Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30951) kungzi válasza kabelmania27 (#30950) üzenetére


kungzi
veterán

na az sose lesz a upc-nél :D

(#30952) kabelmania27 válasza kungzi (#30951) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha nem lesz analóg adás akkor szerintem lesz.
club1: Igen, ez esetben jól jön az analóg.

[ Szerkesztve ]

(#30953) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#30950) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet valakinél ez megoldás, de nekem ahhoz tv-t kellene cserélnem, ami kapásból vagy 50k plusz kiadás lenne, és amíg működik a régi, vagy amíg nem szakad rám az bank, addig ezt nem szándékozom megtenni! Valamint még egyszer mondom, analóg ktv-re lehet előfizetni jelenleg 12 hónap hűséggel, ami nem azonos a kódolatlan dvb-c adással, nem minden tekintetben alternatívája annak! Többek közt olvasható egy ilyen mondat az erről szóló menü alatt a upc oldalán, hogy "A szolgáltatás kiegészítő berendezések nélkül vehető igénybe" ami innentől kezdve azonnal nem lenne igaz, hiszen azt nem kötik ki, hogy dvb-c képes tv kell hozzá!

Meg aztán attól zsugoribb a UPC!

[ Szerkesztve ]

(#30954) HofiZoli válasza kabelmania27 (#30950) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Akkor másért sírnának.. Kapcsolják ki aztán jól van :D

Más. Várom a fair use policy levelüket. Amit kapnak érte azt nem rakják zsebre. 500-as mellé ne küldözgessenek felszólítást..

[ Szerkesztve ]

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#30955) Intruder2k5 válasza club1 (#30945) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk megnézném egy-két 500-as netes arcát, amikor minden hónap másodikán, harmadikán lekorlátoznák 50/2-re a netet, amiért kifizet havi 13k-t! :)

Ezért már megérné, ha visszahoznák egy időre a régi rendszert! :)

(#30956) F_Zolee


F_Zolee
veterán

120as net és win8 átka, hogy még így se tud folyamatosan tölteni torrentről(mű). Ki kell próbálni másikat is, mert ez gáz, hogy belassul 30Mbit-re... :F (tudtam, hogy szar a program de hogy ennyire...)

[ Szerkesztve ]

(#30957) kungzi válasza F_Zolee (#30956) üzenetére


kungzi
veterán

2.2.1 utorrent-et használj, mert az újak gagyik :)

(#30958) mlinus válasza F_Zolee (#30956) üzenetére


mlinus
őstag

nincs disk cache overload esetleg?
beállítások/haladóban rakd a disk cache-t 500 megára mondjuk.

(#30959) kungzi válasza mlinus (#30958) üzenetére


kungzi
veterán

nekem 1600MB-ra van rakva :DDD

(#30960) Mate válasza kungzi (#30957) üzenetére


Mate
nagyúr

Már stabil az új. Ráadásul gyorsabb, mint a 2.2.1-es.

(#30961) kungzi válasza Mate (#30960) üzenetére


kungzi
veterán

nekem bevált a 2.2.1 ;)

(#30962) F_Zolee válasza kungzi (#30957) üzenetére


F_Zolee
veterán

3.1.3 lenne. Lent írja változó %-ban, hogy túlterhelt a lemez. De akkor a qbittorrent előtt megpróbálom a 2.2.1-et.
(#30958) mlinus: Amúgy 500megára volt állítva a cache és úgy volt szar. Ja most nézem, hogy te másikat mondasz. Cache.stripe-t mondod? De közben lehet mégis csak az előzőt mondod? :U :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30963) kungzi válasza F_Zolee (#30962) üzenetére


kungzi
veterán

settings/advanced/disk cache - ott az első lehetőséghez tegyél pipát és írjál be 800MB-t kb
nekem 1600MB-n van :D

(#30964) mlinus


mlinus
őstag

én ssd-hez használok 512 megát, az alapbeállításon az 500as net megfekteti, ami kicsit vicces. És több verziószámú klienst is próbáltam.

(#30965) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Kissé tanácstalan vagyok, otthon a 15 megás UPC internetem használhatatlan wifi routerrel mert kb 15 perc eltelte után semmilyen oldalt nem tölt be se a laptop, se az okos eszköz amivel csatlakozok rá.

Tegnap kint járt a UPC-től egy szerelő, bemért mindent, frissítette és stabilizálta a modemet (valami elveszett csomagokról beszélt), majd úgy váltunk el hogy 'szerinte jó lesz'. Természetesen nem lett jó, este hazaérve munkából negyed óra után megint ugyanaz a probléma.

Kezdek arra gyanakodni, hogy az egész lépcsőházban szar a szolgáltatás, egyszerűen túl sokan akarnak csatlakozni egyidejűleg az internetre.

A telefonos ügyfélszolgálat ajánlott egy vezeték nélküli eszközt, a szerelő viszont a jelenlegi felállást javasolta (vezetékes modem+router).

Pár hónapja direkt emiatt vettem új routert (egy TP-Link darabot), mert arra gyanakodtam. Most vagy a TP-Linket nem szereti, vagy tényleg kérnem kell egy új modemet ami alapból wifis. Mit javasoltok?

A jelenlegi felállás:
modem
router

Let the Zone take me if I am.

(#30966) kungzi válasza kutga (#30965) üzenetére


kungzi
veterán

az a modem docsis 2.0-s, tehát egy őskövület :D
A UPC folyamatosan áll át a 3.0-ra, kérjél egy olyan modemet. Elvileg ingyen cserélniük kell.

(#30967) mlinus válasza kutga (#30965) üzenetére


mlinus
őstag

ezek az eszközök wifin kapcsolódnak? Ha rákötsz valamit kábellel az se megy egy idő után?

Egyébként jobban jársz egy új modemmel. Bár azoknak gyenge szokott lenni a wifijük, ki lehet kapcsolni a router módot belőlük és használhatod tovább a jelenlegi routered. Azonban: a mostani modemed nagyon régi, docsis 2 rendszeren van, ami csak 1 csatornát fog össze le/fel irányban. Az új modem már d3-as, és így 8/4 leosztásban fogja be a csatornákat, ezáltal jóval stabilabb lesz az internet.

(#30968) salv


salv
csendes tag

Tegnap Trio-ra valottam, installalni akartam az uj modemet (az eddigit 10 eve kotottek be, egy regi modem volt). Nem megy a telefon, meg lassu az internet. Jelenleg egy 1 way tap -06db az eloszto (akar az out-ra, akar a tap-ra kotom a modemet, kb. ugyanaz). Gyanitom, hogy ez okozza a problemat. Meg tudna-e valaki mondani, hogy milyen elosztonak kene lennie itt. A upc-tol letoltheto self install abran sima eloszto van. De milyen legyen, mire kell figyelni? Hivtam a upc-t, kuldenenek szerelot, de nehez idopontot talalni.

(#30969) mlinus válasza salv (#30968) üzenetére


mlinus
őstag

elöszőr nyisd meg a modem oldalát 192.168.100.1 admin/admin és másold be milyenek a jelszintek! speedtest.net milyen sebességet mutat?

(#30970) kungzi válasza salv (#30968) üzenetére


kungzi
veterán

192.168.100.1 vagy 192.168.0.1
a kettő közül az egyikkel betudsz lépni a modem beállításaiba, és a fel-le irányuló részt másold már ki ide

(#30971) kutga válasza mlinus (#30967) üzenetére


kutga
nagyúr

Kábellel jó.

Nem vacakolok akkor, ha ingyen cserélik, kérek egy új modemet, ha ugyanúgy megy modem+router felállásban, és ha azt mondjátok stabilabb.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#30972) kungzi válasza kutga (#30971) üzenetére


kungzi
veterán

így van cseréltesd ki, amúgy is küldenének egy új modemet maguktól, mert ezeket a régieket kivonják a forgalomból :)

(#30973) salv válasza mlinus (#30969) üzenetére


salv
csendes tag

OK, este bemasolom (jelenleg nem otthon vagyok). 6 Mb/s (240 helyett).

(#30974) kabelmania27 válasza salv (#30968) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem értékek nélkül sajnos nem lehet megmondani, lehet nem 8/4frekivel szinkronizált.

[ Szerkesztve ]

(#30975) kutga válasza kungzi (#30972) üzenetére


kutga
nagyúr

Az lesz, csak azért vacakoltam ezzel a régivel, mert a szerelő álláspontja szerint ezek a modemek jobbak. Beszélnek ezek össze-vissza. :D

MOD
canniball
Na és azt hogy derítem ki?
Beszéltem az informatikusunkkal, valamelyik este ránéz távolról. :P

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#30976) canniball válasza kutga (#30971) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha kábelen jó akkor szvsz a routerrel lesz a probléma.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#30978) kungzi válasza kutga (#30975) üzenetére


kungzi
veterán

Router hiba ide vagy oda, az új modemekbe van wifi, lehet még jobb is lesz talán, mint a mostani. Azzal majd kitudod szűrni, hogy tényleg rossz-e a routered. Ha rossz a routered, addig legalább lesz beépített wifi-d míg cseréled a tp-linket.

(#30979) kutga válasza kungzi (#30978) üzenetére


kutga
nagyúr

Már arra is gondoltam, hogy a TP-Linket nem szereti. Egy öreg TP-Linket cseréltem egy új TP-Linkre, még egyet viszont csak ezért nem akarok venni. :D

Let the Zone take me if I am.

(#30980) canniball válasza kutga (#30979) üzenetére


canniball
nagyúr

Kölcsönkérni nem tudsz valakitől? Akár cserével és akkor a tiéd is tesztelve lenne máshol.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#30981) kutga válasza canniball (#30980) üzenetére


kutga
nagyúr

Lehet az lesz, kérek egyet a szomszédtól arra az időre.

Let the Zone take me if I am.

(#30982) salv válasza salv (#30968) üzenetére


salv
csendes tag

Berakom a modem informaciot. Jelenleg 1way TAP -06dB az eloszto, az out agon van a tv, a tap agon a modem. A UPC semmilyen elosztot vagy kabelt nem adott, az van, ami az almult 10 evben volt (oktoberben valtottam analogrol digitalis tv-re, tegnap pedig a triora - tiz eve kotottek be az internetet, akkor raktak be ezt az osztot, egy motorolla modem volt eddig).Nincs telefon, es 240 helyett 6 Mb/s.

(#30983) salv válasza salv (#30982) üzenetére


salv
csendes tag

Nen tudom miert nem jelenik meg.

http://postimg.org/image/65bdnm11j/

http://postimg.org/image/7v273dt5t/

(#30984) spider80 válasza salv (#30983) üzenetére


spider80
őstag

Tökéletesek a jelszintek. Kábelen 6 mbit a sebesség,vagy wifin?

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#30985) salv válasza salv (#30983) üzenetére


salv
csendes tag

Na, talan igy megy

(#30986) kabelmania27 válasza salv (#30983) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek.
Most melyik kimenetben van a modem?

(#30987) salv válasza spider80 (#30984) üzenetére


salv
csendes tag

Kabelen. Lehet, hogy a szamitogep halozati kartyaja rossz? Eddig joval kisebb sebessegre volt elofizetes, nem gyanakodtam. Vagy a modem rossz? A upc-t felhivtam reggel, ott azt mondtak, hogy ugy latjak, hogy vannak hibas a jelek. Kuldenenek is szerelot, de nehez idopontot talani (nem tudok 4 ora hosszat otthon ulni). Milyen jeleket lathatnak vajon ezeken kivul? Es miert nincs telefon?

Koszonom az eddigi segitseget is. Nagyon profik vagytok, mar eddig is sokat tanultam, pedig csak tegnap este kezdtem el itt olvasgatni.

(#30988) kabelmania27 válasza salv (#30985) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen oprendszer van a gépen?
XP esetén le kell tölteni az optimalizáló programot.

[ Szerkesztve ]

(#30989) salv válasza kabelmania27 (#30986) üzenetére


salv
csendes tag

A tap kimeneten (-6dB). Tednap probaltam a masikat is, az se jobb.

(#30990) kabelmania27 válasza salv (#30989) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Laptop vagy asztali gépről van szó? Utóbbi esetén fontos infó hogy kb hányéves az alaplap és gigabites-e a lan, mert ha nem akkor számtec boltba veszel egy gigabitest pár ezer Ft-ért és már megy is.

(#30991) mlinus válasza salv (#30987) üzenetére


mlinus
őstag

minden lehet, de a legjobb lenne ha kimenne a szerelő, aki felméri a sebességet saját eszközön is, ha nem talál hibát.

(#30992) salv válasza kabelmania27 (#30990) üzenetére


salv
csendes tag

Laptop es regi, de a munkahelyemen tudott ez 100MB-et is. Holnap kiprobalom egy ujabb geppel is. De ettol a telefonnak mukodnie kene. Megegyszer koszonet a valaszokert. Szerintem a modem lesz rossz. Meg azt sem tartom lehetetlennek, hogy en magam tettem tonkre, mert eloszor nem akart mukodni, es mindenfele modon megprobaltam az elosztora rakotni. Mondjuk elvileg kene lenni benne vedelemnek ilyenek ellen.

A modemet bekapcsolva ot perc utan sem mukodott, ujrainditva sem. Kb. 3-4 probalkozas utan sikerult, majd utana is ez volt a helyzet, ki-be kapcs utan csak villogott, tobb probalkozas utan sikerult. Reggel kicsereltem a tv fele meno kabelt, utana ket probalkozasbol 2 siker. Lehet, hogy a kabelakkel van a gond?

(#30993) kabelmania27 válasza salv (#30992) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha kicserélted gyengébb árnyékolásúra akkor okozhat problémát, de inkább a modemmel lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#30994) salv


salv
csendes tag

A modem adatoknal egyebkent mi mondja meg, hogy jo vagy nem jo? Milyen ertekek kozott kell lenni az snr-nek es a powernek az up/down-nal?

(#30995) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello!

Van egy lg 42lb650v és egy hdmi-s upc mediabox, be van állítva egy műsor állandó felvételre (minden nap vegye fel). Viszont amikor átkapcsolom a tv forrását dvd-re, majd visszatérek a tv műsorok nézéséhez, akkorra törlődik minden addigi felvétel beállítás. Találkozott már valaki ilyennel? Mit lehet tenni? A forrás váltás a tv-hez adott távirányítóval történik.

Előre is köszi! :R

www.adatfalodesign.hu

(#30996) mlinus válasza salv (#30994) üzenetére


mlinus
őstag

snr 30 fölött, downstream power -5 és +15 között, upstream power 50 alatt

(#30997) Alteran-IT


Alteran-IT
őstag

Sziasztok!

Van egy EPC 3925-ös modem+routerem és az lenne a kérdés, hogy hogy tudnám előcsalogatni a bridge módot, vagy egyáltalán lehetséges? Csak mert a menüben nem látom az internetkapcsolat típusánál, legalább is nincs ott a Working Mode és annak a két választható funkciója.
Nem tudom, hogy fontos-e, de epc3925-esip-12-v302r125572-130412c_upc.bin szoftverrel rendelkezik, ami 2013-as (T-Home-os modemeknél ha jól tudom számít, mert ott 2011-estől teljesen zárva van).

(#30998) Intruder2k5 válasza Alteran-IT (#30997) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Próbáld meg hard reset-elni, hátha lefrissíti az fw-t... Ha esetleg üzleti előfizetésed van, ott úgy tudom tiltva van, de meg lehet próbálni kiharcolni!

epc3925-ESIP-12-v302r125573-131230c_upc.bin

[ Szerkesztve ]

(#30999) blakey válasza Alteran-IT (#30997) üzenetére


blakey
titán

Administration/Management alatt van. :) Ott lehet állítani, máshol nem, nekem működik.

Intruder2k5
Ez valami butított HGW? Nálam 8 menüpont van és még számos beállítási lehetőség.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31000) Zitronensaft válasza salv (#30994) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Ez milyen modem? Technikolor? Telefon ledek közül világít az 1-es?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.