Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29851) kabelmania27 válasza Klown (#29847) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

upconline@upc.hu címen kérdezd meg

(#29852) Klown válasza kabelmania27 (#29848) üzenetére


Klown
aktív tag

Köszi! :DD

De nem csak a dátumról szólt a kérdésem, hanem, hogy egyszerűen lesz-e egyáltalán? Ugye a XVI. kerületet most húzták be DIGI optikával, de pl. a Centenáriumi lakótelep sajnos szándékosan kimaradt. (A helyi sufinicég (Drávanet) kartellban van az ITV-vel, azaz a DIGI-vel, így nem építik ki a DIGI-s hálózatot a sufnicégre. :((( ) Ezért szeretném tudni, hogy a UPC is csak a kertvárost hálózza be, ahogy a DIGI, vagy a józan ész szerint a legnagyobb előfizetői sűrűségű lakótelepeken is kiépül?

Erről szerettem volna infót, hátha van valakinek...

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#29853) FZoleee válasza mlinus (#29850) üzenetére


FZoleee
tag

Csak bekapcsolás után. Próbáltam kábeleket cserélni, de továbbra se megy se wifivel, se utp kábellel. Valakinek van valami ötlete, vagy hívjam inkább a UPC-t?

(#29854) kabelmania27 válasza Klown (#29852) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Sűrűn lakott területeket minden szolgáltató kedveli így esélyes hogy kiépül, de hogy mikor azt kérdezd meg az előző hsz-ban leírt email címen.

[ Szerkesztve ]

(#29855) Klown válasza kabelmania27 (#29854) üzenetére


Klown
aktív tag

Ok, köszi! Az lesz.

De ha van valakinek "tűzhez közeli" infója az ütemtervről, akkor ne tartsa magában! (DIGI-nél tudni pl. hogy a HÉV-től északra már megy, attól délre a 2. ütem meg tavaszra várható.)

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#29856) mlinus válasza FZoleee (#29853) üzenetére


mlinus
őstag

akkor vagy a gépnél nincs valami rendben (hálókártya beállításokat nézted?) vagy a modem lan része szállt el.. nem tudok másra gondolni, egyértelmű hogy a modem kap netet.

(#29857) FZoleee válasza mlinus (#29856) üzenetére


FZoleee
tag

Nem a géppel van a gond, mert a mobilon is halott az egész... Szóval akkor lehet meghalt a modem :\

(#29858) blakey


blakey
titán

Szerintetek minek köszönhető az, hogy Chrome alatt nagyobb a ping? :F Ez általános, tehát nem az, hogy csak most ilyen.
Chrome:

Safari:

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29859) mlinus válasza blakey (#29858) üzenetére


mlinus
őstag

máshogy kezeli a flasht, abszolút nem mérvadó a speedtest.net pingje, nem is értem miért nem veszik ki..

(#29857) FZoleee

Hát, akkor szinte biztos hogy a modem romlott el. Hívd őket.

(#29860) blakey válasza mlinus (#29859) üzenetére


blakey
titán

Előtte normális volt, pontosabban az 500-as net bevezetése előtt, Egyébként nem zavar, csak kivi voltam, azt hittem, hogy más lesz a gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29861) tomp válasza kungzi (#29844) üzenetére


tomp
félisten

Egy másik helyen azt olvastam, hogy az RTL szerint van megállapodás a 3 új HD csatornához.
Kérdés, hogy akkor miért nem rakták már be? Holnaptól lesz új ÁSZF. Holnap raknák be vagy lesz még más csatorna is és együtt raknák be?

(#29862) kungzi válasza tomp (#29861) üzenetére


kungzi
veterán

remélem a FOX-al együtt rakják be, vagy nem fox örülni :DDD

(#29863) Zitronensaft válasza club1 (#29840) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Ha lehet,majd priviben valaki adja meg a fw. elérhetőségét...meg a dolog menetét.

(#29864) tomp válasza kungzi (#29862) üzenetére


tomp
félisten

Vagy jön az új hangulatcsatorna. Kandalló után jön a Lámpaizzó Channel. :DDD
0-24-ben nézhetjük ahogyan világít egy 100W-os izzó.

(#29865) facan válasza tomp (#29864) üzenetére


facan
tag

Az jó! :)
Majd bekapcsolom a tévét lesz az 300W is simán :DD

(#29866) cris78 válasza facan (#29865) üzenetére


cris78
őstag

Nézte valaki az Al jazira-t? :) úgy örülök, hogy ingyenes ....

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#29867) Thunder86 válasza Treck (#29725) üzenetére


Thunder86
tag

Sziasztok!

Az elveszett Bridge módra megjött a válasz a UPC-től. Hiába írtam be a kapott címet a Bridge mód váltásra a router utána 2x újraindult és utána hipp-hopp ismét router módban volt. Azt a választ kaptam, hogy ez azért van mert ipv6 os címet kap a router és hát ebbe sajnos nem tud modemként üzemelni. Erre 2 megoldás létezik vagy ő kikapcsolja vagy valamilyen online upc-s felületen én ki tudom kapcsolni.. megtörtént és ipv4-el gyönyörűen megy Bridge módba az Ubee és még egy extra ezáltal a switch mód is aktív lett a System menüben.

Köszönöm a segítségeteket! és reméljük aki máskor hasonló érdekességbe ütközik már megtalálja itt a fórumon. :)

No Sacrifice, No Victory!

(#29868) Treck válasza Thunder86 (#29867) üzenetére


Treck
aktív tag

Hmmm... Nem ertem a ketto kozott az osszefuggest, de okes :) Esetleg elarulnad azt, hogy a UPC online feluleten hol lehet ezt atallitani? Hatha kell valakinek.

http://google.treck.hu

(#29869) Thunder86 válasza Treck (#29868) üzenetére


Thunder86
tag

Nyugodj meg de én se értettem... :) viszont utána tényleg működött... Sajnos nem tudom mert én nem vagyok upc előfizető páromnak pedig halovány sejtelme sincs, hogy oda mi a belépési jelszava... de ahogy kivettem a mondanivalóból van a upc-nek egy webes felülete.. ahol ezt illetve a 25-ös port szűrését lehet ki-be kapcsolgatni.. talán myupc? de ezt valaki erősítse meg.. Nekem a tech munkatárs távolról állította át...

Üdv

No Sacrifice, No Victory!

(#29870) Treck válasza Thunder86 (#29869) üzenetére


Treck
aktív tag

A 25-os portot tudom hol lehet kapcsolgatni a UPC feluleten, de ott nem lattam semmifele ubee-val / ipv6-tal kapcsolatos allitasi lehetoseget. Igaz, eleg regen volt mar, hogy arra jartam :)

http://google.treck.hu

(#29871) ^Boss


^Boss
őstag

akinek 500-as, hitronos nete van, valami ígéret a lanping/egyéb problémák javulására van? vagy mi a helyzet?
torrent tényleg nem jön soha 40mb/s fölött?

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#29872) Jumpalaja12


Jumpalaja12
tag

Másnál is szarakodik ez a drágalátos Ubee modem? Naponta többször is elszáll a net majd egy kiss idő után visszajön. Este felé pedig végleg elszáll és csak a modem újraindítása segít. Pedig minden eszközöm felcsatlakozik és kiírja, hogy internetelérés. Ettöl függetlenűl nem töltődik be semmi. Visszasírom a régi modememet. Ötlet valakinek, hogy mitől lehet? Vagy cseréltessem ki a UPC-vel?

(#29873) UnSkilleD válasza Jumpalaja12 (#29872) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

bridge módba rakd át

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#29874) moonguru válasza Intruder2k5 (#29841) üzenetére


moonguru
őstag

Nem olyan durva az az összeg:

"1.2. Kártérítési díjak
EuroDOCSIS 3.0 kompatibilis kábelmodem 10 000 Ft
EuroDOCSIS 3.0 kompatibilis WiFi képes kábelmodem 17 000 Ft
vezeték nélküli USB adapter 4 000 Ft
Hitron CGN4 CGN4EU típusú EuroDOCSIS 3.0 kompatibilis WiFi
képes kábelmodem 20 000 Ft
Eurodocsis 2.0 kompatibilis fix IP kábelmodem (üzleti előfizetés
esetén) 13 000 Ft
Eurodocsis 3.0 kompatibilis fix IP kábelmodem (üzleti előfizetés
esetén) 17 000 Ft"

Ez talán még meg is érné: Hitron CGN4 CGN4EU típusú EuroDOCSIS 3.0 kompatibilis WiFi
képes kábelmodem 20 000 Ft (nem hiszem hogy ennyiért lehetne venni...)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#29875) Intruder2k5 válasza moonguru (#29874) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk nem láttam a CISCO HD-DVR-t a listában...

Másik kérdés, hogy mi a fenét kezdenél egy saját Hitron HGW-vel, amit "megveszel" a UPC-től? Egyet biztosan nem kapnál ennyiért, de több ezres nagyságrendben más árszabások vannak, és a UPC egyébként sem a Média Markt-ban vásárol...

[ Szerkesztve ]

(#29876) moonguru válasza Intruder2k5 (#29875) üzenetére


moonguru
őstag

Hát nem sokat kezdenék vele az biztos! (médialejátszónak biztos nem) :)

Elmúlt már az a időszak amikor az "okosított" kábelmodemeket 3x áron árulták a PH-n! :)

Monitor Guru!

(#29877) Intruder2k5 válasza moonguru (#29876) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jahh... Most már nem a PH-n árulják! :)

(#29878) mlinus válasza ^Boss (#29871) üzenetére


mlinus
őstag

A lan ping nem fog javulni előreláthatólag, majd egyszer lesz más modem (is). A sebességgel kapcsolatban vizsgálódik a upc.

(#29879) xtech2 válasza xtech2 (#29614) üzenetére


xtech2
tag

tököltem a wifimmel itthon, ez lett végül a legjobb érték:

(#29880) Jumpalaja12 válasza UnSkilleD (#29873) üzenetére


Jumpalaja12
tag

De Bridge módban tudtommal csak modemként üzemel, nekem kellene a wifis-routerres része mert a routerem megadta magát.

(#29881) poli27 válasza Thunder86 (#29867) üzenetére


poli27
veterán

Ezzel csak 1 baj van nincs a UPC nél bevezetve az IPV6 !

(#29882) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Mióta megemelték a sebességet, egyszerűen megőrült az internetem sebessége. Íme egy kép róla:

Kis kiegészítés a képhez: több speedtestet próbáltam, több szerverrel, más oldalakról, ugyanez az eredmény, max kisebb a ping.
Ilyen talán csak egyszer volt eddig, mielőtt kicserélték volna a modemünket. Apropó: egy Cisco EPC3208-am van (kicseréltettem az Ubee-s "csodát") TP-Link WRT841ND+OpenWRT mellett. Ez nem csúcsidőben, most lett mérve. Érdekes viszont, hogy amikor belelendül, akkor néha akár 5-6 mb/sec-et is képes produkálni. Kiegészítés: a router nem hibás, simán PC-be dugva is ugyanez a helyzet.
Mit tudnék tenni? Hívjam fel az ügyfélszolgálatot? Ez már a garantált 10mbps alatt van (tegnap folyamatosan mértem, 7-8 között volt a sebességem, feltöltés pedig 0,15 körül), ami megérné a telefonálást nekik (ugye 30 mbps-es nethez képest 10/1 mbps a garantált).

Köszönöm előre is a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#29883) mlinus válasza PrometheusX (#29882) üzenetére


mlinus
őstag

jelszintek? 192.168.100.1

(#29884) kungzi


kungzi
veterán

Most így olvasgatva a dolgokat a digi és a T topikba, lehet sejtett valami a upc. Nagyon nincs még rendben ez a 3 rtl-s HD csati. Van, hogy teljesen más megy a HD-n, mint az SD-n, de az epg ugyanaz mindkettőn. Van, hogy a hang és képarány rossz. Gondolom nem akart a upc még több elégedetlenkedő ügyfélt, kapnak így is bőven. :)

(#29885) bypet válasza Uthenger (#29815) üzenetére


bypet
tag

sshd fut a gepen.Elotte probaltam routermodban, portforwarddal, de az sem ment.
Korabban a webstar modemmel rendben volt.

**

(#29886) Ybron válasza kungzi (#29862) üzenetére


Ybron
senior tag

Van róla valami infó, hogy várható-e az elkövetkező fél évben?

(#29887) kungzi válasza Ybron (#29886) üzenetére


kungzi
veterán

elvileg 6-án indult el hivatalosan a 3 csati, szóval most már bármelyik nap betehetik :) de hogy mikor arról nincs infó

az ilyen hibákról beszélek pl: :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29888) Treck válasza PrometheusX (#29882) üzenetére


Treck
aktív tag

Elso korben magyar szervereken tesztelj, ne pedig mas orszagban levokon.

http://google.treck.hu

(#29889) zzeN


zzeN
aktív tag

Hali!

Az elmúlt 1-2 hétben 1-2 naponta elmegy a net pár percre, majd visszajön, párszor volt órás kimaradás is (Debrecen). Szimplán az UPC balfasz, vagy esetleg haldoklik a modem?

E komment írása közben is elment pár percre...

(#29890) mackosajt válasza kungzi (#29887) üzenetére


mackosajt
addikt

mondjuk nekem ezek a műsorok nem hiányoznak

inkább adja a többi, értelmes műsort sugárzó csatikat HD minőségben, extra költség nélkül, mint ezeket HD-ban.

wi-free jelszó továbbra se érkezett, de már FB-on kapcsolatba léptem velük...de órák óta nincs válasz.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#29891) kungzi válasza zzeN (#29889) üzenetére


kungzi
veterán

nekem is ez a gondom Debrecenben :F Már karácsony előtt is csinálta, de eddig semmi :W

(#29892) mlinus válasza kungzi (#29887) üzenetére


mlinus
őstag

Mi itt a probléma? Azonkívűl hogy Barátok Közt látható a tv készülék képernyőjén... :DDD

(#29893) HofiZoli válasza mlinus (#29892) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Élőben :DD

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#29894) cris78 válasza HofiZoli (#29893) üzenetére


cris78
őstag

Akkor várhatom ezek után, hogy Berényi Miki becsönget :DDD ?

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#29895) blakey válasza mlinus (#29892) üzenetére


blakey
titán

ÉLŐ :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29896) netkoo


netkoo
senior tag

Sziasztok.
Ma cseréltek routert wi fi sre.
Telepítés után a mobilok a tablet simán csatlakoztak.
DE a laptop win8.1 el nem tud csatlakozni illetve csatlakozás után azt írja korlátozott a kapcsolat!
Valakinek valamilyen tipje miért nem tud csatlakozni a laptop? :U

Samsung S22+

(#29897) balage25 válasza netkoo (#29896) üzenetére


balage25
senior tag

Próbáld meg kikapcsolni a wmm -eket a wifi modemen.

[ Szerkesztve ]

(#29898) netkoo válasza balage25 (#29897) üzenetére


netkoo
senior tag

:C :R köszi

Samsung S22+

(#29899) mackosajt válasza mackosajt (#29890) üzenetére


mackosajt
addikt

LOL

kapaszkodjatok

upc FB-ról írta, hogy:

"Köszönjük az adatokat!
Rendszereink szerint fennakadás történt, ezért nem került továbbításra a jelszavad. A problémát elhárítottuk és a kódot hamarosan küldjük a xxxxxxxx és a yyyyyyyy címekre.
Türelmedet addig is köszönjük!"

Meg is érkeztek a levelek...

Felhasználónál ott a megadott név, de a jelszó rész üres!!! :D

Hát bazzzz...

Szóval akkor nekem nem is kér jelszót a rendszer? :U

Már írtam is nekik, hogy köszi, de jelszó továbbra se jött.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#29900) kungzi válasza mackosajt (#29899) üzenetére


kungzi
veterán

felhasználónév a MyUPC felhasználóneved, próbáld meg azt amit küldtek jelszónak beírni :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.