Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29101) Treck válasza Rage47 (#29099) üzenetére


Treck
aktív tag

Eleg gaz, ha ABC rendben csatlakozik... A normalis mukodes az lenne, hogyha jelerosseg alapjan csatlakozna, hiszen ez a "szabvany" mukodes. De ez mar tenyleg iphone tema es nem upc.

http://google.treck.hu

(#29102) TFSi válasza donmackó (#29083) üzenetére


TFSi
őstag

Szia!

Épp 5 perce váltottam régi Trio M-ről újra a dupla sávszél miatt. Már gyorsabb lett a netem... :) Szóval nem szükséges csomagot felfelé módosítani, helyben maradni is lehet, sőt lefelé módosítani is.

:)

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#29103) Gubek-Einste válasza TFSi (#29102) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lefelé csak hűség időn kívül lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29104) club1 válasza TFSi (#29102) üzenetére


club1
veterán

Nekem lefelé váltáskor drágább árat mondtak új hűséggel, mint amit most fizetek nagyobb csomagban. Így aztán örökre elvették a kedvem az ötlettől is, hogy váltani akarjak. Persze ha fölfelé akartam volna váltani + havi 3 ezer Forintért választhattam volna az XL csomagot, de csakis azt normális ár/teljesítmény áron. Így maradtam amiben vagyok hűség nélkül. Persze nálunk nincs igazi konkurencia (csak T optika van gagyi iptv-vel).

(#29105) TFSi válasza club1 (#29104) üzenetére


TFSi
őstag

Én pár hónapja Trio L-ről váltottam vissza Trio M-re és semmi hátrányom nem származott belőle. A váltás természetesen 24 hónapos szerződéshosszabbítást is jelentett egyben.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#29106) Kami11 válasza TFSi (#29105) üzenetére


Kami11
őstag

Én is Trio L-ben vagyok, még van 8 hónap, próbáltam megalkudni a plusz 120Mbit-re, de csak +2000Ft.-ért adták volna. Most 8500Ft havonta, amúgy szerződéshosszabbítással lett volna 10500Ft. Ennyit nem ér/ért nekem a 240-es net!

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#29107) TFSi válasza Kami11 (#29106) üzenetére


TFSi
őstag

Na igen, ott nagyobb az árkülönbözet, ellenben Trio M-nél csak 500Ft a plusz, most meg még 2 hónapig kedvezményes a csomag. Válts le M-re... :DDD

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#29108) Kami11 válasza TFSi (#29107) üzenetére


Kami11
őstag

Hűségidőn belül kicsit húzós lenne ;] , másrészt meg "a zasszony" nem örülne a kevesebb TV csatornának! :N

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#29109) Hajdi


Hajdi
senior tag

Sziasztok!

A Neverwinter Online nevű játékkal játszom elég sokat. Úgy egy hónapja meg van bolondulva minden UPC-s ismerősömnek esténként. Tegnap pl: ez fogadott:

Hiába teszek bejelentést és hiába vizsgálják a net kapcsolatomat, ha a probléma akkor éppen nem áll fenn. Eléggé idegölő, hogy mikor ráérne az ember, éppen akkor csinálja ezt. Modemen a tűzfalat kikapcsoltam és az energiatakarékos módot is. /Ubee/

"The Man Who Sold the World"

(#29110) mlinus válasza Hajdi (#29109) üzenetére


mlinus
őstag

ez nem mond így sokat.. ok, 7000 fölött a ping, de ha ez csak a játékban rossz(főleg ha csak egy szerverre), akkor nem biztos hogy a upc sara.

(#29111) Handball94 válasza Zitronensaft (#29077) üzenetére


Handball94
aktív tag

Erre gondolsz?
Ha már itt járok, mi az a WMM?

(#29112) Knobber válasza Intruder2k5 (#29026) üzenetére


Knobber
aktív tag

Ez egy SMCWBR14-G2, nem egy mai darab már...
UPC-nek a routeres modemjére ingyen át lehet állni, vagy fizetni kell érte? [link] Itt 0Ft-ot ír mindenütt. De látom van kiszállási díj, meg beüzemelési díj. Viszont mi van ha én üzemelem be és elmegyek a modemért a legközelebbi ügyfélszolgálatra?

Youtube: Knobber

(#29113) Treck válasza Handball94 (#29111) üzenetére


Treck
aktív tag

WMM = Wi-Fi Multimedia

Amolyan wifi qos, megfelelo eszkoztamogatas eseten sokat dobhat a wifi atereszto kepessegen. Celszeru bekapcsolva tartani, hogyha nem okoz problemat.

http://google.treck.hu

(#29114) Handball94


Handball94
aktív tag

Ha már itt járok egy kis jelszintezés a szakértőbbeknek, mostanság sajnos dobálja néha a hálózatot, sőt a sport1 HD is néha annyira pixelesedik, hogy nézhetetlen. Jelszintekben a probléma?


(#29115) mlinus válasza Handball94 (#29114) üzenetére


mlinus
őstag

határeset.. mindenképp jelentsd be.

(#29116) kabelmania27 válasza Handball94 (#29114) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nethez elmegy a jelszint adási határeset de legalább megvan a négy us, hd-hogy kevés a jel, ezért jelentsd be.

(#29117) Zitronensaft válasza Handball94 (#29111) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Erre,bizony . A reset a modem egyéb működésének tesz jót,az energiatakarékos mód kikapcsolása meg a wifinek használ...nem kicsit.

(#29118) hovika81


hovika81
tag

Sziasztok, megint kellene egy kis segítség, van egy HD-s mediaboxom és van rajta hátul egy usb csatlakozási lehetőség, akkor elvileg tudok hozzá pendriveot vagy külső merevlemezt csatlakoztatni?

Diablo 3 - hovika81#2333

(#29119) Intruder2k5 válasza hovika81 (#29118) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen tudsz! Csak nem tudod semmire se használni...

(#29120) hovika81 válasza Intruder2k5 (#29119) üzenetére


hovika81
tag

köszönöm a választ csak a pedrive-ról szeretnék filmet nézni, vagyis szerettem volna :-(

Diablo 3 - hovika81#2333

(#29121) Intruder2k5 válasza hovika81 (#29120) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondolom, de hát ezt a box-ot a kábel TV szolgáltatáshoz adják, ennek megfelelően le is van butítva, ilyenféle saját célokra nem használható, nehogy már jó legyen az előfizetőknek, nézzenek filmet a videótárból, ha akarnak!

[ Szerkesztve ]

(#29122) hovika81 válasza Intruder2k5 (#29121) üzenetére


hovika81
tag

Értem, csak akkor minek rakják rá, ha semmi haszna, na mindegy még lenne annyi, hogy regeltem erre a wifi free szolgáltatásra és azt írták, hogy 48 órán belül kiküldik a jelszót, én még nem kaptam meg pedig letelt, hívjam a supportot, vagy mit csináljak?

[ Szerkesztve ]

Diablo 3 - hovika81#2333

(#29123) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én meg felhívtam UPC-t, és kértem egy második médiabox-ot, tekintettel az analóg kínálat szűkülésére! Természetesen bedobták a 890Ft-os ajánlatot, amire mondtam, hogy ezt megköszönöm de ezzel inkább nem élnék, mert ha jól tudom, akkor van egy 490Ft-os lehetőség is, és inkább azt választom! Erre közölték, hogy az nem mindenhol van, nem mindenkinek elérhető... Mondtam akkor köszönöm szépen, inkább megnézem a MindigTV-t, vagy szétdobunk a szomszéddal egy tányéros DIGI előfizetést! Ekkor kicsit mélyebbre nézve a rendszerbe, végül is kiderült, hogy jár nekem is a 490Ft-os box, így megrendeltem!

Kíváncsi leszek, hogy milyet küldenek majd!

(#29124) Intruder2k5 válasza hovika81 (#29122) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A gyártó által adott eredeti firmware-ben vannak funkciói, de a UPC letiltja azokat a saját szoftverében!

Ezt sajnos nem tudom megmondani neked, hogy az ügyfélszolgálat mit tud tenni ez ügyben, ki tudja-e küldeni néhány kattintással az adatokat, vagy csak megkér, hogy várj még egy kicsit!

(#29125) Uthenger válasza Intruder2k5 (#29124) üzenetére


Uthenger
aktív tag

ha a megfelelő személyhez kerül, akkor az ügyfélszolgálatos kattint 2-t, és kimegy az új jelszó,
ha nem Helpdeskeshez, akkor meg marad a várakozás, mire valaki kegyeskedik lekattintatni...
de ahogy tudom a 1221-en kezelő nélkül is lehet jelszót kérni

[ Szerkesztve ]

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#29126) Zitronensaft válasza Intruder2k5 (#29121) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Az a dolog egyik oldala,hogy videotárat nézzél..(mondjuk tízezerér kapni usb-s lejátszót,tehát nem rakétatechnika megoldani máshogy,nem beszélve az újabb tv-k usb lejátszó részéről) A fontosabbik rész,hogy ugyan kinek van kapacitása olyan hibajelenségekre,hogy az ügyfél miről,miért nem tud médiát lejátszani a upc által adott eszközön...
Kellenének nagyon az okádó kommentek ide,hogy 'nem ismeri fel a 70tb-os merevlemezem ez a szar' meg a társai...

(#29127) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok,

A 25-ös portot ha jól tudom tiltja a UPC. Ezt oldotta már fel innen valaki? :) Tudnátok benne segíteni, hogy hogyan lehetne?

(#29128) Peltár válasza Intruder2k5 (#29119) üzenetére


Peltár
aktív tag

Hát ma szar napom volt, de ezt olvasva felröhögtem... köszönöm :R

(#29129) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Valaki régebben írta, hogy mennyi idő alatt "bootol" az uborka(remélem az), nem találom azt a részt. Nálam kell vagy 1.5-2 perc is. Másnál is ilyen sok idő(bridge módban)?

(#29130) blakey válasza F_Zolee (#29129) üzenetére


blakey
félisten

1,5-2 perc nem sok. Bőven jó.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29131) Miska0330 válasza F_Zolee (#29129) üzenetére


Miska0330
tag

Helló!

Igen nekem is olyan sok ideig tart. Uborka van nekem is.

(#29132) ztsoft


ztsoft
őstag

Sziasztok!

Új fejlemények vannak az ügyben, mint már korábban említettem [link], küzdöttem velük.

Nos, meg lett az eredménye a panasznak. :C Ma kaptam egy mail tőlük. Idézek a levélből:

"Tekintettel arra, hogy társaságunk a hibaelhárítási kötelezettségének késve tett eleget, így a hibajavítás 72 órán túli időszakára vonatkozóan (2014.10.17 és 2014.12.20 között) 22955 Ft kötbért írtunk jóvá az egyenlegén.".

Azért tudnak rendesek is lenni. Még mielőtt szólnátok, nem magasztalom őket, csak eddig nem volt szerencsém ehhez hasonlóhoz.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#29133) Kami11 válasza ztsoft (#29132) üzenetére


Kami11
őstag

Ha jól értelmezem!, akkor nem kaptál semmit, max. ha hűségidőn belül felmondod a szerződést, ennyivel kevesebbet kell majd visszafizetned.
"Nesze semmi, fogd meg jól!"

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#29134) ztsoft válasza Kami11 (#29133) üzenetére


ztsoft
őstag

Igaz ez ki maradt az idézetből: "A számlaegyenlegében bekövetkezett változást a január havi számlalevelünk fogja tartalmazni.".

Ami annyit jelent, hogy közel 6000 Ft-ot fizetek havonta, így majdnem 4 hónap ingyen lesz. Az áram szolgáltató is így számolta el a többlet befizetést (éves elszámolás).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#29135) AtHoS válasza Kami11 (#29133) üzenetére


AtHoS
nagyúr

szvsz. nem jól értelmezed. Mivel megszegték az ígéretüket, így kötbér fizetésre "kötelezték" magukat

Az a kötbér amire Te gondolsz az nem ez a kötbér :)

read-only mode on the forum

(#29136) Kami11 válasza ztsoft (#29134) üzenetére


Kami11
őstag

Így már más, meglett az eredménye a kitartásodnak!

AtHoS: Közben leesett! :B

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#29137) facan válasza F_Zolee (#29129) üzenetére


facan
tag

Én nem mértem, de a Cisco EPC3212-höz képest nagyon lassú!
2 perc tuti van nálam is, miközben háromszor lezongorázza az összes LED-et magán és azt sem teszi túl gyorsan...
Ettől függetlenül és a lecsökkent feltöltésen kívül semmi rosszat nem mondhatok róla (bridge módban).

(#29138) Treck válasza Intruder2k5 (#29121) üzenetére


Treck
aktív tag

Tudom, hogy nem az en tisztem megitelni, sot igazabol ezt a velemenyt leirni sem kellene, de mint forum latogato es koveto, kezd mar zavarni, amit itt te muvelsz... Mindenbe beleugatsz, osztod az eszt, es ocsarolod a UPC-t... Szakerto rangod van, amit nem tudom, hogy mire fel kaptal, mivel velemenyem szerint a "szakmahoz" sok kozod nincs, csak maximum a tapasztalataidat osztod meg masokkal. Biztosra veszem, hogy az itteniek kozul sokkal tobben vannak, akik szakmailag sokkal magasabb kvalitassal rendelkeznek, mint te, megis tagkent vagy lelkes ujonckent "toljak" a forumot, maximum nem jartatjak annyit a szajukat, mint te, hogy megkapjak ezt a rangot... Javaslom, hogy mond le a upc osszes szolgaltatasat, es hasznald a mindigtv-t nagy megelegedettseggel... Kezd mar nagyon irritalo lenni amiket irsz, illetve ahogy ocsarolod mindenert a upc-t....

Es mielott megkoveznel, semmi kozom a upc-hez, csak egyszeru elofizetojuk vagyok... Viszont ezer eve dolgozom az informatika kulonbozo teruletein, es van ralatasom mind az ugyfel igenyekre, mind pedig a szolgaltatoi oldalra, emiatt teljes mertekben egyett kell ertenem Zitronensaft bejegyzesevel... Es lam, megsincs szakertoi rangom, sot azt hiszem nem is kellene egy ilyen forumon, ahol nevetseges emberek kapnak szakertoi rangot...

http://google.treck.hu

(#29139) Mate válasza Treck (#29138) üzenetére


Mate
nagyúr

Nézz át bármelyik router topicjába és utánna kérdőjelezd meg a szakértő rangját...

Van ph-n 1-2 szakértő ranggal rendelkező felhasználó akinél jogos lenne a felvetésed, de ő nem tartozik közéjük.

A upc ellenesnek vélt nézetedet se tartom helytállónak. Amíg sokszor az igazságot elferdítve ódákat zengnek a upc-ről addig nem hogy helye van, de szükség is ellenoldalra.

Aminek nincs itt helye, az a stílus amivel a hszt írtad.

(#29140) balage25 válasza Intruder2k5 (#29121) üzenetére


balage25
senior tag

Ha jól tudom a boxon az USB csati a benne lévő ED2-es modem része, így nehéz lenne hozzá HDD-t csatlakoztatni, maximum számítógépet, de már túlléptümk ezen a szinten. Esetleg smart TV-khez jól jönne, ha elindulna egy ilyen szolgáltatás, de ott szintén nem az USB-t használnánk.

Ebből számomra az jön le, hogy nem a "gonosz" UPC butítja le a boxot, hanem az igények mások.

(#29141) Gubek-Einste válasza balage25 (#29140) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az USB port nem a modem részhez tartozik, ha firmware lehetővé tenné akkor az ide csatlakoztatott HDD-re lehetne felvenni az adást.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29142) csabi94


csabi94
őstag

Sziasztok!
Tegnap megkaptuk az új modemet (wifis, 2,4 és 5 GHz-es), és ha 2,4-re van állítva, akkor kikapcsolja az 5-öset. Ez így normális? Tehát ha azt szeretném, hogy a házban mindkettő elérhető legyen (az én gépem sokkal jobban szereti az 5-öset) akkor kell egy külön router? Mert most így van, a régi routert rádugtam, és így az szolgáltatja a hagyományos wifit. Jó ez így, vagy van más, praktikusabb lehetőségem?

Wifree: azt írják, hogy 24 órán belül küldik a belépéshez szükséges adatokat. De nem azzal tudok belépni amit megadtam magamnak felhasználónevet, kódot? Mert azzal nem enged, szóval valamit biztosan rosszul csinálok. Létrehoztam egy MyUPC fiókot a szerződésszám alapján, és az ottani felhasználóval jelszóval szerettem volna wifreere csatlakozni.

Köszönöm a segítségeteket előre is! :R

(#29143) csabi94 válasza csabi94 (#29142) üzenetére


csabi94
őstag

Még egy kérdés: a házba bejövő "antenna kábelt" el lehet osztani nyugodtan? Úgy tudtam a legegyszerűbben központi helyiségbe rakni, hogy 2x is el van előtte osztva, az elsőnél csak ez a rész van használatban, a második elosztásnál a másik a tv-be megy.

(#29144) donmackó válasza csabi94 (#29142) üzenetére


donmackó
őstag

Igen ez normális hogy a két freki nem megy egyszerre. Általános ötlet: "Használj saját routert." De a te megoldásod is jó. Wi-Free-nél meg kapni fogsz egy user + pass párost mailben, és azt kell használni. User általában a My upcs-s neved, a pass meg egy kis + nagy betűs spec karakteres jelszó lesz. Beállítása -> Itt keresd ki az op. rendszered

Szerk: Eloszthatod a koaxot, de érdemes 1 helyen osztani (pl 1 db 3-as 4-es osztó stb.). A HGW-nek (modem) meg vigyél egyet direktbe.

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#29145) Intruder2k5 válasza Treck (#29138) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Magasról teszek rá, hogy te mit gondolsz, és mit nem gondolsz, de ha így látod, jogodban áll nem olvasni a hozzászólásaimat, vagy akár a topikot, sőt a fórumot is! Senki se kért rá, ha jól tudom nem is neked címeztem az ominózus hsz-t! Másrészről meg nem tudom mi a fasz bajod van pont ezzel a hsz-el, ami lényegében ironikus hangvételű akart lenni, mert én is úgy gondolom, hogy a ktv szolgáltatónak nem tisztje usb médialejátszót adni neked otthonra, de még egyszer mondom, teszek a véleményedre ezzel kapcsolatban, ezt én magamtól gondolom így!

A szakértő rangomról meg annyit, hogy nem a ktv-s topikban való közreműködésemért kaptam, de itt is ez látszik, én erről nem tehetek, mint fentebb írtam, ha nem tetszik, ne nézd!

Kellemes karácsonyt neked is!

(#29146) Intruder2k5 válasza balage25 (#29140) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet, hogy igazad van, nem vitatom, mivel a kérdés egyébként is teljesen érdektelen (magyarul semmit nem tudsz tenni az usb beüzemelése érdekében), így sosem néztem ennek utána! Hozzá tartozik, hogy vannak konkurens szolgáltatók, ahol például a modemen működik az usb port, és meg lehet vele osztani hdd-t, dlna-t használ, stb..., ebből következtethettem arra, hogy eredeti gyártói szoftverrel esetleg funkcionál dlna szerverként is, vagy esetleg tud oda rögzíteni is!

szerk.:
De amint lentebb Gubek-Einste fórumtárs írását olvasom, Ő pedig az én elgondolásomat erősítette meg!

[ Szerkesztve ]

(#29147) Intruder2k5 válasza csabi94 (#29142) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Annyiban normális, hogy ez is csak a UPC-s szoftverben van így, az eredeti gyáriban tudja a szimultán üzemmódot a HGW! (aztán most Trekk jöhet megint pampogni, hogy ne szapuljam a júpíszí-t) Sajnos igen, ha a két sávot együtt akarod használni, azt csak saját eszközzel tudod megoldani, sőt az itteni rossz HGW-s WiFi-vel kapcsolatos tapasztalatok leginkább azt mondatják, hogy a HGW WiFi-t-jét inkább le kell tiltani, ha nincs rá szükséged akkor a WiFree-t is, az eszközt bridged módba állítani, és saját routert használni! Sokaknak csak ez jött be!

Közben olvasom tovább a hsz-ed, látom a WiFree-t szeretnéd használni, ezzel kapcsolatban annyit, hogy saját HGW-re nem tudsz csatlakozni saját felh. névvel, csak másik AP-ra!

A kábelt el lehet osztani, mindaddig amíg a jelszintek elegendőek maradnak minden készülék biztonságos és megfelelő működéséhez!

szerk.:
Látom közben donmackó megválaszolta lényegében ugyanezeket, dehát így jár aki sorban olvas és közben válaszolgat! :)

[ Szerkesztve ]

(#29148) csabi94 válasza Intruder2k5 (#29147) üzenetére


csabi94
őstag

Köszönöm a válaszokat! Nagyon vártam már a UPC-s modemet, mert a tp link nem akart soha együttműködni a gépemmel, és mindig a szomszédéra csatlakozott magától, nagyon idegesített. Így most elég jónak, stabilnak tűnik.

(#29149) Treck válasza Mate (#29139) üzenetére


Treck
aktív tag

Hidd el, beleneztem... Akkor en meg autoszerelo mester vagyok, mert meg tudok butykolni egy autot, ha kell...

A stilussal meg nincs semmi gond...

[ Szerkesztve ]

http://google.treck.hu

(#29150) Treck válasza Intruder2k5 (#29147) üzenetére


Treck
aktív tag

Tisztelj meg legalabb annyival, hogy helyesen irod le a nevem. De gondolom nem varhato el toled, amilyen magas lovon ulsz...

Pampogni meg nem szoktam, csak velemenyt nyilvanitani...

http://google.treck.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.