Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30201) mlinus válasza g.gergo (#30200) üzenetére


mlinus
őstag

Szia, ez a 15-30 mp-s szakadás is amiatt van, hogy régi docsis 2 modemed van és csatornát vált néha.

Szerintem panaszkodj. Mondd, hogy lassú, hogy néha megszakad egy percre, kihagy, stb. A lényeg az hogy konkrétan mondd el nekik hogy mi a problémád, mert ha csak modemcserét kérsz, akkor valószínűleg tényleg leráznak :DDD

(#30202) kabelmania27 válasza g.gergo (#30197) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Elfogadható, ettől független nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve (FAM/Attenuator felirat) csillapító.

(#30203) g.gergo válasza kabelmania27 (#30202) üzenetére


g.gergo
senior tag

Csillapító: 6 dB (Fam-6) PCT elosztóval. Jah és csak netem van. Holnap leadom hibára, mert már kurvára unom.

(#30204) kabelmania27 válasza g.gergo (#30203) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Vedd ki a csillapítót lehet az alacsonyabb adásitól megjavul.

[ Szerkesztve ]

(#30205) Intruder2k5 válasza mackosajt (#30195) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Összecsinálhatták magukat az ijedtségtõl, hogy sok kötbért kell majd fizetniük, mert megcsinálták a sebességmérőt! :)

[ Szerkesztve ]

(#30206) mackosajt válasza Intruder2k5 (#30205) üzenetére


mackosajt
addikt

Ha már egyszer facebookon reklámozzák, illő megcsinálni.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#30207) club1 válasza pjen (#30198) üzenetére


club1
veterán

Kizárt dolog. Ha lefelé váltasz és tudatod velük, hogy maradni akarsz, olyan árat szoktak mondani, hogy ne akarj lefelé váltani. Kivéve persze, ha van normális konkurencia.

[ Szerkesztve ]

(#30208) club1


club1
veterán

Elmehet ez az egész bagázs a fenébe. Újabb 3.7%-os emelést jelentettek be a számlámon, az utolsó emelés 10 hónapja volt. A leggázabb a dologban, hogy az alábbi szöveggel jelentik be az emelést:
Tisztelt Ügyfelünk!
Hűséges ügyfelünkként a jövőben is a listaárhoz képest jelentős kedvezménnyel veheti igénybe szolgáltatásainkat.
Nyilvántartásunk szerint Ön jelenleg határozatlan idejű szerződés keretében, visszavonásig érvényes kedvezményes havidíjon veszi igénybe szolgáltatásainkat. Eddigi hűségét értékelve azonban a továbbiakban az itt feltüntetett új, az eredeti szerződésében meghatározott listaárnál jelentősen alacsonyabb, szintén kedvezményes havidíjon biztosítjuk Önnek szolgáltatásainkat. A kedvezményt – mely visszavonásig érvényes - határozatlan időtartamú szerződés keretében nyújtjuk. Ehhez nem szükséges újabb elkötelezettséget vállalnia. A kedvezményekről, és az Önt megillető jogokról az Általános Szerződési Feltételek 7.1.5 és 12.2 pontjaiban tájékozódhat. Az ÁSZF megtekinthető a http://www.upc.hu/rolunk/szerzodesi-feltetelek/ weboldalon és ügyfélszolgálati irodáinkban. Reméljük, hogy elégedett szolgáltatásainkkal, melyekhez további jó szórakozást kívánunk!
Ezúton is köszönjük, hogy hűséges ügyfelünk maradt!
Tisztelettel: UPC Magyarország Kft.

(#30209) canniball válasza club1 (#30208) üzenetére


canniball
nagyúr

No akkor ezek szerint nem egyedi az "ajánlatuk".

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#30210) mackosajt válasza club1 (#30208) üzenetére


mackosajt
addikt

Mióta nincs hűség?
Persze nem köthet bele a dologba senki, mert ilyenkor a listaár a hivatkozott, az meg jóval magasabb mindig.
Sajnos.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#30211) club1 válasza mackosajt (#30210) üzenetére


club1
veterán

Kb. három éve. Nagyjából évente emelik is a havidíjakat. Egyszer felhívtam őket, hogy ha a telefont kivesszük, mennyivel csökken a havidíj, 1500 Ft-os emelkedést mondtak... :F
A gondom az, hogy három alapszolgáltatásom van, nincs szükségem 120-240 Mbps-os netre (fejlesztőként és távmenedzserként pont elég a 30/3), nonstop akármilyen telefonra (voip telefonálok), és csilivili felvevő-visszajátszó eszközre (médiakártyát használok), és persze nem akarok havi 2500 Ft-al többet fizetni egy olyan csomagért, amit nem használok ki. Na ezt használják ki a tetvek (ja és persze azt, hogy nincs itt csak a méregdrága iptv-s Telekom konkurenciának). Szerencséjükre családi házban lakom, errefelé pedig a digi nem töri magát, hogy építkezzen. :(((
A pofátlan listaárak pedig a vicc és humbug kategória. Annyiért ki az a hülye, aki előfizet náluk, bezzeg mennyivel jobban járunk a listaárak felével. Hát nem, attól már lassan a Telekom iptv-vel is jobban jövök ki...

(#30212) mlinus


mlinus
őstag

most akkor mi van? általános áremelés? mert nekem a telefonba valami olyasmit magyarázott a upc-s kolléga hogy elrontottak valamit a szerződéskötésnél és hogy azért kell 500 ft-al többet fizetnem.

vagy ez a 2 dolog nem kapcsolódik össze? :F

(#30213) kungzi válasza mlinus (#30212) üzenetére


kungzi
veterán

ha neked élő hűség szerződésed van, akkor nem emelhetnek csak úgy árat
nekem próbálják meg megemelni, azonnal mondom is le a szolgáltatást :)

(#30214) HofiZoli válasza mlinus (#30212) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Ne foglalkozz vele, mit mondott. Utasítsd el, élő szerződésetek van. Elrontották? Így jártak. Van hangfelvétel, hallgassák vissza. :)

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#30215) jozsef8


jozsef8
aktív tag

Egy kérdés: Az UPC-nek mi a baja a feltöltéssel? Nem bírja a hálózat a feltöltési sebsséget? Diginek meg se kottyan 100 Mb/s UPC-t meg tönkrevágja már a 20 Mb/s is feltöltésben. Tudom hogy más a technika a két szolgáltató között, de ennyi pénzből nem kéne már fejleszteni az UPC-nek? T-home is fejleszt... :F

(#30216) Tido válasza jozsef8 (#30215) üzenetére


Tido
aktív tag

Teljesen más technika. Ebben ennyi van.. - jó, kicsivel több, de ez mégsem egy optikai hálózat. Egyébként régi ADSLemhez, és betárcsázós internetemhez képest, ez azért így is csodás :) Ezek a mai fiatalok nem tudják, hogy milyen volt amikor tényleg lassú volt a net :N

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#30217) mlinus válasza jozsef8 (#30215) üzenetére


mlinus
őstag

a upc is fejleszt. Folyamatosan. A fejlesztés nem egyenlő a sávszélesség emelkedéssel, mindent meg kell alapozni, és nyilván elég nagy a szolgáltatási terület.
az elmúlt 2 évben lehetővé tette a 240es, illetve az 500as internetet, minimum 30mbitre emelt mindenkit, és teljesen egységes a hálózata. ahol koaxos upc van, ott elérhető minden sebesség. A telekomnál koaxon területfüggő hogy egyáltalán beköthető a 120, sok helyen nem, mivel még van olyan cmts ahol nincs 8 letöltési csatorna, és ráadásul arra még rájön az iptv is.

a telekom az elmúlt 1 évben úgy tönkretette az online ügyfélszolgáltatot, hogy már be se tudok lépni, papíron csökkentette a feltöltési sebességeket (tudom, a profilok megmaradtak, DE, ha mondjuk nincs meg a sebesség akkor hiába adod le hibára leráznak, tapasztalat) és a minimum garantált sávszélet levitték a béka segge alá. (tudom, a upc se garantál sokat, de a 30-as nethez 1mbit letöltést garantálni azért...)

tudom, hamarosan emelnek feltöltést dsl-en, de azt hiszem a telekomnak jóval többet kell fejleszteni, csak azért hogy felzárkózzon.

a digi meg hatalmas technológiai előnyben van, már ahol elérhető...

(#30218) devil-k


devil-k
nagyúr

Üdv skacok!

Rég jártam erre. Mennyibe kerül, ha a jelenlegi 240-es netemet feltornáznám 500-ra? Trio XL-em van!

(#30219) mlinus

Köszi a gyors választ. Annyit nem ér. :N

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#30219) mlinus válasza devil-k (#30218) üzenetére


mlinus
őstag

4e havonta.

(#30220) jozsef8 válasza mlinus (#30217) üzenetére


jozsef8
aktív tag

A feltöltési sebsség növeléséhez jelenleg mi nem elegendő? A koax nem bírja?

Tido: Nekem is volt lassú, betárcsázós netem, szidtam is régen, de örültünk hogy egyáltalán olyan is van! Tudom milyen volt, de én most a DIGI-hez mértem. Bár 2 külön szolgáltató.

(#30221) mlinus válasza jozsef8 (#30220) üzenetére


mlinus
őstag

Ha csak internetet szolgáltatna a upc, lehetne 3x magasabb feltöltés is. Viszont a digitális TV, analóg TV is el kell hogy férjen a koaxon. Nincs elég frekvencia, és az analóg adások nagyon sok helyet foglalnak (többet mint a digitális). Szóval azoknak az eltörlése lesz az első lépcsőfok a komolyabb feltöltési sebesség érdekében. A 2. lépcsőfok a docsis 3.1 bevezetése de ez már eleve arra épül, hogy nincs analóg..

(#30222) club1 válasza mlinus (#30221) üzenetére


club1
veterán

Azért merem remélni, hogy mielőtt kiirtják az analóg adásokat a megalomániás internetezők kiszolgálása érdekében, lehetővé válik a digitális tv nézése 3-nál több készüléken is. Mert hogy nem csak lakások, hanem két-három generációs családi házak is az előfizetőik közé tartoznak. Nálunk pl. 5 tv van a háztartásban és már MindigTV-re kellett előfizessek emiatt meg a kódolásos mániájuk miatt. :(((

(#30223) kungzi válasza club1 (#30222) üzenetére


kungzi
veterán

támogatom az analóg csatornák teljes kiirtását! Bár szerintem én hamarabb lelépek tőlük, mint hogy ez bekövetkezne :D

(#30224) jozsef8 válasza club1 (#30222) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Nálunk is, van hogy a 3. tv-n már nem olyan a kép mint kellene lennie. Sok csatorna mintha nem kapna elég jelet.

(#30225) devil-k válasza club1 (#30222) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem érdeke ez a UPC-nek. Ők nem az 2-3 generációs családokra gondolnak, hanem arra, hogy ne az legyen, hogy egy előfizetést használ az utcában 3-4 különböző család is. Tudok a közvetlen környezetemben is olyan ügyes embereket, akik így oldják meg.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#30226) kungzi válasza devil-k (#30225) üzenetére


kungzi
veterán

Azoknak van eszük. ;]

[ Szerkesztve ]

(#30227) club1 válasza devil-k (#30225) üzenetére


club1
veterán

Diginek sem érdeke, mégsem kódol és szívatja az előfizetőit boxokkal meg kártyákkal. (Természetesen a prémium csatornák kivételével.)
Egyébként pedig panelben (1-1 tv-s lakásokban) simán lehet így is 3 előfizetésből egyet csinálni (már ha normálisak egymással a szomszédok).

(#30228) devil-k válasza club1 (#30227) üzenetére


devil-k
nagyúr

A Digi az más tészta, ne is vegyük ide. Ők valahogy ügyfélközpontúbbak, a UPC pedig tartja magát a vadnyugati seriff szerephez.

(#30226) kungzi

Igen úgy néz ki! :)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#30229) mackosajt válasza devil-k (#30218) üzenetére


mackosajt
addikt

Erre kíváncsi leszek, neked mit mondanak.
Nekem lassan letelik a 15 nap a panaszbol, hogy 13-ert akarják adni, mert nincs +260... Nekem...

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#30230) devil-k válasza mackosajt (#30229) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem egészen világos a dolog... A UPC Webshop szerint a meglévő netemhez +4.700 Ft lenne a +240 Mbit, vagyis összesen 12.990 Ft. Vicc.

- mozi bolondéria -

(#30231) mackosajt válasza devil-k (#30230) üzenetére


mackosajt
addikt

Nekem ha belépek, csak az 500 megás net és a Nonstop L van a lehetséges extrák között.
Az 500-as net 12990-ért.
Így lenne a havi díjam 21xxx Ft... na ezt panaszba rögzítette egy üszis, mert ő sem érti, hogy a +4000 helyett miért ennyi.

Nem véletlenül nálad is így áll a helyzet?

Mert milnius-nak nem 500-as net, hanem 240-esre van +260 opció fizetve.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#30232) devil-k válasza mackosajt (#30231) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem tudom, de vicc ez az oldal... Tájékozódni, információt szerezni itt nem lehet... Össze vissza van minden, logikátlan az egész....

- mozi bolondéria -

(#30233) mlinus


mlinus
őstag

NEm csodálkoznék ha közben rájöttek arra hogy mégse lenne olyan jó ha sok 500as előfizető lenne :D

(#30234) HofiZoli válasza devil-k (#30232) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Neked nem 240-es neted van, hanem 120+bővítő. Kettő bővítő nem lehet.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#30235) gduck válasza jozsef8 (#30220) üzenetére


gduck
addikt

Egyszerűen fogalmazva: több viszirányú frekvencia kellene, de azt csak majd egy új szabvánnyal fog megvalósulni.... valamikor :D

Párszor már volt ez linkelve, ebben minden kérdésedre megkapod a választ KATT IDE!

UI: Amúgy percenként 150 megabyte feltöltés miért nem elég neked?

[ Szerkesztve ]

(#30236) devil-k válasza HofiZoli (#30234) üzenetére


devil-k
nagyúr

Vagyis akkor? Mi a verdikt?

- mozi bolondéria -

(#30237) mlinus válasza devil-k (#30236) üzenetére


mlinus
őstag

válts új csomagba ahol 240es net van alapból, és akkor elvileg lehet kérni hozzá +4e-ért 500at...de a nagy bizonytalanság miatt én azt ajánlom hogy menj el személyesen hozzájuk.

(#30238) devil-k válasza mlinus (#30237) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az lesz... Vagy telefon. Vicc ez az egész. :((

- mozi bolondéria -

(#30239) Zitronensaft válasza devil-k (#30228) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Elég ügyfélközpontúak... ha szeretnél beköttetni valamit,azt mondják,majd jönnek..
Vagy elég kemény,hogy egy műholdvevőt megpróbálnak berhelgetni a szerelőik,mert ugye nem mindig van másik,ha véletlenül elromlana..

(#30240) tennis


tennis
tag

Sziasztok!
Sajnos analóg UPC tv adások, nagyon vacak minőségben az új tv-n.
Valamit lehet tenni a minőség javítása érdekében?Vagy csak a digitális adás segíthet?
Úgy látom vidéken nem nagyon erőlködnek a szolgáltatásaik fejlesztésével.:(
Válaszotokat előre is köszönöm!

(#30241) g.gergo válasza tennis (#30240) üzenetére


g.gergo
senior tag

Valamit lehet tenni a minőség javítása érdekében?
Semmit. :(

(#30242) tennis válasza g.gergo (#30241) üzenetére


tennis
tag

Köszönöm, sajnos jól gondoltam.

(#30243) kabelmania27 válasza tennis (#30240) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Új tévén a dtv adások szebbek, ezért érdemes dtv-t kérni, biztos ami biztos alapon nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve (FAM/Attenuator felirat) csillapító? Kábelek 3x árnyékolásúak?
Ha leírod a modem értékeket akkor kilehet számolni a bejövő jel erősségét.

[ Szerkesztve ]

(#30244) szabogabor10 válasza tennis (#30240) üzenetére


szabogabor10
veterán

Mindenképp válts digitálisra.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#30245) tennis válasza kabelmania27 (#30243) üzenetére


tennis
tag

Köszönöm válaszaitok!Kérnék digitálist, de sajnos itt csak analóg UPC tv szolgáltatás van:(
Azt meg persze nem tudják, hogy mikor lesz digitális, ha lesz egyáltalán valamikor.

(#30246) tennis válasza kabelmania27 (#30243) üzenetére


tennis
tag

Ezt a csillapítót a padláson kellene megnézni ahová bejön a főkábel?
Onnan jön le 3 tv-hez külön a kábel.A hagyományos tv-n még elmegy a minőség, de az újabbon nem igazán.Főleg a sportadások minősége gyenge.

(#30247) Intruder2k5 válasza tennis (#30245) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagy csak Te nem tudsz róla, hogy van digitális is! Múltkor a 29-es topikban is így volt vele valaki, most hallotta meg, hogy van digitális adás, és azt hitte, hogy csak a T érkezése miatt vezette be gyorsan a UPC, aztán kiderült, hogy eddig is volt, csak Ő nem tudta! :)

Szabad tudni hol van ez a hely, ahol nem szolgáltat a UPC csak analóg TV-t? Tényleg lenne ilyen hely?

[ Szerkesztve ]

(#30248) kabelmania27 válasza tennis (#30246) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax, három tévé esetén valószínűleg nincs csillapító.
Modem értékeket a 192.168.100.1 címen tudod megnézni ha jelszót kér admin/admin.

(#30249) tennis válasza Intruder2k5 (#30247) üzenetére


tennis
tag

Persze, Nyergesújfalu.
Ennek azért utánanéztem :) , itt csak analóg van:(

(#30250) tennis válasza kabelmania27 (#30248) üzenetére


tennis
tag

Köszi, ezt akkor majd megnézem holnap.A modem értékeket a UPC honlapján tudom megnézni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.