Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29151) bogabi válasza Treck (#29150) üzenetére


bogabi
senior tag

Ha problémád van valakivel, akkor azt magánba intézd/intézzétek. Ez a topic nem erre való. Nem tisztem megvédeni Intruder2k5-t, de szerintem is eléggé mellé lőttél most ...

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#29152) kabelmania27 válasza csabi94 (#29143) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az a lényeg hogy amennyiben lehetséges bejövőre kell tenni egy kettes splittert egyik ágra modem másik ágat lehet osztani a tévéknek. Felesleges osztást meg kell szüntetni.
Két kettes osztó után is mehet a modem ha nem lehet átalakítani.

(#29153) Treck válasza bogabi (#29151) üzenetére


Treck
aktív tag

Nem a szemelyevel van problemam, nem is lehetne, mert nem ismerem szemelyesen. Sot, ha szemelyesen ismernem, akkor sem ide irogatnam, hogy milyen ember. Hanem - neha - a kommentjei milyensegevel. Foleg, ha mar "szakerto", akkor meg aztan teljesen elfogulatlan hozzaszolasokat varna az ember. De ez az en velemenyem, a tied meg az, amit irtal. Masoke meg megint mas. Meg szerencse, hogy minden ember mas, eleg rossz vilagban elnenk, ha mindenki egyforma lenne...

Tema lezarva reszemrol.

http://google.treck.hu

(#29154) gduck


gduck
addikt

Kellemes Ünnepeket Mindenkinek! :)

UI: Essen máááááááa hóóóóóóóóóóó :C

(#29155) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

(#29156) donmackó válasza kabelmania27 (#29155) üzenetére


donmackó
őstag

Viszont Kívánom én is!

Itt a jelszintem:

Felfelé irányuló forgalmat bonyolító csatorna állapota
Adó száma Csatornaazonosító Zárolási állapot Frekvencia Moduláció Jelváltási sebesség Csatornatípus Teljesítmény
1 3 Zárolva 52400000 64QAM 5120000 ATDMA 47.5
2 1 Zárolva 45000000 64QAM 5120000 ATDMA 47.0
3 2 Zárolva 59800000 64QAM 5120000 ATDMA 47.5
4 4 Zárolva 30600000 64QAM 5120000 ATDMA 46.8

Lefelé irányuló forgalmat bonyolító csatorna állapota
Vevő száma Csatornaazonosító Zárolási állapot Frekvencia Moduláció Jelváltási sebesség Jel-zaj arány Teljesítmény
1 8 Zárolva 466000000 256QAM 6952000 36.6 12.7
2 1 Zárolva 410000000 256QAM 6952000 37.1 13.1
3 2 Zárolva 418000000 256QAM 6952000 36.8 13.2
4 3 Zárolva 426000000 256QAM 6952000 37.2 13.4
5 4 Zárolva 434000000 256QAM 6952000 36.6 13.5
6 5 Zárolva 442000000 256QAM 6952000 36.8 13.5
7 6 Zárolva 450000000 256QAM 6952000 36.8 13.3
8 7 Zárolva 458000000 256QAM 6952000 36.7 13.2

Release the cable hounds!

(#29157) kabelmania27 válasza donmackó (#29156) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi, rendben vannak az értékek.

(#29158) Intruder2k5 válasza Treck (#29150) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Rendben Treck mester!

Akkor még a szakmaiságra visszatérve egy mondatra, igen, a kábelTV-s topikban a saját tapasztalataimat írtam le, mint azt sokan mások is teszik, de sosem állítottam ennek az ellenkezőjét! Megjegyzem nem látom a topik címében sehol, hogy UPC technikusok részére fenntartott zárt szakmai fórum lenne! Mondjuk lehet jobb is, mert ha olyanokkal van feltöltve az említett szolgáltató, akik az 500-as nethez háromszor is kiírják az Ubee modemet, majd miután már az előfizető megkérdezi a technikust, hogy szerinte mégis miként fog átjönni adott eszközön a kérdéses sebesség, az meghúzza vállát, és azt mondja, nem tudom! Nálam is volt régebben javítani olyan technikus, aki megállapította, hogy állítani kellene az erősítőben a visszirányon, felmászott az oszlopra, majd le is jött azzal, hogy ő ezt inkább nem piszkálja, mert a visszirány elég kényes dolog! Szóval ennyit a szakmabéliekről, persze mindig tisztelet a kivételnek! Tudod ez itt egy olyan topik, ahol előfizetők is leírják a tapasztalataikat, még akkor is ha azok esetlegesen negatívak, ellenvéleménynek pedig itt van kábelmánia27 (írom ezt maximális tisztelettel ránézve, minden hátsó gondolat nélkül, hiszen ez az Ő véleménye, én azt is tiszteletben tartom) de majd Ő magasztalja a UPC-t, persze Ő még csak nem is tapasztalatból, mert ugye nem az előfizetőjük!

Részemről is befejezve a téma!

[ Szerkesztve ]

(#29159) Zwitter válasza Intruder2k5 (#27943) üzenetére


Zwitter
tag

Nah végre kiderült mi a gond.

Annyi volt a baj, hogy én nem tudtam pontosan mi az a Bridge mód, és hogy azt nem lehet routerként használni. Szépen ment tovább a szervergépem, meg a sajátom is, és az IP címek egyfolytában ütköztek (vagy mi), így a modem folyamatosan újraindult. Ekkor döbbentem rá, hogy miért ajánlottátok azt az ASUS routert mellé: mert csak azzal működik. Ezzel lehet kicselezni az Ubee szar router üzemmódját...

De nem a ti hibátok, nem tudhattátok, hogy Én nem vagyok eléggé képben. :U
Ettől függetlenül köszönök minden segítséget!

***

Nade lényeg a lényeg, minden kiderült, és most már csak egy routert kell vennem. :)

Amúgy tegnap újra raktam a gépet, mert elegem lett a Win8-ból. Egyértelműen kiderült, hogy Win7 alatt nem kell beállítani a DNS portokat, csakis Win8 alatt. Amúgy UPC technikus mondta is, hogy a Win8 az egy romhalmaz...

(#29160) Intruder2k5 válasza Zwitter (#29159) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A lényeg az, hogy az ünnepekre legalább rendbe jött, és úgy működik, ahogy Te szeretnéd! Reméljük most már nem lesz vele gond... :)

[ Szerkesztve ]

(#29161) AtHoS válasza Zwitter (#29159) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Amúgy UPC technikus mondta is, hogy a Win8 az egy romhalmaz..."

Szakértés szakértőtől...álá köszönjük emese. Megyek törlöm is le a win8-at, bár nincs vele gondom nem tegnap óta, de upc technikus megmondta ez egy sz.r, úgyhogy... ;]

read-only mode on the forum

(#29162) mlinus


mlinus
őstag

Mondjuk, azon én is néha elgondolkodom, hogy ide nagyrészt csak panaszokat írok, illetve nem is, mert igazából csak tapasztalatokat, de azok negatívok :D

mondjuk, egy fórum erre való. Nem igazán van értelme minden nap beírni hogy "fú, ma úgy működött a szolgáltatás mint ahogy kell!" mivel ez nem érdekes és nem is lehet megvitatni.

Másrészt, szerintem sokan nincsenek tisztában azzal, hogy milyen nagy a upc és hogy mennyi cmts-e vagy különböző hálózata van. Ebből szokott néha kialakulni az az adok-kapok hogy "hát nálam hibátlan, biztos te csinálsz valamit rosszul mert nálam hibátlan a sebesség!" vagy a "naés? minek a 240mega? mé nem elég a 160?" (bár mostanában már a 240 mega tökéletesen elfogadott, és ésszerű, hiszen van már 500 megabit is, most már az a ciki :)

szóval lényeg a tolerancia. Digi topik is tele van panasszal, pedig elvileg az a legjobb dolog a világon! ;]

(#29163) Intruder2k5 válasza mlinus (#29162) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ámen! :)

De akkor írjunk pozitívat is, nem csinálok én titkot abból se ha van, csak ritkán van! Tegnap mint azt írtam is, kértem második box-ot, és ma jött az sms a postától, hogy a upc feladta a nevemre, tehát részükről tényleg gyorsak voltak, most már csak az sms második fele a kérdés, hogy valóban kézbesítik-e a következő munkanapon, de ha nem is, ez már a posta sara lesz! Na nem mintha olyan rohadt sürgős lenne, nekem ráér januárban is...

[ Szerkesztve ]

(#29164) SzGee


SzGee
aktív tag

sziasztok, nemrég költöztem upc-s helyre, és a következő problémám van
a upc által biztosított modemen wifi-n keresztül használom a netet, és az a gond, hogy kb fél-egy percenként random 1-2 mp-ig elveszti a wifi jelet a telefon, majd újracsatlakozik
így se netrádiót, se voip-ot nem igen tudok használni, mert gyakorlatilag így hallgathatatlan a dolog
ezt csak az utóbbi időben csinálja, eddig nem tűnt fel
mi lehet a probléma, mit tudok vele csinálni?

If you leave me, can I come, too?

(#29165) Intruder2k5 válasza SzGee (#29164) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ubee HGW-d van?

Jó lenne megnézni a környezetet inSSIDer 3 programmal, mert lehet csak interferencia miatt váltogat a HGW! A látottak függvényében majd próbálj meg 1-11 közti csatornát választani, mert sok eszköz a 12-13-mat nem támogatja, és első körben legyen 20MHz a Channel Width!

(#29166) Peltár válasza F_Zolee (#29129) üzenetére


Peltár
aktív tag

Nekem volt egy hónapig 7 perc a boot-idő, egy hónap után megjavult. A két perc simán jó!!

(#29167) SzGee válasza Intruder2k5 (#29165) üzenetére


SzGee
aktív tag

igen, ezeket már megnéztem, most beállítottam 8-ra a channel-t, 20-mhz-re A width-ot de sajna nemigen javult a helyzet, elvileg 8-as channel-en az egész házban senkinek sincs a modemje, és így is random ledob a hálózatról

Ubee EVW3226 - a modem

most a laptopot is wifiről üzemelem, de ott nem vettem észre a szakadozást, lehet hogy a telefon(ok) wifi vevőjével van valami gubanc?

[ Szerkesztve ]

If you leave me, can I come, too?

(#29168) F_Zolee válasza Peltár (#29166) üzenetére


F_Zolee
veterán

Az se lehetett rossz. Akkor még jó, hogy nincs ssd a gépben, mert netre kellene várni. :D

(#29169) Intruder2k5 válasza SzGee (#29167) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ezek hallatán kizárásos alapon igen! Amennyiben a HGW lenne gázos, úgy kivétel nélkül minden eszközön szakadnia kellene a netnek!

(#29170) SzGee válasza Intruder2k5 (#29169) üzenetére


SzGee
aktív tag

közben úgy néz ki megoldódott a gond (kopkop), nem indítottam újra a modemet, miután átállítottam a csatornát
most reset után kb 5 perc alatt állt fel a rendszer, és nem szakad egyik eszközzel se
valószínűleg az lehetett a gond, hogy mindenki a 6-os csatornát használta a közelben (az enyém is) és az interferencia okozhatta a szakadást

köszi a segítséget

If you leave me, can I come, too?

(#29171) Peltár válasza F_Zolee (#29168) üzenetére


Peltár
aktív tag

Nálam ez a 7 perc alapból járt mint új előfizetőnek. :) + a 8/4 helyett a 8/2 , de ez még mindig jár. Viszont helyi sajátosság ha minden igaz.. Nyugodtabb lennék a 8/4 felállással mert csak.. :P Viszont csak netem van, az meg általában szépen megy. Uborka + bridge + ASUS U18 párosításban. A 7 perc az dühítő volt, ez a mostani 1.5-2 perc
száguldozás.

Mindenkinek Békés Boldog Karácsonyt Kivánok! ( A kereskedelemben és vagy ügyfélszolgálaton dolgozó, tehát embernek látszó létformákkal foglalkozó sorstársaknak kitartást és normális vevőket, ügyfeleket kívánok. A normális vevőknek és ügyfeleknek sok-sok köszönet hogy Ők normálisak. :R

(#29172) SzGee


SzGee
aktív tag

komolyan kezd elegem lenni a upc-ből
az mitől lehet, hogy a stream és a torrent megy rendesen, de nem tudok megnyitni egyetlen honlapot sem, csak modem reset és kb 5 perc restart után, majd kb egy óra után megint ugyanez
reset után pedig kb 4 perc után a külföldi oldalakat megnyitja, a magyarokat meg nem, arra még kb 1 percet várni kell
mi lehet a gond ?
tapasztal valaki hasonlót? bp XVII ker

If you leave me, can I come, too?

(#29173) pjen válasza SzGee (#29172) üzenetére


pjen
félisten

Szintén 17.kerület nálam minden rendben.

(#29174) kabelmania27 válasza SzGee (#29172) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyenek a modem értékek?

(#29175) Zwitter válasza AtHoS (#29161) üzenetére


Zwitter
tag

Najó, kicsit túloztam, nem ezt mondta konkrétan, csak mondta, hogy azzal folyton szarakodnia kellett internet ügyben. Mindig volt vele valami gebasz, hol volt net, hol nem, hol akadt... stb.

Most, hogy megszabadultam tőle, örülök, mert végre stabil a rendszer. A témája viszont hiányozni fog, az nagyon tetszett. :U

(#29176) mlinus válasza SzGee (#29172) üzenetére


mlinus
őstag

upc dns-t használsz?

(#29177) AtHoS válasza Zwitter (#29175) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nincs ott akkora gebasz win8.1 témában, ahogy sokan beállítják. 1-2 dolog lehetne értelmesebben is kialakítva, de összességében nincs vele probléma. Mint minden win esetében legális forrásból származó telepítőt kell használni és nem mindenféle valaki által mókoltat, na meg ugye az sem árt, ha van meghajtóprogram a használni kívánt cuccokhoz. Egyébiránt nem nyújt olyat a win8.1, hogy win7-et fejvesztve kellene cserélni miatta. Én mondjuk nem térek már vissza róla win7-re....

read-only mode on the forum

(#29178) Zwitter válasza AtHoS (#29177) üzenetére


Zwitter
tag

Én megvettem a Win8-at, de ugyanazokat a hibákat produkálta, mint amikor warezelt verziót használtam.

Folyamatosan kékhalálokat dobott ki azzal a dumával, hogy "DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL (program_neve.sys)", + több játék egyszerűen nem bírt normálisan elfutni rajta. War Thunder indításánál pl. egyfolytában errorozott meg lefagyott a gép...

[ Szerkesztve ]

(#29179) club1 válasza Zwitter (#29178) üzenetére


club1
veterán

Ilyenkor meg kell nézni, melyik hardverhez tartozik az adott sys fájl, el kell látogatni a hardver gyártójának weboldalára, onnan le kell tölteni az új eszközmeghajtó szoftvert (ha van), majd telepíteni és újraindítani a gépet.

(#29180) Zirowe válasza Zirowe (#28367) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Múltkori javítás margójára: a szerelő szerint ugye jó volt a telefon, bár recsegett, mint állat, halk volt és 15 percenként csengett egyet, de szerinte jó volt, a mi készülékünk a hibás, függetlenül attól, hogy a net problémák előtt rendben volt.
Aztán rá 1-2 napra teljesen elsüketült a vonal.

Voltunk bent hétfőn upc-nél, vittük a telefont is, érdekes módon az ügyfélszolgálati ponton tökéletesen működött a készülék, ma reggelre időzítették a második szerelést.
Jött megint egy rendkívül okos szerelő, aki elkezdett mindenkit hibáztatni a szar telefonért, persze mindenkit a upc-n kívül, és megint jött a dumával, hogy a telefonvonal tökéletes, a készülék a szar, mi meg úgyse értünk hozzá és tuti mi basztunk el vmit.

Nagy veszekedés után hajlandó volt végre kicserélni a modemet, amit már első szereléskor meg kellett volna ejteni, hiszen a központban is megállapították, hogy a modem a hibás, de persze ezek mindig okosabbak.
És láss csodát, modem csere után a telefon, ami a két szaki szerint szar volt, tökéletes.

Mind ehhez csupán jó sok telefon, két "fantasztikus" szagember, sok veszekedés és egy ügyfélszolgálati vizit kellett, no meg 13 nap telefon nélkül és egy 24-ei reggeli javítás kellett. :U

Már komolyan gondolkodom a upc kötbérezésén arra a 13 napra, amikor nem volt telefonunk.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#29181) Geree


Geree
senior tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy találkozott-e valaki olyannal, hogy közvetlenül a modemről - nyilván kábellel - lassabb a net, mint a routerről.

Konkrétan:
Cisco EPC3208 --> Notebook: ~90-95 Mbps
Cisco EPC3208 --> Tplink 1043 --> Notebook: ~160-170Mbps
Cisco EPC3208 --> Tplink 1043 --> Tplink switch --> Notebook ~160-170Mbps

Nyilvan tobbszori meres alapjan, tobb szerverrol (speedtest.net) alapjan.
A Tplink 1043-on DDWRT szalad de semmi fancy feature nincs bekapcsolbva.

A net 240-es, most lett upgrade-elve. (btw. a torrent szűrve van? sehogy sem bírtam most 1,5 MB/s fölé menni..pedig az lenne az igazi speedtest :) )
Ötlet / magyarázat? :)

SZERK:
A ~90-es limit megfelelne a 100Mbit-es határnak, de mindenhol Cat5e kabel van es a notebook felol mindig ugyanazzal a kabellel teszteltem.

[ Szerkesztve ]

a friend in need is a friend indeed

(#29182) club1 válasza Geree (#29181) üzenetére


club1
veterán

Notebook oldalon ki kell írnia a Windows-nak a helyi kapcsolat tulajdonságainál, hogy épp mekkora sebességet sikerült a halókártyának a másik eszközzel leegyeztetnie. Ha 1,0 Gbps-t ír, akkor OK, de ha 100 Mbps-ot, akkor a mért sebesség csak akkor lesz több, ha sikerül végül összehoznod az 1 Gbps-os kapcsolatot.

(#29183) Geree válasza club1 (#29182) üzenetére


Geree
senior tag

jogos. Oszinten szolva ezt elfelejtettem nezni eddig.. most kiprobaltam egy masik (sima cat 5-os) kabellel es osszejott Gb-en es jott is a 200+ Mbps... szoval valoszinuleg kabel mizeria, de azert furcsa.

a friend in need is a friend indeed

(#29187) Zwitter válasza club1 (#29179) üzenetére


Zwitter
tag

Tudod ki fog ezzel hülyéskedni, de köszi az infót.

(#29188) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Valaki tud arra vonatkozóan információval szolgálni, hogy az új modemen lévő usb 3 port mi célt szolgál? Próbálom akár nyomtatószervernek beállítani, de egyelőre úgy tűnik, hogy nem lehet.....

"in medias res"

(#29189) Intruder2k5 válasza Csabroncka (#29188) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A UPC minden eszközén letiltja az USB portot, így ezen az eszközön sincs másképp!

(#29190) Csabroncka válasza Intruder2k5 (#29189) üzenetére


Csabroncka
addikt

Értem, gondolom a buherálások elkerülése végett....

"in medias res"

(#29191) Intruder2k5 válasza Csabroncka (#29190) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az oka már részletkérdés, van aki szerint ez, van aki szerint meg az, a lényeg, hogy nem megy egyik eszközön se az usb port! Van amelyiken telefontöltésre még jó, de van ahol már arra se...

(#29192) mlinus


mlinus
őstag

Sok megabitben gazdag, kicsi pinges, és ubee mentes karácsonyt minden topiklakónak!

mondjuk legyen ilyen minimum! :D

(#29193) Yipman1 válasza mlinus (#29192) üzenetére


Yipman1
csendes tag

Köszi :) viszont!!!! :D

(#29194) HofiZoli válasza mlinus (#29192) üzenetére


HofiZoli
senior tag

500-as net, cisco-n :D :D

Békés, boldog karácsonyt minden topictársnak ;)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#29195) paulikg


paulikg
csendes tag

240-es net ubee

Boldog karácsonyt mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#29196) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Lemértem én is a 30-as netem uborkával. Most figyeltem, hogy full letöltésnél kicsit "sikít" az elektronikája. :D :F

(#29197) kabelmania27 válasza Yipman1 (#29193) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

0pinges kapcsolat :)
Milyenek a jelszint értékek?

[ Szerkesztve ]

(#29198) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

Békés Boldog Karácsonyt Kívánok!

(#29199) Yipman1 válasza kabelmania27 (#29197) üzenetére


Yipman1
csendes tag

Downstream Channels:

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: -0.6 dBmV 40.3 dB
Channel 2: -1.1 dBmV 40.1 dB
Channel 3: -0.7 dBmV 40.6 dB
Channel 4: -1.2 dBmV 40.4 dB
Channel 5: -1.1 dBmV 40.4 dB
Channel 6: -1.0 dBmV 40.1 dB
Channel 7: -1.1 dBmV 38.4 dB
Channel 8: -1.1 dBmV 39.5 dB

Upstream Channels:

Power Level:
Channel 1: 47.2 dBmV
Channel 2: 45.9 dBmV
Channel 3: 46.9 dBmV
Channel 4: 46.4 dBmV

(#29200) mlinus válasza F_Zolee (#29196) üzenetére


mlinus
őstag

már bánom hogy nem próbáltam ki az 500as neten ubeen :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.