Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16751) Goose-T válasza Goose-T (#16739) üzenetére


Goose-T
veterán

Ez egyre ganébb:

Előbb totál használhatatlan volt, újraindítottam a modemet, most ennyivel döcög. :DDD Szerintem ez a modem fingadozik kifele, remélem, hogy hoznak újat helyette.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#16752) Goose-T válasza Goose-T (#16751) üzenetére


Goose-T
veterán

Éjfélre el is értem a káprázatos 5 megabites sebességet:

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#16753) Intruder2k5 válasza Goose-T (#16751) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen modemed van?

Ja, most látom fentebb, Motorola! Hát lehet, az már nem mai darab! Kérdés persze, hogy ha cserélik egy technicolor-ra, az jó lesz-e neked, vagy se...?! :)

[ Szerkesztve ]

(#16754) Goose-T válasza Intruder2k5 (#16753) üzenetére


Goose-T
veterán

Annyira tré az a Technicolor?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#16755) tacsk0


tacsk0
aktív tag

Sziasztok!

Kicsit atolvastam az UPC afsz-et es talaltam benne egy kerdekes mondatot.

Internetszerver-szolgáltatás üzemeltetésére ebben a csomagban nincs lehetőség.

Bp lakos vagyok atlagos 60 fiber powerrel, a fent emlitett sor minden business csomagnal is fel van tuntetve. Nos nekem van egy pici mikro szerverem, fut rajta ez az sajat celra. Azaz nem szolgaltatok senkinek semmit magamon kivul. Alabbi szolgaltatasok futnak rajta, ssh, smtp, ftp, http (webmail) vpn.

Az hallottam innen onnan plusz a szoban forgo mondat is azt sugalja, hogy az altalam futtatott szerver szabaly ellenes. Jol gondolom? Van esetleg itt olyan aki sajat szervert futtat upc neten? Ha ez igy van akkor okafogyott a dmz szolgaltatas ebben a csodalatos technikolor routerben....

Tisztaban vagyok azzal, hogy a upc csak business csomagokhoz ad fix ip-t. Viszont a dinamikus ip cimek is eleg stabilak, talan evente ha egyszer valtoznak dhcp karbantartaskor.

[ Szerkesztve ]

(#16756) Gubek-Einste válasza tacsk0 (#16755) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A home server üzemeltetés nem tartozik ebbe a körbe, itt a normál szerverekről van szó.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16757) Intruder2k5 válasza tacsk0 (#16755) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ahogy előttem is írták, ez csak az "ipari" szerverüzemeltetést tiltja, azaz nem vonatkozik az olyan szerverekre, amit egy család használ mondjuk fotók megosztására, vagy egy kisebb iskolai, munkahelyi közösség dokumentumok megosztására, stb...

Az ip címre pedig még annyit, hogy van ingyenes dinamikus dns szolgáltatás, például a noip.com, amivel domain címen érheted el az otthoni szerveredet, függetlenül az aktuális ip címtől!

(#16758) Dr. Student


Dr. Student
senior tag

Az lenne a problèmám, hogy megszakad az internet amikor routeren vagyok. De ha direktbe kötöm akkor jó minden. Milyen hib
àk lehetsègesek? Több routeren próbàltam, ugyan az sajnos. Annyi Èrdekessèg, hogy letöltès pedig megy szèpen. Csak weboldalak nem jönnek be. Köszi.

[ Szerkesztve ]

Dr. Student

(#16759) kabelmania27 válasza Dr. Student (#16758) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen modem van nálad? 192.168.100.1 címen nézd meg a modem értékeket.

(#16760) xenom0rph válasza blakey (#16746) üzenetére


xenom0rph
őstag

Ó köszi, az admin/password-dal próbálkoztam az nem jött be. :R

halahala

(#16761) Dr. Student válasza kabelmania27 (#16759) üzenetére


Dr. Student
senior tag

Nem hiszem, hogy eszköz hiba mivel egy barátomnak is én csináltam a hálózatot és ott is ugyan ez a probléma van.

Lehet én rontok el valamit. De azért értek hozzá és nem értem.

Model: Cisco EPC3208
Vendor: Cisco
Hardware Revision: 1.0
MAC Address: 24:76:7d:1b:c0:9c
Bootloader Revision: 2.3.1_R3
Current Software Revision: e3200-ESIP-16-v302r125562-130611c_upc
Firmware Name: e3200-ESIP-16-v302r125562-130611c_upc.bin
Firmware Build Time: Jun 11 11:11:07 2013
Cable Modem Status: Operational
Channel 1: -4.4 dBmV 38.6 dB
Channel 2: -7.4 dBmV 38.2 dB
Channel 3: -6.9 dBmV 38.2 dB
Channel 4: -6.0 dBmV 38.3 dB
Channel 5: -5.3 dBmV 38.7 dB
Channel 6: -4.6 dBmV 39.0 dB
Channel 7: -4.5 dBmV 38.2 dB
Channel 8: -4.6 dBmV 38.2 dB
Channel 1: 57.0 dBmV
Channel 2: 0.0 dBmV
Channel 3: 0.0 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV

Ebből mi derül ki ?

Dr. Student

(#16762) Intruder2k5 válasza Dr. Student (#16761) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos sok jó nem, elég rosszak az értékek, főleg az az 57-es visszairány! Amíg előkerül kábelmánia, addig nézd meg neki, hogy el van-e osztva a koax kábel, ha igen akkor milyen osztóval, és más egyéb van-e még bekötve...?! Csillapító, villámvédő, bármi!

De ettől függetlenül is, próbálj meg a klienseken, vagy a routerben beállítani fix DNS szervereket!

8.8.8.8
8.8.4.4

[ Szerkesztve ]

(#16763) Dr. Student válasza Intruder2k5 (#16762) üzenetére


Dr. Student
senior tag

Van elosztó:
Antronix
2-WAY SPLITTER 5-1006Mhz
CMC2002HR

Out -3,5db

Dr. Student

(#16764) Intruder2k5 válasza Dr. Student (#16763) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az nem jó, nagyon nem, mert ha az 57-ből leveszed a 3,5-et, még akkor is 53 felett van az adási, és azt a stabil működéshez mindenképpen 50 alatt kellene tartani! Ha tovább melegszik az idő, akkor ez még csak rosszabb lesz, én azt javaslom, hogy jelentsd be hibának a UPC-hez, hátha kijönnek és állítanak az erősítőn! Ránéznek bentről a modemre, fogják látni, hogy rosszak az értékek!

Nálam jelenleg ilyen, és ezzel tök stabil!

Kicsi az esély rá, de ha van rá mód, akkor próbáld meg osztó nélkül, direktben a bejövő kábelen, hátha bekrepált az osztód! Fali csatlakozó nincsen nálad? Simán jön a koax a padlón? Csak mert azok tudnak akár 10dB-s is rontani a jelen!

[ Szerkesztve ]

(#16765) Dr. Student válasza Intruder2k5 (#16764) üzenetére


Dr. Student
senior tag

LTP lakom kint van a faliszekrény, mindenki onnan kapja.

Jön a koax ez a elosztó és a modembe.

De az a fura, hogy a modemet direktbe kötöm akkor minden működik azonnal, stabilan.

Ahogy routeren van egyből szakadozik és nagy pingek vannak.

Dr. Student

(#16766) Dr. Student válasza Dr. Student (#16765) üzenetére


Dr. Student
senior tag

Routert újraindítottam akkor jó szokott lenne 30-60percet kb.

Ezeket látom most.
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: -4.5 dBmV 38.6 dB
Channel 2: -7.4 dBmV 38.3 dB
Channel 3: -6.9 dBmV 38.2 dB
Channel 4: -6.0 dBmV 38.4 dB
Channel 5: -5.3 dBmV 39.0 dB
Channel 6: -4.6 dBmV 38.9 dB
Channel 7: -4.4 dBmV 38.3 dB
Channel 8: -4.5 dBmV 38.3 dB

Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 57.0 dBmV
Channel 2: 0.0 dBmV
Channel 3: 0.0 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV

Dr. Student

(#16767) Intruder2k5 válasza Dr. Student (#16766) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az előre irány (felső 8 érték) is lehetne kicsit erősebb, de azért ez még bőven belefér, a vissza irány viszont továbbra is sz@r! Ha 50 alatt lenne az értéke, ami most 57, akkor menne több feltöltési csatorna is, 2, 3, vagy 4, és akkor nem éreznél szakadást frekiváltáskor!

A router újraindítása ezen semmit sem fog változtatni, esetleg a modemé talán!

[ Szerkesztve ]

(#16768) Dr. Student válasza Intruder2k5 (#16767) üzenetére


Dr. Student
senior tag

DNS semmit nem változtat semmin.

Az a fura, ha jelentkezik a gond akkor a gépem és a modem közötti ping is magas amikor 1ms kéne hogy legyen.

Erről vélemény ?

Dr. Student

(#16769) vargalex válasza Dr. Student (#16768) üzenetére


vargalex
félisten

Nem ismerem a modem lelki világát, de gondolom olyankor a frekvencia váltással van elfoglalva, ezért emelkedik a ping-re adott válaszidő.

Alex

(#16770) Dr. Student válasza vargalex (#16769) üzenetére


Dr. Student
senior tag

De mi az oka az ilyen gyakori frekvencia váltásoknak ?

Amikor nincs routerem miért nem jelentkezik a gond ?

Dr. Student

(#16771) Intruder2k5 válasza Dr. Student (#16770) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt ennyire én sem tudom, a kábel TV hálózat nem a szakterületem, de gondolom próbálna erősebb csatornát keresni a modem, csak, hogy mind ugyanolyan sz@r! Ez idő alatt pedig nincs ideje a ping-el foglalkozni, tehát plusz egy Alex véleményére, én is erre tippelek! Ha találna egy olyan frekit a modem, ahol "jól hallják egymást" a node-al, akkor nem ugrálna tovább, de nem talál, és ezért a gyakori váltás!

Neked meg azt tanácsolom, hogy sokat ezen ne rágódj, ha csak az az egy osztód van, akkor ezt a hibát Te nem fogod tudni megoldani, mielőbb jelentsd be, és csináljanak vele valamit! Persze én a helyedben nem feltétlenül hangoztatnám, hogy router nélkül minden oké, mert akkor nem fognak foglalkozni veled, már pedig tény, hogy ezzel a vonallal valami nagyon nem oké! Lehet tehát tovább rágódni a miérten, csak felesleges, mert a jelszint értékeket, semmilyen router probléma nem tudja lerontani!

[ Szerkesztve ]

(#16772) Dr. Student válasza Intruder2k5 (#16771) üzenetére


Dr. Student
senior tag

Most egy órája kb. stabil a net routeren:

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: -4.4 dBmV 38.9 dB
Channel 2: -7.5 dBmV 38.6 dB
Channel 3: -6.9 dBmV 38.2 dB
Channel 4: -6.0 dBmV 38.5 dB
Channel 5: -5.3 dBmV 39.0 dB
Channel 6: -4.6 dBmV 39.0 dB
Channel 7: -4.4 dBmV 38.3 dB
Channel 8: -4.5 dBmV 38.3 dB

Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 57.0 dBmV
Channel 2: 0.0 dBmV
Channel 3: 0.0 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV

Mit mondjak nekik melyik érték nem jó ?

Dr. Student

(#16773) blakey válasza Dr. Student (#16766) üzenetére


blakey
titán

Mindenképp jelentsd be, 50 alatt lenne jó az UC.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#16774) Intruder2k5 válasza Dr. Student (#16772) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Többnyire nem kíváncsiak az előfizető véleményére, nem neked kell diagnosztizálni, elegendő, ha azt mondod, hogy sok kisebb szakadást érzékelsz, amikor megáll a net! De ha mégis szeretnéd, akkor mondd, hogy a vissza irány a rossz, ami 57dBmV szinten van, és csak egy csatornán megy, és ahhoz, hogy mind a négy csatorna menjen és stabil legyen a kapcsolat, mindenképpen 52 alá kellene csökkenteni az értéket, de a biztonság kedvéért, hogy ne legyen határon, jó lenne 50 alá nyomni!

Én is voltam már úgy, hogy hibabejelentéskor mondtam, hogy milyen jelszinteket láttam, mert akkor éppen el sem érték a modememet bentről, annyira rossz volt a kapcsolat, és visszakérdezett a technikus (ekkor már hozzá kapcsoltak át), hogy ezt meg hol láttam...?! Szóval ők abból indulnak ki, hogy az előfizető hülye mindenhez!

[ Szerkesztve ]

(#16775) kabelmania27 válasza Dr. Student (#16772) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jelentsd be 1221-en a problémát, határeset az adási, bármikor szakadhat mert nincs tűréshatár, állítani kell a házerősítőn vagy zajbetörést kell megszüntetni.

[ Szerkesztve ]

(#16776) Dr. Student válasza kabelmania27 (#16775) üzenetére


Dr. Student
senior tag

Köszönöm. Bejelentem. :R

Dr. Student

(#16777) Goose-T válasza Goose-T (#16752) üzenetére


Goose-T
veterán

Kijött reggel az UPC-s csóka, rádugta a kis notiját, és neki 90 megabitet hozott rögtön. Nekem van otthon két gépem, és mindkettőn lassú a net továbbra is. Direktbe kötve és routeren keresztül, Avast leszedése után is. Windows 7 64bit van mindkét gépen, eddig jó volt, most miért gané?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#16778) kabelmania27 válasza Goose-T (#16777) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Próbáld ki a wise registry cleaner és a spyboot programokat. Intstaláld fel újra a lan drivert.

[ Szerkesztve ]

(#16779) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Mennyi idő alatt helyezi át UPC a netet egyik címről a másikra? Az új helyen minden megvan, UPC-s terület, ki van építve a végberendezésig a vezeték, csak rá kell kötni.

Aquila non captat muscas.

(#16780) R3nts


R3nts
senior tag

Sziasztok!Előre is elnézést kérek,végülis bármelyik digitális kábel tv topicjában feltehetném a kérdést,de közelebbi szűkitést nem nagyon találtam....azt szeretném kérdezni, hogy ha a képminőség az elsődleges szempont egy digitális kábel tv szolgáltató által előfizetett szolgáltatásra, akkor elvileg szebb képe van az SD (és esetleg maga a HD)tartalomnak, ha pl nem egy HD set top box-on HDMI kábellel megy egy adott DVB-C mpeg-4 tuneres TV-be HDMI-n , hanem egyenesen a CI modulfogadójába kártyával a TV-nek...? Digitális SD (és most már HD) csatornákat szeretnék váltani egy kábelszolgáltatónál....eddig csak SD adást néztem....az SD set top box tunere elég ratyi volt, nagyon csúnya volt az SD adások képe (scart)....most fizettem elő a HD tartalmakra is, és tudni szeretném,képminőség szempontjából mi a legjobb választás....egy AMIKO HD8840-es HDMI-vel a TV-be, vagy egyenesen egy CI kártya(és modul)...? Köszönöm a választ előre is!

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#16781) pjen válasza R3nts (#16780) üzenetére


pjen
félisten

Én a UPC nél kipróbálltam,de lényeges különbséget nem láttam.Lényegében a beltéri és a kártya egyaránt csak ki kódolja,viszont a beltérihez tartozhatnak kényelmi funkciók. :)

(#16782) blakey válasza R3nts (#16780) üzenetére


blakey
titán

Függ a tv-be épített tunertől, a box-tól, a használt kábelektől, ha mindenből a legjobb minőséget nézzük akkor elviekben nincs különbség, egy jó minőségű HD box, jó minőségű kábellel ill egy jó minőségű tv esetén nincs olyan különbség amire azt mondaná az ember, hogy ez a tuti. Általában a CI+ modul kényelmesebb, kevesebbet foyaszt a rendszer, vannak hátrányai, pl. netes programozás, videótár.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#16783) R3nts


R3nts
senior tag

Köszönöm szépen a gyors választ....szóval, ha a (nem épp csúcskategóriás 40" EH6030 Samsung) TV-m tunere nem valami nagy szám,akkor lehet jobban járnék egy Amiko HD8840-es (elég jókat hallottam róla - bár az sem csúcskategória) HDSTB-al.....? Mert abból indultam ki, hogy egyel (kettővel....)kevesebb "madzag", hátha jobb képminőséghez vezet(ne)....bár ha a tv-be épitett tuner a tré,akkor hiába kap x vagy y forrástól jó vagy jobb jelet, akkor is tré lesz.....bár a régi kábeles SD STB-om hányadék tuneréhez képest biztosan szebb lesz... :D na mindegy,csak agyalok...megpróbálom a legjobbat kihozni abból,ami van....köszi mégegyszer a gyors válaszokat, Mindenkinek szép napot!

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#16784) D@ni88


D@ni88
addikt

Az új csomagok bevezetését követően néhányan írták hogy webshopon keresztül upgradeltek hűségidő alatt 30->60 megára, amivel nem szegték meg a hűséget és nem is kellett többet fizetni.

Van aki ezt meg tudja erősíteni, vagy mostanában végzett el hasonló akciót a UPC ellen? :D

Nem akarok többet fizetni és hűséget sem szegni, viszont jó lenne a +30Mb/s...

(#16785) canniball válasza D@ni88 (#16784) üzenetére


canniball
nagyúr

"...és nem is kellett többet fizetni."
Ez csak akkor igaz ha újabb csomag jött, arra váltasz és az nem kerül többe mint a régi. Csak úgy ingyen nem adnak többet. :N

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16786) D@ni88 válasza canniball (#16785) üzenetére


D@ni88
addikt

Nekem a régi M csomagom van, 7490et fizetek a 19hd csatornával...
Az új M csomag megfelelne :)

(#16787) canniball válasza D@ni88 (#16786) üzenetére


canniball
nagyúr

Szerintem akkor válthatsz, viszont olcsóbb nem lesz mivel most az M csomag ára 6899Ft és ehhez a 3. hónaptól jön a HD csomag +1000Ft-os díja. De hívd el őket, az a tuti! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16788) kungzi


kungzi
veterán

hali

A magyar upc oldalán a mediacard listában nincs egy TV, de a holland és a svájciban benne van. Szerintetek menni fog itthon is?

(#16789) blakey válasza kungzi (#16788) üzenetére


blakey
titán

Menni fog.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#16790) kungzi válasza blakey (#16789) üzenetére


kungzi
veterán

ok, köszi :R

(#16791) Goose-T válasza kabelmania27 (#16778) üzenetére


Goose-T
veterán

Óbakker, rájöttem, hogy mi lassította le a letöltést. Mindkét gépemre feltettem az új AMD Catalyst drivert, és az felrakott egy AMD Quick Stream nevű programot, ami valami netes priorizáló varázslat akarna lenni. Nos, ennyire működött a varázslat, hogy gané módon lelassította a netet. Leszedtem, azóta tökéletes. :D

Szóval minden Catalystot használó embernek: szedjétek le az AMD Quick Stream-et!

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#16792) gduck


gduck
addikt

Elment a net, visszajött és 10/10 XD 120-as net garantáltjától elég messze van :( Gondolom valami technikai zűr lehet...

(#16793) poli27 válasza gduck (#16792) üzenetére


poli27
veterán

jelszintek?

(#16794) gduck válasza poli27 (#16793) üzenetére


gduck
addikt

Down:

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 1.3 dBmV 40.4 dB
Channel 2: -0.7 dBmV 39.8 dB
Channel 3: -0.7 dBmV 39.8 dB
Channel 4: 0.1 dBmV 40.3 dB
Channel 5: -1.5 dBmV 39.9 dB
Channel 6: 1.7 dBmV 40.9 dB
Channel 7: 1.9 dBmV 40.7 dB
Channel 8: 1.8 dBmV 40.7 dB

Up:
Power Level:
Channel 1: 49.3 dBmV
Channel 2: 47.5 dBmV
Channel 3: 48.2 dBmV
Channel 4: 47.0 dBmV

(#16795) kabelmania27 válasza gduck (#16794) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen osztóval van elosztva a koax? Van csillapító bekötve?

(#16796) gduck válasza kabelmania27 (#16795) üzenetére


gduck
addikt

Nincs csillapító. Bejön a házba 3,5 osztó -> TAP -> 3,5 osztó

De eddig semmi baja nem volt...

[ Szerkesztve ]

(#16797) kabelmania27 válasza gduck (#16796) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A tap kimenet helyett outra kösd a modem előtti kettes osztót vagy cseréld ki kettes splitterre.. Hány dB-s a tap?

[ Szerkesztve ]

(#16798) gduck válasza kabelmania27 (#16797) üzenetére


gduck
addikt

A TAP 08-as, de természetesen az OUT ágra van kötve ;)

(#16799) kabelmania27 válasza gduck (#16798) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor nincs gond az a bekötéssel, ennek az osztónak kb 1dB-t csillapítása van out ágon, más hiba lesz.
Adási 50 alatt van. Lehet zajbetörés van a környéken.

[ Szerkesztve ]

(#16800) gduck válasza gduck (#16798) üzenetére


gduck
addikt

Most modem restart után 100/10 lett... Jelszintek maradtak, mindenesetre érdekes. 1/2 éve cserélték az oszlopon a bekötésnél, mert el volt oxidálódva és 50 felett volt az UP és állandóan eldobálta. Akkor 40-es értékek voltak, de azóta folyamatosan megy felfelé. Szerintem kánikulában megint gondok lesznek :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.