Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30901) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

jelszintek

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#30902) szabonagyur válasza mackosajt (#30899) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hagyjuk, más nézőpontok...

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#30903) mackosajt válasza kabelmania27 (#30900) üzenetére


mackosajt
addikt

Az kevés volt, mert ma reggel 6 után még ugyanolyan "szutyok" volt, meg nem jöttek csak 300-al a bitek. Valamit matatott a sarki dobozkában, és 9 körül megjavult. 7-9 között még szakadozott is a net. ;)

szabonagyur: Saját szövegemből mertem felhasználni időpontokat, de senkit nem írtam, hogy kivel privizek, az illető szövegéből meg semmit nem írtam.

A telefonra annyit, hogy munkámból adódóan a saját telefonom nincs velem a munkában töltött idő 90%-ában, csak az étkezőben, vagy egy fém dobozban pihen.
Nem hiszem, hogy egy több ember által használt, munkaterületre is bevihető céges mobil számát meg kéne adnom a upc-nek. Asszony azon ért el.

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#30904) khorvat válasza mackosajt (#30899) üzenetére


khorvat
senior tag

Jah ez a része megvolt szabadságot vettem ki egésznapra várva a szerelőt, persze nem jött.
Ekkor telefon UPC-nek hogy miért nem jött, nem ért ide adnak új időpontot, hát köszönöm.
1 nap szabi a levesbe és persze otthon ülve semmi mást sem indulhattam elintézni.
Azóta ha ilyen van kérem érkezése előtt 15 perccel hívjon fel és hazaérek mire jön!
De hogy legyen pozitív is egy jó ideje nem lépte át a küszöböt szerelő!!!

(#30905) kabelmania27 válasza UnSkilleD (#30901) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek.

(#30906) mackosajt válasza khorvat (#30904) üzenetére


mackosajt
addikt

Úgyse hív 15 perccel előre.
Remélem most nálam is stabil lesz. Gondolom innen vannak ezzel még páran. :D

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#30907) khorvat válasza mackosajt (#30903) üzenetére


khorvat
senior tag

Ez esetben a Cella Sörözőbe kell megbeszélni a találkozót, ott a jelszintek is jobbak lennének szerintem egy kis "üdítő" után :DD

(#30908) UnSkilleD válasza kabelmania27 (#30905) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

köszi

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#30909) mackosajt válasza khorvat (#30907) üzenetére


mackosajt
addikt

Annak már más a neve, nem?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#30910) Zitronensaft válasza czanga (#30880) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Mielőtt kitöltenénk a kis műszaki ellenőri megbízási papírodat,közlöm,hogy a upc min. 6 db csillapítást ír elő modem előtt...
Mindenképpen jelentsd. Ne maradjon megtorlatlanul a sérelmed.

(#30911) kabelmania27 válasza czanga (#30880) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Tegnap lemaradt, hogy vannak olyan tévék amelyek érzékenyebbek ezért van aki a kisebb csillapításúba köti, így 4dB-vel többet kap a tévé mint a modem, modem értékek (főleg az adási szint) ismeretében (bejövő jelerősség kiszámítása után) meg lehet mondani jó-e úgy az osztó bekötése vagy sem.
Zitronensaft: Kollégád azt mondta, hogy ő -3,5be köti a modemet.
Gondolom általában megnézitek hogy milyen az adási bekötés után.

[ Szerkesztve ]

(#30912) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Sziasztok ! Tegnap anyós gépét újrahúzták és szerettem volna neki visszaállítani a netet ! Nemrég kapta ezt a szereld magad modemet akkor sikerült elsőre . Most is van wifi jel , de rádugtam a gépre a lan kábelt és nem enged belépni a jelszóval a routerbe sem ! Mit csinálok rosszul ? A szereld magad utasításon van egy ezüst matrica . Rajta két külön felhasználónév és jelszó ! Az egyik 2.4 Ghz másik 5Ghz !

Kábalmania .: Köszi szépen ez eszembe sem jutott ! A gépen kell esetleg a hálózati kapcsolatok pontban állítani ( WIN7 Home ) ?

[ Szerkesztve ]

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#30913) kabelmania27 válasza jozefgucci1 (#30912) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Modembe192.168.100.1 admin/admin -al lépsz be.

[ Szerkesztve ]

(#30914) Zitronensaft válasza kabelmania27 (#30911) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Lehet variálni,persze,de ha előírt jelerősség van a bejövő kábelen,akkor a 6 db-s csillapítás teljesen jó.
Ennek csak annyi a jelentősége,hogy felesleges feljelentgetni az installátort azért,mert úgy teszi a dolgát ahogy a upc előírja.
Lassan a foci meg a politika mellett a kábelszolgáltatás lesz a harmadik,amihez mindenki ért ebben az országban...Legalábbis a köpködéséhez biztosan.

(#30915) kabelmania27 válasza Zitronensaft (#30914) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jaja, csak modem esetén 6dB csillapító (főleg ha adott oszlopon van erősítő+6os tap) jó tehát 0-6körüli vételi és remélhetőleg 50alatti adási.
Ezért írtam hogy modem értékek nélkül nem lehet megmondani hogy jó-e vagy sem.

(#30916) Zitronensaft válasza kabelmania27 (#30915) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Mégegyszer mondom:ha a bejövő kábelen az előírt jelmennyiség érkezik be,6-7 db csillapítás a modem ágon teljesen jó. Ha csak úgy működik a modem,hogy muszáj játszani a csillapítással,az rég baj. Ebben az esetben a vonalat kell kijavítani.
Nem olvasok most vissza,de ha a feljelentgető úrnál működik a modem,akkor nem értem mi a baj..ha bent jó minden ,a jelszintek mégis kiesnek a upc által elfogadott értékeken,akkor a munkalapra ezt beírja. Majd megy a karbantartó és rendbe teszi a vonalat. Ennyi.

(#30917) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Új modemesek tesztelik már a 120megát?

(#30918) donmackó


donmackó
őstag

Ezeket az értékeket lőttem a reggeli karbantartás alatt:

Természetesen már nem ilyen, vissza állt a régi érték. De azért érdekes hogy hogyan lehet ilyent összehozni.

Release the cable hounds!

(#30919) str8


str8
tag

Az Ubee modemnek mekkora a tényleges átviteli képessége wifin 2,4 GHz-en?

A neten specifikációk között azt találtam, hogy 300-as wifi van benne, mégis egy régebbi 150-es TP-LINK simán tudja a csomagom 30 megabitjét, ez az meg Ubee csak 14 Megabitet tol át, akárhogy próbálkozom.

A beállításokban letiltottam a WMM-et, az energiatakarékos WMM-et. A sávszélességnél 20 MHz/40 MHz-et állítottam be, és két talán kevésbé forgalmas csatornát (9+5) választottam, bár családi házas részen lakok, úgyhogy a környezők talán annyira nem zavaróak. Az üzemmód Vegyes-re van állítva (bgn), ha csak n-et választok ki akkor nem is enged rácsatlakozni.

Több eszközön is próbálkozom: egy iPad mini 2-n és egy lenovo laptopon. Mindegyiken 13-14 Megabit körüli sebesség van csak. Ez normális?

(#30920) spider80 válasza str8 (#30919) üzenetére


spider80
őstag

Nekem pont akkor van ilyen,ha a wmm le van tiltva. Akkor 15 körül. Ha nincs letiltva,akkor 75.

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#30921) mlinus válasza str8 (#30919) üzenetére


mlinus
őstag

wmm-et kapcsold vissza, csak az energiatakarékosság maradjon kikapcsolva.

(#30922) str8 válasza mlinus (#30921) üzenetére


str8
tag

Ez segített, köszönöm! Megvan a 30 megabit az iPaden.

(Mondjuk most a lenovo nem tud kapcsolódni, de az sajnos driver probléma, mert annak a wifi driverje katasztrofális win8.1-en...)

(#30923) F_Zolee válasza F_Zolee (#30917) üzenetére


F_Zolee
veterán

Jelentem meg... ;]

(#30924) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Viszi rendesen. Bár nálam a ping sosem volt 10ms alatt.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#30925) mlinus válasza F_Zolee (#30924) üzenetére


mlinus
őstag

Budapest GTS Hungary szerveren mérjél. A speedtest.net egyébként nem mérvadó.
Nekem bizonyos szerverek mindig 20 ms fölött mérnek, pedig cmd-ből ugyanolyan pingük van mint a többinek.

vodafone:

gts:

(#30926) blakey válasza mlinus (#30925) üzenetére


blakey
titán

Azt mondja meg nekem valaki, hogy a Telekom szerverén kívül miért mérek 120 megás netet? Telekomnál megvan a 240/20 Mbps ill. A upc saját szerverén se mérek 240/20-at.

Amúgy nem érdekel, mert megvan a sebességem de azért kiváncsi vagyok a miértre. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30927) F_Zolee válasza mlinus (#30925) üzenetére


F_Zolee
veterán

Jah így már jobb.

Nem mintha erre izgulnék, 30megás nettel sincs gondom. :) Bár elnézve ezt bírja a 120at is csak hát ha előfizetek rá még rosszabb lesz az ár/érték aránya a még ide nem ért Digihez képest. :D

(#30928) kabelmania27 válasza F_Zolee (#30927) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kábelnet szolgáltatók közül a UPC-nél a legjobb az ár/érték arány, ügyfélmegtartóban biztos megkapd olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#30929) mlinus válasza blakey (#30926) üzenetére


mlinus
őstag

Nálam a telekom szervere nem mér 240-nél többet amióta megvan az új modem. :D
A UPC hivatalos speedtest-e jól lemérte az 500-at, viszont amióta elromlott pár napra és megjavították, az se megy 240 fölé.. (lehet csak átirányították a telekomra? ;] )

hogy miért? Tudja a fene. IP-m se változott modem csere után, mégse méri többé rendesen. Pedig thomsonnal ment 350 mbit környékén.

Azt tudom, hogy nagyjából úgy működik a speedtest, hogy mielőtt elindul a rendes teszt, gyorsan leszed egy nagyon pici tesztfájlt, amiből megállapítja hogy a rendes teszt mekkora fájllal menjen (hisz egy 500as nethez nyilván többet tölt le, mint egy 50eshez) ez az előzetes "felmérés" lehet hogy bizonyos szervereken - valamiért- hibásan fut le, és ezért kisebb állománnyal tesztel, mint amekkorával kéne, és ezért nincs elég ideje felpörögni a sebességnek.

Ha jól tudom az előteszt alapján dönti el azt is, hogy hány szálon méri a sebességet. Legalábbis régebben így volt. Ha lassúnak ítéli meg a netet, kevesebb szálat használ. Lehet ez is az oka.

[ Szerkesztve ]

(#30930) F_Zolee válasza kabelmania27 (#30928) üzenetére


F_Zolee
veterán

Az biztos, hogy olcsóbb lenne de nem csökkenne felére, mint ha új előfizetőként mennék a másik oldalra. :F
Nem mintha gondom lenne de ez a szakadék azért elgondolkodtana ha végre megmozdulna itt a lusta bagázs(lakók).

(#30931) Mate válasza mlinus (#30929) üzenetére


Mate
nagyúr

Digi-vel mit mérsz? (Dunaújváros) Én mindig az ő szerverüket használom. Stabil és kihajtja a nagyobb neteket is. 240-ig még T szerverét használtam. Náluk nagyjából jól mért, a többi sajnos nagyon kiszámíthatatlan, míg vannak amik fixen gyengék.

"Kábelnet szolgáltatók közül a UPC-nél a legjobb az ár/érték arány, ügyfélmegtartóban biztos megkapd olcsóbban."

Ezt ne kezd megint, mert még mindig túlságosan vicces kijelentés :D

[ Szerkesztve ]

(#30932) kabelmania27 válasza F_Zolee (#30930) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ügyintézőtől függ, de a mostaninál biztos kedvezőbb lenne a havidíj és vagy nagyobb csomagot adnak ügyfélmegtartóba. Tudom nem vigasztal de Invitelnél 9ért 6-10megabit+analóg tv+telefon van, azok jártak jól akik átkerültek a UPC-hez.
mate3553: Bocs akkor helyesbítek, hfc szolgáltatók közül a UPC-nél a legjobb az ár/érték arány.
kábelnet=hfc koax (euro)docsis3/2 alapú internetszolgáltatás
lan=FTTB optika=FTTH

[ Szerkesztve ]

(#30933) Mate válasza kabelmania27 (#30932) üzenetére


Mate
nagyúr

Még így sem igaz :)

Rengeteg kis szolgáltató tud jobb ajánlatot adni úgy, hogy hozza a szintjüket. Pláne ha valaki pl. 3 tv-t akar, ami UPC-nél már eléggé a húzós kategória.

Mondjuk inkább úgy, hogy a 3 nagy közül ők a legjobbak. Mert ez igaz. A T egy kalap kaki, invitel meg másképp áll és állt a dolgokhoz mindig is.

(#30934) mlinus válasza Mate (#30931) üzenetére


mlinus
őstag

Ja, digi is jó. Mindig a digi, vodafone, telenor vagy gts szerverén mérek, eddig gyakorlatilag mindig hasonló eredményt produkáltak.

(#30935) kabelmania27 válasza Mate (#30933) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mivel a UPC országos ezért országos szolgáltatókkal hasonlítom, másik kettő drágább, Invitel koax területen nem egységes a kínálat, kevés helyen van dvb-c és docsis3.

[ Szerkesztve ]

(#30936) pajibá


pajibá
tag

Azt hiszem Kassára kell utalnom a UPC díját. :W

(#30937) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Közel egy év kimaradás után ismét megjött a 80%-os Fair Use Policy mal!

(#30938) club1 válasza Intruder2k5 (#30937) üzenetére


club1
veterán

Érdemes volt bevezetni az 500 Mbps-os csomagot...

(#30939) Intruder2k5 válasza club1 (#30938) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, valóban sok gyakorlati haszna van... Igen ritka lesz az olyan előfizetési hely, ahol ezt stabilan szolgáltatni tudják majd, mint ahogy az jelenleg is látszik már! Lehet fogyóban van a kapacitás erre felé is. Bár szerencsére nekem a 60/6 nagy részben megvan, többre meg nem is vágyom jelenleg!

[ Szerkesztve ]

(#30940) mlinus válasza Intruder2k5 (#30939) üzenetére


mlinus
őstag

a 120-as és a 240-es internet is eléggé gyenge volt bevezetéskor nagyon sok helyen. :) a 120as ráadásul 4 csatornás modemekre volt ráereszteve, 1 db feltöltési csatival :D szerintem biztos bővítik az összefogott csatornák számát 500as netnél a közeljövőben.

(#30941) club1 válasza mlinus (#30940) üzenetére


club1
veterán

Ja, az lenne a tuti, ha nem is szolgáltatnának semmilyen tv-t, maradjon csak a net, hogy minél hamarabb el lehessen érni a fup-ot...

(#30942) kabelmania27 válasza mlinus (#30940) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jaja, pár évet elég visszaolvasni, több olyan hsz is volt hogy 120 80-90-el megy, mostmár a 240-is stabil, előbb-utóbb az 500-as is jobb lesz, de ahhoz frekibővítés kell amihez csökkenteni kell az analóg tv adások számát.

[ Szerkesztve ]

(#30943) kungzi válasza kabelmania27 (#30942) üzenetére


kungzi
veterán

tőlem lekapcsolhatják az összeset ;]

(#30944) Intruder2k5 válasza mlinus (#30940) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát jah, csak a sorrendet keverik ezek is össze, előbb kellene a hálózatot alkalmassá tenni a szolgáltatásra, és aztán bevezetni azt, nem pedig fordítva... Na mindegy, végül is engem ez nem nagyon érdekel, amíg nem korlátoznak be miatta, csak gondoltam megemlítem, hogy aki esetleg mostanság érdeklődik a szolgáltatásuk iránt, azért megtalálhassa ezt is, hogy azért teljesen nincs még elfelejtve a fair use policy meg a forgalomkorlát a upc-nél!

[ Szerkesztve ]

(#30945) club1 válasza kungzi (#30943) üzenetére


club1
veterán

Tőlem meg nem, mert nem annak annyi boxot és kártyát, amennyi tv-m van.

(#30946) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#30942) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha nem tűnt volna fel most csökkentették! Ja, hogy Te nem vagy UPC előfizető...

[ Szerkesztve ]

(#30947) kabelmania27 válasza club1 (#30945) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az analóg sokáig népszerű lesz, sok tévén lehet nézni, több adó sztereóban jön.
Intruder2k5: Tudom hogy volt csökkentés, úgy értettem hogy következő csökkentés...

[ Szerkesztve ]

(#30948) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#30947) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát persze, minden hónapban el kell venni néhány csatornát!

Szerencsére ilyen nem nagyon várható mostanság, hiszen még most is lehet előfizetni analóg ktv-re 12 hónap hűséggel, és azt nehezen magyarázná ki a szolgáltató bármelyik hatóság előtt, ha ma megköt egy szerződést 27 csatornával, és holnaptól 12-re csökkenti azt!

[ Szerkesztve ]

(#30949) kungzi válasza club1 (#30945) üzenetére


kungzi
veterán

szerencsére nem sokáig leszek már upc-s :P

(#30950) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#30948) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezt a konfliktushelyzetet kódolatlan dvb-c adásokkal lehet megoldani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.