Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30551) FollowTheORI válasza devil-k (#30546) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nekem régi L csomag van... 120-as net volt akkor még, most meg 240-es benne, és... 1. nem tették ingyen szó nélkül 240-be, pedig ugyanazt fizetem mint az újak kb (sőt most már majd többet mert lejárt a hűségem), 2. ha váltani akarok nagyobbra +2k nekem is.
Vagy ugye váltsam az egészet nagyobbra... azt meg nem akarom, mert ha lejár a hűség már fájdalom küszöb főlé menne az emelt összeg.
Ez van. :DDD :(

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#30552) Sanya válasza FollowTheORI (#30551) üzenetére


Sanya
nagyúr

hívd fel őket, majd kérd azt az ügyintézőt, aki a lemondásokkal foglalkozik.

Panaszold el nekik, hogy most járt arra a t-home, akik hasonló szolgáltatást nyújtanának a mostani árad alatt 2-3000 forintért, ami neked megtetszett, mert olcsóbb, kevesebbet kell fizetni ugyanannyiért, az UPC-nél neked meg, mint régi ügyfélnek többet kell izetni, mint a többinek, hasonló díjcsomagért.
Kérd meg őket, hogy ha egy szerelő jár arra, vegye fel holnap a modemet, meg a cullangokat, a bejárati ajtó mellé teszed egy kukás-zacskóba, mert nagyjából ők is így viselkednek veled.
Ezek után kérdezd meg, hogy hol tudnál panaszt tenni, mert még azt is szeretnél.

Le leszel szerelve majd egy jobb ajánlattal.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#30553) Mate válasza FollowTheORI (#30551) üzenetére


Mate
nagyúr

Még szép, hogy nem raktak át 240-be azért, mert régi Trio L-ed van. Engem se tettek át.

Régi trio L 8490-be került. Akkor még 120-as net volt benne.
Mostani trio L 10499-be kerül és 240-es net van benne.

Tehát nem ugyan azt fizeted, mint az újak.

(#30554) FollowTheORI válasza Mate (#30553) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem... mert te az újat nézted szerintem, nekem mint meglévő előfizus sose adták meg azt az árat... szóval én váltottam másikról (net+kábel -> trio) és úgy volt eddig is 12k (+HD csatornák is persze)... most ez 13k lesz. :D

Mármint persze igen, belepakoltak plussz dolgokat azóta és nőtt kb 500Ft-al a csomag ára azt hiszem, mert 9900 rémlik nekem... de mindegy is. Az a lényeg egy fullos régi csomag + L... az mostmár csak sima L + 1k a HD. Nagy változás felfelé nem történt.

(#30552) Sanya

Még meggondolom, de ez egy olyan helyen ahol amugy nincs se T se Digi és a házban kizárólag UPC van... esetleg elhiszi, ha nem látja valahol ezt a rendszerben. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#30555) mlinus válasza Sanya (#30552) üzenetére


mlinus
őstag

nem hülyék ülnek ott, tudják hogy van-e konkurencia vagy nincs. Ha nincs, akkor konkrétan mondják hogy jó, akkor holnap mennek a modemért és kész.

(#30556) Candy válasza Uthenger (#30539) üzenetére


Candy
tag

Én sem nagyon találtam benne, eddig viszont az összes rúteremben volt. Egyébként nem a default jelszóval használom, illetve tele van a ház default UPCxxxxx nevű routerekkel, szóval feltehetően nem leszek célpont, ellenben jobb lett volna, ha wifiről nem lehet elérni. Meg logikusabb, persze.

Azért köszönöm

wunderbike.postr.hu

(#30557) blakey válasza Candy (#30556) üzenetére


blakey
titán

Az miért jó ha nem éred el wifin? :F Ha nincs semmilyen eszközöd kábelen akkor odaballagsz a modemhez, csatlakozol és akkor elkezdesz "bűvészkedni"?
Védd le rendesen a wifidet és senki nem fog hozzáférni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30558) devil-k válasza mlinus (#30549) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hogy ennyiért adják. :D Jelenleg 12.965 Ft-ot fizetek mindenért. +3.800 Ft-ért adnának úgy + 240 Mbitet, hogy 2 év hűséget írjak alá... Mondjuk idén decemberben fog lejárni a hűség, majd akkor előkerül a téma megint.

- mozi bolondéria -

(#30559) Sanya válasza FollowTheORI (#30554) üzenetére


Sanya
nagyúr

Akkor műholdas TV-d lesz, illetve a munkahelyed olcsón, 5000-ért adna korlátlan T-mobilos 4g sticket.

Elégedetlenkedj, meglátod, lesz eredménye.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#30560) Mate válasza FollowTheORI (#30554) üzenetére


Mate
nagyúr

Én is régi előfizető voltam és itt sincs csak UPC. Ennek ellenére Trio csomagot engedték szó nélkül. Olyannyira, hogy ők ajánlották fel.

(#30561) mlinus válasza devil-k (#30558) üzenetére


mlinus
őstag

Hát, ennyi nekem is meg mindenkinek normális esetben. Soknak sok, de szerintem mi járunk a legjobban hogy nincs mindenkinek 500 megabites internete upc hálón.

Én egyébként azokat nem értem akiknél van digi és mégis szenvednek azzal hogy adjon a upc jobb ajánlatot.. ez kb olyna mintha bemennék a sparba és mondanám hogy az aldiban olcsóbb a tej azért adják oda olcsóbban itt is..
ha valahol jobb, akkor oda kell menni, és kész , digi egyébként is minden téren jobb jelenleg.

(#30562) devil-k válasza mlinus (#30561) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha lenne itt DIGI gondolkozás nélkül nálunk lennék, ez nem kérdés. DE, a UPC még mindig mérföldekkel jobb, mint a T-Home.

- mozi bolondéria -

(#30563) hati


hati
addikt

Van egy szerződés szerint 30-as internetes csomagom, melyet a megrendeléskor 60-nal indítottak, mondván az első 3 hónapban ingyenes, de lemondhatom, ha nem kell. Én nem mondtam le. Most úgy döntöttem, hogy megrendelem a 60-at, hogy kapjak az első 4 hónapban 120-at ingyen és majd meglátom később, de maradt 60-as a csomag. Ez az akció csak az új előfizetőknek van?

(#30564) kungzi válasza hati (#30563) üzenetére


kungzi
veterán

úgy ahogy mondod, sajnos csak az új előfizetőknek van :F

(#30565) khorvat válasza kungzi (#30564) üzenetére


khorvat
senior tag

Nekem csak azt mondja meg vki hogy az "epeniszen" kívül mi értelme van 240/20 Mbitről váltani 500/22 Mbitre ????

+2Mbit feltöltés az +10% szerintem elhanyagolahtó a 240 vs 500 pedig hiába dupla hacsak nem osztod 100 felé a neted észrevehetetlen duplázódás, kevés helyen tudsz 500Mbittel tölteni huzamosabb ideig szerintem!
Nah mind1 aki ezért több ezer forintot hajlandó pluszban fizetni az az ablakon dobálja ki a pénzét szerintem!

(#30566) kungzi válasza khorvat (#30565) üzenetére


kungzi
veterán

ezért megyek a digihez, mert olcsóbban kapom meg jóval az 1gbit-t :D na jó nekem csak 500-as lesz, de az is csak a feltöltés miatt :)

(#30567) cigam válasza mlinus (#30561) üzenetére


cigam
félisten

A tej rossz példa, mert nem mind1 milyen tej, és nem is minden boltban kapható a kedvencem.

digi egyébként is minden téren jobb jelenleg.

Jah jobb, mindenben ...
Jobb, mert a belföldi vezetékes nem 0, hanem 6,25/perc
Jobb, mert nincs mezzo, sepktrum home, Discovery, Universal, ...
Jobb, mert nincs videotéka, interneten keresztül felprogramozható felvétel
Jobb, mert ha nem tőlük bérled a boxot, 2500.-ért küldik ki a szerelőt digitális adással kapcsolatos hibabejelentésre.
Jobb, mert ha box-ot bérelnél gyakran csak egy olyan listára kerülsz fel, amin már több tucat várakozó neve szerepel.
...

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30568) devil-k válasza cigam (#30567) üzenetére


devil-k
nagyúr

"Jobb, mert a belföldi vezetékes nem 0, hanem 6,25/perc"

Ennél olcsóbbak a mobiltarifák, nem?

"Jobb, mert nincs mezzo, sepktrum home, Discovery, Universal, ..."

Ez viszont baj, hogy nincs Discovery és társai.

"Jobb, mert nincs videotéka, interneten keresztül felprogramozható felvétel"

Ma már a torrent a "divat". Senki sem szeret fizetni.

"Jobb, mert ha nem tőlük bérled a boxot, 2500.-ért küldik ki a szerelőt digitális adással kapcsolatos hibabejelentésre."

Ez így igaz, ez gáz.

"Jobb, mert ha box-ot bérelnél gyakran csak egy olyan listára kerülsz fel, amin már több tucat várakozó neve szerepel."

Ez nem igaz. Megrendeléstől (net) számítva a 3. napon nálunk (muteromnál) volt a box.

- mozi bolondéria -

(#30569) mackosajt


mackosajt
addikt

Trió L csomagra kapom +4000-ert a +260 sebességet.

Holnap jön a modem. Posta ma írta.

Érdekes, hogy van akiknek adják, van akinek nem. Igaz nekem 2 évig hűséges kell legyek.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#30570) HofiZoli válasza mackosajt (#30569) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Én is trió L-re kapom, még kérni sem kellett, ajánlották.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#30571) FollowTheORI válasza khorvat (#30565) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Vannak szituk amikor jól jön, pl 50-60 gigás játékok letöltése.

De nyilván az esetek többségében csak üresjáratban lenne (kivéve ha valaki torrentezik persze éjjel nappal).
Mondjuk én ezért nem is váltok feljebb sehova a 120ról... ezt is csak a fenti esetekben használom ki maxra... igaz, nem mondom akkor nem jönne jól hogy nem kéne órákat várni míg lejön a játék pl Steam-en vagy Originen egy újratelepítéskor. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#30572) szabogabor10 válasza devil-k (#30568) üzenetére


szabogabor10
veterán

"Ez nem igaz. Megrendeléstől (net) számítva a 3. napon nálunk (muteromnál) volt a box."

Akkor marha nagy mázlitok van...merthogy nem ez a jellemző.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#30573) kabelmania27 válasza gorkmc (#30520) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az első osztót cseréld ki kettes splitterre.
powers: Rendben vannak az értékek.

(#30574) club1 válasza cigam (#30567) üzenetére


club1
veterán

"Jobb, mert a belföldi vezetékes nem 0, hanem 6,25/perc"
Szezont a fazonnal.
A hasonló havidíjú UPC telefonomon a 6.25 Ft/perctől jóval drágább a percdíj vezetékes irányba. Ha "ingyenes" vezetékes hívást szeretnék, upgradelnem kell a jóval drágább XL csomagra (mivel 3 alapszolgáltatásom van), vagy elő tudok fizetni személyre szabott kedvezménnyel havi 5000 Ft-ért. :Y
Ez mitől ingyenes? :F

[ Szerkesztve ]

(#30575) gorkmc válasza kabelmania27 (#30573) üzenetére


gorkmc
tag

Iránycsatolt 2-es osztót vegyek vagy "sima" 2-es osztó lenne a jobb? Mi a különbség a kettő közt?

(#30576) kabelmania27 válasza gorkmc (#30575) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

2way splitter feliratút vegyél, sárga színűn kívül bármi jó pl ez ez és ez. Ha ritkán használod a tunert akkor a másik osztót is kicserélheted kettesre.

[ Szerkesztve ]

(#30577) HofiZoli válasza club1 (#30574) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Trio L-ben is 0 ft a belföldi vezetékes..

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#30578) taip válasza HofiZoli (#30577) üzenetére


taip
senior tag

Az új Trio L-ben igen, mert benne van a Nonstop M telefoncsomag.

Egyébként a Nonstop M havidíja 5000 Ft.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#30579) club1 válasza HofiZoli (#30577) üzenetére


club1
veterán

Meglévő előfizetőként tv-net-telefon alapszolgáltatásokkal is rendelkező előfizetőként ráadásul nem választhatom a Trio L-t. Bepróbálkoztam vele, leráztak, csak az xl-t választhatom.

(#30580) Handball94 válasza club1 (#30579) üzenetére


Handball94
aktív tag

Erőszakosabbnak kell lenni, lemondás menüben próbálkozni és fogják engedi, akár még kedvezőbbet is.

(#30581) cigam válasza devil-k (#30568) üzenetére


cigam
félisten

Ennél olcsóbbak a mobiltarifák, nem?

Hogy jön ide a mobil?

Ma már a torrent a "divat". Senki sem szeret fizetni.

Macera, illegális(ha meg nem töltöd vissza, ki...nak), nem mindenkinek van ncore, stb...tagságija, és semmi köze a távolról programozható felvételhez.
Torrent esetében bekapcsolom, a gépet, rákeresek, ha éppen megvan osztva elkezdem letölteni. A tékában megnézett filmnek már a végefőcíme megy, mire jó esetben letöltődött a torrent verzió. Arról nem is beszélve, hogy nincs se okostv-m, se médiaplayerem, így vagy rámásolom külső lemezre/pendrive-ra, amit aztán TV-re dugva szerencsés esetben lejátszik. Szerencsétlenebb eset, hogy még konvertálni kell olyan formába amit a tv is felismer.
A online tékában ez csak 1-2 gombnyomás, a távoson, és már nézem is. Nekem megérne pár százast ez a fajta kényelem.

Ez nem igaz. Megrendeléstől (net) számítva a 3. napon nálunk (muteromnál) volt a box.

Már bocs, de az nem mérvadó, hogy a te esetedben éppen volt ilyen eszköz. Nemrég egy Bpi(?) előfizető is panaszkodott, azt most nem találtam meg hírtelen, de egy 2014 szeptemberi hozzászólást találtam a Digi topikból:
Nem hagyott nyugodni a gondolat, ezért ma délelőtt elmentünk a miskolci DigiTV ügyfélszolgálatára, ahol kedvesen közölték, hogy a HD-boxra 2-3 hónapos várólista van! :(

club1
Oké neked nincs, de egy új L-es-nek már ingyenes. A kérdés az volt, hogy egy ("mindenben jobb")Digi-s miért menne át ahoz a csúnya drága UPC-hez. Vagyis az új előfizetőknek szóló tarifákat/ajánlatokat néztem.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30582) Zitronensaft válasza Candy (#30538) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

tiltani nem lehet,de ha megváltoztatod a belépési jelszót jó erősre,plusz a wifi is erős jelszóval van védve,nem hiszem hogy lenne félnivalód.

(#30583) Mate válasza cigam (#30567) üzenetére


Mate
nagyúr

jah jobb, mindenben ...

Jobb, mert a belföldi vezetékes nem 0, hanem 6,25/perc

Biztos, vezetékes telefont évek óta nem fogtam a kezemben.

Jobb, mert nincs mezzo, sepktrum home, Discovery, Universal, ...

Van helyette pl. digisport, ami legalább annyi embert érdekel, mint a fenti csatornák.....

Jobb, mert nincs videotéka, interneten keresztül felprogramozható felvétel

Van viszont internet és hozzá TV-go.

Jobb, mert ha nem tőlük bérled a boxot, 2500.-ért küldik ki a szerelőt digitális adással kapcsolatos
hibabejelentésre.

Havi 7.000-et spórolnék velük, lehet kibírnám az évi 1, max. 2 alkalomra a 2.500-át :D

Jobb, mert ha box-ot bérelnél gyakran csak egy olyan listára kerülsz fel, amin már több tucat várakozó neve szerepel.

2 hónap alatt spórol velük annyit az ember, hogy vegyen egy boxot, aminek nincs további havidíja, nem kell hozzá kártyát bérelni stb.

[ Szerkesztve ]

(#30584) devil-k válasza Mate (#30583) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én utálom a focit és engem nem vigasztalna, hogy Digi Sport van a Spketrum helyett. Nah, de mindegy. Ez itt OFF.

- mozi bolondéria -

(#30585) club1 válasza cigam (#30581) üzenetére


club1
veterán

Egy új L-es bő kétszer annyit fizet a szolgáltatásért egy db tv-re, mint a Digi-s 1-10 db-ra. A különbözetbe belefér havonta 1000 perc belföldi vezetékes beszélgetés. Egy listaáron havi 200 Ft-ba kerülő telefonos díjcsomagot nagyon nem illik összehasonlítani egy 5000 Ft-os díjcsomaggal. Ha a nonstop S-el hasonlítanád az korrektebb lenne, és rögtön látnád a tényleges különbséget a két szolgáltató között.

(#30586) cigam válasza Mate (#30583) üzenetére


cigam
félisten

Biztos, vezetékes telefont évek óta nem fogtam a kezemben.

Ja, és te vagy az önkéntes mérvadó? Nem az volt a kérdés, hogy a te igényeidet melyik elégíti ki jobban. Miért olyan hihetetlen/elfogadhatatlan, hogy másnak mások az igényei?! Létezik olyan aki szinte egész nap a (vezetékes)telefonon lóg

Van viszont internet és hozzá TV-go.

+pénzért számítógépen, vagy okostv-vel. Tudom, a megspórolt pénzből vegyek egy okosTV-t.(no és az alatt a "pár" év alatt míg összelyön az ára?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30587) HofiZoli válasza club1 (#30579) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Ugyanezekről az alapszolgáltatásokról módosítottam L-re. :K

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#30588) mlinus válasza cigam (#30567) üzenetére


mlinus
őstag

Aham.

Hát akkor, neked speciálisabb igényeid vannak, ami miatt a UPC kell. Ezesetben viszont el kell fogadni azt hogy ennyibe kerül - mint mindenki másnak..

(#30589) cigam válasza club1 (#30585) üzenetére


cigam
félisten

A telefonálás költségeit nem lehet összehasonlítani mással (eszközbérlés, műsorválaszték).

Hiába pár százas a havi alap díj, ha közben eldumálsz 4-6k-t.Hozzáadod tv-t (3100) internetet(3290), és máris 10-12k-nál járunk havonta, amiből kijön egy L-es csomag.

Árban nem sok változás lenne, sőt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30590) Mate válasza cigam (#30586) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem :) Arra céloztam, hogy fingom sincs diginél, UPC-nél milyenek a percdíjak, mivel évek óta nem használok vezetékes telefont.

Én elfogadom, ha valaki UPC-re vágyik. Elég szűk réteg az, akinek a csatornalistát leszámítva jobb megoldás lenne a UPC, de biztos van ilyen.

Van aki szeret harcolni ÜF-el, van aki szeret jelszinteket nézegetni, van aki szeret 2x annyit fizetni kevesebbért. Én nem tartozom ezen emberek közé, így számomra jobb lenne a digi.

(#30591) cigam válasza Mate (#30590) üzenetére


cigam
félisten

Bocsi, kicsit elragadt a lendület!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30592) Peltár


Peltár
aktív tag

Sziasztok!

Szarakszik a Netem, az Uborka nehezen kapcsolódik az UPC-hez. Ilyen még nem volt. Pilisborosjenő.
10-15 percenként rendszertelenül újraindul. A naplóban ez áll. Olyan mintha firmware lett volna frissítve és amiatt szarakodna. Valakinek hasonló a környékről? Hasonló hiba valakinek a naplóban?

Szoftververzió EVW3226_1.0.13
Hardver verzió 1.23

1970-01-01 00:00:50 [INFORMATION] Wireless driver reloading!
1970-01-01 00:01:06 [INFORMATION] Update wireless access control list!
2012-08-28 18:23:25 [WARNING] User Login Fail.
2014-11-15 00:42:07 [WARNING] Access session timeout.
2015-01-22 21:44:20 [WARNING] MDD message timeout
2015-01-22 21:44:20 [WARNING] MDD message timeout
2015-01-22 21:44:20 [WARNING] MDD message timeout
2015-01-22 21:44:20 [WARNING] MDD message timeout
2015-01-22 21:44:20 [WARNING] MDD message timeout
2015-01-22 21:44:20 [WARNING] MDD message timeout
2015-01-22 21:45:10 [WARNING] MIMO Event MIMO: Stored MIMO=-1 post cfg file MIMO=-1
2015-01-22 21:45:11 [CRITICAL] REG RSP not received
2015-01-22 21:45:11 [MINOR] TLV-11 - unrecognized OID
2015-01-22 21:45:11 [CRITICAL] Registration RSP rejected unspecified reason
2015-01-22 21:45:11 [MAJOR] T6 Timeout and retries exceeded
2015-01-22 21:45:32 [WARNING] MDD message timeout
2015-01-22 21:46:18 [CRITICAL] No Ranging Response received - T3 time-out
2015-01-22 21:46:54 [WARNING] MIMO Event MIMO: Stored MIMO=-1 post cfg file MIMO=-1
2015-01-22 21:46:55 [CRITICAL] REG RSP not received
2015-01-22 21:46:55 [MINOR] TLV-11 - unrecognized OID
2015-01-22 21:46:55 [CRITICAL] Registration RSP rejected unspecified reason
2015-01-22 21:46:55 [MAJOR] T6 Timeout and retries exceeded
2015-01-22 21:47:14 [WARNING] MDD message timeout
2015-01-22 21:49:33 [WARNING] MIMO Event MIMO: Stored MIMO=-1 post cfg file MIMO=-1

Az értékeim jók a 8/2 nálunk normális.

1 17 Locked 30600000 64QAM 5120000 ATDMA 43.50 dBmV
2 0 Unlocked 0 NONE 0 ATDMA 0.00 dBmV
3 0 Unlocked 0 NONE 0 ATDMA 0.00 dBmV
4 18 Locked 37200000 64QAM 5120000 ATDMA 42.75 dBmV

1 7 Locked 402000000 256 QAM 6952000 37.936 dB 4.07 dBmV
2 8 Locked 410000000 256 QAM 6952000 37.936 dB 4.08 dBmV
3 10 Locked 426000000 256 QAM 6952000 38.258 dB 4.75 dBmV
4 15 Locked 466000000 256 QAM 6952000 38.605 dB 3.30 dBmV
5 1 Locked 354000000 256 QAM 6952000 37.636 dB 4.04 dBmV
6 3 Locked 370000000 256 QAM 6952000 38.983 dB 3.64 dBmV
7 4 Locked 378000000 256 QAM 6952000 38.605 dB 3.33 dBmV
8 6 Locked 394000000 256 QAM 6952000 37.936 dB 3.98 dBmV

(#30593) mlinus válasza Peltár (#30592) üzenetére


mlinus
őstag

nem tud normálisan kommunikálni a modem a cmts-el. hívni kell őket.

(#30594) besaints


besaints
tag

Nekem is gond volt ma a UPC modemmel (Technicolor TC7200). Olyan, mintha meghalt volna, a LED-ek sem úgy világítottak, ahogy kell. Volt többször is kikapcs-bekapcs. Ügyfélszolgálatot is hívtam, holnap délre ígértek szervizest.

DE most pár perccel ezelőtt aztán magától megjavult (nem tudom mitől, attól-e, hogy most nem fél percig, hanem percekig volt kikapcsolva??). Le kell mondani a szervizest, hogy ne jöjjön, különben pénzbe fog kerülni? Már 21:00 után nincs is ügyfélszolgálat..

Lényeg: ez vettem észre a logban, de a legutolsó újraindításkor már nem írta ki.
Olyan, mintha firmware frissítés lett volna (de nem értem, miért csak INIT volt.)

Software Version STD6.02.11
Standards Compliancy DOCSIS 3.0

Ki lehet kézzel is kényszeríteni, hogy próbáljon frissíteni?

Más: ezt hogy lehet kikapcsolni, nem találom. Valami rejtett Service Menu is van?
Community Wi-Fi SSID UPC Wi-Free
Community Wi-Fi Status Enabled

2015-01-22 21:26:37: [Info] SW Download INIT - Via NMS
2015-01-22 21:24:08: [Info] Authorized;CM-MAC=88:f7:c7:1d:cf:b0;CMTS-MAC=00:01:5c:31:4c:8...
2015-01-22 21:24:04: [Info] TLV-11 - unrecognized OID;CM-MAC=88:f7:c7:1d:cf:b0;CMTS-MAC=0...
2015-01-22 21:24:04: [Info] WiFi Interface [wl0] set to Channel 1 (Side-Band Channel:N/A)...
2015-01-22 21:24:03: [Minor] Missing BP Configuration Setting TLV Type: 17.9;CM-MAC=88:f7:...
2015-01-22 21:24:03: [Minor] Missing BP Configuration Setting TLV Type: 17.8;CM-MAC=88:f7:...
--- -- --:--:--: [Warn] DHCP WARNING - Non-critical field invalid in response ;CM-MAC...
--- -- --:--:--: [Info] Honoring MDD; IP provisioning mode = IPv4
--- -- --:--:--: [Info] WiFi Interface [wl0] set to Channel 11 (Side-Band Channel:N/A...
2014-12-31 17:55:58: [Major] No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=88:f7:c7:1d...
2014-12-31 17:55:48: [Major] Received Response to Broadcast Maintenance Request, But no Un...
2014-12-31 17:51:50: [Major] No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=88:f7:c7:1d...
2014-12-31 17:51:34: [Major] SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire QAM/Q...
2014-12-31 17:51:02: [Major] No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=88:f7:c7:1d...
2014-12-31 17:50:46: [Major] SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire QAM/Q...
2014-12-31 17:49:55: [Major] No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=88:f7:c7:1d...
2014-12-31 17:49:36: [Major] Received Response to Broadcast Maintenance Request, But no Un...
2014-12-31 17:46:13: [Major] Received Response to Broadcast Maintenance Request, But no Un...
2014-12-31 17:46:13: [Major] SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire QAM/Q...
2014-11-19 11:23:55: [Major] Received Response to Broadcast Maintenance Request, But no Un...
2014-11-19 11:13:13: [Major] Received Response to Broadcast Maintenance Request, But no Un...
2014-11-19 11:12:41: [Major] Started Unicast Maintenance Ranging - No Response received - ...
2014-11-19 11:12:02: [Major] No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=88:f7:c7:1d...
2014-11-19 11:11:37: [Major] No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=88:f7:c7:1d...
2014-11-19 11:10:38: [Major] Received Response to Broadcast Maintenance Request, But no Un...
2014-11-19 11:10:06: [Major] Started Unicast Maintenance Ranging - No Response received - ...
2014-11-19 11:09:28: [Major] No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=88:f7:c7:1d...
2014-11-19 11:08:55: [Major] Received Response to Broadcast Maintenance Request, But no Un...
2014-11-19 11:08:23: [Major] Started Unicast Maintenance Ranging - No Response received - ...
2014-11-19 11:07:41: [Major] No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=88:f7:c7:1d...
2014-11-19 11:07:12: [Major] Received Response to Broadcast Maintenance Request, But no Un...
2014-11-19 11:06:40: [Major] Started Unicast Maintenance Ranging - No Response received - ...

Ingyen elvihető 2 hónapos fekete kiscicák... Samsung Galaxy S22 Ultra...

(#30595) Mate válasza besaints (#30594) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem fog pénzbe kerülni. Ártani nem árt, ha ránéz a rendszerre. Max. 5 perc alatt végez és zárja a hibajegyet.
Wi-Free-t telefonon lehet kikapcsoltatni ügyfélszolgálaton.

[ Szerkesztve ]

(#30596) Peltár válasza mlinus (#30593) üzenetére


Peltár
aktív tag

Szia! Jó de nem veszik fel!! :P

Amikor sikeresen egymásra találnak és végre kék a lefelé irány ledje, akkor 9-10ms a ping a bix.hu-ra, csomagvesztés sincs, illetve a speedtest.net is rendben hozza a 120/10. 4 hónapos friss kötésem van, az nem lehet gond, szerintem az Uborka is rendben van.Olyan mintha nekik állandóan resetelne a CMTS és az Uborka emiatt leesik a netről. Már ha ilyen lehetséges egyáltalán.

(#30597) besaints


besaints
tag

Nézem a UPC Wi-Fi-met (Technicolor) az inSIDer programmal:
Mit jelent az, hogy channel: 1+5 ? (Az admin-on Channel:1 van beállítva.)

Ingyen elvihető 2 hónapos fekete kiscicák... Samsung Galaxy S22 Ultra...

(#30598) besaints válasza besaints (#30597) üzenetére


besaints
tag

Ja, azt hiszem értem: ha 40MHz a sávszélesség, akkor írja így a csatornát, hogy x+y

Lehet, hogy ez a Technicolor modem sorozatosan újraindult ma nekem, mert nem sikerült a frissítés? Lehet kézzel is frissíteni, vagy csak távolról frissíthetik?

A korábbi logokat nem lehet megnézni, ugye? Csak a legutolsó boot-olás óta lévő log sorokat?
Lehet valahogy emelni a log level-t? (Info szint is be van kapcsolva, de szemlátomást szinte csak a hibákat logolja)

Ingyen elvihető 2 hónapos fekete kiscicák... Samsung Galaxy S22 Ultra...

(#30599) gorkmc válasza kabelmania27 (#30576) üzenetére


gorkmc
tag

Találtam itthon egy 2-es osztót. Valami ősi darabnak tűnik, de gondoltam kipróbálom. Beraktam az első hármas osztó helyére és ilyenek lettek a jelszintek. Ezek már jó értékek vagy vegyek egy új 2-es splittert ?

Felfelé irányuló forgalmat bonyolító csatorna állapota

Adó száma # Csatornaazonosító Zárolási állapot Frekvencia Moduláció Jelváltási sebesség Csatornatípus Teljesítmény
1 8 Locked 53200000 64QAM 5120000 ATDMA 49.25 dBmV
2 5 Locked 33200000 64QAM 5120000 ATDMA 48.25 dBmV
3 6 Locked 40000000 64QAM 5120000 ATDMA 48.75 dBmV
4 7 Locked 46600000 64QAM 5120000 ATDMA 48.50 dBmV

Lefelé irányuló forgalmat bonyolító csatorna állapota

Vevő száma # Csatornaazonosító Zárolási állapot Frekvencia Moduláció Jelváltási sebesség SNR Teljesítmény
1 8 Locked 410000000 256 QAM 6952000 35.973 dB -10.87 dBmV
2 9 Locked 418000000 256 QAM 6952000 35.973 dB -10.96 dBmV
3 10 Locked 426000000 256 QAM 6952000 36.175 dB -10.71 dBmV
4
11 Locked 434000000 256 QAM 6952000 36.175 dB -10.57 dBmV
5
12 Locked 442000000 256 QAM 6952000 36.844 dB -10.20 dBmV
6
25 Locked 450000000 256 QAM 6952000 36.610 dB -10.28 dBmV
7
26 Locked 458000000 256 QAM 6952000 37.093 dB -9.83 dBmV
8
27 Locked 466000000 256 QAM 6952000 36.844 dB -9.88 dBmV

(#30600) g.gergo válasza kabelmania27 (#30202) üzenetére


g.gergo
senior tag

Üdv! Kicserélték a modemet egy Ubee EVW3226-ra. Két év után végre elértem azt, hogy van annyi a sebesség, amennyire elő is fizettem (30/3). Ezek a paraméterek, ezek jók? Ami nem értek, hogy kb. 6x voltak már nálam kinn különböző porblémák miatt az elmúlt két évben. Az egyik kivette, a másik berakta, most per pill. megint kiszerelték a csillapítót és egy másik kettes elosztót rakott fel, aminek talán a out-ja csillapított. Talán. Ezek az értékek. A sebesség megvan, elvileg eddig nem szakadt.


[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.