Hirdetés

2024. március 30., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16551) Brogyi válasza Intruder2k5 (#16550) üzenetére


Brogyi
senior tag

Mint írtam csak a Munin fut rajta. ( Az apache-on.)
Most belül vagyok, és 123 semmi, de még a 80-as se semmi.

[ Szerkesztve ]

(#16552) dReFiX


dReFiX
senior tag

Hali!
Ha lejárt a hűségem a a tv-t milyen módon kell lemondani ? Telefon ? Mert itt van a box gondolom azt le kell adnom. Illet mennyi az átfutási idő ? Májusra már megszabadulhatok tőle ? Köszönöm !

(#16553) Gubek-Einste válasza dReFiX (#16552) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A leggyorsabb ha telefonon teszed meg, majd leadod a box-ot valamelyik ügyfélszolgálati irodában. Ha jól tudom 8 nap az eljárási idő.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16554) Uthenger válasza Intruder2k5 (#16548) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Port checker azt fogja jelezni neki, hogy zárva van, mert az TCP-t vizsgál.
NTP esetében UDP-n keresztül kell csekkolni.

pl.
http://www.base64online.com/port-check.php
IP cím beírása után át kell állítani
UDP-re
123

vagy nmap win-es gépen

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#16555) Brogyi válasza Uthenger (#16554) üzenetére


Brogyi
senior tag

Vazeg! :W Ha így nézem nyitva. Hogy a p@csába van ez nyitva? Más módon nem tudok belépni, de még az ssh se megy semmi. Nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#16556) blakey válasza Brogyi (#16555) üzenetére


blakey
félisten

szerintem mindenkié nyitva van, alapból, enyém is nyitva. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#16557) Uthenger válasza blakey (#16556) üzenetére


Uthenger
aktív tag

miért kellene hogy nyitva legyen? :)
Ez ugyanolyan mint pl a dns lekérdezés

A túloldalon kell hogy az 53-as port válaszoljon,
neked meg teljesen randomra portra adja vissza az eredményt, nem pedig az 53-asra.

Nálad csak akkor kell nyitva legyen a 123-as port, ha időszervert üzemeltetsz, amit a nagyvilágból bárhonnan le tudnak kérdezni.
(Azt hagyjuk, hogy bármi más is lehet azon a porton :) )

Ha alapból nyitva vannak olyan portok, ami nem szükséges, mert nem fut rajta semmi,
akkor nem túl biztató az a tűzfal/router :)

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#16558) blakey válasza Uthenger (#16557) üzenetére


blakey
félisten

Ehhez a részhez nem értek és nem is kell értenem, semmit nem állítottam rajta és ha lekérdezem akkor azt írja, hogy nyitva, úgy, hogy semmit nem csináltam vele, szóval ez mitől lenne pl. az "én saram"? Azt sem tudom, hogy mit kéne állítanom vagy sem, hogy nyitva vagy zárva legyen, egyszerűen "csak" használom a netet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#16559) Uthenger válasza blakey (#16558) üzenetére


Uthenger
aktív tag

gondolom nem direktben vagy fenn a neten, hanem routeren keresztül
milyen router?

nem, nem a te sarad,
hibás alap router konfig, vagy azóta rájöttek hogy van ilyen,
csak nem lett frissítve a router fw-je stb

[ Szerkesztve ]

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#16560) blakey válasza Uthenger (#16559) üzenetére


blakey
félisten

UPC-s cisco epc3925 HGW. :) Mást nem használok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#16561) Uthenger válasza blakey (#16560) üzenetére


Uthenger
aktív tag

port fw v. dmz nincs beállítva?

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#16562) vargalex válasza Uthenger (#16557) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

A linkelt oldal mutatja nyitottnak. UDP-nél nem olyan egyszerű ezt eldönteni...

Alex

(#16563) blakey válasza Uthenger (#16561) üzenetére


blakey
félisten

Nincs, az általad ajánlott oldal mutatja nyitottnak. Feltéve, hogy jól mutatja. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#16564) Speede05


Speede05
tag

Sziasztok!

Tegnap bővíttettem a netet 120-ra 30-ról, és kaptam ugye az új cpe-t, ami most már Technicolor... na most ezzel több problémám is van.
1, csak újraindítás után tudok bejelentkezni az eszközre... minden későbbi próbálkozásnál kiírja, hogy az adott felhasználó már bejelentkezett... természetesen egyik gépen se vagyok bejelentkezve, sem telefonon, sem bármilyen más eszközön... restart után beenged újra, de ez így elég problémás... van erre megoldás?
2, saját D-Link DIR636L routeremet hogyan tudom használni e mellett az eszköz mellett? milyen beállítások kellenek?

(#16565) vargalex válasza Speede05 (#16564) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Nincs Technicolor eszközöm, de az itt olvasottak alapján:

1. Ki kell jelentkezni menüből, vagy megvárod a session timeout-ot.
2. A legegyszerűbb, ha bridge módba állítod, így a saját routered kapja a WAN IP-t.

Alex

(#16566) Speede05 válasza vargalex (#16565) üzenetére


Speede05
tag

Igen, ezekben bíztam én is...
1, nincs session timeout... tegnap este óta nem telt le... most indítottam újra az eszközt...
2, bridge módban nem indul el az eszköz rendesen, nem érem el onnantól a menüt sem, így ezt inkább hanyagolnám... a saját eszközömet kellene inkább bridge-nek használnom, de egyszerűen nem tudok netet varázsolni rá... direkt bridge mód ezen nincs... a D-Link oldalán annyi volt, hogy kapcsoljam ki a DHCP-t, és az UPnP-t, majd csatlakoztassam az elsődleges eszközhöz... Egyébként csak egy dolog miatt szeretném a saját routeremet használni, az pedig az, hogy a Technicolor wifije rendkívül gyenge a D-Linkhez képest... sok a fal, és 2 helyiséggel arrébb ahol a D-Link még csak 1 csíkot veszít, ott a UPC-s eszköz már nem látszik :\

(#16567) vargalex válasza Speede05 (#16566) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Bridge módban a http://192.168.100.1 címen éred el. Ha router módban használod, akkor arra figyelj, hogy a saját routered LAN tartományát másra állítsd, mint a Technicolor-é. Azaz ne a 192.168.0.x tartományban legyen, hanem pl. 192.168.1.1. Persze így a saját routered is NAT-olni fog. Ha azt akarod, hogy egy hálózatban legyenek, akkor a D-Link LAN portját kösd össze a Technicolor LAN portjával, illetve a D-Link-ben tiltsd le a DHCP szervert!

[ Szerkesztve ]

Alex

(#16568) Speede05 válasza vargalex (#16567) üzenetére


Speede05
tag

De jó, hogy ezt leírtad... nem fordítottam meg az eszközt... simán NAT-olás nélkül akartam megoldani, és nem lentről felfelé van a kiosztás, hanem fentről lefelé... így az 1-es port helyett WAN-ba raktam :\ Minden más beállítás jó volt... köszi, így tökéletes lesz nekem... a hálózati funkciókat remekül megoldja a Technicolor, csak tényleg a WiFi volt gyenge...

(#16569) Speede05


Speede05
tag

Ez valahogy nem nyert... 1 percig kb. működött, majd mondom megnézem a WiFi-t. Nincs rajta net... visszamentem kábelre, erre már ott sincs... most akkor ez hogy is van? A D-Link címét 192.168.0.68-ra raktam, mert az még szabad volt... DHCP kikapcsolva... mégse megy...

(#16570) Kátai


Kátai
senior tag

Sziasztok!
Nekem még mindég az EPG ékezetekkel van gondom(LG42LM620S).Vissza olvasgattam és ha jól értem akkor a nyelvet magyarra kell állítani és az országot pedig szlovák,észt,stb.-re? De ehhez kell-e a TV-t újra hangolni?
Médiacard-ot használok.

(#16571) Speede05


Speede05
tag

Érdekes módon működik a bridge mód most meg... pedig elkönyveltem, hogy ez a funkció rossz... plusz pont a technicolornak, hogy nem kell őt használnom hálózat menedzselésre :D

(#16572) Intruder2k5 válasza Speede05 (#16571) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Arra viszont ügyelj, hogy a WiFi részét külön kell lekapcsolnod ha nincs rá szükséged, mert az megy bridge módban is!

(#16573) poli27 válasza Intruder2k5 (#16572) üzenetére


poli27
veterán

ez is mekkora marhaság már nem? :D

(#16574) Intruder2k5 válasza poli27 (#16573) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Inkább úgy mondanám, hogy szokatlan, az eddigiektől eltérő megoldás!

Hogy is mondják ezt manapság? Unortodox! :)

(#16575) Speede05 válasza Intruder2k5 (#16574) üzenetére


Speede05
tag

igen, ez feltűnt nekem is, de amikor észrevettem, hogy megy, gyorsan ki is használtam... fogtam a D-Linket, áthelyeztem pár kábelt (szerencsére van bőven minden felé), így a UPC-s WiFi a ház első felében megy, a D-Link a ház hátsó felében :D Tökéletes a lefedettség az udvaron is :P

(#16576) Intruder2k5 válasza Speede05 (#16575) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt viszont megint ne felejtsd el, hogy a upc-s wifire csatlakozott eszközök így külső, publikus ip címet kapnak a bridge mód miatt, amiből legfeljebb három darab jár egy előfizetéshez, tehát előfordulhat, hogy ez elfogy, és akkor a következő eszköz azon a wifin nem fog nethez jutni!

(#16577) delinner válasza Speede05 (#16564) üzenetére


delinner
csendes tag

Szia! Az 1-re elvileg ez a megoldás: prohardver.hu/tema/upc_magyarorszag_kft/hsz_13423-13423.html

(#16578) Speede05 válasza delinner (#16577) üzenetére


Speede05
tag

köszi... logikus amúgy a logoutos url, de nem jutott eszembe...

(#16579) Brogyi válasza Uthenger (#16561) üzenetére


Brogyi
senior tag

Na kérem ez itt egy átb@szás mindenkit lehúztam akkor is válaszol. Kicserélem über OpenWrt-re detto.
A UPC szopat. Itt a vége. Ki a fene válaszol nem tudom. Ennek semmi köze se a NAS-hoz, se web szerververhez, de még egy ftp szerverhez se. Jó duma hogy csukd be a portot, DMZ-t/portforwardot.
Szabad kimenni a netre? Ja, és ugyan mi a fenéért nyitnám meg 123-as portot. Nem én nyitottam meg.
Csukja be aki kinyitotta, vagy tegyen fel proxit a UPC ha már úgy védi az ügyfeleit. Kezd elegem lenni belölük.
Csak kíváncsiskodom egyáltalán van valakinek zárt portja a UPC hálózaton a fenti csoda software-vel?
Gyanús, hogy UPC modem, és mégis nyitott a 123 UDP-s port OS függetlenül.
Miért az én golyóimat szorongatják már megint?

(#16580) Brogyi válasza Brogyi (#16579) üzenetére


Brogyi
senior tag

Egyre jobban hiszem, hogy nekem van igazam, de döntsétek el ti.
Modem kikapcsol, router kikapcsol. Ugye így nincs kapcsolat a kedves szolgáltatómmal.
Felmegyek telefonnal. Ennyi áldozatot megér. Beírom az oldalt és mi röhög a pofámba 123-as port is open. Na itt most már vége. Ez egy kalap sz@r.
Ki válaszolt erre? Nem érdekel. Oldja meg a UPC ha gondja van, mert erre nem tudom mit lehet mondani.
Az a bizonyos oldal is gyanús. Minden gyanús. :D
Bocsi a duplázásért, de ez így nem fer.

(#16581) Mate válasza Brogyi (#16547) üzenetére


Mate
nagyúr

Ezt hol küldték? Email?

(#16582) Brogyi válasza Mate (#16581) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ja. Igazuk lehet, de nagyon összezavart ez a minden kikapcsolt állapotban, és a piszok azt mondja nyitott 123-as port. No, ott akkor kellett volna vérnyomást mérni. :D

Az igazi ok az NTP verzióban keresendő. NTP < 4.2.7p26
Ez annyit tesz, hogy alatta mókolni kell, felette semmi dolgod. [link]

Nekem sajnos ez van, de megoldom.

standard NTP query program - Ver. 4.2.5p200

[ Szerkesztve ]

(#16583) bundli


bundli
tag

Üdv

Egy techicolor csoda router/modemem van, azon szeretném elérni valahogy hogy új ip-t kapjon a gépem. Hiába indítom újra a routert, nem történik semmi. Dinamikus IP-m van, lejárati időt 3 nap múlva írja, nem lehetne ezt valahogy előre hozni?

(#16584) Intruder2k5 válasza bundli (#16583) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Meg kell változtatni a csatlakozó eszköz MAC címét!

(#16585) kabelmania27 válasza bundli (#16583) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Intruder2k5 tanácsát fogadd, másik megoldás az hogy kikapcsolod a Technikolorban a dhcp-t.
Saját routert is használsz vagy csak a TC-t?

[ Szerkesztve ]

(#16586) Gubek-Einste válasza bundli (#16583) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak ha változik a hálózati adapter MAC címed és a TC bridge módban.
Van router a TC után kötve?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16587) bundli válasza Gubek-Einste (#16586) üzenetére


bundli
tag

A TC router üzemmódban van, én egy switch-ként működő +1 router mögött ülök jelenleg. Ekkora mit kéne tennem?

Intruder2k5:

Ezt hogy lehetne megcsinálni, hogy később ne legyen problémám, esetleg később vissza tudjam állítani az eredetire? Nem lenne túl jó, ha mac cím ütközésem lenne mert átírtam.

(#16588) kabelmania27 válasza bundli (#16587) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha bekapcsolod a routereden a dhcp-t más ipcímed lesz, csak a tartományt állítsd át 192.168.2.x-re.

[ Szerkesztve ]

(#16589) bundli válasza kabelmania27 (#16588) üzenetére


bundli
tag

És az nekem miért lesz jó? Mert most jelenleg a "swicth/router" mac címével dolgozott, ha pedig bekapcsolom a DHCP-t akkor az eszközökével fog majd?

(#16590) kabelmania27 válasza bundli (#16589) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azért lesz jó mert más lesz a gépeknek az ipcíme.

(#16591) Intruder2k5 válasza bundli (#16587) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Úgy tudod megoldani, ha átkapcsolod bridge módba a TC-t, a saját routert pedig vissza router módba!

(#16592) bundli válasza Intruder2k5 (#16591) üzenetére


bundli
tag

Ha azt átkapcsolom bridge-be akkor tud még wifit szórni?

És ha az bridge lesz, akkor gyakorlatilag a portjain csak továbbít mindent és úgy fog működni mintha egy modem lenne?

kabelmania27:

De azt mond már meg, ha 0.100-as subnetből ha átmegyek 0.200-asba az miért jó? Attól még az modem oldali IP cím semmit se fog változni. :F

[ Szerkesztve ]

(#16593) kabelmania27 válasza bundli (#16592) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha átkapcsolod bridge lesz wifi de csak az első három eszközön lesz net ezért ha a Tc wifijét használod hagyd router módban és a sajár routeren kapcsold be a dhcpt. Azért jó mert így nem lesz ipcím ütközés és a kívánt állapot fog bekövetkezni azaz megváltozik az ipcím. Az a lényeg hogy a saját routeren tartomány ne 192.168.0x legyen hanem más pl 192.168.1.x vagy 192.168.2.x. Saját routeren nincs wifi?

[ Szerkesztve ]

(#16594) bundli válasza kabelmania27 (#16593) üzenetére


bundli
tag

Most így van ahogy írod, de így csak a C típusú IP cím fog megváltozni a belső hálózatban, ami nekem nem jó, mert a modem oldalinak kéne megváltoznia, az meg ettől nem változott meg.

(#16595) kabelmania27 válasza bundli (#16594) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azt kell csinálnod amit Interuder2k5 tanácsolt, ha Technikolor modemet átkapcsolod bridge módba változni fog a UPC által adott ipcím.

[ Szerkesztve ]

(#16596) bundli válasza kabelmania27 (#16595) üzenetére


bundli
tag

Csak a TC és a saját routerem wifije is kellene, hogy működjön. Ha bridgebe kapcsolom a TC-t nem hiszem hogy gond nélkül tudna wifit szórni.

(#16597) kabelmania27 válasza bundli (#16596) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

De tud (külön ki be kapcsolható a router/switch és a wifi) csak annyi lesz a különbség hogy az első három eszköz kap ip-t, azaz a saját routered kap egy címet és még a TC-n keresztül tudsz két eszközzel csatlakozni. Ha a TC-n több mint két eszközt szeretnél használni akkor csak VPN használatával tudsz új ipt kapni.

[ Szerkesztve ]

(#16598) bundli válasza kabelmania27 (#16597) üzenetére


bundli
tag

Inkább akkor nem szenvedek evvel, jó lesz ez így. Nem tudom miért nem tudják úgy csinálni, mint minden más szolgáltató, minden egyes újraindításnál adnak új IP-t. Gondolom drága az IPv4 és spóroltak a vásárlásnál a kedves UPC-sek.

Csak állnánk már át az IPv6-re végre, bár tudom a nehézségeit, de szoftveresen és hardveresen elég jól felkészült már rá a világ.

(#16599) kabelmania27 válasza bundli (#16598) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kábelnetnél általában sokáig ugyan az az ipcím kerül kiosztásra. Használj VPN-t.

[ Szerkesztve ]

(#16600) Intruder2k5 válasza bundli (#16598) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Nem tudom miért nem tudják úgy csinálni, mint minden más szolgáltató, minden egyes újraindításnál adnak új IP-t."
Minden kábelnet így működik, ha neked újraindítás után kell az új IP, akkor ADSL a barátod!

"Gondolom drága az IPv4 és spóroltak a vásárlásnál a kedves UPC-sek."
Hát persze! Mutass még egy szolgáltatót itthon, aki három publikus IP címet ad egy előfizetéshez!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.