Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30351) ariel96 válasza kungzi (#30349) üzenetére


ariel96
tag

Amikor megcserélem a modemeket, az mindig egy tortura.

(#30352) ariel96 válasza mackosajt (#30348) üzenetére


ariel96
tag

Amikor kicsi volt a forgalmam, akkor volt lassú a NET-em. Aztán a barátnőm átjárt a fiával moziszni, és letöltöttem mindent, amit kértek HD-ben. 2013. januárjában kezdtem torrentezni, azelőtt alig használtam a NET-et, és akkor is fizettem.
Mindenesetre úgy érzem épp eleget fizetek azért, hogy kapjak is valamit.
Ráadásul alig volt 1-2 film, ami engem is lekötött. Mindig másnak töltök le.

[ Szerkesztve ]

(#30353) mackosajt válasza ariel96 (#30352) üzenetére


mackosajt
addikt

De te most panaszkodsz a lassításra.
Most cserélgeted a modemet, elmondásod alapján most vagy "fenyegetve" és korlátozva.

Az, hogy szerinted eleget fizetsz, nem jelent semmit. UPC-vel szerződtél, ÁSZF-et elfogadtad.
Ha baj van a kapcsolattal, be kell jelenteni hibára, nem cserélgetni a modemet.

jah, szólok, a szerkesztést ha 5 percen belül vagy, nem baj, ha használod ;)

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#30354) devil-k válasza mackosajt (#30353) üzenetére


devil-k
nagyúr

[link] :DDD

(#30355) ariel96

.... Erre már nem tudok mit mondani. Ne haragudj. :( Te nem megoldani akarod a problémát, hanem ugyanazt ismételgeted mióta.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#30355) ariel96 válasza mackosajt (#30353) üzenetére


ariel96
tag

A UPC korlálannak mondta a NET-et, sehol nem említették a 300GB-ot! Valamikor 2014 tavaszán az emaileket követően kezdtem kutakodni, és a legvégén az apróbetűs részben találtam meg ezt a 300GB-os limitet. 300 GB adatforgalmat pedig igen könnyen el lehet érni 120/10Mb/s-es NET-tel. Ha 30Mb/s letöltési sebességem lenne, nem kellene aggódnom az adatforgalmam miatt. Miért kellett rábeszélniük (kedvesen hűségnyilatkozattal) erre a gyors NET-re????

Különböző embereknek, különböző kérdésekre válaszoltam, ezért nem írtam egybe az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#30356) Zitronensaft válasza ariel96 (#30352) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Minek kell cserélgetni a modemet?? Epc 2203at a kukába,használni a másikat kell(ene)

Plusz elég rejtélyes ez a korlátosdi...itt szerintem vannak páran akik nem spórolnak az adatforgalommal,mégsem korlátozzák őket.
A napi,heti többszöri modemcsere viszont lehet hogy beakasztja a rendszert...

[ Szerkesztve ]

(#30357) Intruder2k5 válasza ariel96 (#30355) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tudod linkelni, hogy hol van korlátlannak hirdetve a UPC net? Bár ha belegondolsz, még így sincs korlátozva, hiszen a lassítás után is annyit tölthetsz, amennyi jól esik!

[ Szerkesztve ]

(#30358) mackosajt válasza ariel96 (#30355) üzenetére


mackosajt
addikt

De nem vagy lassítva, és nem is hiszem, hogy voltál valaha.
Ezt értsd meg.
Saját magad korlatozod magad a modemmel.
Ha lekorlatoznak, nem mersz 40 megabitet.

Illetve tartottak fegyvert a fejedhez, hogy alaird a nagyobb netet?

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#30359) UnSkilleD válasza Zitronensaft (#30356) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

ha meg ugye nem jo az ED3as modem akkor hibára be kell jelenteni nem kicserélem a régire...

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#30360) HofiZoli válasza ariel96 (#30355) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Mutasd már meg mikor voltál lekorlátozva? :F Írogatsz itt össze-vissza nagyobbnál nagyobb sületlenségeket, ami nem lenne baj de egyáltalán nem hallgatsz itt senkire. Pedig ennek a topiknak a 99,9%-a jobban vágja a témát mint te.. Modemcserélgetésről meg ennyit: minek piszkálod azt amihez tök süket vagy? :W

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#30361) ariel96 válasza Intruder2k5 (#30357) üzenetére


ariel96
tag

Amikor szerződést kötöttem velük, akkor korlátlannak hirdették a NET-et. Azóta többször változott az oldaluk. Egy időben a "média tanácsra"???, és ezzel kapcsolatos rendeletekre is hivatkoztak. Amikor legutóbb benéztem az oldalra, akkor már jól láthatóan kiírták a 300 GB-os limitet. A UPC is az aktuális kormányrendeletek szerint változtatja a feltételeit. A mobil szolgáltatók is gyakran küldözgetnek SMS-ket a változtatások miatt.
Lehet, hogy végül nem lesz sem NET, sem kábel TV előfizetésem. Csak azt sajnálom, hogy parketta helyett egy 55"-os Sony LED TV-t vettem. Mennyivel többet dobott volna a hangulatomon a parketta. Rádiót is lehet hallgatni. Igazából nem is szoktam TV-t nézni. A teremtés koronája nézi mellettem az amerikai focit, és az akció filmeket. :U

(#30362) szabonagyur válasza ariel96 (#30355) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amúgy ki kényszerít téged, hogy mivel gyorsabb lett a neted akkor még többet tölts? Vagy ha 30Mbit lenne megbírod állni, hogy ne mindent tölts de így, hogy 120 már nincs megállás? Ez elég hülye indok. Ahogy írták sokan új modemet vissza és használd amit adtak, ne a régivel szórakozz.

(#30361) ariel96: már ne is haragudj de tipikus példa vagy, nem kellett a gyors net de előfizettél, nem nézel TV-t de TV-t vettél méghozzá jó nagyot.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#30363) mackosajt válasza ariel96 (#30361) üzenetére


mackosajt
addikt

Én nem kapok smseket a mobilos szolgaltatomtol.
Upc is régóta tartja ezt a 300 gigat az aszfben.
Beszéljünk a huvelygombarol... Lassan mindent megtudunk, csak azt nem, miért nem hibára jelentetted le, a modem cserelgetes helyett.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#30364) Intruder2k5 válasza ariel96 (#30361) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Amikor szerződést kötöttem velük, akkor korlátlannak hirdették a NET-et."
Hol? Szóban? Annak sosem szabad hinni, csak amit leírva látsz! Ja, hogy Te más feltételekkel kötöttél szerződést, mint ami jelenleg van a honlapon? Semmi gond, akkor ez ott kell legyen a szerződésedben is, hogy korlátlan! Vedd elő, mutasd be, és hivatkozz rá!

A fenyegető leveleken kívül kaptál olyat is, amiben konkrétan leírták, hogy "mától" korlátozva vagy? Ha nem, akkor hallgass a többiekre, kösd be az új ED3 HGW-t, és ha nincs meg a sebesség, akkor jelentsd be a hibát, a hibajegyet pedig addig ne engedd lezárni, amíg nem javítják meg!

[ Szerkesztve ]

(#30365) Zitronensaft válasza ariel96 (#30361) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Szerintem minden szolgáltatónál van forgalmi korlát,legalábbis az ÁSZF103.oldalának lap alján,apró betűvel. De nem szokták alkalmazni.
A másik,hogy én ugyan hülye vagyok a torrenthez,de tudtommal be lehet állítani sávszélesség limitet,tehát ha 1500gb-es neted lenne,akkor is szabályozhatod,hogy mennyivel töltsön a torrent. Bár meggyőződésem,hogy a problémádnak köze nincs a forgalmi korlátozáshoz....

(#30366) ariel96 válasza szabonagyur (#30362) üzenetére


ariel96
tag

A kedvesemnek TV kellett. Én legszívesebben kivágnám az udvarra. Ő szórakozik, én pedig unatkozom. A lényeg, hogy kidobom a pénzt az ablakon, és cserébe még csesztetnek is.

[ Szerkesztve ]

(#30367) Zitronensaft válasza ariel96 (#30366) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Ez meg már egy másik topic...

(#30368) HofiZoli válasza ariel96 (#30366) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Á, semmi ;] :P :B :B

[ Szerkesztve ]

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#30369) mackosajt válasza ariel96 (#30366) üzenetére


mackosajt
addikt

Mi meg nem unatkozunk.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#30370) str8


str8
tag

Napok óta néha akadozik a facebook, a youtube és néha más google szolgáltatások is. Ez egyedi hiba vagy ti is tapasztaltok hasonlót?

(#30371) Intruder2k5 válasza str8 (#30370) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, én nem! A google.hu pedig remekül bejön... :)

(#30372) ariel96 válasza mackosajt (#30363) üzenetére


ariel96
tag

Emailt írtam, amire nem kaptam választ. Tegnapelőtt telefonon az ügyfélszolgálatnál megérdeklődtem, pontosan mikor telik le a hűségnyilatkozat, és azzal a nappal minden szolgáltatást lemondok. :) :R

[ Szerkesztve ]

(#30373) devil-k válasza str8 (#30370) üzenetére


devil-k
nagyúr

Cache ürítés? CCleaner!

- mozi bolondéria -

(#30374) str8 válasza Intruder2k5 (#30371) üzenetére


str8
tag

Nekem a google.hu is "várakozás a szerverre:"-t dob és csak egy 10-15 sec után tölt be. Gondoltam, hogy böngésző cache, cookie vagy valami hasonló, de ürítve sincs változás. És most már iPaden is küszködök vele...
Néha jó, néha meg idegesítően sokat kell várni :(

(#30375) Intruder2k5 válasza str8 (#30374) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Állíts be Google DNS-t!

(#30376) str8 válasza Intruder2k5 (#30375) üzenetére


str8
tag

Gépen már tegnap megcsináltam, ez sem segített.

De most lehet hogy rájöttem a hibára. Ubee modemem van és router módban van. A gépen pedig ment a háttérben nagyon minimális, 1-2 kB-os sebességgel néhány torrent. Kilőttem, és mintha megtáltosodott volna minden. Lehet, hogy csak véletlen egybeesés, de most jónak tűnik...

(#30377) kabelmania27 válasza str8 (#30370) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg a modem értékeket.

(#30378) omarion23


omarion23
tag

Sziasztok!

A helyszín Nyíregyháza, szolgáltató UPC, csomag Fiber Power 30. Router: technicolor tc7200.

Torrentezni szeretnék.
Egyelőre mobilról próbáltam csak ki (LG G3), laptopról jövőhéten lesz lehetőségem.

Az a helyzet a mobilon, hogy ugye letöltöm a torrent file-t, megnyitom, megadom a Play áruházból letöltött utorrentnek, hogy hova mentse. Elindul, felmegy kb 3MB/s-ig, aztán lecsökken pár kB/s-re. és onnantól semmi. Megáll az egész.

Laptopon nem tudom, hogy viselkedne.

Hallottam, hogy a UPC korlátozza/korlátozhatja a torrentezést.

Tudna valaki nekem segíteni, hogy hogyan tudnám megoldani egyelőre mobilon a problémát?

Köszönöm!

(#30379) Zitronensaft válasza omarion23 (#30378) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Modem menüjében kapcsold ki az energiatakarékos wmm opciót.
192.168.100.1-en tudsz belépni a modembe.

(#30380) jozsef8 válasza gduck (#30235) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Ebből sok nem derült ki. Te hol látsz 150 MB/s feltöltést? Az UPC jelenleg legnagyobb feltöltési sebessége 2,5 MB/s. Köze nincs a 150-hez. :)

(#30381) HofiZoli válasza jozsef8 (#30380) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Olvasd és értsd amit mond. PERCENKÉNTi feltöltésről beszélt :)

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#30382) balage25 válasza jozsef8 (#30380) üzenetére


balage25
senior tag

2.5MB/s*60=150MB/perc ahogy írta is gduck

(#30383) jozsef8 válasza balage25 (#30382) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Igen tényleg annyit írt. De az is kevés. Ha youtube-ra töltök fel, iszonyú lassan megy fel 5 GB feletti videók esetén meg főleg.

(#30384) Miska0330


Miska0330
tag

Egész jó a UPC-nek ez a netes ügyfélszolgálat. Rámentem a szolgáltatások lemondására. Bepipáltam, hogy a +120 Mbit -es felárat lemondom. Rámentem a mentés gombra. Kb 5 másodperc eltelik, utána újraindult a modem és már 120 mbit le 10 megabit fel. Mindez vasárnap este fél 11-kor. ;)

(#30385) Tommy1982 válasza Miska0330 (#30384) üzenetére


Tommy1982
tag

Nálam My Prime lemondás ennyi ideig tartott :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30386) Miska0330 válasza Tommy1982 (#30385) üzenetére


Miska0330
tag

Igen! Látom nálad is gond nélkül ment. ;)

(#30387) str8 válasza kabelmania27 (#30377) üzenetére


str8
tag

Azokkal nincsen gond amióta beállították a nyáron. (lefele: 8.5-9.5 dBmV, fölfele: 39.25-40.25 dBmV mindegyik csatornán.)

Szerintem a torrent és az Ubee kettőse lesz a ludas :U

(#30388) mlinus válasza str8 (#30387) üzenetére


mlinus
őstag

nem hiszem hogy a torrent vagy az ubee szelektíven csak a google dolgokat nem szeretné, vagy máshol is jelentkezik a probléma akkor?

egyébként igen, az Ubee router módban tud nagyon furcsa dolgokat művelni, pl feltöltés közben 3000-ra ugrik a ping.. :DDD

(#30398) korcsillio


korcsillio
őstag

Üdv.
Upc wi-free kikapcsolható valahogy?

(#30399) devil-k válasza korcsillio (#30398) üzenetére


devil-k
nagyúr
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.