Valaki nem tudja, hogy milyen címen lehet a UPC által biztosított Wifi-s routert elérni? Távsegítséget nyujtok, a router alján nincs ott az eléréshez szükséges IP.

:R

(#29969) mlinus válasza RexpecT (#29968) üzenetére


mlinus
őstag

192.168.100.1 admin/admin

(#29970) Zitronensaft


Zitronensaft
aktív tag

Elméletileg aki wifisre cserélte a nem wifis modemjét,az jan.7. -től egy hónapig 120/10-es netet kap ajándékba.

(#29971) F_Zolee válasza Zitronensaft (#29970) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én az értesítőben 28-a körül emlékszem...

(#29972) mlinus válasza Zitronensaft (#29970) üzenetére


mlinus
őstag

érdekes, mindenesetre arra jó lesz hogy megnézzék mennyit bír a hálózat :D

(#29973) F_Zolee válasza mlinus (#29972) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ünnepek alatt is volt azért remegés, hát még így ha mindenkinek egyszerre aktiválják...Nem értem miért nem a beüzemeléstől számítva tették akkor.

(#29974) RexpecT válasza mlinus (#29969) üzenetére


RexpecT
addikt

Köszi :). :R

(#29975) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Tegnap este lefagyott a Cisco boxom. Egész éjszaka a kikapcsoláskori időt írta.
Reggel nem reagált semmire, így kikapcsoltam, vártam, visszakapcsoltam.
Megjelent az elején az InIt felirat. Bekapcsoltam a boxot, kiválasztottam, hogy Magyarország, és a box ebben is maradt.
Van valami módja, hogy újra működjön, vagy eszköz csere?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#29976) mlinus


mlinus
őstag

Na ez jó lesz. Most hívott a UPC hogy holnap kijön egy technikus, mert náluk biztos nincs hiba, és a modem vagy a kábelezés akadályozza meg azt, hogy stabilan jöjjön az 500mbit letöltés közben. :DDD Remélem hoz egy Ubee modemet! :D

(#29977) kungzi válasza mlinus (#29976) üzenetére


kungzi
veterán

egy Docsis 2-s modemet fog hozni :DDD

(#29978) Zitronensaft válasza -=RelakS=- (#29975) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Rec és chanel +- gombokat nyomva áram alá helyezed. Ha végzett,ujra kikapcsolod majd vissza.

(#29979) Alteran-IT válasza mlinus (#29963) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Na várjál, most már én se. 1-2 hónappal ezelőtt még hasonló csomagok voltak Szlovákiában is, mint itt, úgy biztos most változott, bár a rossz irányba, mert a letöltés nőtt, de a feltöltés csökkent.
Románia az meg megint más, de az is biztos, hogy a technológia többet tud, csak nem használják ki.

A mostani válaszodra pedig annyit, hogy szerintem az Ubee nem tudja az 500-as netet, főleg nem stabilan a maga 8/4 csatornájával, hacsak nem másik típust használnak ennél az internetnél, mondjuk arra kíváncsi lennék.

[ Szerkesztve ]

(#29980) kabelmania27 válasza mlinus (#29976) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Teljesen jók az értékek, nem magas a vételi.

(#29981) mlinus válasza Alteran-IT (#29979) üzenetére


mlinus
őstag

Nem csökkentettek semmit. Csak nőtt a letöltés.
Az, hogy papíron mit tud a docsis, az egy dolog. De mondjuk az analógot nem lőhetik le csak úgy, még ezen a fórumon is vannak páran akik azt nézik, ráadásul ha az upstream sokkal érzékenyebb minden tekintetben, ha pl az kezd elfogyni, akkor durvál beborul az egész kapcsolat, pinggel és mindennel együtt, nem lehet eszetlenül adagolni mint a letöltést.

Nem nagyon láttam még 30 mbitnél magasabb feltöltést otthoni előfizetőknek docsison.

Az ubee-s dolog csak egy vicc volt, egyszer azt akartak hozni 500 megás netre, mondva hogy jó lesz az.

[ Szerkesztve ]

(#29982) -=RelakS=- válasza Zitronensaft (#29978) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Köszi, működik!

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#29983) Alteran-IT válasza mlinus (#29981) üzenetére


Alteran-IT
őstag

A letöltés nőtt, de a feltöltés csökkent. Letöltésben ugyan olyan csomagok voltak ott, mint itt, csak feltöltésben náluk a 120-as mellé 12 járt, a 240-es mellé meg 24 mega járt, ezen is izéltem, hogy itt miért nincs meg annyi, de úgy látszik, hogy azóta megváltozott az oldal és a kínálat.

Egyébként tudom, hogy ED3-on sem lehet csak úgy eszetlenül adagolni a feltöltést, viszont elmondom, hogy igazából olyan nagy probléma nem lenne belőle, ha nagyobbat adnának, a gond csak az, hogy ugye a torrentel meg ilyesmivel gyakorlatilag meg lehetne lőni egy városban egy egész körzetet/osztott szolgáltatási területet, de ez letöltésnél is így van, csak ott ugye a nagyobb kapacitás miatt stabilabb a dolog.

Igaz, hogy nem nagyon lehet látni, viszont van olyan, sőt én már láttam kábelszolgáltatónál 50 megás feltöltést is.

(#29984) Zitronensaft válasza -=RelakS=- (#29982) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Nincs mit. cisco boxon ezt mindig meg kell próbálni,ha meghülyül.

(#29985) -=RelakS=- válasza Zitronensaft (#29984) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"ha meghülyül"

Az azért nagyon tudna érdekelni, hogy a boxok miért bokrosodnak meg. A Philips is csinálta, úgy látszik a Cisco is csinálja...

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#29986) mlinus válasza Alteran-IT (#29983) üzenetére


mlinus
őstag

Ugyanazt írtad amit én. Lehetne többet adni, de ha túlcsordulna, akkor gáz lenne.
A szlovákokról meg annyit, hogy 2013 augusztus 2014 január 2014 július

nem volt nekik 120/240, és a feltöltés sem csökkent

[ Szerkesztve ]

(#29987) Raidon


Raidon
őstag

Udvozletem a kolegaknak Cisco EPC 3208 modemem jelszintek utan erdeklodnek hogy ezek az ertekek milyenek?

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 7.4 dBmV 40.3 dB
Channel 2: 6.6 dBmV 39.9 dB
Channel 3: 7.2 dBmV 40.0 dB
Channel 4: 8.8 dBmV 39.9 dB
Channel 5: 9.0 dBmV 40.2 dB
Channel 6: 8.8 dBmV 39.8 dB
Channel 7: 8.5 dBmV 39.9 dB
Channel 8: 8.6 dBmV 39.5 dB

Upstream Channels

Power Level:
Channel 1: 37.3 dBmV
Channel 2: 37.3 dBmV
Channel 3: 37.0 dBmV
Channel 4: 37.8 dBmV

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#29988) kabelmania27 válasza Raidon (#29987) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Rendben vannak az értékek.

(#29989) Alteran-IT válasza mlinus (#29986) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Lehet, közben nem figyeltem a hsz-od, bocsi :)
Egyébként tényleg úgy emlékszem, hogy volt nekik, bár lehet, hogy a lengyel, vagy valamelyik másik UPC-volt, mert azt tudom, hogy majdnem mindegyik ajánlatait megnéznem.

(#29990) Raidon válasza kabelmania27 (#29988) üzenetére


Raidon
őstag

Nagyon Szepen koszonom :R

Csak azert mert pl par jateknal tobbek kozott Diablo 3 valamiert eleg nagy a latency-m es ugral is csak nem tudom eldonteni hogy szerver oldali a hiba vagy esetleg meg a routerem az meg egy TP link WR741-ND.

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#29991) mlinus válasza Raidon (#29990) üzenetére


mlinus
őstag

Könnyen kiszűrhető.
Megszerzed a szerver ip-jét, nyitsz 2 cmd ablakot
egyikben

ping www.bix.hu -t
másikban
ping szerveripcíme -t

ha a bix ping stabil, viszont a szerveré ugrál, akkor nem nálad van a gond. ha mindkettő ugrál, akkor valószínűleg túlterhelt a környék.

(#29992) kabelmania27 válasza Raidon (#29990) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit.
Mlinus által leírt dolgot nézd meg ha úgy sem jó router nélkül is nézd meg.

(#29993) mlinus


mlinus
őstag

hazaértem.

[torrent grafikon]

na, most ilyet mértem. majdnem végig 40 MB/s fölött ment eddigi 10-35 helyett. speedtesten 350mbitet mérek, csúcsidő terhelés miatt gondolom, szóval most úgy működik a letöltés mint kéne.

nem hiszem hogy csak úgy magától megjavult volna a hálózat, én nem csináltam semmit, kiváncsi vagyok éjjel amikor nincs csúcsforgalom hogy fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#29994) Zitronensaft válasza -=RelakS=- (#29985) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Amiért a telefonok,számítógépek,táblagépek,média-lejátszók...meg minden ilyesmi készülék.

(#29995) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok,

UPC-vel beköttettük 3 helyre a kábel TV-t, az egyik TV-n ahol a mediacard van rengeteg csatorna van, a másik két TV-n viszont mindössze 25 csatornát találok. Ez normális? Nem kéne kb úgy 50-nek lennie?

Trio M díjcsomag lett bekötve.

(#29996) F_Zolee válasza RedHarlow (#29995) üzenetére


F_Zolee
veterán

Normális mivel az analóg csatornákat megnyírbálták.

(#29997) -=RelakS=- válasza RedHarlow (#29995) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Minden tv-ben van media card, igaz?

Ha nincs, akkor 1 tv-n a digitális, 2 tv-n az analóg csatornákat látod

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#29998) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Igen csak azt hittem, hogy kb azért 40-50 csatorna lesz így is. Viszont lehet még egy kérdésem? Hogy lehet hogy fogom a mediacardal az HBO-t, illet HBO HD-t, Cinemaxot meg ilyeneket? Sima Trio M-re fizettem elő.

(#29999) -=RelakS=- válasza RedHarlow (#29998) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

nem kaptál ingyen hónapot?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#30000) RedHarlow válasza -=RelakS=- (#29999) üzenetére


RedHarlow
aktív tag

Kedden rendeltem elő a Trio M díjcsomagot, mégis van HBO HD, HBO 2, Cinemax, Cinemax 2, Filmbox, és hasonló csatornák. Néztem, hogy ha online rendelek 4 hónapig jár plusz 20 HD csatorna, de ezeket akkor se láttam a listába. Szerencsém lenne? Vagy nagy valószínűséggel elszáll majd? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.