Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17201) donmackó válasza tomp (#17198) üzenetére


donmackó
őstag

Én is kipróbáltam, de véleményem szerint is egy hulladék. 100x többet ér az androidos tv okosítóm. ;]

Release the cable hounds!

(#17202) Mate válasza kungzi (#17200) üzenetére


Mate
nagyúr

Tudod mi a vicc? :D

Ez :D

Azért az már nagy blama, hogy ők előbb lépik meg.

(#17203) kungzi válasza Mate (#17202) üzenetére


kungzi
veterán

mondjuk engem a Paramount nem is nagyon érdekel, inkább a FOX érdekelne majd a 24 miatt :D
most küldtem a UPC-nek egy "szép" levelet, kíváncsi vagyok milyen sablon szöveggel szúrják ki a szemem :D

[ Szerkesztve ]

(#17204) canniball válasza Mate (#17199) üzenetére


canniball
nagyúr

Azt majd nem verik nagy dobra.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#17205) tomp


tomp
félisten

Amúgy eléggé vicces ez a cég. Ilyen baromsággal bővítenek. De amire valóban igény lenne az sehol. Androidos alkalmazással hónapok óta nem megy a felvétel beállítás. A upc szerint már készül a javítás, heteken belül elérhető lesz. Nos! Ha egy hibát ilyen lassan oldanak meg akkor ne is várjunk ezektől semmi új dolgot...

(#17206) gduck


gduck
addikt

Amúgy ha UPC emberke olvassa ezt, ugyan kérdezze már meg a weboldal készítőket, hogy ki agyalta ki azt a hatalmas baromságot, hogy fehér háttérre világosszürke betűkkel írnak?

(#17207) blakey válasza tomp (#17205) üzenetére


blakey
titán

Megy a felvételbeállítás minden platformon, napi/heti szinten használom weben, androidon és ios-en is, megváltoztak az elérések, újra be kell lépni, stb. a régi névvel és jelszóval. A lényeg, hogy valami változott.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17208) tomp válasza blakey (#17207) üzenetére


tomp
félisten

Most megy valóban, de tegnao még nem ment.

Fb-on szépen savazzák az emberek ezeket. Amire valóban igény lenne az sehol. De amire nincs szükség az van. pl Tv Apps nevű hulladék amitől lefagy a box. Kíváncsi lennék mennyi pénzt vitt el...

(#17209) tornas válasza gduck (#17206) üzenetére


tornas
őstag

Szerintem még jól olvasható...
...bár, ha sárga betűket használnának az már tényleg baromság lenne. ;]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#17210) gduck válasza blakey (#17207) üzenetére


gduck
addikt

Ez azért érdekes, mert kb fél évig használhatatlan volt. Kb egy hónapja jó, de pl. párszor törlődtek az elején az alap beállítások. Remélem most már használható marad, nem tudom mi tartott nekik eddig (nekem is azt írták, tudnak a hibáról)

[ Szerkesztve ]

(#17211) gduck válasza tornas (#17209) üzenetére


gduck
addikt

Hát akinek jó a szeme annak igen, de másnak nem!

(#17212) blakey válasza gduck (#17210) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom, hogy mikor javították, pár hónappal ezelőtt (talán január) gondok voltak, utána valami megváltozott, mert nem ua. volt a netes elérés, újra beírtam az adatokat és onnantól kezdve és azóta is működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17213) tomp


tomp
félisten

Milyen érdekes a TV Apps savazók(joggal) és a csatornabővítésről írók hozzászólásaihoz nem ír semmit a upc a fb-on. Fáj az igazság...

(#17214) Sanya


Sanya
nagyúr

egy újabb újdonság, ami nem való semmire.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#17215) tomp


tomp
félisten

Fántásztikus! Telefonos youtube alkalmazással lehet videót elindítani a mediaboxon. Még mindig semmi értelme ennek az egésznek. :W

(#17216) Mate


Mate
nagyúr

Van HD mediaboxod? Akkor mától van okostévéd is! Minden TV-ből okostévét csinál a UPC TV Apps szolgáltatás. Nézz fotókat vagy YouTube videókat a tévéden egy gombnyomással - méghozzá ingyen, sőt, akár net nélkül is. Hogyan? Részletek itt: http://www.upc.hu/televizio/upctvapps/
*Most csak HD mediaboxszal rendelkező ügyfeleinknek elérhető ez a szolgáltatás, de hamarosan minden digitális előfizetőnk élvezheti a UPC TV Apps előnyeit.

Mediacard-al hogyan fogják elérni a dolgot? :F

(#17217) kezo0 válasza Mate (#17216) üzenetére


kezo0
addikt

Aki mediacardot használ, annak feltehetően eleve okostévéje van, hiszen CI+ foglalat is csak a legmodernebb tévékben van, azok meg többnyire tudnak ilyen funkciókat a UPC nélkül is...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#17218) pjen válasza kezo0 (#17217) üzenetére


pjen
félisten

Attó hogy modern nem biztos hogy okos,abban a samuban amit monitornak használok van kártya hely és butusksa. :((2 éves.

[ Szerkesztve ]

(#17219) kungzi válasza kezo0 (#17217) üzenetére


kungzi
veterán

Ezt gondold át még egyszer legalább :D

(#17220) Zitronensaft


Zitronensaft
aktív tag

Nem teljesen értem az itt hozzászólók zömét... Ingyenes szolgáltatás,ráadásul a tvnézésen kívül az egyetlen hasznos funkció(szerintem) ami a boxban található.
Tudomásul kell venni hogy egymillió előfizetőből kb 950.000 leszarja az okos tv-je funkcióit(ha van),a tv okosító androidos cuccokat,a torrentet,a mittudoménmiket..
Nem mindenki naprakész ilyen ügyekben,sőt nem is érdeklik a kütyük,meg a működésük.Az itt irogató elégedetlenkedők nem tétel a jupiszinek(sem),mindenki a tömeg igényeit igyekszik kiszolgálni(vagy irányítani,ez más kérdés) 5-10% mindenfélét hiányoló,követelő kisebbség igényeit senki nem fogja figyelembe venni.

(#17221) Mate válasza kezo0 (#17217) üzenetére


Mate
nagyúr

Az ég világon semmi köze a kettőnek egymáshoz.

Úgyhogy továbbra is izgat a kérdés, hogy kártyával miként fogom elérni az appjaikat.

Zitronensaft: Természetesen nagyon nincs igazad, de most nem megyek bele a dologba.

[ Szerkesztve ]

(#17222) Zitronensaft válasza Mate (#17221) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Kártyával semmilyen interaktív funkció nem elérhető. Ez sem....
Ezek a fukciók ip alapú szolgáltatások,a boxokban (leegyszerűsítve) egy internetes kábemodem is van . Minden visszirányú kommunikációt igénylő szolgáltatást(videotár,új appok,stb)ez a modem szolgál ki. Ilyen eszköz a mégoly drága tv-kben sincs,tehát nem elérhetőek .

(#17223) Mate válasza Zitronensaft (#17222) üzenetére


Mate
nagyúr

"de hamarosan minden digitális előfizetőnk élvezheti a UPC TV Apps előnyeit."

Digitáli tv előfizető vagyok? igen. Tehát ígéretük alapján nemsokára élvezhetem a dolgot. Ja, hogy kártyám van? Akkor miért nem írják oda, hogy ha kell youtube akkor cseréltesd le a kártyát sokat fogyasztó, zajos, használhatatlan boxra.

(#17224) Zitronensaft válasza Mate (#17221) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Az lehet hogy úgy gondolod hogy nincs igazam,én viszont naponta tapasztalom,hogy milyen az emberek hozzáállása a dologhoz... Az internetről,számítógépről fogalmuk nincs....a leg alapvetőbb szinten sem. A tv-jük is olyan ,amilyen épp 0%-ra elhozható volt az ósanból. A torrent és a szélessávú internet korában olyan sokan használják a videotárat hogy néha magam sem hiszem el... mert kényelmes,egyszerű. 300ft-ért néznek több éves filmeket... a drágábbakról ne is beszéljünk.. a szolgáltató nekik kínál szolgáltatást,nem néhány kelet-laoszi sorozatot hiányoló,prog-mat szakon végzett mérnök elismerő szavait hajhássza.

(#17225) Zitronensaft válasza Zitronensaft (#17224) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Szerintem a kártyás digitális előfizetésnél régebben is jelezték,hogy a videotár és az az interaktív szolgáltatások nem elérhetőek. A youtube meg a többi interaktív szolgáltatás. Lehet hogy az ÁSZF 45. oldalának lap alján,de biztos hogy le van írva...

(#17226) devil-k válasza Zitronensaft (#17224) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egyetértek veled.

Ezt úgy hívják, hogy digitális analfabetizmus. Sajnos, nap, mint nap találkozom vele én is. Egy jó példa. Az egyik ismerősömnek meg "kellett" vennie a legújabb Samsung S5-t telót, mert neki az kell... DE semmit nem tud vele kezdeni, semmi sincs beállítva, nem használja ki. Sznob és digitálisan analfabéta is.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#17227) Zitronensaft válasza devil-k (#17226) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Így van,de azért hozzá kell tennem,hogy attól hogy ilyenek,sok-sok kiváló és másban profi ember van köztük. Akiknek a dolgaihoz meg én vagyok hótt hülye.
Tudomásul kell venni,hogy ez itt egy informatikai témájú oldal,ide jóformán csak azok írogatnak aki az átlagnál jobban értenek ezekhez a dolgokhoz...(vagy legalábbis azt hiszik)őknyilván nagyobb felbontást ,750 csatornát,7/24-es bérelt vonali szintű szolgáltatást,ja és 12,5 percen belüli hibaelhárítást követelnek meg. Mer nekik 3 millió kiesés minden internet nélkül eltelt óra. Amikor meg megkérdezem tőlük ,miután 15 percig a fentieket vért hányva az arcomba fröcsögték,hogy akkor mi az apjuk f....ért nem rendeltek business csomagot,akkor meg kussolnak.. mer akkora internetes üzletemberek,hogy arra már nem futja ..úgyhogy maradjunk annyiban hogy a szolgáltató sem szent,de néha az ügyfél is valami álomvilágban él.

(#17228) gduck válasza Zitronensaft (#17220) üzenetére


gduck
addikt

Igen, csak egy 486-os PC-re nem kellene egy Windows7-et ráerőltetni... Remélem érted a hasonlatot. Sajnos a PHILIPS elég nehezen birkózik meg pl. Youtube alkalmazással. Szóval hiába rakták bele, még használnám is, ha normális sebességű és minőségű lenne. Ja, meg nem kockás felbontásban néznék HD képernyőn Youtube videót. :N

Szóval én picit erőltetettnek érzem ezekre a hardverekre ezt az alkalmazást.

Mondjuk a gyerek eljátszik a tetris és társaival :D Na meg az időjárás app is megjegyezte a beállított várost :D

UI: na meg a szakállas nő éneke helyett az alatta lévő TV csatorna hangját hallom, mert box úgy döntött hogy kiakad :D

[ Szerkesztve ]

(#17229) devil-k válasza Zitronensaft (#17227) üzenetére


devil-k
nagyúr

A mai világban már "kötelező" érteni az informatikához, nem úgy van, mint régen. A hivatalos ügyek, a nyaralások, a foglalások, pénzügyi tranzakciók, munka, szórakozás, tanulás vásárlás... stb. Mindennek a színtere az internet, nincs mese. A "régebbi" generáció ezt nem mindig tudja a helyén kezelni, de muszáj nekik is felvenni a ritmust, mert a világ nem állt meg... Aki ebbe születik az szerencsés, aki meg nem, az alkalmazkodjon.

Ez olyan mint a boríték felcímkézése. Régebben ezt általános iskolában tanították, evidens, hogy mindenkinek tudnia kellett akkor is és most is. Most is tanítanak ilyet, de most már az elektronikus levelezést is hozzácsapják, az ahhoz köthető írott és íratlan etikettet és protokollt.

- mozi bolondéria -

(#17230) Zitronensaft válasza gduck (#17228) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Persze,értem... nem tudom hány phillips lehet még kint,régi upc-s területeken még elég sok..nyilván optimalizálják majd a dolgot,vagy cserélik cisco-ra..több tízezer eszközről beszélünk egy szolgáltatónál,ezek a phillipsek a legrégebbiek közé tartoznak. Egy ma indult ingyenes szolgáltatás kapcsán mégsem kéne azonnal a poklot emlegetni....

(#17231) devil-k válasza Zitronensaft (#17230) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez így szokott lenni, de ez csak mind azért van, mert Magyarország nagyon erősen TV centrikus. Sok embernél, mintha az élete múlna rajta. :DDD

- mozi bolondéria -

(#17232) Zitronensaft válasza devil-k (#17229) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Van okmányiroda,hóelején egyszer kiveszik autómatából a pénzt,szórakozásnak ott a valóvilág meg a fási mulató a tv-ben,nyaralás??...foglalás??? !betonozni,fát vágni,közhasznúzni,csencselni meg net nélkül is lehet...

A világnak van egy másik oldala is mint amit te látsz(vagy szeretnél látni)

(#17233) devil-k válasza Zitronensaft (#17232) üzenetére


devil-k
nagyúr

Félreértettél. A mondókám lényege annyi volt, hogy a legtöbb dolog már az interneten történik/zajlik.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#17234) tomp


tomp
félisten

Szerintetek lesz valami értelmes és hasznos új szolgáltatás idén vagy ezzel az Appszal le vagyunk tudva 10évre?
Azt mondták, hogy a telekom miatt kellett újítaniuk. Hát ezzel maximum magukba döfték a kést. Ha egy szolgáltató csak ennyit tud de egyedi csatornasorrendet, új csatornákat és normális szolgáltatást nem, onnan csak elmenni fognak az emberek.

(#17235) Intruder2k5 válasza tomp (#17234) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én mondjuk maradok, bár nem az app miatt, ez kétségtelen!

(#17236) gduck válasza Zitronensaft (#17230) üzenetére


gduck
addikt

Már bocs, de a 3 tuneres PHILIPSet csak a Horizonért fogom odaadni :DDD

Amúgy nem kezdeti fikázásról van szó, kipróbáltam, jól néz ki, de nem erre a boxra való. 3 éve ugyanaz a bugos szoftver fut rajta (igaz ez idő alatt kitanultam, hogy ne akasszam ki), azóta csak a Horizonra koncentráltak. És ezek után ráraknak egy ilyet. Előbb az alapokat kellene rendbe rakni :N

[ Szerkesztve ]

(#17237) Zitronensaft válasza devil-k (#17233) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Az emberek egy bizonyos részének.... másik részének meg nem. A harmadik részének meg csak ott...

(#17238) Mate


Mate
nagyúr

Ma megint elkezdett haldoklani a net.... Használhatatlanul lassan vagy egyáltalán nem tölti be az oldalakat. Néha 30-40 másodpercre jó, aztán kezdődik elölről.

Írtam nekik, hogy ha tudnak küldjenek egy technicolort, mert szerintem cisco kezdi megadni magát.

(#17239) devil-k válasza tomp (#17234) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én is maradok, de nem a TV miatt. ;]

- mozi bolondéria -

(#17240) club1 válasza tomp (#17234) üzenetére


club1
veterán

Azért azt látni kell, hogy innen csak azok lécelhetnek le Telekom irányba, akik nem idegenkednek a boxoktól. IPTV-nél ui. azt elég nehéz megúszni... Családi házaknál pedig ahol 4-5 tv van, szintén nehéz váltani (drága, mivel legalább két iptv előfizetést kell folyamatosan fizetni) Telekomra. Ez az app szerintem inkább a külvilágnak (sajtónak) szól, meg azoknak akik tök jól elvannak az áramzabáló és melegedő STB-kkel és hületv-jük van.

(#17241) Zitronensaft válasza club1 (#17240) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Tehát az emberek 90%-ának :)

(#17242) Mate válasza Zitronensaft (#17241) üzenetére


Mate
nagyúr

Nincs az 90%.......

(#17243) Zitronensaft válasza Mate (#17242) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Hogyne lenne.. 2012ben,azaz két éve vittem boxot az Attila útra ,Budapesten.....egy mentősnek. Szembesültem valami telefunken tv-vel amin sem rca,sem scart nem volt...csak din,meg egy rf csati...és ez Pest közepe,nem bivalybasznád....

(#17244) club1 válasza Zitronensaft (#17241) üzenetére


club1
veterán

A médiakártya bevezetésekor azért eléggé panaszkodott nekem a helyi szerelő, hogy tripla annyi teendője van miatta mint korábban. Nálunk sincs az 5 tv egyikén sem box.

(#17245) dreim76


dreim76
csendes tag

Sziasztok!

This operation is not currently available.
Please contact your System Administrator and try again later.
We are sorry for this interruption in your service.

Napok óta ez az üznet fogad a upcmail-en. Miért nem lehet belépni? Valaki tudja? :F

(#17246) kabelmania27 válasza tomp (#17234) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A két szolgáltatót nehéz összehasonlítani, UPC-nek egységesen koax hálózaton (29-es körzet tel/net más technológia) működik az internet és a videótár, Telekomnál van adsl/vdsl/optika/koax utóbbin belül van ed2/3 terület.
club1: Egyetértek az általad leírtakkal.
gduck: Hír és időjárás olvasáshoz nem kell bekapcsolni a gépet.:)

[ Szerkesztve ]

(#17247) gduck


gduck
addikt

UPDATE: Youtube HD videó már egész jó minőségű (nem HD-ban adja az App!) És most a Youtube is egész gördülékenyen megy. Lehet megszeretem? :D

[ Szerkesztve ]

(#17248) Mate válasza Zitronensaft (#17243) üzenetére


Mate
nagyúr

Rengeteg ember váltott Digire, mediakártyára, mert elege lett a boxból.
Elsőnek váltottam kártyára 2 kerületben. Rá 3 hétre jött megint a szerelő és beszéltem vele. Mondta, hogy minden napja teljesen be van táblázva és 3 boxot ha kivitt. A többi mind kártya volt.

Úgyhogy elég sok előfizetőnek van kártyája. Nem véletlenül tudják kivonna a régi boxokat. Rengeteg felesleg lett a kártyáknak köszönhetően.

(#17249) kabelmania27 válasza Mate (#17248) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Annyira elegük volt sokaknak a boxból hogy a Digire váltók közül többen is visszaváltottak médiacardra.

[ Szerkesztve ]

(#17250) Zitronensaft válasza club1 (#17244) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Tripla annyi a teendő,mert ahány gyártó,annyiféleképp kell hangolni a dvb-c-t.
A futárral kiküldött kártya 10-ből 5ször a technikus érkezésére vár,mert azok akik egy box beüzemelésének 4 gombnyomásos műveletére is képtelenek,azok úgy belebonyolódnak a tv hangolásba mint macska a gombolyagba...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.